Uki Q mgcving* HARENKARSPEL SÏNT MAARTEN. ZIJPE. LANGENDIJK. maar toch zou !k er raad voor weten, om te krijgen: goedkooper drank voor den niet-gebruiker, geld ln de echatklst en toch niet veel misbruikers van drank, waar zooveel kwaad uitgroeit en nimmer bloeit. Hoe dat moet? Ik gebruik het ook niet, omdat ik geen kwartje wil geven voor een vingerhoed vol. Maar het moet dan zoo: de drank goedkooper voor den niet» gebruiker en. de regeering heeft alle wetten Jn haar maoht voor de groote miebruikers als ze dronken wor den aangetroffen. Onverschillig waar een strafregeling voor dient, bij een hooge boete of flinke gevangenis straf zou de misbruiker niet om de de portemonn&le denken, maar om de ingevoerde straf. Nogmaals mijn dank voor de plaatsing, C. SCHOUTEN, Dirkshorn. 't Zand, 27 Febr. 1929. Mijnheer de Red. Zoudt U het vplgende in uw eerstvolgend nummer wil len plaatsen; misschien geeft het iets. Een mijner plaatsgenooten vertelde mij dat de heer Balvers (Balvers heeft 60 zak brandstof voor minver mogenden gegeven) zoo teleurgesteld was, dat zijn daad geen navolging had te 't Zand, „want" zegt Balvers, „er zijn-er zooveel hier die geven kunnen; de arme men- schcn moeten toch niet eerst gaart bedelen of stelen. Het ls zoo gemakkelijk te zeggen, die of die betaalt sfleebt of is slecht. Zoo ver moet het niet kernen. Ook zag ik de lijst voor hardrijders voor arme menschen alhier. Het was werkelijk treurig, dat menschen in zeer goeden doen, ja rijk te noemen, voor zegge één gulden op de ljjst stonden. Maar die zijn arm geweest en weten niet dat vragen zeer doet; ook de arme heeft eergevoel. Ja, Bal vers u bent reeds over de tachtig jaar en nog kent u de menschen niet. Dus welgestelden van 't Zand, volgt het goede voorbeeld van Balvers, daar heeft u geen schade van. U heeft tooh liever dat men zegt dat zijn „reuze" menschen als: „wat zijn dat een akelige men schen voor de samenleving." Voorwaar er 1b thans leta te doen. U, mijnheer de redacteur dankend. X. commentaar in mijn ingezonden stuk gevoegelijk ach terwege had kunnen blijven ais hebbende met het ge val niets te maken, kan ik niet deelen. Deze commen taar behoudt zijn waarde en is van toepassing ten op zichte van de berichtgeving van uw onbekenden cor respondent in deze gemeente, die een bericht inzond, dat ontegenzeggelijk aanleiding gaf tot het vormen van een verkeerde meening, waarom ik mij verplicht achtte dit tegen te spreken. Om herhaling daarvan te voorkomen, uitte ik don wonsch, dat controle der be richtgeving zou plaats hebben, welken wensch U, om dat U bekerijl is van wien hot bericht afkomstig is, met diens berichtgeving in verband hal kunnen bren gen. Ter voorkoming van verder misverstand meen ik goed te doen thans uitdrukkelijk te verklaren, dat ik dezen wensch uit voor de berichtgeving van den onbekenden correspondent. Met mij zullen vele le zers van uw blad er prijs op stellen juiste en onpar tijdige berichten \\t onze gemeente opgenomen te zien. Hoogachtend, BAKEN. Anna Paulowna, 26-2'29. Zeer geachte Redactie, Uwe mededeeling onder mijn ingezonden stuk in Uw blad van 25 dezer, noopt mij opnieuw eenlge plaatsruimte in Uw blad te verzoeken. In de hoop, vdat U ook thans weer zoo bereidwillig zult willen zijn mij deze ruimte af te staan, betuig ik U bij voor- haat mijn beleefden dank. Nu uit