t Plaatselijk Nieuws. NOG RUIM 100 VERMISTEN. Bij de ramp van de „Vestris". Gemengd Nieuws. Een mislukte oogst in de Oekrame. k p De Hsin Tsji leeggeplunderd. Predikbeurten. Mandsjoerijsche stad door bandieten geteisterd. Marktberichten. Aanslag op den moordenaar van' Obregon. Cycloon in Argentinië. Schaper, „hei veoïH dceuSuez schijnt voor sm-idgnv een hatelijkheid te bevatten!" Tableau! Morgen, Woensdag, komt minister De Geer, aan de beurt om het woord te voeren. BUITENLANDSCHE ZAKEN. In de avondvergadering werd een aanvang gemaakt met de behandeling van de begrooting van Bultenland- sche Zaken. Naast een verhandeling over den Volkenbond, welke nuttige Instelling de communist De Viseer met zijn ge bral en gebrul een „misleiding, opzettelijke zwendel!" noemde, was de bespreking over het Nederlandsch- Belgische Verdrag het voornaamste punt van den avond en ook van de heele Buitenlandsche begrooting. Niet slechts de heeren Fleskens en Vliegen hopen, dat het eerlang tot een bevredigende regeling zal kunnen komen. Mr, Knottenbelt, die allerminst afkeerig is van een definitieve regeling, welke duurzame rust en harmonie verzekert, maar daarbij terecht den nadruk hierop laat vallen, dat afgewezen dient te worden wat in Neder land onaannemelijk is gebleken, ook al wordt daarvoor (gelijk weer pas bij het Brusselsch Congres voor Bin nenscheepvaart ten aanzien van het Moerdijk-kanaal) aan de andere zijde van onze grens agitatie gevoerd. De minister van buitenlandsche zaken staat zeer sterk, als hij deze gedragslijn volgt; immers aldus de libe rale afgevaardigde bij velen die Indertijd tegen ver werping van het verdrag waren, al keurden zij het tra©- taat geenszins goed, heeft zich sinds dien een kentering voltrokken. Dat nog vóór de verkiezingen een regeling tot stand zal kunnen komen, acht mr. Knottenbelt ondenkbaar. Dat is ook niet noodlg, overhaasting dient nergens voor en beter is de bestaande toestand dan een nieuw tractaat, dat allerminst bevrediging kan schenken. Ge lukkig wordt „in ruimen" kring vertrouwen in minister Beelaerts van Blokland gesteld, al is de ongerustheid, met name in Zeeland, volgens den heer Knottenbelt nog niet geheel geweken. Volgens dezen afgevaardigde dient vooral niet door eehig ambtenaar gepraejudiceerd té worden; de minister moet de onderhandelingen in eigen hand houden. De minister was over de tractaatskwestle zeer kort. Hij beloofde den heer Knottenbelt, dat de leiding bij -buitenlandsche zaken zou blijven berusten. Kort na middernacht ging daarna de begrooting er door. Het antwoord van Minister De Geer. Gisteren dan heeft Minister De Geer de afgevaardig den beantwoord, die bij het algemeen begrootingsdebat het woord hebben gevoerd. De minister begon met de positie en het beleid van bet huidige kabinet te verdedigen, waarin hij er op wees, dat er onder dit ministerie juist verscheidene wetten tot stand waren gekomen, in tegenstelling met wat werd betoogd, dat er zooveel was blijven liggen. Vooral tegen zijn partijgenoot, dr. De Visser voer de minister scherp uit. Deze toch had bezwaaT gemaakt tegen den opzet van het kabinet, wat minister De Geer zeer verwonderde, daar toch in 1925 dr. De Vis ser een dergelijk ministerie