=3 sport et van zondag Gemengd Nieuws. 12500 Meter boven de aarde. Ontzettend ongeluk bij auto.races. Meer dan 7 dagen in de lacht gebleven. Binnenlandsch Nieuws. Opnieuw boschbranden. Felle fabrieksbrand te Beek en Donk. Tragisch ongeval te Papendrecht. Giesen—-Nieuwkerk-zaak 3 Juni behandeld. Ziekenzorg te Alkmaar. Nog meer werkwilligen naar Zaandam. om een kies te laten trekken en omdat ze des middags zonder permissie was weggebleven, had hij daar werk van gemaakt. Het meisie had hij ook nog met een stokkie op haar rug geslagen en daarbij gezongen: 'n aardig vogeltje op groenen tak De ambtenaar noemde hetgeen verdachte en zijn ega hadden opgedischt, je reinste onzin en vorderde f 5 boe te of 5 dagen. Waarop verdachte eensklaps woedend*"' losbarstte: Andere kinderen laat ie wel gaan! Daar maakt ie niks van... De arme en veelgeplaagde papa werd daarop tot f 3 boete of 3 dagen veroordeeld en alles wat hij nu nog had te zeggen, bleef onuitgesproken, daar men er voor zorgde, dit niet bepaald bescheiden echtpaar met den meest bekwamen spoed kwijt te raken. ALLEEN DIENSTIG OM DE KACHEL AAN TE MAKEN. De 24-jarige timmerman A. J. W. uit Beemster, die op 19 April op een vrachtford door Schermerhorn reed, werd aldaar door Blgadier TaJsma uitgenoodigd zijn rijbewijs te vertoonen. Hij voldeed aan dat verzoek, doch het bleek, dat hij slechts in het bezit was van een verouderd en dus ongeldig rijbewijs. Hij stond deswege terecht en wikte met groote bedachtzaamheid het ant woord op iedere vraag. Zoo gewichtig was echter het bescheid niet Daar hij reeds sinds eenlge jaren geen practisch motorrijtuigenbestuurder was, had hij geen nieuw rijbewijs aangevraagd en wist hij zelfs niet, dat zulks noodlg was. Hij had even in de plaats van zijn broeder een vrachtje weggebracht Hij meende nu be keurd te zijn, omdat zijn foto niet op het rijbewijs voorkwam. Eisch f 5 boete of 5 dagen. Vonnis f 3 boete of 3 dagen. I Voor het kampioenschap van Nederland behield Feijenoord haar fraaie kans door haar stadgenoote resoluut in eigen home te kloppen, P.S.V. echter heeft zich voorgenomen van eiken misstap van Feijenoord te profiteeren en won Zon dag van Go Ahead met 2—1. Ze heeft nu nog slechts twee wedstrijden te spelen, een gemakkelijke en een zeer zware, nl. Velo thuis en Sparta uit. De stand is: Feijenoord 5 4 0 1 12—6 8 P.S.V. 6 4 0 2 10—8 8 Go Ahead 5 2 0 3 13—8 4 Sparta 3 111 2—3 3 .Velocitas 5 0 1 4 1—22 1 Prom. Ie klasse Afd. I. Haarlem staat er nu al heel mooi voor door haar zege op U.V.V. Een gelijk spel tegen Zeeburgia is nu reeds voldoende om weer eerste klasser te zijn. Haarlem 3 2 10 116 5 Zeeburgia 3 1 2 0 3—2 4 U.V.V. 3 0 12 1—5 1 Prom. 2e klase. Helder vergooide vrijwel zeker haar laatste kans door van Rapiditas te verliezen, zij het dan ook slechts met 21. In het gunstigste geval zouden de drie candidaten gelijk kunnen ko men. maar we geven Helder thuis tégen Rapiditas, laat staan uit tegen D.W.S., geen kans meer. Rapiditas D.W.S. Helder 2 2 0 2 10 2 0 0 4-2 7—2 1—8 In de andere prom. comp. 2e klasse speelden de Kennemers thuis tegen V.V.A.. De uitslag was hier 11, waarmee de Amsterdammers het meest gebaat zij.n De stand is hier: V.V.A. 3 1 2 0 3-2 4 Alphen 3 111 43 3 Kennemers 2 0 11 24 1 In afd. II prom. comp. Ie klasse speelde Excelsior thuis tegen Fortuna. Excelsior nam op mooie wijze revanche door met 3—2 te winnen. Ze staat er thans weer heel goed voor. Excelsior Xerxes Fortuna 3 2 2 1 3 1 0 1 0 1 0 2 7-5 4-5 8-9 In afd. prom. Ie klasse staat Ensched.