SCSAGER Alieicn Hum- COURANT. Mmtiiiit- LuiliiiHil Raad van Zijpe. Uitgevers: N.V. v.h. TRAPMAN &Co., Schagcn. Eerste Blad. Brabantsche brieven. Wij garandeeren U Kieeding naar Maat, Stroohoeden JAC. ZOMERDIJK, Woensdag 29 Mei 1929. 72ste Jaargang No. 8465 Dit blad verschijnt viermaal per week: Dinsdag, Woensdag, Donder dag en Zaterdag. Bij inzending tot 's morgens 8 uur, worden Adver- tentiën nog zooveel mogelijk in het eerstuitkomend nummer geplaatst. POSTREKENING No. 23330. INT. TEI.EF. No. 20. Prijs per 3 maanden fl.65. Losse nummers 6 cent. ADVERTEN- TlëN van 1 tot 5 regels f 1.10, iedere regel meer 20 cent (bewijsno. inbegrepen). Grootere letters worden naar plaatsruimte berekend. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. Menier, ULVENHOUT, 21 Mei 1929. Wa-d-'n zeldzaam schoon weer! As ge 's mergens op d'n akker komt, dan mot oew eigen mee geweld in houwen om nle in 'nen ju belzang uit te barsten. Dan trek ik m'n eigen aan m'nen Jas, om nie op m'n baanden te gaan loopen; dan mot ik m'n eigen bedwingen, om nie over slooten en heggen te springen, want dan, ami- co, as die reine, die pure lentetocht zoo om oew he nen golft, en oew neusga ten kiedelt, dan vuulde de koele, deur-en-deur-gezonde locht, in kouwe teugen deur oew longen trekken en dan is 't, of oew bloed 'n bad krijgt. Dan vuulde oew hart mee kloeke, steuvige kloppen onder oew boezeroen op en neer gaan en dan dan zoude gatvernolle vergeten da ge de vijf krüs- kes gepasseerd bent. Amico, amico, 't is toch zoo schooh om de natuur wakker te zien worren! Olleen al as ge 't Oosten uit- kekt en ge ziet daar aan d'n gezichtsender, aan d'n horizont, de zon al die pèèrse, oranje en rose dekentjes opzij schuiven om er dan in volle glorie uit op te stijgen en die wolkskes mee goud te overgieten, kek da's olleen al van 'n pracht, waar ge mee 'nen open mond naar staat te gapen tot ie kurkdroog wordt van d'n xnérgenwind! En as ze dan hooger en hooger stijgt, is dan die kolessale gouwen plaat z'n stralen uit staat !e schieten, dat de tranen uit oew oogen springen, dan krijgt-d-'t gevuul, da g*as 'n flauw wefke staat te jan ken omdat et allemaal toch zoo snotverdikkoppes mooi is! En as ze dan nóg wa-d-hooger staat, as dan d'r eerste stralen pèèrsen gloed geven aan de vette èèrde-klonters, die te zweeten leggen van d'n mèrgendaauw, as ze dan 't gewas begint te raken mee d'r wèrme straaltjes, dan is 't of die kleine gewaskes, mee 'n schokske wakker- sohrlkken. Dan knikken ze mee d'r kopke en dan gaan die kleine, dappere-blaaikes uitstaan as heele kleine handjes om toen maar zooveul meugelijk van moeder- zon op te vangen. Dan lééft alles! De onoogstelijke blomrs,ekes laangst de slotskaantjes, spreien d'r witte of gele kelkske en d'n druppel daauw die er dan dikkels inleet, die glinstert as 'nen edelsteen, of nog sjuuster, dan zijn die droppels soms net kleine, heele kleine illectrieke laampkes van 'n ert grotte, waar binnenin 'n lichtje fonkelt. 't Is 'n wonder! En as ik dan m'n pepke aansteek, da tusschen twee bokskes zoo lekker smokt in die wije ruimte, zóó lek ker da ge de rook diep inasemt, dan vuul ik m'n eigen keizer over al die schatten op m'nen grond. Dan slieren mee die rookkronkels m'n mijmeringen de hooge locht ia, die zilverig staat te glansen boven m'nen kop en dan stap ik in groote passen de akkers deur, spring over de molshoopen, over korte struiken, fluit 'n llede- ke en slaal er nouw en dan 'n danspaske deurüenen, da 'k wellis denk: goed da's ze me nouw nie zien! Dan gooi ik m'n pet in de hogte, die lest in 'nen boom bleef hangen en die 'k veur me futsoen as 'nen kwajongen na mos klimmen. En toen me da lukte, toen 'k mee el- ken slag van m'n beenen en ermen 'nen halven meter omhooggong, toen ben 'k veul hooger geklommen as