HET MILITAIR VERDRAG TUSSCHEN FRANKRIJK EN BELGIE. Binneniandsch Nieuws. Inbraak te Oosthuizen. Tarieven voor traject- en scholierkaarten. Moordaanslag gepleegd te Leerdam. Minister Hijmans over bet Geheim Verdrag. RAAD VAN DEN HELDER. t# om uit te wijfctn, werd Jan K. woedend, tuimelde hale over kop uit zijn beschultbllkje en groep het paard van Jan bij de kop, bij welke gelegenheid hij dan Jan een ploort zou hebben genoemd. Hoewel echter Jan K. deze eer beeliet afwees en *elde iemand eer 'n watjekou te zullen verkoopen dan een dergelijko minne quallflcatle to gebruiken, word tooh zijn schuld aangenomen, doch de verdachte met aan neming van de meest verzachtende omstandlghedon ver oordeeld tot slechts 800 centon boete of 8 dagen bruine boonen, merk „Houten Lepel" dieet. 'N MEP, JACK DEMSEY WAARDIG. De 18-jarige koestaarten-coiffeur Plet G. uit Wervers- hoof paradeorde als laatste dor Mohikanen op het bok- kotvbnnkje, omdat hij te Opmcor op 18 December in het café van Konijn, na een voorafgaande scène zijn tegen- pleiter, do lange Piet Schouten zoo'n k-waliteltsmep op z'n rouzoleuko snuit had verkocht, dat lange Plot mot dt vaart van een torpedo, gelanceerd uit een poepen oe-s noemer noln oend nolntsleg, door een ruit van het café wae heen gevlogen. Onze reuaekerel, Plet G., de held van den middag, nam heden een loffelijke beschei denheid In acht Hij poohte allerminst op zijn capacitei ten als kampioenknokker, maar beweerde nederig dat hij wel gestompt had, maar dat Plet Schouten was ge struikeld en door de ruit was gevallen, maar niet door de orkanlsche kraoht van zijn knokkeldruk. En om zulks nader aan to toonen, had hij twee getuigen decharge, 2 piepkuikens uit Westfriesland meegebracht om zijn terugbrengen van feit tot de juiste proportlën door hun eedakrachtige getuigenissen tc onderschrijven. Waarop de politierechter, wiens eveneens menschelljke maag bogon te kriebelen, oen olnd aan hot onbolang- rljko golouter maakte en zijn college Plot do vulatveoh- ter veroordeelde tot 8 knaak boete of IS dagen Je weet wol. Verder niets aanwezig, Goedenavond Dames en Heeren! „UTR. DGBL." VERZEKERT DE ECHTHEID vooral, nu de betrekkingen op goeden grondslag gc- DER GEPUBUCEERDRE STUKKEN. vestigd zijn. De ErasseJscko correspondent van Het Volk over het Belgische communiqué. Stemmen uit het buitenland. Het Utrochtsch Dagblad schrijft onder het hoofd „Do regeeringsvcrklaringen": „Naar aanleiding van onze publicatie van hot ge heime Fransch-Belgische verdrag met de interpretatie van 1927, heeft onze Rcgoering aan de Nederlandsche gezanten te Brussel en Parijs opgedragen, aan do Re- geeringon aldaar te vragen, of do in het Utrechtseh Dagblad gepubliceerde tekst van oen Belgisch-Fran- sche militaire conventie authentiek is en of de in dat blad weergegeven uittreksels uit de interprotatio dor artikelen van de conventie Juist zijn. Deze stap is corrnot en niemand had iots anders van onze Regeo- ring verwacht. Intusschen behoeft de Rogcering zich niet te veel illusies tc maken omtrent do antwoordon. Hetgeen met zekerheid vooraf kon worden vastgesteld is geschied: Do Bolgischo, Fransche en Britsche Rogee- ringen hebben oen démenti gegeven, démenti dat in tusschen niet alleen door ons, maar waaraan door oen groot aantal binnen- on buitenlandsche pers-organen van betoekenls, bij voorbaat bewijskracht is ontzegd. En zeer toraht dringt de pers er allerwegen op aan, dat men, iridlen er