Raad Warmenhuizen. Gemengd Nieuws. Zware wolkbreuken boven Texas. Hongersnood in Noord-West China. Schietpartij met ernstige gevolgen voorkomen. Binnenlandsch Nieuws. De muntenvondst te Veenendaal. Brutale inbraak te Amsterdam. Bescherming van de snoek. Een vroolijke begrafenis. Vergadering van den Raad op Dinsdag 14 Mei 1929, des middags 2 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secre taris de heer Rijs. Na opening met een welkomswoord, volgt de on veranderde vaststelling van do notulen, onder dank zegging aan den secretaris. Ingekomen stukken. 1. Flnantieel verslag van de Centrale Veilingsver- eenlging „Warmenhuizen en Omstreken" over 1928. 2. Verslag over 1928 van de N.V. Bank voor Ned. Gemeenten. Deze stukken worden/ voor kennisgeving aangenomen. Evonzoo geschiedt met een verslag Volkshuisves ting. Slodtedcellngen. Goedgekeurd door Ged. Staton la het besluit tot wij ziging van het Raadsbesluit tot het aangaan van een geldleening voor het tuinbouwbedrijf, alsmede de wij ziging van het besluit tot het aangaan van1 een kas- geldleenlng voor voornoemd bedrijf. Door B. en W. Is aan den gasfitter N. Kutterink, op zijn verzoek eervol ontslag verleend. Tot tijdelijk onderwijzeres is met ingang van 1 Mei aan de ol. school (Dorp) benoemd mej. C. M„ Molenaar. Wijzigingen van afschrijvingen. In verband met de verminderde aflossing van de lce- nlngen van het gasbedrijf wordt voorgesteld de afschrij vingen op de rekeningen „dienstleidingen" en „muntr gasinstallaties" leder imet f 250 te verminderen, zoodat de afschrijvingen respectievelijk worden ruim 12 pCt. en 15 pCt. Zonder bespreking wordt dit met algemeene stem men aangenomen. Verbetering van dienstleidingen. Overeenkomstig het advies van do Gascommiseie wordt voorgesteld over te gaan tot het verbeteren van de dienstleidingen van het gasbedrijf en voor deze ver beteringen f 3000 beschikbaar te stellen uit'het reserve fonds. Uit de toelichting blijkt, dat het gasverlies steeds grooter wordt en verbetering van dienstleidingen zeer noodzakelijk is. Hot is do bedoeling do vernieu wingen te doen plaats hebben tot de meters aan too, dus ook op terrein van particulieren, omdat er an ders wellicht door particulieren bezwaren worden ge maakt en dan de verbetering niet tot haar recht zou komen. Er zal begonnen worden met Tuitjenhorn, Kalver- dijk en Dirkshorn. De heer Molenaar informeert naar don toestand van do hoofdleiding. Do Voorzitter hooft daarover niet gehoord, doch zal informeeron. Do heer Slot zegt dat. er aan do hoofdleiding op het oogenblik niets schijnt te mankeeren. De nieu we dienstleidingen van 5—6 jaar zullen blijven liggen. Er zijn oude dienstleidingen waar bijna niets van over is. Het zal aanbeveling verdienen de vernieu wing systematisch te doen plaats vinden. Met algemeene stemmen wordt overeenkomstig het voorstel besloten. De overname van straten en brug en de voorwaarden. Naar aanleiding van het in handen van B. en W. ge stéld adres van P. Klant e.a. over de overname van otraten en brug naar het door hen te explolteeren bouwterrein wordt voorgesteld/ deze straten na volr tooiing kosteloos in eigendom over te nemen, Indien de straten een breedte zullen hebben van. 5 Meter, zonder berm en deze verder voldoet wat do ligging enz. be treft aan nader door B. en W. te stellen eischen. Wat de brug betreft eveneens over te nemen onder een nadere goedkeuring van B. en W. Verder wordt voor gesteld voor de perceelen aan de straten gelogen een voorgevelrooilljn vast te steUen van 6 Meter uit de as van den weg. Dit voorstel is het resultaat van het overleg dat heeft plaats gehad met do betrokken eigenaren. De voorwaarden