als het huidige had trach ten te vormen. De tegenwoordige toestand is onhoudbaar, vervolg de de minister, en mag niet worden bestendigd, om dat zich slechts onder een parlementaire regeering de invloed op het bestuursbeleid op regelmatige wijze kan doen geilden. Werd de huidige ongezonde toestand permanent, dan zou óf de volksvertegenwoordiging feitelijk de regeermacht in handen krijgen, óf een sterk centraal gezag in stand blijven, dat zijn sterkte en bestaan niet zou ontleenen aan gebleken geesteseenheid met het parlement Na nog het een en ander te hebben gezegd over de onderwij sbegrooting, kwam de minister aan het „fi- nancieele deel" van zijn rede. De toestand van onze financiën is gezond te noemen, hoewel de belastin gen nog te hoog zijn. Buitenlanders begrijpen niet, waarom in ons land, dat buiten den oorlog bleef, de belastingen -zoo hoog zijn. Zoo was in een oorlog voerend land de belasting f 37 per hoofd, tegen f 109 bij ons. Dat de landbouw ernstig „ziek" zou zijn, is een bewering, die slechts met groote reserve modt worden aanvaard. Br is gepleit om meer te doen voor landbouw, dcoh de regeering moet letten op algemoene financieele belangen en derhalve voor zichtig zijn met de uitgaven voor alle begrootings- hoofdstukken. De regeering moet bij den aandrang, die in de Kamer op verschillend gebied wordt uit geoefend, als jury optreden: ieder zijn deel en nie mand te veel. De heer De Geer kwam op tegen de beweringen des heeren Braat, dat de belangen van het platteland worden verwaarloosd, er op wijzend, dat diens voor beelden niet zeer gelukkig waren. Het slot van 's ministers rede werd gevormd door een korte dankbetuiging aan de Kamer voor de wij ze waarop het kabinet door haar was bejegend, een wijze die getoond had dat de Kamer ten volle reke ning had gehouden met de moeilijkheden van den toestand. Dit was een waardig slot, doch ondanks dat de 2X uur lange rede van den minister door de Kamer met aandacht was gevolgd, vermochten de vriendelijke slotwoorden haar niet tot teekenen van instemming te brengen. Rumoer tijdens de replieken. Tijdens de replieken deed zich een rumoerig inci dent voor tusschen den grijzen a.r. leider, de heer Heemskerk en ds. Lingbeek. De heer Lingbeek had de anti-revolutionnairen verweten, dat zij het regee- ringsgestoelte ter wille van de macht op doopersche wijze hadden geprofaneerd. Dit noemde de heer Heemskerk een lasterlijke aantijging, en met stem verheffing liet hij er opvolgen, ds. Lingbeek als van iemand, .dien men in het parlement niet van ant woord kan dienen. Ds Lingbeek, zoo voegde de heer Heemskerk hier aan toe, heeft zichzelf uitgeschakeld uit de rij dergenen die het recht hebben in het par lementair debat op te treden. Luide instemming bij de anti-revolutionnairen, doch ds. Lingbeek, wit van woede, loopt met opgeheven vinger op den heer Heemskerk toe en roept: „Dat Iaat ik me niet zeggen", zoodat er enkele Kamerleden aan te pas moeten komen om den dominee te kal- meeren. De plattelander Braat zorgde weer voor een beetje vroolijkheid. Hij hield zijn beweringen vol, dat het platteland verwaarloosd wordt, waarbij hij het had over de „demmecroassie" democratie) en wijzend op de socialisten, zeide de