Schager Courant Tweede Blad. DE BROEKER VEILING. Uit onze Omgeving. CALLANTS00G. BARSINGtRHORN. HARENKARSPEL. WIERINGEN. 's Morgens en 's Avonds ALKMAAR. DE RAADSELACHTIGE MAN. Dinsdag 16 October 1928. 71ste Jaargang. No. 8340. Beste uitkomsten itan de veilingen, on danks de lage prijzen dor vroege aard appelen. Aardappels stotlonnalr. Roode en witte kool zeer goede prijzen, gele redelijk- Uien duur, evenals sla- boonen. Bieten bevredigend, evenzoo peen. Bloemkool ongeveer dezelfde goede prijzen. Tomaten duurder. Ondanks het feit, dat de financieels opbrengst der vroege aardappelen dit jaar ls tegengevallen, is de om zet aan de velling momenteel reeds hooger dan ver leden jaar, toen de vroege-aardappeloogst uitstekende resultaten heeft opgeleverd. Dit moet worden toege schreven aan de beste prijzen, welke nu al weken achtereen worden betaald voor de andere producten, welke aan de velling worden aangevoerd. Allerwegen hoort men tevredenheid uiten over den loop van zaken in den tuinbouw en mochten de teekenen niet bedriegen en alzoo de wintercampagne gunstige uitkomsten ople veren, dan komt Langendijk er weer bovenop en zal de Provinciale credletverstrekking ongetwijfeld kunnen worden geliquideerd tot groote vreugde van de crediet- trekkenden en tot niet minder groote tevredenheid der Boerenleenbanken, die als eredietgeefster optraden onder voorwaarden, welke in de practljk bleken te zijn zeer belemmerend voor den geregelden gang van zaken. Het mooie herfstweer was uitstekend voor de bloem kool, die door verschillende Duitsche staten met graagte werd opgenomen. Engeland betrok zeer veel uien, terwijl andere landen, vooral Dultschland, onze vroege koolsoorten (betrokken. De omstandigheden werkten dit jaar bijzonder mee, om de resultaten van den tuinbouw zeer bevredigend te doen zijn. De malaise van de laatste jaren Is oorzaak geweest, dat men zich meer en meer op de teelt van andere producten ging toelegen. In St-Pancras vooral worden vele kassen gesticht en het moet gezegd, dat daar het vooruitstrevende element onzer tuinders hulst Daar weet m,en van aanpakken, men gaat niet hij de pakken neerzitten, maar zoekt en vindt andere middelen om het brood te verdienen. Verschillende kassen worden daar verwarmd en we vernamen, dat de ondernemers geen spijt hebben van hun Initiatief. Ook ln Heerhugo- waard, waarvan de bouwers uit het Zuidelijk deel htm producten ter valling van de L.G.C. brengen, wordt het aantal kassen steeds grooter. Aan Langendijk zelf gaat het nog niet zoo vlug, Intusschen worden nu weer 2 nieuwe kassen bijgebouwd. De aardappelen-aanvoer beteekende weinig: ander- halven spoorwagen. Bravo's golden f 2.503.50, Schot- sche muizen f 3.40, Eigenheimers f 3.203.90, Blauwe f 3.304.60. Men ziet, dat ook de late aardappels niet duur zijn. Voor den handel ls de late-aardappelenteelt echter van geringe beteekenls. In de prijzen der bloemkool was meer afwisseling dan wel placht. Ook zakten de prijzen ln het laatst der week eenigszins in, ofschoon ze nog zeer bevredi gend waren. Aanvankelijk werd voor de mooiste groote Lecerf f 2023 betaald, op 't eind der week waren deze prijzen f 15—18. De kleinere gaven minder verschil te zien, In den aanvang voor de kleinere f 1215, later f 10 k f 11. Reuzen bedongen als hoogsten prijs ruim «f 20 voor de allermooiste en grootste, die van mindere grootte