HOOGWOUD. WIERINGERWAARD. HARENKARSPEL. WIERINGEN. WARMENHUIZEN. ZIJPE. LANGENDIJK. ANNA PAULOWNA. WINKEL. PETTEN. BARSINGERHORN. NIEUWE NIED0RP. Uit onze Omgeving. Ernstige vechtpartij. De heer Nottelman vindt een salaris van f2800— f3300, voor deit Burgemeester-Secretaris niet over dreven, doch voelt zeer goed, dat het uitbetalen der verhoogde jaarwedden in vele gemeenten bezwaar lijk zal zijn. De Voorzittei deelt mede, dat deze nieuwe rege- ling 1 April 1929 zal ingaan. De gemeente Petten heeft er dus weinig meer mee te maken, gezien de vereeniging met de gemeente Zijpe, die op 1 Mei 1929 zal tot stand komen. De heer Timmerman merkt op, dat als Petten zelfstandig bleef, en er werd voor salarisverhooging gevoeld, men toch z'n steun niet aan een dergelijk ontwerp zou kunnen geven,omdat het geld om die jaarwedden uit te betalen ontbreekt. Spreker ge looft echter niet, dat het geeft, als er actie tegen ge voerd wordt. De Voorzitter wijst er op, dat hoewel de Burge meester en Secretaris door de gemeente worden be- j zoldigd, zij toch ook veel werkzaamheden verrich- ten in het belang van het Rijk, en dus een uitkee- i ring van het Rijk van f600.als bijdrage in die jaarwedden veel te weinig is. In den loop der jaren zijn de salarissen echter verhoogd, doch de uitkee- ring bleef dezelfde; de druk werd dus steeds zwaar der. Spreker vindt, dat Gedeputeerde Staten niet met dergelijke ontwerpen moesten komen, alvorens stappen gedaan te hebben tot herziening van de Rijksuitkeering. De heer Timmerman vraagt, of het wachtgeld be rekend wordt naar deze verhoogde jaarwedden. De Voorzitter deelt mede, dat het wachtgeld be rekend wordt naar de op het tijdstip der vereeni ging geldende jaarwedde. Wijzigt deze jaarwedde zich na de vereeniging, dan verandert ook het wachtgeld. De heer Timmerman zegt uit principe voor sala risverhooging te zijn, De Voorzitter wijst er nogmaals op, dat de voor gestelde salarissen niet te hoog zijn, doch de gelden tot het uitbetalen ervan zullen ontbreken, omdat de uitkeering van het Rijk te klein is. De heer Timmerman merkt op, dat er thans licht over gepraat kan wjorden, doch als Petten bleef be staan, zouden we er niet voor kunnen zijn wegens de daaruit voortspruitende financieele moeilijk heden. De heer De Graaff is van meening, dat het niet zal baten of men tegen de salarisverhooging is. De Voorzitter licht een en ander nog nader toe. Burgemeester en Wethouders stellen den Raad voor aan Gedeputeerde Staten mede te deelen, dat wel voor de verhooging der jaarwedden van Bur gemeesters, Secretarissen en Ontvangers wordt ge voeld, doch dat het wenschelijk is, dat er bij de re geering op wordt aangedrongen, dat de Rijksuit keering in die jaarwedden aanmerkelijk wordt ver hoogd, b.v. tot de helft der jaarwedden. Dit voorstel wordt aangenomen, alsmede het voorstel tot handhaving in klasse 1 der regeling. Van een Commissie uit den Raad der gemeente Harenkarspel is een circulaire ingekomen om actie te voeren tegen de salarisverhooging van Burge meesters, Secretarissen en Ontvangers. De heer Hollander merkt op, dat dit schrijven geen zin meer heeft na het zoo juist beslotene. De Voorzitter licht het nader toe, en brengt daar na het voorstel van Burgemeester en Wethouders om dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen in stemming, welk voorstel wordt aangenomen. Daarna is de vergadering door den Voorzitter ge