lts* m mfeving- WINKEL. WIERINGEN. Provinciale Staten van Noord-Holland Gemengd Nieuws. De moord opgraaf Stolberg. DE MARINE-VUEG600TEN NAAR INDE Aanranding bij Kijkduin. Predikbeurten. Plaatselijk Nieuws. Zoo'n aardige burgemeester! De opstand in Mexico. De gele koorts. DE zoMBBzrrrnföv Verkiezing van leden roer de Eerste Kamer, X>e eerste gewone zitting der Staten zal worden ge opend op Dinsdag 28 Met morgens half twaalf in het Prinsenhof te Haarlem, In die vergadering zal worden voorgesteld de punten der agenda, die hiervoor tn aan merking komen ,nog denzelfden dag te doem onder zoeken door commissiën» omtrent welker samenstelling bij de toezending van de puntenlijst een voorstel zal worden gedaan; te veris zal worden overgegaan tot de benoeming van het lid der Staten^, bedoeld in axt. 89 der Prov. Wet. Daarna zal de vergadering worden verdaagd tot Dins dag 11 of tot Dinsdag 18 Juni hetgeen nader zal worden bepaald 'e morgens te half elf. In verband met de in dit Jaar vallende verkiezing van leden van de Eerste Kamer v^or de groep Noord- Holland en Friesland, zal binnen 25 na de can- didaatstelllng (9 Juli), dua In leder geval vóór 8 Aug. de stemming moeten plaats hebben. Hiervoor zullen de Staten dus nog in vergadering bijeen moeten komen. hoog© temperatuur en vele regens. In weerwil van deze ongunstige omstandigheden I bleef het aantal gevallen van gele koorts zeer be- I perkt. Het gemiddelde cijfer was in Januari een jper dag, Februari twee, Maart zes (met inbegrip I van de verdachte gevallen). Er wordt prophylactisch opgetreden. V.D. verneemt uit Breslau: Officieel wordt medegedeeld, dat zich op 80 Maart j.1. j te Leignitz een slager heeft aangemeld, Bitner genaamd, a die verklaarde, in Januari J.1. van een Jongeman het AtltO SvS STO^P BlS§Sj88 verzoek te hebben gekregen den thans vermoorden graaf Stolberg dood te schieten of neer te steken. De politie te Liegnltz heeft Bitner fotografieën van graaf Christiaan getoond, waarin deze den jongen man, die hem in Januari tot het plegen van den moord trachtte over te halen, meent te herkennen. Graaf Christiaan zal zoo spoedig mogelijk met Bitner geconfronteerd worden. EEN DOODS EN DRIE ZWAAR GEWONDEN. ontboden Berlljnnch. ambtenaren van da Justitie niet°P slag geflood, terwijl drie anderen zwaar gewond werden en in hopeloozen toestand naar een ziekenhuis zijn vervoerd. De meisjes waren van 17 tot 23 jaar oud en vertoefden te Lausanne in een pensionaat De inzittenden van den auto zijn door de politie gear resteerd. HEDENMORGEN VERTROKKEN Zooals reeds gemeld, zijn hedenmorgen om zes uur, de drie Dornler Wal-vllegbooten van de Ned, Marine vanaf het vliegveld De Mok op Texel opgestegen voor tocht naar Indië. Gistermiddag is van de opvarenden afscheid genomen. Hierbij waren een groot aantal autoriteiten aanwezig, die 'b middags met een motorboot van Den Helder naar Texel waren overgestoken. Op het vliegveld zelf, waar eei^ groot» bedrijvigheid heersehte en waar men allerwegen bezig was de laatste hand te leggen aan de g&reedmaking der vliegtuigen voor de lange vlucht bevonden zich voorts vele foto grafen en filmoperateurs. In zijn toespraak verheugde generaal Snijders, de voorzitter van het comité, zich over dezen tocht omdat we er krachtig opgewekt leven van de marine in zien, maar tevens om het vlagvertoon en omdat ejke bijdrage die den band tusschen Indië en het moederland nauwer aanhaalt ons tot blijdschap stemt. Met een driewerf hoera voor' de bemanning" eindigde spreker. 