WINKEL. Zondag 26 IVlei 192®, CONCERT Schagen's Harmoniekapel, Nagekomen Berichten. LANGEND1JK. Binnenlandsch Nieuws. De kindermoord te Mieuwer-Amstel. De steking te Zaandam. Felle boschbrand in Gelderland. Uit den Raad van Alkmaar. Gemengd Nieuws. Een ongewoon verschijnsel. Het spoorwegongeluk bij Fulda. Chineesche slavinnen bevrijd. 5 Noodlottige overstroomden in Japan. Door c«n adder gebeten. zachtmoedig:® hertogin van Aragon is een hardvochtig en wreed mee3tere3 geworden voor de talrijke onderge schikten, die op haar plantages werken. Haar haciënda, de „Rancho Bueno" is de grootste en mooiste van ge heel Porto Rico en toch is de voormalige hertogin niet gelukkig. Nog steeds treurt zij om het verlies van haar dochtertje Laska, van wie zij destijds zoo wreed gescheiden is. Slechts een hartstocht heeft haar al die jaren bezeten: wraak aan de menschen, die haar zoo veel onrecht hebben aangedaan en bovenal, vloek over het Spaansche Hof en allen, daaraan verbonden! Ook Cordova is bekend, of liever berucht geworden in zijn tweede vaderland. Als de bandiet El Blanco is hij de schrik van alle rijke grondbezitters, wier haciën da's hij brandschat, hoewel erkend dient te worden, dat hij een ridderlijk roover is, die vrouwen en weerloozen steeds in bescherming neemt. Na een ontmoeting vatten de bandiet en de hertogin genegenheid voor elkaar op, ©ndanks dat de laatste weet, wie Cordova is. Laska is in de jaren, verloopen na de verbanning van haar moeder, opgegroeid tot een beeldschoon meisje. De koning wil haar uithuwelijken aan Prins Trevan, den grootsten losbol aan het hof, doch liever dan diens vrouw te worden, vlucht zij met den Jongen zeeofficier Carlos naar de overzeesohe gewesten. In Porto-Rico hoopt zij haar moeder weer te zien. Door EU Blanco's bandieten overvallen, komt de hoofdman nog juist bij tijds om het weerlooze meisje uit de handen van zijne ruwe mannen te redden. Wie beschrijft zijn verbazing als hij verneemt dat zij de dochter is van de hertogin van Aragon? Eindelijk zal de ongelukkige vrouw dus haar kind weerzien! Als de hertogin verneemt, dat iemand van het Spaan sche hof haar wenscht te spreken, ontvlamt zij in ra zernij. Met zweepslagen wordt het arme meisje verjaagd om wederom in handen te vallen van de bandieten. Slechts eeenige oogenbliltken later komt El Blanco de hertogin waarschuwen, dat zij vluchten moet; de roovers zijn in aantocht! Wanhopig is de ongelukkige moeder, als zij van Cordova verneemt, dat het haar dochter was, die zij weggejaagd heeft. Na een hardnekkige achter volging gelukt het hun Laska te reden. Eindelijk ver- eenigd, opent zich thans een gelukkige toekomst voor de drie bannelingen na een leven van rampspoed en ellende. WERK OPGEDRAGEN. Het verleggen der Electrisohe- en Telefoonkabels langs het Noordhollandsch Kanaal ten behoeve van het verbreeden van den Rijksweg, is opgedragen aan de fa. P. Zwaag te Helloo, vroeger alhier, GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Anna Helena, dochter van Dominicus Jaco- ibus Peerdeman en Margaretha van der Meijdêtt, Ondertrouwd: Simon de Does, oud 37 jaren, wonende te Den Helder en Dieuwertje Struijf, oud 35 jaren, wo nende te Schagen. Overleden: Catharina Kuilboer, oud 73 jaren, echtge- noote van Arie Bakker te Oude Niedorp. POLITIE. Verloren: een bril in étui. Gevonden: een handschoen, een rijwielplaatje. •s avonds 8 uur, te geven door Directeur: J. DOL. Toegang en zitplaatsen vrij. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 24 Mei. Aardappelen f 1.502.10 per 100 Kg., aardbeien f 0.15 0.33 per doos, bloemkool I f 2333, II f 15—rl9, krop sla f 3.6014.60, komkommers f 6—28 100 stuks, postelein ■f 0.17—0.57, per dubb. bakje, rabarber f 5—10, raapstelen f 0.60—0.90, radijs f 1.90—3.B0, per 100 bos, spinazie f 0.03 —0.26 per bakje, wortelen f 10—17 per 100 bos, witlof I f 3.60—9.90 per 100 Kg. Donderdag was het den laatsten dag dat de Kantoor houder H. Rosmolen in functie was wegens zijn vertrek naar Oostvoorne. In verband met dit feit sprak de heer Dekker hem namens de bestellers toe. Getuigde van de goede verhou ding en samenwerking en sprak zijn spijt uit over zijn vertrek. Ook van de zijde der burgerij had men u liever hier gehouden, laat dit voor u een bewijs zijn, dat u uw functie goed vervuld heeft. Spr. bood hem een foto aan en hoopte dat dit een blijvende herinnering aan Winkel zou zijn. Dat het u en uw gezin in Oostvoorne wel moge gaan, besloot spreker. De direateur van 't Postkantoor Alkmaar noemden den heer Rosmolen een hoogstaand ambtenaar en hoopte dat hij in zijn nieuwe standplaats een prettige werk kring zal vinden. BROEK OP LANGENPIJK. Donderdagmiddag j.1. had de 18-jarige O. Bak het on geluk zijn pols te breken, doordat met het opgang gooien het vliegwiel achteruit sloeg. NOORDSCHARWOUDE. Laatste rearvolgvorgedering Nieuw Leven TJA. Donderdagavond kwam bovengenoemd® verseniging voor de derde maal in jaarvergadering bijeen. De op komst was niet zoo groot als de vorigs koeren. De voorzitter, de heer J. Glas, dis voor het e®ret de vergadering leidde, opende met een woord van welkom, in het bijzonder aan d® twee aanwezige accountants van de Handelskamer, de heeren Mandereloot en Vor- rink. Medegedeeld werd, dat do heeren P. Hart c.s. van Koedijk niet aanwezig kunnen zijn. Een woord van dank sprak de voorzitter nog aan de leden voor het in het bestuur gestelde vertrouwen door hun verkiezing, tevens aan do aftredende beetuurslede». Spr. riep als voorzitter d« medewerking In om de agenda vlug af te werken. De heer P. Zeeman dankte voor de gesproken woor den tot de aftreder.den gericht. Spr. verzocht alsnog opname van de in het afgeloopen jaar gehouden be sprekingen over de Icopende crediethypotheek. De voorzitter deed toezegging hiervan. Hierna werd het jaarverslag goedgekeurd. De balans gaf een netto winstcijfer van f 1508.85 De omzet va» da bakkerij was f 52607.06. In 1S27 was dit f 4T891.07. Da omzet van de kruidenierswinkel was f 40S48.23. In 1927 f 49831. De heer Mandersloot deelde rciedo, dat de flnaneieele positie van de zaak bijzonder gunstig is, daar zich In de balans geheime reserves bevinden. De heer P. Zeeman verzocht om het rapport van den accountant voor te lezen. De voorzitter antwoordde, dat de balans ter inzage heef+ gelegen, en dat dit rapport voor het bestuur bestemd is. De heer Vorrink gaf in overweging dit niet te doen, doch la» ©en openbaar rapport voort, waarin vermeld is, dat de balans juist is en op betrouwbare wijze is samengesteld. De heer P. Zeeman was verheugd over de aanwezig heid der twee accountants, doch had gaarre gezien dat dit eerder geschied was. B!j de balans van het eerete halfjaar was het bestuur eenparig van oordeel dat d* samenstelling niet goed was. Met het bestuur was door den bedrijfsleider geen overleg gepleegd. De bakkerij die altijd winst gaf, had toen verlies gemaakt, terwijl de winkel een weinig winst aanwees. Door te hooge af schrijving op de oven gaf deze balans verlies aan. De balans van het tweede halfjaar is anders samengesteld met resultaat, dat de bakkerij nu wel winst aanwees. Een tekort van een der bezorgers is afgeboekt, doch was niet noodzakelijk De bedrijfsleider heeft verzuimd dit tijdig ter kennis van het bestuur te brengen, opdat maatregelen genomen