zullen geen bezwaar opleveren en een breedte van 5 meter wordt door B. en W. voldoende geoordeeld en blijft bovendien nog een strook onbe bouwd. De heer Molenaar is het met dit oordeel eens, een straat van 5 nieter breedte is meer dan breed ge noeg. Dc Voorzitter deelt mede, dat het de bedoeling is het bijzonder onderhoud van de brug gedurende een 3-tal jaren aan de combinatie te laten. In dien t/us- schentijd kan blijken of er wellicht een instructiefout is. De heer Molenaar merkt op dat het wel niet do be doeling is de straat geheel reeds aan te leggen voor en aleer de terreinen bebouwd zijn. De heer Swan zegt dat dit ook is besproken. De heer Slot dacht dat die partiëele overname vani de straat toch ook bezwaarlijk is, omdat er dan tel kens overschrijvingskosten komen. De Voorzitter merkt op dat de combinatie de straat kosteloos aan de gemeente overdraagt. Waar er toch een onderhoudstermijn wordt gesteld, is het geen be zwaar de straat bij gedeelten over te nemen. Erj wordt dus principieele uitspraak van den Raad ge vraagd over overname van de straat, over een breedte van den weg van 5 meter en het vaststellen van een rooilijn op 5 meter uit het hart van den weg. De heer Slot vraagt, of de combinatie accoord gaat met de vaststelling van die rooilijn, het lijkt spr. nog al van beteekenis. Medegedeeld wordt, dat de exploitanten ermee ac coord gaan en dat de bouwterreinen toch diep gonoeg zijn. De heer De Groot wijst erop, dat da Gezondheids commissie 12 meter noemde, ma#r de heer Slot oor deelt, dat dit voor een dorp overdreven is. De heer Swan wijst op de toekomst, wie weet of het doorgaand verkeer er naderhand niet langs komt. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel van B .en W. aangenomen. Aan de orde komt de vaststelling van de instruc tie voor de verloskundige. Slechts een paar kleine wijzigingen zijn aange bracht Het salaris wordt voorgesteld op f 850 inplaats van op f800, doch de kosten van iedere vervanging komen ten laste van de verloskundige, dus ook tij dens het verlof van 14 dagen, waar zij recht op heeft De instructie wordt goedgekeurd. Benoeming verloskundige. Voor de vacante betrekking van verloskundige hebben, zich drie sollicitanten aangemeld en luidt de aanbeve ling ala volgt: 1. Mej. H.' Nannea te Bergelek, 2. Mej. M. B. A. van Galen te Amsterdam. Na schorsing en heropening van de vergadering wordt door den heer Slot geinformeerd naar den godsdienst van de sollicitanten en waar blijkt dat bei den zijn roomsch-katholiek, zegt spr., dat het hem •pijt dat er goen andere gegadigden zijn. Reeds eer der is hierover een principieel debat gevoerd en spr. zal er dus niet verder op ingaan. Spr. verwacht dat dit wel aanleiding is geweest dat er geen merdere sollicitaties zijn ingekomen. Op beide sollicitanten is niets aan te merken en spr. zal zich dan ook bij deze voordracht neerleggen. Waar een plaatsgenoote wel eenige voorrang verdient, kan spr. er zich mee ver eenigen, dat mej. Nannes als no. 1 op de voordracht is geplaatst. Do heer De Groot merkt op, dat andere gegadigden geen inlichtingen hebben gevraagd. De heer Slot zegt, dat hij veronderstelt dat de vroe gere besprekingen hier aanleiding kunnen zijn ge weest dat er geen meerdere sollicitanten waren. De indiensttreding zal nader door B. en W. worden geregeld. Dr. Van Piesteren zal tot do indiensttreding van de te benoemen verloskundige de practijk waar nemen. iMej. Nannes wordt met 6 stemmen benoemd, 1 stem blanco. Aankoop schoolbanken. Voorgesteld wordt In verband met de uitbreiding1 van hot aantal leerlingen aan de o.l. school (Dorp) over- te gaan tot aanschaffing van drie ralddenbanken No. 6 (kosten plm. f 18.50 por stuk). Wordt goedgevonden. Het zevende leerjaar. In verband met de Invoering van het 7e loorjaar worden door het bestuur der Tcreslasohool ingevolge art. 72 der l.o.