Kif Brieven uit Rome. Onbeschrijfelijke ellende in China. Dubbel spoorwegongeluk in Frankrijk. DE LANGENDIJKER GROENTENVEILINGEEN. SINT MAARTEN. WINKEL. CALLANTS00G. OUDE NIEDORP. LANGENDIJK, m.g'ewln.g' baar te zijn. Eiken dag brengen de couranten op dit stuk nieuwe verrassingen. De genezingen zijn te ge loofwaardiger daar het hier geen personen betreft, die niemand kent, maar leden die 't niet noodig heb ben zich te leenen voor reclame-object. In de lijst der genezenen ontmoet ik o.m. de hertogin de Fernan Nunez, de markiezin de San Nicolés, de gravin de Montornéz, de weduwe van den vroegeren senator José Romero, den vroegeren burgemeester van San Sebastian, don José Manquel, den arts José Mayora en nog vele anderen die volkomen en in een oogen- fclik genezen zijn. Het is niet alleen dr. Asuero, die deze genezingen ikan teweeg brengen. De medicus heeft zijn methode ontsluierd aan zijn vriend, dr. Crespo, directeur van het provinciaal ziekenhuis van Zamora, en deze heeft dezelfde wonderlijke resultaten bereikt. Een vrouw van 56 jaar, die geheel verlamd was, is na de cauterisatie opgestaan en beginnen te loopen. Een andere vrouw, in denzelfden toestand, die de genees- heeren te Madrid ongeneeslijk hadden verklaard, werd het ziekenhuis binnengedragen, maar stapte, na de behandeling, zonder hulp in den auto, die haar ge bracht had. Dr. Asuero beweert niet iets fonkelnieuws te heb ben gevonden Hij heeft de controtherapie, zooals die in Amerika door Albert Abrams, in Frankrijk door den Pool Jaworski en door Deuslon in Polen in toe passing is gebracht, slechts volmaakt. Binnenkort zullen wij weten of de wetenschap met 'de cauterisatie van neuszenuwen inderdaad een grooten stap voorwaarts heeft gedaan. Voor de lij dende menschheid is het te hopen. LUIDRUCHTIGE WIJZE VAN INBREKEN. Een steen ln de étalage. Te Keulen hebben Vrijdagavond drie inbrekers een ln krantenpapier gewikkelden steen, die niet min der dan twintig pond woog, in de étalage van een juwelier geworpen, Vervolgens plunderden zij de étalage leeg en gingen er met de juweelen voor een waarde van eenige duizenden mark vandoor. De in brekers werden door voorbijgangers achtervolgd, die er in slaagden één van hen te vatten en aan de po litie over te leveren. UITSLUITING IN DE DUITSCHE TEXTIEL INDUSTRIE. In Silezië vijftuigduizend arbeiders opgezegd. Zaterdag is in de Silezische textielindustrie de uitsluiting geproclameerd. Aan 50.000 arbeiders is het werk opgezegd, niet medegerekend meer dan 10.000 arbeiders, die reeds voor de uitsluiting in den loop der jongste paar maanden wegens gebrek aan arbeid werkloos werden. GEWELDIGE WOLKBREPK BOVEN EEN RUSSISCHE STAD. Twaalf dooden. Wolff meldt uit Moskou: De stad Dnjepropetrowsk is Vrijdag door een wolk breuk geteisterd. In de drie uren, welke het noodweer duurde, viel er IK meter water, waardoor men- schen en schuren werden meegesleurd en huizen werd overstroomd. Tot dusverre heeft men twaalf dooden geteld. WOLKBREUK BOVEN WEENEN. ;i i - v i' Boven de stad Weenen heeft Zaterdagmiddag een buitengewoon hevig onweder gewoed, dat met een wolkbreuk en hevigen hagelslag gepaard ging. De brandweer moest in ettelijke honderden gevallen hulp verleenen om ondergeloopen kelders leeg te pompen, enz. Ook het tramverkeer werd gedeelte lijk gedesorganiseerd. BLOEDIG GEVECHT IN MEXICO. Vijftig opstandelingen