en kwaliteit brachten toen f 13 f 15 op. Er zijn echter ook dagen voorgekomen, dat de laagste prijs der reuzen ongeveer f 9 was, de hoogste f 14 k f 15. Voor tweede soort werd van f 1.306 betaald, al naar mate van afwijking. De aanvoer beliep rond 110.000 stuks De belangstelling voor roode kool was weer levendig, zoodat de prijzen, „dle de vorige week werden besteed, zich vrij goed handhaafden, hoewel het begin der week nog grootere verwachtingen opwekte. Toen toch was de noteering f 4.70—8.40. Groote, roode kool gold toen bij de f 5, het kleinere mooie goed naderde de f 8.50. Vol gende dagen bracht de groote van f 8.704 op als laag ste prijzen, de kleinere f 7.308 als hoogste. Beste prij zen zijn dit, die zelden worden gemaakt op dezen tijd. In totaal werden 31 spoorwagen geveild. De groote gele kool liep wat in prijs achteruit Op 't laatst der week werd er nog verkocht voor f 1.70, de vorLge dagen voor f 2.40 en f 2.10, wat eenigszins beter was dan de vorige week. Voor kleinere werd van f 5.30 tot 0 béSteed, vrat weinig vwsehïï met do vórige week oplevert. Gemiddeld zal ongeveer f 4 zijn gemaakt. De aanvoer bedroeg ongeveer 18 spoorwagens. Voor witte kool golden weer beste prijzen. Het zette al dadelijk ln met een noteering van f 4—5.50, een zeer lioogen prijs. Al waren de laagste noteeringen wel Iets beneden de f 4 in den loop der week, weinig weken ze daarvan niet af, en de hoogste prijzen lagen steeds boven de f 5. De aangevoerde Deensche witte kool werd ook voor goede prijzen van de hand gedaan, die vaak nog boven die dor gewone witte uitkwam. Zij werd ook voor de lnmaakfabrlekon opgekocht. In totaal werden meer dan 40 spoorwagens geveild. Ook voor ulonsoorten werden beste prijzen besteed, al waren ze dan ook een welnlgje lager dan de vorige week. Nep van f 10—I 12 ls tooh een beste prijs; drie lingen golden van f 6.80—8.80, uien van f 8.20—7.40, grove uien van f 56.50. Groot was, aio gevolg van deze goede prijzen, de aanvoer, die uit ongeveer 20 spoor- wagens bestond. Als vanzelfsprekend wordt de aanvoer van slaboonen minder. Do prijzen waren echter uitstellend. Aanvan- I kelijk brachten ze gemiddeld f 20 op, welke prijs lederen dag met een paar gulden omhoog liep. Zaterdag was de noteering f 24.80f 33.30! Vóór bieten waren de prijzen weinig veranderd: ln 't laatste der week brachten ze gemiddeld f 4 op. Peen gold aanvankelijk ruim f 3, volgende dagen even meer. Zaterdag werd van f 3.10—4.50 gemaakt. Kleine brach ten van f 1.202.40 op. Rammenas werd voor f 4.105.10 verkocht. Tomaten waren hooger in prijs. Voor A werd besteed f 20.50, B f 16.20, C f 10.90 en CC f 4.40. 'De af deeling Callantsoog van het Centraal Ge nootschap voor Kinderherstellings- en Vacantiekolo- nies hield Vrijdag 12 October een algemeene verga dering in het Dorpskoffiehuis. Aanwezig 17 leden, waaronder het bestuur. Voorzitter, de heer Jb. van Scheijen, heet de aanwezigen hartelijk welkom, en spreekt zijn teleurstelling er over uit, dat de opkomst niet grooter is;. De notulen van de vorige vergade ring worden door de secretaresse, mevr. Smit-du Pied, gelezen, en worden onveranderd goedgekeurd. Punt 2, ingekomen stukken. Van het gemeentebe stuur was een schrijven ingekomen, dat de ge vraagde subsidie groot f50, was toegestaan. Door de secretaresse was nog een jaarverslagje op gemaakt, waarin de werkwijze van de