Binnenlandsch Nieuws. De catechisaties ten plattelande. De moord te Giessen Nieuwkerk. Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Kleinere aanroer op de Nederl. veemarkten. Vliegongeluk te Soesterberg. Londensche autobus omgeslagen. De mishandeling door een Alkmaarsche Na de hittegolf sneeuwstormen. 4 wVdpi:^Meeid:oorg4de,iu vin T0W" 1 Stakingsrelletjes te Zaandam. Marktberichten. fevft do lc«T»o tewsehen beirtmtIng van Aan IAaaWcg bf den Har Taarsweg. Ten slotte legt zich de ver gadering, gezien het onzekere omtrent opname onder de primaire wegen, neer hij het oordeel van het Dag. Be- co] 8tur, cm genoemde wegen ln zoo goed mogelijken ataat te brengen en te honden. De heer P. Groen beveelt nog Oei met aandrang aan te zorgen, dat er voor dit onderhoud *>9 gteeds het noodige materiaal aanwezig ls. Door Dijkgraaf wordt meegedeeld, dat zijn mandaat jnet October ten einde loopt, vandaar het voorstel tot het opmaken van een voordracht voor Dijkgraaf. De stemming geeft de volgende voordracht: W. van Sloo- ten no. 1, K. van Langen no. 2, en K. van Stralen no. 3. Allen laten zich deze keuze welgevallen. Dijkgraaf dankt voor het in hem gestelde vertrouwen en mocht de voor dracht leiden tot zijne wederbenoeming, dan hoopt hij Zoo goed mogelijk de belangen van den polder te behar tigen. Thans kwam in behandeling het adres, waarin, werd verzocht de overhaal in denl onderpolder Amerswiel te mogen vervangen door een sluis. Na eenlge verdere toelichting door den heer Groen, werd door Dijkgraaf meegedeeld, dat dit adres was be sproken. door het Dag. Bestuur; hierbij werd wel. be swaar gemaakt door de waterverplaatsing bij elke keer, igo[ dat geschut moet worden. Werd het sluisjo gebouwd op een grootte van 3 om 8 M., dan zou toch bij elke schutting 24 M3. water den polder binnen stroomen,, ongeacht dan nog het lekwater, wat bij een verval van 1.60 M. niet gering zal zijn. Door den heer Groen werd meegedeeld, dat men voornemens is een sluisje te bouwen als de Noordschar- wouder sluis. De heer Gootjes beval aan, dan tooh lie ver een kleiner sluisje te bouwen, daar in den regel toch maar één vaartuig gelijk geschut zal worden. Na nog eenlg debat, werd besloten nog geert beslissing te nemen, doch eerst nadere gegevens af te wachten, voor al nadat was gebleken, dat het verval 1.35 M. bedraagt Bij de rondvraag kwam nog het een en ander ter sprake, in hoofdzaak met betrekking tot de wegeiv Hierna sluiting. ZE HOUDEN OP, WANNEER HET LANDWERK BEGINT. In De Wachter brengt ds. J. H. Rietberg, gerefor meerd predikant te Maassluis, naar voren, hoe weinig op het platteland vaak van1 het catechetisch onderwijs terecht komt „Straks na de Paschen of misschien nu reeds na den biddag, houden de catechisaties ten plattenlande op. Als het landwerk begint kan dominé de jeugd niet meer houden. Dan krijgt ze het te druk, Dan is er voor de catechisatie geen tijd meer. Deze opvatting van de ca techisatie vindt men velerwege. Dc jongelingsvereeni- ging, het fanfarecorps, de zangvereeniging enz. werken door, de catechisatie moet eindiggn. Zou dit tot heil van de gemeente, tot zegen voor onze jongelingschap zijn? Wij weten wel beter. Laatst hoorden we een verzuchting we waren op reis:B ij ons is er dezen winter geen vijftien keer catechisatie geweest! Hoe indroevig. Geen vijftien keer, d.w.z. geen vijftien uren. En daarvan gaat dan nog af allerlei tijd voor openen en sluiten, voor zingen en over- hooren. In zoo'n toestand moet noodzakelijk