heer Braat, dat het daar een „demmecroassie van nul komma nul!" was, het geen een daverend gelach verwekte. Toen dr. De Visser zich tegen de critische opmerkin gen van den minister had verdedigd, verscheen voor znn reoliek ds. Lingbeek op het spreekgestoelte, doch te laat, want de vergadering was juist even van te voren gesloten. Uit het daverend gelach dat uit de Kamer opsteeg, bemerkte de dominee zijn vergissing en met dit vermakelijk moment eindigden de alge- meene beschouwingen voor de Rijksbegrooting 1929. t Putto sic©* 6.4D mamrtar Ba haar 8. Bonrt, thuis de heer S. Borat Kz. voor f 28. In de gemeente Barsingerhorn:, 4. Drie perceelen welland in den Kaagpolder, tezamen groot 4.82.80 H.A., hoogste bieder de heer L. Bae voor f 770. 5. Twee perceelen weiland, als voren tezamen groot 1.92.87 H.A., hoogste bieder de heer L. Bas voor f 360. De perceelen 4 en 5 werden thans gecombineerd ver huurd en opgehouden op f 1400. 6. Een perceel welland aan de Gouw in den Kaagpolder, groot 1.96.40 ELA-, in huur bij C. Wit, thans opgehouden op f 370. 7. Een perceel welland in den Sohrlnkaagpolder, groot 2.40.40 H.A., in huur bij Jac. Pluister, thans dezelfde voor f 480, In de gemeente Zijpe. 8. Een perceel welland nabij den Eenigenburg aati den Burgerbrug, groot 1.51.40 H.A., in huur bij A. Filmer, hoogste bieder dezelfde voor f 175. 9. Een perceel weiland als voren, groot 1.49.10 H.A., in huur by A. Filmer, hoogste bieder dezelfde voor f 200. 10. Een perceel welland als voren, groot 2.05,90 H.A., in huur by A. Filmer, hoogste bieder de heer J. Filmer, voor f 325. 11. Een perceel welland als voren, in huur by A. Fil mer, hoogste bieder H. Hazebelt voor f 475. De perceelen 8 en 9 worden gecombineerd, hoogste bieder A Filmer voor f 525. Combinatie heeft ook plaats van de perceelen 10 en 11, hoogste bieder J. Filmer voor f 906. Tenslote heeft ook nog plaats een combinatie van de perceelen 8, 9, 10 en 11, huurder A. Filmer, hoogste bie der dezelfde voor f 1510. POLITIE. Gevonden: een bankbiljet In spanning wachten da verwanten. De toegangen tot de haven en de kenden zijn stamp vol met in tranen badenden vrouwen en andere ver wanten der, slachtoffers van de „Vestris". Een spe ciaal politiekorps werd aangewezen om dienst te doen op de kaden, doch deze diensten zijn niet noo- dig, daar de menigte zich kalm houdt De kapitein omgekomen. Bevestigd wordt dat de kapitein van de „Vestris" met zijn schip in de golven is verdwenen, daar hiji wigerde een poging te doen om zich te redden. Het eerste verzoek om hulp te laat ver zonden? De te New York gelande schipbreukelingen geven eenstemmig als hun oordeel te kennen, dat de ka pitein van de „Vestris" het draadlooze verzoek om hulp te laat heeft verzonden. De machinekamer en de verblijven in de derde klasse zouden reeds vele uren vóór het uitzenden van de eerste noodseinen onder water hebben ge staan, terwijl het schip toen reeds sterk overhelde. De gezagvoerder zou klaarblijkelijk hebben gehoopt, het schip door het over boord zetten, van de lading weer te kunnen oprichten. Ook de reddings booten zouden eerst zóó laat zijn uitgezet, dat twee of drie booten tegeiyk met het zinkende schip in den maalstroom zijn medegesleurd, waarbij