De Schaatsen onder. Radioprogramma Poolsch dorp ingesneeuwd. IJsclubs in volle actie. Schager IJsclub. 80000 Arbeiders leggen het werk neer. Predikbeurten. a GEMENGDE ZANOVEREENIOINOk In een Vrijdag gehouden vergadering in hotel Iges* van de Gemengde Zangvereeniging, directeur de heer L. Pielage, is het volgende bestuur gekozen: tot voor zitter de heer U. Wester, en vervolgens de heer K. Wonder, en de dames J. de Vries, mevr. N. Helder, B. Igesz. Tevens is besloten dat de eerste uitvoering zal ge houden worden op 10 Februari. THEATER IGESZ. In Theater Igesz draait deze week de schitterende film „De Zangeres van Broadway" met Irene Rich de hoofdpersoon in dit boeiend verhaal uit de-" cabaretwe reld van Broadway. Als Dearie, de betooverende zan geres in „Luigi's Cabaret'.' is zij weer, de gevierde ac trice die wij reeds in zoovele films hebben bewonderd. De korte Inhoud vertelt ons aldus: Door den dood van haar echtgenoot is Mevrouw Sylvia Darling in pijnlijke financiëele moeilijkheden ge komen. Wanneer alle schulden van haar man betaald zullen zijn, zal er niet veel overblijven te weinig ze ker om haai' zoon Bob in staat te stellen zijn studies aan de universiteit voort te zetten. Gelukkig is Mevrouw Darling in het bezit van een goede stem en dit doet haar besluiten in een cabaret op te treden om uit deze bijverdienste haar zoon door te laten studeeren. Bob is gewend de geregelde toelage, die hij van zijn moeder ontvangt, als iets vanzelfsprekends te beschou wen. Hij moppert slechts, wanneer de chèque lager is dan hij verwacht, doch naar de herkomst van het geld vragen komt niet bij hem op. Met twee vrienden, over het paard getilde, z.g. intellectueelen, philosofeert hij veel over de slechtheid en domheid van de menschen, zichzelf als een groot genie beschouwend. Een invloedrijk uitgever, Samuel Manley, tracht op alle mogelijke wijzen Dearie onder welken naam Me vrouw Darling in „Luigi's Cabaret" optreedt, voor zich te winnen. Zij bezoekt Maniey's woning echter nooit, dan vergezeld door haar trouwen vriend Luigi, die haar oprecht liefheeft Intusschen hebben Bob en zijn vrienden het op college te bont gemaakt en zijn weggejaagd. Groot is de vreug de van zijn moeder, als Bob thuiskomt De reden van zijn terugkomst houdt hij wijselijk geheim. Hij vertelt zijn moeder van het boek, dat hij geschreven heeft en dat ongetwijfeld geweldig succes zal oogsten. Zijn mei3je Esther, een nichtje van Manley, zal bewerken, dat de machtige uitgever zijn boek zal drukken. Bob's teleur stelling is dan ook groot als zijn werk, als een minder waardig product veroordeeld, niet wordt aangenomen, en hij zweert zich op Manley te zullen wreken. Maniey's liefde voor Dearie is niet onbemerkt geble ven en minachtend uit Bob zich tegenover zijn moeder over Manley en diens geliefde. Hij dreigt zelfs den machtigen uitgever, die zijn toekomstplannen zoo wreed verstoord heeft te zullen vermoorden. Vol angst snelt Dearie naar Maniey's woning, hopende hem te bewegen Bob's boek alsnog uit te geven. Plotseling rent Bob, verhit door den drank, de kamer binnen een revol ver in de hand. Nog juist kan Dearie zich verbergen. dan ontstaat een hevige worsteling tusschen de beide mannen. Plotseling weerklinkt een schot en doodsbleek komt Dearie het vertrek binnen. Thans gaat Bob een licht op Dearie is zijn moeder! Ruw stoot hij haar van zich af niets wil hij meer met haar te maken hebben en geheel buiten zichzelve rent hij de kamer uit. Manley ziet, dat Dearie gewond is en laat