Vleeschkeurmgskring. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Vier veldwachters doodgeschoten. Bomaanslag te Detroit Tornado in de Ver. Staten. Een martelaarswijk te Rome. Vrouwenhandel in Rusland. De oudste neger van de wereld. Verschrikkelijk verhaal uit Britsch-Indië ZijiT'vriendl die ook. gearresteerd was, is op vrije Jan G. de Boer. Binnenlandsch Nieuws. Opheffing van tollen. Bestuur dir Jublleerende rereentging tr r««di In is ge slaagd eeu zeer, zeer aantrekkelijk programma «amen te «tellen. Niet alleen dat de vereenlglng op 18 Maart dus precies op haar jubileumdag een met zorg samen gesteld programma denkt af te -.verken, maar bovendien is men er in geslaagd als een bijzondere attractie zich de medewerking te verzekeren van de z-g. Olympiade-ploeg, het keurcorps dus van het Kon. Ned. Oymn. Verbond. We twijfelen niet of met groote instemming zal dit door de gymnasUekllefheb8ters en -liefhebbers worden verno men. Bovendien ligt het in het voornemen, om mede in ver band met dit 50-jarig bestaan, nog gedurende een twee tal dagen zomerfeesten te houden en wel op 20 en 21 Juli. Verschillende gymnastiek- en atletiekwedstrijden heb ben er dan plaats. THEATER 1GE5Z. Harry Piel, Duitschland's grootste sensatie-artist, treedt in Theater Igesz op in den spanneruien spoorweg film: De overval in den Nacht-express. Hierin ziet ge het toppunt van sensatie, ml.. een gevecht onder een zich In volle vaart bevindenden trein, een losgelaten wagon, welke met razende vaart achter de Express aanrijdt het met levensgevaar beklimmen van den gevel van een huls een sprong van een spoorbrug op het dak van een voorbijrijdenden trein, enz., enz. het is werkelijk het toppunt van sensatie. De korte inhoud vertelt ons, hoe Karl Thlessen, rei zend met de Zuid-Express, onrustig en bevreesd is, dat hem zijn kostbare documenten zullen worden ontstolen, die hij In een verzegeld pakket bij zich heeft Eensklaps ziet hij in den trein voor zich een oude bekende, Gravin Sonja Waranow, en bty haar vriendin, Baronesse Myra van Geldern. Harry Piel, de amateur-detective, heeft auto-panne gehad, en wil met denzelfden trein verder reizen. Deze stopt echter niet maar Piel weet raad en weldra zit hij eveneens in den trein knus te redeneeren met Sonja, die ook een oude kennis van hem la Eensklaps alarm kreten en het blijkt, dat de wagen waarin ons gezelschap gezeten is, afgehaakt is en door roovera overvallen. Het is om Thiessen's documenten te doen. Maar Piel biedt hulp en de documenten die reeds gestolen waren, worden door hem weer aan de roovera in een gevecht dat zelfs onder den voortrazenden trein wordt voortge zet weer ontnomen. Maar den volgenden nacht worden de documenten weer ontstolen en Piel zweert deze binnen 24 uur weer in te leveren en... ze blijken te liggen in het bureau van Thiessen zelf. Flx, een beroeps-detective die een alles behalve goed figuur had geölagen in de opsporing der bandieten, had de enveloppe daar verstopt. Sonja heeft Piel lief, maar deze wil daar niet veel van weten en haalt zich de haat der Russin op den hals. Zij verstopt een kostbaar paarlencollier in zijn zakken en beschuldigt hem van diefstal. Piel wordt door Flx gearresteerd, maar weet te ontvluchten, dank zij de hulp van Myra, de eenlge die aan zijn onschuld gelooft Myra raakt echter zelf in nood, omdat zij het geld, dat zij voor een hypotheek op haar goederen noodlg heoft, nlot kan krijgen. Thiessen die op haar verliefd ls, zegt haar te zullen helpen en