he uitbarsting van den Vesuvius. WIERINGEN. WINKEL. een ontzettende lava-massa uitgeworpen. Gemengd Nieuws. De belastmgknoeierijen te Praag. Ondergroudsche brand te Londen. Ernstig verkeersongeluk te New York. Italië en het Vatikaan. Marktberichten. Predikbeurten. Hoogwoud en te Winkel een uitvoering te geven. In November a.s. hoopt de vereeniging haar vijfjarig bestaan to herdenken. De uitvoeringen ter gelegenheid van haar vijfjarig bestaan zijn vastgesteld op 3 en 5 November a.s. Alsdan zal worden opgevoerd: „De vertraagde nacht" (In Pyama). Herhalingsoefeningen. Aan W. J. Matla, is door den minister van defen sie vrijstelling verleend van opkomst onder de wa penen voor herhalingsoefeningen. Ongeval. Op de houtzagerij alhier is dezer dagen een onge luk gebeurd. De heer B., die werkzaam was aan de zaagmachine, werd op een zeker oogenblik door de zaag gegrepen. Zijn arm raakte hiertusschen en werd ernstig gewond. Dr. Vogelenzang verleende de eerste hulp, waarna de heer B. direct naar het zie kenhuis te Alkmaar werd vervoerd. NOORDSCHARWOUDE. Door ziekte van éen der leden zal de Harmonie „Excelsior" a.s. Zondag niet naar een Muziekconcours in Amsterdam gaan, doch dit uitstellen tot Zondag 23 Juni. ZUIDSCHARWOUDE. Dat de afdeeling ZuidscharwoudeBroek op Langen- dijk van den Bond voor Staatspensionneerlng een goed werk deed met een autó-rit te organiseeren. bleek wel, toen gistermorgen een 80-tal rentetrekkers uit beide ge meenten met opgeruimde gezichten en in prettige stem ming plaats namen in een 15-tal luxe-auto's en 1 auto bus van de firma Kok en Tuinman. En nog meer bleek dit tijdens de reis door het mooiste gedeelte van Ken- nemerland, toen zonder uitzondering, de oude werkers blijk gaven van een prettige stemming, die uitdrukking gaf aan hun gevoel: „nu zijn we ook eens uit en echt ook." Bezocht werden verschillende plaatsen in Kenne- merland, tusschen Alkmaar en Haarlem, Velzen, Zand- voort, Kraantje Lek. Over Castricum en Bakkum, langs Bergen ging het huistoe, waar men ruim 8 uur 's avonds arriveerde. „Het wijzertje rond" waren.de oudjes van huls geweest; 132 K.M. hadden ze afgelegd. De tocht werd door mooi weer begunstigd, alleen re gende het 's avonds toen de relsgenooten thuiskwamen. Daardoor was het niet mogelijk om allen' bij het café van den heer Kramer te verzamelen, en kon het dank woord aan allen, die hadden meegewerkt, om dezen autorit te doen slagen, niet worden uitgesproken. 9 De Voorzitter van de afdeeling verzocht ons daarom, langs dezen weg oprechten dank uit te spreken namens de 80 oude menschen aan de luxe-autohouders voor het gratis beschikbaar stellen van hun wagen; aan de milde gevers van Zuidscharwoude, en Broek op Langendijk, door wier finantieëlen steun het mogelijk was deze reis te bekostigen, aan de bestuursleden der afdeeling, die geen moeite en tijd hebben gespaard, om alles in de puntjes te regelen. Moge deze autotocht er aan hebben meegewerkt, bij velen het inzicht te doen postvatten, dat de jongeren hebben mee te helpen om het lot onzer ouden van da gen zoo licht mogelijk te maken; niet te vergeten, dat zij het zijn geweest, die de maatschappij hebben opge bouwd en dat zij dus niet slechts reecht hebben op onze dankbaarheid, maar in het bijzonder op onz^n steun, onze hulp, onze dienstvaardigheid. De Bond van Staats- pensionneering strijdt voor een onverzorgden ouden dag, maar wil door zijn indirecten Invloed meewerken, om, zonder het bezit