Bij Scheren PUROL Gebr. KWELDAM Schap. Tel. 64. Gemengd Nieuws. IS DE ETNA UITGERAASD? Schade van 160 millioen lire. Uit onze Omgeving. Goederentrein bij Antwerpen ontspoord. WIERINGERWAARD. ANNA PAULOWNA. NIEUWE NIEDORP. LANGENDIJK. idi SCH00RL. Binnenlandsch Nieuws. Liefdesdrama te Aalsmeer. G. r ar Wanneer verdwijnt de Muidertol? eollega wethouder, raadsleden en secretaris prettig heeft samengewerkt. Spr. -dankt uaar hartelijk voor. De Voorzitter zegt, dat dit een aangename aan leiding is om een verzuim te herstellen. Spr. had het vaste voornemen gehad, doch heeft dit door emotie of anderszins niet gedaan, om den loco-bur gemeester, namens den raad hartelijk dank te zeg gen voor de uitstekende wijze waarop hij tijdens de vacature de belangen der gemeente heeft behartigd. De Secretaris zegt, da. de burgemeester op zijn medewerking zoowel als op die der overige ambte naren volkomen zal kunnen rekenen en spr. hoopt dat de ambtenaren bij hun arbeid op den steun van den burgemeester zullen kunnen rekenen. De Voorzitter twijfelt niet of ook deze samenwer king zal tot stand komen. Niemand verlangt meer het woord, waarna de vergadering wordt gesloten. Van de gelegenheid die thans werd geboden, om burgemeester Nolet te complimenteeren werd door nagenoeg alle aanwezigen gebruik gemaakt en ook werd aan den burgemester en zijn verloofde, na mens het schoolbestuur van Krabbendam een fraai bloemstuk aangeboden. Te Harenkarspel. Des middags te 3 uur had dezelfde plechtigheid te Harenkarspel plaats. Ook te Dirkshorn werd door de burgerij vrij algemeen gevlagd en zoowel te War- menhuizen als te Dirkshorn wapperde de driekleur van de torens. De nieuwe burgemeester met 'zijn a,s. echtgenoote waren per auto door den loco-burgemeester, den heer De Groot, de wethouders, de heeren Dekker en Francis en den gemeentesecretaris, den' heer Jb. Dam, van Warmenhuizen gehaald. Ten raadhuize waren de overige radsleden, de ge meenteveldwachter, de gemeentegeneesheer, de amb tenaar ter secretarie, het hoofd der openbare school te Dirkshorn, de heer Vollering, pastoor te Waar land, het hoofd der bijzondere school te Waarland en meerdere belangstellende ingezetenen. Te ongeveer half 4 komt het gezelschap in een vijftal mot vlaggetjes versierde auto's aan. Op de tafel in de raadzaal prijkt een raas mot bloemen, door het gemeentebestuur aangeboden. Ook de gemeente-secretaris van Warmenhuozen is aanwezig. De installatie. De loco-burgemeester, de heer De Groot, heet den heer Nolet, zijn aanstaande echtgenoote, de raad-s leden, familie en vrienden van den nieuwen burge meester en verdere aanwezigen welkom, verklaarde de vergadering voor geopend en deelt mede dat de vaststelling der notulen tot de volgende vergade ring wordt uitgesteld. Ingekomen zijn de mededeelingen van de benoe ming en de beëediging van burgemeester Nolet, Waarna de heer De Groot, onder de volgende be woordingen den burgemeester installeert. Gachte Heer Burgemeester, Secretaris, Leden van den Raad, van Harenkarspel. Dames en Heeren, Het zij mij vergund U in droeve herinnering te brengen den datum van 8 September dezes jaars, voen onze hooggeachte Burgemeester Burger ons vrij plotseling door den dood ontviel. De verslagenheid ia de gemeente 'Harenkarspel, ja zelfs ver buiten haar grenspalen was groot, en geen wonder, hij. was een burgervader in den ruimsten zin van het woord, wiens nagedachtenis steeds bij ons in eere zal blij ven. Onwillekeurig rees al spoedig de vraag, wie zal hem opvolgen? Onze wetgeving zorgde er echter wel voor, dat 'het bestuur der gemeente zijn gang kon gaan. Zoo zijn