totploffing in de Electrische Centrale te Groningen. Inbraak te Wassenaar. Wijziging van de leerlingenschaal. De „Schuttevaer" teruggekocht De vliegtochten naar Indië. De Staat en de K.UL België en Nei-Indië. Uit onze Omgeving. BARSINGERHORN. SINT MAARTEN. LANGENDIJK. WIERINGERWAARD. KOEGRAS. WIERINGEN. ZIJPE. Gemengd Nieuws. Geheimzinnige moord op de Oosten- rijksche grens. i het geheel niet aan een staatsinrichting heeft te on- erwerpen. Wanneer hij echter In de staatsgemeenschap iijft, dan ie hij ook verplicht zich te houden aan de oor de overheid gestelde regelen. Van verdaohte is zulk een onderwerpen aan die rege- m echter niet te verwachten, en daarom kan spreker vol zeggen, dat decze kwestie voor verdaohte het begin al zijn van een groote tragedie, waarbij tevens wel een inde zal komen aan zijn militaire loopbaan. Spr. beklaagt dan ook verdachte en in nog meerdere a&te zijn kinderen, die het slaohtoffer zijn geworden an zijn zonderlinge ideeën. Mr. Brants eischte ten slotte bevestiging van het von- Js van den Krijgsraad. Verdachte zelde nog, dat, wanneer hij zijn kinderen rij zou kunnen krijgen, als hij den militairen dienst zou erlaten, hij dan geen oogenbllk daarmee zou aarzelen. Qn wanneer aldus verdachte daarvoor mijn leven ou worden geeischt, zou dk zelfs zeggen: neem het De uitspraak volgt later. EEN STAPEL ZAKKEN OMLAAG* GESTORT. Vier arbeiders gewond, waarvan één ernstig. Men meldt o.m. aan het „Hulsgezin": Dinsdagmorgen had In de Kali-loods van' de Coop. landelsvereeniging van den N. C. B. te Veghel een ern- tig ongeluk plaats. Een stapel gevulde zakken stortte omlaag, welke op en viertal personen terecht kwam. Drie van hen, de ©broeders de Wit en de heer Vesters, liepen kneuzingen n gelaatsverwondingen op. Het vierde slachtoffer, de .rbeider L. van U. te Eerde, was er het ergst aan toe. lij bekwam o<m. een ingedoken ruggegraat Allen zijn er verpleging in het ziekenhuis opgenomen. t PERSONEN GEWOND. Alle bedrijven stilgelegd. Gistermorgen omstreeks 11 uur heeft in de electri- che centrale in Groningen, gelegen aan het Win- choterdiep, een ontploffing plaats gehad, waarbij rie personen werden gewond. Alle bedrijven in Gro- ingen liggen stil. Ook het tramverkeer staat stil. len vreest dat de storing geruimen tijd zal duren. Nader wordt uit Groningen gemeld: In den kelder van (het gemeentelijk electriciteitalbe- rijf is gisterochtend door uitschakeling van een chakelaar, oep ontploffing in den hoogspannings chakelaar tengevolge van kortsluiting ontstaan. Op o bovenliggende verdieping verbrandde 3 stroom- ransforimatoren en de geheele verdieping brandde wart. Daar op deze verdieping alle uitgaande kabels n vele machines liggen en niets hiervan gebruikt on worden, voordat alles was schoongemaakt, stond et geheele bedrijf stil. Onmiddellijk trachtte men over het provinciale net troom te krijgen, doch men kan dezen wisselstroom iet in gelijkstroom omvormen, daar de machines om laar waren geraakt. Ongeveer half een was de tur- ine hiervoor in gebruik gesteld en was het moge- jk, op deze wijze stroom te geven. Ongeveer 1 uur on de hoogspanning weer in het werk worden ge teld. Twee personen hebben brandwonden in het gelaat ekregen. Zij werden naar het ziekenhuis gebracht, •aar hun opneming evenwel niet noodzakelijk werd eacht. DE DADER IN DE VAL GELOOPEN. •Maandag j.1. is ingebroken in een