kritiek is op de juistheid van onze publicaties, thans gehouden is, om den sluier der ge heimzinnigheid over deze zaak op te lichten, en dan te zeggen wat wèl juist is. Afgezonderd nog van den inhoud der publiéatlc is de verontwaardiging groot over de wijze waarop, in strijd met den geest van den Volkenbond, dergelijko geheime onderhandelingen plaats hebben. Wie als wij, het authentieke stuk met eigen oogen gezien heeft, haalt de eohoudors op over elke moge lijke ontkenning. Aangezien echter, te verwachten valt, dut onze Regiering zal worden ingelicht in den geest der reeds gepubliceerd* officieoio verklaringen, is het de moeite waard die verklaringen oons even onder do ioupo to nemen. Eerst dan de Belgische. Er worden medodoelingen in gedaan, dio ieder wist. Herinneringen aan verklarin gen, die Belgische ministers hebben gegoven. Omtrent do Interpretaties, waar do oigcnlijke bedroigingon in voorkomen, wordt alleen gezegd, dat ze „uiteraard gehpjm zijn". Ja, maar nu zijn ze niet meer geheim, gelukkig voor Nederland. Een formeel démenti, dat uiteraard in omstandigheden als deze reeds wantrou wen wekt, kon niet wankoler zijn geredigeerd dan hetgocn ons van officioele Belgische zijde bereikt. In de Fransche verklaring wordt niet van „valsche documenton" gesproken, maar alleen van documen ten dio „apocrief" zouden zijn, hetgeen do mogelijk-' beid van .echtheid insluit. Hot Fransche démenti is niet oons katogorisch, 'laat mogelijkheden open. Ver der wordt er in gezegd, dat het geheim mihtuir ver drag slochts voor het geval van oen goprovoceeraen oorlog is gesloten, hetgeen natuurlijk niets zegt, want iedere oorlog kan als geprovoceerd worden beschouwd. Terwijl, ton slotte, verklaard wordt dat sedert 1020 geen andero. geheime overeenkomst tusschen Frank- ryk en België is gesloten. Wij zouden haast zeggen: dat moest or nog bij komen. Maar wij hebben alleen van de overeenkomst van '20 gesproken. De Fransche Regeering zegt hetzelfde als wij. Maar de Fransche Rogcering zwijgt over de zaak waar het op aan komt, de interpretaties. Ten slotte: do Britsche regeering. Zij laat officieel verklaren, dat in het Ministerie niets bekend is van de aan Engeland ln de Nederlandsche publicaties toe gedichte overeenkomsten. Zooals uit onze publicatie blijkt, is er geen sprake van overeenkomsten van En geland, maar van eenc overeenkomst vermeld in art. I en art. V van do interpretatie, die van 7 Juli 1927, die, naar wij weten, nog niet door Engeland is geratificeerd. Klopt dus de Britsche verklaring eener- tzijds niet met onze publicatie, anderzijds is het slechts zijdelings betrokken zijn van Engeland in de quaestie aap ons bekend. Wij komen hier nader op terug. De bovenstaande analyse is, gegeven de stellige waarborgen, die wij bezitten omtrent de echtheid van hét gepubliceerde document, eigenlijk overbodig. Maar het is wel merkwaardig, dat de reeds door hun aard te wantrouwen démenti's zoo uiterst zwak en door zichtig zijn. Een gezaghebbende Mogendheid als de Vereenigde 'Staten van Amerika verklaart dat zij hoopt, dat de publicatie onjuist is. Helaas! die hoop bestaat niet, en kan ook niet gewekt worden door het antwoord der betrokken mogendheden dat te ver wachten is. Geen officieel démenti kan deze publica tie verlammen". Het Volk verneemt uit Brussel naar aanleiding van de tegenspraak van het Belgische ministerie van bui tenlandsche zaken: „Wat moot er van deze tegenspraak gedacht