ANNA PAULOWNA. ZIJPE. SCHOORL. HOOGWOUD. WIERINGEN. WARMENHUIZEN. WIERINGERWAARD. PETTEN. OUDE NIEDORP. LANGENDIJK. HARENKARSPEL. Steenlegging Burgemeestershuis. Jnbrsnger* t* kunnen beheeren) en achteraf beschouwd eigenlijk la het bol van den leeuw zijn beland. Door bovengenoemde uitspraak «uilen ongelukkig genoeg de kleine meneoben welke het door bun gegeven vertrouwen eoo beeohaamd alen *00 niet voor altijd, bieronder tooh nog jarenlang gebukt gaan. Vooral betreft dit de oudere generatie, welke nooit meer In etaat le het verlorene met werken terug te verdienen. De hoop nog een» een flinke elotultkeerlng te «uilen ontvangen, li helaas in rook vervlogen. Hei «ij «ooi Op Woensdag 30 Januari, in den namiddag, werd in de in aanbouw zijnde ambtswoning voor den Bur gemeester een gedenksteen geplaatst. Uitgenoodigd waren: de ledon van den Raad dezer gemeente, Dijkgraaf en 'Heemraden van den Anna Paulownapolder, gemeenteambtenaren, architect, aan nemers en opzichter van den bouw; terwijl tevens andere bolangst'ellenden deze gebeurtenis bijwoonden De Burgemeester sprak de volgende rede uit: Dat de gemeente Anna Paulowna weinig openbare gebouwen heeft, behoeft geen verwondering en dat niet zoo zeer omdat kleine gemeenten vooral ten plattelande daarmede over 'het algemeen niet rijk be deeld zijn, maar vooral hierom, omdat deze gemeente nog zoo betrekkelijk jong is. Het gaut met het oprichten van een gemeentehuis- houding ook al zooals het gaat met het inrichten van een jonge huishouding: 1. de tering dient naar de nering gezet; 2. er is dan zooveel noodig dat alles wat niet strikt noodig is, zooveel mogelijk geweerd moet worden; vaak kan zelfs het werkelijk noodige niet eens aan geschaft worden. Uitbreiding van een of ander of verbouwing kan altijd nog plaats vinden wanneer de noodzakelijkheid daarvan is gebleken en de mogelijk heid daarvoor aanwezig is. Toen deze gemeente 1 Augustus 1870 als zelfstan dige gemeente van Zijpe werd afgescheiden, moest et aan de gemeente Zijpe als aandeel in de schulden ier gemeente een bedrag van f4000.betalen en had de nieuwe gemeente geen andere eigendommen dan school I aan de Kleine Sluis en school II te Breezand. Een gemeentehuis ontbrak, zelfs. In de raadsnotulen van 11 October 1871 wordt dan ook gemeld, dat B. en W. van den kastelein Van Wijk uit „Veerburg" hebben gehuurd een gedeelte van diens zaal voor Secretarie, tegen een huurprijs van f 12.50 per maand en dat onder die huur ook is begrepen het gebruik van een Raadkamer. Dat de tering naar de nering moest worden gezet hlijkt wel uit het feit dat in diezelfde vergadering een voorstel van B. en W. om een brandspuit aan te koo- pen, niet werd aangenomen, omdat de kosten te hoog werden bevonden; toch werd een bedrag van f200.— gevoteerd voor brandemmers en haken, waarmede meende men voorloopig wel kon worden volstaan en werd eerst in de raadsvergadering van 29 Juli 187i- besloten van den heer W. Leur te Amsterdam, eige naar van den meestoof, een reeds gebruikte brand spuit aan te koopen voor de som van f 100. Den 31 Januari 1873 werd besloten school I, staan de op het zoogenaamde Kerkeland en waaraan grootc reparatie's moesten plaats vinden, niet te herstellen, maar voor raadhuis te verbouwen, de daarachter gele gen onderwijzerswoning voor doktershuis in te rich ten, een terrein aan te koopen, en daarop een nieuwe school met onderwijzerswoning te stichten. Als bewijs van de goede