—Boys er al heel slecht voor. De uitslag van den gespeelden wedstrijd P.E.C.—Ensched.-Boys was 4—3. Weet N.E.C. nu uit haar twee nog te spelen wedstrijden slechts 1 punt te behalen, dan is Ensched.-Boys tweede klasser. We achten N.E.C. hier favoriet. N.E.C. P.E.C. Ensched.-Boys 2 2 0 0 2 10 1 2 0 0 2 4-1 Voor dezelfde comp, in afd. IV vonden twee wed strijden plaats. Wilhelmina bleek te sterk voor de/ mijnmenschen en won met 3—1. Een mooi werk! Bovendien speelden VlissingenDe Valk 12, zcodat de stand hier is: St.m. Emma Wilhelmina De Valk Vlissingen 3 2 0 1 12-6 4 1 1 0 0 3—1 2 2 10 13—72 2 0 0 2 3—7 0 In het Noorden, afd. V is Frisia, door haar mooie overwinning op G.V.V weer le klasser geworden. De Groningers moesten met 41 het loodje leggen. De stand is hier nu: Frisia Bato G.V.V. 4 3 0 3 10 3 10 De voleldige uitslagen waren: Kampioenschap van Nederland: P.S.V—Go Ahead SpartaFeijenoord Promotie en Degredatie: Afd. I, le klasse: H.V.V.—Haarlem 2e klasse A: Rapiditas—Helder 2e klasse B: Kennemers- V.V.A. Afd. II, le klasse: Excelsior—Fortuna Afd. III, le klasse: P.E.C.—Ensched.-Boys Afd. IV, le klasse: Wilhelmina!St.m. Emma Vlissingen—De Valk Afd. V, le klasse: Frisia—G.V.V. 1 15—7 2 6-9 2 4—9 2-1 6-2 3-5 2-1 1—1 3-2 4-3 3—1 1-2 kwam, toen Verbeek weer eens prachtig voorzette en Pijl met een zachte schuiver Cohen passeerde. Het tweede punt van F. was een hittegolf-goal. Baren- dregt kwam heelemaal alleen in zijn eentje voor doel en trapte toen zacht in. Sparta kreeg ook nog kan sen, maar was niet bij machte ze te benutten. P.S.V.—Go Ahead. 2—1. Deze wedstrijd had een sensationeel slot. Er is met veel élan gespeeld ondanks de hitte. Voor rust speel de Go Ahead iets beter. Tot een kwartier voor het einde was de uitslag nog onzeker. Stenvert bij Go Ahead en v. d. Broek bij P.S.V. speelden in buiten gewonen vorm. Na 40 min. weet v. d. Kreek Sr. met een schitterend vrij gemaakten bal 01 te maken. Hiermee kwam de rust.De Go Ahead-achterhoede speelt piuk en keert eiken aanval. Na rust loopt P.S.V. ontstuimig van stapel. Halle is in doel echter best. Na een kwartier een algemeenen aanval en v. d. Broek doelpunt onhoudbaar. Tegen het einde komen de P.S.V.ers geducht opzetten. Eensklaps 4 minuten voor het einde weet v. d. Broek door te breken en schiet wederom keurig in. 21. Nu trachtten de Devente- naren nog gelijk te maken, wat hen echter niet ge lukt. NIEUWE NIEDORP. N. Niedorp was Zondag met ttree elftallen de gaat van Wieringerwaard. Allereerst speelde N.N. II tegen Wieringerwaard II. Ondanks een klein overwicht in het veld, wist NN. het in dezen wedstrijd, die eindigde met den stand 55, niet tot een overwinning te brengen. De kleine W.-apelers speelden uitstekend samen, terwijl de N.N.-keeper slecht op dreef was en het binnentrio der N.N.