afdeeling over i het afgeioopen jaar werden weergegeven. Er zijn nl. drie kinderen uitgezonden geweest, zoodat de afdeo- ling met voldoening en in hoofdzaak het bestuur, op haar werk kan terugzien. Punt 3, rekening en verantwoording van de pen-1 ningmeesteresse, mevr. Breebaart-van der Horst, De ontvangsten waren f 178.77 en uitgaven f 177.02, zoodat er een voordeelig saldo is van f 1.75 De be- scheiden worden door de heeren J. Brouwer en Jb. I Bakker Az. nagezien, en bij monde van eerstge noemde in de beste orde bevonden verklaard. Punt 4, bestuursverkiezing, aftredend mevr. Smit- du Pied en de heeren P. Vos en S. K'ooger. Alle drie worden met meerderheid van stemmen herkozen, en nemen hunne benoeming weder aan. Volgt rondvraag. De heeren M. Bakker Az. en J. Holander bedankten het bestuur voor hetgeen zij in deze voor hun kinderen hebben gedaan bij de uitzending. Mevr. Smit-du Pied deelt mede, dat zij met den beer Elzer te 't Zand heeft gesproken over de leden aan de Kolksluis die bij de afdeeling 't Zand zijn, wat volgens den heèr Elzer 3 leden zijn. Besloten wordt om dat zoo maar te laten. Voorzitter zegt, dat in de vorige vergadering door den heer Smit is voorgesteld om het bestuur met 2 leden uit te breiden en wel uit het Koegras. Besloten was toen om den avond af te wachten wanneer de heer Bos een spreekbeurt zou houden in de Groot9 Keeten, om aldaar meer leden te werven. Aanvanke lijk heeft dit niet veel resultaat opgeleverd. Besloten wordt, dat de secretaresse een paar perso nen zaï schrijven of die genegen zijn om in het be stuur zitting te nemen. Verder niets meer te verhan delen zijnde sluit voorzitter de vergadering. Zaterdagavond geraakte bij de Groote Keeten aan den Duinweg een auto in brand. De wagen brandde geheel uit. Persoonlijke ongelukken hadden niet plaats. De inzittenden waren afkomstig uit Rotter dam. Door Ged. Staten dezer Prffrtnele Ut aan den lieer J. van Scheijen alhier, concessie verleend voor het Inwer king-brengen van een dagelijkschen autobusdlenst van 't Zand via Callantsoog en Jullanadorp naar Den Helder, tweemaal daags heen en terug. De nieuwe dienst zal spoedig beginnen. Dezer dagen hield de vereeniging D.O.G. in de zaal van den heer De Graaf wederom haar eerste verga dering in het ingetreden seizoen. Aanwezig waren 9 leden, Voorzitter de heer J. te Groot. Als voorzitter werd, in de plaats van den heer Ue Groot, die wegens a.s. vertrek uit de gemeente, die functie niet meer kan waarnemen, de heer Dr. VVer- ner benoemd. In de plaats van den heed P. Bronder •tijdelijk secretaris, die zich niet meer beschikbaar wenschte te stellen, werd als secretaris benoemd ck heer L. J. van de Kuijl, terwijl de heer L. J. H. Wes tenberg werd benoemd als penningmeester, in de plaats van den heer H. H. Dubbelman, die ais zoo danig periodiek aftrad en niet mear herkiesbaar was. Vervolgens werd tot vice-voorzitter benoemd de heer D. van der Oord. Daarna werd besloten, om in ongeveer Mei van het volgend jaar hier een Huisvlijttentoonstelling te hou den en met de voorbereiding daarvan thans reeds te beginnen, terwijl verder in Augustus daaraan vol gende een Bloemententoonstelling zal worden geor ganiseerd. Einde November werd de geschiktste tijd geacht om den eersten damesavond te houden, daarvoor te vragen de hier lang niet onbekende Mej. Menagé Challa van Nieuwe Niedorp en de