ie Stukjes PEKELVLEESCH Woensdag 31 October 1928. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagen. Eerste Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. kne tboi DE RAADSELACHTIGE s MAN. Gemengd Nieuws. Spoorwegongeluk in Engeland voorkomen. Alles komt terecht Eigenaardig incident in Polen. 71ste Jaargang No. 8349. I blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder- ,g en Zoterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- fentlön nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TELEF. No. 20. Prijs per 3 maanden 11.65. Losse nummers 0 cent. ADVERTEN- TIöN van 1 tot 5 regels 11.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootero letters worden naar plaatsruimte berekend dit nummer bestaat uit twee bladen. voor den politierechter. Zitting van 29 October 1928. HIJ HEEFT ZE WEL ALLEMAAL, MAAR ZE ZTT- TEN NIET OP HET NUMMER. Een zekere meneer v. H. te Enkhuizen heeft zich In jet zomerseizoen doen kennen als een badkamertjes- rct; ohij zich als zoodanig schatten heeft weten te nerven mag worden betwijfeld, maar in ieder geval hij het horloge Ingepikt van een badende knaap, 4\t natuurlijk verplicht was geweest zijn uurwerk in htftedkamertje achter te laten, aangezien hij niet de yjwwnte heeft bij het zwemmen zijn vestje aan te [tornden. aanleiding van de eenigszins abnormale ge dragingen ls een psychiatrisch onderzoek ingesteld en apport uitgebracht. De conclusie van dit rapport do- deert echter den verdachte niet als geheel ontoe- lekenbaar en dus nam de Politierechter de vrijheid hem [tot 1 maand gev. te veroordeelen, doch stelt de executie akelijk van de omstandigheden. beter om mee te eten, dan mee te [ECHTEN. De welbekende koopman en strooper C. J. O., Is een BW, sterk en tamelijk onverschillig heerschap en het raadzaam om, indien men zelf geen flink getrainde -echtersbaas is, hem maar liever ongemoeid te laten. )aarvan weet mee te spreken zekere Klaar Stenders, iie in het café Poland te 't Zand, gem. Zijpe, met S. «n woordenwisseling kreeg en later, onder het hui»- raarts keeren, door hem werd aangevallen, tegen den rond geslingerd en geslagen. Met het oog op de niet ipaald schitterende reputatie van den heer S. werd LeCfli maan<1 gevorderd, welke straf door den meer zacht- FIJI nkel. jolweg, te v.d.1 akker ilgen Politierechter werd gereduceerd ifcot f J5Q boete et 50 dagen. De wachtgelder van Duin en Bosch, F. O., te Ca»- loum, mag zich niet in de blakende gunst verheugen fan zijn buurvrouw, mej. a. Bakker, die zelfs aan haar oontje heeft verboden met diens kinderen te spelen, deze aangelegenheid ontstond dan op 28 Juli een ider vriendelijke bespreking tusschen de buurtjes en it buurman O. op 'n moment, dat hij door de genade ras prijs gegeven, zich een onbehoorlijk woord aan adres ontglippen. Meer was niet noodig om hem 't zondaars-kanapeetje te werken, doch hij werd, ge- et op de futiliteit der beleedlging, welwillend behandeld, o slechts tot f 7 boete of 7 dagen veroordeeld. st| laar Deze manoeuvre had dan ook het verwachte succes, dus gelukkig voor Jaap L. scheen de aanklager de heele rechtszitting vergeten te hebben. Hij kwam dus niet opdagen, zoodat de verdachte wegens gebrek aan bewijs netjes werd vrijgesproken, EEN PORTIE LANGE HAVER, WAAR EEN OU- FANT GENOEG AAN HAD. De twee timmerlieden Cornelis B. en Jan S. te Hip- polytushoef op Wieringen, ontmoetten op 81 Juli in de Hoofdstraat, hun collega Jan Beseling, dei ze ongetwij feld geen sterke vakbroederlijke liefde toedroegen, al thans er ontstond een twist en Jan werd door zijn lang niet