wij nu 9 weken verder en thans heeft Ha renkarspel wederom een anderen Burgemeester in haar midden. Mogen wij verwachten een goed Burgervader in den heer Nolet? Wanneer de verwachtingen gelijk zijn aan de re censies die U, burgemeester, reeds vooraf zijn gegaan, en de indrukken die u bij ons achter heeft gelaten, bij uw vooraf gedane bezoeken, dan zal de burgerij van Harenkarspel zich veilig kunnen gevoelen onder uw bestuur. Wij willen overtuigd zijn, dat u, Burgemeester, hel belang van uw gemeente zal behartigen, gij zult naast u vinden een ijvervol secretaris, voor wien het woord plicht geen ij del woord is, een Raad, die u in uw streven eenparig zal ter zijde staan. Bij het aanbieden van het teeken uwer waardig heid, heer Burgemeester, wenschen wij u toe, dat u met Gods zegen, de gemeente 'Harenkarspel tot groo- ten bloei zal brengen. Aanvaard hiermede het voorzitterschap van uwen Raad, met zijn hartelijkste en beste wenschen voor de toekomst van de gemeente Harenkarspel. Applaus. In zijn antwoord brengt burgemeester Nolet ook nu weer dank aan H. M. de Koningin, den Commissaris der Koningin in deze provincie en verder aan allen die tot zijne benoeming hun medewerking verleen den. Ook ten aanzien van de gemeente Haren- karspel, roept hij de medewerking van heeren wet houders, raadsleden en secretaris en verdere ambte naren in, terwijl hij evenals te Warmenhuizen wijst op de moeilijkheid de plaats te vervullen van een man met zulke plichtsbetrachting en gaven als de heer Burger bezat. Desalniettemin zal zijn streven hierop gericht zijn. Reeds eerder heeft spr. het genoegen gehad met den secretaris te spreken en kennis met hem te maken. En bij deze eerste gelegenheid heeft de secretaris hem gezegd, dat hij de meeste jaren wel het gewichtig ambt vansecretaris hier zou hebben vervuld. Wan neer de tijd daar is dat de secretaris meent ontslag te moeten nemen, zullen we dat besluit moeten eer biedigen, imaar spr. hoopt dat de heer Dam dan nog lange jaren van zijn rust zal mogen genieten en ook dat God spr. het leven moge geven, hier zijn ambt waar te nemen en de secretaris dan aan de laatste jaren van zijn ambtelijke loopbaan de beste herin nering zal hebben. Spr. rekent er op met da ambtenaren op aange name wijze samen ta werken en dat dit moge strek ken tot het belang en bloei der gemeente Haren- karspel. Tot familie en vrienden richt spr. hartelijke woor den van dank voor hunne belangstelling, en spreekt den wensch uit, dat wederzijds zij getuigen mogen zijn, dat het in hun verder leven goed ga. Met den wensch dat Gods zegen op onzen art>eid ruste en dat deze zal strekken tot het belang van de gemeente, verklaart spr. het burgemeesterschap van Harenkarspel te aanvaarden. Onbekend, maakt onbemind. De heer Francis wijst er op dat na het overlijden van den heer Burger spoedig de vraag naar voren kwam, wie zijn opvolger zou zijn. Niet alleen om den persoon, maar ook dn verband met de vraag of het ambt van burgemeester dezer gemeente wederom ge combineerd zou worden, met dat van Warmenhuizen De verschillende corporaties kwamen ter bespreking bijeen en tenslotte werd een vorm gevonden, waarin een aanbeveling bij de regeering zou worden ingezon den. Algemeen toch was men van oordeel dat iemand benoemd diende te worden uit de gemeente zelf, ie mand die èn de gemeente èn de gemeentenaren ken de en dit is den Commissaris der Koningin ken-j baar gemaakt. Nadian was man in stille afwachting, totdat dan tenslotte ia benoeming van burgemeester Nolet afkwam. Er was op dat oogenblik bij de bur gerij een groote teleurstelling, omdat tot