hadden kunnen worden. De bak kerij-controle Is ook nog steeds niet Ingevoerd. De voorzitter zeide hierop, dat het bestuur in overleg met den heer Mammen de bakkerijcontrole zal invoeren. De heer Zeeman zeide vervolgens, dat de exploitatie rekening niet juist is samen gesteld, daar de bakkerij met loon van den winkel belast is. De voorzitter vroeg of het den heer Zeeman niet voldoende was, dat de bedrijfsleider erkend heeft, in deze niet goed gehandeld te hebben. De heer Zeeman, voortgaande, kwam er tegen op, dat hij door den bedrijfsleider als leugenaar is uitge maakt, hetgeen ln dè N.L.Ct. in opgenomen. (Door ons is dit in het vorige verslag niet gedaan, omreden het ons niet gewenscht voorkwam, de gevoerde rumoerige discussies op te nemen, doch alleen té volstaan met de feiten, waarover het gaat, Corr.) Spr. heeft zijn repu tatie op te houden. De heer Vorrink kwam er tegen op, dat dergelijke dingen besproken worden, waar 99 pCt. der leden niets van begrijpen. De laatste 6 jaren is het de Directie der Handelskamer opgevallen, dat deze zaak groeide. Nu gaat de zaak achteruit door allerlei onaangename din gen. De sop is de kool niet waard. De heer Zeeman kwam nogmaals terug op het verslag in de N.L.Crt., welk blad, hetgeen voorgevallen is in de vorige vergadering, nog vóór de vergadering plaats vond, niet heeft opgenomen. (Dit betreft het lijstje van bestuurscandidaten dat de bedrijfsleider aan de leden wilde verstrekken ter aanbeveling, wat de stemming in deze vergadering rumoerig maakte). De Verslaggever van de N.L.Ct. vroeg het woord, en zeide tegen deze besohuldiglng te moeten opkomen. Uw Correspondent verklaarde, het bovengenoemd ge beurde wel te hebben opgenomen, daar dit de stemming op deze vergadering zeer heeft beïnvloed. De heer Man dersloot deelde mede, dat door de verhoogde bloem- prijzen eerst verlies is gemaakt, doch dat dit later we der is ingehaald. Op de gebouwen is 10 pCt. afgeschre ven, terwijl over het eerste halfjaar de debiteuren hoo- ger warendan over het tweeden halfjaar Wat 't te veel geboekte loon ten laste van de bakkerij betreft, noemde spr. een bedrag van naar schatting f 400. Na nog eenïge discussie werd de balans zooals deze thans is samen gesteld, goedgekeurd. Namens de commissie tot het nazien van de balans verklaarde de heer H, Bakker de balans voor accoord. Spr. wees erop, dat de vorige coöperatie door oneenig- heid ten gronde is gegaan, waarom hij een waarschu wend woord deed hooren. Het dividend wat uitgekeerd zal worden, werd op 3 pCt. vastgesteld. Daar de vereenlging meer dan 75 leden heeft, werd besloten om zich aan te sluiten bij de Handelskamer. Hierbij werd den wensch geuit meer artikelen van dit lichaam te betrekken. Verder werd besloten het regeerlngscredlet groot f 6000 af te lossen, waardoor de z.g. commissie van ne gen, welke hiervoor aansprakelijk was, werd ontheven. Alsmede werd besloten f 6000 geleende gelden af te lossen en hiervoor een eerste hypotheek van f 100Ó0 te sluiten, f 2000 zal dan uit de gewone middelen worden betaald. Voor uitbreiding van de wijken te Alkmaar, Kalverdljk en Tuitjenhom werd besloten een auto aan te sohaffen. Aan den heer Van Eeten, personeellid, werd op nader overeen te komen voorwaarden met het bestuur be sloten toestemming te geven tot het in stand houden van een sigarenwinkel door dezen. Een princlpieelè uitspraak werd in deze niet gedaan. De nieuwe commissie voor het nazien der volgende balans zal bestaan uit de heeren H. Bakker, A. Nouwen en J. Zeeman. Bij de rondvraag vroeg de heer J. Zeeman of inzake het gegeven ontslag aan een der bakkers, overleg is gepleegd met den