's Morgens had de commandant van het vliegkamp De Mok, de bemanning der vliegbooten toegesproken. Daar bij wees de commandant erop, dat deze belangrijke vlucht in het brandpunt zal staan van de belangstelling van velen. Dit zijn de eerste Nederlandsche militairen, die in dienst van Hare Majesteit een belangrijke vlag- vertoonvlucht in groepsverband naar Ned. Indië onder nemen, terwijl dit tevens de eerste Is, die de verbinding HollandIndië met watervliegtuigen tot stand brengt Tijdens de toespraken cdrkelde een escadrille vlieg tuigen van De Kooij boven het vliegkamp De Mok. Ons werd medegedeeld, dat vanmorgen om 4 uur de Minister van Marine per vliegtulgbootje van „De Mok" was overgestoken. Een 5-tal gewone vliegtuigen verge zelden een poos de vertrekkend en. gerust Ze hebben graaf Christiaan, den gearresteerden oudsten zoon van het slachtoffer, onderworpen aan een verhoor, dat niet minder dan elf uur duurde. Door strik vragen, die zij stelden, werd graaf Christiaan gedwon gen zijn vroegere verklaringen op verschillende punten te herroepen. Zoo heeft hij thans bekend, dat hij niet zooals hij had verteld, de leden van de familie op de hoogte had gebracht, nadat hij het noodlottige schot had gelost Bovendien zou het onwaar zijn, dat graaf Christiaan alles wat was gebeurd, terstond na het drama aan den geestelijke van Jannowitz zou hebben verteld Verzwarende omstandigheden Dinsdag zijn te Jannowitz een aantal getuigen ge hoord in verband met de laatst door graaf Christiaan afgelegde verklaringen. Graaf Christiaan heeft bekend de achterdeur van het huis van den rentmeester te hebben geopend, voordat het doodelijk schot viel. Dit is natuurlijk uiterst bezwarend voor hem, daar de kans thans groot is, dat hij van moord met voorbedachte rade zal worden beschuldigd. Uitgesloten lijkt het ook niet, dat Gomperd, de be heerder van het grafelijk domein, door graaf Christiaan over de ware toedracht werd ingelicht, Gomperd heeft Dinsdag een kort verhoor ondergaan. Het is mogelijk, dat hij ook aangeklaagd zal worden. Woensdag zal graaf Christiaan nogmaals naar de plaats van het drama worden gebracht. De Berlijnsche ambtenaren zouden van plan zijn graaf Christiaan door psychiaters te laten onderzoeken. IN DE DUINEN. Twee dames door een man overvallen. In de duinen bij Kijkduin is Vrijdag een aanranding geschied. Het feit heeft zich als volgt toegedragen: op den weg van 's-Gravenhage naar Kijkduin, wan delden twee dames. Bij het Quick-terrein zat aan den kant van den weg een man, die blijkbaar met minder eerbare bedoelingen de dames opwachtte. Deze hadden daar echter niet zoo spoedig erg in en bemerkten het eerst toen het te laat was zich in veiligheid te brengen. De man greep de jongste der beide dames en tracht te haar met geweld op den grond te werpen. De an dere dame kwam haar vriendin echter te hulp en sloeg den onverlaat met haar taschje op zijn gezicht De mian greep het taschje vast en ontrukte het aan de dame. Desze wist echter nog een bankbiljet en een sleutelbosje er uit te trekken, zoodat de buit welke den dief in handen gevallen is, van bijzonder weinig beteekenis is. De dames riepen om hulp, maar de plaats is daar ter plaatse meestal verlaten, zoodat niemand op kwam dagen. De man had zioh intusschen uit de voeten maakt. Zijn fiets stond aan den kant van den weg en daarop verwijderde hij zich zoo snel mogelijk. Hij werd echter aangehouden door den heer v. d. M., on bezoldigd rijksveldwachter, die aan den weg naar Kijkduin woont. De heer v. d. M. maakte de man er opmerkzaam op, dat hij fietste op een weg waar zulks verboden was. De vluchteling stamelde een excuus, stapte af en liep door. Bij het afstappen heeft hij heft ta&chje verloren, want dat werd later gevonden. De heer v. d. M., die van de aanranding niets wist, schonk aan den man geen verdere aandacht. Eerst later hoorde hij de geheele toedracht der zaak. De dames gingen zoo snel mogelijk terug en deden bij de politie aangifte van het voorgevallene. Een uitgebreid onderzoek is ingesteld, maar op he den heeft het geen resultaat opgeleverd. DONDERDAG 4 APRIL 1928. v, a J. B. Aid. Anna Paulawna, nam. 7% uur. Bijeenkomst. Elf