Uit een Balkan-staat. Radioprogramma Birinenlandsch Nieuws. Het der S.DAP. De roofmoord te Rotterdam. Vreeselijk auto-ongeluk bij Berlicum N.-B. Ernstig vergiftigingsgeval te Oosterhout Merkwaardig avontuur van een gemeenteraadslid. Postbestellingen in groote steden. BILLY BOO. In de b. d. pers vinden, wij het volgende verkiezings program met inleiding, dat door het bestuur der S.D.A.P. «ari het op 18 en 17 Februari te houden con gres der partij zal worden voorgesteld: Het congres der S.D.AJP„ gehouden to Nijmegen op 16 en 17 Februari 1929. gehoord de besprekingen inzake de aanstaande verkie zingen voor de Tweede Kamer; verklaart aan die verkiezingen te zullen deelnemen, geheel zelfstandig, op den grondslag van de macht der arbeidersklasse en ter vergrooting van haar invloed op het politieke leven. De Partij stelt zich voor de komende parlementaire periode ten doel, zoo krachtig mogelijk bevorderen: dat zoowel hier te lande als in Indlö het werk der her vormingen op het gebied van het sociale leven en op dat van het onderwas met energie wordt ter hand ge nomen; dat de geestelijke vrijheid wordt geëerbiedigd; dat een' sterke vrede»- en ontwapenlngspolitiek wordt ge voerd; dat de weg naar de Socialisatie wordt geëffend. De Partij stelt zich tevens ten doel de bescherming en de verdere ontwikkeling van de democratische staats instellingen en van het parlementaire stelsel, als mid delen om den invloed des volks nu en in den toekomst ten voll tot zijn recht te doen komen. Indien na afloop der verkiezingen en op grond van haren uitslag in de nieuwe Kamer een meerderheid aan wezig mocht zijn, bereid en in staat om met een parle mentair Kabinet de wetgeving en het bestuur des lands te leiden in democratische banen, In de hierboven be doelden zin, met andere democratische elementen, ook bij een Kabinetsvorming. De vraag, of de omstandigheden en de vooruitzichten van dien aard zijn, dat de Party aan zulk een Kabinete vorming kan deelnemen, zal alvorens eenige definitieve •tap daartoe wordt gedaan, na overleg met de vakbewe ging, ter beslissing worden voorgelegd aan een buitenge woon congres der Party. De S.D.A.P. roept de arbeidersklasse van Nederland en alle met haar maatachappeiyk verwante en geiykge- zinde groepen en personen op, om terzydestelling van alle geschillen op ander dan sociaal-politiek gebied, de door haar voorgestane politiek bU deze verkiezingen met al hunne krachten te steunen. Met handhaving van al de elschen, die zy in haar strydprogramma van 1925 heeft gesteld, brengt de S.D.A.P. voor de eerstvolgende parlementaire periode het volgende verkiezingsprogram op den voorgrond: L Ontwapening, nationaal en internationaal. Onder steuning en democratiseering van den Volksbond. Voor afgaande parlementaire beslissing over elke mobilisatie. 2. Voltooiing van de sociale verzekering. (Ziekteverze kering, Moederschapszorg enz.) Staatspensionneering en verbetering van de bestaande invaliditeit»- en ouderdoms zorg. 8. Uitbreiding en volledige uitvoering van de Arbeids wet. Bijzondere bescherming van de arbeid(st)ers ln de huisindustrie. Wetteiyke regeling van vac&ntle voor alle werknemers, met een byzondere regeling voor jeugdige personen. 4. Werkverruiming. Werkloozenzorg, Wettelijke rege ling der werkloozenverzekerlng. 