familie Hooij, die ons met hun mooie muziek ook reeds meerder mai len een aangenamen avond heeft bezorgd. Tenslotte werd besloten, om te trachten dat op een eerstkomende gewone bijeenkomst een lezing wordt gehouden over de Zuiderzeewerken, door een Ingé nieur dier werken. De vergadering hoopt -daarmede de animo tot het bezoeken van de gewone bijeenkomsten te verhoogen en wilde, zoo mogelijk, in het komende wintersei zoen, meerdere lezingen laten houden. DIRKSHORN. Op 13 dezer vergaderde onder leiding van den heer G. Schoorl, ten huize van den heer D. Bruin, de Com missie van het onlangs alhier gehouden Zangconcours. Na opening stelt de voorzitter aan de orde het kar dinale punt der agenda: de rekening. De penningmeester, de heer J. Smit, deelt mee, dat nog niet alle posten zijn afgewikkeld, doch dat tót heden de ontvangst bedraagt f 2220 en de uitgaven f 2270 ln ronde cijfers. Vermoedelijk zullen nog enkele meevallertjes volgen, zoodat het tekort zal beloopen f 30. De vergadering is het met den voorzitter eens, dat het niet die moeite waard ls, om voor zoo'n klein be drag een omslag te maken over het waarborgfonds. Met algemeene stemmen wordt besloten, dat de com missieleden gezamenlijk het tekort zullen dekken. De voorzitter gevoelt zich verplicht, een woord van dank uit te brengen aan de burgerij, welke o<m het te kort zoo klein mogelijk te maken, groote bescheiden heid in haar elschen heeft betracht. Sommigen hebben zelfs vrijwillig iets van hun gerechtvaardigde preten ties laten vallen. Schril steekt hier tegen af de houding van het Hoofd bestuur van den NoordhollandsChen Zangersbond en de Jury. Het Hoofdbestuur scheen zoo'n concours voor namelijk te beschouwen als een gelegenheid, om eenlge malen (op kosten van anderen) te gaandlneerenf Ook de Jury trachtte er uit te halen, wat maar eenigs zins mogelijk was. Een en ander heeft op het dage- Ujksch bestuur der Commissie een zeer slechten Indruk gemaakt. Waar alle leden der Commissie hard hebben gewerkt, om de uitgaven zoo laag mogelijk te houden, werd van gene zijde alles gedaan om ze op te drijven. Voorts deelt de voorzitter mee, dat het Hoofdbestuur bericht heeft gezonden, hier nog eenmaal te willen komen, om de prijzen uit te deelen. Om te dlneeren? klinkt het van verschillende kanten spottend. Besloten wordt te berichten, dat de prijzen aan de verschillende winnaars zullen worden toegezonden. Men stelt hier geen prijs meer op een bezoek van het Hoofd bestuur. Hierna sluiting onder de gewone plichtplegingen. op deze dagen nu grooter zou zijn, als dat er gewoonlijk aangevoerd wordt, dit is dan ook wel uitgekomen; voor al Vrijdag was er voor onze velling veel goed, van alle kanten komen nu de aanvoerders met verschillende pro ducten, zoo zelfs dat men op deze velling zich wel on gerust maakt voor de toekomst wat ruimte betreft. Het is te voorzien dat bij deze vooruitgang van zaken de beschikbare terreinen beslist onvofdoende blijken en dat. spoedige uitbreiding een noodzakelijkheid is. Hiervoor zijn verschillende plannen meermalen besproken, maar eenmaal zal dit ook in daden moeten worden opigezet. Ook ls er naast do aanvoer van groenten en fruit bij j verschillende kweekers het Idee naar voren gekomen om h.'er een bloomenvelling te organisceren, er worden dan ook wel een enkele maal wat bloemen aangevoerd, maar om een volling daarvan