wor den? Het is zeker waar voor wat het verdrag zelf be treft. Maar ziehior do uitlegging, die mij in niot- officleole, maar goed ingelichte kringen werd gege ven. Het Fransch-Belgisch verdrag, dat te Genèvo aan den Volkenbond is bekend gemaakt, is een defensief verdrag voor het geval van oen niet-uitgelokten aan val van Duitschlund. Maar hot is waarschijnlijk, het is zeker, dat voor do uitvoering van dit verdrag dc go- norale staven van bolde landen zijn bijeengekomen on militaire bepalingen hebben opgesteld en militaire regelingen hebben getroffen, die geheim zijn en die waarschijnlijk niet aan alle ministers bekend zijn. Het dokument, dat in het „Utrochtsch Dagblad" ver schoon, indien het echt is, is oen reeks van dergelijke militaire bopalingen. Er kan natuurlijk niet worden gezegd, of de tekst echt is of niet cn de regeering, dio officieel niet op do hoogte is van doze afspraken, kan en zal ze logenstraffen. Maar na een dergelijke logenstraffing mag men van het blad, dat het dokument publiceerde, bewijzen verwachten. Men kan zich dan ook eerst oen vaste meening vormen na het antwoord van het „Utrechtseh I Dagblad" (Men «ie hlorboven.) Nog een item alt Belgische regeeringi- kriugen. Hot persbureau Vaz Dinn vernoemt uit Brussol: ln een onderhoud verklaarde de chef van hot ca- binet van Langenhove, dat de publicatie in hot Utrechtseh Dagblad van A tot Z een onjuiste voor stelling van zaken gaf. Bovendien kon ioder, die met de gebruiken op diplomatiek gebied op de hoog te was en zijn verstand gebruikte, bij eersten oog opslag zien, dat het document sterk vervalscht was. Naar do meoning van den hoer van Langenhove koestert het bewuste blad het plan opzettolijk de verhouding tusschen belde landen te vertroebelen. Naar verluidt zal Iiljmans morgen (dus heden) verklaren, dat Vandervelde, toen hij op 15 Novem ber 1927 als minister van buitenlandsche zaken zijn vi-rklaringen aflegde, volkomen op de hoogte van het geheele document was. De Engelseho politiek en de onthulling van het Utreohtsoh Dagblad. flij de commentaren der Britsche conservatlove bla den over de onthullingen van het Utrechtseh Dag blad, moet men vóór alles bedenken, dat Groot-Bri- tannlö voor eon algemecno verkiezing staat en dat het vertrouwen in de buitenlandsche politiek der conservatieve regeering, na verledon jaar, veel meer geschokt is dan uit do conservatieve pers gemeenlijk blijkt. AIb de onthullingen juist blijken, dan ia dat de doodsteek voor de buitenlandsche politiek van Baldwin's kabinet, on kan dit een onberekenbaren invloed op don loop der verkiezing hebben. Reeds het publiceeron van het document is wegens het daardoor gewekte wantrouwen voor de conservatie ven een nadeel. De Times verklaart thans, den tekst Yan het do cument gister niet gepubliceerd te hebben, omdat het volgens haar blijkbaar een afkooksel van het bij den Bond geregistroorde Fransch-Belgische verdrag van 1920 is. De publicatie van het document brengt het blad in verband met de bestaande onderhande lingen tusschen België en Nederland en het kwade gevoel dat daaruit voortvloeit, De diplomatieke correspondent van de Daily Te- legraph zegt, dat Chamberlain naar verwacht wordt, geen tijd voorbij zal laten gaan om in het Lager huis een gezaghebbende verklaring af te leggen, maar dat hij waarschijnlijk alleen over dat deel der onthullingen zal spreken, dat op Groot-Britannië betrekking heeft. Het zou volgens dezen schrijver