burgemeester der beide gemeenten was benoemd een vreemd per-j soon. Spr. herinnert hier aan het spreekwoord: „On-1 bekend, maakt onbemind". Niet alleen dat dus onze wenschen niet werden vervuld, precies het tegenover gestelde werd gedaan. Toch gaan we u niet met wantrouwen tegenmoet. Of het U gelukken zal op dezelfde sympathieke, onpartij dige en zakelijke wijze het burgemeestersambt waar te nemen, moeten we afwachten. Niettemin de ge meente zal u met vertrouwen tegemoet komen, temeer waar na de eerste kennismaking de verwachting is opgewekt, dat de keuze toch wel goed zal wezen. Spr. hoopt van harte dat naderhand gezegd zal kunnen j worden door de burgerij: „we hebben'n goeden bur gemeester verloren, maar we hebben 'n goeden, recht- l vaardigen burgemeester teruggekregen." Spr. felici- I teert burgemeester Nolet met zijn benoeming. (Ap- plaus). Nadat algemeene felicitatie door de raadsleden heeft plaats gevonden, dankt de heer De Groot voor de be toonde belangstelling en verklaart de vergadering voor gesloten, maar niet voor en aleer hij den heer Nolet toegewenscht heeft, de gemeente met Gods ze gen te aanvaarden. Ook hier werd ruim gebruik gemaakt van de gele genheid den nieuwen burgemeester te complimentee ren en had hiermede de heer Nolet zijn intrede als burgemeester van de gemeenten Warmenhuizen en Harenkarspel gedaan. géén Pijn en naschrijnen of stukgaan der huid, indien men vóór het inzeepen de b aardoppervlakte inwrijft met Doos 30, Tube 80 ot. Een delicatesse. Uitgesneden Pekeirib 24 Cent per ons. DB LAVASTRO OMEN VRIJWEL TOT STELSTAN GEKOMEN. EEN LEVENSGEVAARLIJKE VLUCHT OVER DE KRATERS. De werking van den Etna wordt steeda minder. De snelheid van de lavastroomen neemt af doordat er geen nieuwe lava uit de kraters stroomt en de reeds uitge worpen massa begint af te koelen; de stroom bij het ver woeste station Mascali is echter in een snellere beweging geraakt en heeft daardoor den Ibovengenoemden weg ver nield. De snelheid, die Maandag tot nog geen meter per uur gedaald was, bedroeg Dinsdag weer 7 M. per uur. Nu de groote lavastroomen vrijwel tot stilstand zijn gekomen aoht men het gevaar voor Nunzlata en Car- rabba geweken, tenzij de Etna opnieuw mocht gaan werken. Dit wordt echter door prof. Ponte, den direc teur van het observatorium, die opnieuw over de kraters gevlogen ia, onwaarschijnlijk geacht. De lava is nog zeer vloeibaar, doch de ten zeerste verminderde hoeveelheid vulcanische stoffen duidt aan, dat thans de laatste phase van de uitbarsting ingetreden U. Volgens het laatste bericht van gisterochtend blijft de uitbarsting merkbaar verminderen. De Etna werpt thans groote massa's steenen en slijk uit, die zich van de j krateropeningen losmaken. Men verwacht, dat de uit- 1 barsting spoedig gedaan zal zijn. Bijna in den krater gevallen. Bij zijn vlucht over de kraters heeft prof. Ponte, naar Vaz Dias meldt, bijna het leven verloren. Hij had den vlieger last gegeven, om op groote hoogte over de wer kende kraters te vliegen. Toen het toestel echter de zone boven deze kraters binnenvloog, dook het plotseling naar beneden, waarschijnlijk doordat de lucht daar, door de groote hitte, welke uit een van de kraters opsteeg, te ijl was geworden. Het vliegtuig viel tot slechts eenige honderden meters boven den krater, voordat de vlieger zijn meesterschap over hert toestel herwonnen had. HM bedrag der schade In de „Corriere della Catania" publiceert de provin ciale secretaris een voorloopige raming van de door de Etna veroorzaakte schade. Volgens deze schatting be draagt de waarde der vernietigde oogsten ongeveer ze ven