Ingezonden Stukken. Gemengd Nieuws. DE KOUDE. Een al te rijke fantasie. Roos op het hoofd Tornado teistert den staat Arkansas. Binnenlandsch Nieuws. Verkeersongeval in Den Haag. De staking in het Zaansche houtbedrijf. BILLY BOO. Het vliegongeluk te Soesterberg. dat de heer Barnsteln de construct?mr van de x.g\ kjoé taphone, vertegenwoordiger is van de United Artists, wel een factor van betcekenls zijn geweest. Intus3chen schijnt het in. de bedoeling van de producenten van de Loetaphone te liggen, deze binnen korten tijd ook ge schikt te maken voor het vertoonen van movietono films De meeste groolo Amerlkaansche geluidsfilms zijn geen spreekfilms; slechts een enkele korte één-a eter werd als spreek! ilm opgenomen, maar het resultaat ls over het algemeen niet bijzonder gunstig. Van de grootere films bestaat het geluidsdeel in de eerste plaats uit muziek-begeleiding. Dan volgen do z.g. sound effects het al of niet kunstmatig nabootsen van ver schillende geluiden, straatrumoer, geroep en geschreeuw. Daarnaast enkele zangnummers, een zeer korte dia loog en een enkele geestigheid. Maar nog steeds ligt het zwaartepunt in het muzikale gedeelte. Tot welk een mate van perfectie men dit in de Ver. Statenj heeft weten te brengen, kan blijken uit het feit dat het op sommige oogenbltkken' niet goed mogelijk is, in the aters als de Paramount of de Roxy, vast te stellen, of het eigen» orkest speelt dan wel de „Sound"-film aan den gang is. En daarbij bedenke men, dat het Roxy- orkest uit 110 man bestaat, o.w. vooraanstaande musici. Van veel meer beteekenis dan voor de allergrootste bioscopen is de geluids- en muziekfilm echter voor de kleinere provinciale theaters .Terwijl do film ia het kleinste dorp dezelfde is al de rolprent, die in do groot te theaters. Terwijl de ETA0ëeinhc55een!eoveho'en-lij- -te theaters vertoond wordt zonder dan rekening te houden met het feit dat zij In het eerste geval wel iets versleten zal zijn kan men) de begeleiding in de groot ste bioscopen niet vergelijken met de muziek die de eenzame pianist of violist in een kleine dorpsbioscoop aan zijn instrument ontlokt. De man heeft waarschijn lijk een repertoire van 54 walsen en 3 marschen. Slechts in het combineeren. daarvan is varatie mogelijk. Boven dien krijgt hij zijn film veelal slechts op de voorstelling van Vrijdag te zien. Zaterdag is er gelegenheid om een begeleiding samen te stellen, Zondag gaat het al wat beter en Maandag gaat de film weer weg, of is het theater gesloten. In de plaats hiervan komt thans de mechanische muziek, gespeeld door de beste orkesten en onder deze omstandigheden) vatl de vergelijking veel al ten gunste van de geluidsfilm uit. Daarbij komt dan dat de bioscoop-exploitant geenszins alleen aangewezen is op de geluidsfilm; hij kan elke gewone film door middel van zijn installatie doen begeleiden door een reeks van gramophoonplaten. Waarbij het resultaat af hankelijk ls van de kwaliteit van de elctro-acoustlsche Installatie. Dat de geluidsfilm nieuwe elschen zal gaan stellen aan de scenarioschrijvers spreekt vanzelf. - Oude Niedorp, 10 April 1929. Maandag 8 April had in onze kerk de sluiting plaats van de reeks cursusavonden-, welke Ds. Scher ft! erkorn dezen winter (evenals 't vorige jaar) met veel belangstellenden heeft gehouden. Voor afscheids- nummer had hij voor ons gekozen het behandelen van „Faust". Hoe hij ons de „Faust" hoeft verteld, hoe hij het leven van Gretchen ons heeft voorgespie geld, behoeft wel niet gezegd te worden aan hen, die hem kennen in zijn voordrachtkunst. Het was in één woord een prachtavond. Toch werd dezen avond eenigszins 'beneveld, om dat „doom" zei, „julie kunt dezen avond als de laat- sten cursusavond beschouwen, dien wij met elkaar hebben, want mijn krachten begeven mij. 