zeker zijn, dat Chamberlain het bestaan van eenige militaire conventie tusschen Groot-Britannië eener- zijds en België of Frankrijk anderzijds categorisch ontkennen zal. Deze correspondent schijnt echter een onderscheid te maken tusschen de twee helften van het gepubliceerde document, want over den tekst van 1920 laat hij zich onzekerder uit, al meent hij, dat de cijfers voor de Belgische legers en de Fransche hulptroepen aan erustigen twijfel onder hevig zijn. Vooral op de verklaringen van Vandervelde legde minister Hijmans %rooten nadruk, daar uit die verkla ring blijkt üat t Fransch-Belgisch militair acooord al lermlnst in strijd is met het Locarno-pact, dat het eigenlijke uitvoeringsmaatregelen inhoudt, die een uit vloeisel van die politieke accoorden zijn. Het verdrag geldt alleen voor het geval ooncr agressie van dc zijde van Duitschland, zoo betoogde Hijmans verder. Er is geen sprako, cn kan geen sprake zijn, van Hol land, Spanje of Italië, De publicatie is een nieuwe on stoute list, die krach tens de publieke eerlijkheid gebrandmerkt dient te worden. Geen vertrouwen in de regeeringsverklarlng. Door een der Kamerleden, den heer Vos, word geen vertrouwen in de bovengenoemde verklaringen vun den hoer Hijmans gesteld. Omtrent de echtheid vun do gepuuliteerd^ stukken meent do heer Vos voorloopig te moeten opmerken, dut zij, die ze hebben gepubli ceerd, vun de echtheid overtuigd zijn. intusschen, zoo besluit de heer Vos. zal het moeilijk vallen weer een gezonden toestand te schoppen. j Om de lucht te zuiveren stelt hij een motie voor, waarbij wordt verklaard, dat België ook indien het document echt is, nooit hot voornemen zal bobben, de politiek te volgen, die uit het document blijkt. Al- leen het aannemen van dio motie kan weer de lucht I zuiveren,want zogt Vos ten slotte, ocht of onecht, hot document heeft minder waarde dan het feit to weten of de daarin aangokiaagüe politiek doorgevoerd zal worden. Vandervelde spreekt van „een enorme opsnijderij". Oud-minister Vandervelde, die deel uitmaakte van de regeering toen het verdrag werd onderteekend noem de de gepubliceerde tekst „een enonme opsnijderij". Hij kon met do grootste beslistheid verklaren, dat noch hij, noch zijn medeleden van de regeering een dergelijko schuld op zich hadden genomon. Vandor- velde lichtte voorts de beteekenis van hot militaire verdrag toe en verklaarde met zeer groote beslistheid, dat bij het te Genóve geregistreerde verdrag geen ander verdrag behoorde, hot was louter laster hot te genovergestelde te beweren. De 'gepubliceerde interpretatie van 1927, waarin sprake is van oen verdrag mot Engeland nopens eon mogelijken oorlog met slechts drie mogendheden en de overrompeling, van Limburg, is evenzeer uit de lucht gegrepen. Hij zelf was op dat oogenblik, n.1. in 1927, minister van buitenlandsche zaken en zijn ver ledon staat er borg voor, dat hij zeker niet een oorlog tegen drie landen tegelijk wilde voorbereiden. Als er iets echts in het document zit, kan alleen maur worden aangenomen, dat er ergens in eon do- partement een officier een fantastisch plan heeft op gemaakt en dit zou zeker da belanghebbende regee ringen niet binden. Een onderzoek naar den oorsprong ge-1 vraagd. De katholieke afgevaardigde, Van Cauwolaort meent, dat de Nederlandsche bladen wat omzichti ger te werk hadden moeten gaan en rekening had den moeten houden met de vraag, hoe zulk bolang- rljk Btuk in handen had kunnen