Schaper Courant Raad Callantsoog. Raad van Schoorl. Tweede Blad. Arrondissements Rechtbank te Alkmaar. Donderdag 20 December 1928. 71ste Jaargang. No. 8378 MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Zitting van Dinsdag 18 December 1928. Uitspraken: J. de V., tenuitvoerlegging voorw. straf, geen ultapr. U. en S. de J., Kolhom, mishandeling, leder f 40 boete of 40 dagen. Jb. B., Kolhorn, als voren, 3 maanden gev. Jb. B., Andljk, hooger-beroepzaak, vonnis bevestigd. Nieuw repertoire. ALWEER EEN ZAAK WAARBIJ HET NOODIG WAS. EEN WASCHKNIJPER OP DE NEUS TE ZETTEN. Het menu van heden bestond hoofdzakelijk uit reeds afgedraaide films, terwijl de eenige noviteit was 'n voorstelling waarbij niet alleen geen personen beneden 18-jarigen leeftijd werden toegelaten, maar aelfs geen menschen van 80 en daarboven. Het betrof weer 'n zaak met een luchtje, tegen een 44-jarlgen arbeider uit Heerhugowaard met name Dirk R., die zich op ongewensche wijze met kleine meisjes had geoccupeerd. In deze zaak was mr. Dwars aangewezen als verde diger. Gevorderd werd 10 maanden gev., terwijl ver dediger aanstuurde op een voorw. veroordeeling. VAREN, VAREN. OVER DIE BAREN! De zeevaartlievende landlooper van 18 jaar Bern. Joh. H. werd heden opnieuw aan den Rechter vertoond, aangezien Dr. Kruitbo's van Castricum en de ambte naar van de reclasseering rapport over hem hadden uitgebracht. Het Is gewoonweg kolossaal .zooveel werk er van deze jongen nietsnutter wordt gemaakt. Dr. Kruitbos heeft hem geobserveerd, vond een verblijf te Leiden of elders totaal ongeschikt. Zeereizen geven hem kans om op te knappen. De heer Wiggers echter releveerde ->chter dat door tuschenkomst van het Leger des Hells den snaak reeds in de gelegenheid was geweest op de groote vaart te komen, indien hij zich maar had aangemeld bij den waterschout te Rotterdam. Menee was toen wel In Rotterdam geweest, doch had de visite aan den water schout achterwege gelaten. De Officier zag er dan ook geen gat in en hield zich aan zijn requisitoir 3 dagen hechtenis en 2 jaar naar een boerderij op Vet "«huizen. De belangwekkende jonge man gaf zelf heel hautain te kennen, dat hij niets in het midden had te brengen. Op hetgeen hij zeide. werd toch geen acht geslagen. De goede president kleurde haast van verlegenheid en wees er zijn cliënt op, hoe veel moeite men zich reeds voor hem gaf. Een min achtend schouder-ophalen was daarop het antwoord. A.s. Vrijdag uitspraak. NOG ZOO'N MISKEND GENIE! Daarop verscheen nog eens de avontuurlijke boeren knecht j. C. Theben ter V. uit Hoogwoud, die aan 'n landbouwer 'n dreigbrief had geschreven met het nobele doel hem geld af te persen. Ook ten zijnen opzichte is een reclasseering, waarbij wordt geadviseerd, hem on der streng regeeringstoezicht te stellen. Ook in deze zaak 21 December uitspraak. Daarna definitieve sluiting. 113.1 Openbare vergadering van den Gemeenteraad van Callantsoog, op Woensdag j.L, voorm. half tien. Aanwezig allo leden. 