uwe mededeeling officieel blijkt, dat het bewuste berichtje niet van uw bekenden correspon dent afkomstig is, doch blijkbaar van een „onbeken de grootheid", die meende op deze wijze zijn over- kropt gemoed eens te moeten luchten, mag ik niet nalaten in zooverre mijn verontschuldiging aan te bic den, als door mijn ingezonden stuk. Uw bekende correspondent zich gekrenkt had kunnen voelen. Ik schrijf „had kunnen voelen", omdat m.i. uit mijn in gezonden stuk niet geconcludeerd kan worden, dat ik Uw bekenden correspondent op het oog had. Het spijt mij, dat het stuk op dit punt aanleiding tot misverstand heeft gegeven, hetgeen evenwel bij aan dachtig lezen daarvan niet het geval had behoeven te zijn. De gedachte, dat het uwen bekenden correspon dent toch niet onaangenaam kan zijn voor de lezers van Uw ilïla'd zoo officieel medegedeeld te zien, dat het berichtje niet van zijn hand afkomstig is, troost mij intusschen. Het blijkt dan nu officieel oen onbe kende correspondent in deze gemeente te zijn, maar toch uw correspondent. Uwe meening, dat mijn Wij begrijpen den geachten inzender in zijn gedach- tengang niet best. Dat er in den Polder maar één correspondent voor de Schager zou zijn, is al sinds jaren niet het geval, er zijn er meerderen. En voor de kringen waarin de heer Baken wortelt, was dat toch zeker geen geheim. Dat U tegen het bewuste bericht opkomt als U meent dat dit noodig is, is uw goed recht en onze redactie heeft u te dien opzichte het vrije woord ge laten. Maar de franje die U er aan vastbindt, had U, mee- nen wij, gevoegelijk kunnen weglaten. De groote be zorgdheid die U daarbij voor onze berichtgeving toont, achten wij zeer misplaatst en kunt U dat .werk gerust aan ons overlaten, wel in staat als wij ons nog voelen om onze redactie zelf te voeren. Wij blijven te dien opzichte maar liefst geheel onafhankelijk, niet ge schikt als wij zijn om te werken onder de hooge pro tectie van wie ook. DE RED. Geachte Redactie, In antwoord op het schrijven van den heer Baken, wil ik opmerken, dat het bericht van bedoeld gezin mij is meegedeeld door een winkelier en ook niet door den heer Baken wordt tegengesproken. Wat na het ge ven van de 4 gulden is gebeurd, is mij onbekend en is door mij daarover niets geschreven. Dat volgens den heer Baken later nog op verschillende manieren is gosteund, verheug ik mij over. Wat de heer Baken schrijft over opruiende of sen satie-wekkende berichtjes en dat dit niet tot eer kan strekken van den correspondent, is de zaak precies omdraaien. Dat uw correspondent eens oen berichtje inzendt, dat wat stof doet opwaaien en in zekere kringen niet aar dig wordt gevonden, geloof ik wel. De heer Baken moet de oorzaak dan maar zoeken in een andere rich ting en kan dan wel kort in de buurt blijven. Sensatie of opruiing behoeft hij er niet in te zien, maar wel mag door hem worden onderzocht, onpar tijdig, of hier in Anna Paulowna de rechtvaardigheid wel op de juiste wijze wordt betracht. Hoogachtend, UW BERICHTGEVER. DIRKSHORN. Onder leiding van den heer L. Reuvers, vergaderde Dinsdag de afdeellng Harenkarspel Witte Kruis, ten. huize van den heer Bruin. Na opening en lezing der notulen kwamen verschil lende ingezonden stukken ter tafel, welke alle na eenlge bespreking voor kennisgeving werden, aangenomen. De secretaris-penningmeester, de