verstandhouding en voor ""treffelijke samenwerking die toen reeds tusschen het Bestuur van den Anna Paulownapolder en de gemeen te bestond, kan dienen dat door den polder aan de gemeente gratis werd aangeboden een terrein gelegen achter „Veerburg" aan „de Lagedijksloot", teneinde daarop een nieuwe school met speelplaats en tuin te kunnen stichten. Natuurlijk werd die aanbieding gaarne en onder dank aanvaard. Moge in 't belang van gemeente en polder beide, die aangename en vriendschappelijke verstandhou ding ten allen tijde bestendigd blijven. 20 December 1875 werd liet nieuwe raadhuis, dat voor f3900.was verbouwd door den aannemer P. Wilïns, officiel in gebruik genomen met een rede van Burgemeester C. E. Perk. De optimistische toon wel ke daaruit opklonk, vervult ons thans nog met bewon dering en trotsch. Burgemeester Perk las daarbij een gedeelte voor uit het verzoek dat de ingezetenen vroe ger hadden ingediend om Anna Paulowna tot zelf standige gemeente te verheffen, n.1.: „Wij ontveinzen ons de groote bezwaren niet, maar wij willen toonen dat wij den plicht der bewoners beseffen om voor een goed burgerlijk beheer te zorgen en wij willen ons de bezwaren getroosten daaraan verbonden, opdat wij eenmaal met eere mogen worden genoemd in de rij der vaaerlandsche gemeenten"; en nadat de heer Perk dan heeft betoogd dat de jonge gemeente alles heeft gedaan om deze belofte in te lossen, vervolgt hij: ,wijs mij en ik ben er trotsch op om den wille van de plaats die mij lief geworden is wijt mij de gemeente van omvang en krachten aan de onze gelijk, waar gedaan is wat hier werd tot stand gebracht!"; en na dan nog een opsomming te heb ben gegeven van de verschillende instellingen die reeds een plaats hadden verkregen, besluit hij, dat: „door de inwijding van een eigen Raadhuis op al dat werk de kroon wordt gezet". De woning aan het raadhuis deed aanvankelijk naar zijne bestemming dienst als dokterswoning, doch werd na vertrek van den arts Keijzer in de raadsver gadering van 24 Juni 1879 verhuurd aan den Gemeen Usecretaris, den heer A. J. de oJngh, thans nog woon achter te den Helder en u allen nog zoo wel bekend als oud-Penningmeester van den Anna Paulownapolder. in 1896 werd de meestoof aangekocht voor f 1200.— en voor een bedrag van f6800.tot woning van den gemeentegeneesheer verbouwd en was na een langt vacature Dr. Oostra in dat jaar de eerste bewoner. In 1901 werd het postkantoor door de gemeente gebouwd, nadat de gemeente in 1875 de begraafplaats had over genomen en in 1889 school III in den Oostpolder had gesticht Zoolang de Burgemeesters dezer gemeente tevens het secrtariaat waarnamen, konden die titularissen blijven wonen in de ambtswoning van den Secretaris, doch nu de ambten van Burgemeester en Secretaris niet meer zijn gecumuleerd en door aanwas van de gemeente ook in de toekomst waarschijnlijk wel niet meer zullen vereenigd worden, deed zich het gemis aan 'n burgemeestershuis meer en meer gevoelen en "besloot de Raad in zijne vergadering van 10 Juli 1928 tot stichting van een burgemeesters ambtswoning over te gaan en is reeds onder leiding van de archi tecten Dekker en De Bruin door de aannemers Ge broeders Boekei te O. Niedorp, onder dagelijksch op zicht van den heer Ter Huppen met den bouw be gonnen. Het gemeentebestuur heeft gemeend dit belangrijke feit te moeten vastleggen en een gedenksten in dit ge bouw te moeten aanbrengen en zal mijn zoontje op dit