villa, staande aan e Duinvoetlaan te Wassenaar. De bewoners waren op eis. Dinsdagmiddag vervoegde zich bij den zoon van en bewoner der villa, die in Doorn woont, 'n man, ie hem mededeelde, dat er in dé villa van zijn vader e Wassenaar ingebroken was en alle gouden en zilve- en voorwerpen gestolen waren. Volgens zijn zeggen adden de dieven alles aan hem verkocht en hij wilde u den zoon in de gelegenheid stellen de geheele ►artij terug te koopen voor 160 gulden. Deze sprak aet zijn bezoeker af, dat zij elkaar gisteravond in en café in Den Haag zouden ontmoeten. Do Doornsqhe heer reisde naar Den Haag, maar telde vooraf, de Haagsche politie van een en ander n kennis. Deze arresteerde des avonds inderdaad in en café den gezochte, een 23-jarigen étaleur. Deze lekende, Maandag op Wassenaar te hebben ingebro- ;en. Verschillende zilveren voorwerpen werden op lem gevonden. Voorts is op zijn aanwijzing in een tuk weiland achter de Binckhorstlaan en groote par- ij gouden, zilveren en antieke voorwerpen opgegra- 'en, alle afkomstig uit de bewuste villa. De waarde 'an het gestolene beloopt eenige duizenden. De aange- loudene is een goede bekende van de politie. HET WETSVOORSTEL-ZIJLSTRA NIET GOEDGEKEURD. BIJ de Tweede Kamer ia ingekomen een missive van len directeur van het kabinet der Koningin, houdende cennlsgeving, dat HM. het door de Eerste Kamer in jaar vergadering van 20 Juni J.1. aangenomen voorstel r&n wet van den heer Zijlstra tot wijziging van de wet za n 30 Juni 1924 (Staatsblad no. 819) en van art .28 Ier Lager Onderwijswet 1920 niet heeft goedgekeurd. WORDT NOG DIT JAAR ZEE GEKOZEN? Werd Indertijd melding gemaakt van de pogingen, aangewend om de gelden bijeen te brengen, benoodigd voor het terugkoopen en opnieuw uitrusten van de „Schuttevaer" thans kan worden meegedeeld, dat uit overgelegde stukken is gebleken, dat men de redding boot ais voor den ouden heer Schuttevaer behouden mag beschouwen, en ook dat er alle hoop is, dat deze zijn tocht over den Oceaan eerlang zal kunnen aanvangen. Aan den Engelschen advocaat Carille Davis, in wiens handen de Schuttevaer bij den executorialen verkoop te Plymouth overging (waarschijnlijk voor 12 pond werd reeds f 1300 betaald van de door dezen gevraagde koopsom, groot 120 pend sterling. Wat hieraan nog ontbreekt, en voorts noodlg is voor het ten deele opnieuw uitrusten van de boot, den over tocht der bemaning, kasgeld, enz. wordt geschat op drie a vier honderd gulden welke men, evenals de vorige gelden, oa door den verkoop van kaarten, binnenkort hoopt te bemachtigen. Men verwacht, dat dit binnen enkele weken het geval zal zijn, waarna men onverwijld cee denkt te kiezen, in da overtuiging, dat het open watar minder moeilijkheden aal baren dan Kanaal- en kustwater. HET VIJFDE VLIEGTUIG. 'Bij de directie van de Koninklijke Luchtvaartmaat schappij is gisteren het volgende bericht uit Calcutta binnengekomen van de bemanning (Smirnoff. Aler on Vecnendaal) van vijfde vliegtuig, de H-NAFN. „Wij vertrokken om 8 uur 15 pl. tijd uit Cawnpore en kwamen om 89 uur 25 pl. tijd te Allahabad aan. Vandaar vertrokken wij om 10 uur 55 pl. tijd om om 16 uur 18 pl. tijd te Calcutta te landen. Aan boord is alles wel. Wij gaan morgen door naar Rangoon". STEUN AAN ONZE LUCHTVAART. Ingediend la een wetsontwerp, tot aanvulling en ver hooging van het ÏXde hoofdstuk der Staatsbegrooting