Het Slachtfondsenconfliet. De moord te GiessenNieuwkerk. Plaatselijk Nieuws. De staking in het houtbedrijf aan de Zaan. Na den moord in Den Haag. Zangwedstrijd te Bergen. Marktberichten. Gemengd Nieuws. Na de verkiezingen in Engeland. De godsdienstoorlog in Mexico gestaakt. Ie afdeeling gemengde koren: 3e prijs „Excelsior", Dirkshorn, 16S p. Bij het bekend maken van den uitslag wees de heer Wierts er op, dat de jury bijzonder tevreden was en de vertolking der verplichte koren op hoog peil stoud. De prijzen bestonden alleen uit eereteekens. Een incident dat goed afliep. Na afloop van den middagwedstrijd, tegen 6 uur, toen het publiek het terrein verliet, is een houten brug, die over een langs het terrein loopende sloot was geslagen, onder het gewicht van hossende prijs- winners bezweken. Enkele menschen kwamen in de moddersloot terecht, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. TWEE KINDEREN TE WATER. Een vedronken. Zondagmiddag geraakten twee kinderen van een schipper, liggende in den Amstel nabij den Ouder- kerkerdijk, onder het spelen te water. Het oudste kind wist zelf uit het vrij ondiepe water te komen. Een tweejarig meisje evenwel is in het water blijven lig gen en werd na korten tijd levenloos opgehaald. Po gingen om de levensgeesten weer op te wekken faalden. NA HET VOORLOOPIG ONDERHOUD IN DEN HAAG. Tegen het voorstel om eerst den toestand te herstellen van vóór 1 Mei. Naar aanleiding van het vocrloopig onderhoud, dat Donderdagavond j.1. in „Terminus" te 's-Gra.venli.age werd gehouden tusschen het comité van actie uit de slagers- en grossiersbonden eenerzijds en het dage lij lcsch bestuur van den Bond van Boerenslachtvee- fondsen anderzijds, is gistermiddag in Krasnapolsky te Amsterdam een langdurige vergadering gehouden van het hoofdbestuur van den bond. Zooals wij in ons blad van Zaterdag meldden, stel den de gemachtigden der grossiers en slagersorga nisaties voor, den toestand van vóór 1 Mei te herstel len, dus vergoeding der kleine afkeuringen, geen uit- of afkoop door de fondsencombinatie en dus ook geen boycot dier onderlinge fondsen. Daarna wilden zij dan'het geschil tot oplossing trachten te bren gen. Het dagelijksch bestuur van den bond verklaarde zich niet competent en belegde daarom deze verga dering van het hoofdbestuur, bestaande uit ongeveer veertig personen. Het voorstel om eerst den toestand van vóór 1 Mei te herstellen, vond zooveel bestrijding, dat er niet eens over gestemd werd, aldus het verslag van dez$ vergadering in het Hdbld. Aangezien men algemeen van oordeel was, het recht aan zijne zijde te hebben, wilde men den strijd met meer kracht dan tot dusver en gebruikmakende van de verkregen ervaring, voortzetten. Dit besef der rechtmatigheid was zóó sterk, dat het tenslotte re sulteerde in een bij acclamatie aangenomen besluit, om aan de tegenpartij te berichten: De Bond van Boerenslachtveefondsen is bereid, het geschil te onderwerpen aan de voor beide partijen bindende uitspraak eener commissie van rechtskun digen, door partijen gezamenlijk, in te stellen. Bij aanvaarding van dit voorstel zal geen vee meer uit de markt worden genomen, terwijl de al dan niet uitbetaling van afgekeurde organen in den tijd tus schen de aanvaarding van dit voorstel en de uit spraak der in te stellen commissie afhankelijk zal zijn van die uitspraak, welke dus in zooverre van terugwerkende kracht zal zijn. het revisieverzoek bij den hoogen raad. De verklaringen der Itroons in twijfel getrokken. De Hooge Raad der Nederlanden heeft