1 Vacature (de heer Mooij) Voorzitter heet de heeren welkom en oper.t de verga dering. Alvorens met de agenda te beginnen, rust op Voorzitter de droeve plicht het verscheiden te geden ken van Mevr. Van de Poll. Spr. weet, en heeft dat ook vernomen van zijne voorgangers, dat de overledene de belangen der gemeente Callantsoog en hare ingeze tenen zeer ter harte gingen, steeds toonde de familie Van de Poll hare voorname belangstelling in het wel en wee dezer gemeente. Daarom past een woord van deelneming en eerbiedige hulde aan de nagedachtenis der overledene. Een niet minder droeven plicht is het Voorzitter, het plotseling afsterven te gedenken van den Administra teur van den Vleeschkeuringsdienst Kring Barsinger- horn. Gij, raadsleden weet 't niet 200 goed, maar als vertegenwoordiger dezer Gemeente in genoemden Kring ■heb ik zooveel met hem samengewerkt, het was mij een groot voorrecht, en ik weet, wat de nog jonge man, begaafd met groote werkkracht en werklust, wel ge daan heeft voor den Dienst. Al zijn krachten heeft hij nog gegeven voor het doel dat wij thans nastreven, maar .in 't gezicht der overwinning, heeft hij toch niet mogen beleven dat de plannen werkelijkheid werden. Onder instemming van den Raad worden deze woor den aangehoord. De notulen worden goedgekeurd. Vertrek Raadslid Mooij. Installatie van den heer A. Kruit Ingèkomen is een schrijven van den heer C. Mooij, dièj mededeelt, wegens vertrek uit de Gemeente te bedanken als lid van den Raad. Hij wenschte Voorzitter en den Raad, benevens de Ingezetenen, het beste toe. Voorzitter spreekt een woord van dank voor hetgeen Mooij gedaan heeft in 't belang der Gemeente en wenscht hem in zijne nieuwe woonplaats, eveneens 't beste too. Medegedeeld wordt dat de heer A Kruit benoemd is tot lid van den Raad. De heeren Veul, Hollander en v. d. Plas zien de geloofsbrieven na en bij monde van den hoer Veul wordt geadviseerd, den heer Kruit toe te laten. Aldus wordt besloten, waarna de heer Kruit wordt binnengeleid, en do beloften aflegt. Daarna neemt hij plaats als raadslid; wordt door Voorzitter geluk ge- wenscht, alsmede door alle raadsleden, waarna de heer Kruit daarvoor zijn dank betuigt Mededeeiingen. Vergoeding stortgronden. Van den ontvanger der Registratie en Domeinen te 8chagen is bericht ontvangen, dat over 1928 eene pachts- vormindering is toegestaan van f 340:81; voor de volgen de jaren eene vermindering van f 46.24. B. en W. heb ben de vermindering der pachtsommen verdeeld over de verschillende perceelen, na persoonlijk onderzoek en mot medewerking van den heer Vries; dien Voorzitter daarvoor dank brengt De vermindering is over de verschillende huurders verdeeld als volgt: Perceel 2 P. Veeter t 7.70, perceel 3 J. Rietvink f 14.19, perceel 4 K. Glim f 14.24, perceel 5 G. Kuiper f 14.24, perceel 6 C. Bakker Az. f 44.30, perceel 7 G. Sleutel f 13.64, perceel 8 P. Kossen f 13.64, perceel 9 H. Kooger 113.84, porceel 10 Q. Hollander f 13.84, perceel 11 O. Glas I TS.&J, pexsas. eb 34». T&snea t IS.'ST, paras»! a O. vso Diepen en Joh. Commandeur f 88.77, perceel 14 G. Dek ker f 18.97, perceel 16 T. Blokland f 13.97, perceel 18 P. Joh. Strooper f 13.97, perceel 17 O. Boa f 13.97, por ceel 18 A. Dokker f 13.75, perceel 19 Jb. Dekker f 22, perceel 20 C. Bleijendaal t 23.158, perceel 21 Idem f 17.29, porceel 22 Jb. Dekker 4.57. Onderwijs lichamelijke oefening. Door Ged. Staten Is vrijstelling verleend van de ver plichting tot het geven van onderwijs in lichamelijke oefening tot 1 Mei 1929. Tegen dien tijd zullen we dus maatregelen moeten nomen, zegt Voorzitter, maar de bepalingen van God. Staten zijn zeer soepel. Zij nemen er genoegen mede dat het onderwijs gedeeltelijk wordt Ingevoerd. B. en W, zien wel kans gevolg te geven aan die gedeeltelijke invoering. Ingekomen stukken, a. Verzoek om subsidie door den