uur achter elkaar verhoord. Tijdens de Paaschdagen hebben de naar Jannowitz V.D. verneemt uit Genève: In de nabijheid van Lausanne heeft een ernstig on geluk plaats gehad. De auto van oen koopman uit< Lausanno, waarin drie personen gezeten waren, reed met groote snelheid in een zigzaglijn een vrij steilen weg af, waarbij de chauffeur de macht over zijn stuur verloor. Dientengevolge reed de wagen met volle vaart op een groepje Engelsche meisjes in. Een harer werd ONGELUK IN DB BERGEN. V.D, meldt uit Parijs, dat tijdens een bergtocht door een vrij groot gezelschap naar een der berg toppen in de omgeving van Grenoble een 38-jarige kantoorbediende uit Lyon in een afgrond stortte, Hij was echter met een lijn aan eenige andere leden van het gezelschap verbonden, zoo dat men met moeite erin slaagde, hem langzaam weer omhoog te trekken. Toen hij bijna den beganen grond weer had bereikt knapte de lijn echter en viel de ongeluk kige twintig meter naar boneden, zoodat hij onmid dellijk dood was. MAAR EEN, DIE MET GELD RAAD WIST. Het Fransohe dorpje St M&rfe de la Mer bij Marseille is zeer geschokt door het feit, dat zijn jonge burgeme^ ter bij decreet van den president der republiek van zijn, ambt ontheven is. De bevolking was n.1. zeer op hsra gesteld, want... zij had hem klein gekend, 1 Esprit Pioch. zoo heet de ontslagen burgervader, was nog student toen hij tot maire werd benoemd. Hij hield niet veel van studeeren* vond het burgemeester schap een aardig baantje en wist zich, zij zjjn, invloedrijke relaties, te laten benoemen. De luchthartige bevolking hield van den ïuchtkartl- gen burgemeester, die zich nooit met de gemeenteeaken bemoeide, maar zijn tijd doorbracht zaet jagen en via- schenl Zelfs toen hij na het hooren van een communis tische redevoering eensklaps naar het communisme overliep, nam zij het hem niet kwalijk. Doch te Marseille begreep men niet goed hoe het mogelijk was dat de jonge man, die niets uitvoerde, zoo groot kon leven. Er werd een onderzoek ingesteld naar den staat der financiën in het stadje, met het ge volg, dat er een verduistering van 300.000 francs werd vastgesteld. De burgemeester had. ze verbrast, AUTOBUS IN EEN AFGROND. Acht personen gedood. Uit Bogota ((Columbia) in Zuid-Amerika wordt gemeld: In de nabijheid van Bucaramanga is een autobus in een afgrond gestort. Acht inzittenden werden daarbij gedood, twaalf zwaar gewond. EEN AANLEGSTEIGER VERNIELD. Te Arendsee is de aanlegsteiger door het kruiende ijs van de Oostzee in het midden over een lengte van 140 meter geheel vernield. Het bruggehoofd, dat be houden bleef, is ernstig beschadigd. De schade wordt op 100.000 mark geschat. JAPANSCH STOOMSCHIP GEZONKEN. Vijftigtal passagiers omgekomen. V.D. verneemt uit Tokio: Het Japansche stoomschip „Kasagi" is in de nabijheid van Curuga(?) met 48 passagiers gezonken. Het schip was in een zwaren storm gekomen en kon zich niet meer in veiligheid brengen. Ook de te hulp ijlende schepen konden geen hulp meer bieden. EEN AANVAL UIT DE LUCHT. Vliegtuigen van de opstandelingen hebben gisteren eenaanval uit de lucht op' de Mexicaansche stad Naco-Sonora gedaan en vier bommen geworpen, waarvan twee aan den Amerikaanschen kant van de grens insloegen en in de zakenwijk talrijke venster ruiten vernielden. Een Amerikaansche knaap werd door een bomsplinter gewond. Reeds Zondag waren de luchtaanvallen op Naco- Sonora, dat door 12.000 man bondstroepen bezet is, begonnen. In het geheel zijn '19 bommen geworpen en aan Amerikaanschen kant zijn twee personen gedood en vier gewond. De te Naco (Arizona) gestatio- neew! Amerifc&sEMhe infanterie heeft opdracht het verder toebrengen van schade door Mexicaanaehe vliegers op Mexicaansch gebied te verhinderen. Gistermorgen in de vroegte zijn heftige gevechten om Jiminez begonnen. Om 1 uur hadden de