-wet 1920 gelden aangevraagd voor achoolmoubo- len tot een totaal bedrag van f 582.10, Voorgesteld-', wordt het gevraagde bedrag beschikbaar te stellen. De Inspecteur oordeelde het geen overbodige weelde dat voor een meisjesschool een naaimachine werd aangeschaft en kon zich met de aanvraag vereeni gen. De heer Slot dacht toch, dat het wel weelde was, spr. dacht dat van óón machine niet veel profijt was te trekken. De Voorzitter antwoordt, dat het aantal leerlingen niet zoo groot is. De Secretaris licht toe, dat de Inspecteur niet kan zeggen dat de naaimachine niet noodig ia. De heer Slot ziet het nut van een naaimachine op de lagere school niet in. De hoor Molenaar denkt, dat het oordeel van de on derwijzeres hier van invlood kan zijn. Aan de hand van het betrokken wetsartikel wil spr. maar over dit onderdeel van de aanvrage heenstappen. De heer Swan vindt juist dat het gebruik van de naaimachine geleerd moet worden. De'heer Slot meent juist dat het onderwijs met één machine weinig zal beteekenen. Er wordt op gewezen, dat, de aanvrage geschiedt in verband met het zevende leerjaar. Tegen aanschaffing van de. naaimachine stemden do heeren Slot en Van der Meijde. Het gevraagde be drag wordt dus toegestaan. Etot vermenigvuldigingscijfer. Voorgesteld wordt hot vormenlgvuldlglngscljfor 1929— 1930 vast to «tellen op 1.2. Do opbrengst 19281029 was f 25000, waarvan o,p 1928 komt f 10000 on op 1929 f 8-100. Voor 1929 la noodJg f 27000, dus 2/3 voor 1920—19S0, moet zijn f 19200, of totaal f 28800. Bij oen vormonlgvuldlglngHcljfor van 1 was do opbrengst f 25000 on waar B. en W. oordeelon dat de Inkomens dezelfde zullen zijn, zal een vormonlg- vuldlglngscijfer van 1.2 noodig zijn. Bij het vollingsbe- stuur is geïnformeerd en 'bleek dat over 19271928 de omzet bedroeg f 1.470.000 over 1928—1929 f 1.828.000, maar deze meerdere Inkomsten betreffen, niet alleen Warmenhuizen. De heer Molenaar vraagt zich af, waar het heen moet als we In dezen tijd na een /bijzonder gunstig jaar nog tot verhooging van hot vermenigvuldigingscijfer moeten overgaan. Spr. meent dat het voorstel van B. en W. aan den hoogen kant is. De Inkomens zullen toch tamelijk wat grooter zijn en spr. wijst op de progressie. Wel zul len B. en W. met hun voorstel aan den veiligen kant zijn De heer De Groot wijst op de posten, waar niet voor geraamd Is. De secretaris wijst er op dat vorig jaar de opbrengst was begroot op f 30000, doch de opbrengst maar was f 25000. Met die cijfers voor oogen hebben B, en W. hun voorstel geformuleerd. Ook spr. wijst op do uitgaven voor de scholen, straten enz,, en dus minstens f 30000 noodig zullen zijn. De heer Slot gelooft ook niet dat 1.2 noodig is. Spr. meent dat aan do hand van do veillngacljfers voor War menhuizen de verhooging der Inkomsten f 180000 zal zijn, en daarom dacht spr. dat met een vermenigvuldi gingscijfer van 1 wel een belastingopbrengst van f 30000 zou worden verkregen. Wol Is het maken van een potje aanbevelenswaard, maar spreker Informeert naar de gevolgen van de nieuwe finantieele verhouding tus- schen rijk en gemeente. De Voorzitter zegt dat blijkens de berekening van de vereenlglng van Ned. Gemeenten de ultkeerlng ln 1981 aan onze gemeente grooter zal zijn, dan wat do burgerij in bet gemeentefonds zal storten. De heer De Groot merkt op, dat B. on W. niet het plan hadden een potje to vormen. Zoowel spr. als de heer Swan wijzen op de belangrijkheid van de mededeellng des heeren Slot, over de