komen van oen tweede range-dagblad, waarvan do hoofdredacteur beleend staat voor zijn anti-Belgische drijverijen. Spr. vruugt zich af, indien men morgen ln Neder land do vergissing moest erkennen, er niet geschre ven zal worden dat als de tekst valsch 1b er toch iets niet in den haak is. Daarom moet de Belgische re geering een stap verder gaan dan het document valsch to verklaren. Een onderzoek naar den oor sprong moet worden ingesteld. De publicatio heoft Juist plaats op het oogenblik dat eon kentering ten goede in de hartelijke verhouding met Nederland waar te nemen wüs on heel waarschijnlijk, zoo be sluit Van Cauwelaert, zal uit het onderzoek blijken, dat de oorsprong van het stuk in anti-Belgische kringen gevonden moet worden cn dit te weten zou zeker de goede verstandhouding bevorderen. Ton slotte moont Vun Cauwelaert, dut ook de Ne derlandsche regeering tot een dergelijk onderzoek moet overgaan, want de waarheid moet triomfoeron. Vertrouwensvotum aangenomen. De Kamer keurt dan met bijna algemeene stem-l men een motie goed, ingediend door de heeren Van- dovijvere, Maason en Vandervelde, waarin gezegd wordt, dat do Kamer de verklaring van do regoerlng goedkeurt, zich aansluit bij haar protest tegen do verdachtmaking en overgaat tot de ortle van den dag. I VERKLARING VAN DE ENGELSCHE REOEERING. Bestaat er geen Engelsch-Belgisoh Ver drag? Wolff meldt uit Berlijn: Naar wij van goed ingelichte zijde vernomen, heeft de Engelsche regeering de Duitache regeering langs diplomatieken weg een verklaring doen toe komen naar aanleiding van de publicatie van het „Utr. Dbl." nopens het Fransch-Belgische militaire verdrag. Volgens deze verklaring bestaat er geen Engelsch- Belgisch verdrag van 1927, zooals in de publicatie van het Nederlandsche blad wordt beweerd, en even min een overeenkomst van een of anderen aard tus schen den Engelschen en den Belgischen generalen staf. ncemd tot chef-commiee. Voort» rond de heer Smit» de naam: controleur v. h. Electr. Bedrijf niet Juist gekozen, Tenilott8 vereenigde d9 Baad zich «ouder stemming met de voorstellen. Bij de vooreUllen tot de benoeming van leden der commissiën van bijstand, deed de heer Van der Vaart het voorstel dit uit te stellen, totdat het Col- lege de functlee opnieuw zou hebben verdeeld, het welk werd aangenomen. Vervolgons passeerden een groot nanti hamer stukken de revue en werd ook punt XX! het bou wen van een nieuwe Zeevaartschool aangenomen. De heer De Boer had eenige bedenkingen tegen dit voorstel, doch van andere zijde werden de voorstel len zeer toegejuicht, terwijl de heer Biersteker or den nadruk op legde, dat men in dc gemeente or over denkt, dut we weer met geld smijten en oen dure school gaan bouwen, doch dat dit niet hot geval is, daar deze oplossing de juiste is cn het minste zal kosten. Nu eon korte rondvraag sloot de Voorzitter deze vergadering. WBDBBOiC IN DE, WONING VAN DEN BURGEMEESTER. De brandkast konden ze niet openkrijgeo. Dezer dagen hebben ln dit blad een paar maal be richten gestaan over Inbraken in verschillende dorpen in Westfriesland, zooals te Spanbruek en Nieuwe Nlodorp, waarbij het zonderlinge was, dat dc Inbrekers steeds daarvoor de woning van don. burgemeester uitkozen. Zoo ook nu weer te Oosthuizen tusschen Hoorn en Pui-merend. Aldaar is namelijk, volgens het „N. v. W.", in den nacht van Vrijdag op Zaterdag J.l. op buitenge woon brutale wijze ingebroken bij Burgemeester