voor 1928 (deelneming aandeel en-kapitaal Kon. Lucht vaart Mij.) Hlet lag n.1. aanvankelijk in de bedoeling, de 4000 aandeelen, welke het rijk nog heeft te nemen Inge volge de subsidie overeenkomst met de K. L. M. voor Nederland en Koloniën, niet eerder te naman, dan in den aanvang van 1929, 1830 en 193L Het ls thans evenwel wenschelijk gebleken, die aan deelen eerder te nemen en wel de helft zoo spoedig mogelijk en de overige in den loop van 1029, zulks ter wille van de ontwikkeling van het postvervoer naar Ned.-Indië, welke ontwikkeling sneller blijkt te moeten worden bevorderd, dan zich bij het ontwerpen van de overeenkomst liet voorzien. De K. L. M. ia voornemens gedurende 1929 maandelijks postvluchten naar Ned.- Indlë en terug uit te voeren en heeft thans voor de aanschaffing van het voor die vluchten noodige vlieg tuigmateriaal behoefte aan kapitaal. Voorgesteld wordt nu de helft der aandeelen reeds thans te nemen en daartoe de begrooting voor 1928 met t 200.000 te verhoogen. DE BELANG8TELLING VAN BELGIë IN ONZE KOLONI6N. De reis van hst Kroonprinselijke paar In verband met de reis van Kroonprins Leopold van België met zijn vrouw Astrid naar Ned. Ooet- Indië, schrijft de N.R.Crt. het volgende: Neemt men de in luttel jaren sterk toegenomen deelneming van Belgisch ondernemersinitiatief aan de ontginning van Sumatra in aanmerking nog kort geleden hebben wij hieromtrent welsprekende cijfers meegedeeld, dan zou men hieruit reeds kunnen verklaren, waarom de Belgische kroonprins die zijn belangstellinig voor het koloniale vraagstuk bij zijn bezoek aan den Kongo zoo duidelijk heeft getoond, zich bij het maken van vergelijkende stu diën op koloniaal gebied nu vooreerst voelt aange trokken tot Ned.-Indië, waar hij zoovele landgcnoo- ten naast en in samenwerking met Nederlanders aan zal treffen bij den grooten ondernemingsarbeid, die daar wordt verricht. Het is niet alleen op land bouwgebied, dat de Belgen in Ned.-Indië werkzaam zijn, ook in den groothandel en dan natuurlijk in 't bijzonder den importhandel, laten zij zich niet onbe tuigd, en zij vinden in Ned.-Indië een toenemend afzetgebied voor de producten van hun groeiende industrie. Htun deelneming aan het oeconomische werk, dat in Indië te verrichten valt, is ons wel kom, zooals ons dat van Engelschen, Franschen, Amerikanen welkom is, en van de Belgen inzonder heid kunnen wij op het stuk van durf, vindingrijk heid en aan pakkingskracht in zaken nog wel iets leeren, naar onlangs een onzer grootste Nederland- sche rubbermannen openlijk heeft getuigd. Niet enkel zeker om zich te vergewissen van het welvaren zijner landgenooten in een gebied waar do open-deur-politiek wel in haar ruimste consequen tie wordt toegepast, bezoekt de Belgische kroonprins ons overzeesch gebied. Van Belgische zijde wordt steeds gaarne en grif erkend, dat Nederland op het gebied van koloniaal bestuur en beheer beproefde oude brieven heeft en dat de betrekkelijk jonge ko loniale mogendheid België zich aan onze ervaringen met voordeel kan spiegelen. De Nederlandsch-Indi- sche regeering zal ook zeker niet nalaten om het kroonprinselijke paar het verblijf en het reizen in onzen archipel te vergemakkelijken en het door ons gewaardeerde bezoek ten volle aan zijn doel te doen beantwoorden. Hebben de omstandigheden er nog niet toe geleid, dat Ned.