Ned. E.K. Volkszang- vereenlglng. B. en W. stellen voor geen subsidie te ver- leenen, wat wordt goedgekeurd. b. Schrijven van het Hoofd der school dat de cursus voor schoolvrije Jeugd is begonnen mot 12 mannelijke en 7 vrouwelijke leerlingen, totaal 19; de cursus voor handwerken mot 9. j o. Schrijven van den Commissaris der Koningin, dat aan den Burgemeester een verlof is toegestaan van 19 Nov. tot 4 Dec. (reeds gepasseerd). d. Dankbetuiging van J. v. Scheijen voor de subsidie van f 100 voor zijn autobus. e. Idem van het Fanfarecorps. f. Bericht van den Inspecteur der Dir. Belastingen, dat de opcenten op de belasting gebouwde eigendommen zullen bedragen f 792.40, die op 't ongebouwde f 499.24, totaal f 1291.64, is vrijwel overeenkomende met de ra mingen, zegt Voorzitter. g. Goedkeuring conversie geldleening. h. Idem wijziging begrooting 1928. i. Idem aankoop gronden benoodigd voor aanleg Duin weg. j. Idem verkoop grond aan den heer S. Kooger. Het perceel is nog niet overgeschreven in verband met de aanhangige kwastie met den Minister van Waterstaat, die goedkeuring heeft te verleenen voor het 'bouwen op duingronden, I k. Verzoek van de Kon. Ned. Politiehond-Vereen., om lid te worden. Besloten wordt hieraan niet te voldoen. 1. Verslag van Dr. E. E. Oterdoom over 1927 van zijne bevindingen bij 't toezicht op de schoolgaande kinderen, 't Was hem een genoegen, dat zijne adviezen altijd wer den opgevolgd. Reinheid en zorg voor de kleeding lie ten bijna niets te wenschen over. Epidemische kinder ziekten kwamen niet voor, slechts enkele gevallen van kinkhoest. Een goed resultaat werd bereikt, waar ouders of verzorgers van kinderen op zijn advies de hulp van den huisdokter inriepen. Moest voorheen wel eens een aanmerking worden ge maakt over de vlechten der meisjes, door de korte haardracht is dit niet meer noodig. Wel kon de haar tooi der jongens wel eens netter zijn, 't zou netter en gezonder zijn het haar gemillimeterd te dragen. Ten slotte brengt de dokter oprechten dank aan het onder wijzend personeel voor de hoffelijke medewerking hem verleend, bij 't vervullen zijner taak. m. Rekening over 1927 en begrooting 1929 van den Keuringsdienst van Waren te Alkmaar. Zal circuleeren. n. Idem jaarverslag 1927 Vleeschkeuringsdienst. o. Idem rapport van de Ver. van Ned. Gemeenten over het wetsontwerp tot wijziging van de finantieele verhouding tusschen Rijk en Gemeente. Voorzitter be veelt dit rapport speciaal aan in de aandacht der raads leden, en deelt mede dat als 't ontwerp wordt aange nomen, onze gemeente er belangrijk voordeel bij zal hebben, zoodat de belasting met 60 pet verlaagd zou kunnen worden. Op de opmerking, dat 't ontwerp wel niet onveranderd aangenomen zal worden, antwoordt Voorzitter, dat z.1. de aanneming in hoofdlijnen wel zoo goed als zeker is. Eventueele wijzigingen zullen wel gaan in de lijn van 't advies der vereen, van Ned. Gem. en dat geeft voor onze Gemeente nog meer voordeel, p. Verslag Malaria-bestrijding ln N.H. zal circuleeren. q. Idem v. d. Commissie voorlichting beroepskeuze te j Helder. I r. Idem verslag vergadering van de Electriciteitsvoor- l ziening van Noordholland, bijgewoond door de heeren Kooger en Zeeman. s. Idem notulen vergaderingen Keuringskring Barsin- gerhorn. j t. Idem notulen alg. vergadering afd. N. H. van de j j Vereen, v. Ned. Gemeenten. Daarna wordt het bekende adres van IJsselmonde voorgelezen en besloten geen adhaesle