sloten. AARTSWOUD. De gymnastiekvereeniging heeft Zondag en Dinsdag hare gewone jaarlijksohe uitvoeringen gegeven. Wij waren Dinsdag in de gelegenheid de verschillende oefe ningen te zien en laten we het maar eerlijk bekennen, ze werden prachtig en correct uitgevoerd. Wel boeit het eene meer dan het andere, doch alles bij elkaar, was het in alles een goed geslaagde uitvoering. Als uitzondering noemen wij de verschillende standen, het electriseh knotszwaalen, de prachtig uitgevoerde dan sen en het slot-tableau, voorstellende een droef vis- schersgezin. Vermelden wij nog dat ter afwisseling door de leden eenige zeer aardige voordrachten werden gegeven, welke ook goed voldeden. Zeer terecht merk te de voorzitter, de heer Glas, bij zijn sluitingswoord op, dat de thuisblijvers veel hebben verzuimd. De op komst had beter kunnen zijn. Dezer dagen hield de faderatie van Landbouw-, Tuin bouw- en Zuivelbedrijven een feestavond ter herdenking van het 10-jarig bestaan in de zaal van den heer P. Schenk. Er was zeer veel belangstelling, want er was geen plaats onbezet. De avond werd geopend met eenige liederen welke gezongen werden door de arbeiderszangvereeniging De stem der Volks, van Anna Paulowna. Daarna de decla- matrice Mevr. EJmeis van Buuren, die met algeheele aan dacht werd aangehoord. Door den heer W. van der Vall van Helloo werd een schitterende feestrede gehouden en was zooals gewoon lijk weer uitstekend op dreef. Tevens werd bekend ge maakt dat in de maand Februari een bioscoopavond zal worden gehouden. Ook deze avond zal zeker wel weer goed slagen, want er werden staande deze vergadering al ruim 90 kaarten verkocht. Als hoofdnummer werd genoemd: „De Wevers". Een gezellig bal was het slot van dezen goed geslaag den avond. Dinsdagavond vergaderde de Handeldrijvende en Industrieele Middenstandsvereeniging In het lokaal van den heer H. v. d. Woude onder leiding van den heer C. Rezelman Jz. Aanwezig 10 leden. De door den heer F. Zwaag voorgelezen notulen wer den onveranderd onder dank vastgesteld. Medegedeel dwerd dat in verband met een ingezonden adres aan 't Polderbestuur inzake brongasbelasting nog geen antwoord was ontvangen. Verder, dat 4 leden hadden bedankt en drie nieuwe leden waren toegetreden. Door den heer F. Zwaag werd hierna een mooi jaar verslag uitgebracht terwijl de heer H. Sijbrands een aar dlg verslag uitbracht over het gehouden congres te Alk maar. De rekening van den Penningmeester werd nagezien door de hoeren W. v. d. Ham en Jb. Mosk. Eerstge noemde deelt mede dat de ontvangsten met inbegrip saldo vorig jaar, hadden bedragen f 140.09, uitgaven f 64.85%, batig saldo f 75.23%. De rekening werd goed gekeurd. Aan de leden was deze dagen een boekje verstrekt get. de organisatie van den in- en verkoop bij den Han- deldr. Middenstand waarmoe een goeden dienst aan de leden is bewezen. Het is een mooi en leerzaam bookje. Als bestuursleden wegens periodieke aftreding van de heeren J. Bakker en K. Zander (niet herkiesbaar) werden gekozen de heeren Jb. Mosk en F. A. Tauber. Zoóals bekend ia onze vereeniging het vorig Jaar lid geworden van het bureau van advies. Voorzitter deelt nu mede, dat nu ieder lid, die op tech nisch- en Juridisch gebied inlichtingen wenscht, zich kan vervoegen bij Mr. Buiskool te Schagen. In voorko mende gevallen is gewenscht het bewijs van lidmaat schap mede te brengen. Van den Ned. Slagershond was nog een