van het staatspensioen, den ouden dag zoo licht en helder mogelijk te maken. In de Vrijdagmiddag jl. gehouden raadsvergadering werd medegedeeld, dat bij informatie was gebLeken, dat een bestuur van een bijzondere school niet yer- plicht was genoegen te nemen met een aangewezen gedeelte van een andere school. Aanvraag om gelden voor den bouw van een bijzon dere Lagere School te Den Oever, werd in handen van B. en W. gesteld. Het voorstel van B. en W. tot verhooging van de jaarwedde van den correspondent der arbeidsbe middeling, werd, na comitévergaderinig, met 9 tegon 2 stemmen verworpen. De maailoonen zoowel ajs de verkoopsprijzen voor zeegras werden eenigszins verhoogd Besloten werd tot opruiming van de handbrand spuiten. Tot onderwijzeres te Westerland werd benoemd mej. Glaser, te Hippolytushoef mej. Dito, tot onderwijzer te Oosterland, de heer Jasperse, te Hippolytushoef de heer De Jong. Bij de rondvraag werd o.m, door den heer Oden een voorstel gedaan cm den aftrek voor noodzakelijk le vensonderhoud te verhoogen, n.1. voor gehuwden van f 600 op f 800, voor ongehuwden van f 400 op f 600. Dit voorstel werd aangenomen met 7 tegen 4 stem- Naast de bestaande leden van de gymnastiekvereni ging „Sparta" heeft zioh een afdeeling van gehuwde en ongehuwde dames gevormd, welke werkt onder leiding van mej. Seipers van Nieuwe Nledorp. Dez eafdeeling staat in het teeken der belangstelling en telt reeds 23 leden. Het bestuur van Sparta besloot zich uit te brei den met twee leden dezer afdeeling. waartoe werden benoemd de dames G. StrijkerMolenaar en K. E. de Ridderde Zeeuw. De dienstplichtige A. van Dijk, der lichting 1929, is op geroepen om op 28 Augustus a.s. bij de Zeemacht te wor den ingelijfd. De Postduiven-vereeniging „Steeds Verder" alhier hield Zondag 2 Juni een vlucht van Orleans (Frankrijk), afstand 560 KM., loslating 6.30 uur. 1. P. Strobbe, 14 uur 27 min. 14 sec; 2. F. v. Kempen 14 uur 44 min. 42 sec.; 3. C. Hoep 15 uur 6 min. 14 sec.; 4. P. Strobbe 15 uur 36 min. '54 sec.; 5. C. Hoep 16 uur 17 min. 4 sec.; 6. F. v. Kempen 16 uur 24 min. 52 sec.; 7. F. van Kempen 16 uur 31 min. 37 sec.; 8. N. Wijn 18 uur 13 min. 20 sec. Zondag 9 Juni vanaf Creil (Frankrijk) afstand 410 Kilometer. J HEVIGE EXPLOSIES IN DEN KRATER. Een gloeiende lavastroom van kilometers lengte. Nadat Dinsdag de werking van de Vesuvius eenigs zins was geluwd, is Woensdag de uitbarsting opnieuw begonnen. Behalve gloeiende lava, stoot de Vesuvius ook asch, rook, steenen en vlammen uit. Volgens deskundigen is reeds bijna 10.000.000 M3. lava uitgestort. De lavastroom heeft een lengte van 5 K.M. Volgens prof. Maladra is deze eruptie van de Vesuvius de hevigste sedert 1810. Er zijn reed3 enkele slachtoffers.. De autoriteiten, die eerst van meening waren, dat de uitbarsting niet meer was, dan de gewone verhoogde voorjaarsactiviteit, hebben dan ook alle maatregelen ge nomen om de bevolking te hulp te komen. De onderse cretaris van publieke werken, Crollalanza, vertoeft in Napels, en Mussolini zeif volgt de eruptie eveneens van nabij. De bevolking zelf is kalm en hoopt nog steeds, dat de eruptie zal eindigen voor de lavastroomen haar wonin gen hebben bereikt. In de kerken wordt gebeden, pro cessies, waarin relikwieën meegedragen worden, doen hun rondegang. Hoewel talloozen op het oogenblik dak loos zijn is de eigenlijke schade nog slechts gering, daar er slechts een dozijn huizen is vernield, wat wijngaarden en