Bakkersbond, waarop de voorzitter antwoordde, dat dit zou geschieden. Het was in middels 12 uur geworden, de zaalhouder moest tot slui ting overgaan, zoodat de voorzitter met een kort woord deze derde en laatste vergadering sloot. DE MOEDER TOT 5 JAAR VEROORDEELD. Gistere» heeft d« Vierde Kamer der Rechtbank te Amsterdam uitspraak gedaan in de strafzaak tegen de 21-jarige ongehuwde moeder, die zich te verantwoorden had ter zake van moord of doodslag, subsidiair uitlok king of medeplichtigheid aan moord of doodslag, op of omstreeks 19 December j.1. te Nleuwer-Ainstel gepleegd op haar ruim anderhalfjarig dochtertje. Het O.M. had wegens moord vier jaren gevangenis straf gevorderd. Van het vonnis werd alleen medegedeeld, dat de Rechtbank de verdachte veroordeelde tot vijf jaren ge vangenisstraf. Mêdèdeeling van eenige motiveering, waarop dit vonnis steunde, on zelfs de motiveering van de straf bleef achterwege. REEDS ZEVEN WEKEN GEDUURD. Hoewel men er in de stad zelve weinig meer van merkt, dan dat hier en daar een groepje houtirerkera met elkaar staat te praten, duurt het conflict in de hout- lnduatrlo nog onveranderd voort. Niets wijet er nog op, dat de«o strijd tussehen werkgevers en werknemers, waarvan Maandag aanstaande reeds de achtste week ingaat, spoedig zal zijn beëindigd. Integendeel beide par tijen zijn op langdurige staking voorbereid. Met de hulp van enkele oudere arbeiders, die, daartoe van de sta- kingalelding verlof hebben gekregen, en van de kantoor bedienden en reizigers, alsmede do vissohers uit Spaken burg en Goes, wordt op nagenoeg alle hout-werven ge werkt. Hoewel het juiste aantal moeilijk valt te eontroleeren, kan worden aangenomen, dat met Inbegrip van patroons, kantoorbedienden en werkwilligen 2C0 menschen in het hout werken. Naar van verschillende rijden wordt verze kerd, verscheept dit kleine aantal menschen ongewoon veel hout Bijna de helft van onzen normalen afzet ha len wij met onze eigen menschen, vertelde een werkge ver. 333 EX-] KONINGIN- De ex-Keizer ea zijn gemalin brachten Donderdag te halfvijf een kort bezoek aan de koningin-moeder ten paleize Soestdijk. Om 6 uur keerden de bezoekers in twee auto's naar Doorn terug. Koningin Emma deed hare gasten uitgeleide op het bordes. ONDRR AP ESSgaivarfcor araaicg gewand. In <i* Dcm&niale mijn te Ksrkrade geraakte d.' mijnwerker E. onder afvallend gesteente. Zwaar ge wond werd de man naar het ziekenhuis gebracht. DOOR GAS VERSTIKT. Te Lochem is een weduwe, die door het openstaan van een gaskraantje op haar slaapkamer (een kleedingstuk was over het kraantje gehangen) bedwelmd was gewor den, in het ziekenhuis aan de gevolgen overleden. GEëLECTHOCUTEERD. Donderdag heeft te Laren (Gld.) een droevig ongeluk plaats gehad. De landbouwer Eggink GJzn. op de hoeve Grootveldkamp, bemerkte bij het schoonmaken van var kenshokken, dat een draad van de electrisohe leiding los zat. Hoewel nog gewaarschuwd, raakte hij zonder eerst den stroom uit te schakelen, den draad aan en werd onmiddellijk gedood. EEN GEVAARLIJKE STIER. Donderdagmorgen is in den Rietwijkerpolder elh veekooper, die een stier wilde vervoeren naar een gereedstaanden veewagen, door het dier aangevallen en tegen een muur gesmeten, Gelukkig wist men het dier, dat een poging deed den openbaren weg op te rennen, met vereende krachten meester te worden. De verkooper, die niet in staat was, zich op te rich ten, bleek bij onderzoek een drietal ribben gebroken te hebben, alsmede eenige inwendige kneuzingen te hebben opgeloopen. HONDERDEN HECTAREN BOSCH IN VLAMMEN. Vermoedelijk door het inslaan van den bliksem is gistermiddag omstreeks drie uur een geweldige