vraagt haar hem naar Mentone te vergezellen. En het ls weer In den trein naar Montone, dat wij alle hoofdpersonen aantref fen. Thiessen die zeer opdringerig ls ln zijn liefde voor Myra, wordt door Piel schaakmat gezet en Piel helpt Myra ook aan geld. Hij heeft haar lief gekregen. Maar Myra vertelt hem haar levensgeschiedenis. Zij toch is getrouwd met den violist Durando, die in Davos ver pleegd wordt Daaraan heeft zij al haar geld opgeofferd en ook nu moet dit geld van de hypotheek daar ook voor dienen. Ondanks deze teleurstelling blijft Piel Myra hel pen en gaat verder eenzaam het leven door. Vergadering van den Vleeschkeurmgskring Barsin gerhorn, op Donderdag 17 Januari 1929, namiddags 2 uur. Allen present. De voorzitter opent de vergadering, waarop de no tulen worden goedgekeurd, met dank aan den heer Klerk voor de samenstelling. Deze neemt op zich ook voor deze vergadering, wegens de vacature, ze op te maken. De voorzitter deelt mede,, dat zich 13 sollicitan ten voor de functie van tijdelijk Administrateur heb ben aangemeld en dat de kleine commissie een alpha- betische aanbeveling heeft opgemaakt van 2 perso nen, n.1. de heeren D. Breebaart Jz. te Hoogwoud en J. de Veer te Schagen. De heer De Veer wordt be noemd met 5 stemmen, de heer Breebaart verkreeg 4 stemmen, terwijl 1 stem blanco werd uitgebracht. Besloten wordt aan mej. Peeck en den heer Va der ieder flO— aan te bieden voor tijdelijke werk zaamheden, tijdens de vacature verricht. Eveneens om door den Raad van Barsingerhorn een besluit tot aankoop van den grond te doen nemen en voor betaling koopsom en onkosten een tijdelijke geld- leening aan te gaan, groot f5000, rentende ten hoog ste 5 af te lossen wanneer de groote leening wordt gesloten. - Tevens om het aangekochte land, door middel eener advertentie in de Schager Courant, bij inschrijving te verhuren voor één jaar, met conditie, dat de com missie ten allen tijde kan beschikken over een ge deelte daarvan, noodig voor het doel, waarvoor het is gekocht. Er zal een concept-overeenkomst worden daarge- steld, waarop de gemeenten Den Helder, Anna Pau- lowna en Wieringen de gelegenheid wordt gegeven hunne cadavers in de verwerkingsinrichting te Scha gen te doen verwerken. Voor andere gemeenten wordt een afwachtende hou ding aangenomen en zullen aanvragen daarvan door de Commissie nader worden behandeld. Aan de firma Van Dorp, Technisch Bureau te Den Haag, wordt opgedragen het opnieuw maken van een plan en kostenberekening voor de. verwerkingsin richting, centrale noodslachtplaats, woningen, garage, enz. Het oorspronkelijke plan ondergaat nog cenige wijzigingen door aanbrenging van een koelinrich- ting voor het vleesch,aanbrenging van staande in plaats van liggende ketels voor de verwerking en een aparte afdeeling voor bacteriologisch onderzoek. Tevens zijn nog eenige verbeteringen aan te brengen naar aanleiding van door sommige buitenstaanders gevreesde verspreiding van onaangenamen reuk der inrichting. In verband met de Pensioenwet zullen de tijdelijke ambtenaren, met uitzondering van den secretaris- penningmeester, van vaste aanstellingen worden voorzien. Den Raad van Barsingerhorn zal dit wor den geadviseerd en ook om hunne pensioengrond slagen opnieuw vast te stellen. Hierop volgt sluiting der vergadering. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Jan Bijvoet en Trijntje Margaretha Bruin. POLITIE. Gevonden: Een vulpenhouder; een autoband; een ketting; een vulpotlood; een handschoen; een li niaaltje: Verloren: een handschoen; een armband; een pak je met manufacturen. ALKMAAR, 18 Jan. Op de heden gehouden graanmarkt waren ln totaal 821 H.L.'s aangevoerd als: 89 H.. tarwe f 11.5012.25, 57 H.. gerat chov. f 11.75—12.25, 144 H.. haver f 11.50- 11.85, 13 H.L. boonen w.o. bruine boonen f 3345, cl- troenboonen f 48, witte boonen f 4654, 18 H.L. grauwe erwten f 17—25, alels per 100 K.G. ALKMAAR, 18 Jan. Op de heden gehouden kaasmarkt waren ln totaal 88 stapels, wegende 88874 Kg. kaas aangevoerd, waarvan de prijzen als volgt: fabriekskaai: kleine f 48, commis sie f 47.50, boerenkaas: kleine f 50.50, commissie f 50, alles met rüksmerk. Handel goed. ALKMAAR, 18 Jan. Andijvie f 0.40—1.80, boerenkool f 1.80—5.40, gele kool f 1.303.40, groene kool f 1.704.50, prei f 910.30, roode kool f 2.808.20, selderie f 4.5010.50, spruiten f 4.80 34.50, uien f 1.90—8.70, witlof I f 18—28, II f 4—12. AMSTERDAMSCHE AARD APPELMARKT, 18 Jan. De prijzen waren heden onveranderd. Geen aanvoer van ladingen. NOORDSCHARWOUDE, 17 Jan. Uien f 11.40—12.30, drielingen f 11.60—12, grove uien f 10.9011.60, peen f 4, kleine f 4, roode kool f 2.80 8.30, doorschot f 1.307.10, gele kool f 25.40, door schot f 1.80, Deensche witte kool f 4.406.80, doorschot f 4.20—6.10, per 100 Kg. Totaal aanvoer: 10500 Kg. uien, 1400 Kg. peen, 80200 Kg? roode kool, 51000 Kg. gele kool, 49600 Kg. Deensche witte kool. NOORDSCHARWOUDE, 18 Jan. Uien f 11.6012.60, drielingen f 11.5012, grove uien f 11.30—11.80, peen f 3.60. roode kool f 2.80—8.30, door- Bchot f 2.707.70, gele kool f 1.905.30, doorschot f 2.20 3*40, Deensche witte kool f 4.907.80, doorschot f 5 6.80, per 100 Kg. Totaal aanvoer: 14200 Kg. uien, 1200 Kg. peen, 114400 Kg. roode kool, 61800 Kg. gele kool, 91800 Kg. Deensche witte kool. WARMENHUIZEN, 17 Jan. Roode kool le soort f 3.308.10, 2e soort f 8.308.40, gele kool le soort f 35, 2e soort f 2.202.70, witte kool le soort f 4.407.20, 2e soort f 3.904.70, drielingen f 10.80—10.90, uien f 12.8012.60, grove uien f 11.40 11.90 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 94625 Kg. roode kool, 14275 Kg. gele kool, 64100 Kg. witte kool. 5650 Kg. uien. WARMENHUIZEN, 18 Jan. Roode kool le soort f 3.808.10, 2e soort f 2.607.10, gele kool le soort f 4.305. witte kool le soort f 4.50 7.70, 2e soort f 4—5.50, drielingen f 11.40—11.60, uien f 12.6012.80, grove uien f 12.10 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 62500 Kg. roode kool, 17850 Kg. gele kool, 75350 Kg. witte kool, 3025 Kg. uien. EIERVEILING, AMSTERDAM. Prinsengracht 199, 17 Jan. Kipeieren hoogste prijs f 10, middelprijs f 7.758.25, laagste prijs f 5.50, eendeieren f 7.15, koelhuiseleren f 6.25. Totaal aanvoer 208000 stuks. Handel vlug. BROEK OP LANGENDIJK, 18 Jan. Wortelen f 4.505.20, roode kool le soort f 3.708.20, 2e soort f 3.507.10, gele kool le soort f 2.504.80, 2e soort f 2.304.20, witte kool (Deensche) f 4.607, uien f 11.20—13, drielingen f 10.70 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 4925 Kg. wortelen, 105000 Kg. roode kool, 134000 Kg. gele kool, 11400 Kg. wite kool, 3400 Kg. drielingen. EIER VEILING, SCHAGEN, 17 Jan. Aangevoerd: 41347 kipeleren, gewogen en geschouwd, 1 52—54 Kg. f 6.507.20, 55—57 Kg. f 7.10—7.40, 58—60 Kg. f 120—7.90, 61—83 Kg. f 7.80—8, 64—66 Kg. f 8.10, on- gewogen bruin f 7.508.10, wit f 6.508, klein f 6.20 0.70, gemiddeld f 7.10, 67 eendeleren f 7.10. HOORN, 17 Jan. 14 st. kleine fabrlekskaas f 47. 