WIERINGERWAARD. RAAD HARENKARSPEL. ALKMAAR. Binnenlandsch Nieuws. Voorover uit den rijdenden trein gevallen. Oostenrijksch meisje vermist. Bosch- en heidebranden. bezet, en het gepresteerde ried goed ln den smaak tod het publiek. Vooral het derde bedrijf muntte uit. Na afloop was het gezellig bal. Aan J. Koster, Voorstr., Is een tegemoetkoming inge volge de Zuiderzeesteunwet verleend voor de opleiding van zijn zoon tot timmerman en aan D. ten Bokkel, Oosterklief, en L. Wigbout, Westerlanderweg, een gelde lijke tegemoetkoming over het tijdvak van 23 December 1928 tot 2 Maart 1929. Aan de Maatschappij tot Uitvoering van Zuiderzee werken is tot 31 December a.s. overwerkverguiming ver leend, aan C. Omis te De Haukes tot 20 Juli a.s., en aan P. Kreijger, Beltstraat tot 24 Augustus a.s. Dat men op Wlerlngeni tracht den* veestapel hoog te houden blijkt wel uit het fedt, dat Vrijdag jJ. drie af gevaardigde leden der Stierenvereeniglng „Oost-Wie- ringen" en wel de heeren Gebr. Bakker te Oosterland en P. Hellingman te Gest zijn uitgetogen naar Alkmaar om aldaar op de Centrale Stierenkeuring hun keus te dóen, wat hun is gelukt en daan no. 5 in de eerste afdeeling 1-jarige stieren te koopen. De dienstplichtigen A. Steehouwer der lichting 1925, en A. G. J. Schutte der lichting 1926 zijn opgeroepen om i op respectievelijk 30 Mei a.s. en 14 Augustus a.s. te Utrecht voor herhalingsoefeningen op te komen. Bij de gehouden herkeuring van trekhonden zijn 45 honden gekeurd, waaivan 3 werden afgekeurd. Aan den Gasthuisweg zullen twee woonhuizen worden gebouwd voor rekening van de heeren Jb. Kuiper en I E. Hermans. Volgens het verslag van den Vleeschkeuringsdienst te j Den Helder zijn in 1928 te Wieringen geslacht: 273 runderen, 993 varkens, 11 vette kalveren, 8 gras- kalveren, 95 nuchtere kalveren, 46 schapen en 3 paarden, tegen 189 runderen, 671 varkens, 5 vette kalveren, 4 graskalveren, 46 nuchtere kalveren, 58 schapen, 1 geit en 4 paarden in 1927. Afgekeurd zijn in 1928: 1 rund, 1 nuchter kalf, en 2 paarden. Voorwaardelijk goedgekeurd: 2 runderen, 1 varken, 1 graskalf, 1 nuchter kalf, 2 schapen en 1 paard. Bovendien werden nog vernietigd: 17 runderen, 1 var ken, 2 vette kalveren, 13 graskalveren, 6 nuchtere kal veren, 17 schapen en 2 paarden. Zondagmdidag werd bij den heer P. Schenk in de Groote Buurt een wedstrijd gehouden in ringsteken op fietsen, waaraan door 16 personen werd deelgenomen. De le prijs werd gewonnen door R. Borst, Anna Pau- lowna, 2e prijs G. van Teulingen, Anna Paulowna, 3e I prijs Jb. Hoogmoed, Ewijcksluis, 4e prijs Kobus Klos, Nieuwesluis. De prijzen bestonden uit contanten. Na afloop het ge bruikelijke dansje. Vergadering van de Woningbouwvereeniging „Volks huisvesting" op Vrijdagavond, onder leiding van den heer J. Speets. Na opening worden de door den heer W. Los voorgelezen notulen onveranderd goedgekeurd. Uit het jaarverslag .bleek, dat de 8 woningen door loopend werdenl verhuurd en de huur goed is binnen gekomen. De héér J. van Ham deelt als commissielid voor het nazien der rekening mede, dat alle bescheiden met de boeken zijn vergeleken en alles uitstekend in orde werd bevonden. Hjet onderhoud der woningen, waarvoor f 280 beschikbaar was, heeft f 158 gekost. De resteerende f 122 is bij het onderhoudsfonds gevoegd, zoodat dit thans bedraagt f 753.89. Over 