boschbrand uitgebroken onder de gemeente Zelhem. Het vuur woedt over een breed front. De aange taste bosschen behooren tot het landgoed „Slangen- borg" en zijn eigendom van Kommerzienrat Pass man, te Duisburg. Drie a vijfhonderd HA. bosch verloren gegaan. Nader wordt bericht, dat de omvang van den brand veel grooter is dan aanvankelijk de berichten deden vermoeden. Het vuur heeft zich voortgezet over een frontbreedte van 6 tot 8 K.M., terwijl naar schatting 300 tot 500 I-LA. bosch is verloren gegaan. Het blus- schingswerk wordt geleid door den burgemeester van Zelhem, krachtig geassisteerd door de marechaussee- brigade uit Ruurlo. Alle kijkers worden zonder onder scheid uitgenoodigd, en zoo noodig gelast, aan het blusschingswerk deel te nemen. Men is er vrijwel in geslaagd het vuur tot staan te brengen bij den zgn. Aaltenschen Dijk. Het meest dreigende is de toestand nabij de be zittingen van het Doesburgsche gasthuis. De vlam men hebben daar een hoogte bereikt van 20 meter. Mocht men er niet in slagen dit bosch te behouden, dan bestaat gevaar, dat de brand zal voortgoeden tot nabij het dorp Hengelo. Eenige boerderijen bleven met de grootste moeite behouden; maar alles er om heen, o.a. eenige hooibergen, brandden totaal af. De brand is ontstaan nabij het Zandt, toen het hemelvuur in een berk sloeg, vanwaar het zich aan de uitgestrekte dennebosschen mededeelde. Stroobrand te Veendam. Zl/z mllloen E.G. stroo verbrand. Tijdens een hevig onweder sloeg gistermiddag om ongeveer half vijf de bliksem in een grooten stroo- schelf, waarvan er vijf zijn geplaatst achter de Coop. Stroocartonfabriek De Vrijheid te Veendam. 3Yz millioen KG. is zeer zeker in vlammen opge gaan. De geweldige vuurzee gaf zulk een hitte, dat de brandweerlieden achter groote houten borden moesten staan om niet door de hitte bevangen te wor den. Ook in Noord-Brabant. Ook in Noord-Brabant, onder de gemeente Loon op Zandt woedt een hevige bosch- en heidebrand. Het gevaar in do Drentsche venen geweken. Uit Emmen wordt gemeld: Het brandende terrein vertoont thans een gunstiger aanblik dan Donderdagavond. Weliswaar staat ten oosten van het verhindingskanaal tussehen Emmer- erfscheidenveen en den Emmer Dijk te Bargerooster- veld nog veel turf in brand, maar het loopen van het vuur is geëindigd, en dat is van groote beteekenis. REORGANISATIE VAN DEN STEDELIJKEN GENEESKUNDIGEN DIENST. De Raad van Alkmaar heeft Donderdag: de positie van den schoolarts dr. J. Hl Pameijer gewijzigd, daar de besturen der Katholieke scholen van zijn diensten niet langer gebruik wilden maken. Met alle waardeering voor zijn persoon en werk wenschten zij voor hun scho len een katholieken schoolarts benoemd te zien en vroegen daarvoor een vergoeding van f 0.75 per leer ling en per jaar. De meerderheid ging met deze aan vrage accoord. Het voornaamste punt dor agenda was de reorgani satie van. den stedelijken geneeskundigen dienst, in verband met de opening van het nieuwe neutrale cen trale ziekenhuis. De sociaal en vrijzinnig-democraten konden zich niet vereenigen met den door B. en W. voorgestelden rechtsvorm, waarbij het college van re genten behouden zou blijvgen. Zij vroegen directe ge meente-exploitatie, wat na langdurige discussie door de meerderheid van den Raad werd afgewezen. B. en W. hadden voorgesteld, den burgemeester van Alkmaar voorzitter van regenten te maken en het te genwoordige college van vijf leden uit te breiden met een Chris. Hist, en een katholiek en bovendien den sub sidieerenden buitengemeenten een plaats in het regen tencollege aan te bieden De vr3jz.