Wenken en jwenschen van weggebruikers. De brandstoffenvoorziening. Opsterland wil zijn nieuwen burgemeester vooruit kennen. Tweede Inventarisatie van Stapel-produkten in Noord-Holland. Predikbeurten. Het doodende gas. De verraderlijke hoed. Treinontsporing bij Kwadijk. Gemengd Nieuws. De corruptie bij de Engelsche politie. Het drama in het Ziekenhuis te Santpoort BLJ DB A.S. BEHANDELING VAN DB WEGEXF0ND6-BEG BOOTING. Een adres van de besturen van den A.K.WA en K N.A.Ü, Aan do por» wordt hot onderstaande communiqué verstrekt: In verband met de aanstaande behandeling en vast stelling van de Wegenfondsbelasting voor 1929 hebben de besturen van den A.N.W.B., Toeristenbond voor Ne derland en van de Kon. Automobiel Club een adres ge richt aan den minister van waterstaat, waarin eenige wenschen naar voren worden gebracht, waaraan door de weggebruikers groote waarde wordt gehecht, omdat het gehoor geven aan die wenschen kan bijdragen tot een goede, ratloneele en economische wegenverbetering. De eerste wensoh betreft het hooren van belangheb benden bij den aanleg van nieuwe wegen, opdat zij in de gelegenheid worden gesteld hun meening omtrent de voor die wegen ontworpen plannen kenbaar te maken. In de Wegenfondsbegrooting voor 1929 zijn n.1. voor grondaankoop en wegenaanleg eenige memorieposten aangevraagd, terwijl ten behoeve van andere wegen bepaalde bedragen zijn uitgetrokken, zonder dat omtrent de plannen voor den aanleg dier wegen Iets bekend is. De mogelijkheid is daardoor niet uitgesloten, dat thans begonnen wordt met aankoop van gronden, of met uit voering van het werk een begin wordt gemaakt, de ze kerheid wordt verkregen, dat de plannen voldoen aan de hoogste eischen, welke daaraan uit een oogpunt van veilig en economisch verkeer moeten worden gesteld. Overleg met de belanghebbenden bij d8 wegenverbete ring kan daartoe bijdragen en eveneens kan dit over leg ook een zoo economisch mogelijk besteden van de gelden uit het wegenfonds bevorderen. Een ander punt waarop de aandacht van den minister gevestigd wordt Ls, dat voor sommige doorgaande ver keerswegen tusschen belangrijke plaatsen, bij de ont worpen verbeteringsplannen een zeker gebrek aan een heid valt te constateeren, vooral wanneer die wegen in meer dan één directie van den Waterstaat zijn gel<^ gen. Eene éénvormige behandeling van dergelijke wegen is in het belang van de veiligheid van het verkeer nood zakelijk en daarom dringen adressanten er op aan, dat de doorgaande verkeerswegen, tusschen belangrijke centra zullen worden verbeterd. In de derde plaats wordt gewezen op het bezwaar, dat van verschillende wegen, welke dit jaar zullen worden verbeterd de rijwegverharding'op een breedte van niet meer dan 5 tot 5V6 meter zal worden gebraoht, terwijl voor een veilig snelverkeer de wegen van het Rijkswe genplan die hoofdverbindingen vormen, een rijweg van ten minste zes meter breedte zullen moeten hebben, met daarnaast een afzonderlijke baan voor wielrijders. Ten opzichte van de rijwielpaden wordt nog opge merkt, dat deze bij sommige wegen zullen worden voor zien van een verharding, die minder geschikt ls voor het rijwielverkeer dan de verharding van den rijweg. Wil men echter door den aanleg an rijwielpaden ba- vorderen, dat de rijweg zooveel mogelijk van wielrijders wordt ontlast, dan zullen integendeel die paden een rij- vlak moeten hebben, dat beter, of even goed, maar ze ker niet minder geschikt is voor rijwielverkeer dan de verharding van den rijweg. Ten slotte constateert het adres met leedwezen, dat in de ontwerp-begrootlng niet steeds rekening gehoudon is met die wenschelijkheid om trams zooveel mogelijk van de wegen te weren, of ze van het overige verkeer te scheiden. Adressanten verzoeken