te verleenen. Voorzitter geeft toelichting tot het adres, maaV 't Ja voo r onze Gemeente niet van belang en dergelijke ad^es- sen behooren thuis bij de Vereen, v. Ned. Gemeenten. Ingekomen is een adres van den heer M. Bakker te Callantsoog, verzoekende eene vergoeding te mogen ont vangen in de kosten van het vervoer naar school van zijr. 4 kinderen. Wegens den verren afstand gaan _de kinderen 's morgens met de .bus, doch deze kosten val len 'hem wel wat zwaar. Voorzitter zegt, dat Bakker ïpeer dan 4 KM. van de school woont en volgens art. 13 der Wet L. O. de Ge meente verplicht is vervoerkosten te betalen of een ver goeding te verleenen. Deze kinderen gaan voor 5 cent met de bus naar school, 's middags moeten ze loopen. Nu is er een commissie die gelden heeft ingezameld om bij slecht weer de schoolkinderen te kunnen vervoeren, bij slecht weer zijn do kosten die Bakker maakt, dus voor rekening van genoemde commissie. Blijft over de wintermaanden, want in de zomermaanden is naar B. en W.'s meening het loopen geen bezwaar, dat is een, gezonde wandeling. B. en W. stellen daarom voor f 10 tegemoetkoming te verleenen. De heer Veul is hier voor, de Gemeente is 't verplioht. Maar zijn er nog niet meer kinderen behalve die van Bakker? Voorzitter meent van nog enkele, maar die hebben niet aangevraagd. Komt er aanvrage, dan zal in den zelfden geest besloten moeten worden. Het voorstel wordt aangenomen. VPonrttter deelt ösrt S. en T7. wemfeOW, wwt Beheerder MefltrtoïWftlfoetiriJf ran i Jan. zï fn k*e dezen wensch te voldoen, uitgezonderd de heer Krui*- f3746.14. veld, die zich zijn «tem voorbehield. Ontvangen ie de rekening van den Keuringsdienst In de eerste plaats is 't zaak aan den wensch te vol- van Waren te Alkmaar, doen, omdat we anders blijven zitten met een niet goed- Van de Veresniging van Ned. Gemeenten is ont- Rckeurde begrooting, met alle onaangename gevolgen vangen een schrijven, waaruit blijkt, dat de veremi- daarvan. Ten slotte hebben Ged. Staten hot heft ln han- ging wei voelt voor*herziening van geneeskundig den. Dit i.s dus oen practJsaho overweging. Do prlncl- schooltoezicht. Aangezien de minister herziening pleele redenen waarom Voorzitter voorstelt het salaris toegezegd heeft, wordt besloten af to wachten, to handhaven zal hij nu niet meer uiteenzetten. Maar er Niet goedgekeurd is terug ontvangen do suppl. be ls nog eene practlsche overweging. Als het wetsontwerp grooting betreffende de geldleening Electric'teits- tot wijziging der finantieele verhouding, dat der finan- bedrijf. cieelen toestand onzer gemeente zoo zeer zal verbeteren, Goedgevonden wordt de kapitaalsrekening dan cp wordt aangenomen, komt er enorm veel werk aan de f3600 te brengen. secretarie ter uitvoering van die wet en het zou daarom van den strRndpachter Groothoff is een verzoek onverantwoordelijk zijn, op dit moment het tractement ingekomen om verlenging pnehttermijn van 1030 tot van den ambtenaar te verlagen. Dat zou zijn de spiering tÖ§2. De pachter zal dan eonige vorboteringen aftU binnenhalen, voordat do kabeljauw nog gebeten heeft, brongen. Wordt in bandon gestold van 13. en W., De heer Vries zegt, dat de verlaging op dit moment die or advies over uit zullen brengen, niet de doorslag heeft gegeven, het is al een kwestie van omvangen is een brief omtrent de emigratie van veel ouderen datum. Er Is al steeds op gehamerd, omdat landarbeiders naar Canada. Voorgesteld