een aantal personen zou zijn verdronken. LANDVERHURING. Woensdag had in het R.K. Vereenigingsgefoouw de verhuring plaats van de volgende landerijen: In de gemeente Schagen: 1. Twee perceelen weiland in de Hoep, gToot 0.26.30 en 1.65.80 H.A. in huur by J. Rood, thans de heer Jn. Rood voor f 435; 2. Een perceel weiland aan den Newdyk, groot 1.87.80 H.A., ln huur by Gebr. Schoorl, thans de heer P. For- tegies voor f 525; 8. «en perceeltje bouwland aan dt Kelns, genaamd WAT GEREDDEN VERHAALDEN. werd wn dertigtal gebouwen, waaronder de ftlect&J Bche centrale, vernield. Er zijn 41 dood6n en 150 gewonden. Ook villa Nueya werd zeer ernstig geteisterd; 10 bewoners van laatstgenoemde plaats verloren by do ramp het leven- Het district Rio Tercero heeft eveneens ernstig vaa den cycloon to lijden gehad. Ten slotte worden ook uit de plaatsen Acequias, Ri0 Cuarto, Chazon, Ucacha, Ramon, Carcano» Las Rosai en Villa Rosario een tiental dooden en honderden wonden gemeld. Over een oppervlakte van niet mia. der dan 100.000 H.A. is de oogst vernield. GOUDDIEFSTAL OP EEN SCHIP. NA 14 UUR ZWEMMEN GERED. De kapitein van het Italiaansche s.s. „Lia-nna" meldt, dat hy in den golf van Aden een 17-jarigen Duitschen scheepsjongen oppikte, die over boord was geslagen van het Duitsche a.s „Rhelnfele". De jongen had zich 14 uur lang boven weten te houden, en werd door het Italiaanache schip uit zyn benarde positie gered. Hoe de „Vestris" onderging. Nu nog eenige pasagiers gered zyn en nog eenige lijken zijn gevonden, wordt het aantal overlevenden van de „Vestris" op 206 tot 220 geschat. Het aantal ver misten zou derhalve 118 zijn. Een ooggetuige vertelt. 01 Maxey, een ingeieur uit Richmand, in Virginië, een der schipbreukelingen van de „Vestris", die door de Berlin" werden gered, verklaarde bij zijn landing te New York het volgende: Zondagnacht woedde een hevige storm. Plotseling voelde men een sterken ruk. Direct daarop liep het water het kolenruim en de machinekamer binnen. De vrouwen en kinderen wer den in de eerste drie reddingsbooten ondergebracht. Eén van deze booten had e$n lek en zonk op ongeveer vijftig voet afstand van het schip. Verscheidene boo ten kenterden, zoodra zij in het water kwamen. Angst kreten vervulden de lucht toen de in de booten ge plaatste vrouwen en kinderen in zee werden gewor pen. Voor zooveel viel waar te nemen werden zij door andere booten opgepikt. Twee reddingbooten, in wel ker nabijheid ik mij bevond, konden tengevolge van het overhellen van het schip niet worden gevierd. Ik bevond mij met ongeveer negentig andere passagiers en leden der bemanning nog aan boord toen het schip plotseling omsloeg. Wij sprongen over boord. Ik werd onder water gezogen. Wij zwommen ongeveer twee uren rond tot wij door een reddingsboot werden opge pikt. Ik heb gezien, hoe zich twee booten met water vulden. Naar het scheen lekten alle booten. Gedurende den heelen tijd, dien wij in de boot doorbrachten, hiel den wij ons bezig met het uithoozen van het binnen dringende water, s Nachts zagen wij de lichten der redding-brengende schepen, doch hadden zelf geen vuurpijlen. Wij schreeuwden uit alle macht, doch ble ven onopgemerkt. Later kwamen wij in den licht kring van