192S bedroeg het verlies f 1283.78, wat gedekt wordt door bijdragen van Rijk en gemeente. De winst- én. verliesrekening sluit met een bedrag van f 2967.18, terwijl de balans sluit op een bedrag van f 47185.25. De rekeningen worden onder dankzegging vastgesteld. Als commissieleden voor het nazien der rekening 1929 werden gekozen die heeren J. van Ham, W. Peereboom en D. Sleutel. Als bestuursleden worden met algemeene stemmen herkozen de heeren C. R. Blaauboer, H. Sijbrands en Daan Kaan. Bij de rondvraag wierden. enkele opmerkingen over de soms minder goede afwerking van schilderen en be hangen gemaakt. Na eenige discussie wordt te toezeg ging gedaan, dat het toestuur rekening zal houden met de gedane opmerkingen- Verder brengt de heer Van Ham, nog ter sprake de afscheiding tusschen de perceelen der huurders en het land van den heer Sijbrands. Laatstgenoemde schijnt b.v. geen schapen, of la.mm.eren bij deze bestaand© af scheiding op zijn land te kunnen houden. De vraag is nu: „Wtie moet zorgen voor voldoende afscheiding, de heer Sijbrands of de Bouwvereenigtng?" Uit de bespre kingen blijkt, dat dit in deze vergadering moeilijk is uit te maken. Het hangt er van af hoe hieromtrent bij de oprichting is besloten. Wanneer de heer Sijbrands destijds genoegen heeft genomen met de afscheiding» zooals deze thans is, meent de vergadering dat dan ook Sijbrands moet zorgen dat het vee niet in de tuintjes komt- In ieder geval zal een en ander door het Bestuur worden onderzocht. Hierna sluiting. WïeringerwaardBreezand, 83. Zoo rolde Zondag na eenige maanden rust de voetbal weer eens op het W.F .C.-terrein. Of de rust «ati de spelers nu juist zooveel goed heeft gedaan, betwijfelen we. De echte gang zat er nog niet in. Misschien wordt dat de volgende week tegen J.V.C. voor de zomercompe titie wel beter. Nu was 't begin en het einde ook wel goed. doch in den tijd. dien er tusschen lag is er aardig geknoeid. Reeds spoedig na den aanvang nam W.Waard de leiding, doch beleefde hiervan, niet lang pleizier, daar Breezand spoedig gelijk maakte. Toch nam Wv Waard het spel weer in handen en een nieuw doelpunt was het gevolg De achterhoede geraakte toen vermoeid door het zware spelen tegen wind en Breezand profiteerde hiervan.door twee doelpunten te maken. Rust 32 voor Breezand. Na rust is W.Waard wel geregeld sterker ge weest, doch doelpunten bleven voorloopig uit, totdat even voor het einde de spil Blom gelijk maakte, 3S. En hierbij bleef het Vermeld dient nog te worden» dat de reserve-keeper Jimimink, hoewel nog wat los, veel uitste kenk werk heeft verricht Vermeldenswaard is zekér t feit, dat de heer D. Schrijver den len Mei a.s. 40 jaar in dienst is geweest bij de familie Rezelman, al** molenaarsknecht en rij knecht Wegens militairen dienst was Schrijver eenigen tijd weg. 1 Mei 1889 is hij in- dienst gekomen bij den heer J. Rezelman Cz. op den molen tot 1907 en daarna wterd hij gepromoveerd tot rijknecht, welke betrekking nog steeds met accuratesse en tot volle tevredenheid van patroon en klanten door hem wordt vervuld. Hoe veel zakken meel hij op zijn rug heeft gehad, zal moei lijk zijn te berekenen. Aangezien Schrijver nog zeer goed zijn werk kan doen, willen wij hem toewienjschen, dat hij nog eenige jaren met lust en ijver zijn tegenwoordige werkzaamheden mag verrichten in 't genot