gedood. Telegrammen uit Mextitacan in den staat JaliscO melden, dat 50 z.g. katholieke opstandelingen bij een gevecht van tvyee uren tegen de regeeringstroepen onder generaal Saturnino Cedillo gedood zijn. HEVIGE ONWEDERS BOVEN MECKLEN- BURG. Groote schade aangericht. Hevige onweders, die van storm en hagelslag ver gezeld gingen, hebben Vrijdagavond boven Meck- lenburg gewoed. Voor zoover op het oogenblik be kend, zijn 7 gebouwen door den bliksem getroffen en afgebrand. Te Picher, bij Ludwigslust liepen tenge volge van een wolkbreuk de kelders onder. De ha gel heeft op de velden groote schade aangericht. Bij Ivarstaedt, in het Z.W. van Mecklenburg, werd een koeherder door den bliksem gedood. Dóór den storm zijn vele electrische draden en telefoonlijnen ge stoord. ENRSTIGE STUDENTENONLUSTEN TE MEXICO. Te Mexico zijn Zaterdag ernstige studentenonlusten uitgebroken, die zich intusschen over alle belang rijke steden van Mexico hebben uitgebreid. Te Mexico zijn twee postambtenaren gedóod en 25 stu denten gewond. Deze onlusten zijn een uitvloeisel van de tien dagen geleden begonnen studentensta king, welke was ontstaan wegens bezwaren tegen het examensysteem voor de juristen. De politie heeft de sluiting van de universiteit gelast. Tegelijkertijd maakt de regeering bekend, dat de studenten voort aan als gewone burgers zullen worden behandeld. DUIZENDEN MENSCHEN KOMEN OM VAN HONGER. Vrouwen en meisjes worden er heel veel verkocht. De Nederlandsche missionaris pater Aug. van Su- sante schrijft in de jongste aflevering van de Anna^ len van Scheut: Er heerscht in het vicariaat Siwantze een onbeschrij felijke ellende. Hier in Nanhaotsjan ziet men er niet veel van, maar zoo gauw men buiten komt, dan is 't diep treurig: verlaten boerderijen, uitgemergelde menschen en dieren, doodgevrorenen of doodgehongerden of alle bei. 't Is verschrikkelijk. Ik vraag me af, hoe dat nog acht volle maanden kan duren. Als er niet grootscheeps hulp verleend wordt, dan schat ik, dat tennaa,stenbij de helft der menschen moet omkomen. Men hoort wei van ondersteuningssomité's spreken, maar tot nu toe komt er niets van. Vrouwen en meisjes worden er heel veel verkocht, de gebrekklgen komt men ons aanbieden, maar 't is onmogelijk ze aan te némen; men moet dood eenvoudig van zijn hart een steen maken, en maar weigeren! In Soei-yuan is 't nog veel erger; daar hebben ze nog de longenpest er bij en eenige dagen geleden nog oen aardbeving. Alle rampen storten zich op onze arme missies neer. Paree Domine... zingen we eiken dag in 't Lof. Moge de goede God spoedig deze bede verhooren! Den laatsten tijd zijn we ook weer geplaagd met tal rijke rooversbenden; *n dag of tien geleden hebben ze Eultaoho (op vijf uren afstand van hier) aangevallen, een tiental winkels verbrand en elf mensohen dood geschoten. Na vier uur vechten zijn ze uit de stad verdreven. De post werkt heel goed, komt wel eens wat laat, maar alles komt terecht, geloof Ik. Met het bekeeringswerk gaat 't hier uitstekend... Heele dorpen vragen te bekeeren en een school op te richten, maar we kunnen niet altijd aan hun verzoek gehoor geven, omdat we veel te weinig volk en... geld hebben. Maar dat zal met Gods hulp wel komen. Met de regeeringspersonen staan we op buitengewoon goeden voet en ook voor de toekomst Ls er gegronde hoop, dat het goed zal blijven. Er is nog veel niet in orde in den