circulair* la- gekomen met verzoek steun en medewerking te ver- leencn, teneinde het bedrijf der «lagers bij do uitvoe ring van de bepalingen der arbeidswet 1919, die clas- slflceering te doen deelachtig worden, waarop dat be drijf volgens hunne oprechte overtuiging, naar recht en billijkheid aanspraak heeft. Besloten werd de ge vraagde medewerking te verleenen. Verder nog een paar Ingekomen stukken voor ken nisgeving aangenomen. De rondvraag levert niets op, waarna door den Voor zitter met een woord van dank de vergadering wordt opgeheven. Op 31 Dec. 1927 bedroeg de bevolking 1139; toename door vestiging 115, door geboorte 22, totaal 13,7 afname door overlijden 14, door vertrek 127, totaal 141, totale afname 4. zoodat het aantal personen op 31 Dec. 1928 1935 bedoeg. DIRKSHORN. Dinsdag heeft de afd. Harenkarspel van den Bond voor Staatspensionneering onder groote belangstelling zoowel van hier, als van zustervereenigingen uit den omtrek, haar 25-jarig bestaan herdacht. De zaal van den heer D. Bruin was overvol, toen de voorzitter, de heer C. de Vries, de vergadering opende met 'n woord van welkom en een betuiging van blijdschap over de goede opkomst Hij hield naast een korte propaganda- rede voor staatspensioen een opwekking tot deelne ming aan den strijd, die in dit jaar weder aan de stem bus zal worden gevoerd- Namens „Hollands Noorden" complimenteerde de heer Limpers den voorzitter en de afdeeling onder aanbieding van een medaille. Een afdeeling bood een bloemstuk aan, terwijl de voorzitters der afdeelingen St.-Maarten, St.-Maartens- brug en Oudkarspel-Noordscharwoude in. hartelijke be- j woord in gen feliciteerden. De heer C. de Vries dankte allen voor de attentie en hoopte, dat de afdeeling spoedig zou kunnen worden opgedoekt Tevens dankte hij reeds bij voorbaat de muziek- en de tooneelvereeniging voor haar belange- looze medewerking, waardoor het te Dirkshom z oo gemakkelijk valt, een avond als deze te .organiseeren Hierna gaven eenige leden van „Onder Ons", onder leiding van den heer Blaauw, een ernstig klinkend nummertje, een mooi begin van een schoonen avond, waarna „Nieuw Leven", versterkt met enkele vrijwilligers een aanvang maakte met de opvoering van „Fatum". Het eerste bedrijf, een juweeltje in zijn soort, beeldt uit een stemming van ideale huiselijke vrede en liefde. De kleine Reina Brommer speelde hierin haar rolletje op waarlijk uitnemende en ook innemen de wijze en toonde zich dus een goed kind van haar moeder. Ook het tweede bedrijf, waarin Geertje, de werkster, Berghuis d? „vüla"-bew©ner en Willem Baartman naar voren kwamen door mooi spel, sloeg zeer in, mede door den humor, welke daarin voorkomt. Het vierde bedrijf zou men humoristisch-dramatisch kunnen noemen. Eerst als Lien ten tooneele verschijnt, wordt de stemming zuiver dramatisch. „Fatum" heeft natuurlijk een propagandistische ten- denz, doch onwillekeurig vraagt men zich af, of in het gegeven geval een gering staatspensioen merkbare verbetering in den toestand zou hebben kunnen te weegbrengen. Het stuk demonstreert o.i. eerder 't rus tig bestaan van een behoorlijk gesalarieerd beambte, in tegenstelling vaak met datvan den met zorgen overladen patroon. Maar mooi en met ambitie is er gespeeld, waarvoor den «leider, den heer Van der Laan, een woord van dank toekomt. Het publiek toonde zich ook uiterst voldaan. Na een opwekkend nummer muziek, werd de ver gadering onder de