boomen. Terzigno, met zijn 7000 inwoners, is het eeni- ge belangrijke centrum, dat werkelijk gevaar loopt, hoe wel de lavastroom de neiging vertoond naar links om te buigen, zoodat er nog eenige hoop blijft, dat de stad gespaard zal worden. De ontruiming der omliggende plaatsen. Studenten door een aschregen verrast. Woensdagmiddag werd het volgende bericht verzon den: Verschillende kleine plaatsjes, die in de onmiddellijke nabijheid van den berg lagen, zijn reeds'ontruimd. Een groep studenten, die van het observatorium van den Vesuvius vertrokken was om de uitbarsting van nabij waar te nemen, is door een asch- en steenenregen verrast De studenten vluchtten, waarbij eenigen vielen en gekwetst werden, zoodat zij niet verder konden. De anderen verdwaalden. Het is echter een troep carabinieri mogen gelukken de studenten ln veiligheid te brengen. Er is een streng verbod uitgevaardigd het uitbarstings- gebied te betreden. Behalve deze studenten, van wie er enkelen thans in het ziekenhuis verpleegd worden, is een oude man, die zijn huis niet wilde verlaten, overleden door een hart verlamming tengevolge van de buitengewone hitte. Verschillende boeren weigeren hunne woningen te ver laten en moeten door de militairen met geweld verwij derd worden. Zoo moest o.a. een vrouw worden wegge dragen, die beweerde dat haar vader, die bij een vorige uitbarsting van den Vesuvius om het leven was gekomen een testament had nagelaten, waarin hij zijn afstamme lingen verbood om ingeval van een nieuwe uitbarsting hvn huis te verlaten. De allesverwoestende lavastroom. Tot ln Napels kan men do gloeiende Iavablokken zien, die de lucht worden Ingeslingerd. In den nacht van Woensdag op Donderdag is de uit barsting met onverminderde kracht voortgezet. Groote blokken steen, waarvan sommige naar schatting eenige honderden kilo's zwaar, werden de lucht ingeslingerd! Een geweldige vuurkolom schoot als een brandende geyser omhoog tot een hoogte van circa vijfhonderd me ter boven den krater, terwijl wolken rook en gas een dubbele hoogte bereikten. Een regen van gloeiende asch daalde over de geheele helling van den berg neer; een lichte bries woei de asch mijlen ver heen. De uitbarsting was cmstreeks middernacht zoo hevig geworden, dat van Napels uit de gloeiende Iavablokken konden worden waargenomen, wanneer deze in de lucht werden geslingerd. Deskundigen verwachten intusschen een spoedig einde van de uitbarsting. Het aantal nieuwsgierigen, dat naar het gebied van de uitbarsting stroomt, is zeer groot Na het sluiten der fabrieken trekken duizenden uit de omliggende steden en dorpen naar Terzigno om het verwoestings- werk gade te slaan. Met groot lawaai werkt de lava stroom zich door tuinen en over wijnbergen. Huizen worden eerst omsingeld en dan weggeschoven en ver woest. Het kraakt en even later wijzen stofwolken de plaats aan, waar een huis stond. Filmoperateurs zijn in groot aantal aanwezig, om te trachten het ontzaglijke natuurverschijnsel op de film vast te leggen. Ook worden pogingen gedaan om klankfilms te ver vaardigen, om het gedonder van de uitbarstingen op te nemen. In noeverre deze opnamen zullen slagen, moet worden afgewacht. Vermindering in heftigheid. "Donderdagavond werd gemeld: In de omgeving van Terzigno heerscht Ifhans rust. De ter assistentie gezonden troepen kunnen eenigszins van de vermoeienissen van het reddingswerk uitrusten en hebben slechts patrouilledienst te doen, aangezien de lavastroom sedert