millioen lire, de waarde van het door de lava be dekte land ongeveer 60 millioen. De te Mascali verwoeste hulzen vertegenwoordigen een waarde van 22 millioen. De aan de spoorlijnen en spoorbruggen toegebrachte schade bedraagt 17 millioen. Deze voorzichtige raming komt, tezamen met de overige schade, toegebracht aan telegraaf- en telefoon lijnen,waterleidingen, en onderbreking van handel en ver keer, tot een totaalsom van 160 millioen lire. Hervatting van het economische leven. Met de vermindering van den lavastroom houdt de hervatting van het economische leven in het geteisterde gebied gelijken tred. De bewoners passen zich aan de veranderde omstandigheden aan. De spoorlijn naar Messina wordt hersteld, het scheepvaartverkeer is reeds -hervat Het postkantoor te Nunziata is heropend. Maatregelen worden genomen om de scholen zoo spoedig mogelijk i weer te doen aanvangen. Ook d« handel wordt langza- j merhand hervat De lavavloed wordt minder. Het laatste bericht meldt: Het uitstooten van lava door de Etna vermindert ver der. In de laatste 24 uur is de lavavloed veertig meter voortgeschreden. Twee stroomen dringen met een snel-1 heid van twee meter per uur in de richting van Carrabla en Nunziata voort over Antwerpen-Centraal geleid worden. Eerst laat in den avond was alles hersteld. De materleele schade is buitengewoon groot Tengevolge van de ontsporing van den goederentrein tusschen de Nederl.-Belgische grens en Antwerpen moesten de treinen van AmsterdamParijs en vice- versa evenals de trein uit Bazel naar Amsterdam blij ven wachten, totdat de beide door de ontsporing ver sperde hoofdlijnen weer waren vrijgemaakt Hierdoor is zoowel ae Parijsche als de Bazelsche trein met resp. 1 en 2 uur vertraging te Amsterdam aangekomen. De laatste trein, uit Brussel, welke omstreeks midder nacht moest arriveeren, is eerst om kwart voor twee aan het Centraal Station aangekomen. 2. 3. 4. 6. 6. portA* 3. X. telen, 01 De I lad a. acao ecac EEN AUTO IN EEN AFGROND GESTORT. Vijl slachtoffera. In het Flemme-dal in Zuid-Tirol ia een vrachtauto tengevolge van een gebrek aan de remmen in een 30 meter diepen afgrond gestort. De auto werd totaal vernield. Twee inzittenden waren op slag dood. De 3 overigen zijn zwaar gewond naar het ziekenhuis te Trente overgebracht. Hun toestand is hopeloos. WEGROLLENDE MACHINEKETEL RICHT GROOTE VERWOESTINGEN AAN. Het verkeer belangrijk vertraagd. Dinsdagavond te 17.60 uur ia nabij den ingang van het goederenstation Vurenberg te Antwerpen een goe derentrein ontspoord, waardoor een seinpaal en een paal der electrische verlichting werden omvergesleurd. Door den schok viel een machineketel die op den laatsten wagon geladen was, hiervan af en rolde de helling af, de straat op, waar alles wat op zijn weg lag verbrijzeld werd. Het gevaarte kwam in de Engelsche Lel terecht te Burgerhout De buizen der waterleiding sprongen, waardoor de geheele streek onder water liep. De ijzeren hekken aan de spoorbaan werden over een groote lengte ver nield. Een voorbijganger werd gekwetst. Alle treinen uit Antwerpen vertrokken met groote vertraging. De Internationale trein Amsterdam—Brussel—Parijs moest Bij een gehouden aanbesteding van slootwerk voor den Polder Wieringerwaard was de uitslag als volgt: Perceel 1, ongeveer 1000 meter aan de Kreil, voor 17 cent, G. de Jong, Nieuwe Niedorp; Perceel 2 en 3, waaronder de Sluizerwegsloot niet ge gund, als zijnde te veel boven de begrooting. Perceel 4, ongeveer 850 meter correspondeersloot in Sectie D, aan den Slikkerdijk, voor 44 cent, F. Wit, Anna Paulowna. Perceel 6, ongeveer 300 meter bermsloot langs