nieuwen staat van werken, maar de crisis is ook zoo verschrikkelijk ge weest, dat de beterschap slechts langzaam komen kan. Moge de goede God ons helpen LOCOMOTIEF UIT DE RAILS GELOOPEN. Een te holp snellende locomotief eveneens ontspoord. Toen de D-trein Parijs-Bordeaux Vrijdagavond reeds op volle snelheid was, na het vertrek uit Pa rijs, bemerkte de machinist tot zijn ontzetting, dat talrijke steenen tegen de spoorwagens vlogen. Bij na der onderzoek bleek hem, dat de voorste wielen van de locomotief uit rails geloopen waren. Terstond bracht hij den trein tót staan. Er werd om een nieu we locomotief verzocht, die zich met volle vaart op weg begaf. Deze locomotief is ook ontspoord. Het bleek, dat de ketel en het voorste gedeelte ingedrukt waren en dat het water aan alle kanten wegstroom de. Van den machinist en den stoker ontbrak elk spoor, totdat men door gekreun een honderdtal me ters terug, op hun toestand opmerkzaam werd ge maakt. De machinist bleek op slag gedood»te zijn, terwijl de ander met een ingedrukten schedel in ho- peloozen toestand naar het ziekenhuis werd vervoerd. In onze laatste brieven hebben wij de groote ver andering ten goede in het licht gesteld, die, sinds het fascistische regime hier in werking is, kan gecon stateerd worden. In alle opzichten biedt Rome, waar tien jaar gele den een zoo weinig opgewekt leven heerschte, nu een geheel ander aspect. Daargelaten dat tal van stra- ten en boulevards voortdurend verfraaid en geasfal teerd worden, voelen we een veel ongewekter en be- drijviger leven om ons, dan voor den oorlog om nog niet te 6preken van het treurige na-den-oorlog-tijd- perk! Sinds deze fascistische staatsvorm nu ook wettelijk erkend is, worden voortdurend Italianen van alle bedrijven en uit alle hoeken van het koninkrijk naai de Eeuwige stad gedirigeerd wat det schatkist wel een aardige duit kost, maar waardoor, zoo hoopt Mussolini, in het volk ontwaken zal het gevoel dat ze tot één en hetzelfde vaderland behooren en dat ze uit liefde voor datzelfde vaderland, al behoort hun ook geen duimbreed gronds er van toe, met groote vreug de hun leven of zoo al niet hun léven, dan toch hun levensgeluk, hun ledematen, of oogeri en wat al niet, dat hun dierbaar is, ten offer moeten brengen. Natuurlijk is Mussolini wel zoo wijs niet van oor log te spreken in de gloeiende speeches die hij houdt tegen die saamgestroomde menigten. Eerst waren het de fabrieksarbeiders van Milaan, toen de land- bouwersafgevaradigden van hun corporaties uit de verste einden van Italië, daarna riep; een wedstrijd op muzikaal gebied, fanfarecorpsen en zangers van hein de en ver. De kleurige nationale kleederdracht dei* vrouwen schenen ons een stroom van bloemen die door de straten golfde. Het concours vond plaats in 't reusachtige stadion, dat niet minder dan 40.000 men schen bevatten kan; geen plaats bleef onbezet en nauwlijks klonken de eerste tonen van een lied of het werd doodstil in die menschen-massa, want de Italianen zijn dol op muziek. Alleen hoorden we als van nestvogels het krijten der zuigelingen, die door de moeders gesusd of gevoed werden, maar deze mu ziek vond de Duce, die bij den wedstrijd tegenwoordig was, zeker de aller welluidenste muziek,, want op de geboorte van kinderen wordt een soort premie ge steld. Italië heeft immers in de toekomst soldaten noodig. Toen deze musici weer in de