Ernstige troebelen in Japan. De „Mauretania" in den storm. Lundborg te Rome. Storm op de Zwarte Zee. Communistische manieren. Aanval van wolven op een Russisch dorp. „Doop in menschenbloed." Australië is te verkwistend. De dictatuur in Servië. Een pijnlijk geval. Katten in Berlijn. Een Alpen-arend geschoten. De mist boven Eng;land. OM EEN IRRIGATEE-QUAESTIE, VELE DOODEN OF GEWONDEN. geld bijeen te brengen voor een „Katrenheim", nu voortaan losloopende en niemand toebehoorende kat ten doodgeschoten zullen worden. Het aantal katten in Berlijn wordt op 280.000 ge schat. DE ONTPLOFFING TE BOLOONA. Uit Osaka wordt gemeld, dat in het arrondissement Gifoe ernstige troebelen zijn ontstaan over een irri- gatiequaestie. Er zijn 40 dooden en gekwetsten als gevolg van een gevecht tusschen betoogers en politie. Uit .Tsoeroega zijn troepen gestuurd om de orde te herstellen. 'Het conflict was ontstaan over irrigatiewerken aan de Sainnikowa-rivier die een grooie oppervlakte land bouwgebied bevloeit. Er was op volksvergaderingen door de dorpelingen geprotesteerd. De ontevredenen telden duizenden en bij de onlusten die ontstonden werd groote stoffelijke schade toegebracht. Hoe de onlusten ontstonden. De stem ming op het oogenblik iets kalmer. Uit Osaga wordt gemeld: De spanning in de Japansche prefectuur Gifoe is thans eenigszins verminderd, daar beide partijen een verzoeningsgezinde houding hebben aangenomen. Ze ventig gendarmes zijn ter plaatse aangekomen. De sa menscholingen duren nog steeds voort, doch onlusten hebben zich niet meer voorgedaan. Omtrent de plaats gehad hebbende onlusten wordt nog aan de „Times" gemeld, dat opgeveer duizend boeren, met bamboesperen gewapend, uit zeven om liggende dorpen haar Gifoe waren getrokken, en zich voor de prefectuur hadden verzameld, om te protestee ren tegen de voorgenomen plannen voor bevloeiing. Door den prefect waren 600 agenten van de platte- lands-politie gerequireerd, die later versterkt werden met nog 300 man uit de omliggende plaatsen. De boeren lieten echter de brandklokken luiden, waar door nog 2000 ontevreden op de been werden gebracht. Ingevolge het verzoek van den prefect zijn thans drie compagnieën infanterie naar Gifoe onderweg. De onrust onder de bevolking broeide reeds sedert eenige maanden, na de aanneming van het nieuwe bevloeiingsplan. Gedurende de kroningsplechtigheid heeft een man zelfs getracht den keizer een petitie over deze kwestie ter hand te stellen. De plaatselijke bestuurders en de dorpshoofden zijn eveneens tegen de nieuwe plannen gekant en zijn afgetreden. Volgens de autoriteiten dragen deze onlusten geen politiek karakter. In de officieele lezing wordt gezegd, dat 87.000 acres woeste grond door de nieuwe be- vloeiingsmethode ontgonnen zullen kunnen worden, maar de boeren beweren, dat verscheidene duizenden huisgezinnen zullen verarmen, doordat de rijstvelden niet meer voldoende water zullen krijgen. DE ERGSTE SEDERT 30 JAAR. Tww gewonden overleden. Van de door de ontplofifng van een ketelpijp ge wonde personen zijn twee arbeidsters overleden. DE REDDER VAN NOBILE VOOR DE COMMISSIE VAN ONDERZOEK. DOODGEVROREN. Het lijk van den vermisten arts gevonden. NOORDERLICHT. Utit Sonneberg seint het Wolffbureau d.d. 9 Jan.: Hier is in den afgeloopen nacht op de sterrenwacht het Noorderlicht waargenomen. Herhaalde malen verschenen aan den noorder horizon stralenbundels, die duidelijk konden worden waargenomen. Sinds een aantal jaren is het de eerste maai, dat hier een dergelijk verschijnsel werd gezien. DRIEDUIZEND BETOOGERS OMSINGELD. Zonder voedsel. Uit Londen, wordt gemeld: In Lahore zijn 3000 werklooze oudsoldaten met hun vrouwen en kinderen omsingeld. Zij hadden gisteren een betooging willen houden voor den gouverneur, om dezen om werk te vragen. Daarbij kwam het tot een botsing met de politie, die de demonstree- rende groep daarna omsingelde. De menschen moe ten zonder voedsel zijn. De sedert Zondag vermiste stadarts dr. H}yden, die Het, s.s. „Mauretania" is te New York met vertra- een »Wtocht ,in h<=t hooggebergte had ondernomen, ging aangekomen na den stormachtigsten overtocht if, °r een reddingsexpeditie nabij Roten dien de kapiiein in 30 jaar heeft beleefd. Het schip Wand bi' Mixmti op een hoogte van 500 meter dood- kreeg groote schade tijdens den storm en kon slechtsSevroren gevonden. 