Autorijden faiers en Kooketters Fa. ff. S. NIESTAITI Zi. 8 en 8 De arbeidersregeering in Engeland. Staatsloterij. een goed portret of eerste kl. vergrooting? eb FEUILLETON VERTELLINGEN 2E Brahantsche brieven. Binnenlandsch Nieuws. Wieringen staart den Zuiderzee-arkider een belastingaanslag ttais. Da spoorweg over den afsluitdijk der Zuiderzee. Interessante opgravingen te Spanbroek Advertentiën. Jacobus, Lïeuwkje Agatha, g s. GRIN g A. GRIN-Brouwer 3 C. K00MEN Jz. 3 Q en g o A. KOOMEN-Pijper o B uur 0T- B Jan Cornelis. Leert nu H. VREDE, Boerenknech of Commensaal, een Vrouw, Boerenknecht, Wieders en wiedsters net Meisje, Smidsleerling HST KABINET GEVORMD. Naar Reuter uit Londen meldt, wordt thans officieel hekend gemaakt, dat het den arbeldersleider MacDo nald gelukt is, een kabinet te vormen. De taak, die MacDonald naar hij in zijn blad de „Forward" verklaart, zulke zware dagen heeft gekost, is dus thans voltooid. Vandaag zullen de nieuwe mi nisters naar den koning gaan om met een handkus de aanvaarding vanv hun ambten te bevestigen, nadat de conservatieve ministers heden de zegels van hun ambt hebben overhandigd. Een liberaal loopt over naar da Arbeiders- 3 partij. Een Reuterbericht meldt dat Jowitt, het liberale Lagerhuislid voor Preston, die zich bij de Arbeiders partij heeft aangesloten, aan MacDonAld een brief heeft geschreven. Daarin zegt Jowitt dat hij tot het besluit is gekomen dat de Arbeiderspartij de eenige partij is, die een doeltreffend instrument is om de door het land gewenschte hervormingen in te voeren. Het bericht van het verlaten door Jowitt van de Liberale Partij wekte groot opzien, en bevestigd wordt dat hij de post van attorney-general in de regeering van MacDonald heeft aangenomen. Trekking1 van Vrijdag 7 Juni. 5e klasse 17e lijst. No. 18395 f 31.000. No. 7301 f 3000. No. 1405 f 200. Prijzen van f 70. 254 495 789 993 1004 3025 3482 5121 5195 5232 6964 7524 8363 11542 12079 124J5 13573 14344 14589 15123 16518 16881 17201 17497 18794 18927 19453 20774 Wenscht U Dan is Uw aangewezen adres: Fotografen i» Schagen. Ons hoogst modern atelier is dagelijks, ook Zondags, geopend. HM ÉS? Menier, UI venhout, 4 Juni 1029. 'a Ben van den akker sjuust effekes naar binnen ^elóöpeii, want daar val me 'nen bui rengel uit de locht van druppels die wel op overrijp tafelperen lijken en .op oewen rug en in oewen nek uitmekaar spat ten. Toen 'k zo'n paar van die klodders op m'nen rug voel de plakken en naar boven keek om te zien hoe lang 't duren kon, toen kledderde d'r net zo'nen kwak in m'n rechterook en ben 'k 'm maar gaauw naar binnengesmeerd en maak van die gelegentheid gebruik, om jouw 'n briefke te schrijven. Op d'n akker emmen ze 't werk efkes neergeleed, want de modder spat ze daar 3n d'r oogen, zóó droog is d'n bojem en zoo permaantig klotst er d'n rengel teugenaan. Ze zijn allemaal weggekropen onder, de wagens die op 't laand staan hier-en-daar en de lui die op 't érepellaand zitten, dat teugen 't bosch aanleed, zijn as èèrdmanne- kes onder de pijnboomen gekropen. Trui ia ok naar binnen gevlucht. D'r muts lag op d'ren kop as 'nen schoteldoek, schuin naar achteren, en d'r