-voorhoede een totaal gebrek aan stihotvaardig- heid toonde. Na afloop van deze match kwamen N. Niedorp I en W.Waard I binnen de lijnen. N.N. heeft in dezen wed strijd weer eens haar technische meerderheid bewezen, maar het desondanks tegen de forsche Wierlngerwaard- ploeg weer af moeten leggen: Wieringerwaard heeft haar 42-overwinning in hoofd zaak te danken aan twee feiten en wel in de eerste plaats aan het schitterende doelverdedigen van Ouden dijk, die eenige klassen beter keepte dan zijn confrater aan NvNledorp-zijde. Verder aan het buitengewoon un faire optreden van haar rechtsback, die op zeer ruwe wijze den kleinen invaller en adspirant Toepoel buiten gevecht stelde en daarop een totaal gemis aan goede sportmanleren toonde, door zich vervolgens van z'n slachtoffer af te wenden. O.i. had deze speler onmiddel lijk van het veld gestuurd moeten worden, hetgeen op het verdere verloop van den strijd ongetwijfeld een gun- stigen invloed uitgeoefend zou hebben. Nu echter was voor N.N. alle plezier weg en alhoewel 9 spelers tot het einde door bleven voetballen, kreeg W.W. de over winning zoo ongeveer cadeau. OUDKARSPEL. De voetbalvereniging D.T.S. Speelde Zondag tegen Texel I een wedstrijd om een gouden kruis. D.T.S. wist met 41 van Texel te winnen. —SPARTA. Succes-adsp,Sparta-adsp., 0—2. Zondag speelden de Sparta-adsp. een medaille-wedstrijd tegen Succes-adsp., onder de goedé leiding van scheids rechter Metselaar. De Spartanen speelden iets beter voet bal dan de Wieringers, doch zijn over het algemeen iets te langzaam. Eenige oefenwedstrijden tegen sterke adspiranteiv-elftallen zou hier wel verbetering brengen. SpartaH.R.C.-comb., 22. Doordat Sparta eenige Invallers had, was de opstelling geheel gewijzigd, waardoor HR.C. reeds spoedig een 2 0-voorsprong had. Hierna herstelde Sparta zich en wist spoedig met 2 goede doelpunten gelijk te maken. Wel bleef H.R.C. iets sterker, doch de achterhoede met kee per Lutjeharms aan het hoofd, wist verder doelpunten te voorkomen. De slechte toestand van het terrein deed veel afbreuk aan net spel. Wanneer zal Schagen eens In het bezit van een zoodanig sportterein komen, die 't als centrum-gemeente dient te bezitten? OudesluisSparta3, 42. Het derde toog met 7 man naar Oudesluis, om een vriendschappelijken wedstrijd te spelén tegen Dosko 2. Eenige spelers van Dosko waren echter zoo bereidwillig het Sp.-elftal aan te vullen. Uitslag 4—2 voor Dosko. 4-1 Belangrijkste N.V.B.-wedstrijdcn, oatlwoew? cian „De Courant". Sparta—Feijenoord. 6—2. Feijenoord heeft gisteren haar buitengewoon mooie kans behouden door voor een record-aantal bezoekers in een soort hittegolf te winnen. F. speelde wederom met haar reserve-middenlinie, die buitengewoon sterk speelde. Haar voorhoede speelde ook zeer goed, terwijl die bij Sparta nogal rommelig was. In den wedstrijd zat ondanks de hitte, een vurige wil om te winnen. Men begrijpt niet dat de Sparta-achterhoede, die bepaald zwak was, de onstuimige Philips-man- nen heeft kunnen weerstaan. Het eerste F. doelpunt GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Piet, zoon van Gerrit Baoker en Maartje Breed. Poltie. Verloren: geldswaardig papier, een rozen krans. Opgevangen: een postduif. Gevonden: een ro zenkrans. HET WERELDRECORD HOOG TE VLUCHT VERBETERD. De Duitsdhe vlieger Willy Neuerhofen heeft Zondag te Dessau het wereld-hoogterecord dat tot nu toe met 11710 meter op naam van Amerika stond, verbeterd, door met. een Junkers-toestel een hoogte van 12500 M. te bereiken. De Junkerswerke hadden de pogingen tot het