GROOTE AFSLAG Raad ordscharwoude. een vast Werkman 200 Patrijs Leghorns een Smidsknecht, Nieuw financieel schandaal in Frankrijk. Binnenlandsch Nieuws. Ook de beide andere slachtoffers begraven. De bloemen uit Breezand over zee. IJswedstrijden te Weenen. Twaalf auto's in botsing. Verminderde werking van den Krakatau. De geweldige brand te Constantinopel. Advertentiën. KOEGRAS. Gemengd Nieuws. Ernstig liefdesdrama bij Frankfort Ernstig ongeluk in de bergen. van Rundvleesch en Varkensvleesch van 20 ct. per K.G. A. BLAAUBOER Motor-Schippersknecht. dat alle noodslachtingen Wed. A. van Stipriaan. welfllagcn van deze door IJ. en V. zoo belang- Vbeurtenis, hun welwillende medewerking J verleend. den wedstrijd om het kampioenschap schoon- hadden zich 16 deelneemsters opgegeven, vin er 1 niet was opgekomen. De uitslag was [uw: Eerste prijs Mevr. Schoorl-Keetman te Srhoin, welke hiermede den kampioenstitel •Jrkregen. Tweede prijs mevr. F. van Duijs- Joswijk te 's Gravenhage. Derde prijs mej. iptein te Naarden. dloop vtyi dezen wedstrijd is een gewone wed- tehouden in het schoonrijden voor paren, namen 12 paren deel met den navolgenden Eerste prijs mevr. Luiting-Met en de heer 'beiden te Alkmaar; tweede prijs mej. J. de heer J. Kuperus te Bergen; derde prijs Schoorl-Keetman te Barsingerhorn en de heer te Wieringerwaard. ,zen werden met felicitatie door den voorzit- IJ. en V. aan de respectievelijke dames en uitgereikt. rDa verkreeg de heer De Boer, de vertegen- liger van K. N. S. B., het woord en betuigde zijn tevredenheid over het vlotte verloop van den Jj en de meer dan hartelijke ontvangst wel- gnallen was bereid. De wedstrijd stond op een 10 hoog peil en spr. raadde de deelnemers sterk aan, zich ook eventueel voor het Ne- jjscli kampioenschap op te geven, welke raad door enkele nuttige wenken vergezeld deed het lid der Jury, de heer Teerink, sprak er ydschap over uit, dat het den juryleden zoo tewoon moeilijk was de punten toe te kennen, de verschillen zoo uiterst gering waren, slot dankte de voorzitter de sprekers voor riendelijke woorden van lof, welke het Be- too weinig gewend is. mede behoorde den voor IJ. en V. zoo gewich- ig wederom tot het verleden. jdagavond vergaderde de raad dezer gemeente lllge zitting ten gemeentehuize, om acht uur. ltter de heer Jhr. A. L. v. Spengler, Secretaris K. G. Reinders. pening der vergadering met welkom, uit de Voor- wensch dat Noordscharwoude evenals in 1928 moge gaan en wenscht den leden alle goeds toe fi. a volgt voorlezing der notulen van de vorige iring, welke na een kleine opmerking van den Geus ongewijzigd worden vastgesteld. Mededeelingen. rband met hetgeén de Voorz. in de vorige verga- heeft medegedeeld over de gascorruptie, dat de «arls der Koningin voornemens is een commls- onderzoek in te stellen en uittreksels uit de no- eeft opgevraagd, deelt hij thans mede, dat de saris verzoekt hem te berichten of de raad zich resultaat van dit onderzoek zal neerleggen, er De Geus vraagt of er geen schrijven van den isaris is ingekomen. Dergelijke verzoeken wor- h aan den raad gericht. oorzltter antwoordt dat geen schrijven is ingeko- twelk aan den raad gericht is. Was dit wel het zou hij dit wel in de vergadering gebracht er Kwadijk informeert naar de samenstelling der e Zal die bestaan uit onpartijdige personen? •ncitter zet-, «lat hem hiervan niets bekend Is. eenige verdere besprekingen besluit de raad het resultaat van het onderzoek neer te leggen. deelt de Voorzitter mede, dat op 10 Januari H. M. de Koningin-Moeder een telegram van gelukwensch is verzonden, ter gelegenheid van >lleum. Ingekomen stukken, «-verbaal van kasopname bjj den gemeente-ont- In kas was en moest ook zijn f 