wórdt de Raad de overtuiging had dat er niet genoeg werk en W. machtiging te verleenen om in voorkomende op de socrotarle was voor een ambtenaar. We vonden gevallen, financieel te steunen Dit zal dan hoogstens 't daarom absurd er maar steeds mee door to gaan. Wat, zijn f80 voor den overtocht. Allen voor: komon zou, zooala u nu aanvoert, daar wist niemand Van do Kon. Politiehoridenverceuiging is een ver wal, van. j zoek ingekomen om f 10 subsidie te mo-gen ontvan- Voorzitter horhaalt, dat er door de nieuwe wet veel gen. 13. en W. stellen voor, geen subsidie te verleer werk zal komen. nen. Allen voor. De heer Vries: Als U ons die verzekering geeft, dan Meuegedeeiii wordt, dat er bij 296 woningen, zijnde moeten we dat aannemen.. ongeveer de helft van rlle woningen, schoorsteen- Voorzitter: Ik kan niet de verzekering geven dat het schouw is gehouden, waaruit is gebleken, dat 56 per wetsontwerp aangenomen wordt, maar iets zal er toch ceelcn niet aan de wettelijke voorschriften voldoen, wel gebeuren, al of niet gewijzigd, en dan geeft dat Het volgende jaar zullen de andere woningen vvor- enorm veel werk. den gecontroleerd. Voor kennisgeving aangenomen. De heer Veul was wel bang, dat de goedkeuring niet Waar de transformator van 25 K.V.A. te zwaar komen zou. Hij vond de verlaging niet goed, en heeft belast zal worden, heeft men van het P.E.N. gekocht dan ook tegen gestemd. De een verhooging, en de ander een transformator van 50 K.V.A. voor fü95; plaat verlaging, dat is niet goed. singskosten f 90. Totaal kost deze dus f 785. De oude Voorzitter merkt op, dat Ged. Staten vooral vallen transformator zal worden opgeknapt en kan dan over de verlaging der opcenten op de grondbelasting, voor reservé dienen. waarop de heer Vries opmerkt het niet te begrijpen, dat van ue Y.V.V. Groet is ingekomen een verzoek Ged. Staten zoo tegen verlaging der belasting zijn. 't om ae z.g. Burenauxx te dempen. Goedgevonden cm Is hoog noodig. Ze kunnen in Haarlem wel eischen stel- in haxiuen te sieren van B. en W. om advies, len, maar -wij moeten het betalen, zij niet. De heei' Duin vindt uat Jiet thans een heel ge- De heer Hollander wil terugkomen op het gesprokene scmiue Uju 13 om ue kuxi te dempen, waar zij toch met de heeren Lovink en Bronder ln comité-vergadering, natuurschoon niet kan worden beschouwd, daartoe gaat de raad in comité! De neer aciiermer ia van meening dat dit wel na- Na heropening wordt het voorstel van B. en W., het tum'schoon xs en zou de kuil willen omplanten, daar salaris voor den ambtenaar weer op f 600 te brengen uet .Vuigeua spr. zeer jammer zou zijn sua de kuil aangenomen. veruweexi. is. en W. zuaen (inpexzoenen wat ue kos- De heer Vries merkt op, dat de buitenwacht het niet ten meivan zijn. moet beschouwen dat het ons er om te doen was den v an dezen-ue vereeniging is een verzoek ingeko- ambtenaar te treffen met de verlaging, maar dat het men om urinoirs te piaaisen. B. en W. zuilen het doel was, tot belastingverlaging te komen. onderzoeken. De heer Kooger zegt, dat de buitenwacht den indruk van den heer S. de Jong is ingekomen een ver kreeg, dat 't ons te doen was om 't salaris van den zoek om voor een door hem te bouwen bakkerij van ambtenaar te verlagen. Maar uit de besprekingen ls ge- ae rooilijn te mogen afwijken. Voorgesteld wordt in noegzaam uitgekomen, dat we 't met een jongere manden te stellen van B. en YV. om advies, kracht