verbetering komen. Dominé, kerkeraad. en gemeente moeten aller hardst samenwerken om zoo iets treurigs zoo spoedig mogelijk uit de wereld te helpen," GEEN ONMIDDELIJKE INVRIJHEIDSTELLING. onverwachte erfenis. Ds oom uit Amerika. Naar uit Praag aan de Engelsche bladen wordt gemeld heeft dezer dagen een 94-jarig bewoner van een werkhuis van een notaris bericht gekregen, dat s« een verre bloedverwant van hem in Amerika hem een fortuin had nagelaten van dertig mllioen dollar, Aan journalisten heeft de man verzekerd, dat hij de zijn leven niet meer wilde veranderen, daar hij het best had in het werkhuis. Hij zou zijn kapitaal ver- deelen onder zijn twee zoons, die in Weenen wonen, en bovendien een stevige gift aan het werkhuis doen. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad, zal, naar „Het Volk" meldt, nadat de verschillende stuk ken onderzocht zullen zijn, overwegen om ambtshalve revisie aan te teekenen. De procureur-generaal verzekerde uitdrukkelijk, dat hij deze zaak behalve de grootst mogelijke spoed, ook de grootst mogelijke nauwkeurigheid zal worden be tracht. Voorts gaf mr. Tak te kennen, dat de wet hem geen bevoegdheid geeft, de onmiddellijke invrijheidstelling van de gedetineerden te gelasten. ongeluk in een mijn bij charleroi. Twee mijnwerkers gedood. In de Grand Maubourg-kolenmijn te Charleroi in België heeft gister een ernstig ongeval plaats ge had. Door een aardstorting viel een hoeveelheid puin op een liftkooi, waarin zich mijnwerkers bevonden. Twee arbeiders werden gedood en twee gewond. doodelijk ongeval op texel. 3-jarig jongetje door een auto overreden. Gistermiddag omj 5 uur reed een melkauto op de Steenen Plaat te Den Burg met tamelijke vaart. Juist stak het driejarig zoontje van den heer Van den Berg de straat over en bemerkte het voertuig blijkbaar niet. Het knaapje werd gegrepen en was onmiddellijk dood. Ofschoon den chauffeur geen schuld moet treffen, is het toch gevaralijk op den plaats waar het ongeluk gebeurde, zelfs met een ma tige snelheid te rijden. zijn aanvaller over de straat kwam te rollen. De commissaris heeft toen de agenten gelast met de blanke sabel ruim baan te maken, waarbij eenige klappen werden uitgedeeld, zonder dat evenwel ie mand werd verwond. De staker Bakker werd terstond gearresteerd en met de politieauto naar het hoofdbureau gebracht Hij zal heden naar Haarlem worden overgebracht. Tegen twee andere personen word proces-verbaal opgemaakt wegens beleedlging van een agent van po litie. Ook aan den Zuiddijk was het gisteravond zeer ru moerig. Den vorigen avond was van een auto, waarmede werkwilligen worden vervoerd, een ruit ingeslagen. Zoowei de stakingslciding als de commissaris van politie, die bij het incident zijn kalmte geen oogen- blik verloor, betreuren het voorgevallene. Het hoofd koel en strijden met „de han den ln den zak". Nader meldt men aan het Hdbld., dat door de sta kingsleiding in verband met het incident in de Kru- gerstraat is 'besloten, een algemeene spoedvergadering te houden in het bootwerkersgebouw „Ons Huis", om de stakers op het hart te binden het hoofd koel te houden en te strijden met „de handen in den zak". De besturen der vier samenwerkende organisaties hebben besloten dat ook de ongeorganiseerden zullen worden gesteund. Voor dit doel zal met steunlijsten gewerkt worden onder leiding van een afzonderlijk comité, dat aan de besturen verantwoording schuldig is. Een waarschuwing van den kantonrechter. Bij de openbare