1. De eerste tailleur is in een lichte bruine wollen stof. De rok, die „in vorm" gesneden is, is van voren wijd uitstaand met godets. Het manteltje is gegarneerd met ingezette stukken en van voren rond gesneden. De blouse is in ivoorkleurig crêpe de chine. Benoodigd: 3.50 M. in 1.40 M. breed 2. Een mantelpak in popeline, marine blauw met wit geruit. Rok en mantel heb ben beide denzelfden afgeronden vorm aan den onderkant. Beide zijn gezoomd door een effen marineblauwe rand. De blouse is in wit satijn. Benoodigd: 3 M. in 1.40 M. breed. V' -- Het eenvoudige mantelpak is onontbeerlijk voor 's morgens, zij het fantasie, dan wel in strenge coupe. ONZE PATRONEN. DE RECEPTEN UIT EN OM DE KEUKEN. Bij de'firma J. Noorduyi Zoon te Gorinch'ém is verschenen Recepten uit en om de keuken, bijeengebracht door A. S. Tydeman-Verschoor, herzien en aangevuld door Joh. J. Ebmeijer, leerares in koken en voedingsleer. In dit boek is een zeer ruime keuze van recepten. Er zijn er bijna 1000. De recepten geven een prettige, duidelijke en uitvoerige beschrijving van de bereidings wijze. Zeker zal dit nieuwe kookboek vele huis vrouwen tot nut zijn. Schoteltje van overgeschoten vleesch met rijst en tomaten. 300 G. vleeschresten, liefst van kalfsvleesch, 300 G. gaargekookte rijst .(*- t- 100 G. rauw) 4 a 5 tomaten paai. lepels, jus of bouillon 30 Gr. boter kleine, ui, peper, zout, nootmuskaat. Bei e...i,d i ng: Het vleesch fijn hakken of snijden, opzetten met eenige lepels bouillon of bruin van jus, verdund met water, wat geraspte ui, peper, noot en zout. Het vleesch hiermede zachtjes laten stoven, tot het malsch en lekker van smaak is geworden. De tomaten wasschen in vrij dikke schijven, bestrooien met zout en peper. Een bij voor- keui diepen vuurvasten schotel met boter inwrijven, onder in een laag van het vleesch leggen, daarop naast elkaar schijfjes tomaten leggen,, daarop een laag rijst, deze weet bedekken mét plakjes tomaat, daarop weer vleesch enz, tot alles verbruikt L. De bovenste laag «edekken met een dun laagje paneermeel, klontjes boter er op leggen en den schotel 20 a 30 minuten in een vrij ^armen oven zetten om „arm en bruin te worden. Eenvoudige aardbeientaart. 250 G. tarwe bloem, 75 G. boter bijna 1 dX.. melk, 2 theelepels bakpoeder iets zout, versche aardbeien. Bereiding: Vermeng de droge bloem goed met het bakpoeder en het zout, verdeel er de boter in, vorm er dan met de melk een stevig samenhangend deeg van en ver deel dii m vier gelijke stukken. Rol elk stuk op een ui et meel bestoven deegplank uit, tei grooue ongeveer van een ontbijtbordje Leg de plakken deeg op elkaar met 'telkens een laagje weekgemaakte boter er tusschen Ze was van héële rijke ouders, En in haar jeugd geducht verwend, Ze had genoten van het leven, En nooit de tegenslag gekend. Ze trouwde jong met een geleerde Ze wist geen raad soms met haar tijd, En werd, 't méést door haar vriendinnen Om zijn positie zeer benijd. Ze had een huis met véél vertrekken, En goed geschoold, flink personeel, Een eigen auto ter beschikking En haar boudoir was een juweel. Ze ging naar tea's, zocht conversatie Vertoonde graag zich in 't publiek, Maar ging zich gruwelijk vervelen En werd. ten slotte zenuwziek (Nadruk verboden) H. H. de Bruin-Leön. WELKE VAN DE TWEE BE RECHTE LIJN OF DE UITSTA Patronen van de modellen van mantels derjurken zijn verkrijgbaar bi.i onze redactrice Mejuffrouw L. Berendes. suyckerstraat 96. Den Haag. De patronen voor dames kosten t.