BUITENGEWOON CONGEIT Opruiming Karpetten. PSIROL «p-weesl-eti ve'ifumii de -mud oude nied0rp. anna paul0wna. heerhugowaard. barsingerhorn. harenkarspel; Muziekiuin Schagen. 10-20% Korting. IC. Blaauboer W ARMENHUIZEN. ZÏJPE. UNGENDIIK, Mondorgelclub District V Gedurende 14 dagen Schagen. Uit onze Omgeving. uu-!iiiiamM».mM;mnWFTginrii 1*11111 IHrmWHTHl d HUI imiffl7,"r"TPMT—F—1«u*«f UM—w»11 nIMI MMMWRüBmi IIiJ'iMHHMBgfflgg^ia—BMMMB Allicht, dat hij daar in het sierlijke „mandje" rijn voor malige hoofddeksel kan herkennen. Nog een laatste blik op de stop-naaimachine, waarmee een der leerlingen, omringd door belangstellende be zoeksters, ijverig bezig is, de gaten in een servet als bij tooverslag te dichten. En als we dan in de bijkeuken nog op een lekker kopje thee onthaald zijn verlaten we de tentoonstelling, die aan talrijke bezoeksters een uurtje van genot en zeker ook tot leering is geweest Zondagavond 16 Juni a.s. van de te AMSTERDAM. 75 werkende leden. Behaalde len prijs op het Internat. Concours te Antwerpen. Reserveert dezen avond voor den Muzlelstuln! THEATER IGESZ. Deze week in theater Igesz de dol-amusante, super- eensatiefilm „De Self-Starter", met in de hoofdrol de gentleman-acteur-acrobaat, Reed Howss. Het stuk speelt eerst in 1917 toen de wereldoorlog Europa in vuur en vlam had gezet, en we aan het wes telijk front kennis maken met Reed Howes den be stuurder van een Amerikaanschen oorlogstank, welke laatste echter geen self-starter heeft, zoodat Reed er verscheidene malen uit moet om opnieuw den motor aan te slaan. Met zijn wapenmakker, Toby maakt hij dan zeer hachelijke oogenblikken door. Reed heeft zich in dien tijd voorgenomen een self-starter uit te vinden en daarmee vinden we hem negen jaar later bezig, nadat hij zonder kleerscheuren uit den oorlog gekomen is. Zijn uitvinding gelukt inderdaad maar het schijnt nog veel moeilijker te zijn deze aan den man te brengen. Hij denkt echter in mijnheer Crane, de eigenaar van de Crane-Tractor-fabrieken beslist een kooper te zullen vin den, maar deze voelt er al heel weinig voor en om van den lastigen uitvinder af te komen doen zich allerlei komische maar ook hachelijke avonturen voor. Op een keer, dat Reed voor de zooveelste maal naar Crane gaat treft hij dezen juist op het moment, dat hij voor een zeer belangrijke klant het gemakkelijke aan slaan van de demonstratie-tractor, die op het kantoor staat, en waarop Reed in 't geheim een self-starter heeft gemonteerd, tracht aan te toonen. Doch hoewel het zweet hem tappelings langs de slapen stroomt, gelukt het hem niet, den motor aan den gang te krijgen en reeds is de klant van plan, zijn order te annuleeren, als Reed ten tooneele verschijnt. En niet zoodra krijgt Crane zijn nachtmerrie in de gaten, of hij rent naar zijn bureau, grijpt een inktpot en werpt dezen den halstarrl- gen uitvinder naar het hoofd. In zijn woede heeft hij echter de juiste richting niet kunnen vinden en door een gelukkig toeval komt' de inktpot juist terecht op de startpedaal van de door Reed gemonteerde self-starter, met als gevolg dat de tractor zich eensklaps in bewe ging zet en in een minimum van tijd het geheele kan toor In een puinhoop herschapen is. Desniettegenstaande Is Crane verrukt, evenals de buitenlandsche cliënt, die meent, dat dit een echt Amerikaansche reclame is. Crane ls eindelijk overtuigd en geeft zijn bediende op dracht kost wat het kost, den inmiddels gevluchten uit vinder te achterhalen en terug te brengen. Doch Reed ls intusschen tot de verbluffende conclusie gekomen, dat de plannen betreffende zijn uitvinding voor de zoo veelste maal gestolen