oogenblik dezen stoen hier inmetselen. Op den steen is uitgebeiteld: „Op 30 Januari 1929 werd deze steen gesteld door Johannes L. Th. Groneman, oud 11 jaren, in tegenwoordigheid van G. J. Lovink, Burgemeester, D. Stammes, D. Lubbert, Wethouder®, C. Keijzer Secretaris". Mijne Heeren: „Ik (hoop dat tot in lengte van jaren deze steen bij het nageslacht de herinnering zal leven dig houden dat ook wij door den aanbouw van dit hui® hebben willen toonen dat het ene ernstig etre- vsn «li, na te komen de belofte afgelegd door onze voorouders bij de stichting van deze gemeente, n.1.: One bezwaren te getroosten opdat Anna Paulowna eenmaal met eere wordt genoemd in de rij der Vader- tundscho Gemeenten. Ik heb gezegd. i Bij de plochtlgheid waren tegenwoordig de hoe-! rou D. Stammes, wethouder, Jb. van der Hani, H. Jon ker, W. Komen en C Rezelman, raadsleden, C. Keij zer, secretaris, Baken, gemeente-ontvanger en «nej. Pranger, de aannemers Gebr. Boekei. de vheor Dek ker, architect, met den dagelij-kschen opzichter, enz. De heeren Lubbert, wethouder, Van den Berg, Keu ris, Koorn, Kuiken en Raven, raadsleden, waren af wezig. Na afloop sprak de heer Lovink nog een dankwoord waarna de heer Jonker, fotograaf van Heiloo, een paar kiekjes nam. VAN EWIJCKSLUIS. Tengevolge van de gladheid schoof hier Wocns- lagmorgen de hoer W. Waiboer met zijn luxe-auto .i-gon don stilstaanden brandstoffenauto van do Coöperatie „De Tijdgeest". Het portier der luxe- mto werd daarbij vernield, terwijl ook een dor ifatbordon werd gehavend. Van de brandstoffen iuto werd het achterbord vernield, terwijl een der ichterbanden deerlijk werd beschadigd. Dinsdagavond vergaderde de Vereeniglng „Vis- achersbelangen" ten lokale van den heer Chr. Hoog- noed. Nadat de voorzitter ,de heer K. Keuris Azn., de /t-rgadering met een toepasselijk woord had geopend werd door hem verslag uitgebracht van het bezoek, lat eene deputatie uit de vereeniglng had gebracht ian den Inspecteur der Visscherijen en aan de Ge- ierale Commissie. Bij den Inspecteur der Vissche rijen was uiteengezet, hoe de vereeniging meende, lat de visscherij in de naaste toekomst in de komen de binnenwateren zou dienen te worden geregeld en hoe de visschers, die hunne visscherij daartoe zou den willen omzetten, daarbij naar de meoning der vereeniging zouden dienen te worden geholpen. Deze regeling, te uitvoerig om hier in enkele woorden saam te vatten, doch waarbij met de belangen van tlle rondom Wieringermeer en het Boezemrneer wo nende visschers zooveel mogelijk rekening wordt ge houden, bleek de voorloopige goedkeuring van den .nspecteur der Visscherijen wel te kunnen wegdra gen en deze had dan ook in uitzicht gesteld, dat, voor zoover hieraan door de Visscherij-Inspectie kon worden medegewerkt, op diens steun wel kon worden grekend. Het was echter wel gewenscht, dat de Visscherij-Inspectie dan te vóren nog eene schriftelijke uiteenzetting ontving van de door de deputatie ontworpen plannen, Aan dezen wensch is inmiddels reeds voldaan. Om tot uitvoering dier plannen te komen, achtte de Inspecteur echter onderling overleg tusschen de jmliggende visscherij-organisaties gewenscht. Mis schien (althans ,de commissie is deze meening toe gedaan) zou het vormen van eene geheel nieuwe or ganisatie van de bij deze visscherij betrokkenen, nog de beste oplossing kunnen geven. Ook bij de sub-commissie voor de visscherij uit de Generale Commissie was bedoeld