1 et. kil. boerenkaas f 47, alles gemerkt. Totaal aanvoer 15 stapels, wegende 16468 Kg. Handel goed. VERHOOGDE WERKING VAN DEN KRAKATAU. Meer dan drieduizend erupties. OVERVAL IN EEN JUWBLXERSWINKEL. Voor een waarde van £00.000 dollar gestolen. I Het N.T.A meldt uit New-York: In de deftige Park Avenue heeft een brutale dieven- j overval ln een juwelierszaak plaats gehad. Vijf gewa- pende jonge mannen drongen een winkel binnen, ont- wapenden een particuliere detective, die aan de zaak verbonden was, bonden vijf anderen, die ln den winkel waren, en sloten ze op in een achterkamer, Daarna plunderden ze den winkel en namen voor een waarde van 200.000 dollar, vooral aan diamanten mee. BIJ DE UITVOERING VAN EEN OPDRACHT, De moordenaar aangehouden. 00 (o„t ,®st VERMOEDELIJK ZES DOODEN. ist tdii lac ell Rl erf1 leni ter Reuter meldt uit Detroit: Door een bomontploffing is alhier een woonhuis vernietigd. Er brak brand uit, die zich over de be lendende perceelen uitbreidde. Zes personen worden vermist; men neemt aan, dat zij zijn omgekomen. De brandweer zoekt thans naar de lijken. Twee per sonen, die er van verdacht worden, de bom te hebben geworpen, zijn voor het verwoeste huis op straat lig gend aangetroffen. Beiden waren zwaar gewond. Slachtoffers grootendeels Italianen. Later wordt uit Detroit gemeld: De slachtoffers van de bomontploffing te Detroit, waarbij zes personen werden gedood, zijn grootendeels Italianen. De politie schrijft den aanslag toe aan een conflict tusschen fascisten en anti-fascisten. DRIE STATEN GETEISTERD. Het Zuidelijk deel der staten Missouri en Indiana en de staat Illinois zijn hedenmiddag door een tor nado bezocht, die groote schade heeft aangericht en ook menschenlevens heeft gekost. Volgens de tot dusverre ontvangen berichten zijn zes personen om h-?t leven gekomen en omstreeks 20 personen gewond. Te Maunie in Illinois is door het geweld van den i irnado een school ingestort, waarbij twee school kinderen werden gedood en vijftien gewond. In do nabijheid der stad Cape Girandeauwerd een boekerij verwoest, waarbij eveneens twee kinderen om het leven kwamen, terwlij de eigenaar zelf zwaar werd gewond. De tornado werd door hevige slagregens begeleid en bewoog zich in Noordoostélijke richting. Te Grootegast (Gron.) is gisterochtend 8 uur een vreeselijk drama gebeurd. Vier veldwachters: de gemeenteveldwachters Van der Molen en Meyer en de rijksveldwachters Werk. mans te "Sebaldeburen en Hoving te Opeinde, hai den van den officier van justitie te Groningen op dracht gekregen, Y. W. te Grootegast naar het. parket van Groningen te brengen. Bij W. was komen inwo nen de vrouw van H. Wobbes, die te Veonhuizen vertoeft, met welke vrouw W. samenleefde. De vrouw had zes kinderen, die zij den laatsten tijd verwaar loosde en kwaadwillig verliet. •Men vreesde, dat de veldwachters op hevig verrel zouden stuiten, vandaar dat zij met hun vieren kwa men. Die vrees bleek gegrond. Toen de veldwachters kwamen, kwam W. hen tegemoet; hij schoot eerst det, h< beide gemeenteveldwachters dood en daarna de beldo jjiju rijksveldwachters, waarschijnlijk met een karabijn, De gemeentegeneesheer, die onmiddellijk ter plaats* p was, kon slechts den dood vaststellen. De dader staat bekend als communist. Hij is voeger van beroep en speelt nu en dan ook voor zijn brood» winning harmonica. Hij weigert deel te nemen aaa stemmingen. De vrouw is later gearresteerd, doch van den mail'lu was toen nog geen spoor ontdekt. 