wilden doen. Daar zit oogenbllkkelijk de sala- De heer Duin stelt voor om de rooilijn te wijzigen, risverlaging aan vast. Het was niet onze bedoeling den De heer Stam vraagt of het mogelijk is dat de ambtenaar te treffen, dat wordt ons maar in de schoe- raad daaromtrent zijn eigen wil uuorurijft. nen geschoven. jje Voorzitter antwoordt, dat deze wijziging goed- De-3e opmerking van Ged. Staten is van adminlstra- gekeurd moet worden aoor Ged. Staten na ingewon- tieven aard en wordt goedgevonden. Het betreft do ver- aen avies van de Gezondheidscommissie en dat duurt rekening der ingehouden pensioenbijdrage van de onder- j aiies geruimen tijd. wijzers. I De heer Bijl merkt op of het niet mogelijk zou zijn Vervolgens wordt met algemeene stemmen herbc- i dat de heer De Jong 1 meter meer naar achteren noemd tot lid van de Commissie van Toezicht op het bouwt, als hij vraagt. Lager Onderwijs de heer E. Smit. Mede stond op de De Voorzitter zegt, dat de weg daar dan dus 17 M. aanbeveling van B. en W. Mevr. BrouwerMeijer. j breed zal worden. De heer Duin vraagt, hoe de kom than3 is en wil- Een opmerking van den heer Veul. de elke kom op zich zelf beschouwen, al zoo 3 korn- Bij de benoeming van een lid van het stembureau I men, Groet, Katrijp en Schoorl en daar dan de rooi- ter voorziening in de vacatureMooij en waarvoor B. en lijn vaststellen. W. den heer A. Kruit aanbevelen, vraagt de heer Veul, j De Voorzitter zegt toe, het te zullen onderzoeken, waarom de vorige maal volgens het verslag der Scha- De Voorzitter deelt mede, dat aangekocht zijn ger Courant de heer Kooijman als lid werd aanbevolen, 130.000 steenen van A. Koortens f 26.80 per duizend, en hij (Veul) als plaatsvervanger, terwijl nu Kruit wordt terwijl het lossen f158 per duizend zal kosten, aanbevolen. Waarom wordt nu wel het nieuwe raads- De rekening over 1926 is goedgekeurd terug oat- lid aanbevolen en toen niet? Voorzitter kan zich momenteel niet goed herinneren, waarom dat toen zoo is gegaan, maar na eenig gepraat, waarbij uitkomt, dat men den heer Veul volstrekt ntèt wil achterstellen, en nu den heer Veul ook wel wil be noemen. Hier gaat het niet om, zegt de heer Veul—) licht Voorzitter nader toe, dat vorige maal voorzien moest worden in de vacature—Sleutel en de heer Kooij man eigenlijk als deskundige als voorlichter der commissie in 't Bureau Koegras werd gewenscht. De heer Kruit wordt gekozen met 6 stemmen, 1 op den heer Veul, 1 blanco. De heer Kruit neemt het aan. Leden Armbestuur. vangen. Omtrent de Forensenkwestie kan 'binnenkort de be slissing tegemoet worden gezien. 'Omtrent de Thermoc'hemisehe fabrieken deelt de Voorzitter mede, da.t de Directeur van bovenge noemde inrichting heeft verklaard, dat, als Barsin- gerhorn een eigen kring kan vormen voor Noord holland, geèn vernietigingsinrichting tot stand kan komen. Dank zij de onderhandelingen van den heer Van Lienen is verbreeding van de Hagenbeek* bij' dén heer Snip verkregen. Medegedeeld wordt, dat hoogstens eens per maand in de school te Schoorl per radio les zal worden ge- geven. De kosten hiervan komen niet ten laste van Daarna wordt overgegaan tot de benoeming van twee i de gemeente, maar worden door de leerlingen van leden van t Armbestuur, aftredend de heeren A. Toea j de diverse ouders gedragen, en M. Vries. B. en W. bieden den Baad een verordening aan De heer Toes wordt met 6 steramen herkozen. No. 2 tot wijziging en