ZIJPE. Uit onze Omgeving. HOOGWOUD. SINT MAARTEN. WIERINGEN. WARMENHUIZEN. LANGENDIJK. Scheesramp in het Noorden. Janboel in een tuchthuis. Gemengd Nieuws. Uit zucht naar emotie. Binnenlandsch Nieuws. DE INDIE-VLIEGERS WEER THUIS. Batavia—Amsterdam in 13 dagen. gemeente evenveel ie en due daarom geen lager Ba laria kan worden uitgekeerd. De heer Kooger vindt het toch niet goed, dat de ge legenheid niet bestaat in een lagere klasse geplaatst te worden. De heer Vries, tot den heer Kooger: Wou jij»nog een armere gemeente hebben dan Oallantsoog? Zonder hoofdelijke stemming vereenlgt de raad zich daarna met het door B. en W. uitgebrachte advies. De toon waarin de circulaire is gesteld, veroordeelt reeds de actie. Daarna komt in behandeling het adres van een com missie uit den raad van Harenkarspel Inzake het voeren van aktie tegen de door Ged. Staten ontworpen salarisregeling van burgemeesters, secretarissen en ontvangers. De Voorzitter merkt op, dat nu de raad zich ver- eenigd heeft met het door B. en W. uitgebrachte ad vies, dit adres weinig of geen waarde heeft Spr. oor deelt dat de toon waarin de circulaire ls gesteld, de actie reeds veroordeelt en het komt spr. voor, dat die leden van den raad der gemeente Harenkarspel weinig begrip toonen van de kennis en kimde, noodig om het ambt van burgemeester, secretaris en ontvanger naar behooren waar te nemen en ook niet hebben het juiste inzicht van de werkzaamheden, waar zij oordeelen, dat de salarissen onevenredig hoog zijn. In verband hiermede spreekt de Voorzitter er zijn bijzondere vreugde over uit dat de raad van Callantaoog er an ders over heeft geoordeeld. Wat de kosten betreft, de raad heeft inderdaad reeds uitgesproken, dat die te hoog zijn. Wat de goedkeuring van de Kroon betreft, z.1. moet de actie ten aanzien hiervan op een fiasco ultloopen, als men weet, dat de Kroon, een regeling, waarbij hoo- gere salarissen zijn bepaald, heeft goedgekeurd, of de raad echter oordeelt, dat er toch wat moet gebeu ren, omdat de belasting te hoog wordt opgevoerd, moet de raad zelf beoordeelen. De heer Van der Plas kan wel voor een gedeelte met de circulaire meegaan en zou het niet goedvinden, op de geheele circulaire afwijzend te beschikken. De Voorzitter zegt, dat waar Ged. Staten advies vragen, het voeren, van actie feitelijk absurd ie. De heer Kooger meent dat als Ged. Staten desondanks het advies nie^opvolgen, de verantwoordelijkheid op Ged. Staten rust De Voorzitter wijst nog eens op de bewoordingen van het adres en het zou hem sterk verwonderen, als Ged. Staten rekening hielden met de actie. Juist waar in het adres gezegd wordt, dat aan het advies van de gemeenteraden door Ged. Staten weinig of geen waarde wordt toegekend, zou het logisch wezen, als Ged. Staten zich niet aan de actie stoorden. De heeren Kruisveld en Van der Plas zouden wel gewild hebben dat de circulaire wat anders was ge steld. De heer Kooger meent, dat de circulaire gericht ls tot de gemeenteraden en Ged. Staten er dus nog niets mee te maken hebben, Op de gezamenlijke vergadering zal wel een besluit genomen worden en daarmee zullen Ged. Staten hebben te maken. Spr. stelt voor, dat da raad op de vergadering te Alkmaar zal zijn vertegen woordigd en in die vergadering kan dan worden nage gaan, wat te doen. De Voorzitter zegt, dat de afgevaardigden dus vrij blijvend er heen gaan. Algemeen wordt dit goedgevonden en de heeren Kooger en