zijn en wel door zijn medepension gast Hicks. In een opwindende race weet hij dezen ech ter te achterhalen en na een sensationeel gevecht op het dak van een sneltrein, zich weder In het bezit van zijn papieren te stellen, waarmede hij zich op een draf naar het kantoor van Crane begeeft, die hem in ruil hiervoor een cheque voor een belangrijk bedrag ter hand stélt, al3 eerste betaling. Reed is uit de zorgen en waar hij zich thans de weelde van een eigen vrouw veroorloo- ven kan, aarzelt hij niet lang om de lieftallige Ruth, met wie hij tijdens zijn uitvinding kennis heeft gemaakt, ten huwelijk te vragen, die dezen kans niet laat voorbij gaan en met beide handen zijn vriendelijk aanbod ac cepteert. AFTAKELING. Onze oude o.l.-sdhool heeft zeker het raadsbesluit gelezen, waarin na een paar jaar een nleüwe school beloofd wordt. Ze begint zich n.1. nu wat sneller met verzakken te haasten, blijkbaar uit de nieuw gebarsten ruitjes, vooral In de binnendeuren, die het getal ver minkten, echter nog wel bruikbare verminkten, nu tot 33 hebben opgevoerd. MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was Donderdag j.1. niet groot, 67 in getal. De handel was beter dan de vorige week, een buitengewoon beest bracht 55 ets. op, gewone gang was 4553 ets., er waren trouwens beste beesten aangevoerd over 't geheel. Kalf- en geldekoeien werden heel goed verkocht, de collectie kalflcoeien was wel de moeite waard. De handel in pinken was zeer matig. In stieren was wel handel, prijzen van 3540 ets. In paarden was weinig te doen. De nuchtere kalveren waren weer gewild, met een vluggen handel, duur. De oude slachtschapen werden weer beter verkocht dan de vorige weken, deze handel was zeer goed, van 3650 gld. De handel in overhouders was, wat wij de .laatste weken niet konden noteeren, heel goed. Lam meren een matigen handel, voor den dood tot 25 gld. Veel vraag was hier niet naar. De handel in bokken en geiten was stug. De biggen waren weer een zetje hooger bij de vorige week, handel best Schrammen idem. Vette varkens prijshoudend, handel niet druk. Zouters tot 40 ets. Het was wel een andere drukte op de kippenmarkt als wij den laatsten tijd gewoon waren, de aanvoer wordt weer grooter, de prijzen waren goed. Deze week had er veel meer boter aangevoerd moeten zijn, ze was duur, met een vluggen handel. ROODVONK. In onze gemeente doet zich een geval van besmette lijke ziekte (roodvonk) voor, MUZIEKTUIN. Wij maken belangstellende lezers erop attent, dat er Zondag geen concert in den Tuin plaats heeft. Daaren tegen is er Zondag 16 Juni iets buitengewoons. Dan komt een Mondharmonica-gezelschap van 75 leden uit Amsterdam. Dit populaire muziekinstrument in groot koor is niet let3 alledaagsch, en in deze streek absoluut iets nieuws. Het belooft al zeer aantrekkelijk te zijn. Men houde dus dezen avond vrij. I-Iet gezelschap is op het Internationaal Concours te Antwerpen met den len prijs uit het strijdperk gekomen. VEREENIGING „ALGEMEEN BELANG". Vrijdagavond hield de Vereeniging „Algemeen Be lang" hare jaarvergadering, onder leiding van den heer A. M. Kossen. Er waren een 20-lal leden aan wezig. Na goedkeuring der notulen, werd medegedeeld, dat de Middenstandsvereeniging en De Hanze de ge vraagde bijdragen in de kosten van de telefoon in het Bestelhuis hadden verleend; dat vrachtrijder Breed zijn. dienst op Wicringen eenigszins had uit gebreid. Op een verzoek van den heer Baars om een bijdrage Jn de aanlegkosten van de telefoon, werd gunstig be schikt (f20.