-d«m. en de sociaal- dem. bepleitten het opnemen van twee regenten, door de subsldieerende buitengemeenten aan te wijzen en kwamen heftig in verzet tegen de door B. en W. voor gestelde poltleke samenstelling van het college, waarin nog maar één soc.-dem. ®n geen enkele vrije.-dem. zit ting heeft Zij wenschten behalve de door B. en W. ge- wenedhte aanvulling nog uitbreiding van het college met een V.D.-er en een soc.-dem. Na schorsing en beraad slaging der verschillende fracties ging de Raad daar mede accoord. In de volgende raadszitting zullen de can- didaten door de verschillende parten worden aange wezen. Daalt hst aantal regenten, dat op zeven tot twaalf gesteld la, tot negen, dan zal een der regenten door de buitgemeenten aangewezen, moeten aftreden. Een zeer langdurige discussie ontspon zich over de vraag, of het nieuwe ziekenhuis een geneesheer-direc teur zal moeten hehben, dan wel of men de tegenwoor dige directrice, over wier werk men zeer waardeerend spreekt, in functie kan laten. Ten slotte is der raad zonder definitieve beslissing op dit punt uiteengegaan. DE STRIJD OP DE VEEMARKT- Adres van den Nod. Slagershond. De Nederl. Sl&gersbond heeft gisteren een telegram gezonden aan den Belgischen Beenhouwersbond, ge vestigd te Brussel, om geen vee op da Nederlandsche veemarkt te koopen, in verband met den strijd van de slagers on den Grossier sbond tegen de boer en-veefondsen LEVEND BESEAVEN. die bezig was op vier meter diepte een nieuwen wa{« put te graven, werd plotseling bedolven op. het momej dat in de buurt de tram van Roermond passeerde. Me vermoedt, dat daardoor de instorting plaats had. Toei het lichaam was uitgegraven, bleken de levensgeestei reeds geweken. IJS IN DE ZEE VAN AZOF. Gevolg van den buitgewoon strengen winter. Tot niet geringe en onaangename verrassing van d scheepvaart zijn er sinds twee weken plotseling aan dei ingang van de Zee van Azof, een golf in de Zwarte Ze bij de Straat van Kertsj ijsbergen opgedoken, waarmed reeds eenige stoomschepen in den nacht in aanvarin; zijn gekomen. Dat ongewone verschijnsel wordt doo deskundigen daaraan toegeschreven dat de zee op d zandbanken, tengevolge van den zoo bijzonder strenge winter ditmaal tot aan den grond toe bevroren ls weest, Die ijsschotsen, want bergen zijn het eigenljji niet, beginnen nu, bij het intreden eindelijk van wat mer weder, los te komen, en komen aan de oppervlakte waar ze langzamerhand geheel wegsmelten. De soheepvaartautorlteiten in de Azof havens hebbet de daarheen bestemde stoomschepen gewaarschuwi goeden uitkijk te houden naar de ronddrijvende ijs massa's, daar die inderdaad gevaar opleveren. EEN OPERATIE MET EEN ZAKMES OP STRAAT Omtrent het spoorwegongeluk van den D-treii Frankfort-Berlijn, deelt de B- Z. am Mitag nog een in teressant verhaal mede van een operatie, die op den openbaren weg op één der verongelukte passagiers een zekeren Rothe, moest worden verricht. Een joiij arts, die zich onder de passagiers bevond, zag on. middellijk in, dat tengevolge van de zware verwon, dingen die Rothe had opgedaan, gevaar voor dood bloeden bestond en hij besloot daarom de operatit met zijn zakmes uit te voeren. In den trein bevond zich een vertegenwoordiger van een chemische fir ma, die toevallig morphine bij zich had, zoodat Roti na toediening van een dosis morfine over de erg» pijn heen geholpen kon worden. In den verongelukten trein Frankfort-Berlijn b vond zich ook de I-Iessische minister van financii in gezelschap van een secretaris op weg naar Berljj Zij hadden beiden hun plaats in den wagen, die g heel verwoest werd. Eenige minuten te voren echt waren zij naar den restauratiewagen gegaan. HET RECHT VAN CHINEESCHE OUDERS OM