zachtzinnige confraters zoo geweldig afgedroogd, dat hij in het wachtlokaal der politie gearriveerd, vrij wel verkeerde in een toestand, die hem deed gelijken op de ruïne van Brederode. Zijn tanden en kiezen stonden in Zijn mond te wag gelen als dronken schutters, zijn tandvleesch was be schadigd en bloedend, zijn gelaat vertoonde blauwe vlekken, zat vrijwel buiten eenig benul op zijn stoel in eengezakt, zoodat duidelijk geconstateerd kon worden, dat zijn aanvallers grondig werk hadden verricht Een Wieringer houtbewerker kan echter heel wat ver dragen en heden was de mishandelde weer lekker als kip, trok nu aan het langste eindje en had de voldoe ning zijn belagers, waarom een hunner hem ook nog door een glasruit had gejongleerd, ieder tot f 80 boete of 30 dagen wordt veroordeeld. O MARIE, DAT KOST JE SPIE! De Alkmaarsche huismoeder Marie R., gehuwd met den heer H. en met hem lief en leed doelend op hot historische Torenburg aldaar, raakte op 8 Augustus in heftig debat met een buurvrouw, wier doopceel met zooveel virtuositeit door haar werd gelicht dat heden een veroordeeling door den politierechter tot f 10 boete of 10 dagen het niet bepaald voordeelig resultaat was. j INTERCOMMUNALE VROUWENBOND TOT AF SCHAFFING VAN SCHELDWOORDEN ZEER GE- WENSOHT. Een dergelijk feministische vereeniging zou zeer veel goeds kunnen stichten tot zedelijke verheffing en meerdere beschaving har er leden. Bovendien ook econo misch werken door het besparen van boetegelden. Ook in Den Helder kon vruchtbaar werk worden ver richt, daar het schoone geslacht ook daar dikwerf in betreurenswaardige oneenigheid leeft Heden verscheen althans uit die gemeente mej. Cor- nelia de W.F huisvrouw Tj., die op 18 Augustus haar geslachts- en plaatsgenoote mej. B. had aangeduid als een „viezerik". Haar verontschuldiging, dat genoemde mej. B. haar ook had beleedigd en smadelijk uitgelachen kon niet voldoende worden bevestigd, zoodat mej .Cor- nelia de kous op haar edel hoofd kreeg en tot f 7 boete of 7 dagen werd veroordeeld. BOLSJEWISTISCHE NEIGINGEN. Een meneer, getooid met een naam, die wel vafl Russische constructie scheen, Antom R., toonde In iedefl geval een zeer revolutionnair temperament te bezitten, ham. NERING IS NIJD. De vrachtrijder en huurkoetsier Jb. L. te Alkmaar, r«rlgens 'n heel geschikte vent was furieus op een geren knecht, aio hom 'n paar vliegen had ffge- igen en bovendien nog zijn eigen materiaal ge likte, zonder te .vragen alsof het zoo hoorde. In zijn itstemmiug daarover voegde hij hem op 7 Augustus nu niet bepaald waarde erende woorden: oplichter, loert en onderkruiper toe. Natuurlijk waren dan ook e rapen gaar en Hot de belaedigde niets onbeproefd om voormallgen patroon de blauwe trap op tra krijgen. FEUILLETON Naar het Engelsch van EDGAR WAULACE. Gebr. KWELDANl, SCHAGEN, Tel. 64. aangezien hij niet schroomde op 18 Augustus te Wio ringen in het arrestantenlokaal, waar men hem liefde rijk ter ontnuchtering had ondergebracht, de brits en een. glasruit te vernielen. Het mag geen verbazing wek ken, dat deze ondankbare en vernielzuchtige Bolsjewiek tot f 23 boete of 25 dagen werd veroordeeld, IN DE RECHTSZAAL VERBROEDERD. Cornelis G., een te Stroet wonende landbouwer, had sinds eenigen tijd stierlijk het land aan den bouwer van betonnen onderzeeëers Reek en Beek, voorname lijk omdat de grapjassige Reek hem wel eens voor den mal had gehouden. Eens door hem wijs te maken, dat men 's avonds door middel van een spiegeltje, aan de Radio-antenne verbonden, het omroepstation Hilversum kon zien. Zoo amuseeren de leutige buitenlui