—), terwijl de kosten van de aan de ju- bileerende vereen!gingen Lycurgus en Harmonie ge schonken cadeaux werden goedgekeurd. Voorzitter deelde mede, dat te wachten is een sub sidie-aanvraag van den heer Van Scheijen van Groo- te Keeten, voor zijn autodienst, die mogelijk zal wor den uitgebreid van 't Zand op Schagen, waardoor verbinding wordt verkregen met Koegras en Helder. Op voorstel van 't bestuur wordt in principe be sloten indien noodig financieelen steun te verleenen, en het bestuur vrij mandaat verleend. De rekening en verantwoording van den penning meester, den heer Abr. Zijdewind, wordt nagezien en accoord bevonden door de heeren C. Blaauboer en W. F. Gorter.Ze sluit in ontvangst op f 388.12, uitgaaf f333.01, batig saldo f55.11. Het begin-saldo was f3.31, een vooruitgang dus van ruim f50.—. Het ledental bedraagt 250. Penningmeester wordt dank gebracht voor zijn goed beheer. De aftredende bestuursleden, de heeren C. Breet, Mr. J. A. E. Buiskool en IC Kerkmeer, worden her kozen. De heer A. M. Kossen had wegens drukke werk zaamheden bedankt als voorzitter. Na eenige stem mingen wordt in deze vacature als bestuurslid geko zen de heer W. F. Gorter. Vervolgens wordt, nadat de heeren J. Keesman en W. F. Gorter hadden verklaard, geen voorzitterschap te zullen aanvaarden, met groote meerderheid de heer Mr. Buiskool tot voorzitter gekozen, wien bericht zal worden gedaan. De heer P. Deutekom vroeg voor zijn auto-dienst SchagenKolhorn eene subsidie van f 150.Het be stuur stelde voor bij te dragen, indien het noodig blijkt; zooveel als in het vermogen ligt van A. B. Na uitgebreide discussie stelden de heeren C. Blaau boer en Schmalz voor een bijdrage van f 100 te ver leenen. Dit werd verworpen. Het voorstel van den heer Jb. de Vries om een garantie van f 100 toe te zeggen, werd bij staking van stemmen verworpen. Het bestuursvoorstel werd daarna aangenomen. Bij de rondvraag werd aangedrongen om te pro- beeren, verbetering te verkrijgen in de beurtschip persdienst op Rotterdam. Nadat de heer Keesman den scheidenden voorzitter dank had gebrachtt voor zijn arbeid, sloot de voor zitter vervolgens de geanimeerde vergadering. geven wij op alle soorten voorradig zijnde KARPETTEN Donderdagavond vergaderde de vereeniging tot bevordering van getrouw schoolbezoek alhier in het café van den heer Balk. Tegenwoordig waren 9 personen, Nadat, de voorzit ter, de heer J. Schroevers, de vergadering met een welkom had geopend en de notulen na lezing wa ren goedgekeurd, werd de rekening over het afge- loopen jaar onderzocht door de "heeren Jb. van Zoo- nen Az. en J. Biersteker en op advies van die hee ren goedgekeurd met een voordeelig saldo groot f 103,44; ontvangen was f213.11 en uitgegeven f 109.67. De penningmeester ontving een woord van dank voor zijn accuraat- beheer. De Secretaris-Penningmeester werd hierop als zoodanig herkozen. Thans kwam aan de orde het schoolfeest voor de zen zomer. Na eenige bespreking werd besloten, met de 3 hoogste klassen een reisje te maken naar Am sterdam, een boottochtje te maken om de stad en Artis te bezichtigen op 25 Juni a.s. en met de klein ste kinderen Schoorl en Bergen een bezoek te bren gen, per auto, op 2 Juli a.s. over Alkmaar langs de hertenkamp terug. Naar Amsterdam mogen 22 kin deren mede en naar Schoorl 33. Na nog eenige bespreking van meer huishoudelij- ken aard werd de vergadering, met woorden van dank, door den voorzitter gesloten. Bevaarbaar maken W.O.L.-Polder. In een gehouden bestuursvergadering van den W.O.L.