gister behan deld het verzoek om revisie van het vonnis, waarbij eenige jaren geleden Klunder en Teunissen wegens moord op den seinhuiswachter te Giessen-Nieuwkerk elk tot vijftien jaren gevangenisstraf waren veroordeeld. Er was veel belangstelling van de zijde der balie en der pers. Na een zeer uitvoerig rapport van den president van den Hoogen Raad, jhr. mr. De Savorin Lohman, waarin hij vooral er op wees, dat door alle instanties heen, ook nog tot in het vorig revisieverzoek, de getuigen Kroon hun bezwarende verklaringen tegenover Klunder en Teunissen hebben volgehouden, doch pas in den aller- laatsten tijd plotseling erop zijn teruggekomen, heeft de procureur-generaal mr. Tax, conclusie genomen. Zijn requisitoir behelsde een scherpen aanval op mr. Roobol, den verdediger van requiranten, wien hij tartte eenige bewijs te leveren, dat de Nederlandsche justitie een klasse-justitie zou zijn en zich voor deze zaak zou moeten schamen. Rechtbank en Hof hebben niet alleen op de verklaringen van de Kroons een veroordeeling uit gesproken, maar op een aantal ineengeschakelde ver klaringen, ook van andere getuigen. Mr. Tak bekende zonder een oordeel te willen uitspreken ook scherp de wijze, waarop mr. Roobol de revisie had trachten te be werkstelligen. De Raad van Toezicht te Arnhem zal moe ten uitmaken ,of mr. Roobol hier listige kunstgrepen heeft toegepast, en zoo ja, of zij passen in de taak van den advocaat. Mr. Tak was ten volle overtuigd, dat de Kroons thans onwaarheid spraken, maar de Hooge Raad zit nu een maal alleen met papieren voor zich, en kan geen men schen hooren, ook niet de Kroons en de veroordeelden Alleen de feitelijke rechter zal dus kunnen uitmaken welke de waarde is van de nieuwe verklaringen van de Kroons, en of zij het gewezen vonnis wel aantasten. Daarom kon de procureur-generaal niet adders dan con- cludeeren tot verwijzing va nde zaak naar 'n gerechtshof dat er nog geen kennis van heeft genomen, opdat dit be- oordeele of het vonnis bevestigd moet worden, dan wel vrijspraak moet volgen. Maar mr. Tak concludeerde te gelijkertijd tot ingevangenhouding van de veroordeelden omdat gevaar voor vlucht bestaat. Mr. Roobol ging in zijn pleidooi niet in op de scherpe verwijten van den procureur-generaal, maar bepaalde zich tot de zaak zelve. Spr. gaf een overzicht van de geschiedenis van de zaak en van de getuigenverklaringen; pleiter was van meening, dat de stukken, die de Raad reeds bezit, vol komen aantoonen, dat T. en K. onschuldig te Leeuwar den zitten. De wijze, waarop door den Raad reeds is be paald, dat op heden aldus op acht dagen na de ontvan- kelijkverklaring, aldus op minder dan tien dagen, de openbare behandeling omtrent de gegrondverklaring kan plaats hebben, gaf hem de hoop, dat direct na de ge grondverklaring T. en K. op vrije voeten zullen worden gesteld. Door den procureur-generaal werd hem verze kerd, dat deze menschen geen dag langer onnoodig zou den worden gekweld. De Hooge Raad zal, behoudens vervroeging 24 Juni a.s. uitspraak doen. koeien f 278378, 129 vette kalveren, 2e kw. f 0.800.90, 3e kw. f 0.660.75, 126 nuchtere kalveren f 1218, 28 schapen f 3542, 178 lammeren f 1824, 370 varkens, Holl. 2e kw. f 0.95—0.98, Overz. en Geld. f 0.96—0.97, vette varkens f 0.950.98, 75 paarden f 120260. ALKMAAR, 3 Juni. Op de heden gehouden weekmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 45 vette koeien f 280475, handel ma tig, 9 vette kalveren f 4090, vette kalveren per ned. pond f 11.25, handel stug, 50 nucht. kalv. (slacht) f 8 30, handel goed; 370 vette varkens (zware) per ned. pond f 0.840.90 cent, zouters per ned. pond f 0.840.86 cent, handel goed. AMSTERDAM, 3 Juni. Graanmarkt. Tarwe f 1111.50, rogge f 1111.25, chevalier f 11.50 12, haver f 10.2510.75, duiveboonen f 1416, per 100 Kg. AMSTERDAM, 3 Juni. Aardappelmarkt. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeeuwsche bon ten f 1.75—3.25, blauwen f 1.75—3.25, bravo's f 1—1.50, blauwe poters f 0.601.50, bonte poters f 0.601.50, IJpolder bravo's f 11.50, roodstar f 1.601..80, Hille- gommer zandaardappelen f 22.50, Drentsche winter malta f 810, zomer malta f 1718, per 100 Kg., Frie- sche roodstar f 1.751.80 per H.L. BROEK OP LANGEND1JK, 3 Juni. Bloemkool le soort f 28.10, 2e soort f 13.1018.10, per 100 stuks, andijvie f 0.600.70 per 100 Kg. Totaal aanvoer 120 stuks bloemkool, 330 Kg. andijvie. ALKMAAR, 1 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 16 paarden f 100250, 51 melkkoeien f 180350, handel stug, pinken (stieren) f 225275, 96 nuchtere kalv. (slacht) f 1223, 35 schapen (vette) f 40 55, overhouders f 2634, 261 lammeren f 1622, slacht f 2027, 55 biggen (10 weken) f 2235, 15 bokken en geiten f 819, kleine bokjes f 23. ALKMAAR, 1 Juni. Op de heden gehouden botermarkt werd betaald voor: fabrieksboter le soort f 11.10, 2e soort f 0.901, eieren (groothandel) f 5.305.80, eendeieren f 4.85. MUZIEKTUIN. Zondagavond trof de Muziektuin het al heel slecht met het weer: een gure wind en daarbij regen, de allerslechtste factoren voor een buitenconcert. Het gevolg was dan ook: een slecht bezette Tuin. Dat was jammer voor alle partijen; voor de commissie, die geen inkomsten beurde; voor het Zaandamsche fanfarecorps „Excelsior", dat geen satisfactie had van zijn werk en voor het publiek, dat een mooi con cert derfde. Want het genoemde Zaandamsche fan farekorps, dat tot de beste gezelschappen van Noord holland behoort, gaf een keurig programma ten beste, welks nummers heel mooi werden uitgevoerd. Het weer werd in de pauze zóó slecht, dat de mu zikanten in de tent zelf niet veilig waren voor den regen, zoodat men noodgedwongen een paar num mers moest overslaan. Zoo viel dit concert ten deele letterlijk in het wa ter. onze marktstalletjes. De vorige week Is eene bekende Schagermarktper- soonlïjkheid heengegaan De heer Bertus Quax, die jaren achtereen voor stalletjes zorgde voor de handelaars van elders, die hun koopwaar op de Laan uitstalden, is na een kortstondige ziekte overleden. Zijn Donderdagsch marktbedrijf heeft intusschen niet stil gestaan, en wordt nu ook verder voortgezet onder leiding van den heer P. Dekker op de Laan, door een paar daarvoor door hem aangestelde jongelui. De stalletjes-handelaars zou den het nu ook moelelijk buiten hun kraampjes kunnen redden. HENGELSPORTVEREENIGING „DE BAARS". Het seizoen geopend met veel animo en actie. Zaterdag 1 Juni heeft onder gunstige weersomstan digheden de prijsvisscherij voor de schoolkinderen plaats gehad. Er waren niet minder dan 83 deelne mers opgekomen en met de trom voorop, werd om circa half twee de marsch aanvaard naar de Scha- gersloot, waar om half drie begonnen werd met vis- schen. Dit viel buitengewoon mee, want er werd aar dig visch gevangen en direct zat er de noodige span ning in. Ook van de zijde van het publiek was er nogal belangstelling, er waren verscheidene menschen per fiets en auto aanwezig, die den wedstrijd met animo volgden. Het was ook een buitengewoon aardig gezicht om de lange file van jeugdige visschers langs den waterkant