treinen gepakt waren, verschenen duizenden „Alpini" ten tooneele. Het waren de regimenten van alpenjagers, die in den oorlog de de grenzen bewaakten en verdedigden. Ve len van hen bleven in de ontoegankelijke bergpassen onder sneeuw en ijs begraven. Zij, die heel-liuids te rugkeerden, legden nu een krans op het graf van den onbekenden soldaat. Zij hadden een sjofel burger pakje aan, maar droegen hun medailles op de borst en op het hoofd de punthoeden met de kittige faizan- ten-veertjes. Die zwaaiden ze geestdriftig in de lucht toen de Paus voor het venster van zijn vertrek ver scheen om die duizenden oud-strijders te zegenen. Bij het krieken van den'dag werd eerst een Mis voor hen in de St. Pieter opgedragen. Nu trokken ze in lange rijen naar het Quirinaal om de koninklijke familie te begroeten. Uit de vensters wierpen de Ro meinen bloemen op hen, die staken ze op de groene hoedjes en zoo werd het een kleurig lint, dat op dien zonnigen ochtend het Vaticaan en het Quirinaal aan elkaar scheen te verhinden. Na Pius XI het Evviva toegeroepen te hebben, weerklonk nu de lucht van de enthusiaste kreten, waarmede zij den „Re-Soldato" begroetten, in wiens persoon zij als mede-strijder een der hunnen voelden en Victor Emanuel wenkte van af het balkon zijn garde en beval ze ruim-baan te maken, zoodat de alpenjagers zoo dicht mogelijk bij hem konden komen een gebaar dat door dit gevoe lige en edelmoedige volk zeer gewaardeerd werd. Van af dezen historischen heuvel gingen die duizen den nu naar het Kolosseum, waar zij door Mussolini toegesproken werden. Paus, Koning en Diktator, allen zagen ze van aangezicht tot aangezicht, alles was harmonie en zonneschijn in Rome, de eeuwenoude muren van het groote amphitheater waren zóó dicht cioor de „Alpini" bezet dat ze als begroeid schenen met de „Fiamme Verde", de groene vlammen, zooals deze regimenten heeten en tusschen de logge en wat levenszatte figuren der Romeinen stroomden deze bergbewoners in die dagen, als een frissche reine stroom bergwater met hun kloeke verweerde gezich ten en helderblauwe oogen, die zoo wakker in den tanigen kop staan. Nu schrijven wij 24 Mei, den datum waarop voor veertien jaar Italië de oorlog verklaarde. Om dat feit feestelijk te herdenken (met het bloed,van een mil- lioen Italianen acht men hier immers het bezit van Trante, Triest en het herwonnen prestige niet te duur gekocht!) zijn nu 15.000 studenten, niet alleen van de ïtaliaansche universiteiten maar ook uit de geal lieerde landen en Zwitserland gekomen. Die uit Ita lië dragen alleraardigste hoofddeksels, fel van kleur, die aan middeleeuwsche punt-baretten doen denken; welk een joligheid geven al die vroolijke verschij ningen in de bevlagde straten Mussolini zal die jonge intellectueelen straks toesprekenuit welk vaatje zal deze diplomaat dan tappen? Niet alsof hij zoo'n groot gevaar in het intellectualisme vindt en ze lie ver allemaal landbouwer zou zien worden, dat zegt hij weer bij andere gelegenhedenJ Ja sinds zijn laatste verdediging in de Kamer van het verdrag met het Vaticaan weten we, dat het hoofd van de regee ring en de leider der Fascisten een opportunist in folio is, die ons het beeld van een zekere Janus in herinnering brengt, dat een gezicht vertoont dat naar zeer verschillende kanten heen gedraaid is, maar daarover valt allicht een volgende keer meer te ver tellen. E. F. Nog