van een goede gezondheid. eptaeate vtuu don kouder» grond door wiWjMHend© tuin ders al ter veiling werd gebracht, en nu het begin er is, zal de aanvoer wel spoedig worden vergroot, zoodat wij het uitzicht hebben dat de aanvoer weer op een normaal peil zal komen, en de drukte op de veiling weer zal toenemen. Ook dient er wel extra vermeld te worden, dat op Vrijdag 19 April door niet minder dan vier tuinders de eerste postelein is aangevoerd; terwijl, al zijn de partijtjes klein, op lederen) veilingsdag aard beien worden aangeboden. Ook kropsla komt meer los en Vrijdag was er al een aanvoerder, die niet minder dan zestig kisten ter velling aanbood, zoodat in de eerstkomende dagen naast spinazie, ook flinke hoeveel heden kropsla kunnen worden] aangeboden. Radijs wordt ook steeds dn groote hoeveelheden aangevoerd, terwijl witlof (een artikel dat om dezen tijd in andere jaren overheerschend is) op heden nog maar bij kleine par tijtjes ter veiling wordt gebracht Van kool en andere winterproducten begint de aanvoer sterk te dalen, en kan men wel zien dat de Meimaand in aantocht is. In de aanvoer van andere groenten is weinig verandering gekomen waardoor het vermelden niet de mo^S^aTwaaid ia. verbrande twrrata over osar eeo tearefin, dat nog beest was met heide en buntgras, het demonstratieterrein zelf. Hoewel allen) htm uiterste best deden om het vuur direct te stuiten, sloeg dit met groote snelheid, na een gedeelte van het demonstratieterrein' te hébben vernield, in een naburig bisch, grootendeels toebehoorend aa/n den heer van Tilburg te Terborg. Na drie uur te hebben gewerkt met militaire hulp had men den torand getoluscht. Er is veel schade in hét terrein van den heer van Tilburg. LATER ERNSTIG GEWOND TEGEN DEN SPOORDIJK GEVONDEN Zaterdagavond bemerkte de bestuurder van den elec- trischen trein, die om kwart voor vijf uit Amsterdam was vertrokken, nabij het station Lisse, dat een vrouw tegen den berm van den spoordijk lag. Hij stopte on middellijk teneinde een onderzoek in te stellen. Het bleek, een bejaarde dame te zijn, die ernstig was ge wond. Na voorloopig te zijn verbonden werd zij op den brancard, die zich in den trein bevond, medegenomen naar Lelden, waar zij in het Acedemisch ziekenhuis is opgenomen. Hier werd geconstateerd, dat zij het linker dijbeen en den linkerarm had gebroken en bovendien een vrij ernstige hersenschudding had opgeloopen. Omtrent de oorzaak verklaarde het slachtoffer, mevr. B. uit Sliedrecht, dat zij alleen in een tweede klasse coupé van een trein uit Haarlem had gereisd. Toen men Lisse naderde had zij het portier willen openen, doch zulks gelukte aanvankelijk niet. Plotseling is de deur echter opengeslagen met het gevolg dat zij voorover uit den coupé was gevallen. Hafcr toestand is zeer ernstig, doch niet hopeloos. De electrische trein kwam met 20 minuten vertra ging te Rotterdam aan. Men meldt uit Sneek: Op Dinsdag 16 April 1.1. is uit Weenen vertrokken, met bestemming Sneek, de 15-jarige Marianne Sageder, geboren te Soharding (Oostenrijk), 7 September 1913, Oostenrijksche die te Sneek in dienstbetrekking zou komen. Zij reisde per Hollandsche D-trein, doch is te Sneek niet aangekomen. Vermoed wordt, dat die meisje In verkeerde handen is gevallen, waarom een ernstig onderzoek wordt ver zocht Ze heeft donker, kort geknipt haar en een