strafzitting van gistermorgen, heeft de kantonrechter te Zaandam, mr. H. C. Hooft Has selaar, de volgende nadrukkelijke verklaring ter ken nis van liet publiek gebracht: „Zonder in het minst te treden in een beoordoeling van de staking als zoodanig, waarmede ik geen an dere aanraking zal krijgen dan vermoedelijk door eenige processen-verbaal wegens het plegen van bal dadigheid met volgen van werkwilligen of anderszins, zal ik, wanneer die mochten komen, met groote ge strengheid optreden en wensch ik hier een ernstige aanmaning, ter voorkoming van moedwillige ordever storing, te doen hooren. Vooral tegenover zich op straat bevindende werkwilligen geldt allereerst het recht, dat de straat voor iedereen vrij is. Dat recht wil ik geëerbiedigd zien en alle bevelen van de po litie te dien opzichte dienen onmiddellijk en volledig opgevolgd te worden. Met ernst en klem van betoog wees de kantonrechter er op, dat het dagen als deze zaak is het hoofd koel te houden en zich niet door opruiende leiders tot wanordelijkheden te laten meesleepen. in de auto gebracht om naar Amsterdam te worden vervoerd. Verd.'a verdediger (tot get): „Kent U de beteekenia van het woord onhebbelijk?" Get.: ,,'t Zal in elk geval wel niet als compliment bedoeld zijn." Verdediger: „Is het U bekend dat de officier van ju stitie te Alkmaar de vervolging tegen zijn cliënt heeft doorgezet om een betere verstandhouding te bevorde ren tusschen de Alkmaarsche politie en het publiek? Get: „Ja, dat heb Ik gehoord en dat heeft me erg bevreemd." Do waarnemend procureur-generaal, mr. Andringa, merkte op, dat bij d^ onderhavige behandeling niets nieuws aan den dag was getreden, weshalve hij be vestiging vroeg van het Alkmaarsche vonnis. De verdediger, mr. F. S. M. Ritz uit Amsterdam, herinnerde eraan, welk een gerucht deze zaak dostijds te Alkmaar heeft gemaakt. Zij had de volle belangstelling, voortvloeiende uit de daar ter stede bestaande of be- besta&u hebbende minder goedo verstandhouding tua- schen de politie en het publiek. De oevrwegingen van het vonnis der Alkmaarsche Rechtbank nagaande, wees pl. er op, dat verd. in het gewraakte stuk niet heeft geschreven, Uat de commis saris een „onhebbelijk man" is, terwijl verdere over wegingen van het vonnis pl .aanleiding gaven tot de opmerking, dat de goede verstandhouding tusschen politie en publiek beter gediend ware geweest, indien men van een vervolging van pL's cliënt had afgezien. In dit verbanci wees pl. er op, dat zijn cliënt tegen den agent, die hem uit de auto heeft getrokken, een klacht terzake mishandeling heeft ingediend waarop de heer v. d. P. niets meer gehoord heeft, zoodat het vermoeden gewettigd is, dat deze klacht terzijde is gelegd. Hoofdzaak voor pl. is echter, dat verd. niet het opzet heeft gehad om den coralssarte te boleedlgen en het element „opzet" moet toch aanwezig zijn, zal een ver- ooixleeling kunnen volgent Pl. concludeerde derhalve tot vrijspraak Uitspraak 23 April a.a. EEN MILITAIR VLIEGTUIG NAAR BENEDEN GESTORT. Goed afgeloopen. boerderij in colorado afgebrand. OVER HET JAAR 1928. Vijf personen hierbij om het leven gekomen. Schagen behoort mede onder de grootste schapen- markten. Uit Denver (Colorado) wordt gemeld: Een groote boerderij alhier is een prooi der vlam- m men geworden. Vijf personen zijn om het leven ge er- komen. Men meldt uit Berlijn: •0 Te Landsberg aan de Warthe stapte een 67-jarige sh vrouw in den sneltrein naar Schneidemuhl, in plaats van in hetboemeltreintje, waarmede ze naar haar 0 dorp terugkeeren. Toen de vrouw de vergissing be merkte, sprong ze uit den zich in volle vaart bevin denden sneltrein. Ze werd zoo ernstig gewond, dat ze weldra overleed. in den verkeerden trein. 