aanvulling der Verordening tot Hei- der voordracht ae heer Jac. Bakker Az. kreeg 1 stem. fjng van Begrafenisrechten, met Verordening op de De heer Vries wordt met algemeene stemmen her- Invordering, kozen. Mede op de voordracht stónd de heer G. W. Jim- Met algemeene stemmen worden deze verorde- mink. (De heer Vries stemde niet mee). Voorzitter feliciteert den heer Vries en hoopt op de zelfde prettige samenwerking als tot nu toe. Rondvraag. Werkverschaffing. ningen goedgekeurd. B. en W. stellen voor tot beschikbaarstelling in beginsel eener oppervlakte van 45 X 75 M2. van de voormalige kweekerij aan den Molenweg of van liet Sportterrein aldaar, ten behoeve van het vak „Iicho- Schenking van f 1500. Van de familie Van de Poll ls eene vrijwillige bijdrage ontvangen van f 1500, ln de kosten der hlushoudlng „van de gemeente over 1928. B. en W. stellen voor dit te aanvaarden met dankbe tuiging aan de familie Van de Poll. Aldus wordt besloten. „Nog zoo een stuk of wat!" merkt een der leiïen op. Dg rekening courant overeenkomst met de bank van Ned. Gemeenten wordt weer hernieuwd. Eene wijziging der begrooting van het Electric!teits- bedrijf, welke noodig is doordat de termijnen van rente betaling door de conversie der geldleening zijn veran derd, en doordat een geldleening van f 1200 is opgeno men voor het nieuwe voedingspunt electrisoh net te Koegras, wordt goedgekeurd. In verband met het vorenstaande moet ook de Ge- meentebegrooting gewijzigd worden, waarbij nog eenige kleine posten komen. Eveneens goedgevonden. Het salaris van den secretarie-ambtenaar. Door Ged. Staten zijn eenige bemerkingen gemaakt op de Gemeente-begrooting 1929. Ie. De verhoogde jaarwedden der wethouders mogen niet op de begrooting worden uitgetrokken, zoolang ze niet zijn goedgekeurd. De oude bedragen moeten derhalve geraamd worden. Wordt de verhooging goedgekeurd, dan lcan 't meerdere bij suppletoirs begrooting worden ge raamd. De Raad gaat hiermede accoord. 2e. Post jaarwedde ambtenaar ter secretarie. Ged. Staten meenen, dat 't onjuist ls, dit salaris te verlagen. Het heeft hunne aandacht getrokken, dat gelijktijdig de opcenten der grondbelasting zijn verlaagd, en de wethoudersjaarwedden verhoogd, dat is niet logisch. Ged. Staten geven den Raad in overweging, het salaris op f 600 te laten. De heer Kooger brengt de te verwachten werkloosheid melijke oefeningen bij het Lager Onderwijs", ter sprake. B. en W. hoopten, dat bij de familie Van de De Voorzitter licht toé, dat een gedeeiie van het Poll nog wat werk zou zijn, maar de jachtopziener ls Sportterrein kan worden gehuurd voor f75, maar er nog niet geweest. Wellicht dat er onder de ingezets- wiaar de gemeente een terrein heeft dat ook volgens nen der gemeente zijn, die werk willen laten uitvoeren, den Inspecteur aan de eischen voldoet, wordt aan dat Weet iemand van de Raadsleden soms wat? Spr. hoopt, terrein de voorkeur gegeven, dat wie werk wil laten doen, zich even ter secretarie I Allen voor. vervoegt. I b. en W. stellen voor, om ontheffing te vragen Voorzitter zegt, dat dit dus eigenlijk een aansporing voor het vak „Lichamelijke oefeningen' op de Opeii- is tot de Ingezetenen, werk te laten doen. Spr. vertrouwt bare Lagere Scholen alhier gedurende 2 jaren (Art. dat de verslaggever deze gratis-advertentie wel zal 195 der Wet op het Lager Onderwijs). Goedgevonden, opnemen. Er is nu nog wat werk van de strandvonderij, Voorgesteld