't Spijt mij genoeg, want wat zou ik graag ook eens met julie over dien grooten Ibsen hebben gesproken". Zie, dat trof ons, want wij weten, dat als hij kon, hmij nog meer groote figuren op zijn program zou hebben geplaatst. Enfin, hij is in onze omgeving een prachtmenseh geweest. Kon hij iets doen, dat hij nuttig achtte, hij deed het. Zelfs voor de wereldtaal (de esperanto) offerde hij tijd. Eiken Woensdagavond was hij trouw present om daarin les te geven. 'Ik sluit maar, want velen kennen dezen reuzenmensch. 't Is jammer, dat we hem in onze omgeving moeten missen. We hopen echter van harte, dat de rust hem goecT zal doen, want die heeft hij als dominéé, als spreker, als schrijver, als leider dubbel verdiend. Een der trouwe cursisten. NOG STEEDS GUUR WEER. Nadat in Duitschland het weer in de laatste dagen eenigszins lente-allures had aangenomen, is opnieuw in het goheele rijk dc temperatuur sterk gedaald. Het zachtere weer heeft, blijkens een V. D. bericht, bijna overal plaats gemaakt voor veel lagere tempe raturen; zelfs vriest het hier en daar eenige graden. Zoo niet, dan regent het en is het guur. Tengevolge van de depressie, welker centrum Woensdagavond boven Oost-Frankrijk komen nieuwe koude luchtstroomen naar Duitschland. Bijna overal waren dn temperaturen gistermorgen 1 of 2 graden boven nul, wat een zeer groote overgang is als men weet, dat Dinsdag in West-Duitschland nog tem peraturen van 15 tot 16 graden en in Midden-Duitsch- land van 10 tot 12 graden gemeten werden. De hoogste temperatuur heerschte Donderdagmoi*- gen in de Boven-Rijnsche laagvlakte, waar de ther mometerstand gemiddeld 5 graden was. Zeer slecht weer is het in Zuid-West-Duitschland waar zeer veel regen valt Overal komen ook weer nachtvorsten voor, voorna melijk in Silezië, Pommeren, Saksen, Hessen-Nassau, Ilannover en in het Noorden van het Rijnland. Op de hoog gelegen plaatse;, in het Duitsche midden-ge bergte vriest het weer. Donderdagmorgen was de thcr- mometerstand op do Broeken 4 graden onder nul, op de Schneokoppe 6 graden, op de Fichtelberg 2 gra den en in het Schwai-zwald 4 graden onder nul. Sneeuw en storm in het Zuiden van België. Woensdag en ook Donderdag heeft hot in het Zui den en Zuid-oosten van België fel gesneeuwd. Elders vielen hevige stortregens. De meeste sneeuw blijkt gevallen te zijn in Henegouwen, vooral in de streek van Bergen, Charleroi en La Louvière. Op vele plaat sen aldaar zijn talrijke telefoonpalen omgevallen of middendoor gebroken. In het 'kolenbekken van het centrum is het telefoon- en telegramverkeer totaal ontredderd; in dezelfde streek ondergaat het treinver keer groote vertraging en moesten zelfs enkele trei nen uitgeschakeld worden. Sneeuwstormen boven het Kanaal. De vliegers van den dienst LondenParijs rappor teerden gisteren, dat zij op slechts 300 M. hoogte bo ven het Kanaal zwaro sneeuwstormen hadden ont moet. man hoorde den atormwtnd loeien en raten en durfde eorat uit zijn schuilhoek te ikonien, toen het stil was geworden. Hij stelde toen vast, dat het dorp was ver dwenen. Van de 57 huizen» hadden zich slechts vijf staande kunnen houden. Boomea en losse stukken hout vlogen door de lucht Het eerste reddingswerk werd zeer bemoeilijkt door de duisternis. Door het Boode Kruis worden genees heer enen verpleegsters naar de bedreigde streek gezon den. Hierbij werd de vleugel grotendeels versplinterd; ook de motoren werden beschadigd. 