m'n pet hong en kon heel m'n eigendom overzien, tot m'n huis toe, dat daar as 'n spullegoedje laangst den weg lag. Net kwam Trui naar buiten, om de blinden veur de ramen weg te doen en ik kreeg weréndig 't gevoel of Ik as kwajongen in d'n appelboom van me nier pustoor zat en ik hiew m'nen asem in. Want daar he'k nog steeds 'n herinnering aan, van d i e kracht, da-d-ik, as ik er aan denk, weer 'n kleur krijg op m'n wangen onder m'nen rug... Da zijn zoo van die .beelden uit oew kinderjaren die 5 nooit vergit." Maar genogt, daar emmen me-'t nouw aie over! Na 'n urke, amico, as dan ok alle veugeltjes wakker zijn, as die d'r snaveltjes gin oogenblikske meer stil staan, as die dan deur d'n vruugen dag 'n keeltje-n- openzetten of de locht en de boomen van huillie zijn as dan de zon al over 't bosch gaat schijnen, as ok in d'n kerkstoren leven begint te komen, as de küster staat te luien veur de zes-uren-mis, dan gaai ik op huis san, waar Trui gezürgd heet veur 't ontbijt, waar 't persseneel om de lange tafel al te schraansen zit en te slurpen uit de spoelkommen koffie en dan deel lk de dagtaak in. Want, amico, al hè'k dan daarbuiten m'nen tijd staan te verdoen aan 't opkomen van de zon, aan 't klimmen in boomen, springen over molshoopen, san de blommekes en de veugeltjes, keb toch genogt gezien wat er allemaal gedaan mot worren op 't laand. Waar gedund mot worren en waar gewiejd, waar uit gedaan en waar geplant, waar de slootten motten ge baggerd en uitgediept worren veur de beesten, waar greppels gegraven veur drenking van 't laand, enzoo- voorts, enzoovoorts, want stil sta-g-et nooit op 'nen bof van ennigte beteeken la Gaai ik dan mee d'n gruuntelwagel op stap, dan wordt alles gedaan onder Trui d'r opzichtersschap, die zeivers 't werk verdeelt onder 't vrouwvolk veur de 'tallen, de melkerij en 't vee. Gaal ik dan over d'n weg, amico, dan ruuk ik d'n bloesem van de boomen die in de tuinen en op de erven staan. Dan ruuk ik d'n meidoorn van de heggen, waar zuutlg oew neus prikkelt Dan loop ik ondèr 'n dak van blommentrossen die er mee duuzenden en duu- zenden staan in 't nuuWe, schallende kastanje-gruun van de jonge blaren aan de steuvige stengels. Dan, amico, dan, as ik in de stad koom, dan koom ik uit 'nen hemel, waar 't lekker en zacht was, rijk en schoon en veral, waar 't zoo goed was om te zijn. Dan loopen de menschen daar in de grijze, kouwe straten mee bleeke, onuitgeslapen gezichten, sufferig en haastig weg en kunde zien, hoe d'n lange, komende dag op huülle drukt as 'n straf. Ze zien niks van 't feest en de pracht van bulten; ze zien alleen 'n wijzer plaat mee stekelige wijzers die veul te dicht bij negen uur staan en... tóch nie genogt opschieten naar d'ren zin. Nimme nie kwalijk maar da-d-is 'n helsche straf. Zukke menschen vergeten tellekens dad-onzen lieve-n- _eer onbetaalbare schatten veur hullie op deus wéreld neer-laat en daarom worren die stadsche menschen dik kels hard en stekelig as stekelvèrkens. Weten ze per- sies hóe ver ze d'r hoedje af motten zetten veur Jan, Plet of Klaas, want ze meten da mee heel d'r geweten uit naar Jan z'n centen, Piet z'n baantje en Klaas z'nen invloed. Ze zweren bij'nen rijksdaalder, knielen veur 'n zitje op 'nen kantoorkruk en aanbidden Klaas z'n stem in d'n Gemeenteraad. Maar as ze éénen keer d'n zi ns- opgang konden zien mee rustige oogen, zonder boven die zon 't visioen te zien schijnen van 'n stinkend, duf kantoor, as ze éénen keer de natuur wakker zagen worren, en één blommeke mee d'r oogen vertroetelden, zonder te denken aan de Jan die méér centen heet as zullie-zelf, kortom, as ze al die dingen eventjes kon den vergeten veur de geweldige en de glorievolle na tuur, amico, ze zouwen om d'r eigen lachen! Ze zouwen zien da menier Johannes Sohrapwortel me al z'n centen en heel z'n kantoor en heel z'n polii- tieke-hebben-en-houwen, oew nog nle zoo verwonderd kos laten staan as één madelieveke da 's mergens z'n kelkske openzet om het eerste zonnestraaltje te ont vangen en as éénen daauwdrop die 'nen heelen regen boog van kleuren in z'n koele basje ee zitten! De menschen zouwen beter worren! Vuulen da-d-et loo pen onder 'n vaandel of 'n schrille vlag, mee gezich- ten-van-kom-maar-óp, klein kinderwerk is. Ze zouwen om d'r eigen lachen en d'r geniepige stekeltje intrek ken! 