Van der Plas worden aangewezen om die vergadering te bezoeken. De Voorzitter dankt den raad nog, waar deze ge meend heeft dat de salarissen op zich zelf juist moe ten worden geacht, met andere woorden zegt spr., het salaris gunt u mij weL De rondvraag. De heer Van der Plas informeert naar een ingekomen stuk van iemand van den Niewenweg. B. en W. hebben dit nog niet behandeld en in de volgende vergadering zal het worden behandeld. De heer Van der Plas merkt verder op, dat langs den nieuwen Duinweg, voorbij Groote Keeten, stukken land zijn afgehekt, waarbij het hek op den wegkant staat Dat is schadelijk voor de huurders van het grasgewas. B. en W. zullen een onderzoek Instellen. De heer Vries zegt dat het in Koegras de gewoonte ls, de slóoten half om half af te hekken en misschien is dit hier ook in toepassing gebracht De heer Kruit informeert hoe het met de werkloos heid staat De Voorzitter zegt ,dat er In het bosch van de fa milie Van de Poll werkloozen aan 't werk zijn. De heer Kruit vraagt hoe lang dat zal duren. Den Voorzitter is dit niet bekend. Als de machtiging tot verkoop van strandvonderij-goederen ls afgekomen, komt daar ook nog wat werk. De heer Kruit wijst nog op verbetering van de ber men, bijv. bij P. Mooij. B. en W. zullen het bespreken. De heer Hollander zegt dat er misschien ook nog gelegenheid is om een paar man bij het Hoogheem raadschap geplaatst te krijgen. Bij Tensen bijv. moet er wat werk worden gedaan. De Voorzitter zal er zijn aandacht aan schenken. Hierna sluiting. Bij sluiting der vergadering bracht voorzitter dank aan den heer Van 't Veer voor het vele en goede dat deze voor de afd. heeit gedaan en spreekt er de hoop bij uit, dat het hem in zijn nieuwe woonplaats naar wensch mag gaan. Er wacht de ingezetenen van Hoogwoud en om streken een mooien Zondagmiddag. Zondag 27 Jan. 's middags half drie nl. geeft de bekende heer Jan Zwart, organist van de Hersteld Evang. Luthersche Kerk te Amsterdam een orgelconcert in de Ned. Herv. Kerk alhier, daarvoor welwillend door het Kerbestuur afgestaan. De naam van dezen organist {ook voor Radio-luisteraars geen onbekende) waar borgt een middag van voor dezen omtrek zeldzaam muzikaal genot Maandagavond vergaderde de afd. St. Maarten van het Centraal Genootschap „Kinderherstellingskolo- nie", in café „Rust en Lust". Aanwezig het bestuur en 1 lid, zegge en schrijve één lid. Na opening door den voorzitter, volgde lezing en goedkeuring der notulen. Hierna een jaarverslag, waaruit wij aanstippen, dat het ledental bij de 200 is gebleven en dat 1928, wat het uitzenden van kinderen betreft, gunstig .afsteekt bij 1927* Uit do rekening bleek een ontvangst van f 164.75, een uitgaaf van f84.96, batig saldo f79.96. Door den heer C. Stoop werd medegedeeld, dat het R.K. Schoolbestuur als donateur toetrad en wel voor f 5 per jaar. Do rekening nagezien door de hoeren Stoop en He- neweor, werd in do beste orde bevonden. Do hoor De Vries bracht hierna verslag uit van de in Mei j.1. gehouden algemeene vergadering, waaruit wij mededeolon, dat van de opbrengst van den post zegel voor het Zwakke Kind, 10 aan de vereeni- ging kwam en 90 voor andere doeleinden is ge bezigd; voorts dat de vereeniging van de afd. te goed was f54.000, waarvan na sommatie f24.000 is afge dragen, dus ook in de afd. zijn ze „vasthoudend". De heeren C. de Geus en K. Appel, aftr. bestuurs leden, werden bij acclamatie herkozen. Vacature-Van tVeer, die wegens vertrek aftrad, zal nader in voor zien worden. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Voor een vrij talrijk opgekomen publiek gaf de zangvereeniging „Zanglust" onder leiding van den beer P. Grin eene uitvoering in het lokaal van den heer Veuger. Behalve de zangnummers werden op gevoerd de tooneelstukjes „Bekroonde Kootje" en „Oom Bprian". Wist men met de zangnummers meermalen veel bijval in te oogsten, niet minder was dit met de beide tooneelstukjes, waarvan som mige passages verdienstelijk werden vertolkt, het geval. Het goed voorzien en afwisselend program ma werd dan ook door de aanwezigen met de mees te aandacht gevolgd. Moge het applaus dat zang en tooneelstukjes ten deel viel voor Directeur en leden een bewijs zijn, dat volop genoten is. Een ge zellig bal na was het besluit van dezen goed ge slaagden avond. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 19 tot en met 22 Jan. 1929. Geboren: Anna, dochter van Willem de Jong en ,Reintje Herder. I Ondertrouwd: Johannes Marquart, 26 jr., matroos seiner, te Den Helder, en Aaltje Johanna Wentel, 18 jr., zonder beroep, te Zijpe. Getrouwd: Jacobus Jong, 25 jr., vrachtrijder te Berkhout, en Anna Maria Baltus, 23 jr., zonder be- jroep, te Zijpe. Overleden: Katrina Bruin, 80 jr., echtgenoote van Jacob Schilder, eerder weduwe van Cornelis Keizer. Petronella Beneden, 76 jr., weduwe van Simon Kuil- boer. In uw blad van jl. Dinsdag lazen we in 'n berichtje uit Wieringerwaard, van een persoon welke een paar glaasjes bier in een café gebruikte en dan voorgaf nog even een boodschap te doen in de na bijheid, maar dan zonder betalen weg bleef. Ook een dergelijk geval gebeurde hier de vorige week. Een manspersoon gebruikte een paar glaasjes bij de Wed. P. en gaf toen voor een boodschap te moeten doen bij N. en zou daarna komen afrekenen. Hij moet echter nog komen. Men zij dus gewaarschuwjl. Door de firma Wendel en Droog is aan de Zeestraat te Den Oever, de door hen onlangs aangekochte win kel geopend in manufactuijpn, tabak, sigaren en siga retten. Gisteren werd te Den Oever door de autobussen van verschillende diensten weer veel bagger- en sleepbootpersoneel aangevoerd. Vele neringdoenden zien er met verlangen naar uit, dat deze werkzaamhe den weer zullen beginnen. Wegens restauratie van de Ned. Herv. Kerk te Westerland, zullen de kerkdiensten vandaar te Hip pol ytushoef worden gehouden. SC HOOR LD AM. Gisteren is op den Rijksweg langs het N.-H. Ka naal tusschen Zijpersluis en Schoorldam een auto ondersteboven geraakt, waarschijnlijk do~- slippen. Er zaten twee heeren in, afkomstig van Haarlem, die zich beiden nogal bezeerd hadden in 't gelaat enz. door de glasscherven. De auto kwam uit de richting den Helder. Door een, andere auto zijn de gewonde heeren medegenomen naar Alkmaar, en de verongelukte auto, die ook vrij ernstig bescha- digd was, is opgehaald door% de firma Met van Alk maar. ZUIDSCHARWOUDE. De heeren Dijkhuizen en Du Burck, raadsleden, zullen den raad voorstellen de verordening op de vermakelijkheden te wijzigen, waardoor het niet meer mogelijk zou zijn ook voor een bal, dat na een uitvoering wordt gehouden, nog belasting te heffen en evenmin voor kolfwedstrijden, waarvoor geen entrée verschuldigd is. Tot secretaris van het Kiescollege is gekozen de heer P. Boon. Kerkeraad en Kerkvoogdij der Ned. Herv. Kerk alhier besloten de lidmaten op te