meerdere opbrengst tuin bouwproducten. De heer Slot zou desnoods genoegen nemen met een vermenigvuldigingscijfer van 1.1. Met algemeene stemmen wordt hiertoe toesloten. Ben belangrijke verbetering. Voorgesteld wordt van H. Slikker aan te koopen een perceel grond met de daarop aanwezige garage en- hier voor te bouwen een nieuwe garage en den vrijkomenden grond aan te koopen voor de verbreeding van de Dorps straat. De kósten van een ander worden geraamd op f 3000. Verder wordt voorgesteld een toetonsóhoeling met leuning langs de sloot te maken en de straat te vet- breeden. Verder wordt voorgesteld van de Neder- Dultech Hervormde gemeente aan te koopen een ge deelte van het woonhuis bewoond door J. Slpt, alsmede van J. Vergaij, P. Pastoor en Wed. P. Koolj een strook grond aan te koopen. De kosten van een en ander worden geraamd op f 150. Het woonhuis, bewoond door J. Slot Is aan te koopen voor f 625. De verbreodlng zal daar 2 meter bedragen. Do raad kan zich algemeen vereenlgea met de uit gaaf ad f 1160 en daarna komt dan- aan de orde de voorgestelde verbetering voor het perceel Slikker. De nieuw te bouwen garage /zal f 2000 kosten en dan dient f 1000 gegeven te worden voor het vrijkomen van den grond waar nu de aanwezige stal staat. De kosten van een betonsohoeiing, bestraten enz., wordt geraamd op f 2735. Deze verbetering komt dUH op ongeveer f 6000 te staan. De heer Molenaar wijst opnieuw op de belastlngver- hooglng en meent dat er meerdere punten zijn waar men niet kan raak rijden. Spr. wil met deze uitgaaf van f 6000 wachten, tot we weten wat de nieuwe finanti eele verhouding tusschcn rijk en gemeenten zal bren gen. Er zijn meerdere dingen die om verbetering vra gen. De heer Slot oordeelt dat het onderhavige punt toch één van de allerslechtste punten Is. Verbetering gaat met kosten gepaard, maar spr. wil ln ieder geval de oude schuur aanlcoopon en verwijderen. De Voorzitter acht het, met het oog op de hooge kosten van de schoeling gewenscht, het voorstel splitsen. De heer Swan erkent dat de verwijdering van de schuur zooveel veiibetering kan meebrengen, dat het maken van het schoeilngwerk achterwege kan blijven. De heer De Groot merkt op dat als tot splitsing van het voorstel wordt overgegaan, bij de uitgaaf voor aan koop schuur en bouw garage ad f 3000, nog f- komt, bestraten van het vrijkomende terrein, De heer Molenaar vindt een uitgaaf van f 1000 voor den vrijkomenden grond verbazend hoog'. Anders be taalt de gemeente 5 per M2„ en het betreft hier htt algemeen belang. De secretaris antwoordt op een desbetreffende door den .heer Slot, dat de oppervlakte is 180 M2., zoodat de grond ongeveer 8 gulden per M2. kost., -v Tenslotte stelt de heer Slot voor, om over te gaan 1 tot aankoop en sloopen oude schuur, bouwen van een nieuwe garage en bestrating van het aldus vrijkomen de terrein. De kosten worden geraamd op f 3500. Voor perceel-Slikker wordt dan een verbreeding van de straat verkregen van meter. Zonder hoofdelijke stemming wordt het voorstel-SIot aangenomen. Tot het maken van een betonachoellng en bestrating en verbetering van de bocht zal dus' voor- looplg niet worden overgegaan. Voorgesteld wordt aan P. Sevenhuljsen Gz. ontheffing van den aanslag hondenbelasting over 1929 te verleenen tot een bedrag van f 3. Wordt goedgevonden. Do rondvraag. De heer Swan zegt dat nu de rijksveldwachter, de heer Kranenburg, de gemeente zal verlaten, hij tot uiting wil brengen hot respect dat spr. hoeft voor de wijze waarop de heer Kranenburg zijn taak heeft opgovat. Hem komt* daarvoor oen woord van hulde toe. De Voorzitter zegt, dat in don korten tyd, waarin hij met den heor Kranenburg