verbraande, vergeelde haven, piekten d'r onder uit as van 'nen natten kalkkwast. Maar gin woord van kwaaijigheid, want amico, me kunnen 't zoo gebruiken ee! De wereld is zoo droog, as ge'r mee 'nen heelen grooten stofzuiger overgong, dan zoogde 'm heelegaar op... Maar, da zoude gij meschient nie denken, van die stortbuien 'houde nie veul over. Daar is 't mee 'nen pollitieken spits, die ze deus da gen overal afsteken, 'nen grooten hoop in 'nen klein potje; blekken emmers. De water valt er zóó grif uit, of ze daarboven 'n Iekske in de waterleiding emmen, en de kelder, da zijn wij, nouw vollopt. Witte wa-ge daar mee het, mee zo'n bui? 't Dringt er nie in. 't Lopt allemaal weer net .zoo tij weg ,as da-d-et naar benejen kloddert. Boom en striiik en plaant krijgt gin tijd om 't nat op te slurpen, in te zuigen, 't Glijdt er neffen af, de slooten in. Maar ollee, nie klagen maar, anders zoude denken, da 'k oew wil veurberijen op dure gruuntjes en èrepels en zo'nen geraffeneerden afzetter ben 'n nouw ok nie, al zeg 'k 't zeilevers. Want de boel staat er schoen bij, amico. 'k Ben Zondag op reis gewiest, naar Amsterdam, daar was d'n derden brak geboren en da-d-afzetseltje van mij nen stamboom moes ik toch ok 's gaan bekijken, maar toen hè'k zoo uit 't rornke van de spoorkoepee wel ge zien, da-d-et overal, bij alle boeren, net zoogoed in d'n klei as op 't zaan, 't gewas er pittig bij staat. Ollee, ik zie da-d-et al afgeloopen is mee de bui. Stren ge heeren regeeren nie laang! Die zijn te gaauw buiten asem. 't Zonneke brikt er werèndig al deur... ah! da's schoon amico, seluu, ik gaai d'n akker op; venavond de rest! Ziezoo, da-d-emmen g"ad vandaag. Da's 'nen besten dag gewiest! Toen 'k van den middag naar buiten gong en jouw briefke in d'n steek liet ,och man, toen stapte- n-ik zoo in 't Parredijs. De vogeltjes begonnen te flui ten alsof deur d'n rengel d'r keeltjes waren gesmeerd; of z'allemaal 'n pilske hadden g'ad. De kiepen nie. Da zijn geheelonthouwers. Die vuulen d'r eigen 't lekkerste in de drogte. In d'n sjekladepoeier As d'n grond as poeier is, dan graven ze'r eigen in tot onder d'r èrmen, d'r vleugels, en dan zakt er zo'n wit gerdijntje over d'r oogen en zitten ze te luieren en te bakken om 'nen rentenier nog 'n leske te geven! Neeë, dan m'n eenden. Keb nouw kiekens. Da motte zien, amico! Veral da kleine grut. Da plast daar mes die rooie roei spaantjes, die as 't ware ónder aan d'r gat hangen, deur de sloot, as groote, En die kopkes gaan op en neer of 'r 'n stalen virke in d'r nekske zit. Of ze „opgewonden" zijn. En onophoudelijk schiet da rnste- looze, eigenwijze kopke onder water, waar ze d'ren kost uit opdreggen. Net speulegoed. En as z' op 't' laand ko men en ze waggelen daar over d'n weg, dan is 't, of z'op rooie klompkes deur 't leven waggelen, 't Is mach tig aarig goed. Veral as ge veruit wit da ze straks eieren leggen as vusten zoo groot. Nouw, z'emmen de ruimte. Want z'emmen mee permissie 'n achterwerk as h Ulvenhoutsche boerenfrummes da-d-op 'n zonsverduis tering lijkt En 't gruun, amico, 't grupn aan de heggen, aan de boomen, aan de struiken, da te druppelen sting onder 't zonneke, da zag eruit alsof de natuur Zaterdag had g'ouwen. 