roepen, ten einde te beslissen over het al of niet beroepen van een predikant. Aangezien er een belangrijk bedrag zal moeten worden bepaald ter voldoening aan de voor waarden van den Raad van Beheer, en de financiën niet rooskleurig zijn, wordt het noodzakelijk ge acht, de lidmaten, die per saldo de financiën bijeen moeten brengen, te hooren. OUDKARSPEL Zaterdagavond jl. kwam de afd. Oudkarspel- Noordscharwoude van den Bond voor Staatspension- neering in 2e propaganda-vergadering bijeen ten lokale van den heer C. Vis alhier. De zaal was ge heel met leden en belangstellenden gevuld. Als spreker zou dezen avond fungeeren de heer Ds. Baar van Alkmaar, terwijl „Het Kleine Tooneel" zijn medewerking geheel belangeloos verleende door opvoering van het tooneelspel in 3 bedrijven „Mas kers en Wijn". De voorzitter, de heer C. Althoff, opent de verga dering met een Welkom toe te roepen aan alle op- gekomenen, in het hijzonder zich richtende tot de afgevaardigden van zusterverenigingen en den spreker. Na dit woord van welkom, wordt aan Ds. Baar gelegenheid gegeven tot het uitspreken van zijn propagandarede, getiteld: „Staatspensioen Christen plicht." Spr. begint zijn rede met terug te gaan tot den oertijd, daarna schetsende de ontwikkeling tot den modernen staat met een meer en meer ontwikkeld verantwoordelijkheidsgevoel van den mensch voor zijn naaste, zulks naar aanleiding van het bekende Bijbelverhaal van Kaïn en Abel, die God antwoord de met de vraag: „ben ik mijn broeders hoeder". Ook zou hij willen zeggen dat het moeilijk is om nog iets nieuws te vertellen, en men kans loopt verve lend te worden, zooals Multatuli zegt in het verhaal van Saïdja en Adinda: „het verhaal begint eentonig te worden." Maar ernstig zou hij willen waarschu wen hiertegen, omdat men in dezen tijd niet mag in slapen, omdat het doel van den Bond weer in het brandpunt van de belangstelling komt te staan. In een schitterend gedocumenteerde rede, zet hij het doel op duidelijke wijze uiteen, daarbij er op wijzende, dat de ouden van dagen niet afhankelijk mogen zijn van de liefdadigheid, maar zij op be paalden leeftijd het Staatspensioen moeten genie ten als een recht. Onder groote stilte werd deze met vuur uitge sproken rede aangehoord en klonk na beëindiging een krachtig applaus. De voorzitter bracht daarna den geachten spre ker een hartelijk woord van dank. Daarmee is tevens het oogenblik aangebroken voor „Het Kleine Tooneel" om te beginnen met de vertol king van het stuk „Maskers en Wijn". Zooals men dat van dit gezelschap gewoon is, werd ook nu uitmuntend spel gegeven en wa» de vertolking van dien aard, dat de iaheud tot een ieder moest doordringen. 'Wanneer het doek is gevallen, brengt voorzitter het gezelschap een woord van dank, waarbij den heer Slikker nog een herinnering aanbiedend na mens de afd. voor zijn verleden jaar gevierd 25-Ja- rig tooneel-dilettantschap. iHerop volgt een aardige attractie voor de aanwe zigen. Wanneer door den heer Burgemeester van Oudkarspel nog een woord van hulde is gebracht aan „Het Kleine Tooneel" voor de schitterende ver tolking, wekte hij tevens de aanwezigen nog op zich te scharen in de rij van de strijders voor Staatspen sioen en zich aan te melden als lid van de afd. Oud- karspel-Noordscharwoude. Hiermede is het einde gekomen van dezen avond en sluit de voorzitter deze welgeslaagde bijeenkomst met een woord van dank aan hen, die hun medewer