heeft samengewerkt, ook hem Is gebleken dat do heer Kranenburg volkomen voor zijn taak was berekend, het was een pllchtsgo^ trouw politieman en spr. sluit zich gaarne bij de woor den van hulde aan. De heer Slot vraagt hoe het staat met het voorstel van de gasoommlsslc om straatlantaarns op de hoeken langer te laten branden. De Voorzitter zegt, dat het rapport van den directeur deze week is ingekomen maar nog niet ln eindbebande- llng ls geweest. In verband met de kosten hadden B. en W. het Idee om de gewone lantaarns oen uur eerder te doen dooven en dan de lantaarns met een klok den ge- heelen nacht, tot oen half uur voor zonsopgang, te la ten branden. De kosten toedragen echter niet zooveel. In de volgende vergadering zullen B. en W. met ©en voor stel komen. Don heer Slot spijt het dat deze zaak niet ln deze ver gadering kan worden behandeld. Juist in April cn Mei kan het verbazend donker zijn. Verlichting van de hoe ken ls dan wel noodig. De Voorzitter zegt toe dat het punt zoo spoedig mo gelijk zal worden behandeld. Den heer Van der Meijde ls gewezen op de ernstige verzakking van den sluismuur te Schoorldam. Spr. brengt dit onder de aandacht Van B. en W. De Voorzitter zegt, dat de opzichter daarover heeft ge sproken en een begrooting van kosten zal overleggenf Een strenge winter als we nu hebben gehad, schijnt de muur niet meer te kunnen verdragen. Hierna sluiting, TIENTALLEN PERSONEN VERDRONKEN, Reutor meldt uit Texas: Zeer zware wolkbreuken hebben ln do gohoelo om- goving aanzionlljko schade aangericht. Du overstroomde rivieren voeron deelon van inge storte huizen met zich mee. Talrijke personen zijn verdronken. Te Livingstono zijn tengevolge van hot wassen van de Trinity-rivier zeven personon verdronken: vier 'hunner, leden van dezelfde familie, hadden zich in een boom in veiligheid gebracht, waaruit zij clocr een reddingsboot werden verlost. Do reddingsboot sloeg echter om en allen verdronken. EEN SPOORWEGONGELUK IN ITALIë. Twee wagons van den dijk gestort. V.D. verneemt uit Milaan: Gisternacht is door nog onbekende oorzaak bij het station Giorgio di Nogaro een passagierstrein uit Udine ontspoord. De twee achterste wagens vielen naar berieden en werden vernield. Uit den wrakhoop werden 7 "zwaar gewonden en een lijk geborgen. ONGELUK BIJ EEN OVERWEG. Do „Flylng Sootsman" ln botsing met een voertuig. Evon voor zijn plaats van bestemming is do snoi- tiein van Londen naar Edinburg, gonuamd de „Flying Scotsman" gisteravond bij een overweg te Belton nabij Dunbar in botsing gekomen met een zwaar door stoom voortbewogen voertuig waarvan de bestuurder gedood werd. De sneltrein is gelukkig niet ontspoord. GEEN UITSLUITING IN DE VER. STATEN. Een schikking verwacht. Reuter meldt uit New York: Daar de vereeniging van arbeiders op electrotech- r.isch gebied bakzeil heeft gehaald, on men algemeon verwacht, dat een compromis zal worden bereikt, is een uitsluiting in de bouwvakken, zooals elders in dit nummer wordt gemeld, thans niet meer waar- ,rfchijnlijk. DE NIEUWE ZEPPELIN-TOCHT NAAR AMERIKA. Hedenmiddag vertrek? Wolff meldde gisteren uit Friedrichshafen: De tocht naar Amerika van de „Graf Zeppelin" is wegens de onzekere weersgesteldheid boven den At- lantischen Oceaan voorloopig tot Woensdagmiddag uitgesteld. DAARBIJ TREEDT OOK TYPHUS OP, Uit Tientsln wordt gemeld, dat in het Noord-Westen van China, ln het bijzonder in Kansoe, waar al sedert lang hongersnood heerscht, de typhua optreedt en zich voortdurend uitbreidt Kansoe is de laatste paar Jaren door oen reeks ram pen getroffen, die overal verwoesting en nooddruft heb ben teweeggebracht. In 1927 doodde een aardbeving 35000 menschen