Kaaa- kooper, aldaar. Door het openbreken van een zioh ln den tuin bevindenden deur slaugdo(n) Imbreker(s) ar ln ln de kamers te komen, waar alles overhoop werd gehaald, en waar al het zilver, eetgerei oto. tot een aanzienlijke waarde werd medegenomen, terwijl zij de etul'a waarin zich V8rsohlllendo stukken bevonden, achter In de aceh- kuil deponeerden. Zij slaagden er echter niet ln de Llps brandkast te openen, hoewel de sporen aanwezen, dat daarvoor de noodlge moeite was gedaan. Zelfs de keu kon en kelder werden aan een nauwgezet onderzoek on derworpen en nam men de aanwezige eieren en zeep ook nog mee. Blijkbaar bevonden de heoron zich vrü goed op hun gemak, daar gebleken Is, dat zij nog een sigaar hebben aangestoken. Do bewonors hadden niets gemerkt. Bij hot opBtuan ontdekte da diohstbode dat ongenoode gasten bezig waren geweest en waarschuw de, hoogst ontdaan, den Burgemeester. De politie heeft da zaak ln onderzoek. NIEUWE BEREKENING BIJ DE SPOORWEGEN. Naar wij vernemen zal voor de traject- en ds echo- lierkaarten op do Nedorlandsche Spoorwegen respec tievelijk met ingang van 1 en 16 Maart c.k. een tariefs wijziging van kracht worden. Met ingang van voronbedoelde data zal n.1. by bereke ning van het tarief, de afronding niet meer op eon gul den doch op tien cents plaats hebben, zoodat deze ta- riefswyzlglng een geringe verlaging beteekent OP DEN BROER VAN ZIJN VROEOE1US VERLOOFDE. Zekere B. uit Leerdam, die een liefdesbetrekking had gehad met oen doohter van V. te Culnmborg was gis teravond ln laatstgenoemde gemeente. B. In de meening verkeerende, dat afbreking dor betrekkingen moest worden toegeschreven aan een broeder van het meisje, hooft op dezen, toen hy hem ln het centrum dor stad ontmoette, met eonTevolver geschoton. Het eerste schot, dat op het hoofd gericht was, mls- to, doch hot tweede trof het slachtoffer ln den pols, waardoor slechs eon, kleine wonde ontstond. ■De dader werd door de politie Ingerekend en opge sloten. Do Ne<L Gezant te Brussel bij Hijmans. minister De Nederlandsche gezant te Brussel, Jhr. Mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer heeft gistermorgen een „EEN SAMENRAAPSEL VAN BEDROG EN LEUGEN" •bezoek gebracht aan het Ministerie van Buitenland sche Zaken, ten einde een onderhoud te hebben met Minister Hijmans. Over den aard -der conferentie werden geen mede- deelingen aan de pers verstrekt, doch verondersteld mag worden, dat zij in verband staat met dc 'bekende publicatie betreffende het geheime militaire verdrag Frankrij k—België. D« verklaring van de Regeering door de Kamer goedgekeurd. Verklaringen van minister Hijmans in de Belgische Kamer. J In de Belgische kamerzitting van gister heeft de minister van buitenlandsche zaken de aandacht ge vestigd op de verschillende publicaties inzake het Fransch-Belgisch militaire verdrag en de verschil lende redevoeringen destijds dienaangaande gehou den. Spreker zeide om, dat in bedoeld verdrag sprake is noch van Nederland, noch van Italië, noch van Span je, noch van Engeland. En dat daarin van die landen ook geen sprake zou kunnen zijn. Hij noemde het door het Utrechtseh Dagblad ge publiceerde „verdrag" het werk van een misdadiger, die handelt met het vooropgezette doel, de betrekkin gen tuMchen Nederland en Belgi# te vertroebelen, Gister heeft, in de Belgische Kamer de minister van Buitenlandsche Zaken, de heer Hijmans, een verkla ring gegeven over het „Geheim Verdrag", waarover op