'a Veurbeeld? Asteblieft. Van de week ontvong ik 'nen brief mee vijf heel vrimde postzegels d'r op. Uit Santiago, wa volgens onzen schoolmeester, die 'k er naar gevraagd eb, hee- lemaal in 't zuidelijkste puntje van Zuid-Amerika leet, in den staat Sjielie. Daar woont 'nen boer, die uit de kraant (dè Schager-kraant) mijn brieven leest, 'nen ke ieega van me dus, en die doe^d-even 'n boeske-n-open, en stort z'n hart 's uit, over stadsche menschen. 'k Wil oew wel zeggen, amico, d'n mensch had 't adres zóó onduidelijk geschreven, da-d-alleen te lezen was: Dré en Ulvenhout en... dat d'n brief laangst de Berdasche kraant omdat daar ok mijn briefkes instaan en omda Breda bij Ulvenhout leet Da weten ze dus bij de Ne- derlaandsche Posterijen en daar mot ik ze toch wezen lijk 'n plumpke veur geven, amico. Maar genogt dieë mensch is in Chili gaan boeren en heet toen. toen et 'm goed gong, stadsche fermilie uit Nederlaand laten komen: Vier maanden heet ie ze op z'nen hof d'n vollen kost gegeven veur niks! Later zijn ze van èremoei weer truggegaan naar Nederlaand en toen heet le ze nog 'n paar duuzend peso gestuurd, da zijn 'n paar duuzend rijksdaalders, amico, en daar zijn die menschen toen mee boven-Jan gerokt! En nouw? Nouw dieën nuuwen kameraad van me, daar in 't verre Chili z'n schopkes op 't droge heet en naar Nederlaand wil komen, nouw heet-ie van z'n fer milie 'n brlefke gekregen, dat ze hum nie in d'r krin gen kunnen ontvangen.. Amico, wa zegde daarvan? Is m'nen kameraad z'nen kocienmest nog nie veul te kostelijk om er die kringen mee in d'r deftige, sla perige gezichten te slingeren? Is dieën eenen Chileenschen boer nle veul meer wèèrd as al die lui die deftig zijn geworren mee zijn peso's? Mee de „kringen" d'r bij! En wezenlijk, 't is niet alleen 'nen fermen vent, 't ls ok 'nen zjovejalen kerel. „Waarde Dré," schrijft ie, „ge bent er wel verwonderd van gewiest dat er zeuven missionarissen uit West Afrika jouw brieven lezen en oew lest geschreven emmen, maar nouw za'k oew toch even vertellen, da-ze jouw ok in den Zuidelijksten staat van Amerika lezen!" Is da nie vergimmes aarig, amico? Ja jonk, 't is nie om te geleuven, maar buiten de krispedensie die ik uit alle oorden van de wereld teu- geswoorig ontvang, mot ik oew nog vertellen, dat er deuzen zomer 'n prachtlg-mooi boekske zal uitkomen, vol mee ouwe briefkes van mijn! Is da nie om grotslg te worren? Maar het ginnen vrees, amico, da'k daar last van krijg, want mijn kringen", de madelievekes en de piesebedden en de boterblommekes, de meidoorns en de kruinagels, die zijn veul meer gewend as al da-d- ander, da stadsche gedoe. Lot da boekske maar komen, mijn best, as de menschen maar nie gaan denken Dré wor boekenscbrijver ln plek van boer, want ditte verassereer ik oew, amico, veur gin biebeleteek mee de dikste boeken zeg ik m'nen boerenstiel ooit vaarwel, 't Goud van de zonne-opkomst, verruil ik nie veur 't klatergoud van de menschen, en m'nen hof veur gin peleis en m'nen goeien bles veur ginnen stinkenden Ford. En toch ben ik er nog nie! Densdagavond, emmen ze mijn gezeet, daen zal er 'nen menier, deur de Radio van de K.R.O. wa van mijn en m'n briefkes vertellen, 'k Zou er zelf gin kaans veur zien, want wa-d-is daar nouw in 's hemelsnaam nog van te vertellen. Maar dak' lusteren zal, en allemachtig goed lüsteren, om te heuren wat dieën grappenmaker te beweren heet, da geef ik 'm op 'n briefke, en as ie dingen zeet die niet waar zijn, om 't mooi te maken b.v., dan ls ie nog nie jarig, amico. Lüsterde mee? 