17 uur met zijn maximum-snelheid loopen. DOOR MORFINE GEDOOD. Dinsdagavond verscheen in de woning van een te Duisburg gevestigd arts een musicus uit Bochum, die verbonden is aan het stedelijk orkest van Duis burg en vroeg om morfine. Na een kleine hoeveelheid te hebben ingenomen, sliep de man in. Hij werd later dood gevonden. Het lijk is in beslag genomen. Kapitein Lundborg; de redder van generaal Ncbile, werd Dinsdag bij zijn aankomst te Rome aan het station door het publiek herkend en hartelijk toege juicht. De auto van het Zvveedsche gezantschap, waar mede hij naar het hotel werd gebracht, kon zich slechts met moeite een weg door de menigte banen. Lundborg weigerde de vertegenwoordigers van de pers te woord te staan. Heden zal hij voor de com missie van onderzoek verschijnen om daarna terstond de terugreis te aanvaarden. TE CONSTANZA VELE NOODSEINEN OPGEVANGEN. V.D. verneemt uit Boekarest, 9 Jan.: Ten gevolge van de hevige stormen op de Zwarte Zee ligt de haven van Constanza geheel stil. Te Con- stanza zijn zeer vele S.O.S.-signalen ontvangen, maar ten gevolge van de hooge zeeën kon geen enkel schip voor het verleenen van hulp uitvaren. Het En- gelsche stoomschip Owen More werd in de haven van zijn anker geslagen en liep zware schade op. MET MACHINEGEWEREN TERUGGEDREVEN. V.D. verneemt uit Kowno, 9 Jan.: Uit Moskou wordt gemeld, dat eenige groote troe pen wolven het dorp Soesjan in het gouvernement Wladiwostok hebben overvallen. Vier boeren werden door de wolven gedood en drie gewond. (Heele kudden vee werden door de uitgehongerde roofdieren ver scheurd. Een ontboden afdeeling van het Roode Leger ondernam een aanval op de wolven met machinege weren, waarbij lfcO wolven werden neergelegd. Men vermoedt, dat de wolven uit China naar Rusland ge komen zijn. ZEN BABBAABSCtt GEBRUIK IN KENYA. Reuter meldt uit Nairobi: In eenige streken van Massl (in Kenya, Britsch Oost- Afrika) zijn de gewone van tijd tot tijd terugkeerende wanordelijkheden uitgebroken tengevolge van het feit, dat eenige jongemannen den leeftijd hebben bereikt, dat zij krijgsman worden en hun bekwaamheid en dapper heid willen bewijzen volgens de oude gewoonte van den „doop in menschenbloed". Door deze bloeddorstige methode zijn verscheiden leden van stammen gedood; er is politie naar deze streken gezonden. Men gelooft niet dat de toestand zich ernstig zal ontwikkelen. ARGUMENTEEREN MET BIERGLAZEN. ALDUS DE BRITSCHE FINANCIEELE MISSIE. Het rapport der Britsche financieele missie in Au stralië spreekt de meening uit, dat Australië te veel geld heeft uitgegeven gedurende de laatste jaren, zon der dat dit voordeel opleverde voor de op uitvoering wachtende plannen en zonder dat er voldoende gelet werd op de waarschijnlijke financieele en economi sche resultaten. In het rapport wordt echter verklaard, dat de finan cieele toestand van Australië hecht is. De meening wordt uitgesproken, dat migratie al leen moet worden aangemoedigd tot de grens van Australië's absorbeeringsvermogen en dat het thans niet het gunstige oogenblik is, om te beproeven, de Gritsche migratie op te voeren. Er moest voorts een grens zijn voor de beschermende tarieven. Wolff meldt uit Berlijn: De Duitsche verlceersbond had te zamen met den Duitschen metaalbewerkersbond en den bond van stokers en machinisten in het Gewerkschaftshau» een vergadering belegd om over het nieuwe mantel tarief te beraadslagen, dat aan de directie der „Hoch- bahn" zal worden voorgelegd. 