te zien. Na 1^2 uur visschen werd de thuisreis weer aan vaard, en werden door voorzitter Van Stralen de prijzen uitgereikt. De eerste prijs viel ten deel aan den jongenh. Boekema, daarna nog 34 prijzen, die al len met glundere gezichten in ontvangst werden ge nomen. Ieder kreeg nog 'n reep chocolade, waarmede de pret afgeloopen was. Het was een heel aardige middag zoowel voor de kinderen als voor de controleurs en alles liep goed ordelijk en vlot van stapel. Zondag had de openingswedstrijd plaats voor le den, hieraan werd door 32 man deelgenomen. Om half acht werd vanaf café Bontes vertrokken naar de Schagersloot, waar direct met visschen werd begon nen. Zeer jammer was 't, dat het onophoudelijk re gende, zoodat ér spoedig 4 man tusschen uittrok, de anderen echter hielden vol „tot t bitter einde". Er werd nog aardig wat baars gevangen, zoodat de geest der visschers nogal opgeruimd bleef. Om circa half een arriveerde de ploeg weer in Schagen en kon ieder zich wat opfrisschen en verkleeden en verwar men. Om half vier had de prijsuitreiking plaats. De eer ste prijs werd gewonnen door den heer C. van Stra len, en hierna werden nog 20 prijzen uitgereikt, die allen met dank in ontvangst werden genomen. Voorzitter bracht ook dank aan controleurs, hoofd onderwijzer en milde gevers, die er allen aan meege werkt hebben dat deze wedstrijden zoo'n vlot en pret tig verloop hebben gehad. EERVOL ONTSLAG. Bij Koninklijk Besluit is aan burgemeester J. Cor- nelissen eervol ontslag verleend uit zijn betrekking van Kantonrechter-plaatsvervanger in het Kanton Schagen. Ook den heer M. Duyser, voormalig ontvanger van Registrattie en Domeinen alhier, is als zoodanig eer vol ontslag verleend. GEMEENTE SCHAGEN. Geboren: Albert Johannes, zoon van Arend Wera- menhove en van Jantje Scholten. Overleden: Petrus Verlaat, oud 12 jaren. POLITIE. Opgevangen: Een postduif. Gevonden: 2 rijwielplaatjes. Verloren: een manchetknoop; een étui. Nagekomen Bmchten. beter is nog een voor 1000 koeien. En dan moet men er op rekenen, dat vergrooting mogelijk moet zijn. Op de kosten van installatie moet men niet pogen te bezuinigen. De room moet gepasteuriseerd worden en de wei gecentrifugeerd; de warmte-economie inoet men goed toepassen. Op deze inleiding volgde een uitvoerige gedach ten wisseling, waarbij bleek, dat onder de aanwezi gen waren, die de toekomst voor de kaasfabrieken lang zoo donker niet inzagen, als dr. Scheij. Deze verdedigde nader zijn conclusies. DE ZUIDERZEEWERKEN. Drankverkccp. Het Tweede Kamerlid de he, r Gerhard heeft aan de ministers van Binnenl. Zaken en Landbouw, van Armeid, H. en N. de volgende vragen gesteld: Hebben de ministers kennis genomen van de nood lottige gebeurtenis, welke volgens de dagbladberich- ten heeft plaats gevonden op Wieringen, onder ar beiders, verbonden aan de Zuiderzeewerken? Zoo ja, is dan bij onderzoek gebleken, dat de mogelijkheid van drankmisbruik hiervan de oorzaak is? Is het dan niet dringend noodig, dat, hetzij door een vol strekt verbod van drankverkoop, hetzij door andere maatregelen, afdoende bestrijding van het drankge vaar worde bewerkstelligd? WEER AAN HET WERK. Gistermorgen heeft het geheele vaste personeel van de N.V. Houthandel v.h. P. Rot Czn., te Westzaan, het werk hervat. De stakingsleiding merkt in ver band hiermee op, dat de vaste arbeiders van nu af aan als „onderkruipers" zullen worden behandeld en de houtleveranties van de firma „besmet" zullen wor den verklaard. PIJNLIJKE INCIDENTEN BIJ DE BEGRAFENIS VAN HET