bonds- troepen heel Jiminez bezet. De opstandelingen wer den tusschen het spoorwegstation en eenige andere punten, welke ze nog bezet houden, ingesloten Zij deden verscheidene, vergeefsche pogingen om de li nie der bondstroepen te doorbreken. TREINBOTSING BIJ BARCELÜNA Eén doode en achttien gewonden SCHOOLLEVERANTIE. De levering van de leermiddelen voor de openbare scholen van eene combinatie van gemeenten in dit res sort is opgedragen aan de Boekhandel v.h. Trapman en Co. alhier. DE OPGAANDE ZON. len Paasdhavond gaf het Rotterdamach Tooneel enj Heijermana Ensemble „De Opgaande Zon" van Heijer- mana in het Noordhollandsch Koffiehuis. De opkomst waa niet groot en dat was echt jammer, omdat het geschonkene van hoog gehalte waa, zoowel wat stuk als vertolking betreft De Opgaande Zon ia niet nieuw, maar heeft nog zooveel aantrekkelijks, zooveel Uit Madrid wordt gemeld: Tengevolge van verkeerden wisselstand ia Maandag nacht in de nabijheid van Barcelona een goederentrein in botsing gekomen met een personentrein. Dertien wa gons van den goederentrein werden geheel vernield en tien wagons van den personentrein werden zwaar be schadigd. Eén reiziger werd gedood en achttien gewond VIJFHONDERD BEDOEINEN GEDOOD. Bij een inval van Wahabieten. United Pres seint uit Jeruzalem: Uit Amman wordt van betrouwbare zijde gemeld, dat bij een inval van Wahabieten in een Bedoeineakamp te Dzjebel Relb in Transjordanië vijfhonderd personen ge- dat dood zijn. Slechts vijf Bedoeïenen schijnen ontsnapt te boeit en pakt, dat het tot de graag geziene tooneelstuk- zijn. Men vreest, dat er nog meer Invallen zulfcn volgen. ken zal iblijven behooren, ook al is er veel hij, dat niet meer van „tegenwoordig" ls. En Willem v. d. Veer geeft van Mathijs de Sterke een zóó forsche, zóó rake uit beelding, dat dit reeds alleen! een gang naar het Noordhollandsch Koffiehuis was waard geweest Dat was werkelijk iets bijzonders. En ook de anderen maken het geheel tot een voorstelling van prima gehalte en het bleek dan ook wel uit het behaalde succes, dat alle aanwezigen zich bijzonder goed hebben vermaakt Het was een zeer mooie voorstelling. HERBENOEMD. De heer P. Klaver alhier is opnieuw benoemd tot kerkmeester bij de RJ-C Kerft. BEVORDERD. ONDANKS ONGUNSTIGE OMSTANDIGHEDEN BLIJFT DE ZIEKTE TE RIQ DE JANEIRO BEPERKT. (Het B.TA. meldt uit Rio de Janeiro: Naar aanleiding van het constateeren van gevallen van gele koorts, heeft het departement van openbare gezondheid een verklaring gepubliceerd, waarin het Onze vroeger plaatsgenoot, de heer Th. J. Ranke, zegt, dat een epidemie werd voorzien, als gevolg van garnaal is intusschen gereed gekomen, dus binnen werd bevorderd tot referendaris der posterijen en tel» het samentreffen van omstandigheden, gunstig voor korten tijd zullen de mathinee in werking kunnen 1 a« ontwikktlto» daarna, Kmü Mn rectWureoi I word» gwteld. Q Voorjaarsvergadering van de Noord-Ho'- landsche Propaganda Commissie van den AN.G.OE Op deze vergadering, die dit jaar te Zaandam werd gehouden, waren 19 van de 22 afdeellngen vertegenwoor digd; afwezig waxen Koog a. d. Zaan, Dirkshora en Umulden. Door den Secretaris werd het jaarverslag uitgebracht waarin werd gememoreerd, wat ln het afgeloopen jaar voor de propaganda der geheel-onthouding werd ge daan. Over het Bestuursbeleid werden geen aanmerkin gen gemaakt. Medegedeeld werd, dat do vlaggetjes aan speeltuln- vereenlglngen tegen 1 cent per stuk konden worden go- leverd. Er zullen 5000 stuks worden besteld, waarvan reeds 2000 geplaatst. Aan den Noordhollandschen Voetbalbond zal voor de adspirantwedstrijden een zilveren lauwertak als wissel- prijs worden beschikbaar gesteld met Bondsembleem en spreuk erop. Met andere vereenigingen zal getracht worden propaganda met beschilderde reclame te maken 'bij de Velzerpont. De bestuursleden Stolp, en