daarom, da top die plaatsen waar de trams niet van de wegen kunnen worden verwijderd, de trambaan op afdoende wijze wordt afgescheiden van het voor het overige verkeer bestemde gedeelte. Indien bij de behandeling van de Wegenfondsbegroo ting aan deze op ervaring en praktijk gebaseerde wen ken der belanghebbende weggebruikers de aandacht wordt geschonken welke ze ongetwijfeld verdienen, dan kunnen de veiligheid van het verkeer en het nuttig be steden der gelden daardoor worden gebaat de omgeslagen wagens geseten waren, werden slechts twee gewond. Volgens een ooggetuige bemerkte de stationschef van Kwadijk het ongeval het eerst. Door krachtig seinen te goven aan den machinist wist hij deaon te beduiden, dat hij onmiddellijk stoppen moest. Het ongeval wuarschljnlijk te wijten aan een bevroren wissel. De materieel» schade ls vrij groot. Onmiddellijk la uit Alkmaar een opruimingBwagen ontboden, soodat na aankomst hiervan met het opruimlngswerk kon worden begonnen. De gewonden, vier personen, hebben slechts lichte kwetsuren aan de handen gekregen. Zij werden ver bonden door dr. J. van der Molen uit Edam en kon den daarna de reis voortzetton. Het spoorwegverkeer wordt te Kwadijk over enkel spoor geleid. Met het opruiming8werk is onmiddellijk een aanvang ge maakt. NOOD OP HET OOGENBLIK NIET TE VREEZEN. Voorraden maken wordt afgeraden, De directies der Limburgsche mijnen deelen het vol gende mede: In sommige bladen is de vrees geuit, dat de Neder- landsche mijnen of hare plaatselijke vertegenwoordi gers de contracten voor leveringen van kolen zouden annuleeren en van de tegenwoordige moeilijkheden zou den gebruik maken om de prijzen van de huidige brandkolen te verhoogen. De mijndirecties stellen er prijs op te verklaren, dat zij aan hare vertegenwoordigers de loopende contrac ten tegen onverhoogde prijzen .blijven uitvoeren, zoo ver dit bij de tegenwoordige omstandigheden mogelijk is. De afnemers dienen evenwel te bedenken, dat het niet mogelijk is aan de grootere vraag overal prompt te voldoen en dat het in het belang der gemeenschap noodzakelijk is, dat men geen voorraden traoht te ma ken en dus niet meer bestelt dan men direct noodig heeft. Rrandstoffennood da naar de meening der directies op het oogenblik niet te vreezen, vooropgesteld, dat de mijnen in staat zijn haar pro&uctie regelmatig te ver zenden, hetgeen thans veel te wenschen laat. Door den onvoldoenden aanvoer van leege spoorwa gens en de moeilijkheden, welke het spoorwegverkeer ondervindt, moesten reeds aanzienlijke hoeveelheden steenkool bij de mijnen worden opgeslagen. BLAAR DAT ZAL HELAAS NIET GAAN. De tweede inventarisatie van Stapel-producten van de bij den Noordhollandschen Bond van Veilingen aangesloten Vereenigingen, gehouden op 15 Februari J.1. gaf aan, dat nog aanwezig zijn: 1862% wagons roode kool, 1525 wagons gele kool, 1681 wagons Deensche witte kool, 161 wagons uien en 106 wagons peen (wortelen), totaal 5335% wagons product a 10.000 K.G. Bij de eerste inventarisatie, gehouden op 15 Decem ber 1928, waren aanwezig 3625 wagons roode koel, 2561% wagons gele kool, 3075% wagons Deensche witte, 392 wagons uien en 163 wagons peen (wortelen), totaal 9817 wagons product, zoodat valt te constatee ren dat de voorraad is verminderd met 4481% wagons. Op 15. Februari waren aanwezig totaal 3366% wa gons, waaruit blijkt, dat heden 1115 wagons product meer aanwezig zijn. - Uit Gorredijk schrijft men aan de N.R.Ct.: De» gemeente Opsterland moet een nieuwen burge meester hebben. Daar het den gemeenteraad lang niet onverschillig ls, wie daarvoor aangewezen zal worden, richtte hij tot den minister van binnenlandsche zaken het verzoek om Inzage van de lijst der sollicitanten. In de gister gehouden