de Boe zemkade nabij Oudesluit, voor 62% cent, Jb. Kind, Zijpe. Zaterdagavond a.s. zal, zooals per advertentie in dit blad reeds is aangekondigd, het N.Y. Groot Tooneel, Directie de heeren Longenaken en Beukman van Am sterdam, een openbare tooneelvoorstelllng geven in de zaal van den heer Slikker, alhier. Voor het voetlicht zal worden gebracht het wereld beroemde tooneelstuk: „De Voddenraper van Parijs", geschreven door den Franschen schrijver Fellx Piatt Genoemd tooneelwerk is reeds zeer oud; voor 80 jaar terug nam het een eerste plaats in en thans nog wordt het over de geheele aarde avond aan avond gespeeld. Een aanbeveling om het dus a.s. Zaterdagavond al hier te gaan zien, is haast niet noodig; toch willen we, daar het hier wordt opgevoerd door eerste-rangsartis- ten, de rol van vader Jean, de voddenraper, wordt ver tolkt door den heer Joh. Langaken, een woord van op wekking schrijven om dezen buitengewonen tooneel- avond, die zeker een groote zeldzaamheid voor Anna Paulowna is, te gaan bijwonen. De uitslag van de veiling van een huismanswoning met boet, erf en welland, staande en gelegen in den Kostverlorenpolder, te Nieuwe Niedorp, groot 10.01.70 H.A., en eigendom van den heer W. Kamp, alhier, is als volgt: op 6 Nov. jJ. is een en ander te samen in opbod gebracht tot f 24.344.84, terwijl bij de gehouden afslag op 13 Nov. J.l. het geheel in combinatie Is opge houden op een bedrag van f 29.500. OUDKARSPEL. Tot bode der vereeniging „Hulp in Nood" alhier, ls met ingang van 1 Dec. aangesteld mej. wied. Paarlberg- Hartland, in plaats van wijlen den heer C, Paarlberg. NOORDSCHARWOUDE. Naar wij vernemen, wordt door de heeren Rutsen en Van Exter een woonhuis aan de Oosterstraat gebouwd voor den heer J. v. d. Abeele te Oudkarspel. Het terrein zal spoedig val gebouwd zijn. ZUIDSCHARWOUDE. We vernemen, dat geen voldoend aantal tooneelver- eenigingen zich hebben aangemeld voor den wedstrijd, die de afdeellng van den Bond van Staatspensionnee- ring wensch te te houden op haar propaganda-avonden, zoodat nu de tooneelclub met een tooneelstuk zal op- treeden. Gehoopt wordt, dat er verder voldoende mede werking zal zijn, om den avond toch te doen slagen. LANGENDIJK. We vernemen, dat een inwoner van St-Pancraa met zijn fiets in het water naast den Twuijverweg is gere den en zich met de grootste moeite heeft kunnen red den. Wanneer zal Alkmaar eens beter voor de veilig heid van zijn wegen gaan zorgen? Als er nog meer ongelukken zijn gebeurd? OUDKARSPEL. Tot tijdelijk penningmeester van de vereeniging voor Ziekenhuisverpleging is benoemd de heer P. Spanjaart. OUDKARSPEL. IJsclub „Volharding". De IJsclub „Volharding" hield Woensdagavond te 7.80 in het oafé van den heer O. Vis alhier haar jaar vergadering. De voorzitter, mr. O. P. Eecen, opent de vergade ring en heet alle leden hartelijk welkom alsmede de pera. Hij zegt, alvorens de agenda te zullen behandelen, een woord van dank te brengen aan de twee leden onzer vereeniging, die in het loopende jaar zijn heengegaan. De heer Keppel was eerelid en tevens oprichter der vereeniging, terwijl de heer Paarlberg de functie van bestuurslid en penningmeester langen tijd heeft vervuld. Helaas zijn deze personen overleden. Spreker zegt, dat zij bij de vereeniging nog langen tijd in gedachte zul len blijven. Hierna volgt voorlezing der notulen, welke ongewij zigd en onder dank aan den samensteller worden goed gekeurd. De secretaris doet hierna voorlezing van het winterverslag. Op aangenamen en julsten toon vertelt hij ons hetgeen in den afgeloopen winter door do vereeniging ls verricht, welke