verbeteren van het record zorgvuldig voorbereid en besloten hiertoe de W 83, een zwaar toestel, te gebrui ken. Willy Neuerhofen die uitverkoren werd om de po ging te ondernemen behoort tot de beste Junkervliegers. Hij is geboren te Dusseldorp en is 32 jaar oud. Acht jaar lang is hij voor de Junkerswerke werkzaam ge weest. Neuerhofen steeg eerst Zaterdag op en bereikte reeds terstond na zijn vertrek een aanzienlijke hoogte. Hij had zoowat de grens van het wereldrecord bereikt toen plotseling de gummislang die hem de voor het ademen noodige zuurstof verschaft, scheurde. Ik wist niet wat mij overkwam, vertelde Neuerhofen. na zijn landing in een persgesprek. Ik bevond mij als het ware onder narcose en was zoowat tien minuten bewusteloos. Mijn hand schijnt automatisch de veiligheidsknop die aan het fftuur zit, te hebben losgelaten. Het gevolg was dat de motor niet langer werkte en het toestel, dank zij zijn prachige stabiliteit met een geweldige snelheid tot een hoogte van ongeveer 7000 meter naar omlaag gleed. Op dit oogenblik kwam lk weer tot bezinning. Ik be merkte terstond wat er geschied was. gaf gas en kon net alsof er niets gebeurd was, zonder moeite lander.. Over zijn recordvlucht zelde Neuerhofen het volgend: „Ik steeg Zondag om acht uur met mijn Bremer-toestel, dat voorzien is van 3 Bristol Jupiter Motoren van 420 P.K. op. Ik had alleen mijn vliegerpak aan en vloog zonder bril daar de glazen op groote hoogte beslaan en het uitzicht belemmerd wordt. Ik steeg hooger en hooger en constateerde na eenlgen tijd dat ik een hoogte van 11.000 meter bereikt had. Nu kwam het ergste oogenblik Door de geweldige koude, het was 55 graden Celsius on der nul, vroor mijn eene tranende oog dicht., De 12000 meter werden bereikt, de lucht werd dunner en dunner en het ademen steeds moeilijker. Ik kende echter slechts één doel. Ik wilde voor Duitschland het wereldrecord veroveren. Ik steeg tot 12300, 12400 en eindelijk tot 12500 meter. Ik had mijn doel bereikt, onmiddellijk daarop be gon ik te dalen." Toen Neuerhofen uit zijn toestel klom wenschte prof. Junkers hem hartelijk geluk. WAGEN RIJDT OP HET PUBLIEK IN. V.D. verneemt uit Zittau (Saksen) Bij de heden gehouden internationale Lucken- dorfberg-races, waaraan 80 renners deelnamen, is tij dens de race van den laatsten wagen, bestuurd door den Tsjechischen record-racer, Mahla-Morchenstern, een ontzettend ongeluk gebeurd, waarbij twee dooden en twaalf deels zwaar gewonden vielen. De wagen kwam dicht voor een bocht aan hét slingeren, reed een boom omver en vloog vervolgens op de toeschouwers in, botste tegen een telegraafpaal op, die omknakte en kwam eindelijk tot staan, na oen halven slag om gemaakt tq hebben. De renner zelf bekwam slechts een bovenarm-breuk en een beenbreuk. Men neemt aan, dat Mahla, bij een poging om den wagen voor 'n gevaarlijken bocht vaart te doen min deren, aan het slingeren geraakt is, waardoor hij de heerschappij over het stuur verloor. HET WERELDRECORD GEBROKEN. De vliegers Robbins en Kelly, die met hun vlieg tuig „Fort Worth" in Texas een poging hebben ge daan om het wereldduurrecord te verbeteren, zijn na 172 uur en 32 min. in de lucht te zijn geweest, geland, daar de propeller begon te scheuren. Kelly, die zich te dicht hij den propeller waagde, werd bijna