-Polder is het samenstellen van begrootingen voor de nieuwe uitbreidingsplannen opgedragen aan de firma W. C. en K. de Wit, ingenieursbureau te Amsterdam. De te graven slooten zijn aangenomen op de vol gende afmetingen: van de eventueel te stichten sluis of overhaal naar de toekomstsloot 7.50 M., van den hoek bij N. Davids tot aan de brug in den Reidersweg 6 M., van cle toe komstsloot .tot mej. de weduwe Stadegaard, alsmede alle overige slooten die geprojecteerd zijn, 5 Meter op den waterspiegel. De sluis is gedacht 15 Meter lang en 3 Meter breed en de woning een dito type ongeveer als die van C. Bakker of G. Portegijs, aan de Weel. De slooten vanaf de brug in den Reidersweg tot aan den Amerik. watermolén en vanaf J. Wit Jr tot het land van Jb. Wit, zullen voor verdieping wor den aangenomen. De brug in den weg bij A. Bakker, zal van gelijke constructite moeten zijn als die bij F. Jong. Het is wenschelijk voor het welslagen der plan nen dat belanghebbenden, die belenrl zijn aan het slotgedeelte achter de bebouwde kom van 't Veld zich voorbereiden voor het zelf bekostigen der al daar noodig wordende betonnen bruggen. De diepte der slooten is aangenomen op 1 Meter, terwijl de doorgangswijdto der bruggen als die van de reeds gestichte is bepaald op 3,25 Meter. ZIJDEWIND. Bij de Woensdag 1.1. gehouden verkiezing v.-erd tot dijkgraaf herkozen de heer Corn. Bakker Jzn. te Slootgaard en tot bestuurslid.in de vacature ontstaan wegens bedanken van den heer K. Stoop Pzn. te Hecrhugowaard, gekozen de heer P. Wester Wzn. te Slootgaard. Aan de eigenaren P. Wester Wzn., N. H. Post, C. Noordstrand, Joh. Bruin Jaczn. en Gebrs. P. L. en Th. Bruin werd onder bepaalde voorwaarden vergunning verleend tot stichting een er onderbemaling ten gunste van hunne laaggelegen landerijen. Bij vaststelling van de begrooting van 1929 werd het salaris van den machinist o.m. met f 100 ver hoogd. Het is al twee Winters achtereen, dat de heer Zui- dervliet, directeur van de Handelsschool te Den Hel der, voor de leden der afd. Anna Paulowna van de Holl. Mij. van Landbouw en verdere belangstellenden een Cursus heeft gegeven ln economie. Deze Cursus had zoo zeer de belangstelling, dat het aantal deelne mers en deelneemsters steeds grooter werd. Om het aangename aan het nuttige te verbinden, werd hij besloten met een excursie, het vorig jaar naar Den Helder en Huisduinen, die jaar naar het eiland Texel, telkens onder leiding van den heer Zuidervliet. Woensdagmorgen dan gingen de cursisten met hun dames, tezamen ruim 40 personen, in een tiental auto's naar Den Helder, waar de leider zich bij hen aansloot, benevens de heer Van Willigen, die steeds een groote belangstelling voor den Cursus heeft betoond. En toen ging het, met een der fraaie, geriefelijke salonbooten der N.V. Texel's Eigen Stoomboot-Onderneming, op Texel af. Het weer was uitstekend, een heerlijke, zon nige dag, niet te warm, niet te koel en het tochtje over het Marsdiep was dan ook in één woord verrukkelijk. Bij aankomst te Oudeschild stonden aan de haven een tweetal uitstekende autobussen van de firma Boekei gereed, die het gezelschap dien dag uitstekende dien sten zouden bewijzen. Herhaaldelijk echter werden de auto's verlaten, om de mooiste of meest belangwek kende plaatsen van het eiland in oogensohouw te ne men en de leider bleek uitstekend te weten, waar men de fraaiste vergezichten had. Aan Den Burg werd koffiegedronken en vandaar ging het naar De Koog, waar, in het fraaie, geheel modern ingerichte Badhotel, de lunch werd gebruikt. Texel is nu eenmaal vermaard als vogeleiland en on der geleide van een jachtopziener werd dan ook een tocht naar een der vogelbroedplaatsen gemaakt, zoo dat op deze excursie, dank zij de hulp der moderne ver voermiddelen, een wel vluchtig, maar toch voledlg beeld van het Texelsche landschap met