plan ter sprake gebracht, welke echter aan de volvoering van deze plannen weinig meende te kunnen doen. Echter was hier voornamelijk gevraagd om hen, die in een an der bedrijf zouden willen overgaan, hierbij met een op gemakkelijke wijze aflosbaar en tegen lage rente te verleenen crediet te steunen, terwijl voor hen, die hunne Zuiderzeevisscherij in eene binnenvissche- rij zouden willen omzetten, eenzelfde crediet was gevraagd, benevens in het overgangstijdperk eene geldelijke tegemoetkoming. In dit verband was door de Generale Commissie gewezen op de rente voor waardevermindering, die in een zoodanig geval zou kunnen worden toegediend, welke rente echter elke vier jaar met één procent terugloopt. Nadat er door onze deputatie op was gewezen, dat de visschers nog altijd op het standpunt staan, dat zij in de eerste plaats recht hebben op het volle bedrag der waar devermindering van vaartuigen en vischwant en zij voor dit recht zouden blijven ijveren, was ook ge vraagd, waarom de Generale Commissie op ver schillende verzoekschriften geen enkel antwoord had verzonden, waarop was geantwoord, dat gedu rende zekeren tijd slechts die verzoekschriften wa- <en beantwoord, welke de Generale Commissie ge heel of gedeeltelijk meende te moeten inwilligen. Thans echter kon elk verzoekschrift op antwoord re kenen. De deputatie onzer vereeniging is echter van mee ning, dat in algemeenen zin de Generale Commissie zich in de ruimte tracht te houden, al is dan ook ioor dit bezoek bereikt, dat ten aanzien van som- oige aangelegenheden weer nieuwe gezichtspunten zijn verkregen. Voorzitter nu is van meening, dat nu niet moet worden stilgestaan, doch verdere stap- nen genomen dienen te worden, waarom door hem Ie vraag wordt gesteld, of men daarvoor de bestaan- le commissie blijft wenschcn of hiervoor eene niau- ve, met het oog op de financiën mogelijk kleinere, deputatie wenscht. Nadat hierover verschillende leden het woord heb- en gevoerd, waaruit blijkt dat men de bestaande comm. als zoodanig wenscht te blijven behouden, wordt deze hiervoor opnieuw aangewezen. De be- loelde commissie bestaat uit de h.h. K. Keuris Azn. en Jb. Bood van Van Ewijcksluis, benevens J. Kooij P Dzn. van Nieuwesluis. Vervolgens komt in behandeling de agenda der ilgemeene vergadering, te houden door het Centraal- "omité van Zuiderzeevisschers, ten opzichte der schaderegeling, federatief samenwerkende met den R.K. Sint Petrusbond en met den Christelijken Zee- liedenbond, welke vergadering op 2 Februari a.s. te Vmsterdam zal worden gehouden. Als hoofdpunten ler agenda kunnen wal worden aangerekend de pun- 4en 4, 5 en 6, allen betrekking hebbende op de ko llende actie. Deze punten zullen handelen over eene mtwerp-brochure en de vaststelling daarvan; over sene pers-campagne en den radio-omroep en over ^ene te houden groote vergadering, wanneer deze bij le indiening van het ontwerp tot wijziging der Zuiderzeesteunwet noodig blijkt. Daarnaast zal op de ze vergadering nog oene bespreking worden gehou den over de mogelijkheid om Zuiderzeevisschers over te plaatsen naar de Wadden- en Noordzeevis- scherij. Alles bijeen, zal deze vergadering dus wel zeer belangrijk zijn, meent de voorzitter aan zijne toelichting te moeten toevoegen. Deze meening wordt ook door de overige leden ge deeld. Slechts bestaat verschil over de vraag, of de vereeniging door één of twee afgevaardigden zal zijn vertegenwoordigd. Waar echter de