5281.89. letuigingen van den A.N.G.O.B. en de Nederland reeniging tot afschaffing van alcoholhoudende voor de toegekende subsidie. Staten deelen mede, dat het onderzoek van de ng voor 1929 nog niet is ajgeloopen'en daarom liasing over de goedkeuring wordt verdaagd. Dmmissie tot wering van schoolverzuim zendt rslag in over 1928. «tukken worden aangenomen voor kennisgeving ed. Politiebondvereeniging en de Ned. Vereeni- bevordering van den arbeid voor onvolwaardige richten, verzoeken den raad om eenige sub- IV. stellen voor deze adressen aa nte houden tot nde begrooting, daar steeds de gewoonte is ge in geen tusschentijdsche subsidies te verleenen. wordt z.h.s. besloten. igenaar zendt aan den raad het bericht, dat hij als lid van de plaatselijke commissie van toe- het lager onderwijs. Het ontslag wordt eervol lorzitter voegt hieraan toe de mededeeling, dat t. in de volgende vergadering met een aanbeve- benoeming van een nieuw lid zullen komen, imen is verder een schrijven van de vlsscherij- ing afd. Geestme'rambacht, met het verzoek het elijke vischwater wederom voor 5 jaren te mo kten. lorzitter deelt mede, dat B. en W. voorstellen w wederom te pachten voor 5 Jaar voor f 50 wordt besloten. Ire van Ged. Staten Inzake de Jaarwedderege- burgemeesters, secretarissen en gemeenteont- en Voorzitter wordt van dit stuk een nadere g gegeven. B. en W. stellen voor aan Ged. verzoeken de gemeente te plaatsen in de 8e I» meerderheid van B. en W. stelt echter voor tdde van den ontvanger zoo te laten als zij Het tegenwoordige salaris vindt zij voldoende Kzltter deelt nog mede, dat de jaarwedde van «meester en den secretaris bij plaatsing in de i dezelfde blijft, enkel ondergaat die van den f een verhooging. gemeente In de 3e klasse geplaatst wordt be- M jaarwedden: voor den burgemeester f 2500 fetaris f 2300—2800, ontvanger f 110Ö—1500. bedraagt de jaarwedde van den ontvanger Na het opmaken van de raadsagenda is nog oen een adres van de raadscommissie uit Ha- W over deze jaarwedderegeling, eveneens van Noordholland van den bond van gemeente-amb» Kooij kan zich volkomen met het voorstel 0Q W. vereenigen juist omdat we eenlgen tijd besloten hebben de wedden te herzien. ^rzltter zet hierna zijn meening als minderheid college van B. en W. ten opzichte van de jaar- den ontvanger, uiteen. Hij ia het ten op- T&n dit salaris niet met de meerderheid eens, "it dat het tegenwoordige salaris voldoende is. zijn de salarissen aanmerkelijk verlaagd, werkzaamheden doordat hot Rijk dê Inkom- *ting zelf ging heffen, doch door de invoering ^nieuwe boekhoudvoorschriften, zijn de werk- weder belangrijk toegenomen es daarom 3 de verhooging welke de ontvanger krögt bij in de 3e klasse, alleszins gerechtvaardigd, 'ben hier vijf scholen, zegt Wj, welke heel vee! B*t zich meebrengen, denken w* slechts aa* Nlrfd, wat dees ie heven. Bovendien moet men ook rekening houden m. de verantwoordelijkheid van een dergelijken ambtenaar. Daar niemand meer het woord over dit punt verlangt, brengt de Voorzitter het voorstel van B. en W. In stemming, hetwelk met aJgemeene stemmen wordt aangenomen. De gemeente wordt dus geplaatst in de 3e klasse, doch aan Ged: Staten zal verzocht worden, het salaris van den ontvanger te laten zooals het is. Hierna volgt een kleine bespreking van het adres ven de raadscommissie uit Harenkarspel en in ver- band hiermede dat van den bond van gemeente-ambte naren. De Voorzitter meent, dat op het eerste adres niet moet worden ingegaan, daar dit het prestige van den raad zal gaan verlagen. Bovendien geeft het voor onze gemeente toch niets. Dit adres is in de vergade ring van B. en W. nog niet behandeld, doch de voor zitter wil als zijn meening wel -zeggen, dat