en doemde 100.000 anderen tot annoedu Droogte en mislukking van den oogst veroorzaakten hongorsnood. Ten slotte kwam de Mohammedaanaehfl bevolking, eert derde deel der geheelo bevolking van Kansoe vormende, in opstand en pleegde moord op groote schaal, Volgens een rapport van. een zendeling ln November van het vorig jaar stierven ten gevolgo van oorlog, ziekten en hongersnood totnogtoe 600.000 menschen, terwijl het ergste nog zou moeten komen. EEN WAPENHANDELAAR MET EEN VOÜRUITZIENDEN GEEST. Vaak wordt beweerd dat de wapenhandelaren hoogst roekeloos zijn met het verkoopen van revolvers aan per sonen, wier optreden er duidelijk op wijst, dat zij niets goeds ln den zin hebben, hetzij doordat zij in zichtbaar overspannen toestand zijn magazijn komen blnnenloopen hetzij dopr hun vreemde uitlatingen. Een Parljsch wapenhandelaar echter, gewend aan de herhaalde klanten, die in ellertjl bij htm een revolver koopen, en van wien Wj den volgenden dog leeft, dat atj hun minnares (of haar minnaar) hebben doodgeschoten of zich zelf van het leven hebben beroofd, besloot voor. zlchtiger te zijn. Toen er Zaterdagmiddag een jongs vrouw bij hem binnentrad, die ln zeer opgewonden tos- stand verkeerde, leverde hij het door haar gevraagde revolver, doch deed er voorzichtigheidshalve losse patro. nen bij. Inderdaad klonken Zaterdagavond eensklaps schoten op de Place du Théétre-Frangais. Een vrouw schoot ln bet wilde weg op de voorbijgangers, die ln paniek vlucht ten. Een agent snelde toe, ontwapende haar en nam haar mee naar het politiebureau, Z!j bleek eon zwak zinnige te zijn. 's Middags had zij haar wapen bij don handelaar met den voorultzlenden geest gekocht!.,. EEN VLIEGONGELUK. Toestel in zee gevallen. Een Britsch toestel is toen het op een moederschip voor vliegtuigen bij Hongkong wilde neerstrijken, in zee gevallen. Een vlieger wordt vernist en is verrooedolijk om gekomen. OP VERBODEN TERREIN. Belgisch militair vliegtuig doet esn noodlanding op Hollandsch grondgebied. Gistermiddag omstreeks halftwso heeft een Bel gisch militair vliegtuig een landing gedaan op het exercitieterrein van de Chassekazerne. Het vliegtuig was bemand met eori onderofficier, die zijn proef voor militair vlieger moest afleggen. Hij is door on bekendheid met hot terrein verdwaald en heeft een landing gedaan, meenendo nog in Belgiö te zijn. Hij moet alvorens te kunnen vertrekken, toestemming hobbon van den minister van defensie, welke toe- stemming intusschen telefonisch is gevraagd. ONGELUK MET DOODELIJKEN AFLO( f», Zondagmiddag is to Lisee do 10-jarige R K., uit Doft Haag, die deel uitmaakte van een gezelschap kind-ij ron uit deze gemeente, dat een uitstapje maakte naar de bollenvelden, door een auto, bestuurd door dokter M., uit Haarlem, aangereden. Het meisje kwam op hot spatbord en vervolgens met het hoofd op da straatsteenen terecht. Dr. M. heeft haar in zijn auto meegenomen naar het Academisch Ziekenhuis' t© Leiden, waar het aan de gevolgen is overleden. DE WAARDE OP f 975 GETAXEERD. Naar aanleiding van do vondst van 200 oudo gou-' n en zilveren munten te Voonendaai wordt nog gemeld, dat do politie dezo ln oen schuurtje achter !e woning van den groudarbelder hüoft gevonden. Het zijn Atiü zil veren en 40 gouden munten. In een onderhoud heelt de burgemeester vun V'wnun- dftftl, mr. J'. J. X-\ C, v. Kuljk, meegedeeld, n-a.ir tumlwl» ding van de vele verkeerdo meeningen, dat cio olgwuar van don grond, Ingevolge het Burg.. Wetboek do h.