eenigen tijd tot stilstand is geko men. In totaal zijn tot nog toe 75 boerderijen geheel of gedeeltelijk vernield. Ook de post- en telegraafdienst staat stil. Hoewel de schade nog niet te overzien Is, voert het bestuur van Terzigno met de autoriteiten reeds besprekingen over den wederopbouw der vernielde gebouwen. De aarsbisschop van Napels, kardinaal As- calesi, bezocht Woensdag tijdens de heftigste uitbarsting Terzigno en zegende de bevolking. De voorzorgsmaatregelen, zooals de ontruiming der dorpen, zullen nog eenigen tijd in werking blijven. Overigens doen zich verschillende verschijnselen voor, die er op wijzen, dat de lava aan het afkoelen Is. Men hoopt, dat de uitbarstingen geen verdere schade meer zullen aanrichten. Het oinfie der erupties? vernielingen. De balans der De activiteit van den vulkaan heeft nog, naar gister uit Rome gemeld wordt, den heelen nacht geduurd, doch in steeds mindere intensiteit. Naar alle waar schijnlijkheid is dus thans het einde van de uitbar sting nabij. Het officieele bulletin van prof. Maladra vermeld de, dat behalve bij twee of drie der jongste explosies, die van golvende aardbevingen gingen vergezeld, het uitvloeien van lava uit den massieven krater prac- tisch geëindigd was. Verschillende teekenen, die op vermindering der eruptie wijzen, zijn waargenomen, ofschoon, zooals prof. Maladra zeide, een besliste voorspelling nog onmogelijk is, wijl het leven der vulkanen nog vol geheimen is. Op het laatste moment is Terzigno dus aan don reeds voor zeker gehouden ondergang ontsnapt. Het thans weer herademende volk uit zijn dankbaarheid ingebedon en ten zeerste getroffen door deze redding, vooral omdat de lavastroomen bijna onmiddellijk op hielden te vloeien, nadat kardinaal Ascalesi, de aarts bisschop van Napels, met opgeheven crucifix den lava stroom tegemoet gaande, met het volk bad voor het behoud der plaats. De kleine kerk San Antonio werd gespaard, doordat de lavastroom juist voor het kerkje zich in tweeën splitste. Van officieele zijde wordt de oppervlakte vrucht- ha.ar land, die door de lava is verwoest geschat op 125 morgen, waarvan ongeveer 100 morgen beplant waren met wijngaarden, moestuinen en boomgaarden en de rest met bosch begroeid was. Ongeveer 50 huizen zijn verwoest, waardoor 87 huisgezinnen dakloos zijn, terwijl ook de watereser voirs van Terzigno vernield zijn. Hoe hoog de schade in totaal is, is nog niet offi cieel geschat, doch men meent te weten dat deze in ieder geval verscheidene millioen lire beloopt. De bevolking ondergaat dit alles met bewonderens waardige kalmte. Nog een andere vuiksen toen! tcekoaen van actis. Volgens een draadloos bericht uit Napels is sedert Dinsdag in den half uitgedoofden vulkaan van Poz- zuli een zekere werkzaamheid waar te nernen. Se dert de eruptie van den Vesuvius stijgen daar sterke zwaveldampen omhoog. ONTPLOFFING IN EEN OLIERAFFI NADERIJ. Vele gewonden, groote schade. V.D. verneemt uit New York: In een olieraffinaderij te Braintree ((Massachu- setts) hebben twee geweldige explosies plaats gehad, die een sphade van vele millioenen dollars hebben aangericht. Honderden huizen in de omgeving moes ten worden ontruimd, terwijl talrijke personen ver wondingen opliepen. Er zijn echter geen dooden te betreuren. EEN FABRIEK VERWOEST. Een kotel 130 m. de lucht in. Reuter meldt uit Nieuw-Orleans: In een fabriek van chemische produc.ten aan de Mississippi stroomopwaarts van Nieuw-Orleans had een ontploffing