aanvoer van win terproducten bU het prachtigste zomerweer. De prijzen van Deensohe en roode kool betrekkelijk hoog, die van uien, wortelen en bieten laag. Sla geen hooge prijzen, spinazie bijna onver koopbaar, Tomaten duur. Wortelen ook vrij hoog. Rabarber bevredigend. Te midden van het prachtigste zomerweer, als de heele natuur als in een bruidskleed is getooid en men de schaduw opzoekt, om zich tegen de warmte te beschut ten, worden aan de Langendijker groenteveilingen nog wlnterproducteh aangevoerd. Nu verschillende vroege groenten aan de markt worden aangevoerd, gaat, zon der men het bemerkt, de oude campagne in de nieuwe over en blijft de electrische klok ln onze veilingen het heele jaar door haar werk verrichten. Al wordt gedacht, dat de echte drukte, die van de vroege aardappels wat later zal vallen dan verleden jaar, toch ls het niet on mogelijk, of dit zal slechts weinig later zijn. De laatste dagen is de wasdom op de aardappel akkers zoo sterk, dat de velden nu reeds op verschillende plaatsen dicht staan. In leder geval zullen de eerste partijen-dit jaar later worden aangevoerd dan in 1928, doch wordt de vrees geuit, dat de aanvoer ineens zoo groot zal worden, dat de markten overvoerd zullen worden en dit op de prijzen van Invloed zal zijn. Het voorzichtigste zal ook hier wel zijn, kalm af te wachten, wat de toekomst den tuinders brengt Het ls wel meer best geloopen, als men verwachtingen had, die het tegenovergestelde oplever den. Uitgezonderd eenhoeveelheid rabarber, behoorden alle aan de velling van den Noordermarktbond aange voerde producten, nog tot de stapelgroenten. De aange voerde rabarber bracht f 4.70 op, een niet al te slech ten prijs. Daarentegen werden aan de velling dar Lan gendijker Groenteneentrale, behalve een enkele partij uien, uitsluitend nieuwe groenten aangevoerd. Deze uien werden voor zeer lage prijzen verkocht: f 1.20 tot 3.70 voor gewone uien en 80 cent tot f 2 voor grove. Aan de velling van den Noordermarktbond werd nog ongeveer een spoorwagen uien aangevoerd. Werd in 't begin der week nog gemiddeld f 3 besteed, Vrijdag en Zaterdag kon nog hoogstens f 1.40 worden gemaakt De drielingen brachten van f 0.70 tot 0.80 per 100 K.G. op; grove, aan vankelijk met f 2.20 betaald. Hepen op t eind der week tot f 1.10 f 1.20 terug. Aardappels brachten slechts f 2.20 per 100 K.G. op. Met den prijs der bieten was het al zeer treurig ge steld, Zij brachten van f 0.50 tot f 0.80 op. Eveneens waren de wortelen zeer weinig waard. Voor groote kon Woensdag nog f 2 tot f 3.20 worden bedon gen, kleine brachten toen f 1.50 op, doch Zaterdag was de prijs der groote f 0.80 en die der kleine f 0.40. Aan Deensohe witte kooi werden nog ruim 3% spoor, wagen aangevoerd. De prijzen waren, de omstandigheden in aanmerking nemende, goed. Zij lagen n.1. tusschen f 10 en f 14.70, wat bij dit zomersche weer bijzonder meevalt Hetzelfde kan worden .gezegd van de rood« kool, die nog van f 7.70 tot f 15.30 opbracht. Het is te verwachten, dat de volgende week wel geen «tapelgroenten meer zullen worden aangevoerd, of het moesten nog kleine partijtjes uien en wortelen zijn. De aan de veiling van de Langendijker Groenten- Centrale verkochte bloemkool bracht goede prijzen op. De hoogste prijs was f 28.50, de laagste f 21. Gemiddeld bracht de eerste soort f 25 op. Voor tweede soort werd de helft minder