breeden neus. Een foto is bij de politie te Sneek beschikbaar. VERGIFTIGING. Te Amersfoort heeft de politie aangehouden de vrouw van sergeant W., die verdacht werd van pogingen tot vergiftiging van haar man. Tengevolge van die pogingen die reeds geruimenj tijd geleden werden aangewend, bracht W. langen tijd in het hosptitaal door. Thans, nu hij thuis was, begon de vrouw opnieuw met sublimaat door spijzen en dranken te mengen. Zij heeft bekend en verklaarde onder mieer, dat ze veel te weinig geld kreeg om het huishouden miet twee kinderen te bekostigen. Haar man, die zelf meer dan de helft van het traotement hield, beschuldigde haar van ontrouw, naar zij beweert ten onrechte. HET VLIEGONGEVAL TE VENLO. Luitenant Schotté de Vries overleden. Luitenant Schotté de Vries, die bij het vliegongeval te Venlo zwaar gewond werd, is Zaterdagmiddag om 5 uur, aan de gevolgen van zijn verwondingen, overleden. 300 ILA. HEIDE EN 10 H.A. BOSCH VERNIELD. Gevolg van een onverantwoordelijk stichten van een heddebrandje. WEEKOVERZICHT DER N.V. EXPORTVEILING, Eindelijk beginnen na een langdurige periode van wei nig. aanvoer, toch teekenen te komen, dat de drukte weer In aantocht is, de aanvoer wordt nu bijna alle dagen met nieuwe producten vermeerderd, verleden week werd al de eerste 'bloemkool aangevoerd, terwijl Vrijdag de Een groote brand heeft Zaterdagmiddag ongeveer 300 H.A. heidegrond en 10 H.A. bosch tusschen het dorp Kootwijk en het radiostation Kootwijk vernield. De grond behoorde aan het staatsboschbeheer en den heer Westerwoudt te Amsterdam. De oorzaak van den brand is te wijten aan een) beid eb randje dat de heer Blaupot ten Cate te Kootwijk gesticht had. Deze had zulks gedaan met het doel een weg aan te leggen. Aan het blussehingswerk hebben o.a. deelgenomen de Apeldoorn- sche brandweer, een detachement politie uit Apeldoorn, militairen uit Millingen en verschillende boschwach ters uit de omgeving. Zij stonden onder leiding van houtvester van 't Hoff uit Apeldoorn. Te half 3 is de brand ontstaan en eerst te 5 uur was men hem meester. Te kwart over 3 is Prinses Juliaaa op het terrein van de brand gekomen. Zij was per auto en stapte uit om den in oogenschouw te nemen. Door vonken uit een locomotief, j Zaterdagmiddag is door vonken uit een locomotief op de spoorlijn Hilversum)Utrecht in de heide achter "het Gemeente-sportpark te Hilversum brand ontstaan. Door den krachtigen Noordelijken wind greep het vuur snél om zich heen, en weldra stond ook een sparrenbosoh in brand. De politie en de brandweer, krachtig bijge staan door een groot aantal jongens, waaronder velen, die op de sportvelden aan het oefenen waren, hebben den brand, nadat het sparrenbosch vernield was, tot staan gebracht. Er is 5 H.A .heide en H.A. sparren bosch verbrand. Het sportpark en de daarachter lig gende lawnteninisbanen hebben geen schade geleden. Gevolg van een tirandbluschdeononstratie^ Zaterdagmiddag omstreeks half één moest in de. boschwachterij Chaam tem behoeve van een brand- bluschdemonstratie, die op Wioensdag 24 April zou plaats vinden en die intusschen is afgelast, een strook grond, bezet met heide eni buntgras, kaal worden ge brand. Hiertoe had staatsboschbeheer de uiterste voor zorgsmaatregelen genomen. Het demonstratieterrein was doorsneden met strooken, die te voren waren afgeplagt. Bovendien waren de noodige arbeiders, twee bosch wachters en) de houtvesters aanwezig. Er werd voor zichtig tegeni den wind in gebrand en slechts zeer kleine strooken tegelijk werden blootgesteld aan het vuur. Dooi* een wervelwind sloeg plotseling een vonk van het reeds Vergadering van den Raad. op Maandag 22 April» des middags half 2. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer H Nolet, burgemeester, secretaris de heer Jb. Dam. De Voorzitter opent de vergadering en héét de- leden welkom. De notulen worden gelezen, ze worden onder dankzeg ging goedgekeurd. Mededeelingen en Ingekomen stukken. a. Circulaire van de afd. Noordholland van de ver- eeniging van Nederlandsche gemeenten, betreffende de invoering van een sohoolartserudienst. Het is de bedoeling dat er districten worden gevormd van 40.000 inwoners, waarvoor gezamenlijk een school arts wordt aamgesteld.Rijk en provincie zullen ieder voor 1/3 in de kosten bijdragen. De kosten zijn per district f 11035, dat ds 30 cent per inwoner, zoodat het de ge meente 10 cent per inwoner zou kosten. In Amsterdam is een vergadering gehouden en het resultaat is dat het hoofd der districten de burgemeesters nog eens bij el kaar zal roepen en de zaak nog eens bespreken. De heer De Vries zegt, dat we hier een schoolarts hebben, is die dan overcompleet? De Voorziter antwoordt bevestigend, de plaatselijke schoolarts zal dan op wachtgeld gesteld moeten worden en die kosten komen dan voor rekening van het geheele district. Volgens het ontwerp zal de nieuwe regeling goedkooper worden. Het vak schoolarts schijnt een spe ciaal vak te zijn en een huisarts schijnt er minder ge schikt voor te zijn. Hij kan het, maar een ander kan het heter. Spr. weet niet of het zóó is. De heer Dekker zegt dat een districtsschoolarts wel vrijer staat, hij heeft' geen klanten. De Voorzitter zegt dat dit een motief is, maar dat wordt niet in het ontwerp genoemd. De heer De Groot meent dat we tot heden goed uit zijn. Goedkooper zal het worden, maar alleen wanneer rijk en provincie bijdragen. Als dat niet 'gebeurt, krijgen we een precentje van f 1100. De Voorzitter zegt, dat we da regeling moeten af wachten, de zaak is nog heel vaag. b. Verslag voortgezet onderwijs te Dlrkshorn cursus 1928—1929. Dertien leerlingen namen aan het onderwijs deel. c. Verslag, verlies- en winstrekening en balans van het demons tra tiebed rijf te Warmenhuizen over 1929. Het verlies bedroeg f 1258, waarvan het aandeel onzer ge meente bedraagt f 198.48. De heer Francls vraagt of wanneer volgend maal winst wordt gemaakt, die winst kan worden gebezigd tot dekking van het tevoren geleden verlies. De Voorzitter zegt dat hiervoor uit bililijkheidsoog- piunt iets is te zeggen, maar de gemeente Harenkarspel heeft daaromtrent geen voorwaarde gesteld. De heer Francis vindt het ook billijk dat op deze wijze deze verliespost werd gedekt. Goedgevonden wordt het verliesaandeel te betalen. d. Schrijven van Ged. Staten, geleidende het goedge keurde besluit tot af- en overschrijving op de begrooting voor 1928. e. Idem, geleidende het goedgekeurde besluit tot ver koop van grond aan G. Raatgers. De heer De Vries vraagt of het waar is dat deze zaak weer ds afgekitst, dat Raatgers het perceel niet wil hebben. De Voorzitter acht het beter, dat deze zaak in comité wordt besproken; de zaak is inderdaad nog niet geheel in orde. j f. Schrijven van de N.V. Thermochemische fabrieken, geleidende het contract met die N.V. Goedgevonden wo.