de „Berlin", waar wij een vrouw drijvend op een stuk wrakhout bemerkten. Bij het verlaten van de „Vestris" waren de meeste booten veel te vol. De tweede hofmeester zwom tusschen de afzonderlijke booten heen en weer om een betere verdeeling van de inzittenden te verkrijgen en de overbelasting te ver minderen. Toen de „Vestris" zonk, zagen wij den ge zagvoerder op het stormdek staan. De flotielje red dingsbooten bewoog zich in het begin slechts weinig om in den nacht bij elkaar te blijven. Wij werden ech ter spoedig door den stroom uiteengedreven. Plotse ling verscheen de „Berlin" en nam ons aan boord. Volgens een N. D. A. bericht heeft een zekere William Davies verklaard, dat de boot, waarin hij was terecht gekomen, geen benzine en geen riemen aan boord had, zoodat de inzitenden volkomen hulpeloos waren. Do houding dor bemanning uitstekend. Een ontploffing voorkomen. De „Aisociated Press" ontving bericht van den kanselier van het Argentijnsche consulaat te Rio, die zich op de „Vestris" bevond en door de „Berlin" van de Lloyd wlerd opgenomen, waarin o.a. gezegd wordt, dat de stuurboordslagzij van de „Vestris" ten slotte 30 gr. bedroeg. De houdiug der bemanning was uitstekend. Ieder was van meening, dat de grootste moeilijkheden voortvloeiende uit de slechte oefening der beman ning in het omgaan met de reddingsbooten, waarbij er veel te sterk bezet werden en later moesten om slaan. De hoofdmachinist had Maandag vroegtijdig alle machines met uitzondering van de dynamomotoren stilgezet en voorkwam daardoor een noodlottige ontploffing. De passagiers van de „Vestris" hielden zich kalm, daar zy den ernst van den toestand pas begrepen toen zij in de booten waren geplaatst. Toen begon nen de vrouwen te weenen en toonden angst en schrik over het lot van haar familieleden, die van haar gescheiden waren. Het reddingswerk van de „Berlin" en de „American Skipper". Het stoomschip „Berlin" is gistermorgen vroeg te New York met 23 geredden en een doode, afkom stig van de „Vestris", aangekomen. De „American Shipper" volgt de „Berlin" op korten afstand met 125 geredden aan boord. De gezondheidsautoritei ten hebben last gegeven dat beide schepen den voor rang moeten hebben boven alle andere schepen bij het passeeren van het quarantaine-station. Kapitein Gummings van het Amerikaansche stoom schip „Amerioan Shipper", die ongeveer 100 schip breukelingen van de „Vestris" heeft gered, heeft gerapporteerd Maandag om half elf 's avonds op de door de „Vestris" aangeduide plaats te zijn aange komen. Des morgens om 3.40 uur werden de naspo ringen begonnen. Om 4.05 uur werd de eerste red dingsboot opgepikt. Later redde de „American Ship per" nog vier andere reddingsbooten, die om half acht aan boord waren. Toen het schip tusschen de wrakstukken van de „Vestris" -doorvoer, werden nog een man en een vrouw in zee aangetroffen, die er 18 uur lang hadden rondgedreven. De „American Shipper" heeft de nasporingen tot twaalf uur voortgezet en is toen naar NewYork ver trokken, verscheidene schepen op de plaats des on- heils achterlatend. Het meerendeel der geredden gered. Het meerendeel der geredden is gistermorgen te New York geland, waar zij door talrijke verplegers onder hun hoede Werden genomen. BRANDBLUSCHAPPARAAT ONTPLOFT. 