'Het communistisch gemeenteraadslid Detcr. die kort geleden met 5 anderen uit de vakvereeniging was uitgesloten, verscheen met vele aanhangers in de vergadering om te trachten, de uitgestotenen weer als leden te doen aannemen. De voorzitter Koch sloot de Vergadering waarop plotseling een aantal aanhangers van Deter naar hem toedrongen en met bierglazen naar hem wierpen. Een der glazen trof Koch zoo ongelukkig aan den linkojN slaap, dat hij bewusteloos in elkaar zakte. DE TUNNNEL ONDER DE STRAAT VAN GIBRALTAR. HOE DE POLITIEKE TOESTAND THANS IS. JDE MENSCHELIJKE DINGEN MEN8CKKT.T.TK BEOORDEELD". DERTIG GEWONDEN BIJ HET TREIN ONGEVAL IN ENGELAND. Naar de Londensche bladen melden, zijn bij het spoorwegongeluk bij Ashchurch, dertig personen ge wond. HUN AANTAL OP 280.000 GESCHAT. Te Berlijn wordt op het oogenblik een kattenten toonstelling gehouden, die slechts twee dagen zal du ren. Voor het eerst is hier het principe van de „twee dagen tentoonstelling" in praktijk gebracht, omdat een langere'expositie een kwelling voor de dieren zou zijn. Deze tentoonstelling beoogt, behalve de bekroning der mooiste dieren, ook nog een practisch doel: n.1. Eentgen tijd geleden, de lezer zal zich het bericht nog herinneren, reisde Robert Calais, een jonge han delsbediende en een voetballer van naam, in den nacht trein van Toulouse naar Parijs. Tusschen middernacht en één uur moest hij zich even verwijderen en hij be- I gaf zich naar het speciaal daarvoor aangewezen vertrek je. Toen hij dit weer wilde verlaten, kon hij de deur niet meer opkrijgen. Hij snakte naar vrijheid en (frissche) lucht, en trapte ten einde raad, aangemoe digd door zijn voetbal-kornuiten in het gangetje, de deur in. Hij had zijn vrijheid weer, maar de spoorweg maatschappij eischte 175 francs Schadevergoeding we gens de toegebrachte schade. De jongeman weigerde te betalen, waarop een proces volgde, dat een zeer blijmoedig verloop had, daar rech ters, advocaten en beklaagde de zaak van den vroo- lijken kant opvatten. Er was geen force majeure geweest verzekerde het O.M. met het spoorboekje in de hand, want de trein stopte elk uur en de gevangene had dus het eerstvol gend station kunnen afwachten, desnoods aan de nood rem trekken. Waarop rijn verdediger deed opmerken, dat hij dan juist vervolgd zou zijn. Tenslotte besloot de rechter „de menschelijke dingen menschelijk te beoordeelen" en sprak Robert Calais vrij. De consolideerendë werkzaamheid der regeering in Servië, aldus de Praagsche corr. van de N.R.Crt,, zal in den loop der eerstvolgende dagen nog belang rijk worden verhoogd. Voor het eerst zal de unifi catie der wetgeving aan de orde worden gesteld, een kwestie, die reeds lang slepende was. Gisternacht zijn nog vier wetten gepubliceerd. Er is een juridisch bureau van advies voor de redactie van nieuwe wet ten ingesteld, samengesteld uit de vooraanstaande rechtgeleerden uit Agram, Laibach en Belgrado. Bezuiniging en ontslag van ambtenaren. Ten aanzien van het administratief beheer zal het beginsel van spaarzaamheid boven alles worden ge steld. Naar in politieke kringen verluidt, zal het aan tal departementen van 18 tot 10 worden gereduceerd, waarbij het algemeen beheer ook zal worden vereen voudigd. Tegelijk zullen op groote schaal ambtenaren worden ontslagen, wier aantal, dank zij de partijpo litiek, tot in het belachelijke was toegenomen. Het ODtslag aan hen, die overtollig geacht worden, zal worden gegeven met verlies van het recht op pen sioen en wel voor de minderen met drie maanden, voor de hoogeren met zes maanden opzeggingster- mij n. Op deze wijze wordt ook het staatspensioen- fonds ontlast. De bekwame ambtenaren krijgen daar entegen salarisverhooging. Bijzondere