-dt het contract te teekenem g. Rapport van den accountant J. Schoort Pz., te Scha- gen omtrent de balans en winst- en verliesrekening van het electri'sch bedrijf te Waarland, over 1928. De winst bedroeg f 437.77. De Voorzitter zegt dat B. en W. bezig zijn te overwe gen; of deze winst aanleiding geeft tot tariefsverlaging. De heer Dekker deelt mede, dat die admlnlstrateur-lijnr werker dacht 4 centen van de overproductie af te doen, doch de heer De Groot wilde liever het vastrecht ver lagen. De administrateur-lljnwerker wilde dan het vasrt- rechtbarlef van 48 cent op 45 cent brengen en achtte het wel wenschelijk de tarieven eens te herzien. In den a.s. zomer zal dat worden uitgewerkt. Spr. stelt voor vanaf 1 Januari 1929 het vastrecht van 48 cent terug te bren gen van 45 cent. De heeren Francis en De Vries wijzen er op dat dit voorstel niet op de agenda voorkomt en het wensche- 1 lijker is', aan de hand van gegevens dit voorstel in de volgende vergadering te doen, Ook de héér De Groot oordeelt er zoo over. I De heer Dekker neemt zijn voorstel terug en B. en W. zullen in de volgende vergadering met een voorstel ko men. Benoeming onderwijzer. Volgt benoeming van een onderwijzer aan de O. L. school te Dirkshorn. De voordracht luidt: 1. A. C. van den Hooff, tijd. on derw. Dirkshorn; 2. H. A. Bulten, tijd. onderw. Aven- horn; 3. G. Rijpma, tijd. onderw. Koedijk. De heer Van den Hooff wordt met algemeene stem- men benoemd, in diensttreding 1 Mei a.s. Bij suppl. begrooting is alsnog te regelen een uitgaaf van f 198.48, als aandeel der gemeente ln het verlies op de exploitatie van het demonstratiebedrijf te Warmen huizen over 1928. De suppletoir© begrooting wordt onveranderd vastge steld. Voorschot bijzondere scholen voor 1929. De kosten van het onderwijs aan de O. L. school te jpirkshorn. hebben over 1928 bedragen f 7.15 per leerling [Voorgesteld wordt aan de bijz. scholen naar dezen maat staf bij voorschot voor 1929 80 pet. uit te keeren, zijnde voor de Kerkbuurt naar 122 leerlingen f 697,84, afge rond f 700, voor Waarland naar 207% leerling f 1186.90, "afgerond f 1200. Wordt goedgevonden. Voorgesteld wordt aan het bestuur der bijz. school te Kerkbuurt uit te betalen de kosten van leermiddelen benoodigd voor de invoering van het zevende leerjaar. De kosten bedragen f 252.90. De heer De Vries vraagt of overleg met den Inspec teur as gepleegd. De Voorzitter zegt dat het allemaal kleine dingen betrof en overleg niet heeft plaats gehad. Als het groote dingen betreft, gebeurt het wel. Goedgevonden wordt de kosten te betalen. De burgerij kan telefoneeren. De gemeente Warmenhuizen heeft de woning van den Burgemeester aangesloten aan het telefoonnet, kosten f 35 per jaar. Waar het belang der gemeente Haren karspel bij die aansluiting eveneens is betrokken wordt voorgesteld te voldoen aan het verzoek van Warmen huizen om de helft dier kosten bij te dragen. De heer De Vries erkent dat het een kleine uitgaaf is, maar acht de aansluiting niet zoo noodig. Als de hurge- luwwlw 53©r op tijd Is, Is tektftoïsereii zïtet noodig en kan dan ook zijn «tem niet aan het voorstel geven De heer Bakker vraagt of die f 35 de stichtingsko ten vormen. De Voorzitter deelt