'Het gebeurde heeft in het dorp en omgeving grootff" verslagenheid gewekt. Justitie en politie uit Gronin- gen hebben zich per auto naar de plaats van het misdrijf begeven. Het huis, dat door Wijkstra werd bewoond, ligt eenigszins buiten het dorp. waardoor het mogelijk is geweest, dat de dader kon ontvluchten, voor het ge beurde bekend was. Het is niet bekend, of de vier-voudige moord vóór; of geheel of gedeeltelijk in het huis heeft plaats ge had. pit klooi edt erd eh lotv lai FASCISTISCHE HELDENVEREERING. De slachtoffera, De namen der slachtoffers zijn: de gemeenteveld wachter A. Meyer uit Opende, die een vrouw en vier kinderen achterlaat; de gemeenteveldwachter M. v. d. Molen te Grootegast, gehuwd en vader van twee kinderen; de rijksveldwachter J. Werkmans uit Se- baldeburen, eveneens gehuwd en vader van drie kin deren en tenslotte H. H. 'Hoving, uit Opende, die een weduwe met twee kinderen achterlaat. Aneta meldt uit Batavia: De werking van den „Krakatau" ls toegenomen. Ge constateerd werden 3135 zichbare erupties, waarvan, er tot zevenhonderd meter hoogte gingen. Het aantal op wellingen en bevingen was ontelbaar. Des nachts wer den veel gloeiende bommen gezien. De werking is iets naar het Zuiden verplaatst. Rome krijgt een fascistische martelaarswijk in het nieuwe stadsdeel, dat zich gevormd heeft tusschen de Via Nomentana en de Via Salaria. De gouverneur van de stad had de commissie van advies voor de straat namen verzocht aan enkele straten de namen te geven van martelaren van het fascisme. De commissie heeft daarop voorgesteld daartoe de nieuwe wijk te bestemmen tuschen de Viale Eritrea (verlengde van Corso Trlëste) de Vicolo San Agnese, de Tor Fiorenza en den spoorweg PortonaccioSt. Pleter. De commissie stelt voor, het voornaamste plein dezer wijk het Plein van de fascisti sche martelaren te noemen, de daarop uitkomende stra ten namen van die martelaren te geven, bij voorkeur van hen, die te Rome geboren zijn en daar ook den dood hebben gevonden. De verdere straten van de wijk zouden dan de namen van martelaren uit andere streken kunnen krijgen, vast te stellen door het directorium. De gouverneur heeft zich hiermee vereenigd, met de aan vuling, dat ook enkele straten gewijd zullen worden aan de martelaren, die in het buitenland voor het fas cisme gestorven zijn. De dader gevat Men seint uit Groningen: Dank zij de ijverige nasporingen der Groningsche recherche, is het gistermiddag te één uur mogen ge lukken den moordenaar aan te houden. De man had zich in het Katholiek ziekenhuis aan den Verlengden Hoereweg laten verhinden. Toen hij deze inrichting verliet en de stad wilde ingaan, werd hij gearresteerd. In zijn zak had hij nog een geladen browning. W. was per auto naar Groningen gekomen. De be stuurder van dezen auto, zekere H., is eveneens in verzekerde bewaring gesteld. Poging om de slachtoffers den hals ai te snijden. de SE ne> ge •el (wc en fifd Sc ji T. I EEN OFFICIEELE PRIJSLIJST DER SOVJETS. Het bolschewistische Rusland neigt steeds verder naar den ondergang. Zoo berichtte onlangs de „Praw- da" dat in de oorstelijke provincies der sovjet-repu bliek de vrouwenhandel eindelijk een vaste finan- cieele regeling gevonden heeft. De sovjets in de Kaukasus-dorpen hebben een of- ficieele prijslijst doen vervaardigen,om aan den woe ker een einde te maken. Er mag niet meer gevraagd worden dan 120 roebels, 2 bedden, twee dokens en kussens voor een meisje „van de allerbeste kwali teiten" waaronder men verstaat: „Knap, goed ge bouwd en gezond." Minder mooie en jonge