te houden, d&n ls er veel meer noodig. Toch zal het na een ernetlge proefnomlng moe ten komen, vooral nu de tuinders mot de uitbreiding van glascultuur zich meer ook op het kweeken van snij bloemen gaan toeleggen. Vrijdag waren er dan ook van de hoeren Noort enPosthuma eenlge nieuwe soorten voor do Alkmaaraoho veiling aangeboden, zooaüs Raljonanten, Monu Davis, en Majestic, terwijl de aanvoerders nog met andere soorten, zooals Perce a Dove, Mr. R. C. Pulling, Mont Blank, Mis Edlth-Cavell enz enz., en ook veel tros- bloemen, nog wel eenlge tiendulzende exemplaren ln cultuur hebben, zoodat er met een goede wil hier met succes een belangrijke bloemenhandel kan ln het leven worden geroepen ,er is dan ook al sprake van een bij eenkomst van bloemenkweekers om bovengenoemde zaak verder te behandelen. Verders is wat de groente be treft deze week weinig nieuws. Bloemkool kon bij flinke aanvoer de prijzen goed blij ven handhaven. Van boonen wordt nu de aanvoer steeds minder, terwijl de mooie partijtjes zeer gezocht zijn. Vrijdag zijn er dan ook nog voor enkele partijtjes boven de 25 cent per pond betaald. Fruit komt ook ge regeld meer op de veiling en gaan voor goede prijzen van de hand. Druiven waarvan de aanvoer Vrijdag e;n rècord-dag maakte, gaan nu ook voor goede prijzen van de hand. Tomaten kunnen het daartegenover niet meer goed maken, hiervan worden de prijzen bij verminderde aanvoer niet hooger zooals dit als regel dn ons vak gewoonte is. Andijvie, waarvan Vrijdag ook groote aanvoer was, konden ook de prijzen niet maken wat den laatsten tijd gegeven wordt. Met worteltjes is het nu eigenlijk treurig gesteld; dit product, ofschoon de kwaliteit mooi is, wordt voor lage prijzen van de hand gedaan; de reden hiervan zal wel zijn, omdat ze uit de mond raken (zooals men dit ln vakterm uitdrukt); hier mede wordt bedoeld, dat de concumenten er niet meer naar vragen. Koolsoorten, zooals roode, gele, groene en boerenkool brachten goed prijzen op, evenals spruit jes, welk artikel bepaald duur genoemd kan worden. Postelein, waarvan de aanvoer nu steeds minder wordt, begint nu nog eenlge belanstelling te tooner., zoodat dit artikel deze week weer redelijk op prijs was. Verder» hoop ik de hoeren tuinders en kooplieden, wolke belang stellen ln het veilen van schorseneerende volgende week hiervan eenlge bijzonderheden te kunnen mededeelen. zijn de meest geschikte momenten om Purol toe te passen; daarom behoort op iedere slaap kamer een doos of tube Purol aanwezig te zijn. WEEKBERICHT VAN DE N.V. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, gedurende 8 tot 13 October 1928. Door de 8 October-feesten zijn er deze week inplaats van drie maar twee veilingen gehouden, en het was daarom ook eenigszins te verwachten dat de aanvoer In de schuur van den heer S. Snooij te Zandburen werd den laatsten tijd 's. avonds nogal eens gerommel gehooft. Men dacht eerst aan spoken, totdat het den zoon van S. begon te vervelen. Op een avond in de .vo rige week ging hij met licht op onderzoek uit, toen weer het lawaai werd gehoord. Wat was 't geval; ibij het verschijnen der lichtstralen kwaimen niet minder dan 3 bunzings op het licht af, zoodat ze alle drie gemakke lijk met stokslagen konden worden afgemaakt. Zoowaar een goede vangst. Zaterdagavond hield de muziekvereenlging „Harmonie" haar jaarvergadering ln Concordia. De