5. Ratificatie van de achteren-conventie van Washing ton en andere conventies der Internationale Arbelds- conferentiea 6. Medezeggingschap en bedrijfsorganisatie. Staatstoe zicht, op kartels en trusts. Staatstoezicht op het bank bedrijf. 7. Volledige uitvoering van de Woningwet. Krachtige bevordering van den bouw van arbeiderswoningen en van stelselmatige opruiming van krotten. Afschrijving van crisissubsidies. 8. Pachtwetten ter bescherming van den huurboer. Uit breiding van cultuurgronden. Arbeidswetgeving voor den landarbeid. Minimumloonen voor landarbeiders. Behoud van de Zuiderzeegronden in staatseigendom, mede ter voorbereiding een socialisatie. 9. Verdere opheffing van de onderwljsverslechteringen Zorg voor dë niet-leerpllchtige jeugd. Uitbreiding van nyverhelds- en handelsonderwys. Wederopbouw van ver- volgonderwya Bevordering van kunst- en volksontwik keling. 10. Verlichting van belastingdruk voor kleine Inko mens. ook door vermindering van Indirecte belastingen. Verbetering van de financieels verhouding tusschan rijk en gemeente, zonder aantasting van de gemeentelijke autonomie. 11. Verbetering van de salarieering van het overheids- peraoneel, ook van dat in lossen dienst. Verbetering van de rechtspositie van het overheidaperaoneel en regeling van de rechtapoaitle van het peraoneel in loaaen dienat. Betere regeling van het georganiaeerd overleg. 12. Verbetering van de huweiykawetgeving in het be lang van de vrouw. 13. Beatryding van het alcohollame. 14. Verbetering van de Armenwet 15. Bevordering van het zelfbestuur dsr ovsrzeeaohe geweaten. Afschaffing van de doodstraf, de poenale sanctie en de exorbitante rechten. gehouden en daaruit Is gebleken, dat op hot kantoor van de firma De Haas malvsrsatkc zijn gepleegd. Er ia in de boeken geknoeid en er zijn verduisteringen ge pleegd. In verband hiermee is de procuratiehouder v. O. nu voor de tweede maal door de Hoagsche recherche aangehouden. Zaterdagmiddag zou hem opnieuw een verhoor worden afgenomen. De boeken van de firmja De Haas zyn in beslag genomen. In hoeverre er verband kan bestaan tusschen deze malversaties en den moord zal nog moeten biyken. De Amsterdamsche recherche heeft bovendien op ver zoek van de justitie aldaar aangehouden den 88-jarigen L. T., zonder vaste woonplaats. Deze T. staat zooals de commissaris van politie aan een berichtgever van de N.R.Ct. meedeelde, zeer ongunstig bekend. Hij is al vele malen vervolgd wegens oplichtingen. De politie en ju stitie vermoeden, dat deze T. meer van de moordzaak af weet Ook hy is naar Rotterdam op transport gesteld en ook hy zou Zaterdagmiddag worden gehoord. Ondanks deze beide arrestaties wordt het onderzoek in de geruchtmakende zaak ook nog in andere lichting met kracht voortgezet De achtste verdachte weer heengezonden. Naar later wordt meegedeeld, is de verdachte T. uit Amsterdam, na gehoord te zyn, op transport gesteld naar Tilburg. Hij werd nJ. in verband met een andere zaak door de politie aldaar gezocht Omdat niet is ko men vast te staan, dat hy met de moordzaak iets uit staande heeft heeft men hem naar daar overgebracht De opnieuw aangehouden procuratiehouder v. O. uit 's-Gravcnhago heeft tydens het verhoor in beginsel toe gegeven zich aan