gedood. Toen zij het record (150 uur) gebroken hadden, wierpen de vliegers een boodschap uit, dat zij trach ten zouden het 200 uur vol te houden. In het geheel hebben ze 15 maal in de lucht ben zine bijgevuld en bijna 12000 mijl afgelegd. Toen zij landden, werden zij op het vliegveld ont vangen door een geestdriftige menigte van een twin tigduizend koppen, die in haar geestdrift de afslui tingen verbrak en het veld opstroomde, zonder dat de politie er iets aan kon doen. Zij slaagde er echter spoedig weer in de orde te herstellen. De vrouwen van beide vliegers werden tweemaal daags met een ander vliegtuig de lucht ingebracht om hun mannen toe te wuiven. Een merkwaardige bijzonderheid is voorts nog, dat Kelly pas zes weken tevoren zijn vliegersbrevet had behaald. Drie maanden geleden was hij nog koeien- jongen op een boerderij in het Westen van Texas. 6 Bij Bathmen. Doordat arbeiders, onder leiding van een opzichter van de Heide Maatschappij, voor ontginning bezig waren stukken hei af te branden, ontstond een bosch- brand in de gemeente Bathmen. Ongeveer twee H.A. bosch, voornamelijk dennen en hei gingen reeds in de vlammen op. Men vreest, dat de brand zich nog verder zal uitbreiden en op Gorsselsch gebied zal overslaan, waardoor een huis gevaar loopt. De brand weer uit Zutfen is ter plaatse. Het laat zich aan zien, dat zeker vijf H.A. bosch en heide zullen ver branden. Heidebrand bi] Apeldoorn. Zondagmiddag is op een heideveld ten westen van den Apeldoornschen weg, onder de gemeente Ede brand ontstaan. Het vuur besloeg weldra een uitge strekt terrein en kwam pas tot staan bij den Apel doornschen weg en aan den zuidkant bij den zandweg naar Deelen. De boschbrandwecr van Schaarsbergcn rukte uit en een klein legertje van vrijwillige brand- blusschers. In enkele uren tijds was het gevaar, dat de vlammen naar de bosschen in de omgeving zouden overslaan, geweken. Er hangen boven het veld reusachtige zwarte rook wolken, die van verre gezien deden vermoeden, dat er een boschbrand woedde. Gelukkig was dit niet het geval. Vier boerderijen te Margraten afgebrand. Gistermorgen ontstond brand in een complex van zes woningen te Margraten (L.). De brandweer uit Maastricht kon met het water uit een plas (het eenig aanwezige) twee huizen behouden. Vier boerderijen, bewoond door de wed. Vaassen, de wed. Schijns, Van Overen en Schils, brandden geheel af. Verzekering dekt de schade. Oorzaak onbekend. HET GEHEELE MIDDENGEDEELTE DER FABRIEK UITGEBRAND. Een schade van ongeveer een millioen. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft een zeer felle brand gewoed bij de N.V^ Van Thiel's Draad- industrie te Beek en Donk. Omstreeks twee uur in den nacht werd de brand ontdekt door den dlenstdoenden brandwacht. De Beek en Donksche brandweer was binnen tien minuten op het terein van den brand en gaf spoedig water; zij was echter tegen dezen brand, die reeds dadelijk een zeer grooten omvang dreigde aan te nemen, niet opgewassen. Onmiddellijk werd dan ook de brandweer van Helmond gewaarschuwd, die spoe dig met twee motorspuiten ter plaatse was. In totaal werd met 7 stralen water gegeven. Het vuur werd het eerst ontdekt in de machine fabriek, die hoofdzakelijk voor reparatie en nieuwen bouw is ingericht Hier stonden ongeveer 3 werktuig