Voorzitter, de heer C. J. Bosker, heet ln zijn ope ningswoord de aanwezigen hartelijk welkom, en met een goed gekozen woord worden aan de heeren Herm. Smit en H. Kult een medaille uitgereikt ter herinne ring aan hun 25-jarig lidmaatschap der vereeniging, welke door de heeren met een woord van d'ank in ont vangst worden genomen. Vervolgens worden de notulen der vorige vergadering door den secretaris, den heer H. G. Rump, voorgelezen, welke onveranderd worden goed gekeurd. Door den penningmeester, den heer Gorter Word ver volgens verslag uitgebracht over de financieele belangen der vereeniging. Hieruit blijkt dat alles ln orde1 wordt bevonden, wat bevestigd wordt door de heeren Jb. Bruul en A. Zwanink, welke belast waren met het na2len der rekening. Den penningmeester wordt een woord van dank toe gesproken over zijn keurige boekhouding. Dan ls aan de orde bestuursverkiezing. Aftredenden zijn de heeren C. Duljker, C. Gorter, C. J. Bosker en Herm. Smit. De drie eerstgenoemde heeren worden met groote meerderheid van stemmen herkozen. In de plaats van Herm. Smit, welke om gezondheidsredenen niet meer in aanmerking wenscht te komen voor een be stuursfunctie, wordt gekozen de heer G. Rasch. Deze laatste zal met zijn benoeming in kennis worden gesteld, daar hij niet op de vergadering aanwezig ls. De overige heeren nemen hunne benoeming weder aan. Naar het Engelsch van EDGAR WALLACE. „Ik zou graag willen weten wat je daarmee bedoelde", zeide Ralph. Lachend trok Lou zich lui in 'n zittende houding overeind. „Je wordt een beetje prikkelbaar, Ralph! Ik wilde alleen maar vragen hoe je er aan komt. Ik kan mij je niet voorstellen als inbreker, hoewel ik altijd ge weten heb dat je voor niets misdadigs zoudt terug deinzen indien er wat bij te verdienen valt. En het moet een ongevaarlijke bedriegerij zijn ook, want je ziet er geen dag ouder uit dan toen ik een aange naam tehuis vaarwel zegde om je te trouwen. Zor gen baren ouderdom". „Bekommer je niet hoe ik mijn geld verdien", zei- 'le hij kortaf. „Ik wilde dat jij iets deed om het jouwe te verdienen. Ik heb het leven zoo aangenaam mo gelijk voor je gemaakt, niet waar, Lou?" Zij haalde de ^fchouders op en trok haar vastge- sloten mond tot een rechte roode lijn. „Ik begin wantrouwen te koesteren, indien je aan- TMigt met het opsommen van alles wat je voor me gedaan hebt", zeide zij overeenkomstig de waarheid, iiboch tevens wil ik erkennen, dat je het me aan gfild nooit heb laten ontbreken. En welke lokaas wil Je me nu voor de oogen houden?" „Je bent een achterdochtige vrouw!" merkte hij aan. „.Het eenige wat ik van je verlang is een in lichting. Eenige jaren geleden verlangde je iets van de wereld te zien en ik liet je naar Indië gaan". Zij knikte, doch sloeg hem oplettend gade.' „En verder?" „Toen was je in de gelegenheid de aanzienlijkste menschen in Indië te ontmoeten en schijnbaar heb Je daarvan gebruik gemaakt. Je kwam terug met meer juweelen dan toen je ging met een diamanten iroche om één ding te noemen". Zij vermeed zijn o°gen. „Diat was een geschenk van een radjah bleef daar een jaar. Heb je ooit ergens een zekeren Majoor Paul Amery ontmoet?" Zi] trok de wenkbrauwen samen. FEUILLETON „Amery? Ja, waarlijk, ik heb hem ontmoet, geloof ik. Een van die in zichzelf gekeerde mannen, die nooit spreken, en van wien men denkt dat er heel wat in hun hoofd