voorzitter in zijn kwaliteit van bestuurslid van het Centraal-Comité reeds op deze vergadering aanwezig za! zijn, kan men zich er in het algemeen wel mee vereenigen, dat slechts één afgevaardigde wordt benoemd, als hoe danig de heer J. Kooij P. Dzn. wordt gekozen. Nadat nog enkele minder belangrijke aangelegen heden zijn behandeld, wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Naar wij vernemen is de heer A. Olie, hoofd der O. L. school te St. Maartensbrug sinds 1 Jan. 1928 met verlof wegens ziekte door den Pensioenraad afge keurd in verband met zijn gezondheidstoestand. Ingevolge de onlangs afgekondigde wijziging van de Lager Onderwijswet mogen de in de O. L school te Burgerbrug en St Maartensbrug toegelaten assistenten werkzaam blijven tot 1 Mei 1929. Het aantal leerlingen Is van dien aard, dat met Ingang van genoemden da tum een 8de leerkracht aan des» belde scholen aange steld kan wordt». OUD1ESLUIS. De ten nam» van D. Langedijk staande vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein is, na verkregen toestemming van den Mlnlater van Ar beid, Handel en Nijverheid, door B. un W, overgeschre ven op naam van J. Bulsman alhier. OUDK6LUIS. Zondag hadden wij hier hardrijderij voor jongens en meisjes op de Kgalement, waarvoor van tle zijde der Jeugd veel belangstelling bestond, torwijl Dinsdag ringsteken voor paren werd gehouden. Hiervoor was de belangstelling niet minder groot, waar 16 paren hieraan deelnamen. De prijzen werden gewonnen door C. de Graaf en J. Groot, G. Veltman on Jac. Groot, K. Paar]berg en mevr. Vriesman en C.Asjes en H. Rezelman, re«p. le, 2e. 3e en 4e prijs. Een en ander hud een zeer geanimeerd verloop. De prijzen bestonden in belde gevallen uit contanten, terwijl Zondag alle deelnernerststers) op een roep chocolade werden ont haald. Voor het achaatsrijdend publiek is het wel jam- mor, dat „d8 Poel" niet betrouwbaar is, aangezien hier wat breeder baan aangelegd kon worden. Het Raadslid Schermer verzoekt ons een kleine wij ziging ln het Raadaverslag van 29 Januari 1.1. Daar staat, dat hij heeft gezegd: „wij hebben hier een goed Burgemeester en een goed Secretaris", 't Is achter iets anders. Er ie gezegd door hem; „een goed Burgemeester, Secretaris en Ontvanger, die hun taak naar behooren vervullen, komen ln 't algemeen ge nomen, goede salarissen toe", 't Is uwen verslaggever misschien ontgaan, dat spre ker niet speciaal de Sohoorlsche ambtenaren, doch de ambtenaren ln 't algemeen naar voren bracht De personen in kwestie zijn door alle raadsleden met rust gelaten. Goede noch minder goede capaciteiten zijn besproken. AARTSWOUD. De uitslag van den wedstrijd op schaatsen voor pa ren was als volgt: le prijs f 10. de heer A. Burger en Mej. A. Purmer; 2e prijs f 5, C. Polsma en echtgenoote; Se prijs f 2.50, P. Dirkmaat en echtgenoote. De autobusdienst Prins, heeft de postbussen van brie venbussen voorzien, zoowaar voor de buitenwijken een uitkomst, voor vlugger postverzending. Door het Leger des Hells werden J.1. Dinsdag te Hlp- polytushoef twee samenkomsten gehouden, met licht beelden ln evangelisatie en wel een voor kinderen en een voor volwassenen. Vooral 's middags do kindersa menkomst werd goed bezocht ,en werd het prachtige verhaal „Wiens Kind" aandachtig gevolgd. De ouderen hadden des avonds meer belangstelling kunnen toonen, hoewel hetzelfde meer uitgebreide verhaal aandachtig werd aangehoord. Deze bijeenkomsten mogen dan ook