wedstrijden gespeeld zijn enz. De voorzitter brengt hem hiervoor een woord van warmen dank. Financieel verslag. De vicee-penningmeester, do heer Schrleken, brengt vervolgens het financieel ven slag uit. Het batig saldo bedroeg f 75.69. De bescheiden van de rekening en verantwoording wonden door de heeren Kuiper en Eecen nagezien en in orde bevonden. Bestuursverkiezing. Besloten wordt voor een jaar, voorloopig de functies van penningmeester-bode, te splitsen. Als nieuw bestuurslid wordt gekozen de heer D. Kist, die met zijn benoeming in kennis zal worden gesteld. Het bestuur verdeelt de functies onderling. Aan de beurt van aftreding zijn d© heeren O. Bakker, J. Schrleken, C F. Eecen, welke met algemeens stem men worden herkozen en de benoeming aannemen. Verkiezing hoofdcommissarissen. Van de volgend) dubbeltallen, welke door het bestuur zijn opgemaafc, je va zijn de eerst genoemde aftredend: - 1. P. Wijn C. de Vet L. de Wit H. Bakker. G. Hart C. Borst. P. Kroon J. Kramer Pz. K. Dekker J. Koa. Jb. de Boer J. v. Hout De aftrodenden worden allen herkozen en die in d| vergadering tegenwoordig zijn, nemen hun benoem^ aan, terwijl de afwezigen met hun benoeming in kenni u», zullen worden gesteld. De voorzitter leest hierop voor een verzoek van d« Ijsbond Noordhollands Noorderkwartier, waarin „Vol- harding" wordt uitgenoodigd de vergadering bij te nen ter bespreking van de wijze, waarop de kan worden bevorderd. Deze bond wil naast de wed. strijden van de Kon. schaatsenrijdersvereniging wedatifl den organiseeren, doch niet om medailles, doch om De Voorzitter meent dat het niet mee zal vallen, de* wedstrijden naast elkander te houden, en vooral nl* wanneer het om geld gaat. Onze rijders komen tl# door ln conflict met den Kon. Schaatsenrijdersbond. worden natuurlijk daardoor gediskwalificeerd. Om ijssport hoog te houden is dit nadeelig, bovendien het amateurisme blijven en wanneer we nu wedsti gaan steunen, die gespeeld worden om geld, gaat amateurisme verdwijnen. Er ontstaat hierdoor strijd de schaatsenrijderswereld. De vergadering deelt algemeen het gevoelen van dl Voorzitter en meent dat op het verzoek niet moet word) Ingegaan. Aldus wordt besloten. Rondvraag. De heer Langendijk vraagt inlichtingen over de vcfdf lichting van den baan. De Voorzitter zegt, dat dit punt reeds op de vergad ring van het bestuur is «besproken. De finantieele to stand is echter van dien aard, dat we niet veel kunm fdcj1 uitvoeren. Electrificatle kost veel geld. Het heeft ter de aandacht van het bestuur. De heer Swager informeert hoe het staat met de aai^iaiwi I schaffing van een zuurstofapparaat. De Voorzitter zegt, dat op een indertijd aan het meentebestuur gezonden adres, geen gunstig antwooi is ontvangen. We zullen echter nog eens op aanschaffla aandringen. Te heer Tauber zou propaganda willen maken voc kunstrijden. De Voorzitter zegt, dat dit punt reeds door het bestuu is besproken en op de vergadering van den Kon. schaal senrijdersbond naar voren zal worden gebracht. De heer Van Loo stelt voor f 25 Ibij te dragen ln dl kosten van uitzending van rijders naar het buitenland Onze finantieele toestand is wel niet gunstig genoei doch wij moeten in aanmerking nemen, dat we dit Ji i niets van de gemeente hebben gehad. De Voorzitter Juicht dit voorstel toe en zegt dat htfe ei uitzenden heel nuttig ls. De vergadering besluit aldui Hierna sluit de Voorzitter deze aangename vergad* yste ring en brengt d,en leden een woord van danJk voor wijze waarop de besprekingen gevoerd zijn Het wachten ls nu slecht sop een goeden winter. IR De der ra vi wier op ln h 1ÖS daf 9 M