straffen zullen gesteld worden op ambtelijk machtsmisbruik, terwijl de regeering den strijd tegen de corruptie heeft aan gekondigd. De nieuwe indeeling des lands. Op een der volgende dagen zullen vijf nieuwe wet ten worden afgekondigd, die betrekking hebben op een administratieve verdeeling des lands. Bij ge ruchte verluidt, dat de nieuwe indeeling er als volgt zal uit zien: 1. Slovenië; 2. Kroatië en Slavonië met Dalmatië en een deel van Bosnië tot Travnik (Trau); 3. Her- zegowina met Montenegro, misschien öok met de bocht van Cattaro; 4. Wojwodina en het noordelijk deel van Servië en Oost Bosnië, het Banaat; 5. Zuid Servië met Nisj, oud-Servië en Zuid Bosnië. De districtsgouverneur van Subotica (Maria There- sianopel) heeft den voorzitter van de Hongaarsche partij doen weten, dat zij overeenkomstig de nieuwe wet moest worden ontbonden. De voorzitter teeken- de hiertegen protest aan en verklaarde een dergelijke interpretatie van de nieuwe wet onjuist. Zijn opvat ting is bevestigd na ruggespraak met Belgrado. De gouverneur heeft het ontbindingsbesluit herroepen. 1 De commsisie van Spaansche Ingenieurs heeft na een onderzoek ter plaatse een punt uitgekozen 4 mijl wes telijk van Tarifa, dat het uitgangspunt aan de Spaan sche zijde zal worden voor de tunnel onder de Straat I van Gibraltar. De commissie is gisteren te Madrid te- I ruggekeerd om haar keuze nader- aan de regeering aan I te bevelen en zal dan volgende maand haar Centa ver- j trekken om het andere eindpunt aan den Afrikaan- schen kant vast te stellen. STAKING VAN SCHOLIEREN. Omdat zo geen geheime organisaties mogen vorm. Op de technische staatsscholen te Hamburg is een staking onder de scholieren uitgebroken, aangezien de betrokken autoriteiten hadden verboden geheime organisaties te vormen volgens het voorbeeld van de studentenkorpsen. Ongeveer negenhonderd scholie ren nemen aan de staking deel. De directeuren van de scholen hebben gedreigd alle stakende scholieren te zullen verwijderen, die niet uiterlijk Donderdag de lessen zullen volgen. ZEER ZELDZAAM IN ONS LAND. Men meldt uit Apeldoorn aan de Stand.: In de bosschen van het Kon. Domein te Gortel on der Epe, heeft boschbaas J. Spek een Alpen-arend ge schoten. IHet dier, dat een vlucht heeft van 2.25 M. en een lengte van 98 c.M., is door den heer C. v. d. Zande, portier van het Paleis op Het Loo, opgezet. Alpen-arenden, als de nu geschotene, komen in ons land zeer zeldzaam voor De laatst bekende vangst da teert uit 1851, toen een Alpen-arend in Friesland ge schoten werd. DE SCHEEPVAART LIGT STIL. De mist is gisterên boven geheel Centraal en Zui delijk Engeland blijven hangen, zoodat geen enkel schip de havens van Londen en Southampton kon verlaten. 'De postboot 'CalaisDover was tien uur te laat en verschillende schepen van Atlantische lijnen van de aanvallers hadden het leven gelaten; de ande ren hadden hun heil in de vlucht gezocht. HOOFDSTUK HL IN DE RAADKAMER. Marlborough en de twee krijgslieden die bij hem wa ren, hadden geen gelegenheid zich in het gevecht te mengen. Fagan had zich, toen zijn meester alarm had geroepen, direct bij hem gevoegd maar tot veel meer dan een enkelen houw bracht hij het niet, zoo spoe dig was de strijd beslist Hijgend, met rood gezicht, doch ongedeerd stond Marston halverwege op de brede trap. Met grimmige voldoening nam hij het tooneel voor zioh op. Marlborough ging de trap af en legde een hand op Marston's schouder; deze draaide zich snel om, alsof hij een aanval van achteren vermoedde, toen ziende wie het was, hief hij zijn druipend zwaard omhoog als groet Het was ternauwernood licht genoeg om de ge zichten te onderscheiden. U hebt ons een grooten dienst bewezen, Sir, groo- ter dan U vermoeden kunt; wij zouden onverhoeds aan gevallen zijn en wellicht ons leven hier hebben moeten laten; wij hebben onze redding, aan