verduisteringen, ten nadeele van de firma Dè Haas Jr. te hebben schuldig gemaakt. De ver duisteringen moeten over vrij aanzieniyke bedragen gaan, van welke de juiste grootte evenwel nog niet is kunnen worden vaat gesteld. v. O. is op het politiebureau opgesloten. Het onderzoek wordt voortgezet TWHUQ KINDEREN DOODGEREDEN. DE PROCURATIEHOUDER OPNIEUW GEARRESTEERD. Npg een verdachte persoon aangehouden. De procuratiehouder van de naamlooze vennootschap Adr. de Haas Jr. handelsonderneming aan den Oostzee- dyk te Rotterdam, van welke firma Donderdag voor een week de directeur, de heer P. C. Lans, is vermoord, la Zaterdagnacht opnieuw aangehouden. Zooals bekend ia, is hy Dinsdagavond laat in zyn woning aan de Obrecht- straat te 's-Gravenhage aangehouden, vandaar is hy Woensdagmorgen naar Rotterdam op transport gesteld en is Woensdagavond weer op vrije voeten gelaten. In dien tusschentyd is een onderzoek in de boekeu De voerman J. v. Osch, te Berlicum, liet by den «mjd J. Suikers te Middelrode zyn paard beslaan en zette zijn wagen op den rechterberm van den weg. Een knecht van J. den Otter kwam met een wagen van den N.C.B. uit de richting Berlicumi en hield, om een uit de richting Heeswyk komende luxe auto te laten passeeren, een 5-tal meters van den wagen van v. Osch stil. De auto botste echter tegen zyn wagen, zoodat de knecht, J. Gloudeman, er af viel, het paard schichtig werd en op de kar van v. Osch reed. Tegeiykertyd kwam uit tegen overgestelde richting een vrachtauto van M. Raamma kers uit St Oedenrode, die door het verblindend licht van den luxe-auto niets op den weg kon zien en recht op den wagen aanreed. Twee kinderen, die daar achter liepen, de 9-jarige P. A. Langenhuysen en de 7-jarige A. W. Langenhuijsen, werden door den auto gegrepen. De jongste werd op slag gedood; zijn. broertje overleed een paar uur na het ongeval De burgemeester en gemeente-polltle waren spoedig ter plaatse, alsook de marechaussees uit 'o-Bosch, die samen een onderzoek ter plaatse instelden. Do belde ïykjes zyn voorloopig in beslag genomen, alsook de Fordvrachtwagen, welke ook zoodanig was beschadigd, dat hy niet meer kon rijden. HET TIENJARIG BESTAAN VAN JOEGO-SLAVTë EN BLOEDIGE ORDE-VERSTORINGEN. EN KELE TYPEERENDE HISTORISCHE HER INNERINGEN. EEN GEMOEDELIJKE MINISTER-PRESIDENT. VREEMDE INVLOEDEN BU DE ONGERE GELDHEDEN» DE MOEI LIJKE TAAK DER OVERHEID. (Van onzen reizenden correspondent). BELGRADO, 2 December 1828. De eerste December, herinneringsdag van de ver- eeniging der Serven, Kroaten en Slovenen in één staat, is in geheel Joego-Slavië waardig en met geestdrift gevierd, behalve in de Kroatische hoofdstad Zagreb (vroeger Agram), waar betoogingen plaats hadden, bot singen tusschen demonstranten en politie, en dooden en gewonden vielen. Voor Nederlanders, voor West-Euro peanen in het algemeen, zullen deze gebeurtenissen wel volkomen onbegrijpelijk zijn, en inderdaad is de Kroa tische kwestie tamelijk duister, daar niemand nauwkeu rig weet, wat eigeniyk de Kroatische leiders begeeren. Zyzelf schynen dat het minst duidehjk te weten en als zy over hun wensohen al verklaringen afgeven, zyn deze vaag en veranderen telkens. De massa, die achter hen staat en allerminst alle Kroaten omvat, weet het nog minder dan de