Spreeuw hebben over het streven der geheelonthouding gesproken. Op de verga deringen van Oudercommissies te Noordscharwoude, Alkmaar, Krommenie en Naarden. Twee schilderstukjes zullen ten behoeve van het Pro- pagandafonds worden verloot. Besloten werd medewerking te verleenen aan de Pro vinciale meeting op Hemelvaartsdag in Noord-Holland voor Geheelonthouding en plaatselijke keuze. Een voorstel Krommenie om propaganda onder de schippers te maken, zal door het Bestuur worden voor bereid. Het voorstel Langendijk om in de najaarsverga dering een referaat te laten houden werd aangenomen. Besloten werd zich in verbinding te stellen met en kele personen te Wleringen, ten einde daar een afdee- ling te stichten. Dit jaar zal geen landdag worden ge houden, omdat verschillende andere gebeurtenissen zul len plaats hebben, die het welslagen ln gevaar zouden kunnen brengen. Naar men ons mededeelt, heeft de heer E. Karaten, het perceel gekocht van den heer J. Boogaardt, en zal zijn kapperszaak naar ditperceel overbrengen. - Zondagavond len Paaschdag gaf de gymnast!ek- vereenlging „Sparta" alhier een uitvoering ln de zaal van den heer D. A. de Bruijn, onder leiding van haar directeur, den heer S. Keesman. De vereenlging mocht zich In een goed bezoek verheu gen, een bezoek dat, gezien het werk der Spartanen ten volle verdiend waa. Er werd kranig gewerkt en met belangstelling werden de oefeningen gevolgd en vooral veel belangstelling had den de nummers Vrije oefening (nieuwe richting) en dans voor dames. Bal na afloop gaaan deze uitvoering een feestelijk elot. Winkels Gemengd Koor „West-Frisia" gaf Maandag avond ln de tooneelzaal van den heer R. Laan een uit voering, door opvoering van de operette „Rose Marie", van Sam Vlesslng. Deze uitvoering, welke reeds eerder had moeten plaats hebben, is tengevolge van ziekte uitgesteld ge worden, en hoewel ook nog andere aangelegenheden, als verwisselen van rollen, waren voorgekomen, is toch deze uitvoering een succes geworden voor de vereenl ging. De vrees, dat tengevolge van het ongunstige weer het bezoek gering zou zijn, bleek ongegrond, want de za&J. liep ten slotte vol en bergde een paar honderd menschen Do opvoering van deze operette, slaagde uitstekend, en zocrwel solo- en koorzang was goed verzorgd en werd bij een passend spel goed uitgevoerd. Aankleeding en grimage waren mede goed verzorgd. De muziek, ver zorgd door de familie HooJJ en den heer Wilbrink, uit Nieuwe Nledorp, werd zeer gewaardeerd. Voor het vele werk daaraan voorafgegaan, was hot een mooi slot, dat bezoekers en spelers voldeed, en het was den Voorzitter een aangename taak daarvoor een woord van dank te brengen voor de gewaardeerde lei ding van den directeur, en de medewerking van allen, die het hunne hadden bijgedragen voor het slagen van dezen avond. Aangemoedigd door dit succes besloot de vereenlging een tweede uitvoering te geven op 7 April a.s., teneinde hen, die op 1 April niet aanwezig konden zijn, ook nog in de gelegenheid te stellen, de opvoering te zien. Maandagmorgen is menj begonnen de ondergrond- sche kabel aan te leggen voor stroomlevering aan het electrische watergemaal van de Hippolytushoever-koog, Heden en Dinsdag en ook reeds 2en Paaschdag zijn, zeer veel arbeiders, welke bij de Zuiderzeewerken te werk worden gesteld, hier aangekomen. De machines, zooals baggermolens, bakken, zandzuigers enz. worden zoo langzamerhand weer naar zee gébracht, zoodat er weer drukte in de bedrijven komt, WIERINGEN. Op den 2en Paaschdag des namiddags te 8 uur hield Ds. van der Veen, Doopsgezind Predikant alhier, zijn afscheidspreek. Het kerkgebouw waa goed bezet Het zangkoor der gemeente verleende medewerking. Nadat aan het einde van dc preek de bevestiging had plaats gevonden van den op den .tweeden Paaschdag verkozen diaken Jan Lont Cz., van Stroe, en