heer J. Wartenhorst, legde thans over de rekening over het afgeloopen jaar, welke, nagezien door de heeren Klstemaker en Kant, werd goedgekeurd en gete^kend. Volgden jaarverslagen, van Witte Kruis, Wijkverple ging en Tuberculosebestrijding, ingediend door den zelfde. Hieruit vermelden we, dat de afdeellng Witte Kruis telt 395 leden en de Wijkverpleging 166 leden. Voorts dat 198 maal een voorwerp ln bruikleen is af gegeven, terwijl alleen te Dirkshorn 72 maai Rids werd versohaft. Zuster Stiel heeft voor de Wijkverpleging 1065 bezoeken afgelegd, de vacantle-zuster 39. Als en- quetrice zijn afgelegd 127 bezoeken. Het materiaal verkeert ln goeden staat en de 5 draai bare lighallen zijn in den vorige zomer alle in gebruik geweest. Vérder zijn door tusschenkomst van de afdee- ling, 4 patiënten naar Sanatoria verzonden. De voorzitter dankt den secretaris voor zijn uitvoerige verslagen. Besloten wordt nog een lighal aan te schaffen, ter wijl met de verschaffing van Rids op de alhier gebrui kelijke wijze zal worden voortgegaan. Na de mededeeling, dat aan de aanschaffing van serum tegen diphterle voortaan bezwaren schijnen ver bonden te zijn, wordt door de vergadering toch de wen- schelykheid betoogd, weder serum beschikbaar te stel len. Voorzitter en secretaris beloven, daarvoor hun best te zullen doen. Medegedeeld wordt nog, dat in het vorige Jaar slechts één ontsmetting heeft plaats gehad. De zienswijze der medici schijnt ook in dit opzicht veran derd te zijn. Dinsdag hadden op de prachtige ijsbaan „de Wiel" wedstrijden plaats voor jongens, meisjes, dames en heeren, bestaande in afval wed strijden. Jammer, dat het zoo snerpend koud was, waardoor het publiek, dat zich nog op de Wiel had gewaagd, over merg en been ver kleumde. Als prijswlnners(sters) kwamen uit: Jongens en meisjes van 69 jaar: lf Annle Bij-post, 2. Cor Mulder, 3. Cor Schut, 4. KI. de Maijer, 5. Kees de Geus. jongens van 10—13 jaar: 1. Cor Koning Dz., 2. Jacob Bruin, 3. Jn. Boontjes, 4. C. v. d. Ham, 5. C. Zijdewind, troostprijs P. Blauw en M. de Pee. Meisjes van 1013 jaar: 1. D. Bronder, 2. T. Hene- weer, 3. N. Koning Pd., 4. P. de Maijer, 5. T. Bakker, troostprijs M. Koning. Jongens van 1417 jaar: 1. P. de Vries, 2. J. Rogge veen, 3. H. Schermerhorn, 4. P. Bronder, 5. Math. Bij- post, troostprijs J. Groet Mannen van 18 jaar en ouder: 1. Jn. Schermerhorn, 2. Joh. Schrijver. 3. C. de Maijer, 4. S. Groet, 5. P. Hene- weer, troostprijs J. Schermer en B. Lageweg. Naar aanleiding van het Dinsdag alhier gehouden tjsfeestje, hetwelk op initiatief van enkele jonge mannen ■wac georganiseerd, ererd door dwelfden, ia overleg mot eenlge leden der in naam bestaande IJsclub besloten een vergadering te beleggen met het doel om de slapende ijsclub wakker te maken enj ook hier evenals elders, ijsfeestjes te doen, houden. Voor dit doel was men Dins dagavond in café „de Tuinbouw" bijeengekomen met gevolg dat naast het oude bestuur de heeren P. Breed, A. Kossen, J. Schermer en P. Koning zitting namen, zoodat naast oudere, jongere krachten de teugels ln han den kregen. Van de oude bestuursleden de heeren P. Heneweer en W. Bijpost was bericht van bedanken In gekomen. Als voorzitter werd gekozen de heer P. Breed, vice- voorzltter de heer P. de Geus, secr. de heer Jb. de Vries, penningmeester de heer D. A. Blom. Voorts werd