leiders. Eenige weken heb ik te Zagreb vertoefd, daar verkeerd onder alle klassen der bevol king en daar herhaaldelijk betoogingea bygewoond en toen reeds da overtuiging gekregen, dat ln Kroatië vele invloeden, ook bultenlandsche, werken. Zooals ik reeds vroeger schreef, behooren de Kroaten tot de groep der Zuid-Slavische volken, evenals de Ser ven en de Slovenen. De taai der Serven en Kroaten la één en dezelfde, al schrijven de Serven het Cyrillische, de Kroaten het LatJjnacha alphabet In opvoeding bestaat evenwel een groot verschil: toen de Serven reeds waren een vry volk, voornameiyk van zelfstandige, democratisch-gezinde boeren, stonden de Kroaten nog onder Hongarije, vond men by hen nog een Boort lijfeigenschap, terwijl een groot deel van den bodem was in handen van meest vreemde, Ooatenrijk- sche en Hongaarache groot-grondbezitters. In de Donau- monarchio vervulden de Kroaten een aparte rol; een groot deel hunner behoorde tot de zoogenaamde „Gren- zers", een gronsvolk, dat militair was georganiseerd om do lnvallon der Turken te keeren. Als soldaten heb ben de Kroaten reeds eeuwenlang geen vrlendeiyken naami. Gedurende den dertig-jarigen oorlog waren het (men sla er Schiller op na) Kroatische ruiters, die zich door plunderingen en moordzucht het meest onder- echeldden onder de andore, toch ook niet zeer humane troepen. Het waren ook Kroatische legerafdeellngen, die, eerst uitgetrokken om de vrijheid der Zuid-Slaven te bevechten, ln 1848 den opstand te Weenen in bloed smoorden. Reeds toen schenen de Kroaten niet te we ten, wat ze eigeniyk wilden: ze begonnen een opstand tegen de Habsburgera en, wel het meest geleld door haat tegen de DUitschers, tenslotte hielpen ze door hun optreden te Weenen dezelfde. Habsburgera weer op den troon. Ik vermeld deze geschiedkudlnge feiten, omdat zo een eigenaardig licht werpen op het karakter der Kro aten. die, tegenover vreemdelingen zich verheffend ten opzichte der Serven, steeds zich beroepen op hun „dui zendjarige cultuur" en daarby vergeten, dat ze onder hen dertig procent analphabeten tallen. De Slovenen, die in beschaving verre boven de Kroaten staan, stel len zich niet zoo vijandig tegenover de Serven en be seffen, dat een staat niet een kunstproduct ia en niet tot volwassenheid en volkomen eenheid kan groeien, in tien jaar. Onze Nederlandache staat heeft er heel veel langer voor noodig gehad. Het verschil in godsdienst (de Kroaten zijn over wegend Roomsch-kathollek, de Serven Grieksch-ortho- dox) speelt by de politieke tegenstelling tusschen Ser ven en Kroaten op dit oogenbllk geen rol De Slovenen zyn ook R.K. evenals trouwens de huidige Joegoslavi sche minister-president Korosjeta, een Sloviache priester, die reeds in de Donau-monorchle eon rol van beteekenis vervulde en een overtuigd Joego-Slave ls. Toen na den aanslag in het Joegoslavische parle ment in Juni JX, waarbij eenige Kroatische afgevaar digden als slachtoffers vielen, de crisis tusschen Ser ven en Kroaten in een acuut stadium kwam, trad de toenmalige regeering af en dr. Korosjets werd minister president. Daardoor werd den Kroaten een gevaariyk wapen uit de hand geslagen: ze konden hun polltieken strUd niet tevens het karakter van en godsdienststrijd (tusschen R.K. en Gr. orthodoxen) gegeven. Dit