'Deels door het feit, dat het lichte dennenhout, waarin het tóestel ge raakt, den schok brak, deels door de rompconstruc- 1 tie van stalen buizen, liepen zes inzittenden met ver- 1 wonderlijk weinig kwetsuren vrij. BOSCHBRANDEN IN FRANKRIJK. Door de Langdurige droogte. Frankrijk wordt dit voorjaar, na den winter van langdurige droogte, geweldig door boschbranden ge teisterd. Nu weer meldt een bericht uit Bordeaux, dat er in de Landea 1500 H.A. bosch door brand zijn vernield. DE KEIZERSCHEPEN IN HET NEMI-MEER. UITBREIDING DER SPAANSCHE VLOOT. Acht kruisers en twintig andere booten. Uit Madrid wordt gemeld: De kabinetsraad heeft besloten binnenkort tot den bouw over te gaan van 8 kruisers, 14 onderzeeërs en zes torpedobooten. Op het oogenblik nog niet veel te zien. In verschillende buitenlandsche bladen viel dezer dagen te lezen, dat één der keizerschepen in het Ne- mi-meer reeds geheel bloot gelegd werd en een heer lijken aanblik opleverde. Men kan hierop echter het bekende gezegde toepas sen: 't is ver van lachen, zei de bruid, en ze begon te huilen, aldus de Romeinsche corr. van de Msb. Want de werkelijkheid is niet zoo poëtisch, maar doodnuchter. Alleen de uiterste spits van het eerste keizerschip is zichtbaar en doet in de verte aan als een doodgewone paal. Voor zoover er omtrekken vdn het schip te beken nen zijn, geven deze den indruk van een ruwen scheepsromp. Deze romp ligt diep in de modder ver zonken en het kost heel wat hoofdbrekens, hoe men nu verder zal werken. Want, behalve modder, is in den loop der jaren heel wat steen en gruis in het ruim van het schip geraakt, waardoor het uiterst moeilijk zal zijn, het vaartuig te lichten. Vele Italiaansche bladen geven nog steeds als hun meening te kennen, dat in het schip groote kost baarheden geborgen zijn. In het „Giornale" heeft iemand mot een zeer stoute fantasie dezer dagen be weerd, dat op het eerste keizerschip een rijke bi bliotheek voorhanden moet zijn, die gedeeltelijk als papyrusrollen in zinken kokers bewaard moet zijn gebleven en thans nog wel geconserveerd moet zijn! Ook van zware ijzeren cassetten, die ongelooflijke schatten aan goud en juweelen moeten bevatten, wordt gesproken. In den loop van den zomer, als de spiegel van het meer nog belangrijk lager zal zijn gekomen, zal men zien wat er van al die fantastische verhalen waar is. Tot nu toe leven we nog in radselenl HET LEVEN TE PARIJS. 6 maal zoo duur alB in 1914, Uit de cijfers, dezer dagen door het ministerie van arbeid verstrekt, blijkt dat. het levenj te Parijs zesmaal zoo duur is als in 1914. Vóór denVoorlog kostte een versch ei tien centiem; op het oógenblik is de prijs 80 of .90. centiem. Producten als wijn zijn véél, veel duurder dan vóór den oorlog, wat verwondering wekt wanneer men bedenkt, dat bijv. verleden jaar de wijn opbrengst veel grooter is geweest dan het verbruik. En artikelen als tafelwater zijn zoo duur als gewone wijn. VISSCHERSDRAMA. Drie mijl ten Zuiden van den mond der Tyne is de zalmvisschersboot, Mary Scott, Donderdagnacht om geslagen. De wrakstukken zijn 's morgens bij het dorpje Marsden aangespoeld, waarop men onmiddel lijk nog do reddingboot uitgezonden heeft, die echter niets meer van de drie opvarenden gevonden heeft, die daar den <lood in de golven gevonden hebben. Wrijf met de vingertoppen wat Purol in Uw hoofdhuid en wasch daarna Uw hoofd met warm water en gewone zeep of nog beter met Purolzeep. Herhaal dit zoo nu en dan. Uw hoofdhuid wordt daardoor roosvrij, het haar schoon en zacht en valt niet uit. TIER MENSCHEN DOOR EEN LAWINE GEDOOD. Bij Castel Franco in Noord-Italië ls gistoren een lor rie, waarop zes arbeiders zaten, door een lawine be dolven. Vier arbeiders werden gedood, een gekwetst. Do zesde bleef ongedeerd. DOOR ZIJN ZOON GESLAGEN. Toen de als drinker bekend staande arbeider Koed- deritzsch te Halle wederom in dronkenschap zijn vrouw •mishandelde, greep zijn 20-jarige zoon een bijl en sloeg zijn vader dood. De dader heeft zich zelf bij de politie