-Indië een telg uit de eigen Nederlandsche dynastie mocht begroeten wij mee- nen op het woord nog eenigen nadruk te mogen leggen, het is niet voor het eerst dat het bezoe kers van koninklijke bloede ontvangt. De inheem- Bche bevolking heeft tot het welslagen van zulke bezoeken harerzijds steeds van harte en met den zin voor feestelijkheid die haar eigen is bijgedragen. Zoodat wij het kroonprinselijk paar een verblijf mo gen voorspellen, dat zich zeker door hartelijkheid en tegemoetkomendheid van alle zijden zal kenmerken, waartoe trouwens de beminnelijke persoonlijkheid der hooge bezoekers zeker niet weinig bij zal dra gen. In Ned.-Indië hebben vele Belgen en Nederlanders hartelijke ondorlinge vriendschapsbanden aange knoopt, die op Europeeschen bodem in stand zijn gehouden en men heeft er vooral in de bedrijfswe reld ervaren, hoezeer de eigenschappen der beide volken elkander aanvullen. Op het- grootere over- zeesche gebied met zijn breedere perspectieven is samenwerking met behoud van elks zelfstandigheid oppert)est mogelijk gebleken en het laat zich voor zien, dat een toeneming van de oeconomische be trekkingen tusschen België en Ned.-Indië ook in de toekomst de goede onderlinge verstandhouding Pg OOMPPtSATIB. Rellntr, dat biefstukje is erg klein. - Maar u zult er lang over eti-n, meneer. slecht» cal kunnen bevorderen. De jongere en de oudere koloniale mogendheid zullen bovendien op menig terrein elkander van dienst kunnen zijn en tot de gemakkelijkheid in de uitwlssoling van kolo niale ervaring kan het kroonprinselijk bezoek al mede bijdragen. K0LHORN. Op de voordracht voor onderwijzeres alhier komen voor de dames: Wiegel, tijdelijk onderwijzeres te Kol- horn als no. 1, KI. Schoorl, onderwijzeres te Barain- gerhorn als no. 2, en Do Snaejer, onderwijzeres te den Helder als no. 3. Maandag J.1. bracht Z.Exc. de Heer Commissaris der Koningin dezer provincie, vergezeld van een (hoofdambtenaar der Griffie, een bezoek aan deze ge meente. Ten huize van den heer Burgemeester aldaar, werd door genoemde heeren en de heide wethouders de lunch gebruikt Woensdagmiddag werd ten overstaan van Nota ris Va.n den Bergh in het openbaar verkocht de huis manswoning, schuur, weilanden en bouwland, te za- men groot 22 H.A., 56 A., en 50 c.A. De opbrengst was: le. de perceelen 1—6, nl. huis schuur en erf, bouwterrein met schuur, weiland, te zamen groot 2J20.— H.A., voor f 12078.50, aan W. Bij- post te St Maarten; 2e de perceelen 9—11, weiland, groot tezamen 5.15.— H.A., voor f 12567.96, aan D. Blom te St. Maarten; 3e. de perceelen 12—28, weiland, groot 6.04.10 H.A. en bouwland 2.18.50 H.A., voor f24.710.10 aan het R.K. Armbestuur te St. Maarten; 4e. de perceelen 2940, weiland, groot 7.51.90 H.A., voor f29.314.aan J. Gootjes, Groenveld, St Maarten, De totale opbrengst was f 78670.96. 'Het huisje van den heer K. Bakker te Schagen, daarna geveild, werd opgehouden. Woensdagnamliddag werd ons anders zoo rustig dorpje opgeschrikt door de .mare, dat de stier van den heer Jb. Bruin dol was geworden en hem en anderen had verwond. Bij informatie bleek, dat de heer Bruin den stier, welke was losgeraakt, wilde vastzetten, en onder deze behandeling woest of dol werd. Bruin werd door het woeste beest over den grond gegooid. Gelukkig had hij de neusring weten te grijpen en voorkwam hierdoor een bewerking met de horens. De stier rolde echter tot 3 maal toe over hem