't Glom en 't glaansde as 't koperen gereed schap onder de schouw op Zondaggemèrgen. En de locht, amico, de locht, die rook zoo lekker alsof er hondeklonje uit de locht gevallen was. D'n blossem en de blommekes en de mastenibosschen nie te vergeten, die asemden 'nen geur over heel d'n omtrek of er duzenden schoone feeën deur 't laand waren gegaan. Da's 'nen geur om razend te worren van verlangen. As ge dan 'n paar fiksche teugen asem opslokt, dan ga-d-oew bloed stroomen, oew hart klop pen, da-ge-d'r zat van zou worren. En As ge dan zoo te genieten staat, dan krijgd'nen stomp in oewen rug van Trui en... wèg feeën! „Zoude nie 's gaan beginnen, rentenier, gestaat er net te kijken mee 'n Zondagsch gezicht of ge rijstepap mee suiker het gegeten!" „Maar vindet dan nie schoon, Trui en ruukte gij nouw niks?" „Denkte soms da-d-ik 't doei, schuinsmarcheerder?" vroeg Trui en verder nog zweefden de feeën weg, die schrokken van m'nen lryjh. Affijn, webben geboft We warén jong zaaisel aan 't uitplaanten en as ge da doen kunt in 'nen natten grond, dan vlieg et werk uit oew haanden. En de plaantjes vinden na d'ry verhuis, dierekt 'n plotske, waar ze d'r eigen lekker thuisvuulen, wait ze kunnen d'r worteltjes laten smullen uit de natte èèrde en... as g'ergens komt waar ze goed opscheppen, dan bende al heel gaauw gewend, wa gij? Maar om op dieën derden brak trug te komen van Dré d'n verver in Amsterdam, kebbem dan wisten op- zuuken en 't is mee dit predukt van m'nen zeun al nèt as mee z'n medèrne schilderijen, ge wit nie of ge 't van veuren of van 'achteren, van onderen of boven mot houwen om 'm te bewonderen. Eénen bonk vleeseh en zoo mollig as 'nen vetten big. 'n Paar wangen waar z'n neus in wegzinkt en oogs- kes as knopsgotjes, dichtgedouwen as ze worren deur z'n bolle koontjes. En z'nen mond ga nèt op en neer as van 'nen tandeloozen, ouwen boer, die wa lekkers gepruufd heet. „Hoe vin u hem, vader," vroeg Lewiesie? ,,'nen schoo- nen big, Wies," zee ik, „gezond en rose as 'n vèrken" en mee da'k da zee, klokte-n-ie 'nen vollen muil mee wit schuimend goedje uit z'n strotje da-d-ee z'n vest onder 't zuur zat En terwijl Lewiese 'm afboende, pruilde ze: Bar- telemeejesie, lekke doddeke, lekker prulleke van z'n moesie, wa zegt opa van jou? Jij niet biggetje bent, hé venteke, jij niet varken, hé toeteke, jij moeders schattemanneke"... en meteen spoog ie z'n moesie weer onder d'n soep. „Och, wat heeft Bartelemeejesie toch last van 't zuur, arm honneponneke," klaagde Wies en d'ren eigen zakdoek en d'n dieën van Dré en eindelijk van d'n kleinen Dré, zatten al vol zure smurrie. Nouw ben i k aan de beurt, docht ik en haalde m'nen rooien zakdoek al veur d'n dag, maar toen 't honneponneke dieën rooien lap zag, toen zette-n-ie 'n keel open waar ons kerkkoor 'n beestje bij is vergeleken. „Nou heeft ie last van 't zuur," legde Wies uit. „Gij ok," zee ik en Ik keek naar d'r bloeske da dreef van Bartje z'n zuur. „Ge zou er ok 't zuur van krijgen, Wieske," zee ik, „as z'oew zoo aan staan te gapen en as ge eindelijk nie mee wit of ge .nouw Bart hiet of