is wel j de aanleiding, dat minister-president Korosjets by de mi litaire Kroaten tot de meest gehate mannen behoort. Telkens wordt hy ook persoonlijk in Kroatische bladen aangevallen en er is Iets van humor in do onwankel bare ge moed el y kheld, waarmjedc hy dit alias over zich heen laat gaan JDe Kroaten hebben zijn naam zelfs tot een algemeenen scheldnaam voor- alle Slo^caaa ge maakt. Waar ik hier het woord Kroaten bezig, bega ik even wel -min of meer een onrechtvaardigheid; beter ware het te spreken van „Zagrebbers", de bewoners van Zagreb en omgeving, want terwijl het te Zagreb op den. natlo- nalen feestdag tot bloedige onlusten kwam, werd het tienjarig bestaan1 van Joego-Slavië in andere, oven- wegend door Kroaten bewoonde steden met geestdrift gevierde zonder dat er de minste ordeverstoring plaats had. Vreemde invloeden werken mede om de opwinding te Zagreb gaande te houden. Toen de Kroatische leider Raditsj tengevolge van een revolverschot overleden en met groote plechtigheid begraven was, brak enkele dagen later in het Kroatische Boerenhuis te Zagreb, een groot gebouw met vergaderzalen e.d., een brand uit, die nieuwe opwinding deed ontstaan. Geruchten werden verspreid, dat deze brand was gesticht door Serven uit Belgrado. Ter eere van de Kroaten moet worden gezegd, dat dit geen geloof vond. Een onderzoek wees evwel uit, dat inderdaad de brand en zelfs op meer plaatsen tege- ïyk was aangestoken. Den dader of de daderes vond men niet. Wel werden, in Kroatië mannen gearresteerd, die gezeten op rywielen, het land doorkruisten, en ophitsen de stroolbiljettten tegen de Serven verspreidden. In het oude Servië werden in denzelfden tyd mannen gearres teerd, die Btrooibiljettten tegen de Kroaten onder de boeren uitdeelden. De strooibiljetten bleken van com munistische zyde te stammen. Het communisme is nu eenmaal geworden als een ziektebacil, die zich nederzet op elke wonde, die zich in het politieke of sociale leven vertoont. D» demonstraties die lk persooniyk te Zagreb bij woonde, vestigden eveneens in mij de overtuiging, dat er hier vreemde invloeden aan het werk zyn. Meermalen gedurende deze zoogenaamd patrlottisch-Kroatische de monstraties, klaagden te Zagrob zakenmenschen, tegen over my, als vreemdeling, dat deze demonstraties een schade waren en de- zaken benadeelden. Tegenover an dere Kroaten zouden deze zakenmenschen dezelfde klacht niet licht geuit hebben, uit vrees by den verkeerde te komen, wat hun by de eerste, de beste gelegenheid, minstens hun vensterruiten zou hebben gekost. Ook nu, op 1 December, gingen groepen mannen door de stad, die sluiting der café's verlangden; by particu liere woningen aanbelden en elschten, dat zwarte rouw vlaggen zouden worden uitgehangen, waaraan de meeste bewoners beangstigd voldeden. De politie te Zagreb is de laatste maanden zeer lank moedig opgetreden. Ook op 1 December vielen de eerste gewonden door schoten uit het publiek en deze gewondon vielen niet alleen aan de zyde der politie. Niet elke straatdemonstr&nt ls, als hy een revolver in de vuist neemt, tegeiyk een goed schutter. Later heeft ook de politie van de vuurwapenen gebruik gemaakt De mili taire macht behoefde niet ln te grijpen. Er wordt nu by de regeering aangedrongen op een