machines van de modernste constructie, die tevens dienden voor de reparatie van 300 productie- machines, waarover de grootste draadnagelfabriek in Nederland beschikt Zij vervaardigen ongeveer 400.000 ton volgens het modernste Amerikaansche productie-systeem). Dsee werktuigen waren in een minimum van tijd een prooi der vlammen, eveneens eenige in aanbouw zijnde nieuwe patent-machines. Kromgetrokken en verbogen staan zij nu bedolven onder de ingevallen muren. B| schade alleen door de vernieling van deze werktuig, machines wordt geraamd op f 100.000, de geheele schadi die door den brand is aangericht, beloopt f 400.000 f 500.000. Het vuur breidde zich zeer snel uit en aóhtereenvo gens werden de magazijnen, de timmerwinkel, de hou opslagplaats en ten slotte ook de galvaniseerinrichtlnj door het vuur aangetast. Dank zij het krachtig optrede! van de directie der fabriek, gesteund door de arbeiden, die in allerijl in het nachtelijk uur waren komen op dagen, heeft de brand niet nog grootere afmetingen aas genomen. Om half drie Zondagnacht bereikte het vuur zilt hoogtepunt. Toen vielen de daken van het middenge deelte der fabriek, die langs de Zuid-Willemsvaart ligt naar beneden en ook de muren stortten In. De vlammen sloegen hoog op en nu en dan ontploften bussen chemj. callën. Het vuur loeide en brulde. Het was een machtig schouwspel, dat door een zeer groot aantal nieuws, gierigen werd gadegeslagen. Masa's gloeiende spijkers lagen in de brandende fa. briek, terwijl brandende emballage-artikelen als een vuurwerk door de lucht vlogen tot op vele kllometeri afstand. Het geheel middengedeelte der fabriek is uit. gebrand. De electrische hangbaan-transportinrlchting li mede voor een groot gedeelte vernield. Het blusschingswerk duurde den heelen naoht voort, Tegen vijf uur in den ochtend kon de brandweer van Helmond inrukken en het na-blusschingswerk overlaten aan de fabrieksbrandweer en de brandspuiten van Beek en Donk. Den geheelen Zondag hebben de fabrieksbrandweel en de brandweren van Beek en Donk de gloeiende en smeulende puinhoopen nat gehouden. De vele nieuwsgierigen werden door de gemeente- en rijkspolitie van Beek en Donk, geassisteerd door d« marechaussee uit Helmond, op een afstand gehouden, Op de fabriek werken 350 arbeiders, die voorloopig het werk niet zullen kunnen hervatten Naar van betrouwbare zijde vernomen wordt, zal de directie evenwel pogingen in het werk stellen om de arbeiders zoo spoedig mogelijk weer aan het werk te zetten. Hoe lang de stagnatie zal duren, Is nog niet te zeggen. Nog valt te melden, dat de voorraad der fa- brieken 3 a 4 ton oedroeg, ook deze heeft brand- en waterschade. De oorzaak van den brand is onbekend, De schade wordt door verzekering gedekt. Nog wordt meegedeeld, dat de N.V. van Thiers Draad- industrie ook tegen bedrijfsschade verzekerd was, zoodot de arbeiders, die door den brand hun werkzaamheden niet kunnen voortzetten, gedurende hun gedwongen werkloosheid een vergoeding zullen ontvangen. ONDERWIJZER EN EEN KIND IN DE RIVIER VERDRONKEN. In een draaikolk geraakt. Gisteren was het tijdelijk hoofd van de Oostelijke Openbare lagere school te Papendrecht, de heer H. C. Sterkman met zijn klas in de Merwede aan het zwemmen. Een van de schoolmeisjes, de ongeveer 10-jarige Jannetje Dekker