raadsvergadering was nu inge komen een brief van den minister, waarin hij den raad verwees naar den commissaris der Koningin ln Fries land, daar deze de lijst van sollicitanten opmaakt en inzendt bij de voordracht. De commissaris deelde mee, dat het college van B. en W. zich er toe bepaald heeft, het verzoek van den raad over te brengen zonder mo tiveering. De bedoeling van den raad ls evenwel dui delijk geweest, Invloed te oefenen op de benoeming. Een raadsbesluit met die strekking strijdt echter, volgens den commissaris, met ons staatsreecht, zooals dat ls neergelegd in art. 143, laatste lid def Grondwet, en art. 59 der Gemeentewet. Hierin staat toch, dat de benoeming van een burgemeester uitsluitend een zaak der rijksre- geering is, die hierin naar eigen inzicht zal hebben te beslissen, wat haar in het belang der gemeente het best voorkomt: van medewerking van een raad bij een burgemeestersbenoeming kan geen sprake zijn. Volgens art. 8 zijner instructie om bij elke vacature een met redenen omkleede aanbeveling van twee peersonen in te dienen, heeft de commissaris alleen verplichting te genover de rijksregeering. De voorbereidingen voor een burgemeestersbenoeming dragen een zuiver ambtelijk karakter, zoodat daarover aan derden geen Inlichtin gen! kunnen worden vesrtrekt. Overlegging van de lijst der sollicitanten aan den raad is dus volgens wettelijke bepalingen niet mogelijk. waaronder het ongeval heeft plaats gegrepen, kenbaar te maken. De Inspeoteur ls, na ook persoonlijk een ondersoek ter plaatse le hebben Ingesteld ,tot de slotsom gekomen, dat nooh door het verplegend, nooh door het genees kundig personeel eenige fout gemaakt Ja en dat het droevig ongeluk te wijten ls geweest aan een samen loop van omstandigheden, welke niet te voorzien en dus ook niet to voorkomen was. Ten einde slch zoo volledig mogelijk van het gebeur de op de hoogte te stellen, hebben Gedeputeerde Staten den eersten geneesheer directeur ultgenoodlgd ln hun ne vergadering te verschijnen tot het verstrekken van nog uitvoeriger inlichtingen. Zoowel uit deze inlichtingen als uit het rapport van He Commissie van Bestuur en het bericht van den Inspecteur putten Godeputeerde Staten de overtuiging, dat van eenige sahuld, van wie ook, geen sprake ls ge weest en dat evenmin hot ongeval in eenJgerlei opzicht te wijten is geweest hetzij aan gebrek au.n toezichthou dend personeel; hetzij aan de verplegingsmethoden, die in het ziekenhuis ln toepassing worden gebracht. Het spreekt vanzelf, dat het ongeval daarom niet minder door Gedeputeerde Staten wordt betreurd. ZATERDAG 23 FEBRUARI 1929. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 3 uur, Kindersamenkomat. Nam. 8 uur, de heer J. Sevensma. ZONDAG 24 FEBRUARI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te: Scbagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Hoogwoud, nam. 7 uur, Ds. Dlephuis. Valkkoog, voorm. 9% uur, Ds. Tinholt. Dirkehorn, nam. 7 uur, ln de Kerkekamer, Ds. de Leeuw. Onderwerp: Waar de Dood heerscht Heerhugowaard, zie Veenhulzen. Veenhuizen, voorm. 10 uur, Ds. de Leeuw. Westerland, voorm. 10 uur, Da Van Beek. Costerland, nam. 2 uur, Da Van Beek. Callantsoog, voorm. 10 uur, Da Damsté. Julianadorp, voorm. 10 uur, Da v. d. Poel, van Den Hielder. Huisduinen, nam. 2Vt uur, Ds. Damisté. Onderwerp: „De lichamelijke oefening. Wtarmenhuizen, nam. 6V6 uur, Ds. Zillinger Molenaar. Oudkarspel, voorm. 10 uur, Ds. Van Baaien. Nieuwe Niedorp, nam. 7 uur, Da Schermerhorn. Winkel, geen dienst. Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. Van Loon. Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Da Vorstman. Burgerbrug, geen dienst. St.-Maartensbrug, geen dienst Oudesluis, zie Schagerbrug. Schagerbrug, wordt Zaterdag vermeld. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Da Haara EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, Ds. Dönszelman, van A'dam. Nam. 5 uur, de heer Boon, van Breezand. Breezand, voorm. 10 uur, do heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Candidaat D. Broer, van Andijk. Nam. 2% uur, Candidaat D. Broer. Kolhorn, voorm. 9% uur, Ds. D. van Dijk, van Kollum (Ameland). Nam. 2 uur, Ds. Van Dijk. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer J. Sevensma. cotten. T-ferhaaTdelijk hield til] bookmakers, die de wet hadden overtreden, aan en bewerkte hun vcroorriee- ling tot de maximale straffen. De bookmakers wend den zich nu rechtstreeks tot hem om hom om te koo- pun, maar weer weigerde hij volstandig zich tot on eerlijkheid te laten verleiden. Met zijn Jonge vrouw hield Josling toen ernstig over leg wat hem te doon stond en zij werden het er over een# dat het, 't mocht kosten wat het wildo, Mn plicht was de misbruiken bij zijn auporleuron ketui to maken. Hij zond een brief aan zijn commissaris, ge neraal Sir William Horwood, die hem daarop bij zich ontbood en met hem over de zaak sprak. Zijn chef vond de beschuldigingen ernstig genoeg, om cr het departement van binncnlandscho zaken in te betrek ken. Twee bekende mannen uit het openbare leven werden aangewezen om een onderzoek in te stellen. Verscheidene malen was sergeant Josling bij het verhoor van getuigen op Scotlaiui Yard aanwezig en herhaalde hij in tegenwoordigheid van Goddard en anderen onbewimpeld de beschuldigingen, die hij »n den brief aan den commissaris had geuit. Zoo b.v. dat Goddard aan Josling gevraagd had, of hij zijn deel van de, door de politie ontvangen steekpenningen wilde hebben en dat hij op grond van eigen waarne mingen tot de overtuiging was gekomen, dat er een stelselmatige vorm van omkooperij bestond. Wat de uitkomsten van het onderzoek waren, is hem niet bekend geworden. Josling is er nooit over ingelicht. Hij ging weer aan het werk met het gevoel dat hij zich gerechtvaardigd had. Dit was echter een averechtfiche opvatting, want kort daarna werd Jos ling op het politiebureau in Vine-street ontboden. Hem werd medegedeeld dat hij ln een brief aan zijn commissaris valsche 'beschuldigingen tegen andere beambten had ingebracht. Hem werd zelfs geen ge legenheid gegeven om met Goddard geconfronteerd te worden. Om de een of andere onverklaarbare re den bleef Goddard op den achtergrond. Twee dagen lang duurde de behandeling van Josling's zaak voor den raad van tucht en deze besliste dat Josling onge schikt was, om lid van het politie-corps te blijven, dat hij de eer en de tradties van dit corps had aange rand, dus onwaardig was er lid van te zijn en zijn verzoek om ontslag moest indienen. Josling stond nu op straat, zonder getuigschrift. Hot was een moeilijk oogenblik, voor hem. Maar, zegt Hayes, twee dingen waren zijn behoud. Zijn godsdienstig vertrouwen en zijn wakkere vrouw. Zij sprak hem moed in on ging zelf don koat verdienen. Zij deed meer dan dit. Zij maakte het mogelijk voor hem, om een cursus voor opleiding tot onderwijzer te volgen. Hij kreeg daarna eerst een aanstelling als ondermeester (hulponderwijzers, zouden wij bij ons zeggen) en werd ten slotte, tot hoofd van een kleine school in Shropshire bevorderd. Bijna zeven jaar zijn sedert al deze wederwaardig heden verloopen. Maar Josling en eenige trouwe vrienden hebben altijd met kalin vertrouwen ver wacht, dat Goddard ten val zou komen, gelijk nu ge beurd is. Zijn eerherstel is vooral een groote voldoening voor zijn 85-jarigen vader, die zich op zijn ziekbed den brief van den minister van binnenlandsche zaken heeft laten voorlezen en nu weet dat er op den naam en de eer