30 a 40 gewonden. Gistermorgen is een der groote Londensche autobus sen omgeslagen. Dertig veertig personen werden ge wond. Omtrent dit ongeluk wordt nog nader uit Londen aan de Tel. gemeld, dat het het ergste ls van de laatste ja ren. Bij de veertig gewonden waren er 20 zoo ernstig, dat ze naar het ziekenhuis moesten worden overge- bracht. De bus had geen groote snelheid toen de bestuurder d plotseling uit een zijstraat een particuliere auto zag j naderen, met een dame aan het stuur en twee passa- 1 glers. Ten einde een 'botsing te voorkomen gooide de chauffeur van de bus het stuur om, reed «het trottoir op, vernielde het hek van een tuin om ten slotte om te slaan. De menschen die bovenop de bus zaten, wer den op straat geslingerd, terwijl degenen, die binnenin hadden plaats genomen onder den vernielden wagen terecht kwamen. Spoedig waren politle-agenten en am bulances ter plaatse, terwijl bereden politie de straat afzette. De gewonden werden voor zoover noodig, per auto naar het ziekenhuis gebracht. Geen hunner verkeert ln onmiddellijk levensgevaar. Bij bestudeering der cijfers blijkt, dat het aantal op de Ned. veemarkten in 1928 aangevoerde runde ren 1.119.000 heeft bedragen, varkens 1.245.000, scha pen 273.000 en paarden 77.000. Dat is 37.000 runderen, 80.000 varkens en 16.000 schapen minder dan in 't jaar daarvoor, doch 73.000 runderen en 68.000 var kens méér dan in 1926. In volgorde der totaal-aanvoeren zijn de belang rijkste veemarkten: Rotterdam met 348.000 stuks, Leeuwarden met 278.000 stuks, Leiden met 234.000 stuks, Groningen met 194.000 stuks, Purmerend met 162.000 stuks, Utrecht met 159.000 stuks, Amsterdam met 153.000 stuks, Sneek met 131.000 stuks. Gouda met 130.000, Zwolle met 116.000 stuks, s Hertogen bosch met 111.000 stuks en Delft met 102.000 stuks. Dit zijn echter, zooals gezegd, de totalen, dus run deren, varkens, schapen en paarden te zamen. Wat rundvee betreft, is de volgorde dan ook: 1. Rotter dam, 2. Leeuwarden, 3. Utrecht, 4. Amsterdam, 5. Zwolle, 6. Groningen, 7. Purmerend, 8. 's Hertogen bosch, 9. Leiden, 10. Sneek. (Deze hebben alle een aan voer tusschen 50.000 en 80.000, behalve Rotterdam mat 222.000 en Leeuwarden met 136.000 stuks). Varkens. Gerekend naar varkens is de volgorde nóg weer I heel anders, nl. 1. Gouda met 110.000 stuks, 2. Leiden met 100.000; 3. Leeuwarden met 80.000; 4. Wolvega met 79.000; 5. Amsterdam met 73.000 stuks; 6. Delft met 68.000 stuks; 7 en 8. Rotterdam en Groningen met 66.000 stuks elk. Het drie-motorige militaire vliegtuig, no. 803, is gistermiddag tegen drie uur bij een vlucht boven Soesterberg door tot nu toe nog onbekende oorzaak neergestort. Het toestel kwam in de gemeente op open terrein, begroeid met dennenhout te recht. De bestuurder, kapitein Van Weerden Poelman, bleef ongedeerd. De twee andere inzittenden, n.1. luit. Sissingh en kapitein Briëtt, kregen resp. een linker armbreuk en een niet ernstige hoofdwonde. Nader wordt nog vernomen over dit vliegtuigonge val: Het ongeval geschiedde onmiddellijk na den start, toen een der motoren weigerde en Van Weerden Poelman de Fokker F VIII nog net over eenige huizen en 'boomen op een stuk grond aan den rand van het dorp kon neerzetten. In het toestel, dat opgestegen was