u te danken. Marlborough richtte zich hoog op en keerde zich tot prins Eugenius. Het is niet «el hij op een toon die volkomen bij zijn dapperen persoon paste, het leven, waar wij zoo veel waarde aan hechten, dat zouden we met liefde of feren voor de goede zaak maar op dit oogenblik zou de dood ons zeer ongelegen komen, want onder Hooger Bijstand ligt in onze handen de heilige taak om de vrijheid te beschermen. Het was een tooneel om niet licht te vergeten; het onzekere licht ln de eenzame herberg, de gewonden, die zich probeerden weg te sleepen, het kreunen van een stervende; Marston met zijn reusachtige gestalte in het midden van het tooneel; zijn knecht, die door zijn nie tige figuur de forschheid van rijn meester accentueerde aan zijn zijde; hooger op de trap de vage gedaanten van de drie mannen, waarvan twee tot de allergroot sten veldheeren ln de wereldgeschiedenis behoorden Marlborough en Eugenius van Savoye. Marston salueerde opnieuw. Ik ben zeer verheugd U van dienst te zijn geweest. Uwe Genade. Het was een laaghartige bende en het was een kleinigheid om hen te overmeesteren, lachte hij voosal omdat Ik hst op perbevel over de trap voerde I Marlborough keerde zich naar den krijgsman, die naast hem had gereden op den weg naar Sehr. Het was Lord Cutts, een van de edelste figuren uit het le ger; Mylord, wilt U deze zaak verder ln handen ne men, terwijl ik mij met dezen heer onderhoud? De doo den moeten weggedragen worden en de gewonden ver zorgd. Lord Cutts daalde de trappen af, gevolgd door Mark Fagan, die tastend, want het was nagenoeg donker ge worden den toestand van hen die beneden lagen, on derzocht. Wilt U zoo goed zijn ons naar de raadskamer te volgen? vroeg Marlborough, terwijl hij Marston op den schouder klopte. Daar is licht en kunnen wij elkaar zien. Prins, wilt U voorgaan? Marston volgde opgewekt de twee mannen. Het ge luk was hem den laatsten tijd niet gunstig geweest, maar nu kreeg hij de gelegenheid, die hij boven alles gewenscht had! Toen zij in de kamer waren en de deur gesloten was, keerde de Hertog zich om en nam Marston van het hoofd tot de voeten op. Hij las op het gericht van den man diens karakter, met die fijne intuitie, die van hem bekend was. Het resultaat scheen alleszins bevredigend; een glimlach gleed over het aristocratische gelaat van den veldheer. Uw naam, Sir? Marston richtte zich op, klapte rijn hielen tegen el kaar en salueerde. Mijn naam ls Anthony Marston; ik ben van af stamming een Schot, maar mijn voorouders hebben een eeuw lang op de Westkust van Ierland gewoond op een klein landgoed. Ik ben de laatste van mijn geslacht met net genoeg inkomen om het beroep te kunnen volgen, dat ik het meest liefheb, dat van soldaat Een mooi beroep, mengde Eugenius zich ln het gesprek. Ik heb dezen heer bij drie of vier gelegen heden ontmoet en weet dat hij een man van eer en grooten moed is. Dat hebben wij vanavond wel ondervonden, zei Marlborough. Marston zweeg. Om van deze lippen zijn lof te hoo- ren verkondigen, was iets dat hem niet zoo licht nog eens gebeuren zou; hij was bescheiden genoeg, niette genstaande rijn herculisohe gestalte. Wat bracht U hier, mr. Marston? vroeg Marlbo rough. - Het is een afgelegen oord. daarom kozen de Prins en ik deze herberg als plaats van samenkomst Ik ben vanmorgen met mijn knecht op weg ge- ftmm nas* Arnhem; waar ik het halfjssrUjlowhe inko men van mijn landgoed In Kerry in ontvangst ga ne men; de weg door Sehr was makkelijker voor de paar den; ik was van plan met het veer over te steken. De Hertog luisterde naar het verhaal dat Marston in kleuren en geuren deed en stelde nu en dan een be langstellende vraag. Toen Marston geëindigd was, merkte hij op; Uw kneoht lijkt een buitengewoon slim man, zijn gewicht aan goud waard tenminste als hij eerlijk is. Marston glimlachte; Ik ken zijn