besloten om opnieuw leden te werven en jaarlijks de contributie ad f 0.50 op te halen. Voorts om Donderdag 28 Febr. voor oudere dames hardrijden met hindernissen te houden. Door bovengenoemde Jongemannen was reeds een lijst gepresenteerd bij de burgerij, voor vrijwillige bij dragen, bestemd voor de eerste feestjes, welke in totaal f 59.25 opbracht. Voorzitter sloot hierna de vergadering, de hoop er bij uitsprekend, dat door de opnieuw in het leven teruggekeerde ijsvereenlging menig gezellig feestje ge houden mag worden en dat bij die gelegenheden de burgerij blijk van medeleven geeft door deze feestjes met hare tegenwoordigheid te vereeren. Algemeene vergadering van de afd. ZijpeCallants- oog van Het Witte Kruis op Dinsdag 26 Februari 1929, de3 avonds te 8 uur. ten huize van J. Broer te Scha- gerbrug. Tegenwoordig slechts 11 leden. Voorzitter de heer J. de Moor, Secretaris de heer J. A. de Boer. 1. Na opening der vergadering door den Voorz. volgt lezing en goedkeuring der notulen van het verhandelde in de vorige vergadering. 2. Vastgesteld wordt het door den Secretaris opge maakte jaarverslag der afd. ZijpeCallantsoog over '28. Aan dit verslag ontleenen wij het volgende: Het aantal leden der afd. bedroeg op 1 Januari 1928 931 en steeg in den loop van het jaar tot 1020, alzoo een vooruitgang van niet minder dan 89. In 1928 werden 3 bestuurs- en 2 algemeene vergaderingen gehouden, wel ke laatste zeer slecht bezocht waren. Met de tubercu losebestrijding werd voorgegaan. De tuberculose-film „Achter de wolken schijnt de zon", werd op 5 verschil lende dorpen vertoond. De vereenlglng had hiermede sucoes. Van Rijk, Gemeenten en bepaalde vereenigtn- gen werden bijdragen ontvangen voor t.-b.c.-bestrijding. Het materiaal voor ziekenverpleging werd op de gewone wijze aangevuld en voor de leden der afd. beschikbaar' gesteld. Van het materiaal werd ln 1928 200 maal ge bruik gemaakt Een lichtbad met 12 lampen en een zle- kenrolwagen werden aangeschaft .De ligtenten waren bijna voortdurend in gebruik. 3. Goedgekeurd wordt het verslag van de plaatselijke tuberculose-commissie over het jaar 1928. Aan dit ver slag ontleenen wij het volgende: Door de belde wijkver- pleegsters^huisbezoeksters werden ln 16 gezinnen 544 be zoeken afgelegd. Verschillende verplegkigs-artlkelen werden in bruikleen gegeven. Een llgtent werd aange kocht Een maal werd beddegoed ter ontsmetting opge bonden naar de entaaaUiagilnrirhring te AUteif, Voor onderzoek naar het consultatiebureau kwamen 6 patiënten ln aanmerking. De tjb.c.-fllm werd 6 maal ver toond. Aan één gezin werd het geheels Jaar, wegens ziekte, finantieel steun verleend voor hulp in het gezin, terwijl aan andere gezinnen middelen werden verstrekt 4. Daarop wordt door den Penningmeester rekening en verantwoording gedaan. Over het dienstjaar 1928 hebben de ontvangsten bedragen f 2735.94, en de uitga- j ven f 1511.79, batig slot alzoo f 1224.15. Een commissie bestaande uit de heeren P. Grin en L. j Bestevaar, had een en ander nagezien en alles in de beste orde bevonden. Overeenkomstig het advies van deze commissie wordt besloten de rekening goed te keu ren. Den Penningmeester wordt dank gebracht voor het goede beheer. i 5. Vervolgens wordt de rekening der plaatselijke tu berculose-commissie over 1928 ter tafel gebracht. De ontvangsten bedroegen f 1442.28 en de uitgaven f 1415.87, voordeclig saldo alzoo f 26.41. De heeren C. Sch&gen en S. Jaring worden aangewe zen, deze rekening na te zien. BU monde van laatst genoemde wordt meegedeeld, dat alles in de beste orde is bevonden en dat de commissie tot goedkeuring ad viseert. Aldus wordt besloten. De heer D. Breebaart, vlce-voorzlter, dankt den heer De Moor, als secretaris-penningmeester, voor hetgeen deze voor de t.b.c.