voor een oefenvlucht <met radio, bevonden zich zes personen, zoodat het angeval wonderlijk goed is i afgeloopen. De machine zelf is er niet zoo goed afgeko- men en ernstig beschadigd. HET GEVAL VOOR HET GERECHTSHOF TE AMSTERDAM. Minder goede verhouding tusschen Alkmaarsche politie en publiek. VELE SLACHTOFFERS IN AMERIKA. In het Westelijk deel der Vereenigde Staten is de hittegolf van de laatste dagen gevolgd door sneeuw stormen en een hevige vorst. Deze plotselinge omslag van het weer, die bijna zonder wedergade is, heeft verscheidene slachtoffers geeischt, benevens een groot aantal ziektegevallen ver oorzaakt. Op de Hudson werd de scheepvaart bijna onmoge- yk gemaakt door een sneeuwstorm, welke het uit licht onmogelijk maakte. Te Gemantown in Pennsylvanië, waar de thermo meter Maandag nog op 90 gr. Fahrenheit stond, is «oensdag veel sneeuw gevallen. AüTOBUS tegen een boom gereden. Vele zwaargewonden. v.D. verneemt uit Heinsberg: Dine- agavond reed door onbekende oorzaak een auJ°bus' -?p we& naar 'le Chemische IK? Oberbruch, te Utnterbruch tegen een boom. Ongeveer twintig personen werden voor het meeren- t 'L™6-" g6wond moeeten in een ziekenhuis Schapen. De grootste schapenmarkt van ons land is Leiden met 81.000 stuks; daarna volgt Groningen met 61.000, Leeuwarden met 57.000, Purmerend met 54.000, Rot terdam met 48.000, Sneek met 37.000 en Schagen met 30.000. HANDGEMEEN TUSSCHEN DEN COMMISSARIS VAN POLITIE EN EEN STAKER. Met de blenke sabel ruim baan gemaakt. Uit Zaandam wordt gemeld: Gisteravond was het bij het eindigen van den werk tijd en het naar huis brengen van de werkwilligen weer buitengewoon druk in den omtrek van de fabrie ken en houtwerven en ook in de omgeving van do woningen der werkwilligen. Behalve een aantal sta kers en met hen sympathiseerenden stelen zich dan eon veel grooter aantal niouwsgierigon op die komen in de verwachting dat or iets bijzonders, het liefst rel letjes, zullen komen. Dit verzwaart in belangrijke mate de taak van de politie. In do Krugerstraat is hot daarbij tot eon ernstige botsing gekomen. Toon een werkwillige door de po litie thuis gebracht was, wat eiken avond geschiedt onder de persoonlijke leiding van den commissaris, den heer S. van der Laan en terwijl deze mot eon agent den werkwilligo tot de deur van zijn woning ge leidde, drong plotseling het publiek op de auto in waarin nog twee werkwilligen zalen. De commissaris' die inmiddels tot de auto, die aan het begin van de straat wachtte, was genaderd, gelastte daarop de me nigte zich te verwijderen, wijl anders geweld zou wor den gebruikt. Een der stakers, de 27-jarige J. Bakker, verzette zich hiertegen. Toon de commissaris, die zijn ambts lint met de penning droeg, hom achteruit duwde waarbij Bakker over een fiets kwam to vallen liep' deze op den commissaris toe en gaf hem een trap te gen het been, waarna hij hem om den nek beet pakte, zijn strik afrukte sn zijn ambuiint door midden scheurde. Het gevol» was, dat de commissaris met I De leze.rs rullen zich herineren, dat in den ochtend 'van 13 Juli van het vorige jaar zich een agent van po- J litie te 'Alkmaar posteerde "bij een auto, welke onbe heerd op den rijweg stond. Eerst geruimen tijd later kwam de eigenaar, de magnetiseur J. F. v. d. P. uit Am sterdam, opdagen en dadelijk werd hij door den politie man aangeklampt met de opmerking, dat hij tegen de politie-verordening had gezondigd, De heer v. d. P. had echter meer belangstelling voor een beschadiging