geraakte in een draaikolk en ver dween in de diepte. De heer Sterkman sprong haar na, doch kwam evenmin boven. De opvarenden van een juist passeerende sleepkraan werden door het ge schreeuw der kinderen op het ongeval opmerkzaam gemaakt en waren spoedig ter plaatse. In betrekke lijk korten tijd slaagden zij er in de beide drenkelin gen uit het water te halen, waarna door kunstmatige ademhaling getracht werd de levensgeesten weer op te wekken. Alle pogingen daartoe bleven evenwel vruchteloos; zoowel bij den onderwijzer als bij het meisje Dekker waren de levensgeesten reeds gewe ken. De verslagenheid in de gemeente is zooals te begrijpen is, algemeen. De heer Sterkman was 27 jaar oud. Zijn stoffelijk overschot zal vandaag naar zijn woning te Dordrecht overgebracht worden. Nader verneemt de „Tel." nog, dat de hoofdonderwij zer leed aan zenuwachtigheid en juist heden bijzon der overspannen moet zijn geweest. Hij was zonder officieele toestemming met ongeveer dertig kinde ren gaan baden bij het Gors achter den heuvel- bij Jacob Veth, vlak bij de vierde krib. De kinderen moesten eerst door een dikke laag modder waden om de plaats te béreiken en waren tijdens het ba den van den dijk af niet zichtbaar. IN EEN OPENBARE ZITTING VAN DEN HOOGEN RAAD. Naar het Haagsche Corr. Bureau uit de beste bron verneemt, heeft de Hooge Raad bepaald, dat de zaak van Theunissen en Klunder, veroordeeld wegens moord op den spoorwegwachter te Giesen-Nieuwkerk, zal worden behandeld in de openbare terechtzitting De voorzitter van den Hoogen Raad heeft als da tum daarvoor aangewezen Maandag 3 Juni e.k. EEN GENEESKUNDIGE DIENST. De gemeenteraad van Alkmaar heeft Zaterdagmid- dag met 12 tegen 6 stemmen besloten voor het nieu we centrale neutrale ziekenhuis, dat Donderdag zal worden geopend, een geneesheer-directeur aan te stellen. Dit besluit werd genomen na zeer langdurige discussie en besloten werd op voorstel van de soc.* dem. en vrijz.-dem. om tegelijkertijd een gemeentelij ken geneeskundigen dienst in het leven te roepen en den geneesheer-directeur met de leiding ervan te be lasten. De heer Westerhof (S.D.A.P.) becritiseerde de vast stelling van een tarief van zes gulden per verpleegdag voor inwoners van buitengemeenten, die niet aan dit ziekenhuis subsidieeren, terwijl anderen slechts drie gulden hoeven te betalen. De burgemeester be loofde te zullen ingrijpen, wanneer mocht blijken, dat het ziekenhuis daatrdoor belangrijke schade mocht ondervinden. HET AANTAL MET 40 MAN VERMEERDERD. Naar uit Zaandam gemeld wordt, is het aantal aan de houtwerven werkzame werkwilligen met* veertig man is vermeerderd. Ook de Scheepvaartvereeniging Noord zal nog eenige arbeiders voor de lossing van in de haven liggende stoomschepen beschikbaar stellen. Toen de arbeiders van den houthandel van de Firma Nachtegaal te Dordrecht, die naar Zaandam waren gekomen, om hout te laden, dit later weigerden te doen, daar de stakingsleiding dit hout besmet heeft verklaard, heeft de firmant, die hen vergezelde, zich direct telefonisch met zijn firma in verbinding ge steld met gevolg dat enkele uren later de schuiten door de patroons zelf werden bevracht. In den loop van den middag hebben stakers met stecnen naar een vertegenwoordiger der N.V. Dek-

Schager Courant | 1929 | | pagina 2