als goed geslaagd beschouwd worden. Woensdag werden te Den Oever in de Kapel dezelfde bijeenkomsten gehouden. De visschers aan den Oever welke ter haringvangst uitvaren ,maken een heel aardige vangst En daar de haring een behoorlijken prijs opbrengt, geeft het aan die visschers nog een behoorlijke verdienste in de win termaanden. Het stuk grasland De Gare op Westerkllef, eigendom van P. Kreijger Jr, is in onderhandschen verkoop over gegaan aan A. Keijzer Pz. alhier. De bewoners van de Oude Zeug van van het drijvende materiaal op zee ln de nabijheid van Der. Oever en Oude Zeug zullen mot het a.s. seizoen wel in de gelegenheid worden gesteld hun levensmiddelen e.d. in te slaan. Zooals wij reeds meldden, gaat D. Bak ker parlevinken voor de Coöperatieve verbruiksvereent- ging „De Tijdgeest" te Winkel en Jn. Kat is ook al reeds met dit werk begonnen, terwijl de heer Visser uit Amsterdam .welke heden het woon- en winkelhuis van J. M. Tijsen te Den Oever betrok, met enkele dagen ook dit werk zal beginnen. De heer Jn. Metselaar te Den Oever, welke in de laatste vergadering van D.E.T.V. is herbenoemd tot be stuurslid van die vereeniging, heeft te kennen gegeven, deze functie wegens gezondheidsredenen niet meer te kunnen aanvaarden. Woensdagmiddag te 2 uur werd door dan slager J. Poppen te Den Oever zijn nieuw gebouwde, naar de eischen des tjjds zeer modem ingerichte slagerij in ge bruik genomen. Wij werden ook uitgenoodigd een kijk je te nemen, en we kunnen geruat zeggen: de kous ie daar ai. De zeer ruime winkel, het Is een lust om te zien, met een inhoud van electrische machines, een ver- rolbare toonbank, en keurig ingerichte en opgestelde etalages. Tevens is ingebouwd een electrische koelin stallatie .zoodat met eigen materiaal de Inhoud der koel cel altijd beneden het vriespunt kan worden gebracht. Dit is nu met vriezend weer niet noodzakelijk, maar in den zomermaanden is dit een uitkomst tegen bederf van de vleeschwaren. Ook de woning en kantoor zijn keurig afgewerkt en niet te vergeten de afzonderlijk gebouwde slachtplaats is ingericht zoo het behoort. Ook het uiter lijke is niet vergeten, daar een zeer keurig afgewerkte en welsprekende lichtreclamebak aan den voorgevel is aangebracht. Niet alleen Poppen kan trotsch op zulk een zaak zijn, maar ook de aannemer, schilder en installateurs kun nen met hun werk voor den dag komen. Voor deze gelegenheid van opening heeft Poppen drie heele beste koeien en vijf varkens geslacht, en wij wenschen hem toe dat deze massa vleeschwaren in korten tijd zal zijn uitverkocht en wij willen hopen met vele anderen, dat het Poppen en zijn fam. goed in zijn nieuwe zaak moge gaan. Ook daaraan kunnen wij bijna niet twijfelen, als we den schat van bloemenmanden, planten en bouquetten zagen binnendragen, welke het geheel een feestelijk aanzien geven. Het plaatselijk zoowel als het buiten vracht- en auto- buBverkeer was gisteren wegens de zeer gladde wegen hier zoo goed als geheel stilgelegd. Door de gladheid van de straat geraakte Woensdag morgen de autobestuurder v. d. B. aan den Oever met zijn wagen tegen de woning van M. Gorter. Hij vond het maar raadzaam de auto in de garage terug te brengen, om het later nogmaals te probeeren. Ook de vrachtrijder P. aan den Oever geraakte op de haven met z'n auto tegen een vloedpaal, wat voor hem nog een geluk was, want een zeebad zou anders onvermijdelijk geweest zijn, indien die paai hem niet