SLACHTOFFER. Zonderlinge houding van de familie. De begrafenis van het slachtoffer van het drama in de Faber van Riemsdijkstraat te Den Haag, trok Zon dagochtend tegen twaalf uur in de omgeving van het "Ziekenhuis aan den Zuidwal, vanwaar de rouwstoet fertrolc, veel belangstelling. Namens een aantal be woners van de Faber van Riemsdijkstraat werd een ikrans gehecht aan de baar. Op de Israëlietische begraafplaats te Wassenaar, waar de beaarding geschiedde, kwam een honderdtal personen bijeen om van de droeve plechtigheid ge tuige te zijn. Marechaussee en Wassenaarsche ge meentepolitie waren aanwezig om de orde te hand haven, indien deze onverhoopt mocht worden ver stoord. De Haagsche politie had een paar recher cheurs gezonden. In het reinigingshuis verrichtte de rabbijn Van Gelder de ritueele ceremonieën, doch hij onthield zich op verzoek van den oudsten zoon van het slacht offer van eenige toespraak. De stoet begaf zich daarna op de gebruikelijke wijze grafwaarts. Ontsteltenis der omstanders. :F Onderweg werd eensklaps de 16-jarige zoon, die weenend achter de lijkbaar van zijn moeder liep, door twee rechercheurs vastgegrepen en onder groote ontsteltenis der omstanders uit den stoet verwijderd en een tien meter ter zijde genomen, waar hij ten aanzien van iedereen werd gefouilleerd. Er was n.1. der politie tijdens de begrafenis toegefluisterd, dat de jongen wapens in zijn bezit zou hebben, hetgeen ten eenenmale fantasie bleek te zijn. Daarna mocht hij zich weer bij de stoet voegen, hetgeen hij hevig snikkende deed. Het was wel een zeer pijnlijk mo ment. Hoewel de rabbijn gezegd had, dat er niet gespro ken mocht worden, trad ondanks zijn protest een broer van de overledene naar voren, de heer A. S., die_ een korte toespraak wilde aanvangen. Een Incident. „ïk wil niet, dat er ge sproken wordt". Toen de kist in de groeve was neergelatetn en de heer A. Swaan, broeder van de overledene, het woord wilde nemen, deed zich een incident voor. De zoon I riep hem met luide stem toe: „Ik wil niet, dat er gesproken wordt", doch de heer Swaan die een iKafspraak had gemaakt, dat hij wèl het woord zou Avoeren stoorde zich daaraan niet en nam het f^woord. De zoon van mej. B. bleef protesteeren en fwerd toen door een paar veldwachters eenige meters llachteruitgczet. Nadat rabbijn Van Gelder en de be grafenisondernemer tusschenbeide waren gekomen, '.berustte de jongeman in zijn situatie en hernam hij zijn plaats in de rij der familieleden. De heer ,Swaan zeide, hier niet te willen oordeelen, doch een woord van hulde aan de nagedachtenis zij- j^ner overleden zuster te willen brengen, die, naar hij Jüieende, niet voldoende door de gestelde machten zou zijn beschermd en die, „wetend wat haar te wach- jteri stond, was voortgegaan de boeien te verbreken" jen die „als een schip nabij de haven was gestrand". Spr. schetste vervolgens, hoe zijn zuster op voorbeel- dige wijze had gestreden voor de rechten der vrouw 'ien hij betreurde, dat de kinderen op het oogenblilc in de handen harer bitterste vijanden waren gesteld. Intusschen zou zijnerzijds gezorgd worden, dat dit werd herriepen en ook dat haar nagedachtenis onbe- smeurd zou blijven. «Nog zeide spr., dat hij en de zijnen zouden voortgaan op den ingeslagen weg, on danks gevaren, die hun zouden bedreigen. Daarmee eindigde do tragische plechtigheid. Zondag heeft te Bergen een vriendschappelijke wedstrijd van vereenigingen van den Noord-Holland- schen Zangersbond plaats gehad. De wedstrijd was in 6 afdeelingen verdeeld en stond open