— kinderen 0.80 Het duurt ongeveer alvorens ze in het bezit komen van patronen aanvragen. Aan de lezeressen., die een patroon wordt beleefd verzoctn tsy de aanvraer schuidtgde bedrag in te sluilen tei van administratiekosten. Het is steeds gevaarlijk te vragen: aan geeft gij den voorkeur, wat vi mooier? Want de persoon aan wie vraagt, begint dan plotseling te w Te moeten kiezen? Wat een moeilijfc Wanneer er maar één oplossing mogi gaat alles zoo eenvoudig en zoo makke nu door mijn vraag is het met 11 gedaan. Maar alle gekheid ter zijde gelaten, de lezeressen: Aan welke der twee den voorkeur: aan de rechte lijn of a uitstaande? Met de rechte lijn, wam slank zijt, loopt gij de risico er uit te een lucifershoutje, maar wanneer gij en ge kiest de uitstaande lijn, dan i op een kleine klokketoren. Maar n goed geproportioneerd figuur kunt gij wat gij wilt een rechte rok of staande en gij zult er in beide geval zien als een elégante, gedistingeerd! Laat ik U een beetje helpen bij uw u afwisselend voorbeelden Van beide] len vertoonen. 1. Uitstaande lijn: Een tailleur met witte stof, met een rok in klolcvj manteltje is gekruist en aan den zijl sloten met twee mooie witte knoop elf het manteltje een vest of een, lange! in witte pongeé zijde. 2. Rechte lijn: Eveneens een mantel beige kasha met een zeer los manteltj der revers ditmaal. De mouwen zijn recht, de rok is met het ijzer geplisseei venaan zijn deze plooien vastgestürt blouse is in een rood bedrukte stof, zwart en beige, met een shawl welke zijkant gestrikt is en als het ware vormt. 3. Uitstaande lijn: Een princesse met een jabot welke in gekruiste lijn gebracht is. Aan het middel twee crusteerde banden in dezelfde stof japon, maar gesneden volgens den tege gestelden draad van den rok. Als stol ik u aan crêpe satin en wel in grijs zwart. 4. Rechte lijn. En tot slot nog eei eenvoudig japonnetje, dat daarom der gracieus is. Als stof is hiervoor grc shantung gekozen, het bovenlijf op den rok tot de ronde bogen. Het zit precies op de juiste plaats. Aan kant van den rok een groep fijne het decolleté is gestrikt. Ziezoo, nu is het aan u om te 3. En tot slot een tailleur in, beige rips Het manteltje is gegarneerd aan onderzijde en polsen met een torentransvormige ver siering. De blouse is in wit crêpe de chine. Benoodigd 4.50 M. in 1.40 M. en laat den geheelen stapel dan op een ge boterd bakblik in den oven gaar worden (20 a 30 minuten). Neem de lagen van el kaar (eene bewerking, die door de tusschen- liggende boter zeer gemakkelijk gaat). Laat ze bekoelen en stapel ze daarna met telkens een laag gekneusde, gesuikerde aardbeien er tusschen, weer op elkander. Bestrooi deze bovenkant met poedersuiker. Crapeauds. Crapeauds, die bekleed zijn met katoen damast, en die een schoonmuak- bèurtje verdiend hebben, reinigt men doof ze af te borstelen of af te wrijven met de volgende vloeistof. in een halven emmer water lost men een kopje salmiak en evenveel spiritus op. Als men een gedeelte schoon heeft gekregen, wrijft men het na met een doek, gedoopt in koud water. Zijn de meubelen zoo ver over hun geheele oppervlak behandeld, dan laat men ze rustig drogen. Alle vettige sporen van langdurig gebruik zullen verdwenen zijn. Menigeen geeft slechts dan bewijzen van kracht,, wanneer het gaat om zwakheden. Eötvös. Niets verontschuldigen wij zoo licht als dwaasheden, die om onzentwii begaan werden. Ebner-Eschenbach. De onschuld van den man heet eer, de eer, van de vrouw onschuld. Ebner-Eschenb-ch. Hoe gebukt gaat menigeen onder een trotsche houding. Otto Weiss. Vertrouw nooit iemand die nederig preekt, want hij liegt. Multatuli. Hierop volgt een mantelpak in zwart pope line, Een holle plooi geeft de noodige wijdte aan den rok en eindigt aan de geknoopte punt die een voortzetting van den ceintuur vormt. Het manteltje is recht gesneden en op. de borst, onderaan en aan de polsen bezet met dichtgeknoopte lipjes. De blouse is in licht röse crêpe de chine. Benoodigd 3.50 M. in 1.40 breed.

Schager Courant | 1929 | | pagina 8