van zijn wagen, die hij voor het eerst constateerde, en hij vroeg dan ook aan den agent of deze daarvan de oor zaak wist. De tegenstrijdigheid van de bij belde mannen op den voorgrond tredende belangen leidde tot een twist en tenslotte gelastte de agent, dat de heer v. d. P. hem voor hot opmaken van proces-verbaal naar het bureau zou volgen. Ook na dit bevel laaide de oneenig- held weer op en het kwam zoover, dat de agent den heer v. d. P. uit zijn auto trok, waarbij deze kwam te vallen en eon been brak. Terwijl nu op het politiebureau een inspecteur met het verbaal bezig was, kwam de commissaris, de heer Wal raven, naar binnen etappen. Toen hij zag, dat een ge neesheer 'bezig was met het verhinden van een gewon de, vroeg hij naar bijzonderheden, waarna hij ln hot op maken van hot proces-verbaal een belangrijk aandeel nam. Volgens don heer v. d. P. moot de commissaris bij een en ander zich uiterst onbeleefd hebben gedragen on toen dan ook de Alkmaarsche politie ln de „Alkmaar sche Courant" een communiqué betreffende haar lezing van het gebeurde deed publlceeren, leverde enkele da- I gen later de heer v. d. P. In dezelfde courant op dit I politioneels schrijven commentaar. In hot stukje van den heer v. d. P. kwam o.m. de zinsnede voor dat de commissaris „zich op onhebbelijke wijzo ln het gesprok had gemengd". Hierdoor en mede door onkele andere, in toet stukje voorkomende uitdrukkingen, achtte do commissaris zich heleedlgd, Hij diende eon klacht in to- I gen den heer v. d. P., als gevolg waarvan doze op 6 j November 1.1. door de Alkmaarsche Rochtbank, na oen vrij „stormachtige" behandeling der zaak, werd veroor deeld tot f 20 boete of 10 dagen hechtenis. I Do hoer v. d. P. ging van dit vonnis ln hoogor be roep en Dinsdagmiddag stond hij terecht voor toet Ge rechtshof te Amsterdam. Omtrent deze tereohtzlttlng lezen we ln de „Alkm. Crt.": Verd. die verschenen was, deelde op vragen van pre sident mr. Jollos mede, dat 't allerminst zijn bedoeling ls geweest om den heer Walraven te boleedlgen. Hij had het alleen noodig geoordeeld om de toedracht van het gebeurde recht te zetten. De commissaris zelf verklaarde, ais getuige gehoord, dat hij ln het politiebureau absoluut niet onhebbelijk was opgetreden; get had bij het opmaken van het pro ces-verbaal heel gewoon naar bijzondertieden gevraagd en de heer v. d. P. wa» tenslotte onder get.'* toezicht ZONDAG 14 APRIL 1929. NED, HERV. GEMEENTE to: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Keritkoor. Valkkoog, voorm. 9H uur, Ds. Tlnholt Eenigenburg, nam. 7 uur, De .Tinholt Avondmaal, Hulsduinen, geen dienst Julianadorp, nam. 7 uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Opdat gij zoudt verkondigen". Warmenhuizen, nam. 7 uur, D». Van Dijk, v. Schagen. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Oude Nledorp, nam. 7 uur, Ds. Sohermerhorn. Avondm. Kolhorn, voorm. 10 uur, Da. Van Loon. Burgerbrug on St.-Maartenabrug, geen dienst Oudealuls, zie Schagerbrug. Schagerbrug, voorm. 10 uur, Ds. Witkop. Hlpp.olytushoof, voorm. 10 uur, Ds. Van Boek. Den Oever, nam. 7% uur, Ds. Van Beek. Winkel, voorm. 10 uur, Ds. Staal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Veen!. Nieuwe Niedorp, voorm. 10 uur, Ds. Haara, EVANGELISATIE te: Schagen, voorm. 11 uur, de heer Heeresma, v. A'dam. Nam. 6 uur, Ds. Hak, van Alkmaar. Breezand, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Cand. Hommes, van Enkhulzen. Nam. 2% uur, Cand. Hommes. Kolhorn, voorm. 