omgaat, tot men achter de waar heid komt «n ontdekt dat zij tobben omdat zij hun crediet. bij hun bankier zwaar overschreden hebben. Paul Amery? Natuurlijk immers! Hij was tamelijk aardig tegen me, nu ik er weer aan denk. Hij is aan den Politieken Dienst verbonden, is het niet?" „Dat weet ik niet", zeide Palph, „doch indien hij „tamelijk aardig" tegen je was, en je staat met hem op vriendschappelijken voet, dan zou ik gaarne wil len dat je kennismaking met hem voortzette". „Is hij dan te Londen?" Hij knikte. „Wat wil je van hem? Ben je hem aan het pluk ken?" „Ik pluk hem niet", zeide de ander met onuitput telijk geduld, „wanneer je met „plukken" bedoelt" hij bedacht zic'h even en zocht naar een woord van gelijke beteekenis. „Begappen", vulde zijn vrouw aan, een versche si garet tegen het opgerookte einde van een andere hou dende. „Ik heb dergelijke werkjes in lang niet bij de hand gehad, hoewel ik alles wil doen om een lief hebbend echtgenoot te gerieven. Dat brengt mij te binnen, Ralph, dat mijn auto langzamerhand rijp wordt om naar een museum gezonden te worden. Dat mensch van Boyson heeft zoo'n verduiveld snoezigen Rolls, een van de nieuwe modellen..." „Daarover spreken wij later", zeide haar echtge noot, die t'hans zijn geduld begon te verliezen. „Waar het op neer komt is, wil je trachten met dien ke rel in aanraking te komen? Het wil mij voorkomen dat hij in een in een onpleizierig zaakje de hand heeft. In ieder geval, wensch ik dat je zijn omgang zoekt dat is numero één." „En numero twee?" Mevrouw Hallam kneep haar oogen half dicht. „Zoover ik je ken, Ralph, is „nu mero twee" de hoofdzaak waar het voornamelijk op aankomt. Je maakt altijd een hoop drukte over het minst belangrijke karweitje, en loopt luchtig over het voornaamste heen. Voor den dag er mee!" Ralph was lachende opgestaan. „Het is werkelijk niet van beteekenls. Alleen, het nichtje van Tarn ligt een weinig met hem overhoop. Tarn ls de man uit de City, van wien lk je verteld heb. Die oude gek wil met haar trouwen, en ik meen het meisje een grooten dienst te bewijzen, door haar een paar dagen uit haar omgeving te verwijderen. Ik ver zoek je haar eenigen tijd bij je te logeeren te vragen je zou bij die gelegenheid kunnen doorgaan voor mijn schoonzuster." „Is zij mooi?" Hij knikte. „Dat vermoedde lk reeds. En zij houdt jou voor den schoonen prins den moolen Alec! En Indien zij hier komt, wat gebeurt er dan? Als jij komt, moet ik dan uitgaan? Of word ik onverwachts uit de stad geroepen, zooals met dat meisje uit de Stores..." „Houd je vervloekte mond over dat meisje uit de Stores." Er verscheen een kwaadaardige trek op zijn gelaat. „Je bent somtijds wel wat te naief, Lou. Ik betaal je niet om mij te vermaken. Wanneer ik lachen wil, zijn er hier drie of vier goede schouwburgen waar lk heen kan gaan." Zij gaf hem een wenk weer te gaan zitten. „Wind je niet op: opwinding ls slecht voor de spijs vertering! Schrijf haar naam en adres op. Heb je haar over mij gesproken? Hij knikte. „Je hebt slechts te bevelen," zeide zij lusteloos. „En welke vergoeding krijg ik, Ralph?" „Je kunt dien nieuwen auto krijgen," bromde hij. „Doch aangaande Amery ben ik in ernst: Je moet noodzakelijk een ontmoeting hebben. Je kunt hem niet missen; je zult hem vinden in Wood Street het Gebouw Amery. Dan zul je tevens het meisje zien; zij is bij hem op kantoor