mede van de abonnementskost^ dus jaarlijks terugkeerende kosten. De heer Bakker vindt de aansluiting voor Harei karspel juist noodiger dan voor Warmenhuizen. De heer Duyvis vraagt of onder den vorigen burg meester een dusdanige regeling ook bestond. De Voorzitter zegt dat Warmenhuizen toen altijd 1 taald heeft, Harenkarspel ni^t en dat men te Warmei huizen dacht dat Haren karspel er wel aan meebetaald De heer Francis vindt de aansluiting wel nuttig waar de kosten gering zijn, kan hij zich met het voo; stel van B. en W. vereenigen. De- heer De Groot wijst op het gemak voor Harej karspelders, als ze met den burgemeester wanneer te Warmenhuizen is, kunnen telefoneeren. Zoowel den secretaris als voor den burgemeester is het ook makkelijk. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen; teg; stemde de heer de Vries. 'N De Wegnamen te Waarlau tei Voorgesteld wordt de wegen in Wlaarland aldus noemen: de weg vanaf den Slootgaardsweg tot J. Bru de Waarlandsweg, de weg van M. Bruin tot S. Joni de Kerkweg, de nieuwe verbindingsweg tusschen Sloi gaard en, Waarland de Nieuwlboerweg, de weg van Weel tot Keet de Weelweg, die weg van P. J. Zutt J. Hoetoe de Veluweweg, de weg van J. Hoebe tot brug te Hoogebrugweg, de kade vanaf de Weel tot spoorbrug de Oostkade,de kade vanaf de Bpoorbn tot J. Groen de Westkade. De heer Doodeman vindt het beter van Waarlande weg te spreken dan van Waarlandsweg en krijgt st«i van den Voorzitter, omdat hem Waarlanderweg bet in de ooren klinkt dan Waarlandsweg. De heer Francis oordeelt evenwel, dat Waarlandswi beter Hollandsch is, terwijl andere leden ook wijzen Wjoudmeerweg, Slootgaardsweg enz. Het reslutaat dat eert voorste^-Doodeman om dat gedeelte Waarland! weg te noemen, geen steun krijgt en dus niet in ste ming wordt gebracht. De heer Do Vries vraagt of de naambordjes aani huizen zullen worden bevestigd. De Voorzitter antwoordt bevestigend, tenminste alsf geen bezwaar tegen' wordt gemaakt door de hui se naren, In dat geval zou in de verordening een bepa d< Worden gemaakt, waarbij wordt bepaald, dat men plicht is het aanbrengen van de naambordjes toe laten. Waar bevestiging aan de huizen niet altijd gelijk zal zijn, zal naar omstandigheden! worden ge l« deld. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomien en Voorzitter feliciteert Waarland. Di De slag in de lud v P. Voorgesteld wordt 't vermenlgvuldlgingscijfer voor gem. inkomstenbelasting dien'st 10291930 evenals vorige jaar te bepalen op 0.90. Wel is het benoodig bedrag iets hooger, doch de uitkomsten van. het lai en tuinbouwbedrijf worden geacht zooveel beter te zij dat met hetzelfde verm.-cijfer kan worden volstaan. De opbrengst voor 1928—1929 wias geraamd op f 28.(1 en wordt voor 19291930 geraamd op f 30.000, een kie verschil dus. .Evenals vorige jaren Wijst ook nu de heer Frani S erop, dat de vaststelling van het vermenlgvuldiging cijfer een slag in de lucht is, met welk oordeel de Voo zitter zich vereenigt. Overeenkomstig het voorstel van B. en) W. won besloten, Bij de rondvraag wijst de heer De Groot erop, dat straatweg wel gerepareerd is, maar ook - de brugg dienen, noodzakelijk hersteld te worden. De Voorzitter beaamt dit en zegt dat B. en W. eens zullen nagaan en ais de uitgetrokken, post toereikend is, zal hij aanvulling behoeven. D© levensgevaarlijk© toestand van