verstoken van Jozephine Baker of Clinge Doorenbos, elkaar. Maar die antenne-mop had kwaad bloed gezet ©n sinds dien tijd was de verhouding onaangenaam en gespannen. Zolfs had Kees zekeren Wind f 25 beloofd als hij Reek eens 'n flink pak slaag gaf, doch deze had 1 die aanbieding afgeslagen. Tot op 9 Augustus de bom barstte en de heeron met i elkander handgemeen raakten, of liever, het offensief ging uit van Cor. G., die mot een stuk hout Reek's martiaal gelaat aan bloeden sloeg. Voor dit feit moest Cor zich heden verantwoorden. In 't begin was het lang geen: aap wat heb je mooie jongen tusschen de heeren. Reek zat op zijn plaats als getuige zoo te schreeuwen en te schelden, dat hij de zaal werd ultgecompllmenteerd, maar het slot van, de proce dure was sensationeel en emotie-vol. 'n Waar succes voor de Nederlandsche rechtspraak. Cor. G. toch werd veroordeeld tot f 40 boete of 40 da gen, benevens tot betaling de toegebrachte schade aan Reek van Beek voor onkosten geneeskundige behan deling en arbeidsverzuim. Hij gat den wcnsch te ken nen, direct te willen aftikken, wat getuige Van Beek zich geen tweemaal liet zeggen. Met uitgestoken hand gingen do vijanden op elkander toe en Reek van Beek riep hartelijk: zoo gaat het bij ons op de Stroet, hè Cor! Het was aandoenlijk. De Officier zat stil te snikken. De politierechter leende de roode zakdoek van den griffier, om zijn oogen af te drogen en de griffier snoet van louter aandoening zijn neus in het groene biljardlaken, dat de gerechts tafel bedekte. Wij hebben nooit zao iets beleefd in on zen 32-jarigen dienst als oorlogsverslaggever! ONHEBBEIJK GEDRAG. De los arbeider Hessel B. te Helder, ook op den Geestersingel te Alkmaar geen onbekonde, bevond zich op 12 Aug. In de Marine-cantine, doch zijn onordelijk gedrag gaf den sergeant-hofmeester De Bruin aanlei ding hem te sommeeren de cantine te verlaten. Deze sommatie had weinig gevolg, doch do ongowenschte bo- zoeker beantwoordde met een beleedlging aan het adres van den sergeant, voor welk feit hem heden f 10 boete of 10 dagen werd opgelegd. EEN ORDEBEWAKER IN HET NAUW GEBRACHT. De pölitie-agont Van der Gracht te Alkmaar, 'n sto- vigo en rappe knaap, kreeg het aldaar in den kermi»- nacht van 25 op 28 Aug. aan den stok met een paai snaken, vader Jacob H. en diens zoon, Üio hij even te voren op verzoek van den kastelein uit een café had verwijderd. Terwijl van der Gracht nu met den ouden heer aan 't bakkelijen was, sprong zijn zoon hem op den rug, en greep hem bij den keel. Met een vakkundige zwaai wierp de agent dezen aanvaller over zijn schou der, doch toen er ook nog 'n derde aanvaller zich op deed, kreeg hij het hard te verantwoorden, dooh ge lukkig schoot een burger te hulp en bleef de agent meester van het terrein. Vader en zoon echter stonden heden terecht en hadden geen reden zich zeiven geluk te kunnen wenschen, daar de vader tot f 80 boete of 30 dagen en de zoon tot 0 weken gev. weid, veroordeeld. EEN MOEDIGE AUTO-BESTUURDER. Een sneltrein van de Noord-Ooster Maatschappij is dichthij het dorpje Anne&ley aan een groot ge vaar ontsnapt. Een twee peraoons-auto, waarvan de stuurinrichting defect was geraakt, had een afsluit boom doorbroken en stond gehavend op de buitenste rails, toon de trein naderde. De eigenaar, on eenig inzittende, sprong uit zijn auto en wist haar nog een halven meter achteruit te duwen voor zij door do locomlotief gegrepen word. Do auto werd versplin terd; ook de locomotief en de hoide eerste wagens liepen schado op. Uit het volgend station kon de trein echter met een nieuwe locomotief