het adres voor kennisgeving dient te worden aangenomen. De raad heeft zoo net het voorstel van B. en W. aange nomen, zoodat op dit adres niet behoeft te worden in gegaan. De bond van gemeente-ambtenaren verzoekt opk om niet in te gaan op het adres uit Harenkarspel. Wethouder Ootjers gevoeit er toch wel iets voor. De Voorzitter heeft wel opgemerkt, dat de gemeenten zelfstandig moeten blijven, en ieder het beste kan oordeelen, over -eigen middelen, doch Ingaan op het adres kan toch zijn nut hebben en doet geen afbreuk aan de zelfstandigheid van den raad, Wellicht kan er iets bereikt worden. De voorzitter leest hierna fcet schrijven van den bond van gemeente-ambtenaren voor. Hij geeft in over weging, niet op het adres in te gaan. Wethouder Ootjers meent dat bet ontwerp van Ged. Staten nu juist niet met overgroots vriendelijkheid Is ontvangen. Als Ged. Staten te ver gaan, moet daar tegen geageerd worden en dan liefst gemeenschappe lijk, want dan hebben we kans dat er Iets bereikt wordt. Wethouder Barten gevoelt er niet voor en onder schrijft hetgeen de Voorzitter heeft gezegd. De heer Kooij zal alleen dan willen protesteeren, als Ged. Staten het ontwerp vastgesteld hadden, maar zij hebben enkel advies gevraagd. Als zij zich niet aan het advies hebben gehouden, dan eerst kunnen we protesteeren. De Voorzitter is het hiermee eens. Wethouder Ootjers merkt op, dat het dan al te laat ls. Na een kleine bespreking wordt met 4 tegen 3 stem men besloten niet op het advies in te gaan Aanvulling verordening op de keuring van waren. In verband met rechtelijke uitspraken, geeft de mi nister van Arbeid, Handel en Nijverheid in overweging de verordening te wijzigen. Aldus wordt besloten, overeenkomstig het voorstel van B. en W, Rondvraag. De heer Kwadijk informeert naar de verlichting van de Oosterstraat. Is de lantaarn al verplaatst? De Voorzitter dacht dat de lantaarn al verplaatst was en zegt onderzoek toe. Hierna vraagt hij naar de verduistering aan de gasfa briek. De Voorzitter antwoordt dat door een klerk-incas seerder gelden niet zijn afgedragen tot een gezamenlijk bedrag van pl.m. ongeveer 1300. Het bedrijf lijdt ech ter geen schade, daar dit bedrag is aangezuiverd en de man .overeenkomstig de verordening ontslagen is. De heer Kwadijk verklaart zich met dit antwoord te vreden gesteld. Hierna volgt sluiting der vergadering. De politie, die onmiddellijk werd geroepen, vond tus- schen de schoolboeken van het meisje een brief van den arbeider, waaruit bleek, dat deze een 28-Jarlge man, sedert geruimen tijd In ongeoorloofde betrekkingen met haar had gestaan. Men vermoedt, dat hij uit vrees, dat de ouders het zouden ontdekken en hem aan de politie zouden verraden, eerst zijn jeugdige minnares heeft om gebracht en vervolgens een eind aan zijn leven heeft gemaakt HOE DE SUIKER IN ENGELAND KWAM. De Fransche regeering voor 80 millioen frank opgelicht Een nieuw financieel schandaal vraagt op het oogenblik in Frankrijk weer de aandacht. Het betreft thans eenige suikerondernemingen, waarbij de Staat voor 80 millioen frank moet zijn opgelicht. De minis ter van financiën heeft de klacht ingediend. De maat schappijen hadden zich aangemeld als gegadigden voor het afnemen van partijen suiker van Duitsch- land op afbetaling van de vergoeding. Deze suiker werd hun in regelmatige omstandigheden geleverd. Zij kochten ze in Frankrijk of Engeland, wat in strijd was met hun contract en met de internationale ver plichtingen. Tegenover den Franschen staat deden zij hun schuld af in wissels, die op den vervaldag niet betaald werden. Bovendien kwam het geld voor de verkochte suiker niet aan de maatschappijen terug, de directeuren staken het in andere ondernemingen