haar naar het hospitaal brengen. Als Bob verneemt, dat hij zijn moeder getroffen heeft, komt een diep berouw in hem op. Zijn eenlge wensch is thans weer goed te maken, wat hij bedorven heeft en berouwvol nadert hij zijn moe ders bed. Dol gelukkig is Sylvia haar zoon eindelijk weergevonden te hebben. Thans zal alles ten goede kee- ren. Luigi heeft haar ja-woord gekregen en ook Bob moet zijn meisje Esther bij hen brengen. Alles zal ver geten zijn en vergeven. En Bob, vol dankbaarheid, om helst zijn moeder, die zooveel voor hem geleden heeft. .ALGEMEEN BELANG* De Vereeniging „Algemeen Belang" hield Vrijdag avond in het lokaal van den heer H. Raven leden vergadering. Er waren 19 leden present. Voorzitter was de heer A. M. Kossem Ingekomen was een schrijven van het Hoofdbe stuur der Posterijen, dat aan 't verzoek om open stelling van 't Postkantoor te Schagen 's avonds van 89 uur voor publieke telefoongesprekken en tele grammen geen gevolg gegeven kan worden; wèl zal het aantal lijnen der telefoon met twee worden uit gebreid, waarvan 1 naar Den Helder, hetgeen een groote verbetering belooft voor het vluggere overko men der telefoongesprekken. Aan de Schager Leesbibliotheek wordt op haar verzoek f 10 subsidie verleend. Voorzitter doet mededeeling van het verzonden adres inzake behoud van het kantoor der Registratie alhier. Geruchten gaan, dat de kansen op behoud niet zoo slecht staan. Verder worden mededeelingen gedaan omtrent de werkzaamheden der „commissie voor wegen en ka nalen"; deze doet haar uiterste best, om de tot-stand- koming van het kanaal Kolhorn-Schagen-Stolpen te bevorderen. Ze heeft reeds bereikt dat de gemeen ten Zijpe en Wieringerwaard thans ook subsidies voor het kanaal hebben verleend. Onlange hield zij eene vergadering met het Polder en Gemeeniebestuur van Schagen inzake uitdieping der vaart naar 't Schager Sluisje, waar bevredigen de resultaten wierden bereikt. Hier zal 't hoofdbe zwaar liggen in eenige banken, die moeten worden weggenomen. Peilingen zullen worden gedaan en verwacht wordt dat de ko9tèn door Gemeente- en Polderbestuur zullen worden gedragen. Ook bleek op deze vergadering, dat 't Polderbestuur, niet on genegen was subsidie te verleenen voor ons kanaal, als daaraan de mogelijkheid van peil-verlaging van 't polderwater was te verbinden. Mededeeling werd gedaan van de pogingen om den be9taanden vrachtautodienst op Wieringen da gelijks te doen rijden; thans geschiedt dit om den anderen dag, wat geheel onvoldoende wordt geoor deeld. De ondernemer Breed was hiertoe echter niet genegen. Daar de behoefte aan den dagelijkschen dienst al gemeen werd gevoeld, werd besloten nog eens met Breed te praten, en heeft dit geen resultaat, dan de pogingen in andere richting voort te zetten. Op voorstel van 't Bestuur werd besloten in 't Be stelhuis van de vrachtdiensten telefoon aan te leg gen. Met den heer Baars was overeenstemming be reikt. Zijn jaarlijksche toelage werd verhoogd van f45 op f 75. Tevens werd besloten van de Middenstandsver- eeniging f15 bijdrage in deze kosten te vragen. Daarna volgde het Bestuursvoorstel om V* gedeelte over te nemen van de garantie, die de Ntiddenstands- vereeniging aan den heer Deutekom heeft toegezegd inzake de kosten van concessie-aanvraag voor een personen-autodienst op Kolhorn. Nadat Voorzitter eenige mededeelingen heeft ge daan betreffende deze plannen, wordt na eenige dis cussie dit voorstel aanvaard. Met algemeene stemmen wordt besloten opnieuw de Koninklijke goedkeuring