king verleenden tot het welslagen. OUDKARSPEL. De bekende cabaretzanger Kees Pruis zal op 17 Maart a.s. een zangavond geven in de kolfbaan van den heer Vis, alhier. VAN EEN ONBEWOOND EILAND GERED. Naar uit Moskou wordt gemeld, is 'n Duitsche stoomtreiler tijdens een zweren storm op de rotsen van het Groote Rendiereiland in de Noordelijke Jjg, zee stukgeslagen. De bemanning bereikte met groote moeite een onb^. woond eiland op 2 K.M. van het vasteland, van waar het met vuurpijlen en /uren seinen gaf. De visschers van het vasteland redden met levens gevaar twaalf zeelieden. Een matroos was doodgevro ren, eenigen hadden beenbreuken opgeloopen, ande ren hadden bevroren lichaamsdeelen. De geredden zijn naar het ziekenhuis te Moermansk overgebracht 21 AMBTENAREN VOOR DE VIERSCHAAR. ALS AUTOBANDIETEN ER OP UITGEGAAN. Te Atlanta, in den staat Georgië, is een vonnis ge veld, dat nog al van zich doet spreken. Een student, de 23-jarige George Harsh, is ter dood veroordeeld wegens twee moorden, door hem gepleegd hij pogin ggen om „emotie te hebben". Hij is van goede fami lie, en zijn ouders zijn geachte en welgestelde men schen. Harsh is altijd een zonderling geweest; hij leef de in een droomwereld van boekenfiguren. Reeds als jongen was hij „vreemd". Bovendien dronk hij zwaar. Hijzelf en een makker aan de universiteit verveel den zich en besloten, zich emotie te. verschaffen door er als autobandieten op uit te gaan, menschen op den grooten weg aan te houden en, onder bedreiging met revolver, te plunderen. Niet minder dan zeven zul ke aanrandingen zijn er geweest; maar bij twee daar van waren de slachtoffers ook gewapend en werd er geschoten, waarbij Harsh twee menschen dood schoot. De verdwaasde jongelui zouden wellicht nog niet eens ontdekt zijn, had niet Harsh de domheid gehad een broek met bloedspatten naar een uitstoomerij te stu ren. Dit leidde tot de ontdekking van het tweetal. Uit het getuigenverhoor bleek, dat de twee jongens zich bedronken voor zij hun heldendaden gingen be drijven. In de kamer van Harsh trof men couranten- uitknipsels aan, die betrekking hadden op de sensa- tioneelo zaak van de jongens Leopold en Locb (ook een moord uit zucht naar emotie). Verder bleken er boeken aanwezig te zijn, waarin vermaarde moord zaken werden behandeld. 'De terechtstelling van Harsh is bepaald op 15 Maart. Zijn makker, Callogly, moet nog terechtstaan. AARDBEVING IN ALASKA. Wolff meldt uit Sonnenburg: I In de kerk van het tuchthuis te Sonnenburg, die als tijdelijke rechtszaal is ingericht, begon gisteren het proces tegen 21 ambtenaren van dit gesticht, die allen, van den inspecteur tot den eersten bewaar der, worden beschuldigd van diefstal, verduistering, heling en aanzetting tot meineed, alles in verband met het onder de waarde verkoopcn yan voormaliga legergoederen. De gisteren gehoorde beklaagden ontkenden alle schuld. Enkelen hunner deden mededeelingen, waar uit bleek, dat het in het gesticht een ernstige janboel- was. De gevangenen verrichtten het werk niet, dal hun werd opgedragen, zij rookten en speelden kaart, zij waren in het bezit van zakmessen, en de directeur zou zelfs eens door een gevangene zijn gewond. Klach ten: bij de superieuren waren vergeefs en werden blijkbaar in de prullemand gedeponeerd. GEESTDRIFTIGE ONTVANGST OP SCHIPHOL Bijna vier uar lang! Reuter meldt uit Fairbanks (Alaska): De hevigste en langdurigste aardbeving in dit deel