of gebruikten het te eigen bate. Naar het heet, kan dit nieuwe schandaal een groo ten omvang aannemen. Polier, de president-commissaris, is gevangen ge nomen en tegen twee andere leiders is een mandaat tot in hechtenisneming uitgevaardigd. Het voorbe reidend onderzoek heeft geruimen tijd geduurd, om dat dit in het buitenland moest gebeuren en omdat de belanghebbenden voorzorgen hadden getroffen om hun operaties te bemantelen. De betrokken maat schappijen waren met gering kapitaal opgericht, dat doorgaans het millioen niet te boven ging. Een er van diende z.g. tot exploitatie van een schip. Dit schip is nooit geleverd. De verschillende wissels werden gewaarborgd door een zekere firma Perry te Londen, die van twijfelachtig alloi is. De moei lijkheid bij het onderzoek was, dat aanvankelijk de ze firma verward werd met een gelijknamige firma te Londen, welke laatste er uitstekend voorstaat. Het ministerie van financiën heeft zich civiele partij gesteld. Bij de maatschappijen en hun directeuren zijn huiszoekingen gedaan, evenals bij verschillende banken, waar zij rekeningen hebben, Op die manier wil het gerecht te weten komen aan wie en onder welke omstandigheden de suiker verkocht is. De vrienden van Polier, verontschuldigen hem met het gewone praatje, nl. dat hij te goed van vertrou wen was en inzicht in zaken miste. De eigenlijke schuldigen zouden zich van hem bediend hebben. Pollier valt van een groote hoogte. Na zeer vol ledige juridische studiën was hij achtereenvolgens privaat-docent en professor te Toulouse en te Rijssel. Hij doceerde er staathuishoudkunde. In 1E£7 vroeg hij een verlof, dat verder ieder jaar verlengd werd, om zich in de praktijk met zaken doen te kunnen bezig houden. Hij was van huis uit gefortuneerd, en dege nen die hem gekend hebben, zijn in hooge mate ver baasd, dat hij zich aan oplichting heeft schuldig ge maakt. EEN SOMBERE PLECHTIGHEID. WOLKBREUKEN IN BRAZILIë. •Gisteren zijn te Opende en te Grootegast ook de bei de andere slachtoffers van den afschuwelijken moord in laatstgenoemde plaats, onder groote belangstel ling begraven. Vrijwel niémand van ver uit den om trek was thuis gebleven. Ofschoon niet van zoo over weldigenden indruk als Dinsdag bij den tocht naar het Esserveld te Groningen bij de begrafenis der twee andere slachtoffers, was de plechtigheid van gister, tengevolge van het droefgeestige, mistige weer in de kale omgeving van het wintersche landschap, somber der. Verscheidene sprekers voerden het woord. Te Grootegast kwam de stoet eerst tegen schemer donker op de begraafplaats aan. De Rotterdamsche Muzickvereeniging sloot de plech tigheid met het spelen van een treurmarsch. i)e duisternis was inmiddels reeds volkomen ge vallen, toen de deelnemers aan den stoet zich weder naar Groüingen begaven. DE EERSTE ZENDING PER VLIEGTUIG NAAR ENGELAND. Van den nood een vreugde gemaakt In eenige deelen van Brazilië hebben hevige wolkbreu- ken plaats gehad. De treinverbinding is op vele plaat- j sen verbroken. I Te Sao Paulo maakte de bevolking van het onder wa- I ter staan der straten gebruik om een Venetiaansch carnaval te houden. EEN VERSTEKELING. Van een koude rei» naar huls. Bij aankomst te New York (stad) van het s.s. Lan- castria meldde zich bij de scheepsofficieren een 19- jarige jongen aan. De Jongeman wm afkomstig tilt Winsford (Cheshire) en had zich als verstekeling elf dagen in de reddingsboot verscholen gehouden. Hij zag er treurig uit, zijn handen en voeten waren bevroren, terwijl hij nauwelijks kon spreken. Met hetzelfde schip wordt de verstekeling weer naar Engeland te ruggebracht. EXECUTIE VAN REBELLEN IN GUATEMALA. In een overzicht dat wij het vorige jaar gaven over de