op de Statuten aan te vragen. Vooraf vond de idéé, om te overwegen, de vereeni- gingen „Algemeen Belang" en Middenstandavereeni- ging tot óéne voreeniging samen te smelten, zóó al gemeene en afdoende bestrijding, dat t idéé niet na der werd verdedigd. De noodig geachte wijzigingen in de Statuten, door de practijk gebloken, worden algemeen goedgekeurd. Daarna was aan de orde: benoeming 3 leden der Winkelweekcommissie. Eerstens wordt goedgevonden dat voor de afgeloo- pen winkelweek f25 bijdrage was verleend. In dit verband wordt gevraagd naar de financieele resul taten van de gehouden winkelweek. Medegedeeld wordt, dat deze resultattm zeer goed zijn geweest, dat er een batig aaide ia, doch dat da commissie uit practische ovorwegingen dit nog niet meende te moeten mededeelen. Uit de vergadering gingen stemmen op. die dit standpunt niet 't juiste achtten, waarna toegezegd werd, dat in de volgende vergadering de uitslag zou worcen medegedeeld. Daarna zegt Voorzitter, dat eene gecombineerde vergadering is gehouden met de Gymnastiekvereeni- ging „Lycurgus" en Harmoniekapel inzake samen werking met deze vereenigingen voor hare jubi- eumfeesten De bedoeling is dat „Lycurgus" op 20 en 21 Juli een gymnastiekfeest houdt, en Harmonie kapel op 28 Juli een festival. Voorzitter zegt, dat dooi de drie middenstandsvereenigingen in beginsel toe zegging is gedaan, tot samenwerking doch dat na drukkelijk is vastgelegd, dat de te benoemen Win- kelweekcómmissie in deze geheel vrij is te beslissen. Onmiddellijk gaan nu in de vergadering stemmen op, die de Juli-maand ongeschikt achten voor een winkelweek, 't Mag voor festiviteiten beter zijn maar voor winkelweek is ze ongeschikt en dit moet toch voor ons de hoofdzaak blijven. Anderen daarentegen erkennen dit bezwaar wel, maar voor hen weegt het samengaan met de jubileumsvereenigingen zwaarder. Ten slotte wordt besloten, dat de te ber.oemen af gevaardigden van de Winkelweekcommifisie in deze de beslissing moeten nemen. Bij acclamatie worden de leden der vorigfe com missie, de heeren Gorter, Breet en Van Erp, weder herbenoemd. Daar wegens droevige omstandigheden van den heer Gorter de mogelijkheid bestaat, dat deze de functie niet kan aanvaarden, wordt als plaatsver vangend lid gekozen de heer J. G. van Barneveld. De heeren Breet, Van Erp en Barneveld nemen de functie aan. Besloten wordt weder f25.beschikbaar te stel len voor de a.s. Winkelweek. Bij de rondvraag komt nog ter sprake een betere zichtbaar-making van den trottoirband op de Markt (bij den hoek 't Noord), waarna Voorzitter de verga dering sluit met dank voor de aangename besprekin gen. Voor Allen die Sukkelen met Verstoppinig of moeilijken, tragen en onrègelmatigen Stoelgang zijn Mijnhardt's Laxeertabletten onmisbaar. Werken vlug zonder kramn of pijn. Bij Apothekers en Drogisten. Doos 60 ct. MAKXTO VERZICHT. Overal den laatster. tijd op de veemarkten wordt er veel vet vee, veel vette koelen aangevoerd, dat wel Iets drukt op de prijzen; dat wa3 een Donderdag J.l. hier ook het geval: de prijzen liepen tot 80 ets., dus minder bij vorige weken. Voor een wintermarkt was de handel !n kalf en gel» dekoeien vrij goed. Pinken weinig aangevoerd. De rraskalveren '.verden vlug en duur verkocht, als voor den dood. De handel in nuchtere kalveren was vlug, prijshoudend. In paarden was niet veel te doen. Bokken en geiten stug. De handel in stieren was ook lang niet best, prijzen van 3035 ets, is te kort. De overhouders voor den dood gingen weer vlug van de