gewone plichtplegingen gesloten. De collecte voor het Verkiezingsfonds heeft in de vergadering opgebracht ruim f 38. Te Den Oever zal eerstdaags een manufacturen zaak worden geopend, en wel in één der winkelhulzen van de blokwoningen van C. Tijsen aan de Hofstraat door de heeren Wend el en Droog, welke één dezer win kelhuizen huurden. De M.U.Z. maakt zloh voor de werkzaamheden aan de Oude Zeug weer klaar. Een paar zandzuigers zijn uit de haven van Den Oever reeds daarheen ge bracht Ook baggermolens e.d. liggen reeds onder stoom. Als het nu maar niet meer gaat vriez Aan de Gebr. Hegeman, aannemers te Oen Oever, is de bouw van een woonhuis opgedragen aan den Molgerdijk, voor rekening van P. Halfweeg. De pas aangebrachte mooie lichtreclame aan hét café van den heer N. Metselaar te Den Oever, werd door een vrachtauto van Gebr. Kaan aangereden en geheel verbrijzeld. Ook de lichtbak aan het café van N. Kok in de Nieuwstraat te Hippolytushoef werd aangereden, echter door een autobus. Deze was niet zoo heel erg beschadigd. De heer Jn. Kooy Oz. verkocht van zijn land in de Elft een bouwterein aan den heer Guldenmeester al hier, en wel dat gedeelte, wat ligt tegen het terrein van C. C. Bakker. De afd .Wieringen der Ned. Ver. tot afschaffing van alcoholhoudende dranken vergaderde Dinsdag avond in café Koster te Oosterland. Aanwezig 35 leden en enkele introducé's. Na opening en behandeling van enkele huishoudelijke aangelegenheden, waarbij o.a. bleek, dat het ledental steeds toeneemt en thans 43 bedraagt, was het woord aan Ds. O. L. van der Veen voor het houden van een lezing over het onderwerp. Het Amerikaansche drankverbod en plaatselijke keuze. Op duidelijke wijze zette hij de geschiedenis van de Amerikaansche drank bestrijding uiteen, beginnende bij de eerste „nuchter- heidsvereeniging", die reeds voor ruim 100 jaren werd opgericht. Al spoedig had deze beweging een grooten aanhang, vele staten werden drooggelegd, doch het bleek naderhand toch, dat men te hard van stapel was geloopen, het aanvankelijk gewonnen terrein werd voor een deèl weer verloren. Paa de wereldoorlog gaf den grooten stoot tot het algeheele verbod: toen had men alle graan noodig voor brood en door de wet werd toen verboden het te verwerken tot jenever of bier. Bovendien waren de groote brouwers bijna allen Duitr echers en dit was de oorzaak, dat men niet graag hun product afnam. Wat betreft de vele berichten over volkomen misluk king van het verbod, smokelarij, enz., moet men wel bedenken, dat dergelijke berichten vaak worden ver spreid door het drankkapitaal, dat vijandig staat tegenover het verbod. Bovendien waren enkele staten nog niet „rijp" voor de drooglegging' uiteraard komen er dus nog wel misstanden voor. Echter achten des kundigen over het algemeen het verbod geslaagd; tal van getuigenissen worden hiervan genoemd, waarvan vooral merkwaardig is de uitspraak van een rechter, dat zijn 12-jarlg dochtertje niet eens wist, hoe een dronken man deed. Naast dit verbod stelt spr. het hier juist voor den oorlog bij petitionnement voorgestel de stelsel van plaatselijke keuze. Dit gaat veel minder ver: het betreft alleen sterken drank (dus geen bier of wijn), zou alleen gelden voor een bepaalde gemeente, indien der ingezetenen ervoor was en dan nog al leen voor de café'a en niet voor gebruik in eigen wo ning Er zou dus nooit, zooals in Amerika, een alge meen verbod uit kunnen