1 Doode. Wolff seint uit Beriyn d.d. gisteren By een filmmaats chappy in de Friedrichstrasse is he denmorgen in het demonstratielokaal een brandbluach- apparaat door nog onbekende oorzaak ontploft Daarby werd een in het betreffende lokaal aanwezige demonstratie-leider gedood. EEN ITALIAANSOH STADJE GETEISTERD. Door een wervelstorm. Naar de Tribuna meldt ls een deel van Cervaro (prov. Caserta) door een wervelstorm vernield. Tal van hul zen zyn ingestort en andere zoo zwaar beschadigd, dat zy onbewoonbaar zyn .150 gezinnen zyn dakloos en voor- looplg in scholen en openbare gebouwen gehuisvest 732.000 BOEREN VERKEEREN IN NOOD. Uit Moskou wordt gemeld: Naar de Oekralnlsche regeering mededeelt verkeeren 732.000 boeren op een totaal van een paar millioen ten gevolge van den misoogst in nood. Niet minder dan 225.000 kinderen worden vanwege de autoriteiten gespij zigd. Er worden openbare werken op touw gezet ten einde de volwassenen aan arbeid te helpen. Voorts wordt veevoer gedistribueerd, ten einde den veestapel van het land van den ondergang te redden. Voor 13.000 dollar uit de brandkast gestolen. Reuter meldt uit Singapore: Van de lading van het stoomschip ..Ipoh" is voq 13.000 dollar aan goud uit de brandkast verdwenen NASPEL IN HET ENGELSCHE LAGERHUIS, Het barbaarsche geval van het tusschen FoetsjouM Amooi gestrande Chineesche schip Hsin Tsji, dat d| zeeroovers was geplunderd, heeft ten minste dit - goede gehad, dat een Nederlandsch schip, de Tj^ roem, daardoor gelegenheid heeft gehad tot hul#» toon. Het blijkt n.1. dat de Tjitaroem 200 reizigers vaa de Hsin Tsji heeft gered en aan boord genomen. Bq de plundering schijnen vele Chineesche passagiers van de Hsin Tsji te zijn omgebracht door de zeeroo vers, die nog ten overvloede het schip, na het te heb ben beroofd in brand staken. j| Naar het V.D.-bureau nog nader meldt, zullen 8 zich steeds herhalende overvallen van Chineesche pj raten op Engelsche schepen heden een parlement naspel hebben. Een conservatief afgevaardigde zal het Lagerhuis den minister van buitenlandsche zak de vraag stellen of voor de piraten aan Britsche scl pen toegebrachte schadevergoeding gegeven werd. jpa De Britsche schepen in deze zeeën zullen in het veijtfina volg alle een gewapende wacht aan boord hebben. ZATERDAG 17 NOVEMBER 1928. THE STAR OF HOPE MISSION. Jullanadorp, nam. 4%5H uur, voor de Kinderen. Nam. 7% uur, de heer J. Sevenema, van Amsterdam ZONDAG 18 NOVEMBER 1928. THE STAR OF HOPE MISSION. Jullanadorp, voorm. 10 uur, de heer J. Sevensma, vu Amsterdam. NED. HERV. GEMEENTE te: arr.il Nü' Kif; filii lafi-s iBgUS MOORD EN BRANDSTICHTING. V. D. verneemt uit Peking, 14 Nov. Naar uit Nanking gemeld wordt, hebben bandieten een stad in Noord-Mandsjoerije overvallen en 600 hulzen in brand gestoken. Meer dan 120 menschen werden door de onverlaten gedood. De burgemeester van de stad werd aan een lantaarnpaal opgehangen. De bandieten slaag den erin zich uit de voeten te maken voor regeerings- troepen konden ingrijpen. ONDER EEN MACHINE VERPLETTERD. Dirkshom, voorm. 