hand, duur. In oude slachtschapen was de han del heel gewoon, prijzen van 3643 gld. De vette varkens golden 1 ets. minder bij de vorige week, en waren er eerder te veel aangevoerd, de han del was stug. Zouters golden tot 33% ets. De han- lel in biggen en schrammen was goed prijshoudend. Op de kippenmarkt werden de aangevoerde kippen konijnen en eenden best verkocht De handel in boter was vlug, iets goedkooper VOOR DE A.S. VERKIEZINGEN. Voor de Vrijzinnig-Democratische Kiesvereeniging al hier zal op Maandag 11 Februari optreden de heer Mr. P. J. Oud, lid der Tweede Kamer. Zijn onderwerp zal zijn. „De Vrijzinnig-Democraten en de naderende ver kiezingen", GEMEENTE SCHAGEN. Ondertrouwd: Jan Karme te Paske, oud 28 Jaren, kaas maker te Zijpe en Trijntje Raven, oud 19 jaren, zonder beroep, te Schagen. Verloren: een slinger van een auto. Gevonden: een portemonnaitje met eendg geld weMt geacht heeft de ifsclüb „Dirkshorn" haar werk» zaamheden voorloopig nog uitgesteld tot Zondag a.s., in de hoop, dat de Winterkoning dan iets krachtiger zal zijn opgetreden. Wedstrijden te Jullanadorp, Donderdagmiddag werd voor de meisjes van de O.L.» school no. 1 alhier een wedstrijd gehouden op schaat sen, op de Langeliet bij de school. De uitslag hiervan was, dat de eerste prijs behaald werd door Annle Jim» mink G.Wd., de tweede prijs door Trijntje de Graaf Jbd., de derde prijs door Maartje Heyblok Cd., de vierde prijs door Corrie Smit Cd., de vijfde prijs door Annie Minnes Cd. en de zesde prijs door Rensina Swaerts A.Jd. Vrijdagmiddag waren de jongens aan de beurt. Voor deze werd een hardrijderij gehouden, met als uitslag: eerste prijs Gerrit Pluister, tweede prijs Nlek Eriks, derde prijs Dirk Vries, vierde prijs Bas van der Etfk, vijfde prijs Piet Tigchelaar en de zesde prijs door Henk Jimmink. Verder bestaan er plannen om aanstaande Zondag» middag een hardrijderij voor ingezetenen te houden. STRENGE VORST IN HET VOORUITZICHT. Weerberichten van De Bilt Het laatste weerbericht van het Kon. Meteorologisch Weerinstituut te De Bilt luidde: 1 Matige tot zwakke Noordoostelijke tot Zuid-ooste- i lijke wind. Nevelig tot licht of half bewolkt. Droog j weer. Matige vorst. Verdere vooruitzichten. Matige tot strenge vorst Droog weer. Het einde van de vorst in t zicht Volgens een ander bericht zou de einde van de vorst in 't zicht zijn. In den algemeenen weerstoestand is namelijk !a zoo verre verandering gekomen, dat het gebied van hooger druk in "het Oostelijk deel van Duitsohland vermindert. In verband hiermede kan gerekend worden op minder vorst en toenemende bewolking. VOLKOMEN VAN DE WERELD AFGESCHEIDEN. Het wintert! Het wintert thans goed! Het begint de moeite te worden om de gladde ijzers onder te binden. En al is het voor den echten liefhebber pas goed win ter, wanneer het ijs sterk genoeg is, om groote toch ten te maken, voor het oogenblik zijn tenminste de ba nen zoover heen, dat men er rich veilig op wagen kan De verschillende ijsclubs in de omgeving zijn dan ook in volle actie,, hetgeen uit de onderstaande berichten zal blijken. De Hollandsche Usvreugde is in aantocht Wedstrijden voor jongens en meisjes. Vrijdagmiddag waren op de sloot naast den Spoordijk ■bij den overweg In den Hoep door de Schager IJsclub wedstrijden georganiseerd voor jongens en meisjes. Deze plaats was gekozen met het oog op het minder last hebben van den kouden wind. Om half twee hadden rich al heel wat jonge deel nemers en deelneemsters op het ijs verzameld, en wa ren de heeren