en een half uur vertraging weer vertrekken. De eigenaar van de auto, die een ontsporing heeft weten te voorko men, is er mlet een paar schrammen afgekomen. Z'N TROUWRING IN EEN AARDAPPEL TERUG GEVONDEN. -Een twaalftal jaren geleden verloer een inwoner uit de omgeving van Malmedy zijn trouwring. Dat kan iedereen overkomien, is dus niets bijzonders. Maar wat minder banaal is, is dat bij dezer dagen den ring terugvond in een aardappel, dien hij' op zijn veld had gewonnen. Van nu af heeft de man in kwestie geleerd, dat mlen nooit moet wanhopen in het leven, want dat alles wel terecht komt. BOEREN EN BELASTING. 15. Je gaat daar zitten en wacht tot ik zeg dat je gaan W&t," zeide Tarn, „maar je komt vanavond de deur niet rtt." Ik trachtte met hem te redeneeren, doch hij ging keer als een bezetene, en ik kon niets anders doen geduldig blijven zitten, en moest aanzien dat hij ich het eene glas na het andere inschonk, terwijl ik "~le op iedere gelegenheid om uit de kamer te kun- ontsnappen. Eén keer dacht ik dat hij in slaap ge ilen was, en wilde zachtjes wegsluipen. Hij opende in oogen en sprong op, en slingerde mij op de sofa, een hoek van de kamer. Ik was doodelijk beangst Ik jetoof niet dat ik ooit in mijn leven zoo'n doodsangst 1'gestaan heb. Ik dacht niet anders of hij was krankzin- «Seworden, en dat geloof ik inderdaad nog. "Eindelijk viel hij werkelijk in slaap, doch toen ont- **k mij den moed, een beweging te maken. Den ge- ■j?en sPrak hij hardop dn zichzelven, dat hij een F*er Iemand iets zou aandoen. En toen gingen, geheel ^envacht dat was ongeveer tien minuten geleden *"11e lichten uit. Voor de vensters van de werkkamer 45 mijnheer Tarn hangen zware gordijnen, en deze wa- dichtgeschoven. Met uitzondering van het flauwe ^Wsel dat door het haardvuur afgegeven werd, was sin Scheel e kamer geen licht te bekennen. Ik zat uit vrees van hem te zullen wekken, en hoopte dat aanstonds diep genoeg onder den Invloed van den 'aen drank zou verkeeren, om mij gelegenheid tot snappen te geven. Terwijl ik daarover zat na te den- n. boorde ik de deur piepen, en kreeg een gevoel alsof Jnand de kamer binnengetreden was. Een seconde later i J 'b dit zeker, want volkomen onverwacht viel een Directeul ^^lichtstraal op Mijnheer Tarn en bescheen dezen." "•te zie hem nog zitten ,zijn hoofd naar zijn schouder Hfö1! z*jn handen over de borst gevouwen. Het maakte hem half wakker en hij begon te praten." 43 4 u ^ynheer Tarn door de telefoon hooren spre- ij.3 j.' v'el de detectleve haar in de rede, jBË» meisje knikte bevestigend. Jjrrespo^ a' gebeurde langer dan een kwartier geleden. Ik lis, dat, Maarte® strek U «ul eelneflW hoorde hem met iemand spreken met u, geloof ik. U is immers Mijnheer Bickerson?" De detective knikte. „Ga voort, als ik verzoeken mag," zeide hij. „Toen de man zijn zaklantaarn op uw oom liet schijnen, werd deze laatste toen wakker?" Zij schudde het hoofd. „Neen, hij bewoog zich in zijn slaap en praatte. Toen verdween de lichtstraal weer. Ik durfde mij niet bewe gen, denkende dat hij een inbreker was. En toen hoorde ik uw stem terwijl u de trap op kwaamt... ziedaar alles wat ik weet." „U heeft dus niet gezien, dat die onbekende man uw oom doodstak?" „Het was onmogelijk iets te onderscheiden of te zien," antwoordde zij hoofdschuddend. De detective wreef zich misnoegd over de kin. Hij was vlug; dat moet ik tot zijn eer zeggen. De arme oude kerel moet vermoord zijn terwijl ik een paar voet van hem af stond. Dat is een fraaie ge schiedenis om publiek te maken!" Hij wierp een argwanenden blik op het meisje. „Ik