plaats. Een persoon werd gedood, tien personen werden gewond. Het geweld der ont ploffing slingerde een grooten ketel door het dak heen tot aen hoogte vhn ongeveer 130 meter. De fa briek zelf werd totaal verwoest. DE WOERO MAROE NIET IN BRAND. Het sowjet-telegraafagentschap heeft uit Wladi- woskow bericht ontvangen, dat de Woero Maroe, het Japansche stoomschip, dat brandend gezonken zou zijn, haar reis onbeschadigd voortzet. De berichten over het vergaan zijn uit de lucht gegrepen. DE ONTPLOFFING TE SPILIMBERGO. De explosie in het munitiedepot te Spilirabergo, in Italië, waarbij 12 arbeiders gedood werden, heeft nog meer slachtoffers geëischt. Woensdagavond zijn vier arbeiders aan de bekomen verwondingen over leden. Drie arbeiders bevinden zich nog in levens gevaar. DUITSCH ARBEIDSCONFLICT GEëINDIGD Zes maanden gednnrd. In het Duitsche houtbedrijf is aan den loonstrijd die zes maanden heeft geduurd en 120.000 arbeiders werkeloos maakte, een einde gekomen. Op voorstel van den scheidsrechter zijn de partijen overeengeko men een nieuw collectief contract te sluiten, dat tot 15 Februari 1931 zal duren en de arbeiders een loons- verhooging van gemiddeld 5 pet. toekent. UITSTEL VAN BETALING TEGEN PROVISIE. Wat door de ambtenaren op zak gestoken werd. Het ministerie van financiën heeft een officieele mededeeling verspreid nopens het geval van corrup tie, dat eenige dagen geleden bij het ministerie van financiën is ontdekt Een aantal ambtenaren had n.1. zijn positie misbruikt om een provisie van 10 a 15 procent te eischen van hen, die om kwijtschelding van belasting verzochten. Deze provisie was voor het onderzoek en werd berekend over het kwijt te schel den bedrag. Volgens de officieele mededeeling zijn 9 ambtenaren wegens deze zaak in hechtenis genomen; drie van hen zijn intusschen weer op vrije voeten gesteld. Een veel grooter aantal lieden zal echter voor de rechtbank gedaagd worden. Vooral een 32-jarig ambte naar van de kanselarij, Wenzel Schneider, wordt bij deze zaak genoemd. In zijn buis zijn drie spaarbank boekjes gevonden met een waarde van tezamen 225.000 Kr. Verder zijn een sleutel vaiK een banksafe en 'verscheidene verdachte aanteekenlngen in beslag genomen. Bij een bank heeft Schneider 100.000 Kr. gestort als dekking voor eventueele verliezen ter beurze. Zijn de betrekening was met een miljoen Kr. belast. Het ministerie van financiën spreekt tegen dat Schneider en de andere schuldige ambtenaren met hun corruptie miljoenen zouden hebben verdiend. In een speciaal geval heeft Schneider echter wel 150.000 kr. provisie opgestoken. Het merkwwaardige was, dat.de man volstrekt geen invloed op de kwijtschelding van belstingen kon uitoefenen, zoodat hij een belooning of provisie opstreek voor dingen, waaraan giij part noch deel had STORING VAN DEN TELEFO ONDIEST. Een ondergrondsehe brand op de Theemsembankment was oorzaak dat Donderdagavond duizenden telefoon verbindingen onderbroken werden. Vooral de redactiebureaux der nieuwsbladen werden dcor dezen brand getroffen: hun telefonische verbindin gen met binnen- en buitenland waren geheel afgesneden De brandweermannen die in de tunnel waarin do electrische kabels, gas- en waterleidingbuizen liggen, binnendringen, moesten gasmaskers gebruiken om den brand te kunnen blusschen. Het verkeer over de brug van Blackfriars moest een half uur stilgezet worden, omdat er brandslangen uit gelegd waren. Omtrent oorzaak en omvang van den brand