commissarissen druk in de weer om wat orde onder het snaterende volkje te scheppen, hetgeen niet zoo heel erg goed gelukte, doch waar de pret toch niet minder door werd. Maar tenslotte kon dan toch met de wedstrijden worden begonnen: een estafette voor jongens en een voor meisjes. Met de jongens ging het niet zoo vlot als met de meisjes. De laatsten schij nen nog altijd een beetje gehoorzamer te zijn. Met het gevolg, dat het voor de jongens een gewone wedstrijd om het hardst werd. Dat ging beter, en ze hebben ge reden dat het een lieve lust was. Vier tegelijk, waarvan steeds de winnaars werden uitgekozen, zoodat er ten slotte 12 overbleven, voor wie allen een prijs beschik baar was. Eerst werden er van deze 12 nog 6 afgere den, zoodat tenslotte de prijzen als volgt verdeeld wer den: le prijs Cor Kossen; 2e prijs Jan Balk; 3e prijs Lippe Veenstra; 4e prijs Cor Smit; 5e prijs Frits Koning; 6e prijs Cees Zijdewind. De laatste twee gingen allebei vallende over de ein- streep, zoodat ze om den 5den en 6den prijs geloot hebben. Ook hebben geloot de overige zes, zoodat kregen: Piet Stam, den 7sten prijs; Kees Barneveld den 8sten prijs; Simon Grootes den 9den prijs; Arie Sleutel den lOden prijs; Jaap Dekker den llden prijs; Jaap de Boer den 12den prijs. De meisjes hebben een leuke estafette-wedstrijd ge reden, waarbij de prijswinsters waren: Jane Pool, Sien Blaauboer, Maartje de Wit,, Alie Krabman, en Tine de Ruiter, allen een eersten prijs. Trien Kleler, Greta Baas, Mien v. d. Bel, Betsy de Nijs en Letje Breed, allen een tweeden prijs. De prijzen bestonden uit kunstvoorwerpen en in volgorde mochten de winnaars uitkiezen wat ze het liefst hadden. De uitreiking had plaats in het café van den heer Visser. Nu nog een paar dagen vriezen en wat helderder winterweer, dan gelooven we wel dat de Schager IJs club voor de jeugd nog wel meer wedstrijden in el kaar zal zetten. Vooral het ijs kan nog wel wat sterker want ondanks dat het toch flink gevroren heeft, kwa men er gistermiddag nog heel wat scheuren in en zoo hier en daar veel water op het ijs. De Wiel. Waar de liefhebbers van de gladde ijzers zich op spitsen, dat is op de houdbaarheid van de Schager Wiel. Naar wij van den heer Keesman, den voorzitter der Schager IJsclub vernamen, had hij Vrijdagmorgen eens een onderzoek Ingesteld. Dit onderzoek nu, is bevredi gend uitgevallen. Aan den kant was het reeds dik ge noeg om er op te staan, maar veilig was het nog lang niet. Toch meende men wel, dat met een paar nachten vriezen het ijs voldoende dikte zou hebben gekregen, zoo dat de mogelijkheid niet was uitgesloten, dat Zondag, dus morgen, de menschen konden worden toegelaten. Het ijs is mooi en overal ligt de Wiel dloht, dus het kan goed worden. Naar wij echter hedenmorgen vernemen, ligt het ln de bedoeling om de Wiel Zondag nog niet open te stellen, hetgeen ook blijkt udt onderstaand bericht Hardrijderij op „de Veert", Zondag houdt onze IJsclub een hardrijderij op „de Veert", (zie advertentie), terwijl het in 't voornemen Mgt bij doorgaand vriezen, Woensdag op de Wiel een groote hardrijderij voor mannen te houden, waarvoor een totaal bedrag pi-»- f 306 pal worden uitgeloofd. Deze wedstrijd werdt aahtoz bi| m&oz gepi.ib! 1 ooetd. Om het kampioenschap N oord-Holland. hardrijden van Morgen (Zondag) zal te Heiloo het provinciaal kam pioenschap hardrijden der provincie Noord-Holland wor den verreden. Zie voor bijzonderheden advertentie in dit nummer. Groote nationale hardrijderij te Anna Pau- lowna. De