het oogenblik zooveel beroering bestaat. Hij be toogde, dat de door het „U. D." gepubliceerde tekst een reeks bevatte van fantastische bepalingen en vermeen de verplichtingen, die België ten aanzien van Frank-1 rijk op zich zou hebben genomen en dat verder het| hoofdstuk, dat betrekking had op de maatregelen in j verband met den oorlog tegen^Spanje, Italië en Neder-1 land, in verband ook met een overrompeling van Lim burg, „een samenraapsel is van bedrog en van leu-l gen. Minister Hijmans zeide verder, dat hij bij het be-1 zoek van den Nederlandschen gezant -gistermorgen op het departement van buitenlandsche zaken, een be sliste tegenspraak heeft gegeven op de vraag of de ge- publiceerde tekst echt was. De minister had van de. gelegenheid gebruik ge maakt, om den gezant te wijzen op de vijandelijkei campagne, die sedert eenigen tijd in Nederlandsche kringen wondt gevoerd. i In de vergadering van 26 Februari was 1 vacature, terwijl de heeren Van Dam en Van Loo bericht van verhindering hadden gezonden. Na onderzoek der geloofsbrieven werd het nieuw- verkozen raadslid, de heer G. A. Minnes, geinstal- leerd. De nieuwe regling voor de wethouderspensionnee- nng werd vervolgens zonder hoofdelijke stemming aangenomen. De uitslag van de hierna volgende wethoudersver kiezing was, dat de heer De Zwart 16 stemmen op zich vereenigde en zoodoende verkozen was. De heer De Zwart verklaarde zijne benoeming aan te nemen en werd door den Voorzitter gecomplimenteerd, na dat hij aan de bestuurstafel had plaats genomen. Tegen alle verwachting in had deze zaak dus een normaal verloop. Punt VII der agenda, nl. een voorstel van het col lege van B. en W. tot wijziging der begrootingen 1928 en 1929, in verband met een schrijven van Ged. Staten, vond bij den nieuwen wethouder geen goed onthaal. Op principieele gronden ontraadde de heer De Zwart aanneming van dit voorstel, en hoewel de heeren Biersteker en Grunwald cn ook de Burge meester verklaarden, dat men dit voorstel nolens- volens maar moest slikken, omdat anders de ge meenterekening 1927, waarop de begrooting 1930 ge baseerd moet worden, in het gedrang zou komen, de Raad verwierp met 13»—6 stemmen het voorstel van het College, zoodat Gedeputeerden in deze hun zin niet kregen. Bij de wijziging van de salarisverordening verzette de heer Woud er zich tegen dat de commioe ten kantore van den Gemeente-Ontvanger werd bo- EEN GIFT VAN f 100.000. Tot leniging van don socialen nood der arbeiders Door den heer A. 'van den Bergh Jr., directeur van de N.V. van den Berg Krabbendam (Beka) te Tilburg, Is op zyn 50en verjaardag een bedrag van f 100.000 be schikbaar gesteld tot leniging van den socialen nood der arbeiders. EEN 102-JARIGE. To Lonneker heoft Maandag de landbouwer J. Bever- borg, die zich mag verheugen in een goede gezondheid en helder van geest is, onder vele biyken van belangd stelling zijn 102den jaardag gevierd. MISDRIJF? Te Hoogland, naby Amersfoort, Is op laat van den officier van justitie te Amsterdam opgegraven het lijk van de 24-jarige ongehuwde juffrouw H. E., die op 5 Februari overleden Is tengevolge van een mlsdryf, ge pleegd door iemand uit Amsterdam. Ook iemand uit Amersfoort schy-nt er by betrokken te zyn geweest HIJ SNURKTE NIET. {Bmtm Humor) Ik hoop, dat je niet snurkt Ik weet zeker van niet hoe dan? Ik heb gisteren den heelen nacht wakker ge legen om er op te letten.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2