heen. Aan het manmoedig optreden van don heer J. de Vries alhier, heeft Bruin het te danken dat hij nog in het land der levenden behoort, daar deze heer, gewapend met een bijl, door sloot on slop te hulp schoot en don stier eonige slagen toediende, zoodat deze zich van Bruin naar zijn aanvaller keerde, en ook deze hardhandig bewerkte. Inmiddels waren omwonenden en andere, mot stokken en staven gewapend, te hulp geschoten en wisten door slaAn en schreeuwen de aandacht van het beest op hen te vestigen. Het was voor allen een hachelijk oogenblik, daar het beest woest brullend dan op den een en dan weer op den ander aanvloog. Wonder boven wonder is dit incident afgeloopon met alleen de twee eerste heeren als slachtoffer, daar de eerste naast veel lendenpijn een gebroken vin ger heeft opgeloopen en de tweede een bloeduitstor ting aan zijn been opliep, zoodat hem 14 dagen ru9t is voorgeschreven. We willen hopen, dat de heer De Vries, welke eerst door de sloot ter hulp schoot, en later weer door dezelfde sloot mioest vluchten, en bovendien oververmoeid was, geen verdere rtadeelige gevolgen hiervan zal ondervindon. De stier is door een goed gemikt karabijnschot door don rijksveld wachter Noot, neergelegd. BROEK OP LANGENDIJK. Ds. J. Dronth, predikant bij de Ohr. Geref. Kerk alhier, komt voor op het tweetal bij gelijke gemeente te Baarn. ZUIDSCHARWOUDE. Alhier doet zich in het gezin van den heer Groen veld een geval van roodvonk voor. Het fanfarecorp „Kunst na Arbeid" besloot tot het houden van een Bazar met het doel de financiën te stijven, We vernamen, da.t de Muziektent o.a. nood zakelijk eenige herstellingen moet ondergaan. LANGENDIJK. Als wo goed zijn ingelicht, zal binnenkort in mint stens twee gemeenteraden het voorstel worden ge daan tot de vergaderingen der Gascommissie voortaan de pers uit te noodigen. OUDKARSPEL. Afscheid „meester Van Zon". Lag het oorspronkelijk in de bedoeling van den gemeenteraad officiéél afscheid te nemen van „mees ter van Zon" op de plaats waar hij ongeveer 44 ja ren heeft gearbeid, dus op de school, op dit voorne men moest jammer genoeg worden teruggekomen, omdat „meester", die wegens gezondheidsredenen ontslag had moeten nemen, het heter acht te, met het oog op zijn gezondheidstoestand, deze officieele plechtigheid achterwege te laten. Deze wensoh, het spreekt natuurlijk vanzelf, had de ge meenteraad te eerbiedigen. Toch wilde men het heengaan van den beminden meester niet geheel on bemerkt laten voorbijgaan. Burgemeester en wet houders werden uitgenoodigd, namens den raad, „meestei*' dank te brengen voor al hetgeen hij in zijn langdurigen loopbaan in het belang van het on derwijs en 't kind heeft gedaan en als erkentelijkheid hem een bloemstuk aan te bieden. Naar men ons mededeelt, hebben burgemeester en wethouders Dinsdagavond zich van dien opdracht gekweten. In zijn woning prijkte dien avond een prachtig bloemstuk en heoft de burgemeester na mens RAad, college van B. en W., oudons en kinde ren tot „meester" hartelijke woorden van waardee ring gericht en hem de verzekering gegeven, dat, boewei hij reeds vele dienstjaren „er op heeft zit ten", werklust en werkkracht nog onverflauwd war ren, zoodat de school door zijn heengaan dan ook een geweldig verlies leidt. Spreker wenschte hem van ganscher harte, dat hij nog vele jaren van zijn welverdiende rust zal mogen genieten. Op