zal uw getuigenverklaring natuurlijk noodig heb ben. Ik wenschte dat u ergens heenging, waar ik u ieder oogenblik binnen mijn bereik had. Waarom niet naar een hotel?" „Ik zal een kamer voor haar bespreken in het Pa lace Hotel," liet Ralph zich hooren. Hij koesterde geen bijzonder verlangen dat Herbert Mansions zou uitgekozen worden tot een plaats, waar de politie de eerstkomende dagen druk den voet zou petten; hij wenschte, zoo mogelijk, den van zijn vrouw buiten het geding te houden, uit vrees dat hun onderlinge verhouding aan het publiek bekend mocht worden. Misschien werd door Elsa begrepen dat hij den naam van zijn „schoonzuster" in het geval onvermeld wilde laten; althans, zij maakte geen tegenwerpingen, doch was zeer met het voorstel ingenomen; zij was niet in een stemming dien avond een ontmoeting te hebben met een haar onbekende vrouw. Omstreeks den tijd waarin de detective haar aan een kruisverhoor onderworpen had, keerde de politieagent terug, vergezeld van een collega. Door het Instinct dat er een misdaad begaan Is, dat het eigenaardig eigen- do mvan de volksmenigte is, aangetrokken had zich een aantal menschen voor het huis verzameld. Per telefoon berichtte Bickerson den moord aan het hoofdbureau, en terwijl hij op de komst van de, fotografen en de experts van vingerafdrukken wachte stelde hij in da werk kamer een vlug onderzoek In. Deze was armoedig gemeubileerd. Een verschoten groen karpet op den vloer, een eenvoudig schrijfbureau, 'Efen eigenaardig incident heeft plaats gehad! in het Poolsche dorp, Wielun, waar twee landmeters, die geologische opmetingen deden in opdracht van de regeering. door ongeveer 50 boeren met dorschvle- gels en hooivorken overvallen en zwaar mishan deld werden. Een der landmeters werd met zware verwondingen in een rivier g?worpen en later door do intusschen gebaalde politie gered, i De boeren dachten, dat de opmetingen in verband I stonden met het vaststellen of verhoogen der grondr belasting, terwijl inderdaad zuiver geologische opme tingen gedaan weiden. twee of drie stoelen en een groote boekenkast vormden de voornaamste meubels in het vertrek. Aan de wan den hingen een paar oude en schijnbaar waard el ooze olieverf schilderijen, van de soort, waarin de schilders In het midden-Victoriaansche tijdperk zulk een beha gen schepten. Voorts bevond zich daar een meubelstuk dat men bij het eerste gezicht voor een gramofoon op voetstuk zou kunnen houden, doch dat bij nadere onder zoek een welvoorzien drankkeldertje bleek te zijn. Op de tafel naast den stoel waarin het lijk gevonden werd, stond een volle, nog ongeopende flesch cognao, alsmede een bijna geledigde, waaruit, naar gegist werd, Maurice Tarn zich dien avond herhaaldelijk ingeschon ken had. Met behulp van een metertje van lint, deed de detective een paar nauwkeurige opmetingen. De stoel, waarop de ongelukkige man gezeten was, stond drie voet van den haard, anderhal ven voet van de tafel op welke de flesschen stonden, en negen en een halven voet van de kamerdeur. Het was duidelijk, dat de moor denaar niet tusschen zijn slachtoffer en de tafel had kunnen doorgaan, want daar had Bickerson gestaan. Er was echter ruimte in overvloed tusschen den haard en den stoel, en uit deze richting had de detective ook voor het eerst geluid gehoord, terwijl een omgeworpen stoel aan den anderen kant van den haard, de bewe gingen van den moordenaar tot voldoening van den do- tective als het ware bevestigden. Documenten van eenigerlei aard werden niet aango troffen, behalve een paar onbetaalde rekeningen, die op de tafel