keerde. Met eenige averij aan de vooras, werd de auto bij de smederij van Gebr. Kuit gebracht om te worden gerepareerd. SCHOORLDAM. De IJsclub Schoorldam wilde ook niet ten achter blijven en schreef ook een paar wedstrijder uit te weten. Zondag voor do leden, van den IJabond NJHLN., bestaande uit rijden met hindernissen, waarvan de uit slag was: Kinderen van 6—9 Jaar, houtjesrapen: 1. J. Ens, 2. A. Nicolai, 3. G. Beukers, 4. S. de Leeuw. Kinderen van 10—14 jaar, kaartuitzoeken: 1. P. Ruls, 2. J. Jonker, 8. J. de Graaf, 4.' P. Jonker. Yin fr-10 Jut, kil op klu4j«: J. u, t, d. Wel, 2. D. de Geus, 8. A. Jonker, 4. Jannetje de Graaf, Melsjee van 10—14 jaar, knlkkerrijden: 1. F. Zoo®, 2. G. Spaan, 3. H. Koel, 4. W. Akkerman. Dinsdagmiddag Hardprlkk&n, waaraan 24 personen deelnamen. Dit was een aardige attractie, waarvan het publiek ten seerate genoot, le prils C. de Vries, 2« prijs P. Sevenhuijsen, 3e prijs D. Savenhuljien, 4e priji R. Beukers. Een talrijk publiek woonde beide dagen den wed. strijd bij. Door de buitengewoon gladde wegen had L. v. d .II Woensdag het ongeluk In de Kleine Buurt te vallen, waardoor hij zijn voorhoofd zoodanig bezeerde, dat <le hulp van dokter moost worden Ingeroepen. Na verbon den te zijn, kon hij zich zelf redden om naar huls te gaan. Wat het autoverkeer betreft .kunnen we nog mol den, dat voor zoover we weten een drietal wagens mat de boomen in aanraking zijn gekomen, Eon er van, n.L van Van Nelle, zoodanig, dat de voorruit geheel stuk was. De melkauto is wel enkele malen uitgegl®. den, doch aangezien de chauffeur zeer lanzaam reed, is deze zonder schade of ongemak behouden thuis ge komen. Luxe auto's hebben we den geheelen dag niet gezien. Dinsdagmiddag hield de vereeniging Algemeen Be lang voor haar leden een kortebaanrljderij op de Hond» bosscha vaart, waarvan het ije ln goeden staat wa* 16 Deelnemers verschenen aan de start, waarvan ni ettelijke spannende ritten de volgende heeren respeo tievelijk de prijzen wonnen: 1. G. de Boer, 2. P. Btj voet, 3. C. Erlks, 4. P. Visser. Maandagavond werd op de verlichte ijsbaan n'.hlw een lampioenwedstrijd gehouden. Aan dezen wedstrijd werd door 76 dames en heeren deelgenomen. De li prijs werd gewonnen door de heeren S. Klaver en J. Dekker, de 2e door do heeren J. Scheltus en A. Albregt sen, de 3e prijs door den heer P. Meereboer en echt genoot®, de 4e prijs door deru heer Jb. van Zoonen Dx en mej. M. Ursem en de 5e prijs door den heer J. Meereboer en echtgenoote. Het geheel werd opgeluisterd met radlomuziek, b» langeloos aangelegd dooi den radio-distributeur J. Biersteker. ZUIDSOHARWOUDE. De voorbereidingen voor de te houden Bazar van de muzlekvereeniglng Kunst na Arbeid zijn thans 7.00 v«r gevorderd, dat Vrijdagavond de officieele opening door den Burgemeester, Jhr. Van Spengler, zal kunnen plaats hebben. Verbazend veel prijzen, van heinde en ver, zijn ingekomen, terwijl de medewerking algemeen is. De verwachtingen zijn dan ook hoog gespannen en wij durven voorspellen, dat K. n. A. met deze Bazar P succes zal hebben. ZUID SCHA RWOUDE. De heer P. Kraakman zal een tulnbouwershuJs laten bouwen op het erf naast den heer A. Oud. LANGENDIJK. Door de erge gladheid van de wegen konden dt auobussen vandaag niet rijden. De laatste weken werd steeds gebruik gemaakt van den Twuijverweg, omdat men den weg langs den Waarddijk en de brug bij des Hugowaardpolder te gevaarlijk achtte om daar lang» te