van zijn zoon geen smet meer kleeft. Hayes zegt dat zijn relaas onvolledig zou zijn, in dien hij do kranige woorden niet weer zou geven, waarmoe Josling van hem scheidde: „Ik kan niet an ders dan met Goddard begaan zijn. Betere mannen misschien dan hij zijn voor geringer verleidingen be zweken. Ik voel geen bitterheid of wrok tegen hem of iemand anders". DOOR KOLENDAMP GESTIKT. Kachelpijp met lappen dichtgestopt. Een Wolf-bericht uit Bernburg meldt: In het dorp Baalberg zijn een weduwe en oen bij haar op bezoek zijnde dochter door kolendamp ge stikt. Hiet ongeluk werd hierdoor veroorzaakt, dat van de kachel, waaruit de kolendamp kwam en dio sinds langen tijd ongebruikt was geweest, de pijp met lappen was dichtgestopt tegen het uitvallen van roet. WEER EEN GASBUISBREUK. DOOR EEN ONBEGRIJPELIJK VERZUIM DRIE MENSCHEN OMGEKOMEN. INBREKERS GEPAKT. TWEE PASSAGIERS LICHT GEWOND. Door het doortastend optreden van den stationschei grooter onheil voorkomen. Bij het binnenrijden van het station Kwadijk ont spoorden gistermiddag omstreeks half twee de drie achterste wagens van den trein, die om tien minu ten voor één uit Hoorn naar Amsterdam vertrekt. Twee van de wagens waren personenwagens en deze sloegen om. Doordat de machinist onmiddellijk remde, werd verder onheil voorkomen. Van de 40 personen, die in U komt met uw mouw in mijn soep. Dflt is niet ere de jas is toch erg vuiL (Hummel). Verleden -week hebben op een ovónd inbrekers zich toegang verschaft tot de woning van den heer D. in de le Dorpsstraat te Zeist, met het doel de brandkast daar te plaatse aan den achterkant open te schuiven en te plunderen, of de brandkast in haar geheel .in een auto, die hij de Ned. Herv. Kerk stond wachten, mee te nemen om haar op een stille plek ope>n te breken. Door het gestommel echter der ongenoode gasten werd de heer D. wakker, die terstond zijn personeel riep, waarop de Inbrekers zoo overhaast op de vlucht sloe gen dat één der heeren vergat zijn hoed mee te nemen Die vergeten hoed is den inbrekers noodlottig gewor den, méldt het „U.D." Dank zij den speurzin der Zeis ter recherche werd weldra een spoor gevonden, dat leidde naar Rotterdam, waar spoedig een vijftal ver dachten werd gevat, oa ook de eigenaar van den hoed. Bij dit vijftal zijn de drie in/brekers, onder wie zich een voormalig bediende van den heer D. bevindt die voor ruim 10 jaar bij hem in betrekking was. Reeds meermalen zijn zij met de justitie in aanra king geweest. Deze verdachten zijn tevens de daders van een diefstal gepleegd bij een familie te Den Helder, waar brieven uit een portefeuille waren ontvreemd. Naar verluidt hebben de verdachten reeds bekend. Omroeper: Kom en zie de wonderbare ^Toeschouwer: - Dat moet een der tong zijn. (Mouthqut). BLJNA 170 POLITIEAGENTEN IN EEN JAAR ONTSLAGEN. Tengevolge van een breuk in een gasbuis is gas bin nengedrongen, in een huls in de Nikolausstrasse te Trler, Buren, die de gaslucht roken, waarschuwden de gasfabriek, die arbeiders zond om de oorzaak op te sporen. Deze verschaften zich toegang tot de gelijk vloers gelegen woning, waar men een echtpaar bewus teloos vond. Het paar werd naar het ziekenhuis over gebracht, waar het weder tot bewustzijn ls gekomen. On begrijpelijkerwijze verzuimden de arbeiders een onder zoek ln te stellen in de aangrenzende tweede, eveneens gelijkvloers gelegenJ woning. Toen van het daar onder- gebrachte gezin gisteren zich niemand vertoonde, waar schuwden buren de politie, die de woning binnendrong en daar het gezin, bestaande uit man, vrouw en kind, dood ln de slaapkamer vond liggen. Het huis werd door de politie ontvreemd. DOODSLAG ONDER DE VERPLEEGDEN. Een mededeeltng van Ged. Staten. De heer M. de Hartogh, lid der Prov. Staten van