aangemeld. EEN TTFTF.T, DORP WEGGEVAAGD». Groot aantal dooden en gewonden Donderdag werd uit New York gemeld, dat een' he vige tornado den staat Arkansas teisterde, waarbij reeds een aantal personen waren gedood en veel mar terlale schade werd aangericht De tornado begon Woensdagavond om 6 uur te Swif- ton in de gedaante van een trechtervormige wolk, waar op een,' storm volgde die alles daar elkaar wierp. Ver scheidene personen werden opgenomen en over groote afstanden meegevoerd. De meeste verwondingen ont stonden echter door het instorten van huizen. Later: Volgens een» Reutel-bericht uit LIttle-rock (Arkan sas) is de streek, gelegen tusschen de steden Alicia en Swifton, ten noorden van Newport, het meest geteis terd door de tornado. Het aantal dooden zou 50 bedra gen, doch dit cijfer wordt niet bevestigd. Tot nu toe weet men met zekerheid, dat negen) personen gedood zijn. Naar hei .Boode Kruis verneemt, aldus luidt het vol* gerude telegram van Donderdagmiddag, heeft de Mis- souri-Pacific-spoorweg hedennacht alleen 50 dooden en gewonden uit de door de tornado geheel verwoeste plaats Guion weggehaald. Er zijn 600 personen dakloos geworden. Het aantal dooden stjjgt nog steeds. Een bericht van United Press sprak reeds van 64. dooden en over de 100 gewonden. Een ooggetuige uit Guion deelde mede, dat hij een zwaren storm zag opsteken uit het Westen en juist tijd had zich in een kelder in veiligheid te brengen. De NIEUWE AARDSCHOKKEN IN BOLOGNA. V. D. verneemt uit Milaan; In den nacht van Woensdag op Donderdag zijn te Bologna opnieuw hevige aardschokken waargenomen. 'De eerste schok duurde drie seconden. Hierop volgde een tweede minder hevig, die wederom gevolgd werd door een krachtiger schok. Onder de bevolking brak een paniek uit. Alle vluchtten de straat op en wacht ten daar het aanbreken van den dag af. Ook in Faenza werden twee krachtige aardschokken waarge nomen. EEN DAME OM HET LEVEN GEKOMEN. HOE EEN WEKGEVER ER OVER DENKT. Wie Maandag hot werk niet hervat, is ontslagen. Na het treurig ongeval, dat eenige dagen geleden op het Jacob van Campenplein te Den Haag is ge- |beurd, waarhij een 4-jarig jongetje het leven verloor tengevolge van het zonder noodzaak achteruitrijden van een vrachtauto, heeft Woensdagavond een derge lijk ongeval plaats gehad, dat aan een dame het le ven gekost heeft. Op den Waalsdorperweg bevond zich een gehuwde I dame, wonende aan de Valkenboschkade, Zij wachtte voor een autobus der H. T. M. Toen de bus gepas seerd was, wilde zij den weg oversteken. Zonder dat te bemerken, reed de chauffeur plotseling met de bus achteruit, tengevolge waarvan de dame een der wie- I len over haar linkervoet kreeg. Met een gebroken voet en enkele inwendige kneuzingen werd zij naar het ziekenhuis overgebracht. Donderdagochtend is zij aan de gevolgen overleden. De politie heeft het lijk in beslag genomen. Tegen den chauffeur is proces-verbaal opgemakt, terzake van hot zonder noodzaak aan de linkerzijde van den weg rijden. Bil had de amulet niet vergeten, Het cosfcuim was snel gereed, Billy wh»' In z'n eskimopakje, De anderen waren in bont, gekleed. Jerry had een 'bontjas gekregen; Hij droeg hem net als een gonjezak, Vleugels van bont had Redneb, Voelde zich zeer op z'n gemak. „Kijk," zelden de dwergen tegen Rllly. „Hier kan je duidelijk zien, Hoe we de sneeuw en hagel maken» Op de groote schaafmachien. Brokken ijs worden gesneden, De machine gaat heen en weer. Vlokken maken we en stukjes, Vallen als sneeuw en hagel neer." Het is, alsof we den winter voelen: DE „POSTDUIF" TER ZIELE. Het toestel, waarmee kapitein Koppen de schitterende vlucht naar Indië maakte. Omtrent het vliegtongeluk, dat Woensdagmiddag te Soesterberg plaats had, wordt nog