wordt vergoeding te geven van reis- en we hopen, dat de jachtopziener nog wat te doen heeft kosten per buurtspoorweg of autobus naar/van Alk- De heer Kooger meent dat de Gemeente zelf ook maar voor het Onderwijzend Personéel der O. L. nog wel wat kan laten doen, en noemt een paar weg- j Scholen, dat aan den appiicatie-cursus voor lichame- gedeelten, die verbeterd kunnen worden. lijke oefening aldaar deelneemt. Voorzitter zegt, dat B. en W. zich voor opgave van Voorzitter zegt dat ook de gemeente wel wat mag werkzaamheden aanbevolen houden en nader zullen bijdragen, daar zij er later zelf weer het gemak van overwegen, wat er te doen is als de werkloosheid komt. heeft. Goedgevonden. De heer Veul vraagt, een volgend maal de raadsver- Aangeboden wordt een herziening der Verordening gaderlng even later uit te schrijven en rekening te hou- op ae beffing van Leges ter Secreiarie, met Verórde- den met de bus. ning op de Invordering. Met algemeene stemmen Voorzitter hoopt er volgend maal om te denken, i goedgekeurd. Drinkwater Hargen en Camperduin. Voorstel van B. en W., om van Gemeentewege te heeft genomen, vrijwillig. Hij zal er op wijzen. Hierna sluit Voorzitter met een woord van dank de vergadering. De heer Kruit vraagt: de borden op 't duin en strand, behooren die aan de gemeente? Voorzitter zegt van ja. Zou 't dan geen aanbeveling verdienen, vervolgt de - heer Krult, ze te helen? Ze zijn nu blootgesteld waArborgen boven de te mnell a'bonnememsgól- aan de vernielzucht der Jeugd 'len benoodigde jaarlijksche kosten voor verlenging Voorzitter zegt dat de V.V.V. de zorg ervan op zich Je*', Hrmkwaturleiding van Hargen tot Camperduin, - zulks van 1931 af, tot een. bedrag van ten hoogste f215.— per jaar, en onder aanvaarding van de jaar lijksche bijaragen van belanghebbenden en belaxig- ateilenden volgens schriftelijke verklaring. De Voorzitter -deelt mede, dat de drinkwaterleiding in Iiargen moet opbrengen f633, wil de aanleg ren- deeren. Opgebracht wordt echter slechts f270. Het P.W.B. zou hier dus schade lijden en wenscht nu voor die schade een bedrag te ontvangen van f215.Eenige belangstellenden hebben nu op een lijst geteekend tot een bedrag van f215. Gevraagd woi-dt nu of de gemeente daax-voor garant wil zijn. De heer Kaag vei*wacht dat de menschen het niet vol zullen houden om steeds elk jaar weer een be drag te betalen voor iets waar zij geen belang bij hebben, en dat de gemeente er straks voor opdraait. De heer Stam juicht het toe, dat do menschen in Hai'gen ook van goed drinkwater worden voorzien en meent dat de heer Kaag to pessimistisch over deze zaak denkt Spr. vindt het een gemeentebelang en juicht het 'toe dat zoo vele belangstellenden bij- Vergadering van -den Raad cp Woensdag 19 Decem ber 1928, 's morgens half elf. Voorzitter de heer Ba ron van Fridagh, burgemeester, secretaris de heer Smits. Alle leden zijn aanwezig. Do Voorzitter opent de vergadering, waarna de no tulen worden gelezen en na een kleine opmerking goedgekeurd. Mededeeiingen. vWl De Voorzitter doet mededeeling van proces-verbaal i dragen voor belanghebbenden. Spr. zal 'het van harte van kasopname bij den gemeente-ontvanger, waaruit- toe juichen als het voorstel wordt aangenomen, bleek, dat in kas moest zijn en ook aanwezig was De heer Schermer is het volkomen met den hepr f 3857.61 Stam eens en zegt, dat er al iemand is die zoodra.

Schager Courant | 1928 | | pagina 5