voortkomen. Het zou dus nog maar oen zeer bescheiden stap zijn, doch uit het feit, dat reeds zoo lang geleden dit voorstel is inge diend en er nog geen gevolg aan is gegeven, blijkt wel, dat men voorloopig met weinig tevreden moet wezen. Verschillende bezwaren zijn tegen het stelsel inge bracht, doch spr. toont aan, dat ze geen van allen steekhoudend zijn. Na eenige gedaehteawUweUa* volgt rondvraag, en daarna sluiting. Dinsdagmiddag heeft alhier het ijs bijna een slachtoffer gevraagd. Een jongen van den heer Tes- selaar zakte er namelijk bij het oude veilingsgebouw met zijn prikslee door. De drenkeling was reeds ge heel bewusteloos, toen hij door een 14-jarige jongen, A. Bommer Jzn., die geheel door het water moest, er uitgehaald werd. Aan het moedige optreden van dezen jongen redder is het dan ook te danken, dat het ventje, dat meer dood dan levend naar het huis van zijn ouders werd gedragen, niet verdronken is. Reeds was door mcnschen, die ijlings waren komen toeloopen, kunstmatige ademhaling toegepast. Dinsdagmorgen heeft voor het gemeentehuis al hier een aanrijding plaats geliad tusschen een fiets rijder en een met twee paarden gespannen koolwa- gen, bestuurd door den heer S. Vlugt Gzn. De laatste kwam uit het Zuideinde. en ging bij het gemeente huis links af de Stationstraat in naar de laadplaats Tegelijkertijd kwam uit liet Noordeinde bij café Slik ker aanrijden de heer W. Mosch Mzn., vergezeld van een verpleegster. Deze juffrouw hield rechts en kwam daardoor in botsing met de paarden van den koolwagen van Vlugt. Zij kwam te vallen. De fiets was erg beschadigd. Doordat de fietsrijdster de te genwoordigheid van geest had, kwam zij te vallen aan den giinstigsten kant van den wagen, zoodat zij er buitengewoon goed afkwam; de voet was wel erg opgezet en met een paar hoofdwonden werd zij met behulp van juffr. Rol, in de woning van Rol verbonden. Later werd hulp verleend door Dr. G. y. Hesteren en kon zij haar bestemming bereiken. De door B. en W. opgemaakte voordracht voor de benoeming van een gemeente-vroedvrouw luidt als volgt: L mej. E. de Haan te Dantumawoude, 2. mej. M. P. M. Kooiman te Oudenbosch. BURGERS RUG. Op Zaterdag j.1. hield het Ziekenfonds „Hulp ln Nood" haar halfjaarlijksche vergadering ten huize van den heer G. Bethiem. Aanwezig waren 19 leden. Voorzitter opent de vergadering met een hartelijk- woord en richt tevens een woord van dank tot 2 do nateurs voor 't belang in deze vereeniging gesteld. Afwezig was een bestuurslid, welke verhinderd waa deze bijeenkomst te bezoeken. Hierna voorlezing notulen, welke zonder op- of aan merkingen werden goedgekeurd. Thans is aan de orde rekening en verantwoording van den penningmeester, waaruit blijkt, dat de stand der kas momenteel f 1136.67 is, terwijl de reserve f 216.99 bedraagt. Door de commissie van toezicht wordt aan de vergadering medegedeeld, dat de boeken keurig in orde werden bevonden. Daarna voorlezing donateurs, waarna voorziter niet kon nalaten een woord van dank te brengen aan hen, die door &un donateurschap onze vereeniging zooveel trachten te steunen. Vervolgens had de voorlezing plaats van het Jaar verslag, dat onder dankzegging onveranderd werd goedgekeurd. De verloting, wat ten doel stelt vrijdom van contributie-betaling, werd dezen keer gewonnen door de heeren Jb. Koortens en Joh. Rampen. Van de Bestuursverkiezing was 't verloop, dat de aftredenden C. Kok, D. Nanne