bolembollen-cultuur te Breezand, vermeldden we o.m., dat de bollen ook in het buitenland een goed afzetgebied vonden, ja zelfs speciaal de bloembollen uit Breezand werden gevraagd. Voor snijbloemen zal men trachten dezelfde reputatie waardig te worden. Nu waren met betrekking hiertoe reeds lang on derhandelingen gaande tusschen eenige bloemen- kweekers te Breezand en den vertegenwoordiger van de K.LjM. te Alkmaar, den heer A. Höhle, inzake het verzenden van versche snijbloemen rechtstreeks van hier per K.L.M. naar Londen. Thans zijn deze onderhandelingen met resultaat be kroond. Gistermorgen heeft de heer Höhle, namens de bloemenkweekers J. van den Berg Cz. en M. van den Berg Cz. te Breezand, twaalf kisten versche Cop- land-tulpen per K.L.M.-vliegtuig van Schiphol naar Londen verzonden. Samenzweerende communisten ontdekt, i Verscheidene leiders van den opstand te Guatemala, zijn zonder vorm van proces terechtgesteld. De overigen worden door de troepen achtervolgd. De politie beeft de communistische samenzweerders ontdekt, die een helsche machine aan president Chacon hadden gezon den. TE VOET VAN GLASGOW NAAR LONDEN Tocht van 200 werkloozen Ten einde te bereiken, dat de wet inzake de werkloos heid in Engeland wordt ingetrokken, hebben 200 werk loozen, uit alle deelen van Schotland, Glasgow verlaten, ten einde zich te voet naar Londen te begeven Ze zul len voor hun tocht ongeveer vijf weken noodig hebben. DE GRIEPEPIDEMIE IN NOORWEGEN. Sterke uitbreiding. Volgens berichten uit Oslo, heeft de griep-epidemie zich aldaar sterk uitgebreid. Gedurende de laatate week zijn te Oslo 1200 nieuwe gevallen gemeld. Men verwacht, dat dit aantal deze week nog grooter zal zijn. Het post -telegraaf- en telefoonverkeer heeft ten gevolge van de epidemie te dijden. BLOEMBOLLENDIEFSTAL TE HIUEGOM. Voor een waarde van f 1600 gestolen. In de kweekerij „Meerbeek" te Hillegom is voor een waarde van f 1600 aan bloembollen ontvreemd. TRAGISCH ONGEVAL TE SCHUILEN. BURG Fr. Twee broertje» door het ijs gezakt en vedronken. Te Schuilenburg zijn twee zoontjes van den rietsnij der W. de Vries, die hun vader zouden afhalen, door het ijs gezakt en verdronken. NEDERLAND DERDE IN DE 5000 HETER. DOORDAT EEN KIST VAN EEN VRACHTWAGEN VIEL. Maandagmiddag viel op den druk bereden weg tus schen Northamipton en Wellingborough,, op een hel lend gedeelte, een groote kist van een vrachtauto. Voor deze nog had kunnen stoppen' was een volgen de vrachtauto reeds tegen de kist aangereden en be schadigd. Het steeds onvermijdelijke Fordje volgde, waardoor de weg totaal versperd werd. Iedereen trachtte intusschcn zijn eigen schade zooveel moge lijk te herstellen, zoodat toen eindelijk een politie agent ter plaatse was, die een eind verder liep om aankomende auto's te waarschuwen, reeds tien auto's en vrachtauto's een schier onontwarbaar kluwen vormden. Voor de agent het verkeer definitief kon stopzetten, passeerden hem nog twee wagens, die terzijde van den weg in greppels terecht kwamen en van welke er een totaal vernield werd. Behalve bui len en schrammen kwamen geen persoonlijke onge lukken voor. ERNSTIGE ONTPLOFFING TE CHICAGO. Vier dooden. Te Chicago heeft een ernstige ontploffing plaats gehad, waarvan de oorzaak nog niet opgehelderd is. E'en gebouw werd geheel verwoest. Vier personen zijn om het leven gekomen, doch men vermoedt, dat zich onder de puinhoopen nog meer slachtoffers bevinden. ZUURSTOFFLESCH ONTPLOFT. Verscheidene gewonden. Wolff seint uit Magdan (Sauerland) d.d. gisteren: Hedenmorgen ontplofte in de fabriek Kristin- nenhütte nabij Manke een zuurstofflesch. Behalve verscheidene licht-gewonden werden 2 arbeiders zwaar en werd 1 arbeider doodelljk ge troffen. NOG MAAR