meegedeeld, dat het neergestorte vliegtuig het bekende toestel De Postduif was, waarmede kapitein Koppen indertijd zijn prachtig geslaagde vlucht naar Indic en terug maakte. Onlangs liep dit vliegtuig bij een ongeval te Olde- broek reeds belangrijke schade op, die echter nog hersteld kon worden. Nu is de Postduif zoo deerlijk vernield, dat er van reparatie wel geen sprake meer zal zijn. De oorzaak van het ongeluk moet geweten worden aan het feit, dat de rechtermotor direct na den start weigerde, waardoor het tamelijk zwaarbelaste toestel ternauwernood over de boomen en huizen om het vliegterrein kon worden getrokken. In die omstan digheden kon aan het maken van een bocht om weer boven het terrein te komen, niet worden ge dacht. Met zeer weinig snelheid gleed het groote toe stel enkele honderden meters over het dorp Soester berg, doch zakte tenslotte door, zoodat de vleugel en kele boomen raakte en de machine, een halve slag makende, neerplofte, hierbij een huis vrij ernstig havenende. Wij lezen in de Zaanlandsche Courant o.m.: De strijd is ontbrand. Was er reden voor? Met die pen ernst hebben ook wij de vraag voor oogen gesteld, want de staking, die thans ls uitgebroken, is een ramp te achten. In twee der grootste bedrijven hebben wij naar den werkelijken toestand der arbeiders geïnfor meerd, omdat wij de meening huldigen, dat rechtvaar dige eischen der arbeiders ingewilligd moeten worden, maar niet minder vast overtuigd zijn, uit de jaarver slagen van de Kamer van Koophandel, dat de hout-i handel een ernstige crisistijd doormaakt „Men schermt hier in dit conflict," zoo werd ons ge zegd, „met*de laagst gestelde grondloonen. Maar den werkelijken toestand weet ieder arbeider. De loonen zijn in waarheid veel hooger, door tarlefwerk en over uren. Er is onder mijn arbeiders geen enkele, die uit zijn hart voor deze staking is. Maar ja, men is in de organisatie, die beslist. Men wil hier de kip met de (niet meer gouden) eieren slachten. Te Tilburg is bijv. in het algemeen het hout goedkoo- per dan hier. En door loonsverhooging toe te staan, zal het zoo worden, dat het beter rechtdoor naar de provincie geleverd kan worden dan het hier te doen verwerken. In dat geval komen de arbeiders ten laste van de gemeenschap. Vergeet niet, dat de Zuan zelf slechts 1 pet, betrekt van den omzet van den houthan del, die hier in onze streek Is. En wat geeft het niet te denken, als te Tilburg, ver van elke havenplaats, het bedrijf rendabeler ls dan hier? En de buitenlandsche concurrentie? De ernstigste daarvan is Polen, dat op 't oogenblik via Duitschland naar ons land een levendigen uitvoer van gezaagd en geschaafd hout heeft, „De grondslag van het leven in een land is het be drijf eener natie." Wie dat niet ka n inzien, mist den kijk op deze dingen. En Nederland gold in vroeger eeuwen als een volk, waar in breedo lagen die kijk zeer helder was. Dat is onze rijkdom geworden. En de gedachte, dat thans door ons zonder de Neder- landsche bedrijven te bemoeien, gezaagd en geschaafd hout In Polen gekocht en elders geleverd kan worden, hout, dat dus Nederland nooit gezien heeft en toch over den Ncderlandschen handel gaat, dat is wel een tegen hanger van wat hier vroeger was. Zekere lagen onder ons volk kunnen helaas deze re deneering siecht volgen. Wij moeten dus volstaan met de beweringen te weer leggen, dat de toestand ls, zooals men het wil doen voor komen. Zoo beweert men ten onzent, maar ons bedrijf geeft natuurlijk geen vaste cijfers voor el'k bedrijf, dat schui tenvoerders op f 26.25 noodig f 1.75 verhooging behoeven Hier liggen de cijfers. Biji ons zijn de schuitenvoerders van 't jaar gemiddeld met f 34.12 naar huis gegaan. De werfknechts staan op f 27.25 (het garantieloon) Ons