Bartelemeejesie, hondeponneke, schattemanneke, toete ke of lekker-prulleke." „Wa zegt opa allemaal, doddeke-van-'n-toeteloerisje", konserveerde Wies deur en Toeteloeris kreeg 'n kopke as vuur van 't blèren en sloeg mee z'n bloote pootjes en èrmkes of ie aan 't rugzwemmen was! „Vindet-ginnen sohoonen brak," vroeg m'nen zeun. „Da-d-is-ie," zeè ik, „daarnievan; 't is 'nen verdijd schoo nen jongen en vast en zeker 'nen blijver. Hij frit as 'nen spaaier, da-d-et 'm z'n ooren uitloopt en dat-ie ervan bulkt en hij ee-d-n paar longen as 'nen blaasbalg en werèndig ok al 'nen buik as 'nen burgemeester, 't Is 'nen gèèven stam houwer Dré, maar noemt 'm aste- blieft Bart. Want ge zuid 's zien hoe gaauw oew ote.-ge- bartelemeewes uit oew keel hangt. En gij Dré," vroeg ik m'nen oulsten kleinzeun, die nouw mee z'n zeuven jaar, daar al 'nen heelen kérel is, „bende gij nie blij mee Barte?" „Fijn!" zeet ie. „Aan Trui hè'k toch niks, met meis- sies kan je niet vechte, maar als Bart groot i3, dan gaan we lekker knokken." „Zoo, zoozoo, en hoe ga-g-et op school, mee jouw, Dempsie?" en ik trok 'm aan z'n oor. Toen kreeg ie 'n kleur as vuur, hield z'nen kop 'n bietje schuin, trok 'n gezicht of dit onderwerp benejen z'nen staand was, en zee: „ganogal, maar onderhand begint de groote fakan- sie en mag ik dan weer bij u komen, opa?" „Tuurlijk," zee 11c, en ik pakte dieën lolligen tiep 's op en zette'n- 'm op m'n schouwers. Toen ie me 's aves mee z'n vader wegbrocht naar de stasie, toen liep ie over van Ulvenhout en toen de trein wegree riep-le nog: „tot de fakansie, opa!" „En," vroeg Trui, „toen 'k thuis kwam, „hè'k teveul gezeed; is 't ginnen schoonen jongen, is 't gin beeld? Is 't gin lekker, lollig drolleke van 'n menneke? Is 't ginnen schat?" Wa zoude gij gezeed emmen in mijn plak, amico? Sjuust, da-d-eb ik ok gezeed Kom, ik schei d'r af. We gaan naar bed, 't is mer- gen weer vruug dag, Veul groeten van Trui en as al tij, gin horke minder van oewen toet a voe DRê. GEGROND ÓP HET RECHT OM FORENSEN- BELASTING TE HEFFEN. Zooals bekend geeft art.. 244a der gemeentewet de gemeente het recht om forensenbelasting te heffen van personen, die ter uitoefening yan hun beroep of bedrijf od meer dan S0 dagen aanwezig zijn in de gemeente. De gemeente Wieringen heeft aan de hand van dit artikel honderden Zuiderzeewerkers in de forensenbelasting aangeslagen. Deze arbeiders wer ken in hoofdzaak in zee op cte verschillende bagger molens, zandzuigers, sleepbooten en dergelijke vaar tuigen en komen zelden of nooit aan-den wal. De gemeente Wieringen grondt haar aanslag op de „voorloopige" indeeling van de Zuiderzeegronden, die nog ingepolderd moeten worden. In 192S is nl. voor deze te maken polders ëen „voorloopige" indee ling gemaakt, zulks opdat straks wanneer de in poldering een feit is, reeds dadelijk maatregelen ge troffen kunnen worden, die nu eenmaal in elke ge meente noodig zijn. Natuurlijk is het de bedoeling om later, wanneer inderdaad de polders er zijn, deze tot zelfstandige gemeenten te maken. Op het oogen- blik zijn deze gebieden nog water. Welnu, deze formeele en voorloopige indeeling van gebieden die er neg niet zijn, grijpt de gemeente Wie