rijden. ZUIDSCHARWOUDE. De heer Ch. Olthoff heeft bedankt als voorzitter vei de Federatie Alkmaar van den Bond van Staat-spen' sloneerlng en tevens als bestuurslid. CoV, zal hij be danken als voorzitter van de afd. Noordscharwoude— Oudkarspel van dèn Bond van Staatspensionneering, alsmede als bestuurslid van de winkellersvereeniging Zijn werkzaamheden laten deze functies moeilijk meer toe. ZUIDSCHARTV OUDE. De IJsclub Ons Genoegen heeft laten rijden om het Kampioensohap van Zuidscharwoude. Kampioen werd J. Bierman. Daarop volgden P. Bierman Jr., Th. Leek en C. Kramer. De hardrijderij voor dames had dezen uitslag: L G. de Ruiter, 2. Tr. Glas, 3. Tr. Metselaar. LANGENDIJK. Nog altijd zijn een groot deel der door de Boeren» leenbanken in 1923 verstrekte Tuinderscredleten onder garantie van de Provincie Noordholland, niet terug betaald. De betrokken credletnemer» behooren natuur lijk tot hen, die er flnacieel zeer slecht voor staan. Deze sohulden worden door deze menschen als een zware last gevoeld, waarom ernstige stemmen opgaan, te trachten deze door de Provincie te doen overnemen. Bij de L.G.C 1» reeds een voorstel voor de Alg. Ver gadering ingediend om In dien zin werkzaam te zijn. OUDKARSPEL. Zondag- en Dinsdagavond werd door de operettever eeniging Caecilia alhier in den kolfbaan van den heer C. Vis een uitvoering gegeven. Opgevoerd wer.d de opel( rette „De Groote Mogol". Zondag was de zaal goed met belangstellenden bezet, doch Dinsdag had het aantal be zoekers wel Iets grooter kunnen zijn. Wij zeggen niet te veel, als we hier verklaren, dat de thuisblijvers heel wat moois hebben gemist Het stuk werd op meester lijke wijze opgevoerd en vooral de zang was schlttr rend en de costumes keurig verzorgd. Caecilia kan zeer zeker op een geslaagden avond terU| zien. IJs wedstrijden „Nut en Vermaak,' De uitslag van de wedstrijden hardrijden voor dami is als volgt: le van 1316 jaar: le prijs J. Mulder, prijs A. Pranger, 3e de prijs G. Borst 4e prijs A. Wi 2e. bovende 17 jaar: le prij3 J. Kos, 2e prijs G. Jonke 3e prijs T. Maars, 4e prijs G. v. Twuiver. De prijzen M stonden uit mooie kunstvoorwerpen. BROEK OP LANGENDIJK. Op Maandag 28 Januari werden er door de ijselll „Wintervermaak" wedstrijden gehouden in estafett» rijden. Aantal deelnemers 26. De prijzen werden gewonnen door Jan Vroegop, Dirkmaat Kz., en Klaas Dirkmaat Wz. Dinsdag 19 Januari werden wedstrijden met hinder nissen gehouden voor paren. Aantal deelnemers 17 p* ren: el prijs C. Boon en S. Wagenaar Cd., 2e prijs T- Kousen en A. Wugenaar Jd., 3e prijs Jan Kostelijk J» en M. Wagenaar Jd. DTRKSHORN. Het begint thans op een ouderwetschen winter t« gelijken. Ia de vaart al weken gestremd, Woensdag morgen was het wegverkeer eveneens zoo goed als g* heel gestremd. Zelfs de posterij, anders voor gei# klein gerucht vervaard, werd ln don geregelden «iienrt gehandicapt door den ijzel. Het mooi gaat er nu wel wat af. DIRXSHORN. Dinsdag hield de IJsclub alhier verschillende wed* strijden, welke trots het minder gunstige weder, uitr steleend slaagden. In de eerste plaats Hardrijden voor de hoogstl klassen der school. Uitelag: Meisjes: 1. Trijnie Ren*, 2. Marie Swager, 3. Neeltj* de Wit la Groep jongen#: 1. Nlo. Kuiper, 2. J. v. d. Molen. 3. W. v. d. Oord. 2o Groep Jongens: 1. Jacob Schoor!, 2. Piet Keetmtt 3. Maarten Dekker, 4. Plet Manneveld. Voorte; Xstafetterijdea voor dames, waaraan deeln*

Schager Courant | 1929 | | pagina 6