krachtiger optreden te Zagreb en ik moet erkennen dat ik reeds eenige maanden geleden, toen lk te Zagreb de telkens woder herhaalde demonstraties zag, meende, dat de overheid te toegefeiyk was ten opzichte van deze betoogers, waaronder zich vele hoogst onsympathieke elementen bevonden, maar onder dergeiyke omstandig heden ls de taak der overheid steeds moeiiyk. Grijpt zy dadeiyk en krachtig in ,dan wordt allicht geschreeuwd over „onmenscheiykheld"kykt zy, in de hoop, dat de menschen vanzelf wel tot rust zullen komen, lang HJ- deiyk toe, en komt het tenslotte tot excessen, die tot ingrijpen nopen, dan verwijt men haar „onvergeeflijke zwakheid." Hoe zij bet doet, crltlek ontgaat sy vrijwel nooit EEN B-JARIG KIND GESTORVEN. Dezer dagen hoeft zich in het gezin van Van H. aan den Tllburgschcn weg te Oosterhout een verdacht geval van vergiftiging voorgedaan na het gebruik van een soort vleeschwaj en, meldt het „D. v. N.-B." Een kleine jc.--.gen van ongeveer 6 jaar, ia na dat hy van die vleeacbwaren had. gegeten, ernstig ongesteld geworden. Het kreeg hevige pynen in de ingewanden, het hoofdje zwol op en reeds een uur nadat de eerste verschijnselen zich hadden voorgedaan is t ventje gestorven Doordat de dokter vergiftiging niet buitengesloten achtte, heeft de politie het lykje in beslag genomen, en heeft dr. Hulst uit Leiden de sectie verricht Van de overige huiqgenooten, die mede van de spijzen hadden gebruikt ondervond ook de vader eenige na- deelige gevolgen, die niet van ernstig en aard waren. Bevestiging, als zou hier ondeugdelijk vleesch de oor zaak van bovengenoemd sterfgeval zijn, kon men niet geven. EEN OORSPRONKELIJK MIDDEL OM AAN BETERE WEGEN TE KOMEN. In den raad der gemeente Swalmen deelde het lid, de heer Luyten, mede, dat hU een bijzonder avontuur beleefd had. Hy werd n.1. toen hy van zyn kaartclub huiswaarts keerde in de Kroppestraat plotseling door enkele bewoners vastgegrepen, geblinddoekt en gedwon gen zyn aanvallers te volgen. Toen ze hem een eind meegetroond hadden werd hem de vraag gesteld of hy ken raden, w«*r hy zich bevend.* „BIJ Cabolet", w* zyn antwoord, wast ik merkte het aldus de heer aan de modder, waarin lk bleef steken. Men vroeg my toen er ln den Raad eens op aan i* dringen, dat de wegen op de „Boekcel" eens onder fce* den moesten genomen worden. Ik beloofde zulks te sul. len doen, waarna ik van de blinddoeken ontdaan werfl en my zoo spoedig mogeiyic uit de voeten maakte. Tot belooning kreeg ik echter een kistje sigaren op den koop toe, aldus eindigde de heer L. het verhaal van zyn vreemde avontuur, dat in de laadzaal zeer groots' retari vroolijkheld verwekte. GEEN VERMINDERING. rmid' oorzi axw'f En op het platteland? Definitief is beslist, dat niet tot vermindering van het I aantal postbestellingen in de groote steden zal worde» J overgegaan. En hoe ls het gesteld met het platteland? zouden we willen vragen. Maar al te zeer bekend! Daar wo; geen middel onbeproefd gelaten om toch maar vooi het aantal bestellers zooveel mogelijk in te krimpe: Als uitgevers van de Schager Courant moeten we daar .w maar al te zeer rekening mee houden, en zelfs som* ,5 mlge plaatsen bulten de post om de courant laten be. zorgen. Alles om de bezuiniglng(?) Of krijgt de inspec teur daarvoor misschien een wit voetje by den direc teur-generaal, waardoor zyn kansen op promotie sty- gen? En dan die brievenbussen aan het damhek van elke boerdery. O, de hemel beware je, als ze zich ln Den Haag herinneren, dat er ook nog zooiets van een platte land bestaat! it hl eme« logei de cr Spr< tt isch. i» b eritit or2i1 Voor Woensdag 12 December. 