ringen aan om er forensenbelastSng uit te halen, en zelfs gaat zij daarbij zoo ver dat ook arbeiders die op het midden in zee opgespoten eilandje „de Oudé Zeug" werken worden aangeslagen. Tot goed begrip diene dat slechts een klein gedeelto van de a.s. Wieringermeer voovlocpJg b!j Wieringen be hoort.t crwijl „De Oude Zeug" éveneens voorloopig, bij Meddmblik is ingedeeld. Tegen deze aanslagen hebben tientallen arbeiders ge reclameerd en het is wel van beteekenis welk resultaat deze reclame's zullen hebben, aldus de Sliedrechtsche corr. van de „Telegraaf". De gemeente Wieringen motiveert haar aanslagen met te wijzen op de groote lasten die de Zuiderzeewerken op de gemeente leg/jen. Evenwel mogen niet. vergeten wor den de lusten die deze gemeente daardoor deelachtig is geworden en die van niet minder groote beteekenis zijn. Immers dit eiland dat voorheen beheel geisoleerd lag is nu geworden een centrum van bedrijvigheid, waarvan vooral de middenstand niet weinig profiteert. De arbeiders van het watertransport, die goeddeels uit Sliëdrecht en omgeving komen en toch reeds een zeer duur bestaan hebben van wege hun tweevoudig gezinsleven, krijgen nu bovendien nog een extra belas ting te dragen. Dat men daarmee volstrekt niet inge nomen is, is begrijpelijk en reeds gaan er stemmen op om zooveel mogelijk bij het passagieren en inkoopen Wieringen te mijden en zich te begeven -naar Medem- blik. Deze gemeente toch is minder veeleischend en slaat de menschen niet aan. De vraag schijnt gerechtvaardigd of Wieringen zich niet schuldig maakt aan een te rigoureuze toepassing der gemeentewet, zulks in strijd met den geest dier wet en de bedoeling der forensenbelasting. EEN ADRES VAN DE K.v. K. VOOR FRIESLAND. Aangedrongen op spoed. De Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Friesland heeft zich met een adres tot den minister van waterstaat gericht inzake den aanleg van den spoorweg over den afsluitdijk der Zuiderzee. Waar de voltooiing van den afsluitdijk, onvoorziene om standigheden voorbehouden, in 1933 mogelijk reeds in 1932 blijkens medcdeeling van ir. Bongaerts te ver wachten is, meent de Kamer van Koophandel er op te mogen aandringen de voorbereidingen van den spoorwegaanleg op den afsluitdijk met spoed te doen behandelen, omdat het aan de Kamer bekend is, dat het opmaken van deze plannen zeer veel tijd in be slag neemt. De weg voor het rij verkeer aldus de Kamer over den afsluitdijk zal gereed zijn zoodra de dijk klaas is, maar het is voor de provincie Friesland van het hoogste belang, dat dan ook het spoorwegverkeer over den dijk direct in werking zal kunnen treden. De volgende cijfers, schrijft de Kamer, voorkomende in het tijdschrift Spoor- en Tramwegen, jaargang 1929, geven een goed beeld van de beteekenis, welke de spoorlijn over den afsluitdijk voor Friesland voor het personen- en goederenvervoer zal hebben: van Leeuwarden naar Amsterdm via Anna Pei lowna 151 K.M., reisduur 2 u. 31, via Enkhuizen 1 K.M. reisduur 2 u. 29, via Zwolle 207 K.M., reisdui 3 u. 41; van Leeuwarden naar Amsterdam via Anna Pj lowna 190 K.M., reisduur 3 u. 10, via Enkhuizen K.M., reisduur 4 u. 32, via Zwolle 