't Is 'n Dinsdag, 28 Mei, 's aves na achten! En denkt er om: niet van de Avro-mannen, en nie van de Vara-radejoowers, maar van de Kro-ters! Amico, ik schei d'r af. As ik aan d'n gank blijf, ga- g-et op „geuren" lijken en...aan mijn lijf gin pollenijses! Veul groeten van Trui, en as altij, gin horke minder van oewen toet a voe le in trossen afhangt as klodders rijstepap en net zoo 1). Heeft gisteravond plaats gehad. onze Blauwe en Grijze Jassen en Broeken. Prima qualiteit en tevens kleurecht. Onze confectie is uiterst solide en alles kleermakerswerk. Koopt nog heden Uw costuum of kinderpakje bij ons. Ook en verdere mode-artikelen. HOOGZIJDE 21. SCHAGEN. Vergadering van den Raad op Dinsdag 28 Mei 1929, des morgens half elf. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer Jb. de Moor, burgemeester, secretaris de heer J. A. de Boer. Na opening deelt de Voorzitter mede, dat de no tulen der vorige vergadering nog niet van den druk ker zijn ontvangen en de vaststelling ervan dus tot de volgende vergadering wordt uitgesteld. Mededeelingen en ingekomen stnkken. Ged. Staten hebben goedgekeurd de verordening op de aanvulling der verordening op den Keurings dienst van Waren, het raadsbesluit tot onderhand- sche verhuring van de voormalige politiewoning te Oudesluis aan den heer Speelman, het raadsbesluit tót verhuring van de nieuwgebouwde onderwijzers woning te Oudesluis. De heer Kingma heeft zijn benoeming tot onderwij zer te Schagerbrug aangenomen. Mej. A. A. M. Kui per en mej. P. A. Visser als onderwijzeressen respectievelijk te Burgerbrug en St. Maartensbrug. De leden en plaatsvervangende leden der stembu- reaux hebben hun benoeming aangenomen. Het verslag van den correspondent der arbeidsbe middeling zal circuleeren. De overdracht van het G.EJ3. aan de Provincie. Aan de orde komt het eenige punt van de agenda, h.1. het voorstel van B. en W. tot overdracht van het G.E.B. aan de Provincie. In verband met dit punt zijn ter vergadering aanwezig als vertegenwoordigers van het P.E.N. de heeren Zondervan en De Veer. Het voorstel van B. en W. heeft de volgende toe lichting: Het P.E.N. is bereid Ged. Staten voor te stellen, het G.E.B. over te nemen tegen betaling van een bedrag van f 130100.—. De gemeente Zijpe blijft dan met een schuld van ongeveer f75000— zitten. Het P.E.N. is bij de vaststelling van het bedrag van f130100.— uitgegaan van het beginsel, dat de Provincie in staat zou moeten zijn haar algemeen geldende tarieven van stroomlevering aan kleinge- bruikers in deze gemeente toe te passen. Vervolgens volgt hieronder een overzicht van de door de aangeslotenen van het G.E.B. in 1927 betaal de gelden en van de gelden die de aangeslotenen in 1927 hadden moeten betalen indien de P.E.N.-tarieven toegepast waren geworden. G.E.B. P.E.N. tarieven tarieven Verschil Stroom voor licht en huishoudelijke doel einden f36102.— f21841.— f14321.— Stroom voor kracht f 8180— f 5502.— f 2678.— Stroom voor straat- en vlotbrugverlichting f 2076.— f 1994.— f 82.— Meterhuur f 5759.— f 8370.— f 2611. f 52177.f37707.— f14470.— De Voorzitter zegt, dat, nadat de onderhandelin gen eenigen tijd loopende waren, dit aanbod van de provincie is ingekomen. De gemeente blijft dus na overdracht zitten met een schuld van f75000.