10 uur, Da de Leeuw. Onderwerp: ogue 31 Ootober 1517 (vervolg). ugus Heerhugowaard, nam. 2 uur, Da de Leeuw. Onderwerp; enri Het Wonder. Veenhuizen, zie Heerhugowaard. Schagen, nam. 7 uur. Ds. Van Dijk. Hoogwoud, geen dienst Jullanadorp, voorm. 10 uur. Da Damstó. Onderwerp; „De Zending". Huisduinen, nam. 7 uur. Da Damsté. Onderwerp; „De Zending". Oude Niedorp, nam. 7 uur, Da Schermerhom, Burgerbrug, zie St-Maartensbrug St.-Maartensbrug, voorm. 10 uur, Ds Van Dijk. Oudesluis, voorm. 10 uur, Da Witkop. Onderwerp: Gustaaf Adolf. Schagerbrug, zie Oudesluia Barsingerhorn, geen dienst, vacature. Westerland, voorm. 10 uur, Da Van Beek. Den Oever, tmuti- 2 uur, Da Van Beek. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Schermerhom Warmenhulzen, nam. 6% uur, Ds. Zlllinger Molenaam DOOPSGEZINDE GEMEENTE te; Barsingerhorn, geen dienst Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Ds. Haara EVANGELISATIE te; Schagen, voorm. 11 uur, de heer Hofmeester Jr., vaa Amsterdam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. GEREF. GEMEENTE ter. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Pree kiezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. Kolhorn, voorm. 9% uur, Da D. C. Zwaan, ven Den Helder. Nam. 2 uur, Ds. C. Zwaan. RU het ophjjschen brak de ketting. Dinsdag vond by de gemeente-electriciteitswerken te Lelpzig een noodlottig ongeval plaats. Toen een machine met een gewicht van 34 ton met een takel omhoog- geheschen werd. brak de ketting en stortte het gevaarte naar beneden. Eén arbeider werd letterUjk verpletterd en was onmiddeliyk dood. De andere arbeiders werden zwaar gewond en moesten naar een ziekenhuis worden vervoerd. STORMACHTIGE OVERTOCHT. Een twintigtal passagiers van de „Mauretania" licht gewond. De kapitein van het gisteren te Plymouth aange komen stoomschip „Mauretania" deelt mede, dat tydens de hevige stormen op den Atlantischen Oceaan, onge veer 20 passagiers lichte verwondingen opliepen. BEN GEHEIMZINNIGE MOORD TE KEULEN. Gisterochtend om vyf uur is tee Keulen voor het Savoy-Hotel, vlak by den Dom, een doodeiyk gewonde man gevonden, die tijdens het vervoer naar het zieken huis ls overleden. De man had diepe messteken in borst en buik. De politie dacht eerst aan een moord met berooving, doch op het ïyk ls een groote som gelds gevonden, zoodat diefstal niet de drijfveer van de mis daad kan zyn geweest Het slachtoffer was een zeer welgesteld veehandelaar. EIERVEILING, SCHAGEN, 15 Nov. Aangevoerd waren 55 partijen 8855 stuks kipeiei 8 partyen 646 stuks eenideieren. De prijs liep van f —11, bruine eieren van f 11.10—11.20, jonge kipelerenj van f 8.408.90, eendeieren van f 6.10—6.30. De veiling duurt voort SCHAGEN, 15 Nov. 12 stuks paarden f 100225. 3 stieren f 165240, gelde koelen (magere) f 140310, 90 idem (vette) f 405, 10 kalfkoeien f 200340, 14 pinken f 150200, graskalveren f 4090, 38 nuchtere kalveren f 1226, schapen (vette) f 3745. 