ge middelde is f 31.83. En dit is uit de# lijst van de belas- tlngopgaven geëxtraheerd en aan dén rijksbemiddelaar toegezonden. De motorschippers staan op f 30.75. En wij hebben met de cijfers voor oogen loonen van f 40.64. De Fabrieksarbeider, toch zeker een onvrd-ocht or gaan voor de arbeiders, maakt op het oogenblik met reden kabaal tegen verlaging van de loonen te Eindho ven en Zwolle b.v., waar men tot f 17 terug wil en het oude personeel ontslagen wordt. Met die plaatsen moet Zaandam concurreeren. Leerdam (waar 500 man in staking zijn) ls aanmer kelijk lager dan Zaandam in de loonen. Wat na den oorlog de bedrijven weer eenigszins hebben weten op te bouwen, wordt in weinige maanden versla gen. En het Zaansche bedrijf verplaatst zich naar de provinciale houtkoopers. Hoe zal zich Zaandam In de provincies Utrecht en Zuidholland handhaven ln den handel, als na dit con flict de loonen noodgedwongen verhoogd zullen zijn? Er schijnen aan dezenstrijd andere motieven ten grondslag te liggen. Ziehier eenige gemiddelden van technisch personeel of geschoolde arbeiders .Jaarloonen van mensohen, wier standaardloonen veel lager zijn. En wij kregen voor ons loonen van f 2573, f 2557, f 2159; ra^mzagers, die f 1989 en f 1848 verdienden; Het aantal ongeorganiseerde stakers te Zaandam ba- draagt 100 personen, onder wie 70 Jongens. In totaal nemen aan de staking 840 man deel. Na het Incident van Woensdag is do rust ln de stad teruggekeerd. Zoowel de werkgevers als de werknemers prijzen het onpartijdige standpunt dat de commissaris van politie in dit conflict inneemt. Aan de houtwerven wordt hier en daar nog door de patroons, soms bijgestaan door kantoorpersoneel, eenig hout verscheept. Ontslag aangezegd. ...Donderdagmiddag is per. aangeteekende-expresse aan het vaste personeel der verschillende houtfidma's ont slag aangezegd. De ontslagbrief luidde als volgt: Indien, gij niet voor Maandag 15 April het werk her vat, zijt gij met ingang van dien datum uit onze dienst betrekking ontslagen, zulks op grond van het feit, dat gij het werk bij ons gestaakt hebt. Uw renïtekaart ligt te onzen kantore te uwer beschikking en kan aldaar ln ontvangst worden genomen. Gemakshalve zijn deze ontslagbrieven aan bet gebouw van de stakingsleiding door de post uitgereikt aan de betrokkenen, die daarvoor ter plaatse voor ontvangst hebben geteekend. Maatregelen» tegen de gezinnen der werk willigen. Behalve op de werkwilligen-zelf wordt ook drang uit geoefend op de leden van het gezin. Donderdag heeft een aantal vrouwentegenover leveranciers van levensbehoef ten; (bakker, kruindenier enz.) ge dreigd hen te boycot ten, wanneer zij bleven doorgaan aan werkwilligen te leveren. Velen hebben als gevolg daarvan de leveringen gestaakt. Toen de vrouw van een werkwillige uit do Krugerstraat poogde elders in de stad brood te koopen, werd zij ook daarbij door vrouwen» gehinderd. Voor het oogenblik acht de commissaris van politie versterking van personeel ter bewaking van de orde nog niet noodig. Aan rancune-maatregelen, naar aanleiding van het incident van Woensdagavond, wordt in geen enkel opzicht gedacht. De stakingsleiding, die Donderdag een onderhoud had met den commissaris van politie, heeft haar leedwezen betuigd over het gebeurde in de Krugerstraat, en) haar medewerking toegezegd om her haling te voorkomen. DE TOCHT DER MARINE-VLIEGBOOTEN. Te Napels aangekomen. Wederom oponthoud door motorpech. Een telegram uit Napels meldt, dat de marine-vlieg- booten daar Donderdagmiddag om half twee zijn aan gekomen. Zij zijn verplicht hier eenige dagen te blijven in verband met dezelfde motorpech die de vliegbooten ook te iBordeaux en Marseille hebben ondervonden.

Schager Courant | 1929 | | pagina 10