—, een zeer belangrijk bedrag, waarvan de gemeente rente en aflossing zal moeten betalen van bijv. bij een an- nuïteitsleening van 20 jaren ongeveer f 6000 per jaar. Hier staat echter tegenover dat als over 1927 de in gezetenen de P.E.N. hadden moeten betalen, zij f 14470.minder hadden behoeven te betalen dan vol gens de G.E.B. tarieven. Over 1928 zou dat verschil in verband met het meerdere stroomverbruik nog grooter zijn geweest. Dit nu was voor B. en W. een spoorslag om op het aanbod van de Provincie in te gaan. B. en W. hebben de heeren Zondervan en De Veer uitgenoodigd, en die hebben zich bereid ver klaard toelichting te geven. Meerdere dingen zullen toch onder de oogen dienen te worden gezien en B. en W. hebben reeds een paar punten besproken. In de eerste plaats dan de telefoon, die ten dienste van de brandweer wordt gebezigd. Spr. wijst er op, dat de motorspuit voor de geheele Zijpe wordt gebe zigd en het zal onmogelijk zijn te telefoon te moeten missen, omdat dan zal vervallen het goede doel waar voor de motorspuit is aangeschaft. Dan is er ook de kwestie der lijnwerkers, speciaal dan wat betreft den heer Kühne. Ook heeft spr. gehoord dat de aan dacht zal worden gevestigd op de personen, die nim mer in de gelegenheid zijn geweest bij het net aan te sluiten en de vraag naar voren komt, als de ge meente met een schuld blijft zitten, of die menschen dan ook zullen moeten meebetalen aan rente en af lossing. Spr. wijst er dan verder op dat als de ge meente met een schuld van f75000 blijft zitten, dit den indruk naar buiten geeft, dat we hier een duur net hebben gehad, wat ook wel eens in openbare verga dering naar voren is gebracht. Het doet spr. daarom buitengewoon groot genoegen dat het tegendeel waar is. Bij het onderzoek door technici toch is dit geble ken en zijn er heel andere redenen van de schuld. Spr. twijfelt niet of de heer Zondervan zal straks bereid zijn daarover de noodige explicatie te geven. Door den secretaris wordt dan het schrijven voor gelezen, waarin het aanbod van de provincie is ver vat. Het is de bedoeling het net over te nemen tegen 1 Januari 1929, blank draad zal vervangen worden door geisoleerd draad, de gemeente zal een straatver lichtingscontract dienen aan te gaan, waarbij voor een zelfde aantal lantaarns als in 1929 er een zelfde lichtbron een vergoeding van fl6S2 verschuldigd zal zijn. Wat het personeel betreft, de heer Abbring zal door de provincie worden overgenomen, aan den heer Kuhne zal gelegenheid worden gegeven werken van de provincie aan te nemen, meterstanden opnemen, gelden te innen, aansluitingen te verrichten tegen fl.75 vergoeding. Aan de kinderen van den overle den administrateur zal een bedrag in eens van f2406 worden uitbetaald. De verdere toelichting. De heer Zondervan krijgt gelegenheid het aanbod van de provincie nader toe te lichten en begint met een verklaring te geven over de bedrijfspolitiek van de directie van het P.E.N., waarbij is teruggekomen op de vroegere regeling dat de gemeenten zelf voor de distributie van den stroom zorgden, doch nu de provincie in hoofdzaak om gelijke tarieven te krij gen, de gemeenten zelf voorziet in de laagspannings- distributie. Wat nü de aanbieding aan de gemeente Zijpe be treft, door den accountant van de gemeente is ge wezen op de kosten boven de f75000, waar de ge meente nog voor komt te staan, als de boetes voort vloeiende uit de eerdere aflossing der schulden en aangedrongen is dan ook dat die kosten voor reke ning der provincie zouden komen. Spr. deelt mede, dat de Directie van het P.E.N. dat verzoek hebben ingewilligd en zich bereid heeft verklaard het bedrijf met alle lusten en lasten over te nemen, alle leenin gen voor rekening van het P.E.N. te nemen, zoodat de gemeente alleen komt te staan voor de an- nuïteitsleening van f75000. De heer Abbring zal door de provincie in gelijksoortige betrekking worden aan gesteld, zal minstens 't zelfde verdienen en regle- meiitaire veï-hoogingen krijgen. De heer Kühne zal voorloopig in lossen