meisjes kosten slechts 6080 roebel, weduwen mogen niet duurder dan 10 roebels betaald worden. De „Prawda" voegt aan deze mededeeling toe, dat de vrouwenhandel in Moskou iets heel gewoons is. De jonge meisjes worden niet alleen als koopwaar j versjacherd, doch naar gewicht verkocht en heel duur betaald. Dit barbaarsche gebruik is wel is waar door de wet verboden en wordt zwaar gestraft, „maar de ge woonte is sterker dan de geschreven wet", voegt het blad er vergoelijkend aan toe. JARENLANG NOG SLAAF GEWEEST. Te Birmingham in den Amerikaanschen staat Ala- bama, heeft „Uncle Bill' Sanders", een neger, dezer dagen zijn llOden verjaardag gevierd. Naar veler moening is hij de oudste levende neger ter wereld. Uit de registers der stad blijkt, dat Sanders einde 1S18 is geboren, juist in het jaar, dat Alabama in de Unie werd opgenomen. Toen „Uncle Bill" 12 jaar oud was, werd hij aan zijn meester ontstolen en verkocht. Hij ziet er thans altijd nog jonger uit dan menig een ven 65 jaar. Tijdens den burgeroorlog bleef hij op de plantage van zijn ouden meester, waarover hij het toezicht had. Sinds 93 jaar woont hij even bui tea Birmingham. Hij beschikt nog over een zeer re»- peciable lichaamskracht. Nader wordt nog gemeld: jaa Na de vier mannen te hebben neergeschoten, heeft j^e de misdadiger alle vier slachtoffers aan den hals met een mes bewerkt en getracht hun den hals al nni te snijden. Daarna heeft hij zijn huis in brand gestftfag ken en is gevlucht. De omwonenden de meest nabij gelegen huizen staan op eenige honderden meters afstand hebben schoten gehoord en zagen daarop het huis in brand staan, waarop zij den burgemeester hebben gewaar schuwd. Bij de sectie, op de lijken van de slachtoffers verricht, is komen vast te staan, dat zij door meer dan één kogel waren getroffen. De lijken zijn per auto naar het Gemeentehuis van Grootegast, op onge veer een half uur afstand van Doezum gelegen, over gebracht. (Het heet, dat Wijkstra reeds meermalen gedreigd had de politie-beambten, die hem zouden komen ha len, te zullen doodschieten. Hoe het toeging. Omtrent het drama te Grootegast deelt men uit Groningen nog mede: Wijkstra heeft eerst de gemeente-veldwachters dood geschoten door de voordeur, daarna is hij omgeloo- fiV pen en heeft uit de achterdeur de twee anderen dood geschoten, vervolgens is hij met een kennis op de fiets naar Tolbert gegaan en vandaar per auto naar Gro ningen, waar hij zich in het R.K. Ziekenhuis wilde 1873 uiiigt-u, waai mj iai.ii IJ-» -- laten verbinden. Hier waarschuwde men echter de po litie en weigerde men hem hulp te bieden. Wijkstra liep daarna naar de stad, waar hij onderweg door de rechercheurs werd gearresteerd. Hij toont geen be- voeten gesteld. EEN KIND GEROOSTERD. KIND DOOR WOLVIN GEDOOD. In het land van Wilna drong een uitgehongerde wolvin een villa binnen, roofde uit de wieg het één-ja rige dochtertje van den villabewoner en trok zich ln het bosch terug. Een onmiddellijk georganiseerde drijfjacht verliep zonder resultaat TWEE JONGE MEISJES LEVEND VERBRAND. Door een kachel-ontploffing. Een verschrikkelijk verhaal van het inroepen van zwarte kunst wordt uit Paroer ln Noordelijk Travan- core aan de „Times of India" gemeld. In dat gebied heerscht onder de bevolking het geloof, dat het vliegen van vogels over kinderen een kwaden Invloed op hen heeft. In genoemd dorp werd van een kind gemeend, dat het leed aan de gevolgen van der gelijke invloeden. De hulp werd Ingeroepen van Iemand die zich uitgaf voor