IJsclub te Anna Paulowna. „Eendracht maakt macht", heeft op haar banen te Kleinesluis voor de vol gende week heel wat wedstrijden georganiseerd, waar onder ook een groote nationale hardrijderij. De laat ste om zeer hooge geldprijzen. Voor bijzonderheden ver wijzen we naar de advertentie ln dit nummer. Hardrijderij te Wieringerwaard. Op de Kolk te Wieringerwaard zal morgen (Zondag) een hardrijderij plaats vinden, waarvan do bijzonder heden in een voorkomende advertentie, elders ln dit nummer. L| i li T)| Wedstrijden Kon. Ned. Schaatsenrijders- bond. De Kon. Ned. Schaatsenrijdersbond heeft de volgen de wedstrijden uitgeschreven: Te Appingedam nationale proefwedstrijden ln het hardrijden, eerste serie 15, 16 en 17 jaar, tweede serie .18 en 19 jaar op Dinsdag 15 Januari. Te Winschoten nationale wedstrijd voor amateurs in het schoonrijden voor dames en heeren, gevolgd door een wedstrijd voor paren op Dinsdag 15 Januari. Te Purmerend nationale wedstrijd voor amateurs om het provinciaal kampioenschap schoonrijden voor hee ren voor de prvincie Noord-Holland, gevolgd door een wedstrijd voor paren op Woensdag 16 Januari. Nationale wedstrijd voor amateurs: Provinciaal kam pioenschap schoonrijden voor dames voor de provincie Gelderland, gevolgd door een wedstrijd voor paren. Dinsdag 15 Januari 1929, IJsclub .Arnhem" te Arnhem. Natinale wedstrijd voor amateurs: Provinciaal kam pioenschap schoonrijden voor dames voor de provincie Utrecht, gevolgd door een wedstrijd voor paren. Maan dag 14 Januari 1929, IJsclub „Het Biltsche Meertje" te Bilthoven. Nationale wedstrijd voor amateurs: Provinciaal kam- pioenschap schoonrijden voor heeren voor de provincie Zuid-Holland, gevolgd door een wedstrijd voor paren. Woensdag 16 Januari 1929, Dordrechtsche Sneeuw- en IJsclub te Dordrecht. Nationale proefwedstrijden in het hardrijden, le Serie 151617 jaar, 2e Serie 1819 jaar. Zaterdag 12 Januari 1929, De Amersfoortsche Usvereeniging te Amersfoort Kampioenschap schaatsenrijden van Fries- De wedstrijden voor amateurs om het kampioenschap van Friesland zijn vastgesteld op Maandag a.s. op de baan van Thialf te Heerenveen. Ijsbond „Hollands Noorderkwartier." De Ijsbond „Holalnds Noorderkwartier" afd. Purmer end, bericht, dat het ijs in de omgeving der stad ge heel onbetrouwbaar is. Het Noord-Hollandsch kanaal wordt nog bevaren. De afdeeling is dan ook nog niet in actie. Nog onbetrouwbaar ijs aan den LangendiJk. Vrijdagavond meldde men ons uit Langendljk: De IJsclubs hier maken er nog geen werk van, om wedstrijden te organlseeren. Blijft de vorst aanhouden, dan is het zeer waarschijnlijk, dat wedstrijden vanaf morgen zullen plaats vinden. Het ijs wordt over 't ge heel nog onbetrouwbaar geacht Hardrijderij te Schagerbrag. Uit een advertentie in dit nummer blijkt, dat morgen, Zondag, te Schagerbrug een hardrijderij op schaatsen zal worden gehouden. Het Zwanen water opengesteld. Het ijs op het „Zwanenwater" Is sinds Donderdag betrouwbaar. De baan ls mooi. Voor liefhebbers van schaatsenrijder ia er dus gelegenheid om deze gezonde sport te beoefenen. De baan is te bereiken aan den Zuid-Schinkeldijk, bezuiden de woning van den jacht opziener. Het verdient echter aanbeveling, om te loo- pen tot het einde van de sloot vanaf bet schuiten huis, daar het ijs op die sloot zanderig ia Ook te Dirkshorn nog onbetrouwbaar. Vrijdagavond werd ons uit Dirkshorn gemeld: Daar het ijs la d<eae omgeving aoj Naar uit Sosnowice gemeld wordt, is het kleine ge hucht Zarki, in het district