9% uur, Cand. Warmenhoven, van Den Haag. Nam. 2 uur, Cand. Warmenhoven. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 7% uur, de heer Akse, v. Beverwijk. SCHAGEN, 11 April. 4 stuks paarden f 250—450, 38 gelde koelen (magere) f 140—310, 95 Idem (vette) f 250—400, 40 kalfkoeien f 220—380, 12 pinken f 40—150, 274 nuchtere kalveren f 10—20, 259 Overhouders f 28—36, 4 bokken en geiten f 8—13, 96 varkens (magere f 3040, 90 Idem (vette) per K.G. 80—84 ot., 187 biggen f 15—28, 19 konijnen) f 0.60-8, 10 kippen f 1—8, 83 KG. boter f 1.60—1.85. EIERVEILINGSCHAGEN, 11 April. Aangevoerd waren 224 partijen 170256 kipeieren, 55 partijen 14084 stuks eendeleren. 3 partijen 40 stuks klefteleren. De prijs liep van f Ö.2Ö—5.40, bruine eieren van f 5.405.60, oondeloren van f 4.604.70, klefeleren van 16 cent tot 21 cont De voillng duurt voort. AMSTERDAM, 10 April. (Berloht v. d. mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche lbonten f 2.75-3.20, ld. blauwen f 2.75—3.20, ld. bravo's f 2.50— 3.50, ld. bl. eigenheimers f 1.80—2, id. blauwe poters f 1.75—2, ld. bonte poters f 1.75—2, IJpolder bravo's f 2.50 —3.50, Jd. roodstar f 2—2.25, ld. Bevelanders f 2—2.25, Anna Paulowna zand f 2.503.50, Hlllegommer zand- aardappolen f 2.503.50, Drentsche eigenheimers f 2.80 3.50, Frlesche blauwe borgers f 22.25, per H.L. Frle- sche rapen f 2.203.60 per H.L. AMSTERDAM, 10 April. Ter veemarkt waren heden aangevoerd: 280 vette kal veren, le kw. f 1.05—1.15, 2e kw. f 0.90—1.04, 3o kw. f 0.760.88 per Kg. lovond gewicht, 202 nuchtere kal veren f 813, por st., 630 varkons, Holl., Overz. on Geld. le kw. vleeschvarkenB f 0.97—0.99, Holl. 2e kw. f 0.94 0.96, vette varkenB f 0.940.96 per Kg. slachtgewlcht Varkons worden bij don aanvang dor markt nog wel lota hooger verkocht dan noteering. doch de prijzen llopen spoedig sterk achteruit. Bij afloop der markt was de prijs voor de minder courante soorten zelfs la ger dan laogsto noteering. ALKMAAR, 10 April. Radijs f 11.10—12.40, gele kool f 3—5.50, -kropsla f 5.40 —13.40, roode kool f 2.70—16.10, selderie f 8.80—6.40, spi nazie f 1.13—1.05, witlof I f 28—34, H f 10—24, raapste len f 2.10—3.20. WARMENHUIZEN, 10 April. Roodo kool le soort f 5.7016.10, 2e soort f 4.508.80, golo kool le soort f 8.60—5.30, witte kool le soort f 8.80 12, 2o soort f 4.70, drielingen f 8.70, uien f 5.40—41.90, grovo uien f 5.80. por 100 Kg. Totaal nanvoer: 77000 Kg. roode kool, 11400 Kg. golo kool, 40800 Kg. witte kool, 1300 Kg. ulon. HOORN, 10 April. Aangevoerd 135 varkens, vette f 0.80—0.84, zouter* f 0.800.85. Handel goed. NOORD3CHARWOUDE. 10 April. Uien f 6.500.90, drlollngen f 4.80—5.20, grove uien f 0.40—6.60, peen f 2.60—8.80, poon kleino f 1.80—1.90, roode kool f 6.30—16.90, doorschot f 4.90—13.60, gele kool f 3.50—7.70, doorschot f 3—4.90, Doonsche witte f 7— 11.80, doorschot f 4.80—8.80, kroton f 2.40 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 3000 Kg. ulon, 6800 Kg. poen, 174400 Kg. roode kool, 50600 Kg. gele kool, 144000 Kg. Deen- echo witte kool. 150 Kg. kroton. BROEK OP LANGKNDIJK, 10-April. Wortelen f 4.40 4.80, roodo kool le soort f 7.10—17.10, 2e soort f 7.10- 9.20, golo kool lo soort f 8.50—6.70, 2e soort f 1.90—4.70, witte kool (Deensóhe) f 811, uien f 5.50 7.80, bleten f 4.40—4.80 per 100 Kg. aanvoer 70o Kg. wortelen, 88000 Kg. roode kool, 94000 Kg. gele kool, 40000 Kg. Deeniohe witte kool, 1800 Kg. uien, 1600 Kg. bleten.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7