zijn afwisseling van zee en strand, moeras en duin, weiland en dennebosch werd verkregen. Op den terugtocht werd het vriende lijke Den Burg nog eens aangedaan om er de thee te gebruiken en toen ging het weer havenwaarts, waarna men tegen 6 uur weer te Helder arriveerde. Alvorens echter uiteen te gaan, bezweek het gezelschap voor den vriendelijken drang van den heer Van Willigen, om in hotel Den Burg nog een oogenblik zijn gast te willen zijn. De voorzitter der afdeeling sprak hier en hij hield zich overtuigd uit naam van allen, zijn voldoening uit over de welgeslaagde excursie die door zulk schitte rend zomerweer was begunstigd. Hulde bracht spr. aan twee gewichtige bestuursleden, n.1. den penningmeester en den volijverigen secretaris, die zeer veel voorberei- dingswerk had moeten verrichten. Bovenal echter bracht spr. hulde aan den heer Zuidervliet, in wlen de afdeeling zoo gelukkig was geweest, een zoo voortref felijk en bezielend leeraar te mogen vinden. De heer Zuidervliet antwoordde, dat hij op de cur susavonden steeds met genoegen naar Anna Pau lowna was gekomen, omdat de groote belangstelling die hij daar bij zijn voordrachten mocht ondervin den, hem zijn taak zoo hoogst aangenaam maakten. Natuurlijk werd de heer Van Willigen bedankt voor zijn gastvrijheid, die daarop antwoordde dat hij slechts een klein bewijs had willen geven van zijn groote sympathie voor een vereeniging. die zooveel doet voor de ontwikkeling harer leden, als de afd. der Holl. Mij. van Landbouw te Anna Paulowna. Ten slotte voerde nog even de secretaris het woord, die, waar hij hier vandaag zoo eenigszins landbouw, wetenschap, handel en pers bijeen zag. den wensch uitsprak,- dat deze blijvend mochten samenwerken tot aller heil. Toen gaf de onverbiddelijke voorzitter het sein tot vertrek, de auto's wérden weer bestegen en daarop ging het gezelschap uiteen. Vrijdagmorgen omstreeks 10 uur reed de heer Seig- nette van Beverwijk met zijn auto in de Molenvaart. Hij zelf was er spoedig uit, terwijl de auto gelicht werd door den heer K. Jonker. De rijtoer voor de Ouden van Dagen zal ditmaal niet gelden Schoorl en Bergen, zooals het vorige jaar, maar de tocht zal gaan door Waard en Groet polder naar Hoorn. Hier zal eenigen tijd vertoefd worden en verder zal dan de route genomen worden door Beemster en Schermer naar Alkmaar, waar op nieuw eenigen tijd zal worden doorgebracht. Het is de bedoeling, 's morgens 10 uur af te rijden en dan 'niet te laat thuis te komen. Den eersten keer moesten allen, die voor deelname in aanmerking kwamen persoonlijk bezocht worden, wat natuurlijk, gezien de groote afstanden hier ter plaatse, gevoegd bij het groot aantal delenemers, verbazend omslachtig was. Ditmaal meent men de zaak heel wat vlotter te doen verloopen, door alle oudjes een dubbele briefkaart te zenden. Zij hebben dan op de antwoordhelft slechts op te geven, of zij al dan niet aan den rijtoer wenschen deel te nemen. De tocht was reeds vastgesteld op 3 Juli a.s, maar daarbij was niet aan de verkiezingen gedacht. Thans zal de datum spoedig nader worden vastgesteld. Aan den aannemer A. A. Schouten is opgedragen het bouwen van een woonhuis aan de Zandvaart, voor rekening van den heer J, Smedinga. De Vereeniging tot bevordering van getrouw Schoolbezoek hield hare jaarvergadering in het lo kaal van den heer Rus. Ze stond onder leiding van Burgemeester Van Slooten, die haar met een woord van welkom opende cn hoopte op aangename bespre kingen. De heer A. Kooij Cz. las daarna de notulen, waaruit ons bleek, dat mevr. Bomrnezij als eerste vrouwelijk bestuurslid zitting had genomen. De notulen