zijn nog geen bijpzonderheden bekend. AUTO OP HET TROTTOIR GEREDEN. Drie menschen gedood. Gistermiddag is op het Worringerplein bij het Cen- traal-station te Dusseldorf een vrachtauto op 't trottoir gereden. Drie menschen die onder het gevaarte raakten waren op slagodoor, verscheidene anderen zijn gekwetst. ZEN GROOTE DIAMANT GEVONDEN. Uit Rio de Jeneiro wordt gemeld, dat Jn Brazilië een diamant van zeer groote afmeting is gevonden, waarvan de waarde door experts wordt geschat op een half mil lioen doilar. De diamant is na de „Zuidster" de groot ste diamant, die ooit in Brazilië Is gevonden en weegt 110 karaat. Na het slijpen zal de steen naar men ver wacht toch nog ten minste 40 karaat wegen. DE DRANKSMOKKEL IN DE V. ST. Opzienbarende arrestaties. V.D. verneemt uit New York: De arrestatie van een der leiders van de alcohol smokkelaars, den Franschen graaf De Polignac, lid der bekende firma de champagne, heeft groot opzien gebaard. De Polignac werd door een 49-tal politiemannen van de drankpolitie gevankelijk uit een der voor naamste hotels weggevoerd; bovendien werden nog enkele Fransche zakenlieden gevangen genomen. DOOR SPELENDE KINDERREN VEr.CCrtSAAST. Het N.T.A. meldt uil New York: In Amsterdam-avenue hebben spelende kinderen een ernstig verkeersongeluk veroorzaakt, dat veel op winding verwekte. De kinderen speelden op een be stelauto, terwijl de chauffeur afwezig was en brach ten den wagen in beweging. De auto reed met steeds grootere snelheid de hellende straten af, botste tegen een tramwagen aan, waardoor deze weer tegen een andere tram botste. Veertig personen werden gewond, waarvan verscheidenen ernstig. VLIEGTUIG IN DE RIVIER GESTORT. Bij een proefvlucht is een geheel uit metaal ver vaardigd vliegtuig, bij Washington in de Potomac- rivier gevallen. Een der inzittenden werd gedood, terwijl zes personen werden gewond. DRIE MENSCHEN VERBRAND. Bij een brand in de zaak van den drogist Gneist te Wanne-Eickel, zijn de drogist en zijn twee kinde ren van 13 en 16 jaar verbrand. AUTO DOOR TREIN GEGREPEN. De drie inzittenden op slag gedood. Op den spoorweg van HendayeToulouse is Don derdag een auto met 3 inzittenden door een trein gegrepen en geheel vernield. De 3 inzittenden werden op slag gedood. Het ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat de baanwachter de boomen niet had gesloten, om dat hij zich verslapen bad. VOOR DEN WERELDVREDE. Het rapport geteekend. Het rapport der commissie van deskundigen Inzake de schadevergoedingen is gister om ongeveer zes uur geteekend. De onderteekening van alle documenen nam twintig minuten in beslag. AUTO IN EEN AFGROND GESTORT. Twee Spaansche officieren en 21 soldaten gewond. V.D. verneemt uit Madrid: Te Villa Sanjurjo, in Spaansche Marokko, ont plofte een groot benzine-depot, ten gevolge waarvan brand ontstond. Een militaire vrachtauto, bezet met militairen, die in groote vaart naar de plaats van den brand reed, ten einde assistentie te verleenen, stortte van een helling naar beneden. Twee officieren en 21 soldaten werden zwaar gewond. I>e verdragen uitgewisseld- Mussolini voor de eerst© maal In het Vatikaan. Gistermorgen betrad Mussolini voor de eerste maal den grond van het Vatikaan, teneinde daar met staats secretaris kardinaal Gasparri, de op 11 Februari j.1. geteekende verdragen tusschen de regeering en het Vatikaan uit te wisselen. Mussolini overhandigde den kardinaal het door Koning Victor Emmanuel getee kende en