-ift van de opbrengst ontvangt. De /vinder ontvangt 'dn duro helft. De vinder heeft achtor do munten sdul'i ok tober 1028 achter gehouden on geen aangifte gedaan, zoodat ln dezo do rechter uitspraak zal moeten doen, Verder heeft de 'burgemeester meegedeeld, dat het Kon. Penningkabinet ln Den Haag de munten heeft getax.eerd en f 975 heeft geboden voor de verzameling. Tot een overeenkomst is men niet, gekomen, ook in afwachting van de gerechtelijke beslissing. Gisteren zijn de munten ter beschikking gesteld van den officier van Justitie te Arnhem. DE DADERS DOOR DE POLITIE GEARRESTEERD. Bij den heer Wierlng, Oudehoofdstraat 22 te Am sterdam die daar sinds enkele weken een goudsmids winkel heeft geopend, is gisternacht, ingebroken. De echtgonooto van den heer Wierlng hoorde gister nacht in haar slaapkamer op de tweede verdiep!»/-, go- stommel ln den winkel. Zij heeft toen haar man wak ker gemaakt en door een kier twee mannen gezien. Zij hoorde do winkeldeur opendoen en weer sluiten. De mannen gingen naar een auto waar zij «on pakje afga ven. Hot echtpaar is toen naar' brtu den gegaan en zag de beide mannen voor den winkel staan. Zij hebben toen ora hulp geroepen en getracht met een taxi de auto van de inbrekers tegen te houden. Weldra kwa/men politieagenten opdagen, die de belde mannen arresteerden.. Later is gebleken dat da inbrekers binnengekomen zijn door het tuimelraam boven de deur. Zij he/bben een aantal gouden en zilveren horloges be nevens een aantal gouden ringen, in het geheel voor een waarde van ongeveer 500 gulden meegenomen? Dit pakje is nog niet opgespoord. De heer Wierlng was niet verzekerd. HET VISSCHEN MET DEN HENGEL. De minister van Binnenlandscho Zaken en Landbouw heeft ter kennis van belanghebbenden gebracht, dat bot, op grond van do overweging, 'dat de snoekstand in do binnenwateren door de langdurige strenge vorst ernstig heeft geleden, en na ingewonnen advies van de afdee- lingen Rivier- en Blnnenvisscherij van den Rrad voor de Visscherij en van het bestuur van de hoofdafdeeling „Zoetwatervisscherij", der Nederlandsche Heidemaat schappij, aanvankelijk in zijn voornemen ligt, gelet op artikel 5 van het algemeen visscherijreglement voor de binnenwateren (Staatsblad 1922 no. 503), te bepalen, dat in het belang van de bescherming van de snoek in de wateren, waarin de visscherij op snoek als bedrijf werd uitgeoefend, dit jaar het visscben met den hengel, ge aasd met visch, van 1 Juni tot en met 31 October zal zijn verboden in all9 binnenwateren met uitzondering van die, welke de eigenaar uitsluitend met den hengel laat bevlsschen, en van die, waarin het vischrecht is gepacht door hengelaars of hengelaarsvereenigingen. Belanghebbenden, die bezwaren mochten hebben te gen don voorgenomen maatregel, wordt verzocht daar van vóór 25 Mal a.s. schriftelijk mededeeling te does aan de afdeeling visscherijen van do Departement van Biunonlandaehe Zaken en Landbouw, Binnenhof 4 te 's-Gravenhago, HET BOSSCHE PAARDENTRAMMET.TE NAAR ZIJN LAATSTE RUSTPLAATS GEBRACHT Het Bossche paardentrammetje was ©en unicum ia den lande. Tot Zondagavond toe kon men dit tramme tje geregeld naar en van Vught alen hobbelen. Het was een vervoermiddel, waarvan tot. het laatste oogen blik, ondanks allo autobussen» een druk gebruik word 'gemaakt. Maar thans is hot einde der tram gekomen- Bet verkeer eiaohte een nieuwe broed© brug aan den Vughteruitgang on daarop is geen plaats meer voor da voorwereldlijke tramraila Tijdens den aanlog van do brug kon de tram. over do noodbrug haai- weg nog vinden, maar nu do brug nagenoeg gereed is, moest do bestrating vernieuw worden ©n dienden da rails te ver dwijnen. Den Bosch heeft zijn waren Oeteldónkschen aard ook nu niet verloochend en de tram een paaiende begrsfs" ati« besw«fd, D« rit «ou Zondagavond WtWl»

Schager Courant | 1929 | | pagina 2