deze wijze is het heengaan van „meester" niet geheel met stil len trom geschied en wij geloovon ook zeker de tolk van de ingezetenen te zijn, wanneer wij den raad en onzen burgemeester dank brengen voor de manier, waarop zij dezen beminden meester hebben gehul digd. Tongblaar. Onder het vee van W. Zweed is tongblaar uitge broken. De in de Veefokkerij welbekende heer P. Schenk Dz., heeft in Wieringerwaard en omgeving een aan tal volbloed kuikalveren aangekocht, welke deze week van hier zijn verzonden naar Zuid-Holland. Van daar werd reed» bericht ontvangen van de goede aankomst en dank betuigt voor de accurate bemiddeling. JULIANADORP. Door den timmerman Dignumi uit de Wogmeer wordt voor rekening van den heer W. de Wit op diens landerijen, aan de Nieuwe Vaart te Koegras, gemeente Callantsoog, een nieuwe boerenwoning gebouwd. Indien de teekenen ons niet bedriegen, is er nu toch binnenkort wel kans, dat met het maken en be- harden van den weg van de Middenvliet naar de Doggersvaart in hot verlengde van de Langevliet, een begin zal worden gemaakt. Groote hoeveelheden puin worden thans aangevoerd en opgeslagen op daartoe bestemde terreinen aan de Doggersvaart en aan de Middenvliet. Een begin van de werkzaam heden is er dus met den aanvoer van dit materiaal. Dinsdagavond 23 October, 's avonds 8 uur, had ten overstaan van Notaris Obreen eone openbare ver- kooping plaats ton huize van den heer S. Koorn te den Oever en ten verzoeke van den hoer H. v. Mee- keren, aannemer aldaar, van: oen houten woonkeet, oppervlakte 80 M2. (16 X 5 M.), aangeduid als per ceel I. Kooper P. Kaleveld te den Oever, voor de som van f 750. Perceel II, een volkskeet, oppervlak 152 M2., werd opgehouden op f500. Perceel III, een directiekeet, 24 M2., kooper An- dries Pais, voor de som van f255. Perceel IV, directiekeet, 8 M2., kooper de heer M. J. Boeker, voor f75. Totaal opbrengst f1080. OUDESLUIS. Naar wij vernemen, is de bouw van een graan schuur met vier vierkanten, voor rekening van den hoer P. Visser, S'likkerdijk, opgodrogon aan den heer K. Kreijger, timmerman en aannemer alhier. BURGERBHUG. Naar wij vernemen is ook aan de RJK. Bchool al hier een cursus voor vervolgonderwijs aangevangen. ST. MAARTENSBRUG. Door de Oudercommlssle werd voor belangstellende ouders een vergadering gehouden in het schoolgebouw alhier. Na het welkomstwoord van den vroegeren voor zitter, de heer J. Sleutel, werd overgegaan tot de ver kiezing van een 5-tal bestuursleden. Gekozen weifcen de heeren J. Veuger, J. Keuris, G. Kater, O. Nierop en D. de Leeuw Wz. Vervolgens sprak het hoofd der school, de heer Kriek, over het nut van een oudervergadering, de samenwer king tusschen ouders en onderwijzers on lichtte verder toe de houding die belden hebbon aan te nemen tegen* over het kind. De school ls het instituut van zedelijke,, verstandelijke en lichamelijke opvoeding en daarom werden do ouders opgewekt ook voor hun kinderen thuis deze drio soorten van opvoeding onder de oogen te zien. Verder kwam do viering van een St.. NIcolaaafeeat ter sprake, wat algemeen instemming vond. Besloton werd een HJat voor dit doel bij de Ingezete nen te laten circuleoren. Gehoopt werd dat hierop flink zal worden geteckond om do Jdnderen dit genot to verschaffen. Hierna sluiting. ST. MAARTENSBRUG. Dinsdagavond hield de vereenlging „Nut en Genoe gen' een vergadering in