voor man nen-, vrouwen- en voor gemengde koren. De jury, bestaande uit de heeren Nico Hoogewerf, Haarlem; J. P. J. Wierts, Den Haag en Jac. Bonset, Amsterdam, kende de volgende prijzen toe: 3e afdeeling mannenkoren: le prijs „Nieuw Leven", Medembljlc, 305 p. 3e afdeeling A. vrouwenkoren (bekroond), le prijs „Zanglust", St. Maartensvlotbrug, 311 punten; 2e prijs „Nieuw Leven", Medemblik, 298 p. 3e afd. A. gemengde koren (bekroond): le prijs „Tavenu", Medemblik, 348 p. le prijs „Kunst en Vriendschap", St. Maarten, 310 p. le prijs „OostvvoudV, te Oostwoud, 308 p. i 2e prijs „Zanglust", St. Maartensvlotbrug, 283 p. 2e prijs „Varia", Warmenhuizen, 289 p. 2e prijs „Zanglust", Anna Paulowna, 288 p. 2e afdeeling vrouwenkoren: le prijs „Oosthuizen' te Oosthuizen, 282 p. 2e afdeeling gemengde koren: le prijs „Koorver- eeniging Bergen", te Bergen, 356 p. le pr. gemengd koor, Zuidscharwoude, 300 p. i le afdeeling gemengde koren: „Nieuw Leven", Medemblik, 386 p. 1 „Excelsior", Dirkshorn, 370 p. „Concordia", Westzaan, 345 p. Eerewedstrijd 3e afd. A. vrouwenkoren (bekroond): j le prijs „Nieuw Leven", Medemblik, 193 p. 1 3e afd. A. gemengde koren (bekroond). 1 2e prijs „Tavenu", Medemblik, 173 p. 2e afd. gemengde koren: le prijs „Ivóorvereeniging I Bergen" te Bergen, 192 p. ALKMAAR, 1 Juni. Aanvoer 225000 kipeieren. 5658 Kg. f 5.405.70, 58 —60 Kg. f 5.50—6, 60—62 Kg. f 5.70—6.20, 62—64 Kg. f 6.10—6.30, bruine 60—65 Kg. f 6—6.70, 70000 eendeieren f 4.90—5.10. AMSTERDAM, 3 Juni. Veemarkt. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 669 vette koeien le kw. f 1.081.18, 2e kw. f 0.90—1.06, 3e kw, f 0.84^-0.86, 100 melk- en kalf oudesluis. Zondag trad in café Buisman de bekende Harmonica virtuoos de heer C. Zwanenburg op. Jammer, dat door het minder gunstige weer de belangstelling niet zoo groot was, als verwacht had mogen worden, aangezien hetgeen de heer Zwanenburg presteerde werkelijk de moeite is om aan te hooren. kolhorn. 1 Juni 285 Kg. ansjovis 98 cent per Kg., 2 Juni 187 Kg. ansjovis prijs 98 cent per Kg., 3 Juni 90 Kg. ansjo vis 94* cent per Kg. t —zuidscharwoude; Op het zangconcours te Bergen behaalde de zangver- eeniging Gemengd Koor alhier een eersten prijs met 300 punten. zuidscharwoude. De broodbakkerij van den heer a. Oud is opgeheven. De ramen zijn dichtgespijkerd, zoodat alles nu leeg staat. Hij bakt nu zijn benoodigde brood in de bakkerij van de coöperatie „Nieuw Leven" en bedient van daar uit zijn klanten. HET KABINET—BALDWIN GAAT HEEN. Vandaag dient Baldwin zijn ontslag in. Uit Londen wordt gemeld, dat gisteravond de En- gelsche minister-president, Baldwin, een vergadering heeft gehouden met een aantal van zijn ministers. Naar de „Evening Standard" verneemt, moet Bald win hebben besloten om af te treden en niet te wachten tot hij in het parlement de nederlaag lijdt. Dit bericht wordt iets later door Reuter bevestigd en vermeldt tevens dat Baldwin vandaag nog den Ko ning zijn ontslag zal aanbieden. De houding der liberalen. De Londcnsche draadlooze dienst meldt, dat de con servatieven op grond van uitlatingen., der liberalen aannamen, dat, indien de regeering aan het bewind bleef en vóór het parlement verscheen, zij terstond de nederlaag zou lijden op een motie van wantrou wen der Arbeiderspartij, zelfs al onthielden zich de liberalen van stemming. Be jongste stand der partijen. De liberalen hebben er in Schotland nog een ze tel bij gekregen en de conservatieven eveneens, zoo dat de stand der partijen volgens de jongste gege vens aldus is: Labour 287 Conservatieven 254 Liberalen 27 Onafhankelijken 8 Er ontbreken nog negen uitslagen. Een belangwekkende rede van Lloyd George verwacht. Men meldt nader uit Londen: Verwacht wordt, dat Lloyd George te Rugby, waar door den dood van den arbeiderscandidaat de verkie zing uitgesteld werd, een 'redevoering zal houden, welke onder de huidige omstandigheden bijzonder veel belangstelling wekt. Lloyd George moet bereid zijn MacDonald kans te geven het bewind te voeren, mits deze niet tracht maatregelen te'nemen, waarin de li beralen onmogelijk kunnen meegaan. De liberalen zullen hun steun geven aan elk redelijk plan om ver betering te brengen in den toestand der werkloozen. Maar de partij zal bovendien sterk aandringen op de indiening van een maatregel, waardoor het kiesstelsel wordt verbeterd. PALEISVLEUGEL TE NAPELS INGE STORT. 2 doodeiij 12 gewonden. Een vleugel van het paleis te Napels, bestaande uit vijf verdiepingen, is Zondag ingestort, Twee personen werden gedood, 12 gewond. BALANS VAN DE AARDBEVING IN PERZIë. 3253 dooden en 1121 gewonden. Reuter meldt uit Teheran: Volgens mededeeling van den regeeringsinspecteur zijn bij de jongste aardbeving in Khorassan 3253 men schen gedood en 1121 gewond; 88 dorpen werden verv woest en 6542 stuks vee kwamen om het leven, JACKIE COOGAN ONDERGAAT EEN OPERATIE. Acute blindedarmontsteking. De beroemde jonge filmartist Jackie Coogan is Za terdag plotseling ziek geworden en Zondag in ver band met een acute blindedarmontsteking geope reerd. Zijn toestand zou uitstekend zijn. EEN FINANCIEEL SCHANDAAL TE PRAAG. Millioenen-oplichterijen, Naai' de Cechoslowaaksche bladen melden, is te Praag in het ministerie van Financien een groote corruptie-af faire ontdekt. Vrijdag zijn twee ambtenaren gearresteerd terwijl Zaterdag opnieuw twee ambtenaren in hechtenis zijn genomen. Meer dan dertig ambteharen van bet mini sterie zijn aan een verhoor onderworpen. Het betreft op lichterijen, die in de millloenen loopen. MACHINEGEWEREN OP DE DAKEN TE NEW YORK. Vrees voor arbeidersonlusten. Draadloos uit Berlijn: Te New York hebben gisteren 10.000 werklieden uit de levensmiddelen^ en confectiebranche een betoo ging voor loonsverhooging gehouden, waarbij de po litie moest tusschenbeide komen en 44 personen ar resteerde. De politie, die ernstige onlusten vreesde, had sterke detachementen, eenige met pantser-auto's, op straat geposteerd en op de daken van sommige huizen machinegeweren geplaatst. EEN DECREET VAN. DEN PRESIDENT. Het B.T.A. meldt uit Parijs: Uit Mexico seint men aan de „Paris Times", dat Portes Gil, de president van Mexico, een decreet heeft uitgevaardigd, waarbij hij een eind maakt aaa den godsdienstoorlog. De voorwaarden van dit decreet, die met 1 Juni ingaan, staan de priesters toe naar Mexico terug te keeren. Do godsdienstoef*»- ningen zullen opnieuw gehouden kunnen worden. De Mexicaansche regeering heeft medegedeeld, dat zij de katholieke opstandelingen in Jalisco geheel verslagen heeft. SPOORWEGONGELUK IN SAKSEN. Vier dooden, twee gewonden. Gistermiddag stortte nabij het station Laussnitz een. wagon van een militairen trein om, terwijl een tweede ontspoorde. Vier rijksweersoldaten wei-den gedood, twee zwaar gekwetst. BEGIN VAN BRAND IN ST. PIETER. Spoedig gebluscht. Uit Rome wordt gemeld: Op het hoogaltaar in St. Pietcr brak tijdens de plech tigheden ter gelegenheid van de zaligverklaring vafi Don Bosco brand uit. Het vuur werd ccliter spoedig door brandweerlieden gebluscht,

Schager Courant | 1929 | | pagina 8