der wereld is hier Maandagnacht om half een geregistreerd. De aardbeving duurde bijna vier uur. X)e bewoners vluchtten uit hun huizen op straat om aan het gevaar te ontkomen. NIEUWE AARDBEVING IN SJANSI. Naar schatting 200 dooden. Uit Peking wordt gemeld: Zondag, bij het aanbreken van den dag, heeft in het district Soeyan, in N.W. Sjansi een nieuwe he vige aardbeving plaats gehad, waardoor vele per sonen in hun slaap zijn omgekomen. Naar schat ting zijn tweehonderd menschen gedood., EEN GROOTE BRAND TE KONSTANTI- NOPEL. De Griekenwijk ten deel in den. asch gelegd. Te Ivronstantinopel is Maandagavond in de Grie kenwijk een hevige brand uitgebroken, die nog aan gewakkerd werd door den sterken Noordenwind. Do vlammen sloegen daardoor over op andere gebou wen, zoodat een deel van de wijk geeheel vernield werd. Daarenboven werd de blussching nog zeer be lemmerd door de koude en sneeuw. De omvang van de schade is nog niet tê overzien. OOK MANNEN ..IN DE ZIJ". In Schillerhemd en korte broek naar kantoor. I Als burggravin Rhondda, die Maandag de kunst zijde-tentoonstelling te Londen heeft geopend, haar zin krijgt, dan zullen binnenkort ook mannen kunstzijde dragen en in Schillerhemd en korte broek beide van deze nieuwe stof vervaardigd, naar hun j kantoor gaan. De kunstzijde heeft reeds het gebied der vrouwenkleeding veroverd, waarom zou ze zich ook niet op het terrein van de heeren der schepping werpen? aldus ongeveer het betoog der burggravin. BLOEDIGE VERKIEZINGEN IN MEXICO. In totaal 25 dooden en 34 gewonden. In verschillende deelen van den staat Hidalgo hebben Zondag in verband met de gouverneurs verkiezingen vechtpartijen plaats gehad, waarhij in totaal 25 personen werden gedood. Alleen in het plaatsje Mixquihuala werden bij een botsing tus schen groepen burgers zestien personen gedood en 34 gewond. VERLATEN SCHIP GEVONDEN. De bemanning verloren? Uit Marseille wordt gemeld, dat een sleepboot al daar heeft binnengesleept het Italiaansche zeil schip „Fortuna" ,dat onbemand en zonder masten gevonden was. Het schip is door zijn bemanning verlaten en heeft dagen als een speelbal van wind en golven op de M'iddellandsche Zee rondgedreven. Alle pogingen der bemanning, om door signalen hulp te krijgen, zijn blijkbaar mislukt EEN AMERIKAANSCH REUZENLUCHT- SCHIP. 1000 passagiers. V. D. verneemt uit New York: Men is bezig plannen uit te werken voor den bouw van een luchtschip met 'een inhoud van 20 millioen kubieke voet. Het luchtschip zal 1000 pas sagiers kunnen vervoeren en een snelheid kunnen ontwikkelen van 100 mijl per uur. Gistermiddag is de PH—AEN, het post-vliegtuig uit Indië, precies om 3 uur 36 op Schiphol geland. De aankomst Op het oogenblik, dat bet vliegtuig kan aankomen, is de belangstelling op het Amsterdamsche vliegveld, Schiphol, zeer groot. Te 3 uur 33 duikt plotseling de PHAEN uit den mist op en cirkelt laag boven het vliegveld. Na een rondje gemaakt te hebben, daalt het toestel keurig. De familie van de bemanning snelt op het'toestel toe en de vrouwen van Duymelaar, Frijns en Brui- nesteyn gaan de cabine binnen, evenals de vader van den mecanicien, die den tweejarigen zoon van Brui- nesteyn op den arm draagt. Hartelijke omhelzingen, gejuich van omstanders. Het gezelschap begeeft zich nu naar de loods, waar ook vele honderden zich ver zamelen en de vliegers hartelijk toejuichen. Alle si renen loeien. Vol enthousiasme hebben verschillende