werden onder dankzegging goedgekeurd, waarna de heer W. Molenaar het woord verkreeg voor de rekening en verantwoording. Hieruit bleek, dat de totaal ontvang sten hadden bedragen f544.96, de uitgaven i'433.59>s, alzoo een batig saldo van f 111.3634 Nadat de reke ning was nagezien en met de bescheiden vergeleken door de h.h. Jac. Kostelijk en H. A. M. Wuijs, ver klaarde eerstgenoemde, dat alles in goede orde was bevonden, zoodat tot goedkeuring werd geadviseerd. Hiertoe werd besloten. De penningmeester en de com missie ontvingen den dank der vergadering. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werd voor school vier aangewezen de heer C. Haringhuizen en voor school drie de heer G. Jongejans te Waarland. Hiermee was men gekomen tot de hoofdschotel dei- agenda: Bespreking schoolfeest, welke tot zeer lang durige discussie aanleiding gaf. Wel was men het'er spoedig over eens een rijtoer met autobussen te hou den, doch met betrekking tot de vraag waarheen? kwamen verschillende voorstellen naar voren, onder aanvoering van verschillende argumenten voor ieder voorstel. Ten slotte kwam het tot stemming, wharbij zich een zeer groote meerderheid -verklaarde voor een tocht naar Wijk aan Zee, terug over Bakkura naar duin en speeltuin te Bergen. Doen zich bezwaren voor van financieelen of anderen aard, dan zal door ht Dagel. Bestuur een korter route worden vastgesteli Tevens werd door stemming uitgemaakt, dat het feei zal plaats hebben tusschen 8 en 15 Juli. Aan het Daj Bestuur werd de verdere voorbereiding opgedragei Nog werd vastgesteld het bedrag per kind voor cot sumptie en de tijd van afrit, nl 9 uur zomertijd va den Rustenburger weg. Bij de rondvraag werd voorgesteld den dag na hi schoolfeest een halven dag school te houden. De voorzitter stelde echter voor den morgen school tijd een uur later te stellen, waarmee men zich algi meen kon vereenigen. Voorts werd nog besloten in het vervolg de vei; gadering te openen uiterlijk een kwartier na het uu van uitschrijving cn om, indien de financieën dit toe - laten, weer over te .gaan tot het uitreiken van ee diploma aan de leerlingen, die bij het verlaten de school daarvoor in aanmerking komen. Hierna werd tot sluiting overgegaan, waarbij d voorzitter dankte voor aller medewerking en dei wensch uitsprak, dat door begunstiging van moo weer het schoolfeest uitstekend zal mogen slagen. Onze lezers worden attent gemaakt op de advertentli in dit blad en de aan ingezetenen verzonden uitnood! gingen tot het bijwonen eener „Electrische Kookdemon stratie, die vanwege het Provinciaal Electriciteitsbe drijf van Noordholland zal worden gehouden op Dlns dag 11 Juni 1929 bij H. Slikker en Donderdag 13 Jun in het Patronaatsgebouw. Gezien het groote succes, dat deze demonstraties li Westfriesland hadden, waar vaak bij de honderd hul« vfouwen met groote aandacht de boeiende voordrach van Mevrouw Roersch uit Bloemendaal volgden, kun nen onze lezers er op rekenen een gezelllgen en leer zamen middag te zullen hebben. Nu het vastrechttarief van het P.E.N. met 1 Januar 1929 is verlaagd van 10 cent op 5 cent per K.W.U., lig gen tal van toepassingen der electriciteit binnen vele bereik. Ook maakt het naohtstroomtarief van 8% ct per K.W.U. mogelijk om automatisch met electricitel water te koken, veevoeder te stoomen en de wasch t( doen. In verband met het vertoonen van al deze nieuwi toepassingen, ook voor het boerenbedrijf, zullen ook dl heeren welkom zijn. Door den Hoofdinspecteur van den Arbeid is aan A van der Welle en Co., onder bepaalde voorwaardei vergunning verleend tot het doen verrichten van over werk in de smederij