lid, TPL bo Woensdagmorgen te half elf was het vliegtuig D afkomstig van het vliegkamp de Kooij, genoodzaai om een noodlanding te maken op een stuk weiland de z.g. rletgrep achter Schoorldam. Warmloopen van d« motor was oorzaak van de gedwongen landing. Alles verliep vrij vlot, totdat een der wielen van hi landingstoestel vastliep in een greppel, waardoor vliegtuig met de propeller in den kleibodem terecSp- kwam. Behulpzame handen waren In 't moeilijk bereiken landingsterrein spoedig aanwezig en brachtfTjT de machine weder ln zijn gewonen stand. Behalve een beschadigde schroef was er oogenschij lijk geen beschadiging. De vliegenier kwam ongedee^liefc uit zijn lastige positie, op 't vrije veld. Wanneer opstijgen ter plaatse niet mogelijk Is, iet wat zeer te betwijfelen valt, dan zal 't weghalen nog wat voeten in de aarde hebben, aangezien 't daar alli los land is, d.wz. waar men alleen per klein vaartul kan komen. EEN WOESTE MINNAAR. de Gisteravond heeft in de anders zoo rustig» gjOC meente Aalsmeer een liefdesdrama groote beroerii gewekt. De dochter van C. M. in het Weteringplat J Enon *r»u mrvi-CBn in cnfl.n bliikhflflr t nne ig t Tun? soen zou morgen in ondertrouw gaan, blijkbaar gen den zin va.n een vroegeren aanbidder, een Ai sterdammer, die hier voor eenigen tijd aan de ve iing heeft gewerkt. Hedenmiddag verscheen hij de woning waar moeder en dochter aanwezig ware blijkbaar met de bedoeling een aanslag op het meS erin, je te plegen. Vol angst vluchtten beiden naar j buren, waarop de woestaard zijn vervolging staakje Dat was de proloog van de tragedie die 's avonds zou afspelen. De Amsterdammer drong to gewapend met mes, zaag en hamer wederom vck 1 melde woning binnen en sloeg alles grondig kort klein. Daarop viel hij den vader van het meisje a en bracht dezen een steek in het hoofd en een de zijde toe. De man werd danig toegetakeld en e stig gewond. De minnaar ging als een razende keer en vloog vervolgens naar buiten. Later werd hij door de politie aangehouden opgesloten. Het geheele geval trok een enorme 1 langstelling en nog lang stroomde het publiek v« het bewuste perceel samen. Wij vernemen nad! [}ne' dat de woestaard blijkbaar een wrok heeft gekoi terd tegen de ouders van het meisje, die er indertl op tegen waren, dat het meisje met hem verkeert bu Üw «n Mor l im. wij toor WARE LANDLOOPERSPLAAG IN DE HAARLEMMERMEER. Koopt men niet, dan wordien ze brutaal. Brutale heeren maken de laatste dagen den Hl lemmermeerpolder onveilig. Zij venten met aller snuisterijen langs de woningen, maar hun bedoell is blijkbaar, den menschen geld afhandig te mak Koopt men niets, dan worden zij zeer brutaaL hunner 6tormde zelfs te Hoofddorp een woning nen en liep razende en tierende langs de trap ns boven. De bewoner wierp hem echter buiten de de H;et is te hopen, dat de politie aan deze zwerve terreur spoedig een einde weet te maken. tor n VRAGEN VAN HET KAMERLID KETELAAR. De heer Th. M. Ketelaar heeft de volgende vng aan den minister van Waterstaat gesteld: 1. Is de minister bereid mede te deelen waarom steeds geen beslissing is genomen omtrent den afko van den brugtol te Muiden terwijl toch reeds ln 33 algeheele overeenstemming moet verkregen zijn 8 het Hoogheemraadschap omtrent het bedrag der afkc< som en bovendien de Koninklijke Ned. Automobiel 0 de Bond van Bedrijfsautohouders in Nederland en1 Algem. Ned. Wielrijders Bond zich weder bereid W ben verklaard een niet onbelangrijke bijdrage in 'e Bj schatkist te storten voor afkoop van bedoelden tw 2. Is, voordat dt minister het bedrog van den eöf

Schager Courant | 1928 | | pagina 2