naast de flesschen lagen. Hij strekte zijn onderzoek tot de zakken van den vermoorde uit, doch vond niets dat eenig licht op de misdaad kon werpen. Zijn voorloopig onderzoek stakende, begaf hij zich naar beneden, voorbij de deur waar Elsa en Hallam stonden te praten, en liep vervolgens de straat op. Het aan vankelijk kleine aantal menschen was tot een tamra- lijk groote menigte aangegroeid, en toen hij op de bo- j venste stoeptrede gekomen was en een blik over Elgin Crescent liet gaan om te zien of de politiewagen nog niet naderde, bemerkte hij een man, die zich met zijn ellebogen een weg door het gedrang baande en de stoep naderde. De agent die de wacht hield, verbood hem den toegang, en Bickerson wachtte het einde van hun korte samenspraak af. De onbekende was een mager man van lange gestalte, die een weinig voorover gebogen was. Naar Bickerson meende, zag hij er uit als een militair; de gebronsde wangen bewezen dat hij eerst kortelings uit een war mer klimaat dan in Engeland heerscht teruggekeerd was; toen schoot hem plotseling te binnen wie die vreemdeling kon zijn, en daalde hij de stoeptreden af, ten einde een gesprek met hem te voeren. „Is u Majoor Am&ry?' vroeg hij. „Dat is mijn naam," antwoordde Amery^ „Tarn ld vermoord, naar mij ter oore gekomen la?" De detective wierp hem een bliksemsnellen blik toé. „Wie hoeft u dat verteld?" vroeg hij achterdochtig* „Is u een vriend van hem?" „Ik ben zijn patroon," hernam Amory, „of liever, dat was ik. Wat uw eerste vraag betreft, wel, ik geloof, dat ieder van de menschen die hier verzameld zijn, weet dat hier sprake is van een moord. Ik weet toe vallig dat het huis door Maurioe Tarn bewoond wordt Er wonen in die flat slechts twee menschen die ver moord kunnen korden, en Tarn la de waarschijnlijkste van die twee". „Wilt u binnenkomen?" vroeg de detective en wees hem den weg naar de gang. „En thans, Majoor Amery," zeide hij, „kunt u mij misschien iets naders omtrent Tarn mededeelen. Had hij ook vijanden?" „Ik weet van zijn particulier leven niets ai" „Behoorde u tot zijn vrienden?" Amery schudde ontkennend het hoofd. „Neen, tot hen behoorde ik niet," antwoordde hij dood bedaard. „Ik had hartgrondig het land aan hem en ver trouwde hem geen zier. Ia het mij vergund Juffrouw Marlowe te spreken?" „Hoe weet u dat Juffrouw Marlowe hier is?" De detective zag hem van onder zijn oogleden scherp aan. „Zij woont hier immers, niet waar?" vroeg Amery. „Waarlijk Mijnheer Bickerson o, ja, ik weet uitste kend hoe u heet u heeft niet de minste aanleiding om mij te verdenken." Bickerson had snel nagedacht, en toen hij opnieuw sprak, gebruikte hij een minder strengen toon. „Iedereen, die zich binnen een straal van drie mijlen van deze plek bevindt, valt in de termen door mij ver dacht te worden," zeide hij. „Ik zal Juffrouw Marlowe verzoeken hier beneden bij u te komen, doch gij moogt haar onder geen omstandigheden met u meenemen. Heeft u dat goed begrepen, Majoor Amery? Ik heb die dame bij mijn verder onderzoek noodig. Zij was in de kamer terwijl de moord bedreven werd: ik wil u even veel mededeelen als ik aan een verslaggever zou doen." Amery liet het hoofd ernstig zakken, en scheen vol strekt niet over de mededeellng van den detective ver wonderd. Hij wachtte in do hal, liet zijn blikken somber over de verzamelde menigte gaan, en na een oogenblik naar lichte schreden op de trap geluisterd te hebben, zag hij, toen hij zich omwendde, Elsa verschijnen. „U heeft een paar angstige oogenblikken doorgemaakt, naar ik vernam?" Wordt vervolgd,

Schager Courant | 1928 | | pagina 1