betaald, n.1. van f 10.60 tot 13.70. De tomatenaanvoer begint van meer beteekenis te worden: er werden deze week al 1300 K.G. aange voerd. De prijzen waren best. Voor A-qualiteit werd ongeveer f 67 per 100 K.G. betaald, Zaterdag b.v. van f61 tot f74; B-qualiteit bracht van f55 tot 160.10 op; C gold aanvankelijk f34, steeg tot f56.50 en bracht den laatsten dag nog f50 op. Voor CC-qualiteit kon nog gemiddeld f20 worden gemaakt. Boswortelen worden nog weinig aangevoerd. Men verwacht in de a.s. week grooteren aanvoer, evenals van tomaten. De prijs der wortelen was op den eer sten veilingsdag f 11.70. later f 15 per 100 bos. De aanvoer van sla was aanmerkelijk minder dan de vorige week. De prijzen gaven weinig verandering te zien: 6f .10.30 voor eerste soort, fl.40f3.70 voor tweede. De spinazie, die in het begin al een zeer slechten prij» opbracht, was op het laatst der week haast on verkoopbaar, aanvankelijk was de noteering f 1.50 tot f 1.70, later f 0.60—f 1.20. De rabarber bracht aan de Broeker veiling f3— f 4.50 op. Als men de tomaten uitzondert (en hierbij bedenke men nog, dat de aangevoerde partijen stooktomaten zijn, waarop groote productiekosten drukken), dan moet worden vastgesteld, dat de jonge groenten geen hooge prijzen opbrengen. Het is niet onmogelijk, dat de groote uitbreiding der glascultuur hiervan de oor zaak is. HAAR WENSCH. (Passing Show.) Ik denk heel dikwijls, was ik maar een man Hoe zoo? Als ik langs al die winkels loop, denk ik, hoe gelukkig ik mijn vrouw zou kunnen maken, door j haar eèn heele boel mooie kleeren te koopen! op de stembus wees, welke/in deze zaak de overwinning kan en moet brengen. De zoon van onze plaatsgenoot, den heer L. Zuld- scharwou, als stuurmansleerling varende bij de „Pak ket-Mij.", is bij het verleden week gehouden examen te Amsterdam geslaagd voor 3e stuurman. Op initiatief der federatie „Hollands Noorden" was voor Zondag alhier een „Landdag" uitgeschreven, voor welks organiseeren de afd. St.-Maarten moest zorg dragen. De plaats voor dit doel gekozen, kon bij uitstek gunstig genoemd worden, daar bijna elke burger lid der afd. is en voor genoemd doel steeds de volste medewer king van yereenlgingen en personen wordt verkregen. Zoo had dan ook voor dezen dag de muziekvereeniging „Crescendo" van Schagerbrug, het Symphonie-orkest „Ons Genoegen" en de Zangvereeniging,, Kunst en Vriendschap" van St.-Maarten benevens de g ymnas- tiekvereeniglngen S.SS. en D.I.NJD.UA. van St.-Maar- tensbrug haar medewerking toegezegd Deze ruime toe zegging en het mooie zomerweer was waarborg, dat deze dag moest slagen en het doel zou wordenbereikt Te 2 uur trok dan ook in optocht, begeleid door de vroolijke marschmuziek van Schagerbrug, de vereeni- glngen e.a. door ons dorp, wat direct aan allen al een bezielende en medelevende gedachte brengt Deze „land dag", gehouden op het hiervoor eenig mooie en geschik te terrein van den heer Jn. Bijpost, is dan ook bezocht door een 600-tal menschen, zoodat in deze het doel was bereikt Toen dan ook de federatie-voorzitter, *e heer S. de Vries uit Dirkshorn, de bijeenkomst opende, sprak hij over de opkomst zijn groote genoegen uit, benevens welkom en dank voor de bereidwilligheid der mede werkende vereenigingen Voorts een kleine uiteenzet ting van het beoogde doel der bijeenkomst. Na opening was het muziek en zang bij afwisseling, dat de