en. J. Kamper allen werden her kozen en wederom bereid .waren deze functie te be- kleeden. Bespreking afgevaardigde naar Utrecht te zenden, werd een heele discussie, wat tot slot had, dat de voorzitter, de heer G. Kok, als zoodanig zal worden heengezonden of als plaatsvervanger de heer H. Delver, om aldaar op Vrijdag 8 Febr. a.s. een open bare vergadering bij te wonen van het N.V.Z., als protest tegen de aanstaande Ziektewet. De rondvraag leverde op, dat de heer R. Struijf een woord van dank richtte tot het bestuur voor het schrij ven door hem ontvangen, en voegt er aan toe, dat hij 't op hoogen prijs heeft gesteld een dusdanig bericht te mogen hebben ontvangen. De heer De Heer brengt nog naar voren een hooger uitkeering te doen plaats hebben, wat algemeen beter wordt geacht het onveranderd te laten, wat alzoo ook werd besloten. Overigens brengt een onzer donateurs een dank uit aan voorzitter en bestuur voor de goede leiding en opoffering, welke zij zich getroost hebben. Hiermede is het inmiddels laat geworden en brengt voorziter onder dankzegging aan bestuur, leden en do nateurs voor de prettige wijze van samenwerking een einde aan deze bijeenkomst. Zondag jl. gaf het symphonie-orkest „Ons Genoe gen" van St. Maarten eene uitvoering, onder leiding van den heer S. Schut, opgeluisterd door zang en voordracht, in 't lokaal ,/t Zijper Welvaren" alhier. Dit programma is vooral wat 't muzikale gedeelte betreft in één woord schitterend afgewerkt. Jammer was 't daarom dan ook dat niet meer getrouwden dezen over 't algeheel schitterend geslaagden avond, die voor velen bovendien een leerzamen avond ge weest is en voor de niet aanwtezigen had kunnen zijn, hebben bezocht. Het tooneelstukje „Oom Eprian" werd uitstekend voorgedragen en allen die ook hierin hunne rollen onderling hebben gespeeld, komt een woord van lof toe, doch in 't bijzonder geldt dit voor den heer S. Schut, die gewoon onverbeterlijk was in zijne rol van straatmuzikant en dan ook verscheidene lach spieren een heel poos in beweging heeft doen hou den. Ook door den heer C. Schrijver werden op voortreffelijke wijze eenige zangnummertjes gege ven. Laten wij sluiten met de wensch te kennen te geven, dat dit orkestgezelschap weer eens spoedig met een nieuw programma de Burgerbruggers, want wij twijfelen niet of de naklanken van deze uitvoe ring zullen alsdan alle burgers ten zale doen trek ken, komen bezoeken, opdat er nogmaals en opnieuw genoten kan worden van eenen zoo genot vollen avond. Evenals altijd hadden we groot bal na, waar druk gebruik van gemaakt is en wel op een gezellige ma nier. OUDKARSPEL. Dinsdagmiddag werden op de banen van Volharding te Oudkarspel kinderwedstrijden gehouden met den na volgenden uitslag: Jongens 67 jaar, houtjesrapen: Ie pr. Bas. Span jaart, 2e pr. W. Tauber; Meisjes 67 jaar, houtjesrapen: le pr. Maria Kuiper, 2e pr. Corrie Hoogeboom; Jongens 8—9 jaar, vlag in stoof plaatsen: le pr. Jb. Tromp, 2e pr. K. Kroon, 3e pr. H. Bruin; Meisjes 89 jaar, vlag in stoof plaatsen: le pr. M. Spanjaart, 2e pr. M. Kamp, 3e pr. G. Kroon Kd. Jongens 1011 jaar, met een bal op een bordje rijden: le pr. Piet Tromp, 2e pr. Jn. Kostelijk, 3e pr. Jan Tauber Meisjes 1011 jaar, met bal op een bordje rijden: le pr. Gerrle Wit, 2e pr. Jansje Spanjaart, 3e pr. Cornelia Mink; Jongens 12, 13 en 14 Jaar, hardrijden, baanlengte 400 meter: le pr. P. Sneekes 551/5 sec., 2e pr. R. Tauber 