305 Overhouders f 2635, 3 bokken en gelten f 4—1 33 varkens magere f 24f32, 103 idem per Kg. 0.720.1- 106 biggen f 12—20, 42 konijnen f 0.50-3, 100 kip] f 1—1.50, haantjes f 0.50—2, 47 Kg. boter f 2.20—r"' NOORDSCHARWOUDE, 14 Nov. Uien f 8.80—9.60, drielingen f 9.20—9.40, grove vl« f 7.6o_8.4o, peen f 3.60—4.20, kleine f 2.20, roode koi f 2.80—6, gele kool f 1.90—4.80, witte kool f 2.90, Deefr sche witte kool f 3.20—4.40, per 100 Kg., bloemkool f 11.1 —15.20, 2e soort f 1.70—1.90, per 100 stuks. Totaal aanvoer: 8400 Kg. uien, 1700 Kg. peen, 40W Kg. roode kool, 8600 Kg. geel kool, 8400 Kg. witte kool, 73800 Kg. Deensche witte kool, 6800 stuks bloemkool WARMENHUIZEN, 14 Nov. Roode kool le soort f 2.705.70, kale f 1.704.10, Deen- sche witte kool f 3.30—3.90, witte kool le soort f 2.80- jo! g to, óst DOOR EEN NEEF VAN DEN VERMOORDEN STAATSMAN. Uit Mexico wordt gemeld: Kapitein Jesus Obrgon, een neef van den ver moorden president van Mexico, 'heeft Dinsdag ge tracht, den moordenaar, José de Leon TornaA, in zijn gevangenis om t.e brongen. Kap. Obregon wist nl. als bezoeker toegang te verkrijgen tot de stedeiyke gevangenis, waarin Torral die naar men weet, ter dood veroordeeld is zijn executie afwacht. Voor de getraliede deur van Torral's cel gekomen, haalde kapt. Obregon opeens een revolver voor den dag en zou de gevangene hebben neergschoten, wan-, neer de bewakers hem niet hadden overmand en' ontwapend. Men liet hem daarop onverlet gaan. Eenige uren later maakte kap. Obregon door een re volverschot een eind aan zijn leven. TALRIJKE DOODEN EN GEWONDEN. Groote schade aan de oogst toegebracht. De cycloon, die in de Argentijnsche provincie Cor- doba heeft gewoed, blijkt van ernstiger aard te zijn geweest, dan de eerste berichten deden vermoeden. Volgens en Reuter-bericht uit Buenos Aires is de provincie Cordoba hevig geteisterd. Te Villa Maria 8.10, drielingen f 8.70, uien f 8.80, grove uien f 7.40, J* 100 Kg. Totaal aanvoer: 33100 Kg. roode kool, 20525 Kg. Deen* sche witte kool, 48900 Kg. witte kool, 3325 Kg. uien. ALKMAAR, 14 Nov. Andijvie f 0.50—1.90, bloemkool I f 11.80—25.10, ld. B f 3.50—10.60. boerenkool f 2.30—6.10, druiven f 2&-#w- gele kool f 2.303.60, groene kool f 2.407.50, prei f Ö.fl L H —8.10, roode kool f 1.90—4.80, selderie f 1.20—8.80, ««JlJI. nazie f 0.31—0.62, spruiten f 1.40—12, snyboonen f 68®LM. 69.20, wortelen f 3.20—8.10, selie f 0.60—1.30. M, GROOTE NAJAARS-VEEMARKT TB HOORN, vat 13 en 14 November 1928. Aantal 3264; melkkoeien f 250400, vette koeien f IJ 380, kalfkoeien f 150325, varen of gelde koelen f 1® —385. stieren f 60—200, pinken f 100—300, graskalverd f 50—140. Handel goed. BROEK OP LANGENDIJK, 14 Nov. Bloemkool le soort f 7.2016, 2e soort f 1.607.10, p# 100 stuks, wortelen f 4, roode kool le soort f 2.30—Ö.M 2e soort f 1.803.70, gele kool le soort f 1.603.90, 2e soort f 12.20, witte kool (vroege) f 22.70, witte kool i (Deensche) f 2.40—4.20, uien f 8.50—9.30, drielingen f 8.60—8.90, nep f 12.50, bieten f 2.50—3 per 100 Kg. i Totaal 'aanvoer: 13200 stuks bloemkool, 550 Kg. I telen, 51000 Kg. roode kool, 37000 Kg. gele kool, 6000 Kg. witte kool, 28000 Kg. Deensche witte kool, 11500 Kg* j uien, 2750 Kg. bleten. I AMSTERDAM, 14 Nov. 248 vette koelen le kw. f 11.16, 2e kw. f 0.90—1. w kw. f 0.760.90, 36 nuchtere kalveren f 1217, 550 var* kei» HoU. le kw. f 0.87—0.88, 2e kw. f 0.86—0.87, P« Kg. slachtgewicht, Overz. en Geld. le kw. f 0.87—0.W> 2e kw. f 0.86—6.87, vette f 0.85—0.86. «rma erma ierma «nna iM.< iVLi LMm ■iéaier fcQut L< Wei Wei He m folter fnee raem B.I J. tri© irle irie •rti

Schager Courant | 1928 | | pagina 6