-bestrijding heeft gedaan, en wijst er op, dat het in hoofdzaak het werk van den heer De Moor is geweest, dat de t.b.c.-commdssle een bijdrage van niet minder dan f 500 ontving van de afd. Zijpe van de Holl. Mij. van Landbouw. 6. Daarna werden de begrootingen voor het dienst jaar 1920 in behandeling genomen. De begrooting van de afdeellng Zijpe—Callantsoog van het Witte Kruis wordt in ontvangst en uitgaaf vast gesteld op een bedrag van f 2974.15 (onvoorziene uitga ven f 238.15; afgelossing f 700), terwijl de begrooting van de plaatselijke tuberculose-commissie ln ontvangst en uitgaaf wordt vastgesteld op f 1571.61. Rondvraag. Zuster Kuilman wijst er op, dat de tuberculose-film hef vorige jaar niet te Petten is vertoond. Zij zou gaarne zien, dat deze film alsnog to Petten werd ver toond. De Voorzitter zegt, dat hit bestuur dit ln oven»- ging zal nemen. Zuster Kuilman deelt vervolgens mede, dat Dr. Schmidt gaarne zou zien, dat de afd. een hoogtezon aanschafte. De patiënten zouden dan aan huls behan deld kunnen worden. De aanschaffingskotten bedragen f 200 f 300. De heer E. E. Oterdoom zegt, indertijd voorgesteld te hebben, 2 hoogtezonnen aan te schaffen, n.1. één voor rekening van de afd. en één voor rekening van de belde doktoren. Spr. zou dit voorstel nog wel willen handhaven. De heer D. Breebaart voelt weinig voor toet voorstel van den heer Oterdoom. Spr. zou liever zien, dat de afd. 2 hoogtezonnen aanschafte, één voor Dr. Schmidt on één voor Dr. Oterdoom. De heer G. v. d. Sluijs ls het met den heer Breebaart eens. Spr. acht het aanschaffen van 2 hoogtezonnen nuttiger, dan het doen van zoo'n groote aflossing. Ook de Voorzitter kan zich vereenigen mot het voor- stel-Breebaart. De hoer Oterdoom dankt mede namens collega Schmidt, voor het royale aanbod, 2 hoogtezonnen aan te sohaffen. Spr. wijst er op, dat dan later een regeling getroffen zal moeten worden tusachen het bestuur der afd. en de doktoren. Vervolgens wordt met algemeene stemmen besloten 2 hoogtezonnen aan te schaffen. De Voorzitter dankt de vergadering voor de besluiten, die in het belang van de leden der vereenlglng zijn ge nomen en sluit do vergadering. BURGERKRIJG. Dinsdag 26 Februari J.l. werd alhier een hardrijderij voor paren gehouden, waaraan door 12 paren, werd deelgenomen. Na spannenden strijd kwamen uit het strijdperk resp. met een prijs te voorschijn, de navol gende paren: mej. J. Besteman en do heer Joh. Visser; mej. M. Boontjes Pd. en C. Eriks Az.; mej. T. Raat en de heer S. Schilder; mej. Lies Rens en de heer P. Bur ger. De prijzen bestonden uit contanten. SCHAGERBRUG. Naar wij vernemen, is het woonhuis van dsn heer G. Plevier, gelegen aan den Schagerweg, verkocht aan den heer G. Nleuwl&nd te Schoorl. 