57 8/5 sec., 3e pr. N. Jonker 58 sec., 4e pr. F. Hink 581/5 sec., 5e pr. Jo Carnas 581/5 sec. Meisjes 12, en 13 jaar, hardrijden met hindernissen: le pr. A. Jansen, 2e pr. T. Bruin, 3e pr. M. Bakker. Niettegenstaande de ingevallen dool waren op de ba nen nog vele schaatsenrijders aanwezig. Na afloop van de wedstrijden werden de prijzen aan de gelukkige win ners uitgereikt door den Voorzitter. Mr. C. P. Eecen, op een recht hartelijke wijze. De prijzen bestonden uit fraaie artikelen zeer naar het genctegen van de kinde ren, terwijl allt minder gelukkigen, verrast werden met een reep chocolade. Nu de dool overwinnaar van de vorst ii geworden heeft het bestuur van Volharding besloten de proefwedstrijden, welke Woensdag soudea worden verreden, niet te laten doorgaan en de banen te sluiten. Uitslag van de koli wedstrijden. De punten, welks behaald werden in de kolfwedstrij- den, die Zondag j.1. zijn gehouden, zijn als volgt: Vriendenkring. Noordscharwoude: C. J.angendUk 148 p., C. Pranger 143 p„ T. Kostelijk 154 p., G. Langendtjk 132 p., T. Pranger 150 p., totaal 847 p. Ons Genoegen, Noordscharwoude: F. MuiJeboom 156, J. Vlug 109, G. Dekker 139, J. Goudsblom 149, A. MoeSJes 181, P. Jes 129, totaal 813 p. Onder Vrienden, Oudkarspel: P. Kat 112, C. Vlug 98, Jb. Gelder 111, P. Gelder 124, S. Ton 101, totaal 340 p. Volharding, Oudkarspel: K. Quant 151, A. Eecen 153, K. Kroon 110, J. Schrieken 114, P. Kostelijk 145, C. Bak ker 130, totaal 805 p. Op Maat, Zuidscharwoude: A. Berkhout 141, W. Kos telijk, 146. P. Glas 129. P. Molepaar 153, J. Reijno 131, K. de Boer 102 .total 803 p. Gezellig Samenzijn, Zuidscharwoude: C. Mettos 118, W. Kraakman 129, P. Beers 101, Jb. de Wijs 99, Jb. Zijp 124. J. Borgen 114. totaal 685 p. De kassier van de Boerenleenbank, de heer D. Kaan, ia in deze gemeento verhuisd en woont thans ln het huis „Dorpzicht", Noorder Molenvaartsweg. Door den heer J. Keijzer, alhier, is een perecel land gekocht van de firma Neuvel, gelegen aan den Nieuwen- weg, waarop een woonhuis met schuur zal worden ge bouwd. Aannemer J. de Graaf is met den bouw belast De totale opbrengst van den verkoop van weldadlg- heidszegels, kantoor Anna Paulowne, bedroeg f 220.90, t.w. f 160.95 verkocht door eenige dames en f 59.25 ver kocht op het postkantoor. BREEZAND. Door den heer D. Koger, aannemer te Oen Helder, za Ivoor den heer L. Kortebaas te Lisse, een woonhuis worden gebouwd aan den Verlengden Stoomweg. VAN EWUCKSLUI8. Voor rekening van den heer Jb. Kaan, wonende te Wieringerwaard, zal door den aannemer Jan de Graaf een woonhuis worden gebouwd. Uit de 22 sollicitanten voor de betrekking van Va der en Moeder in het Wees- en Armenhuis is een dubbeltal gevormd bestaande uit: No. 1. C. Pic en echtgenoote te Schoorldam; no. 2. G. Eriks Az en echtgenoote te Bergen. Aangezien het concours van den Westfrieschen Bond van Harmonie- en Fanfarekorpsen in deze ge meente zal plaats hebben op 9 en 12 Mei a.s., valt dit gelijk met de kermis te Lutjewinkel en worden po gingen aangewend de kermis te-verstellen. Naar wij vernemen, ligt het in de bedoeling der Gascommissie, de gasleiding in do Weere te doen vervangen door ruimere buizen. Bij Koninklijk besluit is opnieuw benoemd tot burgomeester van de gemeente Petten de heer H. S. Eriks. De aanbeveling voor de benoeming van secretaris en ontvanger dezer gemeente luidt als volgt: 1. G. G. Loggers, thans secretaris van