243 K.M., reisdui 4 u. 19; van Leeuwarden naar Rotterdam via Anna Pai lowna 213 K.M., reisduur 3 u. 33, via Enkhuizen l K.M., reisduur 4 u. 57, via Zwolle 235 K.M., reisdui 4 u. 09. De Kamer vertrouwt dat de minister medewerkij zal willen verleenen teneinde te bereiken, dat vaststellen der plannen voor den spoorwegaanl over den afsluitdijk en de uitvoering van de beno digde werken met zoodanigen spoed zal geschiede dat, als de afsluitdijk gereed is, ook het spoorwe verkeer, daarover kan plaats vinden. De Kamer van Koophandel heeft aan de gemeent besturen in Friesland verzocht aan het adres insteu ming te betuigen. WAT DE ZEE NU TERUGGEEFT. Kinderlijkje op Friesland's kust aangedreven. Aan de Waddenkust bij Ferwerderadeel is aangedt ven het lijk van een meisje van ongeveer 10 jaar. Ve moed wordt dat het een dochtertje is van de famil Terstegen, die in de jongste Novemberstormen de Friesche kust zoo rampzalig met een tjalk om h leven Is gekomen. Inmiddels is het lijkje, dat in verr gaanden staat van ontbinding verkeerde, op de begraafplaats te Hallum ter aarde besteld. EEN DER VROEGST BEWOONDE PLAATSEN IN NOORDHOLLAND. Te Zandwerven bij Spanbroek zijn onder leiding vi dr. A. E. van Giffen, van Groningen, en met med werking van het Historisch Genootschap Oud Wes Friesland, opgravingen gedaan, die belangrijke resulti ten hebben opgeleverd, waardoor is komen vast staan, dat deze plaats tot de vroegst bewoonde Noordholland en van Nederland kan gerekend worde Het plan bestaat deze opgravingswerken voort zetten. ZANGERSFEEST TE ALKMAAR. Het jaarlijksche zangersfeest van den Bond van Gi mengde Zangvereenigingen in Noordholland heeft jaar te Alkmaar plaats in den Stedelijken Muziektul op Zondag 16 Juni. Hiermede, geven wij kennis j van 't overlijden, door een B j noodlottig ongeval, van onzen j jongsten lieveling in den aanvalligen leeftijd van j 2 jaar en 2 maanden. Zijne diepbedroefde Ouders en Broertjes, JOH. JAC KABEL. C. A. KABEL-Janson. NICO en CHRISSIE. Ruigeweg, St. Maartensvlot- brug, Zijpe, 6 Juni 1929. Heden overleed, na een smar telijk lijden van 12 weken onze zoo innig geliefde jongste Zoon en Broeder, KLAAS, in den ouderdom van 15 jaar en zes maanden. Zijne diepbedroefde Ouders, Broeders en Zusters, D. DE GRAAF. C. DE GRAAF-v. Zoonen Koegras, Zanddijk 4, 7 Juni 1929. De terdaardebestelling zal i plaats hebben op Maandag 10 Juni a.s. vanaf het sterfhuis, des nam. 1 uur (n.t.). INPLAATS VAN KAARTEN. Geboren: Dochter van SOPH. MOLENAAR-v. d. Vliet en ALD. MOLENAAR. St. Maartensvlothrug, 7 Juni 1929. INPLAATS VAN KAARTEN. Verloo f d: GEERTJE P SIEGERS E. R. DAMSTé, N. H. Predikant. Den Helder, Sluisdijkst.raat 101. Huisduinen, Pension „Panorama", 5 Juni 1929. Met deze betuigen wij onzen har- telijken dank aan Familie, Buren en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling bij ons 25-jarig Hu welijksfeest ondervonden. G. KOSTER. J. KOSTERBroekhuizen. Dirkshorn, Juni 1929. Ondergeteekende betuigt hierbij zijn dank aan de N.V. „De Licht straal", voor de vlugge en correcte uitbetaling van zijn gewonnen prijs, groot f50. JOH. VOGELZANG, 't Zand. Dan&betuiging. Langs dezen weg betuigen onder- geteekenden voor de talrijke bewij zen van belangstelling bij hun Zil veren Huwelijksfeest ondervonden, hun oprechten en welgemeenden dank. C. WEIJ. G. WEIJvan IJ zen doorn. Moerbeek, Nieuwe ?