HUN KINDEREN TE VERKOOPEN. De regeering van Hongkong heeft aan de Moetsal, dl jonge slavinnen in de Kroonkolonie, meegedeeld, dat hel haar vrij staat naar haar ouders terug te keeren; haai werkgevers zijn gewaarschuwd dat zij haar vertrek niel mogen verhinderen. Dekwestie der Moetsai Is, naar de „Daily Telegraph" in herinnering brengt, herhaaldelijk internationaal sprake gebracht; eenige maahden geledon heeft Brltsche regeering deze slavernij verboden. Kort vóói het Lagerhuis uiteenging werd aan de regeering g» vraagd wanneer zij voornemens was dit verbod ten uit voer te leggen. In China werken millioenen kindera onder vreeselijke omstandigheden. De wet erkent hel recht der ouders om hun kinderen als slaven te verkoo pen. Het ontvoeren van kinderen met hetzelfde di duurt, volgens, de „Daily Telegraph" nog steeds vooi STUDENTEN-OPSTOOTJES te NEW-YORK. Een student gedood. Reuter meldt uit New York: De staking van de studenten der rechtskundig! faculteit aan de nationale universiteit, als protest tegen de maandelijksche examens, heeft gisteren tol een formeelen veldslag met de overheid geleid, Brandweermannen traden op met de slangen, de po litie met stokken en pistolen. Er is één student ge dood; 32 liepen kwetsuren op. EEN TREURIGE FEESTBALANS. Vijftien dooden. Naar uit Brussel gemeld wordt hehben zich tij dens de Pinksterdagen, in België, niet minder dal twaalf ernstige auto- en motor-ongelukken voorge daan. Vijftien menschen verloren daarbij het leven, TWAALF DOODEN. Reuter meldt uit Tokio: Door overstroomingen, tengevolge van de hevij regens in het district Foekoesjima zijn twaalf pc sonen gedood: Aan de eigendommen en den oogst groote schade toegebracht. Vijf duizend huizen sta! onder water,. 35 bruggen zijn vernield. De aangerichte schade wordt op vijf millioen ja geschat. Gemeld wordt voorts dat 17 visschersbooten wordea vermist VLIEGTUIG BRENGT REDDING. Een bewoner van Chatham werd dezer dagen doof oen adder in de hand geboton. Hij doodde het dier en zoog de wond uit, doch binnen een half uur was zijn hand geheel opgezwollen. Hij werd in een na burig ziekenhuis behandeld, doch het zwellen hield: aan en de behandelende geneesheer ried aan een: sorum tegen slangenbeet toe te passen. Blijkens tele fonische navraag te Londen was op dat oogenblik in: heel Engeland het bedoelde serum niet te krijgen en daar het geval zich ernstig liet aanzien, werd er ge telegrafeerd naar het Instituut Pasteur te Parijs om het serum onverwijld per vliegtuig te zenden. Aan het verzoek werd onmiddellijk voldaan, het serum kwam per luchtpost, er werden injecties mee geg«' ven en de patiënt is thans herstellende. ZZSJARIGE JONGEN WEGENS MOORD VEROORDEELD. Opzienbarende rechtzaak t© New York. Reuter meldt uit New York: De bladen wijden groote aandacht aan de opzienba rende rechtzaak van een jongen van zén jaar, die schul dig Was aan doorslag en veroordeeld werd tot 15 jaar tuchthuisstraf. De jeugdige beklaagde heeft zijn vriendj» van acht jaar met het geweer van zijn vader doodge schoten, na een twist over het bezit van een stukje ijzer, Gedurende het proces speelde de veroordeelde onbe zorgd met eenige vriendjes in een der zalen der recht bank. HAEAHÏA-EPÏDEMIE IN Z.-AFRIKA. Vrijdagmiddag is te Meliclc bij Roermond zekere Laarman vs!n Gebrook Maaisniel tengevolge van een instorting in een put levend begraven. De jongeman, Vela slaohtoffsrs. liet Oosten van de Zuid-Afrikaansehe unie wordt h-or een ernstige malaria-epidemie geteisterd, vooral onder de inboorlingen vele slachtoffers maakt In één dorp zijn ook l-i Europeanen aan de ziekt* overleden.

Schager Courant | 1929 | | pagina 12