waarde, Uwe Ge nade; als het mij aangaat ls hij de eerlijkheid ln per^ soon. Hun gesprek werd onderbroken door de terugkomst van Lord Cutts, Wel? vroeg Marlborough. Deze heer heeft rijn werk grondig gedaan, zei hij, terwijl hij op Marston wees. Hebt U geen nadere inlichtingen kunnen krijgen? Neen Hertog, de man was er niet meer toe in staat Wij hebben de lijken in een diepen greppel begraven, tegelijk met dat van den herbergier. De herbergier? Ik vergat te vertellen, zei Marston, dat wij hem aan den voet van de ladder dood gevonden hebben, doorstoken. Dan hebben de mannen gekregen wat ze verdien den. Mark. Fagan kwam met rijn hoofd om de deur, die open was gebleven nadat Lord Cutts was binnenge komen. We hebben met vier stuks afgerekend, zei hij, de rest zal wel naar de schuur gerend zijn, waar ze de paarden opgeborgen hadden. We kunnen ons wel op een hinderlaag voorbereiden op den terugweg. Hij sprak tegen zijn meester, maar het was zijn bedoeling dat de Hertog zijn mededeeling hooren zou. Deze schudde echter het hoofd. Het complot ia mislukt, de leiders zijn dood; er ls niets meer te vree zen. Ik zou alleen wel willen dat ze gevat werden om eens een poosje achter slot en grendel te zitten. Als Uwe Genade het permitteert, zullen mijn knecht en ik de voorhoede vormen als wij uit Sehr wegrijden. D, Hertog keerde zich tot Eugenius. -— Waar ligt Uw lijfwacht? Ik heb twaalf man in Kohlen gelaten, nog geen halve mijl hief vandaan. Zoo ver zullen wij dan met U samen rijden. De Prins protesteerde, maar Marlborough weersprak hem: U bent op mij* verlangen hierheen gefrom— zei hij, en Ik ben het aan Europa verplleht veer Uw veiligheid te waken. Den volgenden morgen vroeg gingen ze op weg en toen de buitenste posten van het legerkamp zichtbaar werden, vervolgden Marston en zijn knecht hun weg naar Arnhem. Meldt U bij mij, mr. Marston, na morgen; iemand als U kan ik gebruiken, en U zult mij niet ondankbaar vinden voor den dienst dien U mij bewezen hebt. Ik zal U evenmin vergeten, zei hij met een beminlijken glimlach tegen Mark Fagan. HOOFDSTUK VL EEN ONDERHOUD MET MARLBOROUGH. Marston vond de geldzending in. goede orde bij den juwelier en goudsmid te Arnhem, die reeds meerdere j| jaren als zijn zaakwaarnemer op het vasteland optrad, fj Hij vertrok met Mark Fagan als „adjudant" om zioh jj te melden bij de vereenigde strijdkrachten onder het jj gezamenlijk bevel van den Hertog van Marlborough, j, en den Markgraaf van Baden. Hij had uit de verte eenjj glimp van hun legerkamp gezien toen hij afscheid nam q van den Hertog en Lord Cutts, na de schokkende ge beurtenissen, die zulk een geweldige invloed zouden uit oefenen op den verderen loop van zijn avonturen. Marston aanvaardde den tocht met een ongeduldig# tinteling ln zijn aderen; hij voelde den strijdlust in alle vezels van zijn persoonlijkheid; de vluchtige blik uit- de-verte op het leger had dit sentiment onweerstaan baar in hem wakker geroepen. Ofschoon Marston's persoonlijke aanraking met den Hertog maar tot die ééne ontmoeting beperkt was, kende hij hem toch door en door. Hij had zijn loopbaan J en dappere daden jarenlang met de grootste belang: stelling gevolgd, hij wist hoe dö veldheer onder den I grooten Turenne de krijgskunst geleerd had en alles wat hij langs duizend wegen van hem gehoord had, had een groote bewondering voor den Hertog to ihem doen ontstaan. En nu stond hij op het punt dierfct te nemen onder 'den grootsten strateeg van zijn tijd! Met teugel en spo ren vuurde hij Moonstone aan om maar zoo snel imo- I gelijk het kamp te bereiken. I Fagan reed naast den stijgbeugel van rijn meester,1 jï een eigenaardig glimlachje gleed af en toe over zijoj I gezicht De lotgevallen van den lijfknecht waren onsfw soheidelijk verbonden met die van rijn heer. j Wfrit vwarripd, E

Schager Courant | 1929 | | pagina 2