de gemeente Beusiohem (Geld.) 2. J. Th. Kunnen, thans seoretaris van de gemeente Zuidscharwoude. Op den Nutsavond, gehouden in het café van den heer Kossen aan de Kreil, is het deze keer ruw toe gegaan. De heer D. S. kreeg ruzie met z'n buurman P. over een reparatie aan z'n huis, met het gevolg dat men handgemeen raakte en een gevecht in optima forma volgde. D. S. liep hierbij 4 messteken van zeer ern- stigen aard op. Ook P. S. kreeg eenige verwondingen. D. S. is naar het ziekenhuis te Alkmaar vervoerd. Zijn toestand is tamelijk gunstig. De politie heeft de zaak voor nader onderzoek ih handen. MOERBEEK. De IJsclub Moerbeek heeft tijde de ijsperiode ook niet stilgezeten/en heeft gister de navolgende wedstrijden gehouden. De banen waren in goede con dities. Hardprikken voor meisjes van 13 jaar en ouder: 6 deelneemsters: le prijs P. Boere; 2e prijs Tr. v. d. Oord; 3e prijs Tr. Kouwenberg; 4e prijs Annie v. d. Wal; 5e prijs Alie Delver. Hardrijden voor heeren op de korte baan, 16 deel nemers: ie prijs D. Waiboer; 2e prijs H. Kouwen berg; 3e prijs Sj. v. d. Wal; 4e prijs Jac. Bakker. Hardrijden voor meisjes tot 13 jaar, 7 deelneem sters: le prijs B. Burger; 2e prijs G. Zijp; 3e prijs J. Doorn; 4e prijs B. Landman; 5e prijs N. Peper. Hardrijden voor jongens tot 13 jaar, 6 deelnemers: le prij3 C. Bakker; 2e prijs J. Keijzer; 3e prijs T. Wit. Hardrijden voor jongens van 13 tot 16 jaar, 8 deel nemers: le prijs C. Weij; 2e prijs T. Weij; 3e prijs C. Rens; 4e prijs H. v. d. Wal. Tot slot kregen we hardprikken voor heeren van 16 jaar en ouder. Hiervoor waren 16 deelnemers: le prijs R. Keijzer; 2e prijs P. Kater; 3e prijs C. Weij; 4e prijs P. Weij; 5e prijs M. Grootes; 6e prijs C. v Eeten; 7e prijs J. Kouwenberg. De prijzen bestonden allen in contanten, welke aan de kinderen des middags werden uitgereikt, ter wijl de prijzen voor de ouderen des avonds in 't café fan den heer v. d. Molen met een toepasselijk woord van den voorzitter, den heer J. Zijp werden overhan digd, waarna men als vanzelf sprekend nog een poosje gezellig bijeen bleef. NIEUWE NIEDORP. Kampioenschap schoonxijden Woensdag 23 Jan. werd het kampioenschap schoonrijden voor dames voor de provincie Noord holland verreden op de Rijd alhier. Het ijs was nat, maar gezond en hard. In het clubgebouw was door enkele dames ge zorgd, dat er voor het Bestuur en Jury en gedele geerden van het Hoofdbestuur van den Kon. Ned. Schaatsen Bond en voor de deelnemers(sters) thee aanwezig was en een bord heerlijke erwtensoep. De vertegenwoordiger van het Hoofdbestuur was de lieer J. J. de Boer uit Amsterdam. Diens vrouw, mevr. T. de BoerBlaauboer, de welbekende schaatsen- rijdster, was ook op de Rijd tegenwoordig en liet daar eenige staaltjes van haar kunnen aan het pu bliek zien. Het bleek dat zij nog steeds tot de boste schaatsenrijdsters van ons land behoort. De Jury bestond uit de heeren J. W. Teerink en C- J. Ooms uit Alkmaar en den heer A. Timmerman uit Oudkarspel. Er was nog veel publiek aanwezig, naar schatting pl.m. 400 k 500 raenschen. De wed strijd begon om 12 uur en eindigde om 5 uur. Te ongeveer halfzeven had de prijsuitreiking plaats in de Prins Maurits, alhier. De voorzitter van IJs- en Volksvermaak, de heer H. Wilbrink, richtte, alvorens hij de uitslag van de wedstrijden bekend maakte, eenige vriendelijke woorden von dank aan alle dames en heeren, dit

Schager Courant | 1929 | | pagina 2