den te Waarland. Be heer Bakker vraagt, of de burgemeester zoo i wil wezen, Waarland eens te bezoeken en den toesta der wegen ln oogenschouw nemen1, Spr. noemt den to stand levensgevaarlijk, de wegen verkeeren in een va ordelijken toestand en dienen spoedig veranderd te vc den. In den winter zijft ze kapot gereden, en nu is zulke grove basalt opgebracht, dat zij met geen paar auto of fiets zijn te berijden, eni de kinderen: nauwelijl kunnen loopen. Het is voor de menschen een verschri kelijke toestand. Misschien wil de burgemeester het cci met den voorzitter van de Banne bespreken. De heeft spr. al beloofd eens te zullen kijken. In Wsaarlai krijgt men bijna revolutie met de menschen. [De Voorzitter wil miet alle pleizier komen maar wijst erop, dat de gemeente geen zegglngsofc heeft over de wegen te Waarland. De heer Bakker meent, dat de burgemeester als hex der gemeente wat te zeggen heeft, waar het de veil heid betereft Het is geen verkeersweg meer. De Voorzitter zal den toestand opnemen en zich n het Bannebestuur in verbinding stellen. Be heer De Groot heeft met verwondering ken genomen! van het bericht in het Noordhollands D blad, dat de menschen vrij' van betaling van ban: belasting waren, gezien den goeden toestand van wegen. Spr. heeft zich afgevraagd of men te Waarla „krankjorem" was. Spr. heeft mjet den voorzitter v de Banne gesproken; deze wees erop, hoe men met di weg in het Laantje bezig was, dat bij den molen 1 specie vandaan gehaald moest worden en dat men ders al in Waarland was geweest. Die menschen hel ben ook maar één lichaam. Overal zijn de wegen sleet Met revolutie moest gewerkt worden en dat is ook Waarland direct gedaan. Het Eannébestuur heeft daan wat het kon, het weet dat de toestand niet 'orde is, maar de omstandigheden spelen eert rol, Waai land krijgt nu eens 't laatst een beurt. De Voorzitter merkt op dat het weer ook niet De heer Bakker kan toch niet billijken, dat het b salt zoo maar bij elkaar wordt gegooid. Spr. herinn«i aan de ongelukken die reeds hebben plaats gehad, zijn plaatsen waar men moet stoppen, een auto zat va) in de gaten. De heer Doodeman zegt brugwachter te zijn, maar brug is levensgevaarlijk. Dé Voorzitter merkt op 'dat de leden goed moeten oïï houden dat ze hier in de vergadering van den raa zitten en niet in een poldervergadering. De heer Bakker wijst ook op de noodzakelijkheid er een lichtpunt bij de brug wordt aangebracht. Sj> wil zoo den zomer niet ingaan en bedankt anders vo« brugwachter. De burgemeester heeft als hoofd van politie ook in dezen wel wat te zeggen. De Voorzitter zegt er reeds over te hebben gesprok De heer De Groot heeft de begrooting van koste voor het maken van een lichtpunt bij de brug gehoon maar daar val je van om. De Voorzitter zegt van welingelichte zijde te hoore dat het lichtpunt er komt. De heer Doodeman zegt dat er te Waarland aai stonds 242 leerlingen zijn en 1 Januari 1930 een 6e 1 e« kracht kan worden aangesteld. Het zal noodzakeli] zijn dat een overblijvend lokaal wordt opgeknapt. De Voorzitter zegt dat het schoolbestuur daartoe verzoek kan inzenden. De heer Doodeman zegt dat 2 lokalen nog niet z( afgewerkt. De Voorzitter zegt dat B. en W. de zaak nog eens ffl' len opnemen. Bij een vorig bezoek is er de aandad niet op gevestigd. Hierna sluiting.

Schager Courant | 1929 | | pagina 8