«,icdorp, Juni 1929. COOiOC¥OGX)(X)(X)CDCX) Den 11 den Juni a.s. hopen Q X onze geliefde Ouders, x o Jb. v. d. Qort o Q D. v. d. Oort-Peijs Q q hunne 25-jarige Echtvereeni- x ging te herdenken. U Q Hunne dankbare Kinderen cn n Behuwdzoon. Q Burgervlotbrug, Juni 1929. C20C^0K50K30OC>00ï0C*0 aoaoCïOCsoGooofxxx) A Den 15en Juni a.s. hopen on- g §u ze geliefde Ouders, Behuwd- en Grootouders, Q te 't Rijp je, gem St. Maarten, Q 0 hunne 4Q*jarige Echtvereeni- 0 ging in stilte te herdenken. Q 2 Hunne dankbare Kinderen s 5 en Kleinkinderen. V. 2 N. VISSER—Grin. 2 5 B. VISSER. 0 JAN en SIMON. 0 5 Anna Paulowna, Juni 1929. .V. OOÖOGOCXJCiOaOOiOfX) OOQOOiOtXOCXlöOÖOaO a Den 12en Juni hopen onze g r geliefde Ouders, s r hunne 25-jarige Echtvereeni- M ging te herdenken. M g Hunne liefhebbende Kinderen, r X J. KOOMEN Cz. X r G. KOOMEN—Schrooder. g Winkel, Juni 1929. g rs Receptie v.m van 10 tot 1.2 q OÖCAOQOCQGOGOGOGO Met blijdschap geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon M. HOOGLANDOosterman. A. J. HOOGLAND. Oudesluis, 5 Juni 1929. P. BAAS en C. G. BAAS—Appel betuigen langs dezen weg, ook na mens de wederzij dsche Familie, hunnen hartelijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling bij. hun huwelijk ondervonden. Hoorn, Juni 1929. Pelmolenpad 6. Dankbetuiging. Met deze betuigen wij onzen har telijken dank aan Familie, Buren en Kennissen voor de vele blijken van belangstelling bij ons huwelijk ondervonden. T. KUIPER. G. KUIPER—Weij. Valkkoog, St. Maarten, Juni 1929. Getrouwd: C. K. SWAGER en M. SCHUITEMAKER, die, mede namens wederzijdschc Familie, hartelijk dank zeggen voor de belangstelling bij hun Hu welijk ondervonden. Alkmaar Juni 1929. Achterweg 27. Voor de vele blijken van deelm ming, ons betoond bij het overlijdê van onze Moeder, Behuwd- Grootmoeder en Overgrootmoeder JANNETJE DEKKER, betuigen wij onzen hartelijke dank. Uit aller naam, D. VEETER. Wieringerwaard, 5 Juni 1929. Ondergeteekende bedankt alle die van hem hebben gelasterd. C. MET, Heerhufjowaard, Zuil HOOITIJD. Billijk TE KOOP een goed we HGOÏHARE, BOERENWAGEN m raam en ponder, BAKWAGEN met hekken. Alles te bevragen bij S. N. BAI KER, Zaadmarlct 40.. Alkmaar. met Ford- en versnellingswagen Billijk tarief. Beleefd aanbevelend, NIEUWE NIEDORP. Gevraagd: goed kunnende melken, bij Ji HOOGLAND, Belkmerweg, Burger brug. Mevrouw OTERDOOM te 't Zand N.-H., vraagt ter indiensttreding 1 Juli a.s., voor dag cn nacht van middelbaren leeftijd, als eerst hulp in de huishouding. Flini tweed hulp is aanwezig Gevraagd, zoo spoedig mogelijl een bij Jn. HOEP, Burgerbrug. Gevraagd: tegen hoog loon, bij E P. ZWA GER, Molenvaart., Breezand. Er bieden zich aan: R UIG Co., Nieuwe Niedorp. Gevraagd, voor direct: Een voor den dag, of dag en nacht. ZEEMAN, Schagen. Gevraagd: Een of aankomend Smidsknecht. M. RIJSWIJK, Smederij, Marirl Schagen. Gevraagd; Een bij 11, KUIPER Jbz., Langerei' Winkel.

Schager Courant | 1929 | | pagina 12