Kielce, door ontzaglijke sneeuwmassa's volkomen van de wereld afgescheiden. Tengevolge van de vele plaaisen, waar de sneeuw me ters hoog ligt opgewaaid, kan het verkeer voorloopig niet weer worden opgenomen. De levensmiddelen- en kolenprijzen zijn tengevolge van de bemoeilijking van het verkeer ten zeerste ge stegen. In de asyls voor dakloozen wordt des avonds letterlijk gevochten om een legerstede. De tempera tuur is gedaald tot 16 graden onder nul, terwijl uit Lemberg, Bialistok en Krakau een koude gemeld wordt wordt van 21 graden en uit Arnopol van 25 gra den onder nul. EEN ANTI-JAPANSCHE STAKING. Kleine oorzaak en groote gevolgen. Naar uit Sjanghai gemeld wordt, zijn bij de Ja- pansche kantoenspinnerijen aldaar veertig duizend Chineesche arbeiders in staking gegaan. Het betreft hier een staking in sympathie met de veertig duizend arbeiders in Hankou, die aldaar in staking waren ge- gaan omdat een Japansche mlitaire auto eon Ghr- ce- schen koelie overreed en Japan weigerde een schade vergoeding te betalen. De toestand te Hankou wordt ernstig geacht. ZONDAG 18 JANUARI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Warmenhuizen, nam. 6% uur, Ds. Zillinger Molenaar Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Schermerhorn. MAANDAG 14 JANUARI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Huisduinen, nam. 7% uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Het Huis Gods". 10.00 10.20 11.20 11.50 12.00 12.15 12.20 12.25 12.30 12.50 1.20 1.25 2.00 2.50 3.20 3.50 3.50 3.00 4.00 4.08 4.20 4.20 4.20 4.20 4.50 5.20 5.30 5.35 6.00 6.30 6.50 6.50 7.00 7.05 7.15 7.30 7.45 8.00 8.00 8.01 8.05 8.05 8.80 8.35 8.35 8.50 9.50 10.00 10.00 10.35 11.00 10 Jl Voor Dinsdag: 15 Jan. HILVERSUM (1071) Tijdsein en morgenwijding. HAMBURG (395) Gramophoonplaten. DAVENTRY (1563) Gramophoonplaten. HAMBURG (395) Concert uit Hannover. HILVERSUM (1071) Politieberichten. HILVERSUM (1071) Lunchmuziek. DAVENTRY (1563) Concert. LANGENBERG (469) Middagconcert. HUIZEN (341) Lunchmuziek. PARIJS (R. 1750) Concert. DAVENTRY (1563) Lunchmuziek. HAMBURG (395) Concert uit Bremen HILVERSUM (1071) Wenken op gebied v kookkunst. KALUNDBORG (1153) Concert. DAVENTRY (492) Concert. KONINGSBERGEN (280) Concert LEIPZIG (362) Concert. HILVERSUM (1071) Knipcursus. HILVERSUM (1071) Microfoon-debutanten. PARIJS (R. 1750) Concert. MOTALA (1380) Gramophoonplaten. DAVENTRY (1563) Concert. BERLIN (484) Concert. DAVENTRY (492) Concert. DAVENTRY (1563) Concert. BRUSSEL (509) Concert HUIZEN (341) Gramophoonplaten. HAMBURG (395) Dansmuziek. HILVERSUM (1071) Tijdsein en dinermuziek. HUIZEN (341) Duitsche les voor beginners. I BRUSSEL (509) Concert. DAVENTRY (492) Dansmuziek. HUIZEN (1852) Kerklatijn voor beginners. PARIJS (R. 1750) Concert HILVERSUM (1071) Engelsche les voor gevorder den. HUIZEN (1852) Kerklatijn voor gevorderden. HILVERSUM (1071) Politieberichten. HILVERSUM Tijdsein. HUIZEN (1852) Causerie door A. Cornellssen. HILVERSUM (1071) Boekenhalfuurtje. DAVENTRY (1563) Veaudevtlle. ROME (449) Opera-opvoering „Otello" van G| Verdi. HILVERSUM (1071) Operette-opvoering „De Z*' geunerbaron", met muziek van Joh. Strauss, I. dj pauze berichten Vaz Dias. HUIZEN (1852) Concertavond. PARIJS (R. 1750) Concert. BRUSSEL (509) Concert KALUNDBORG (1153) Populaire opera-muziek KONINGSBERGEN (280) Sollstcnconcert ijl DAVENTRY (1563) Concert HUIZEN (1852) Berichten Vaz Dia». DAVENTRY (492) Concert DAVENTRY (1563) Dansmi«i»lf DAVTOmtY (48» CoMWt

Schager Courant | 1929 | | pagina 2