dienst komen,, als aannemer fungeeren, apparaten enz. kunnen verkoopen en zal als hij een goed vakman is wel meerdere opdrachten krijgen. Voor elke aansluiting zal hij f 1.75 ontvan gen, hem een rayon worden gegeven, waardoor een aardig daggeld zal kunnen worden verdiend. Wat het tarief betreft, ook in de Zijpe zal voor ver lichting en huishoudelijke doeleinden het gewone vastrechttarief worden toegepast, alleen zal, omdat in de Zijpe het stroomverbruik tot nu toe zooveel lager dan in alle andere gemeenten was, het stroom- verleden worden aangenomen als het stroomgebruik in 1928, verhoogd met 20 Spr. wijst er echter op, dat dit schijnbaar een uitzondering is en wijst er op, dat ieder verbruiker er zeker van is, dat hij niet meer dan 30 cent per K.W.U. betaalt. De overdracht zal krijgen een terugwerkende kracht tot 1 Januari 1929. Voor de komende 1 of 2 maanden zullen de thans geldende tarieven nog gel den, om de noodige berekeningen te doen plaats hebben, waarna verrekening van het teveel betaalde bedrag volgt. De eerste annuïteit vervalt dus 31 December. Het net verkeert in uitmuntenden toestand, het is uitstekend gebouwd en onderhouden en op een desbetreffende vraag van den accountant der ge meente, of als het P.E.N. de gemeente had moeten electrificeeren, dan een goedkooper net zou zijn ge bouwd, antwoordde spr. ontkennend, doch dat de Provincie niet zoo intensief geëlectrificeerd zou heb ben zonder bijdrage, van de aangeslotenen. Spr. wijst er op, dat hij hiermee geen critiek op de gevoerde politiek uitoefent. Er zal f 9900 worden besteed aan 't opknappen van het net, doordat het blanke koper draad vervangen wordt voor geïsoleerd draad. Dit is geen verwijt aan het adres van den raad, maar die vervanging heeft ook plaats in gemeenten waar de provincie zelf een net heeft gebouwd. Als oorzaak van de schuld noemt spr. ook de kwestie van 't Zand, de gasfabriek te Schagerbrug en de oprichtingskos ten van een bedrijf, voor het net onder stroom wordt gebracht. Wat de telefoon en brandweer betreft, de provin cie is bereid den toestand te doen voortduren, onder voorbehoud dat zij van hoogerhand niet op de vin gers wordt getikt. Wat nu aangaat de bijdrage aan deze gemeenteschuld door menschen dit moeilijk in aanmerking kwamen voor electrificatie, spr. wijst op het voordeel voor een heel groot gedeelte van de burgerij en het toch ook in het belang van eerstge noemde personen is als de welvaart van Zijpe voor uitgaat. De besprekingen. Nadat de heer Dignum nog een inlichting had ge vraagd en verkregen, wijst de heer Van der Sluijs op de belangrijkheid van het aanhangige punt en op het feit, dat de raadsleden onbeslagen ten ijs ko men en dan vaak 't bedrag van f 75000 zla domineeren. Ook spr. heeft er bedenking tegen dat menschen die nimmer voor aansluiting aan het net in aanmerking konden komen, moeten meebetalen aan de schuld van f75000, maar spr. gelooft niet, dat een andere legeling mogelijk is. Bovendien wijst spr. op een aflossing van f 4000u a f 41000 door de aangeslotenen, /oodat de hierbedoelde onbillijkheid kleiner wordt. Spr. kan ook nog niet direct goedvinden dat de tweede lijnwerker door de gemeente los gelaten zal worden en vindt de f 150 voor maximale belasting bij de straatverlichting hoog. Ook wijst spr. op de sporklokkenhuur bij tarief onderbemaling enz. Waarop de heer De Veer wijst op de onderhande lingen die met de Landbouwcoöperatie plaats hebben. De heer Van der Sluijs wijst ook op de billijke ta rieven die de gemeente tegenwoordig heeft voor de groote gebruikers, en die nu bij de vaststelling van het stroomverleden vastzitten aan dat enorm ge bruik. De heer Zondervan wijst er op dat die menschen zullen hebben de aftrek voor het verbruik vïtn appa-

Schager Courant | 1929 | | pagina 1