haar naam ls Elsa Marlowe. Je kunt je ln haar persoontje vergissen zij Is een schat! En wees voor Amery op je hoede: hij ls den duivel te slim af!' Zij lachte verachtelijk. „Ik heb een nieuw costuum van Polret thuisgekre gen waartegen de grootste vrouwenhater niet bestand is," zeide zij. „Wanneer moet ik naar hem toe gaan?" „Vandaag nog. Zeg tevens iets tot het meisje; geef je bij haar tilt voor mijn schoonzuster. „En voor een weduwe. Mijn echtgenoot zal een jaar of twee geleden overleden moeten zijn, want de Japon die lk wil aantrekken kan moeilijk voor een rouw japon doorgaan." Zij sprak niet verder over het meisje, haar toekomst of haar noodlot. Met die soort van „overwegingen" hield Mevrouw Trene Hallam zich niet op. HOOFDSTUK VIL EEN KENNIS UIT INDIë, Er werd op de deur geklopt en zonder op te zien van het kladboek waaruit zij een brief typte, riep Elsa: „Binnen!" Een flauwe geur van een uitheemachparfum deed haar de oogen verrast opslaan. De dame, die in de deuropening stond, was een vreemde voor haar. Zoo als zij daar stond, tenger en elegant, leek zij Elsa knap. Haar kleeding, zooals Elsa met vrouwelijken kenners blik zag, was smaakvol. „Is dit het kantoor van Majoor Amery? Haar stem klonk niet zoo bekoorlijk; zij had iets plats ln haar spraak. Doch zij had geen gelegenheid dezen indruk tot zich te laten doordringen, want met een lief lachje, de gehandschoende hand uitgestoken houdende, was de dame op haar toegetreden. „En u ls zeker Elsa Marlowe?" vroeg zij. „Zoo heet Ik," antwoordde Elsa, zich afvragende wie die vreemde, die haar kende, zijn kon. „Ik ben Loulse Hallam Mevrouw Trene Hallam. Ralph heeft mij over u gesproken." Thans ging Elsa een licht op. „O, ja, natuurlijk, u ls de schoonzuster van Ralph?" „Ja lk ben behuwd geweest met zijn dierbaren broeder zoo'n lieven man," lispelde Mevrouw Hallam. „Doch veel ite goed voor deze wereld!" Zij zuchtte en bewerkte haar oogen met een zakdoekje, vooraf voor de gelegenheid gereed gehouden. „De goeden sterven jong," ging zij voort „Hij was pas dertig. Een paar jaar jonger dan Ralph, maar, ach, welk een lieve, beste man! En wat een aardig kantoor is dit!" Met stralen de oogen keek zij goedkeurend in het rond, een gouden face S. main onnoodig voor dee oogen houdende, ten einde de ongezellige omgeving „beter" te kunnen op nemen. „En kunt u het goed met Majoor Amery vin den? Ik heb hem altijd voor zulk een schat van een man gehouden, toen lk in Indië kennis met hem maak te. Ik heb daar met mijn betreurden echtgenoot een vacantie doorgebracht." Er volgde een nieuwe zucht, die misschien minde» gehuicheld was, want van Indië had zij herinneringen bewaard, die eenmaal zoet smaakten en wrang. „Kent u Majoor Amery?" vroeg het meisje belang stellend. „Wat voor soort man is hij ln gezelschap pen, bedoel lk?" en zij kreeg een kleur, uit vrees dat haar belangstelling verkeerd uitgelegd zou kunnen worden. „Een zeer aangenaam karakter," zeide Mevrouw Hallam, en deze beschrijving was zóó in strijd met de werkelijkheid, dat Elsa ln lachen had kunnen uitbar sten. „Ik kwam hem een bezoek brengen en heb nu twee .vliegen in één klap gevangen," ging Mevrouw Hallam voort, en haar met opgeheven vinger schalks dreigende: „Ik ken een klein meisje, dat een geheele week bij mij komt logeeren 1" Wordt vervolgd.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5