een deskundige op magisch ge bied. De man maakte een groot vuur .legde het kind daarvoor onder het uitspreken van bezweringsformules en zond toen de ouders weg. Een metalen kom werd rood gloeiend gemaakt en deze werd overal op het li chaam van het kind gedrukt zoodat dit feitelijk werd geroosterd. Het kind stierf heel spoedig en de zoogenaamde too- venaar werd door de politie gearresteerd. Tegen de ouders en allen, die bij het geval waren betrokken, ls een vervolging ingesteld. Woensdagmiddag ontplofte ln de Henrystraat te Brus sel, gelegen ln een dicht bevolkte buurt een kachel I ln een opslagplaats van vodden. Dadelijk was de werk- 1 plaatc in vlammen gehuld. Van de arbeidsters, die ln het lokaal werkten, kwamen er twee ln de vlammen om, terwijl zes kinderen ernstige brandwonden bekwa men. i WEER EEN SCHEEPSRAMP IN CHINA. 41 menschen verdronken. Tijdens den Jongsten storm is, naar V. D. uit Peking verneemt ln de buurt van Tsjlfoe, een vrachtschip met 41 koppon bemand, omgeslagen. DE EEUWIGE GASVERGIFTIGING. Te Mets zijn door gasvergiftiging vijf personen om het leven gekomen. In een hula was een gasbuis ge broken aonder dat de bewoners het gemerkt hadden. Tot de vijf slachtoffers behooren een moeder met haar drie kinderen van U jaar tot 1T jaar, EEN SYMPATHIEKE FIGUUR OP DE BAAN. EEN SCHITTERENDE LOOPBAAN ALS PIKEUR De bekende pikeur Jan G. de Boer, die aan rofl talrijke wedstrijden heeft deelgenomen, gedurendi een lange reeks van jaren en steeds een zeer gezieiu figuur op de baan is geweest, is gisteren in den leel- tijd van 64 jaar te 's Gravenhage overleden. DE AFKOOP VAN TOLLEN MOET MEER ALGE MEEN WORDEN BEVORDERD. De minister van Waterstaat heeft de medewerking van Gedeputeerde Staten der provinciën ingeroepen om zooveel mogelijk te geraken tot opheffing van de wegtollen. De Minister is van oordeel, dat de afkoop van tollen meer algemeen zal moeten worden bevor derd dan tot nog toe het geval is geweest. EEN 8I-JARIGE VROUW VERBRAND. Haar toestand hopeloos. In een der woningen van het Nieuwe Binnengasthuil te Zwolle woonde het echtpaar Looff.Terwijl gister morgen de man naar de markt was, de 84-jarig* vrouw in aanraking gekomen met de kachel, waardoor haar kleeren vlamvatten. Een buurman, heeft haar naar buiten gebracht, in de sneeuw gerold en zoo dl vlammen gedoofd. Hoewel armen en Jborst deerlijk ver brand waren, was de vrouw volkon-fen bij bewustzijn- yj Zij werd overgebracht jiaar het Sofija-ziekenhuis, maar haar toestand ls hopeloos. Ori: DOOR DEN TREIN GEDOt Verkeerd ul HET RIJKSZUIVFLSTATION TE LEIDEN IN LICHTE LAAIE. Gisteravond is brand uitgebroken in het Rijkszuivel- station aan de Vreeswijkstraat te Lelden. UV46U vau ucu u OJJJ uji», v. i.UJ. Bij het afzenden van dit bericht, gisteravond Iaat, uit en werd door den trein gegrepen. Hij werd een stond het gebouw la Uohte laala, Bij het sneeuwruimen uit te Roosendaal de gehuwde door een trein gegrepen en Het omstreeks 32-jarige uur nabij het station met eei te ruimen tusschen de wissi over de Ludwigstraat, toen door een atoomsignaal van Bergen op Zoom. Belde weg>,^erkers weken bij het n* deren van den trein uit; v. e. week evenwel v®r**V EPEN EN if>QO'_ ï®^jPels ls gisterenavond egwerker v. EekerW ,Jod. --toffer was omstreek! fomeraad bezig de sneeu* gelegen ongeveer tege^ plotseling verrast 10WSW11»5 c trein, komende Ijk UAL WJ «JU «Wt vtwa «si - --- -- wssgs mssgsslsurd sn vrijws^ terstond gedood- «13* !n* wet

Schager Courant | 1929 | | pagina 2