10.— HILVERSUM (1071) Tijdsein. 10.— HILVERSUM (1071) Morgen-wijding. 10-20 HAMBURG (395) Gramophoonplaten. 11-20 DAVENTRY (1583) Gramophoonplaten. 11.50 HAMBURG (395) Concert uit H&nnover. 12.— HILVERSUM (107M Politieberichten. 12.15 HILVERSUM Lunchmuzlek. 12.20 DAVENTRY (1563) Balladenconcert 12.15 LANGENBERG (469) Middagconcert 12.30 HUIZEN (341) Middagconcert 12.50 DAVENTRY (1063) Gramophoonplaten. 12.50 PARIJS (R.1750) Concert 1.20 DAVENTRY (1563) Lunchmuzlek. 1.25 HAMBURG (395) Concert uit Bramen. 2.20 KALUNDBORG (1153) Namlddagconoert 2.30 HILVERSUM (1071) Causerie C. Schaake—Ver- kozen. 3.HILVERSUM Causerie C. Schaake—Verkozen. S.20 DAVENTRY (492) Concert 3.20 KATOWICE (422) Concert 3.50 KöNIGSWUSTERHAUSEN (1250) Concert uit Hamburg. 4.— HILVERSUM (1071) Lezing door Prof. Dr. D. Cohen. 4.05 PARIJS (R.1750) Concert 4.20 DAVENTRY (1563) Concert 4.20 MOTALA (1380) Gramophoonplaten. 5.— HUIZEN (341) Kinderuurtje. 5.20 BRUSSEL (509) Dansmuziek. 5.20 HAMBURG (395) Concert 5.45 HILVERSUM (1071) Landbouw-halfuurije. 6.15 HILVERSUM Diruermuziek. 6.30 HUIZEN (1852) Cursus Fransch. 7.HUIZEN Engelsche handelacorrspondontie. 7.15 HILVERSUM (1071) Gezondheidshalfuurtje. 7.45 HILVERSUM Politieberichten. 8.— HILVERSUM Tijdsein. 8.05 HILVERSUM Concert door Omroeporkest on der leiding van Nico Treep. 8.— HUIZEN (1852) Uitzending uit gebouw ifOn* Huls" te Enschede. Daarna persberichten V. D. 8.05 ROME (449) Concert 8.05 DAVENTRY (1563) Concert 8.20 BERLUN (484) Tooneel, berichten en tot 1L5Q dansmuziek. 8.20 HAMBURG (395) Concert 8.50 TOULOUSE (392) Concert 8.50 PARIJS (R.1750) Concert. 9.30 HILVERSUM (1071) Veaudevlüe. 9.35 LEIPZIG (366) Gramophoonplaten. 9.50 KATTOWTTZ (422) Dansmuziek. 10.— HILVERSUM (1071) Persberichten Vaz Plas. 10.S5 DAVENTRY (492) Dansmuziek. 11.20 DAVENTRY (492) Dansmuziek. 11.20 DAVENTRY (1583) Dansmuziek. Bge inde en t erwt orzit ifgcl Ite j i. di Mijne vrienden, luister naar mijn woord. Heb je ooit van Rufty-Tufty gehoord? Hy leefde, by een vyver, ln het bosch, Waar feeën dansten in het mos. En dat ls 't eigenaardige van 't verhaal: De eekhoorn, die varen ging ln een eierschaal. Met uitgegeten eikels ging hy roeien En met de vlschjes in het water stoeien. Neen, zoo'n leuk en aardig beest Is er zeker nooit geweest. Maar vaak was het arme beest droef te mloe, Deed van zorg en verdriet geen oogje toe Want vaak was het ln grooten nood, Het vond geen heele schaal voor zijn boot O, welk eon groot ongeluk, Al de eohalen waren stuk. En wie met een stukkende boot to water Toch wis en zeker vergaat! Daarom lieve kinderen, luister naar mij, Toon het eekhoorntje Uw medelij, Krijg je 's morgens oen eitje by Je brood. Denk dan aan eekhoorn's kleine boot Vergeet niet by leder maal: „Niet stooton door de eierschaal." i hel dm M Rc te at hai en Denk er aan, als je een volgend keer een «1 'by Je ent- den. W krijgt

Schager Courant | 1928 | | pagina 6