'T ZAND. Dinsdag werd alhier hardprikken gehouden voor dames, waaraan door 33 deelneemsters werd meege daan, waarvan de uitslag is als volgt: le prijs, f 10, Lona Volkers, t Zand; 2e prijs, f7.50, mej. Dieuw Bijvoet-Eriks, 't Zand; 3e prijs, 15, Krijntje Rezelman, 't Zand; 4e prijs, 12.50, mej. I,u- sia Heddes, 't Zand; 5e prijs, f 1, Marie Schilder, 't Zand. Woensdag werd een hardrijderij gehouden voor dames, met den volgenden uitslag: le prijs Aagt Visser Pd., Callantsoog, f7.50; 2e prijs mej. Bets Veul, 't Zand, f5; 3e prijs, mej. Ma rie Keet Pd., Callantsoog, f2.50. NOORDSCHARWOUDE. De collecte vanwege de Diaconie. Door dit college ls gecollecteerd voor het protestant» sche gedeelte der bevolking, teneinde «enigen steun te verleenen in deze barren winter. Op onze vraag hoeveel of er ln totaal opgehaald waa, kon men geen antwoord geven, daar men de opbrengst niet bekend wilde maken. OUDKARSPEL. Tot waarnemend drager van de begrafenisver- eeniging alhier is benoemd de heer N. Bankersen. Het woonhuis van den heer Ootjers, is in de openbare verkooping van Dinsdag in handen van den heer Bommer overgegaan. Vergadering van de Begrafenisvereenlging. Dinsdagavond jl. hield de Begrafenisvereeniging Oudkarspel haar jaarvergadering ten huize van den heer C. Vis. De voorzitter, de heer A. Swager, heet de aanwe zigen hartelijk welkom, in het bijzonder den bur gemeester. Het doet spreker veel genoegen, dat de burgemeester heeft voldaan aan de uitnoodiging deze jaarvergadering bij te wonen. Trots het zeer koude weder noemt spreker de opkomst der leden bevredigend. Voorts herdenkt spreker het heengaan van den voorlooper der begrafenissen, den heer Paarlberg, Als bewijs van stille hulde aan den overledene verzoekt hij de aanwezigen op te staan en een oogenblik stilte. Daarna is het woord aan den secretaris, den heer W. v. Dok, voor het lezen der notulen van de vorige vergadering en jaarver slag. Hierna brengt de penningmeester, de heer P. J. Kat, het financieel verslag over 1928 uit; waaruit blijkt, dat de ontvangsten hebben bedragen f 959.37*4, de uitgaven f 992.2714, alzoo een nadeelig saldo van f 32.40. Op de boerenleenbank is geplaatst f 10J8. Het totale bezit der vereeniging bedraagt f 1233.64. Tot leden van het bestuur worden met zoo goed als algemeene stemmen herbenoemd P. J. Kat, Jb. de Boer en W. v. Dok, die allen deze herbenoeming zich laten welgevallen. Tot afgevaardigde naar de vergadering van den bond van begrafenisonderne mingen worden benoemd de heeren W. v. Dok en G. iJff en tot hun plaatsvervangers de heeren Jb. de. Boer en J. Keizer. Allen nemen de benoemnig aan. Tot leden van de commissie tot het nazien van de rekening van dan penningmeester voor het volgende jaar worden door den voorzitter aangewezen de hee ren A. Visser en C. Borst, die de benoeming aan nemen. Hierna worden nog eenige onderwerpen van huis- houdelijken aard besproken. Alvorens de voorzitter overgaat tot sluiting van de vergadering werd het woord verleend aa;i dei; burgemeester. Z.E.A. begint met dank te betuigen voor de gelegen heid, welke hem is gegeven met de veree ,'ing ken nis te maken, hoewei het doel van deze «réeniging hem niet onbekend is, omreden alom in den lande der gelijke vereenigingen bestaan. De eerste begrafenis, na zijn komst in de gemeente heeft hem getroffen door de nette wijze, waarop deze geschiedde. Lijk wagen en geuniformde dragers was hij niet gewend in een kleine plattelandsgemeente, waar meeroniieela nog geldt het