te Kolhorn. De in de laatstgehouden vergadering van D.O.G samengestelde Commissie, belast met het organlseerei der Floraliatentoonstelling, is Donderdagmiddag over gegaan tot het uitreiken der plantjes aan de deelnemen KOLHORN. Zondag hield de Federatie Hollands Noorden, van dei Bond voor Staatspensionneering een Ringlanddag, me medewerking van de plaatselijke muziek-, zang- en gym nastiekvereenigingen. Wegens het slechte weer kon hel op het land niet plaats hebben, en werd het programmi afgewerkt ln de zaal van mej. de wed. Jb. Jonker. Begonnen werd met een optocht, die door den velei regen niet voltooid werd. De zaal was staande vol, doe er werden maar 150 entree-bewijzen verkocht. De heer De Vries opende deze bijeenkomst met eei woord van welkom, zette uiteen, beginsel en doel va» den bond. haalde tevens aan den schitterenden arbei dersvooruitgang in het Engelsche kabinet, en gaf het woord "aan den eersten spreker, den heer Dorhout uit Hoorn; deze was plaatsvervanger voor den heer Dilllng van Rotterdam, die wegens familieomstandigheden ver hinderd was. De heer Dorhout is bondsspreker en zette in een warm betoog uiteen, den strijd voor het premievrij staatspen sioen. Als tweede spreker trad op Dr. I. H. J. Vos, vaa Amsterdam. De derde spreker was de heer W. v. d. Wall van Helloo De redevoeringen werden afgewisseld door muziek, zang en gymnastiek. Na afloop sloot de heer De Vries deze bijeenkomst, zijn hartelijken dank uitsprekende aan allen, die hadden medegewerkt tot het slagen dezer bijeenkomst. De levering van 310.000 stuks straatklinkers voor de Banne Harenkarspel is opgedragen aan de N.V. W. F. Stoel en Zn.'s Bouwmateriaalbedrijf te Alkmaar, voor f 28.75 per 1000 stuks. Aan den dienstplichtige F. Stoop van de lichting 1928 is met Ingang van 2 Juli e.k. voorgoed vrijstelling van dienstplicht verleend wegens kostwinnerschap. DIRK5HORN. Aangezien door de gewijzigde omstandigheden niet meer voldoende paarden en rijtuigen beschikbaar kun nen worden gesteld, heeft de commissie voor het school feest besloten, den rijtoer geheel per bus of auto t« doen en de route iets uit te breiden, door er Alkmaar in op te nemen. Uit den aard der zaak zullen nu, be halve de kinderen, uitsluitend de leden der commis sie worden vervoerd. ST. MAARTENSBRUG. Donderdagmiddag geraakte in een onbewaakt oogenblik het jongste zoontje van den heer J. Ka bel alhier al spelende te water en verdronk. Alle pogingen om de levensgeesten van het lieve kerel tje op te wekken mochten helaas niet baten. GEMEENTE ZIJPE, Ingeschreven van5 tot en met 7 Juni 1929. Geboren: Jan Cornelis, zoon van Adriaan Jan Hoogland en Maartje Oosterman. Lieuwkje Agatha, dochter van Aldert Molenaar en Sophie van der Vliet. Overleden: Jacobus Johannes Kabel, 2 jr., zoon van Johannes Kabel en Cornelia Alida Janso». EEOEK OP LANGENDÏJK. Onze vroegere predikant bij de Chr. Geref. Gert- Ds. J. de Bruin te Vlaardingcn, heeft het beroep naar Baarn aangenomen. ZUXDSCHARW OUDE. De heer A Kist Az. is benoemd bij de stikstoffa- briek van Hoogovenbedrijf te IJmuiden, bij de af deeling Boekhouden en Administratie. ZUIDSOHARWOUDE. Rectificatie. Men deelt ons van bevoegde zij-de mee, dat het bericht, in ons Donderdagnummer ge plaatst, als zou er verdenking gerezen zijn tegen zekeren W. uit Oudkarspel in verband met de ge pleegde inbraak alhier, onjuist is. De eerlijkheid van W., die hier door het publiek werd genoemd, is bij de politie boven elke verdenking verheven. OUDKARSPEL. Onze bekende tooneelvereeniging „Jong Leven" ii uitgenoodigd om ter gelegenheid van de kermis ta

Schager Courant | 1929 | | pagina 16