een af scheidswoord was gesproken tot den scheidenden diaken Jb. Lont Gz., werd de vertrekkende leeraar nog toege sproken door Ds. Van Beek, namens de Hervormde Ge meente en door Ds. Van der Veen, Doopsgezind Pre dikant te Barsingerhorn. Tot slot zong de gemeente Ds. Van der Veen toe en i een kort persoonlijk woord van laatstgenoemde, werd de godsdienstoefening op de gebruikelijke wijze besloten. Na afloop maakten velen van de aanwezigen van de geboden gelegenheid gebruik om Ds. en Mevr. Van der Veen persoonlijk vaarwel te zeggen. WIERINGEN, Maandagavond, den tweeden Paaschdag, gaf de mu- zlekvereenlging „Harmonie" directeur de heer P. Bruul, eene openbare uitvoering in „Concordia" te Hippolytus- hoef. Benevens de muziek werd opgevoerd een tooneel- stuk „Het Handschoentje", vroolijk spel van de zee in drie bedrijven, door Henri van Wermeskerken. Deze uitvoering trok geweldig vsel belangstelling. De zaal was stampvol, en zij hebben van hom bezoek geen berouw gehad, daar zoowel muziek als tooneel goed werd weergegeven. Het daverende applaus gaf daar dan ook blijk van. Een gezellig bal na, besloot dezen avond. Opendag nieuwe zaak. In de voormalige slagerij, van den heer J. Poppen is, nadat het perceel geheel omgebouwd is, door den heer S. Zomerdijk te Den Oever een zaak in tabak, sigaren, sigaretten en koloniale waren, annex aard appel-, groenten-, fruit- en vischhandel geopend. Al les heeft een keurig aanzien gekregen en de uitvoer ders van het werk, de heeren Hermans (aannemer) en S. Bakker, schilder, hebben alle eer van hun werk. Op den openingsavond, Zaterdag, was er alle be langstelling, die nog werd verhoogd door de attrac tie, dat iedere kooper voor f2.50 aan artikelen, een half pond speculaas cadeau kreeg. Den ondernemer wenschen we veel succes. Afscheid Dg. v. d. Veen. Ook de gymnastiekvereniging „Wieringen' heeft in de pastorie der Doopsgezinde Gemeente afscheid genomen van den heer Ds. v. d. Veen, den oprichter der vereeniging. Hem werd bij monde van den voor zitter der vereeniging, den heer Lücker, het eerelid maatschap met diploma aangeboden, benevens een foto van de vereeniging. In hartelijke bewoordingen aanvaardde de schei dende predikant deze blijken van waardeering en wees op de bekwame leiding die de vereeniging in den heer Pennekamp heeft. Spr. eindigde met de beste wenschen voor de vereeniging. Een propaganda-feostavond. De R.K. Bouwvakarbeidersbond „St. Joseph" zal 20 April a.s. een propaganda-feestavond geven ton lokale van den heer S. Veerdig te Hippolytushoof. Het voonemen bestaat om o.a. een lid van het Hoofdbestuur als spreker uit te noodigen. De op te richten zoetfabrlek. De besturen der 4 fabrieken, de benoemde com missieleden, en de heeren G. Nobel, secretaris van den Bond van op coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrieken in Noordholland en Van Buren, tech nicus van dezen bond, kwamen Zaterdagmiddag nog eens bijeen in het hotel van den heer Lont te Hip- polytushoef om nader te bespreken de oprichting van een soetfabriek. Tot resultaat kwam men nog niet, meerdere gegevens zullen nog moeten worden verzameld. Het schijnt dat er nog niet voldoende be langstelling voor deze nieuwe zaak is, alhoewel er toch blijkbaar weer anderen zijn, die verlangen naar de stichting van een zoetfabriek, zoodat er zelfs aan wordt gedacht om de melk aan de zoetfabriok te Wiermgerwaard te doen afleveren. rv v t Dö moderne bouwaibeidersbond. Deze bond hield in het lokaal van den heer Jurrie Lont te Den Oever een openbare vergadering, waar de heer Hiarriot, lid van het hoofdbestuur, het eco nomisch aroeidersvraagstuk behandelde en dan met name behandelde de classificatie van de arbeiders aan de Zuiderzeewerken. Vooral de niet-georgani- seerde arbeiders werden aangespoord zich bij de orga-

Schager Courant | 1929 | | pagina 6