dragers-systeem. Ook het automatisch bijzetten van het overschot in de groeve heeft hem getroffen, want hierin is deze vereeniging zeker voor- uitstervend, daar in groote gemeenten dit geschiedt door middel van touwen. Echter heeft hij ziel» ver plicht gezien do lijkstatie te doen voorafgaan door de gemeentepolitie, doch niet om toe to zien op de begrafenis, doch omdat ons dorp wordt doorsneden door een drukken verkeersweg, een ongehinderd ver voer te bevorderen. De orders van de politie luiden echter zoo, dat een behoorlijken afstand wordt be waard, zoodat politie en begrafenisstoet nimmer een geheel kunnen vormen. Nog altijd zijn or inonsciion, die er op moeten worden gewezen, dat het respect voor den dood gebiedt oen begrafenisstoet niet voor bij te fietsen of te rijden, doch aan den kant van den weg te wachton tot deze is voorbijgegaan. Dezr maatregel van orde mocht hot bestuur eerst bo- yrcomden, doch spreker gelooft wel, dat ze thans zijn instemming heeft. Met groot genoegen heeft spreker de beraadslagingen gevolgd. Hij kan niet beloven elke jaarvergadering te zullen bijwonen, doch hij hoopt nog meermalen van zijn' belangstelling te kunnen blijk geven. De voorzitter dankt den burgemeester voor het ge sprokene en hot doet hem genoegen, dat de vereeni ging zulk een goeden, indruk op hem hooft gemaakt. De vereeniging bestaat nu 16 Jaar, en wanneer men daarvoor üe wijze van vervoer zug en zooals het de laatste jaren geschied, dan mag men gerust spreken van een groote verbetering. Spreker dankt de aanwezigen voor hun opkomst en de aangename besprekingen en sluit de vergadering. LANGENDIJK. We hebben ons de laatste dagen wel eens afge vraagd, wat er. terecht moet komen van al de kool, welke nog in de verschillende bewaarplaatsen is op geslagen. Naar ons wordt medegedeeld, is voel kool nog in de schuren opgeslagen, niettegenstaande de groontcnhandelaar ze reeds heeft gekocht. Door het groote gebrek aan spoorwagons kan deze niot verzon den worden. We begrijpen wel, dat de spoorwegmaat schappij haar wagons niot op alle plaatsen tegelijk kan hebben, maar de LangendJjk betrekt alle Jaren veel wagons van de maatschappij, waarom krijgt ze nu bij anderen niet een streepje op voor? liet zijn toch levensmiddelen, die vervoerd moeten worden? Men vertelde ons dezer dagen nog, dat indien er alle dagen 100 wagons kwamen, men reeds tot 11 Maart werk had, om de verkochte kool te verzenden, dus de kool die reeds gekocht is door de handelaren, maar nog niet verzonden kon worden door gebrek aan wa gons. Wij voor ons gelooven, dat indien er niet spoedig veel wagons komen, velen groote financieole schade zullen lijden. Het is den laatsten tijd al twee keer voorgekomen, dat er geen veiling is gehouden, omdat do groenten toch niet verzondon kunnen worden. Een .groote koopman vroeg dezer dagen 40 wagons aan on kreeg er slechts 5. Hot blijft natuurlijk niet bij dezen eenen koopman, want er zijn er xnaotewrë. De eenc dag komen er 20, andere dagen 5 of 6. Van harte hopen wij, dat het adres hetwelk deze week aan de directie is verzonden, succes mag hebben, want zoo dit niet mocht zijn, gelooven wij, dat het er voor den Langendijk niet best uitziet. OUDKARSÏEL. Woensdagavond hield do afd. OudkarspelNoordschar woude van den bond voor staatspenslonneering ten lokale van den heer de Hart haar