het lokaal van den heer J, Bruin alhier. Na het welkomstwoord van den voorzit ter, las de secretaresse, mej .G. Kuilman, de notulon van de vorige bijeenkomst Deze werden onveranderd onder dankzegging goedgekeurd. Voorzitter deelde mede, dat de catalogussen gereed waren. Boslotcn werd, deze be schikbaar te stellen voor de leden tegen een vergoe ding van 20 cent per stuk. De bibliothecaris, de heer Keesman, zal zich met don, verkoop belasten, terwijl bij de inning der contributies aan de leden gelegenheid zal worden gegeven een exemplaar aan te schaffen. Do bibliotheek is thans uitgebreid met een flink aantal nieuwe boeken en daarom wekte voorzitter de leden op, zich van een catalogus te voorzien. Eiken Woensdag van 23 uur bestaat gelegenheid tot afhalen van boeken. Na deze uiteenzetting deed de penningmeester, de heer J. Sleutel, rekening en verantwoording over het afgeloopen boekjaar. De rekening, die werd nagezien en in orde bevonden, sloot met een batig saldo. Volgde bestuursverkiezing. Aan de beurt van aftre den waren mej. G. Kuilman on de heeren G. Groot Sr. on G. Groot Jr., die bij acclamatie werden herkozen. Hierna werden de werkzaamheden besproken van do eerstvolgende bijeenkomst, die werd vastgesteld op Za terdag 16 Deo. Evenals het vorige Jaar werden enkele personen bereid gevonden, een tooneelstukje op te voe ren. Bovendien zal de gymnastiekvereeniging worden gevraagd haar medewerking te verleenen. Verder zal een lezing worden gehouden en zullen pogingen in het werk gesteld worden, om den avond door het geven van voordrachten enz. zoo genoegelijk mogelijk te ma ken. Om dit ©chter te kunnen doen, is er medewerking noodig en daarom hoopte voorzitter, dat er meerdere plaatsgenooten bereid zullen worden gevonden, de ver eenlging in deze te steunen. Zij die hiertoe genegen zijn, worden verzocht den voorzitter of mej. Kuilman hiermede in kennis te stellen. Daar de rondvraag geen bijzonderheden opleverde, volgde sluiting. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 20 tot en met 23 October. Geboren: Veronica Catharina, dochter van Nicolaas Gerardus Verduin en Maria Dekker. Anna, dochter van Pieter Vorst en Christina Trijntje Leegwater. Ondertrouwd. Geene. Getrouvvd: Geene. Overleden: Geene. TYPHU S-EPIDEMIE. Uit Berlijn wordt gemeld: Te Odense in Denemarken heeracht een typhus-epl- demio; tot nu toe zijn 220 gevallen geconstateerd. EEN POLITIEK VONNIS? Jonge man vermoord gevonden. Zondag is in de nabijheid van de Oostenrijksch- Zuid-Slavisohe grens in een bosch het lijk gevonden van een jongen man met een kogel in het hoofd en twee steekwonden in de borst. Op het voorhoofd was een -kruisteeken ingesneden. Uit op het lijk gevonden papieren is gebleken, dat de vermoorde een geboren Macedoniër is, de in Bel grado woonachtige jurist Cyrill Christovitsj. De vorige week is hij naar Agram vertrokken en van daar haar Laibach. Vrijdag kwam hij te Jese- nice aan. Hij begaf zich in het bosch waarheen hij, naar is vastgesteld, gevolgd werd door twee jonge mannen, die tegelijk met hem in de stad waren ge komen. Waarschijnlijk hebben dezen hem gedood en heeft men hier te doen met een politieleen moord. Naar de correspondent te Belgrado aan de N. Fr. Presee meldt, neemt men aan, dat Christovitaj in betrekking stond met' het Macedonische comité, en dat hij een op*

Schager Courant | 1928 | | pagina 6