ENKELE ZEER ZWARE ERUPTIES. Aneta meldt uit Batavia, d.d. gisteren: De Krakatau heeft gisteren 3.080 erupties te zien gegeven in series, waarvan 236 uitbarstingen een hoogte bereikten van 100 tot 875 M. Tusschen 8.50 en 9.05 uur zijn 36 bliksemverschijnselen uit de oprijzen de eruptiemassa waargenomen. De werking gaat zeer langzaam achteruit. Sinds 19.30 uur is geen eruptie werking meer waargenomen. De kraterrand, die uit zee oprees, i3 weer verdwenen. Van zes uur heden morgen af zijn slechts enkele zeer zware erupties waargenomen. VAN 12 STRATEN DE HUIZEN IN DE ASCH GELEGD. Door den geweldigen brand te Constantinopel zijn, voLgens nadere berichten, ongeveer. 400 huizen eri 12 straten in het Grieksche kwartier in de asch gelegd en werden ongeveer 2500 personen dakloos. Het aantal personen, dat om hét leven is gekomen, is slechts klein, maar het aantal gewonden daaren tegen zeer groot. De nood onder de getroffen bevolking, die bijna haar geheele 'hebben en houden verloren heeft, is bui tengewoon groot. De oorzaak van den brand is nog niet bekend, maar de politie vermoedt, dat het vuur is ontstaan in een huis, waar een geheime brandewijn-distilleerderij was gevestigd. De brandweer had te klagen over een groot gebrek aan water, waaraan moet worden toegeschre ven, dat de brand een dergelijken omvang kon aan nemen. JONG MEISJE EN HAAR MINNAAR VERMOORD. Men meldde gisteravond uit Berlijn: Een treurig drama heeft zich gister in den loop van den avond te Bonames, een voorstad van Frankfort, afgespeeld. Een arbeider, die daar met zijn vrouw en 14-jarig dochtertje woont, kreeg Dinsdagmiddag be- i zoek van een hem onbekenden arbeider, die hem den raad gaf op zijn dochter te passen, daar deze veel met I jongelieden omging. De ouders wezen den onbekende I de deur. Toen ze 's avonds van een wandeling naar j hun woning terugkeerden, vonden ze in de slaapkamer j den ongewenschten bezoeker van 's middags in een i plas bloed lijpe* en la hum bed Uf hum dochter rer- Nederlaag van Thunberg. In aanwezigheid van 5000 toeschouwers vonden gister te Weenen de hardrijder-wedstrijden van den „Wiener Eislauf-Verein" plaats. De verrassing van den dag vormde de nederlaag van Thunberg, die door Polacsek uit Weenen werd geklopt. De resultaten wa ren: Hardrijderij over 5000 M.: 1. Polacsek (Weenen) 0 m. 9 s.; 2. Thunberg (Finland) 9 m. 11 s.; 3. Heiden (Nederlan-d) 9 m. 17 s.; 4. Riedel (Weenen) 9 m. 20.6 s.; 5. Van der Veer 9 m. 21 s. Hardrijderij voor juniores over 500 M.: 1. Eötvös (Boedapest) 49 s.; 2. Schneller (Boedapest) 49.9 s. 8 DUITSCHERS EN EEN NEDERLANDSCHE DAME DOOR EEN LAWINE OVERVALLEN. Het Wolffburcau meldt uit Lech (Varalberg): Ten N. van de Kriegeralpe, is gistermiddag een ge zelschap van acht Duitschers en een Nederlandsche dame, die onder leiding van een skileeraar een hel ling beklommen, door een lawine van 50 bij 70 M. overvallen. Drie dames en twee heeren werden be dolven, vijf hunner werden nog levend van onder de sneeuw te voorschijn gehaald, maar een dame en een heer uit Frankfort waren, toen men hen vond, reeds overleden. VANAF HEDEN Aanbevelend, Slager - JULIANAD0RP. Met Maart of later gevraagd met Zoon, bekend met de bouwerij, woning be schikbaar, bij J. KUIPER, Terdiek, Nieuwe Niedorp. TE KOOP: (le en 2e leg), bij G. VISSER, Sint Maartensbrug, GevraagdEen bevaren Adres: C. WAGEMAKER, Beurt schipper, Barsingerhorn. Gevraagd: bij W. HALBERSMA, Smederij, Winkel. Ondergeteekende maakt hiermede béfïend aan de Veehouders uit Koegras door mijn noodslager P. KOSSEN worden verricht. Voor nette en billijke bediening wordt door mij ingestaan. Hoogachtend, Uw Dn., Spoorbrug, Koegras, 24 Jan. 1929.

Schager Courant | 1929 | | pagina 3