Noord-Holland had aan Ged. Staten de volgende schrif telijke vraag gesteld: Kunnen Gedeputeerde Staten naar aanleiding van het bericht in de dagbladen omtrent het drama in het Ziekenhuis te Santpoort nadere Inlichtingen verstrek ken? In antwoord hierop deelen Ged. Staten thans het vol gende mede: Op '14 December had in het Provinciaal Ziekenhuis nabij Santpoort^ een zeer betreurenswaardig ongeval plaats. Een vrouwelijke verpleegde bracht aan een an dere vrouwelijke verpleegde zoodanig letsel toe, dat de dood spoedig intrad. De Commissie van Bestuur heeft terstond een ern stig en nauwgezet onderzoek naar het gebeurde inge steld. Van het rapport, naar aanleiding van dit onder zoek opgemaakt, hebben Gedeputeerde Staten kennis genomen. Dezen hébben het rapport voorgelegd aan den Inspecteur van het Staatstoezicht op Krankzinni gen, dr. J. H. Sohuurmane Stekhoven te Utrecht, en hem verzocht zijn oordeel over de omstandigheden, De aanklager van Goddard in eere hersteld. Het is thans geen geheim meer, dat bij de Engel-1 sche politie, van wie zoo lang de roep van onkreuk- baarheid uitging, corruptieve elementen zitten. De processen, die het afgeloopen jaar en dezer dagen ge voerd zijn, hebben duidelijk aan het licht gebracht, dat er zoo een en ander gebeurd is, dat het daglicht schuwt. Toch zal het voor den buitenstaander nog een verrassing zijn te vernemen, dat in het afgeloo pen jaar in Engeland en Wales niet minder dan 47 politieagenten zijn ontslagen en 122 werd aangezegd, hun ontslag te vragen. Dit wordt geopenbaard in het jaarverslag van Sir Leonard Dunning, den Engelschen „inspector of constabulary", dat deze week als Wit boek verschenen is. Reeds 7 jaar geleden is deze zaak feitelijk door een sergeant van de Londensche politie, een Wekere Jos ling, aan het rollen gebracht, waarbij hij een collega, Goddard, beschuldigde van corruptie en omkoopbaar heid. Zijn beschuldigingen werden echter ongegrond verklaard, en daarom moest Josling den dienst ver laten. Nu thans gebleken is, dat Josling toen wel dege lijk gelijk had, is hij volledig in zijn eer hersteld. Het parlementslid Hayes, dat vroeger ook bij de Londensche politie is geweest, deelt in de Liverpool Post bijzonderheden mede over de moeilijkheden, waarmede Josling te worstelen heeft gehad. Josling, die op school altijd een werkzame en schran dere leerling geweest was en wiens schoolgeld op de Grammar School (ongeveer te vergelijken met onze middelbare scholen) uit een beurs betaald was, kwam in Juli 1912 bij de Londensche politie. Drie jaar later werd hij als sergeant naar de af- deeling van St. James overgeplaatst. Hiertoe béhoo- ren o.a. de wijken van Regent-street, Piccadilly-cir- cus en Leicestersquare. Vijfhonderd officieren en min deren hebben er de handen vol met werk, want dit district is een middelpunt van „rijkdom en zonde". Na een week werd Josljng door Goddard gepolst, of hij zijn deel wilde hebben van de steekpenningen, die door bookmakers en anderen betaald werden. Hij wei gerde dit kalm, maar vastberaden en van dit oogen blik af begon znen hem bij het politiecorps te boy-1 AARDBEVING JEN SPANJE. Kerktoren ingestort. Uit Madrid wordt gemeld, dat gisternacht een ster ke aardbeving werd waargenomen bij San Sebastian en in de geheele provincie Logrono. Op verscheidene plaatsen verlieten de bewoners de huizen en vlucht ten in het open veld. De kerktoren van Arnoc en talrijke schoorsteenen en daken zijn ingestort. Andersen komt dronken thuis van de in» wijding van een vrijgezellen tehuis. Agent: Ik zal u moeten bekeuren we» gens dronkenschap. Andersen- Hoe kon ik weten dat men nuchter thuis moet komen van de inwijding ▼an een vrijg^^'enhuis? (KêtlkêturenX

Schager Courant | 1929 | | pagina 2