sorekers he woord gevoerd, toen het gezelschap zich ui de loodi had verzameld. De directeur van de K.L.M., de heer Plesman, wees op de bijzonder groote waarde van dezen tocht. Hier eindigt, aldus zei de heer Plesman, de eerste periode van proefnemingen, een periode van gedwongen stil stand. Wij hopen, dat zij kort zal zijn en dat in April de proeftochten kunnen worden voortgezet. Velen in den lande hebben uw vlucht met groote belangstele ling gevolgd. Ook de kleine Bruinesteyn was steeds op het appèl. Spr. besloot met een driewerf „Hoera" op de K.L.M. en de Nederlandsche luchtvaart, waar ■mede allen instemden. Duimelaar vertelt In een onderhoud met de persvertegenwoordigers vertelde de piloot Duimelaar over den tocht en spe ciaal over het laatste gedeelte, waar, zooals bekend, de vliegers nogal met tegenslag te kampen hebben gehad. „Wat was de oorzaak van de motorweigering?" „De kou, alleen de kou. De temperatuur was 20 gr. onder nul. Praag ligt in een dal, maar het was nu ol wij in een ijskelder zaten en wij voelden het nog meer, omdat wij een paar dagen geleden nog in de tropische warmte zaten. „Een verwarmde loods hebben we in Praag niet enj Maandagochtend waren de motoren dan ook door en, door koud. De benzine vergaste niet snel genoeg, het zag er hopeloos uit. Er mankeerde niets aan ds motoren, er was geen vocht bij gekomen, ook geen: condensatie, maar op zulke lage temperaturen waren wij niet berekend. De „trucs" om dan toch den motor aan den gang te krijgen, kenden wij niet. De heer Guyllonard heeft ons door de telefoon de verbin ding met Praag is schitterend die „trucs" verteld en het resultaat van de instructie was, dat Maandaf middag de motoren draaiden. Het was toen echter te laat om Schiphol nog tijdig te bereiken. „Wij hadden maatregelen genomen, dat Dinsdag ochtend het euvel zich niet zou herhalen, maar één motor bleef koppig. Juist toen wij dit per telefoon mededeelden, begon hij te draaien en weldra verjilj ten wij den ijskelder". „En uw gedwongen rust in Constantinopel fout van de Regeering?" „Absoluut niet, alleen een gevolg van de lakshew der Turken. Zij zijn niet onwelwillend, zij werken niet opzettelijk tegen, geen sprake van, maar zij begrijpen blijkbaar niet, dat er menschen zijn, die spoed wil len maken. „Op de Engelsche vliegvelden hebben wij de scriH' terendste medewerking gehad. Daaraan mede is ae te danken, dat het van Batavia tot Constantinopel zoo uiterst vlot is gegaan. „Hoe was het weer?" „Van Aleppo af tot Batavia heen en terug praai- tig, maar tusschen Amsterdam en Aleppo in bei richtingen bijna voortdurend sneeuw. De overgang van de koude naar de warmte en omgekeerd, kwam op de route BagdadAleppo wel heel plotseling - Voorts hebben we in Indië heerlijke dagen genao. aldus besloot de heer Duimelaar zijn onderhoud. Lessen voor de toekomt I De eerste wintervlucht naar Indië heen en terug ij dus volbracht. Een paar kleine tegenslagen zijn geweest, tegenslagen welke behalve de »dlP,l0I7*i. tieke" moeilijkheden in Constantinopel uitsnw tend een gevolg waren van verrassingen, welke n weer had opgeleverd. jjn Die verrassingen hebben haar nut gehad, he lessen geweest voor de toekomst en zij hebben t geleerd, dat Nederland mannen bezit, welke zich n door onverwachte tegenslagen laten afschrikKe Doeh volharden emi het doel te bereiken «eregelden luchtpostdienst Amsterdam—Bandoen*'

Schager Courant | 1929 | | pagina 2