Jaarvergadering. De voorzitter, de heer Olthof, opont met een woord van welkom aan leden en pers deze vergadering. Hfj spreekt zijn leedwezen uit over de slechte opkomst, waaraan het koude weer wel niet vreemd zal zijn. De weggoble- vennen hechten dus de goedkeuring aan de dadon van het bestuur, spreker meent dit te mogen aannemen. Hierna deelt de voorzitter mede, ln verband mot de verschillende courantenberichten, dat hij verschillende bestuusrfunctles heft neergelegd, tn verband met zijn vele bezigheden, dit voornemen ook te hebben gehad ten opzichte van onze vereeniging. Door de sympathieke houding van de overige bestuursleden, la hij echter van dat voornemen teruggekomen. De secretaris leest hierna de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Uit het jaarverslag van den secretaris merken wij op, dat de afd. 300 leden telt 2 Feestavonden zijn er gehou den. Voor de avond, gehouden ln Oudkarspel, had het college van B. en W. van Oudkarspel vrijstelling ver leend van vermakelijkheidsbelasting, doch B. en W. van Noordscharwoude hebben op dit verzoek afwijzend be schikt. De burgemeester geeft in overweging voor den volgenden feestacond ln Noordscharwoude, een verzoek te richten tot den raad van Noordscharwoude en daarin mede te deelen, dat B. en W. de gevraagde vrijstelling niet wenschen te verleenen, doch onze vereeniging zeer zeker daarvoor in aanmerking komt. Als er een ver eeniging is, die aanspraak kan maken op vrijstelling we gens het beoogen van een liefdadig doel, is het zeker de onze. De voorzitter zegt, dat dit ook al op de bestuursver gadering ia besproken. Hij hoopt dat de gemeenteraad van Noordscharwoude zich op een ander standpunt zal plaatsen B. en W. en dat het adres succes mag hebben. Onder dank aan den secretaris, wordt het jaar verslag goedgekeurd. Rekening en verantwoording van den penningmees ter. De ontvangsten hebben bedragen f 1009.93%, de uit gaven f 923.80%, zoodat er een batig saldo is van f 86.13. De penningmeester deelt nog mede, dat de col lecte voor het aanbieden aan de ouden van dagen van een autoritje, heeft opgebracht f 435.50 en de kosten hebben bedragen f 368.14%. De fa. Kok, Tuinman en Wilken, heeft ln rekening gebracht f 100 en een reductie aan de vereeniging gegeven van f 50. De rekening wordt onderzocht door de heeren Bak ker en Heijmana en onder dank goedgekeurd. De Voorzitter brengt een woord van dank aan de fa. Kok en Tuinman en Wilken voor de reductie, welke zij aan de afd. hebben toegestaan. De beide aftredende bestuursleden, J. Bruin en L. de Wit, worden met algemeene stemmen herkozen. Belden nemen weder aan. Tot afgevaardigden voor de federatievergaderingen worden na 2 vrije stemmingen gekozen de heeren J. Bruin en H. Bakker. De Voorzitter stelde zich niet meer beschikbaar. Rondvraag. De heer Heijmans zegt veel te -hebben gedaan voor het autoritje, hetwelk aan de ouden van dagen is aan geboden, en het doet hem leed, dat hij eerst op deze vergadering daarover iets mag vernemen. Hij had ver wacht dat hem daarover wel eerder iets had kunnen worden medegedeeld. De Voorzitter zegt, dat het bestuur, dit steeds als een zaak beschouwde die door het bestuur afgewikkeld diende te worden. Hij zal echter rekening houden met hetgeen de heer Heijmans heeft gezegd.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2