aan dacht van het publiek in beslag nam en de gezellig heid hoogelijk bevorderde. Na dit kregen wij het ernstige gedeelte van het pro gramma en wel de redevoeringen der heeron mr. P. J. Oud en mr. J. E. W Duys, beiden uit 's-Gravenhage. De heer mr. Oud had als onderwerp: „De mislukking der verzekerlngspolitiek op het stuk der Ouderdoms- verzekering" en hierin weid door genoemden heer nog eens op duidelijke en zakelijke wijze uiteengezet, dat de wijze van pensioen voor de oude van dagen, op de wijze zooals deze regeering het wil, geheel op een fiasco uitloopt Hierna was het mr. Duys, met als onderwerp. „Mensch of koopwaar", di eop zijn krachtige en kern achtige wijze de aanwezigen duidelijk maalU^ dat Staatspensioen iets was, dat de ouden van dagen, welke hun besté krachten aan de' maatschappij hadden gege ven, ook bij het niet meer kunnen, door dit lichaam kosteloos beholpen behooren te worden. Nu was het de gymnastiekvereenlging, welke de aanwe zigen hun „kunnen" toonde en heusch, zoowel de kleine als groote dames- en heer a-leden hebben mooie oefe ningen uitgevoerd, welké blijk gaven van kracht en vlugheid en met groote tevredenheid der aanwezigen werden gevolgd. Het was weer de voorzitter der fede ratie, welke deze bijeenkomst sloot, dank brengend aan elk en allen die tot het slagen van dezen dag hun beste - krachten hadden gegeven en de aanwezigen eveneens De heer P. Strijker alhier, heeft bedankt als voor zitter van derr Oostèrpolder onder Winkel" en Nieuwe Niedcrp. Door de zorgen van het bestuur der Afd. Winkel van het Genootschap voor kindervacantiekolonies, zijn op Zaterdag j.1. zes kinderen geplaatst in het vacan- tiehuis te Eginond aan Zee. Tot lid van het bestuur van de Onder-afdeeling- „Het Noorden" van den Ned. Bond van Gemeente-amb tenaren, is benoemd de heer B. J. F. Meijer, burge meester van Oude Niedorp, in de plaats van den heer J. Baken te Anna Paulowna, die als zoodanig heeft bedankt. Aan het strand alhier is een nieuwe consumptie tent verrezen, die tevens door haar hoogen opbouw op palen een riant uitzicht biedt over de zee. De tent is geheel dicht en van glasramen voorzien, en biedt, beschut als men is voor weer en wind, een prettig zitje. De duinen, die door de zware stormen van het vo rige herfstseizoen zoo zwaar zijn afgeslagen, worden hier bij het dorp geducht onder handen genomen. De helling wordt geëffend en van onder tot boven met stroobossen ingezet, waardoor de gelegenheid tot aan stuiving weer wordt geschapen.. Burgemeester en Wethouders zijn voornemens den Raad voor te stellen ter vervanging van de Lcijer* brug eene nieuwe brug te doen leggen. OUDE NIEDORP. Het verbroeden van den Oude Niedorperweg, de 'Vorige week aanbesteed, is opgedragen aan den laag st en inschrijver, den heer R. Nap te Lutjewinkel, voor f868.50 LANGENDIJK. We vernemen dat de heer C. Kloosterboer voorne mens is, om als lid van het Bestuur der Langendij ker Groentecontrale te bedanken. ZUIDSCHARWOUDE. De uitslag van de verkiezing voor een lid van het Kiescollege der Ned. Herv. Kerk (vacature-A. Klin geier) is, dat een herstemming moet plaats hebben tusschen de heeien P. Bierman en C. Betkhouwer Pz. ST. PANCRAS. Alhier zal door de bestaande tuinbouwvereeni- ging een potersbewaarplaats worden- gesticht met een vloeroppervlakte van ongeveer 350 M2.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6