gezegelde stuk, teneinde het den paus ter teekening voor te leggen, terwijl hij zelf het door den paus geteekende stuk in ontvangst nam om het door. den koning te doen teekenen. De overdrachts-ceremonie duurde slechts kort, aan gezien er geen redevoeringen bij gehouden werden. Het protocol bevatte slechts de bevestiging van de ratifi catie en de uitwisseling der verdragen. DE SCHIETPARTIJ IN HET SERVISCHE PARLEMENT. Ratsjifcsj tot 20 Jaar kerkerstraf veroordeeld. Naar V. D. uit Belgrado meldt, Is Ratsjltsj, die 20 Juni '28 eenige Kroatische afgevaardigden neerschoot, tot 20 Jaar kerkerstraf veroordeeld. Popowltsj werd vrijgesproken. VAARTUIG OMGESLAGEN. Vijl personen verdronken. Uit Munchen wordt gemeld: Op de 111 had bij Ulm, een ernstig ongeluk plaats. Op een inspectie-vaart georganiseerd door de rivier politie, sloeg de boot om, waarbij 5 personen verdron ken. Drie lijken konden reeds geborgen worden. HET MOORDPROCES TE LIMOGES. Baratand's hoofd geëischt. In het proces tegen den van tweevoudigen moord verdachten Franschen millionnair-industrieel Char les Barataud heeft te Limoges de advocaat-generaal Donderdag requisitoir genomen. Nadat te voren de raadsman der civiele partij, mc. Camille Chautemps in een heftig betoog de poging van Barataud, om zijn vermoorden vriend Peynet ook nog door verdachtma king „zedelijk te vermoorden", aan de kaak had ge steld, eischte de advocaat-generaal, Charliat, de dood straf tegen Barataud. Hij noemde diens veel-bespro- ken „geheim", dat hij zoowel inzake den dood van den chauffeur Faure als dien 'van Peynet bewaart, een eenvoudigen zwendel. BROEK OP LANGENDIJK, 7 Juni 1929. Bloemkool, le soort f 31.137, 2e soort f 16.90J22.50, per 100 stuks. Wortelen f 15, per 100 bos. Sla f 6.80, ra barber f 1.40, per 100 K.G. Aanvoer: 125 stuks bloemkool, 190 bos wortelen, 64 Kg. sla, 230 Kg. rabarber. E IERVEILING, AMSTERDAM, 6 Juni. Kipeieren hoogste prijs f 7.20, middelprijs f 5.605.75, laagste prijs f 4.50, eendeieren f 4.805.25, Totaal aanvoer: 315000 stuks. Handel vlug. EIERVEILING, SCHAGEN, 6 Juni. Aangevoerd 120374 kipeieren, 5254 Kg. f 5.10, 5557 Kg. f 5.20—5.50, 58—6 0 Kg. f 5.5A—5.90, 61—63 Kg. f 5.70 6.10, 6467 Kg. f 6.106.40, ongewogen wit f 55.80, bruin f 5.806.20, gemiddeld f 5.30, 13209 eendeieren f 4.90-5, 73 kalkóeneieren f 8—8.30. HOORN, 6 Juni. 19 stapels kleine fabriekskaas f 41, 10 stapels kleine boerenkaas f 43, 4 stapels fabrieks commissie kaas f 45, 5 stapels boeren commissiekaas f 47, alles gemerkt. Totaal aanvoer 38 stapels, wegende 5260S Kg. Handel vlug. 5CHAGER MARKT, 6 Juni. Rectificatie. De prijzen der koeien'waren: 4 paarden f 150250. 6 stieren f 140—275, 24 geldekoeien f 180—310, 67 vette koeien f 250—465, 50 kalfkoeien f 220—360, 16 pinken f 70 —150. ALKMAAR, 7 Juni. Op de heden gehouden kaasmarkt waren aangevoerd 52 st. kl. fabriekskaas f 43, 10 st. commissiefabrleks- kaas f 45, 9 st. kl. boerenkaas f 42, 21 st. boeren-com- missiekaas f 48. Totaal 92 stapels, wegende 187000 Kg. De handel was goed. ALKMAAR, 7 Juni. Op de heden gehouden graanmarkt waren in totaal 432 H.L.'s aangevoerd als: 178 H.L. tarwe f 10.5012.25, 1 H.L. rogge, 50 H.L. gerst chev. f 11.50—11.75, 156 H.L. haver f 8.2511, 20 H.L. boonen, w.o. bruine boonen f 33—37, duivenboor.en f 13.50—17.25, witte boonen f 63 60, 1 H.L. diversen, 26 H.L. groene erwten (gr.) f 16 20, alles per 100 Kg. Handel matig. AMSTERDAM, 7 Juni. (Bericht van den mak. Jac. Knoop.) Zeeuwsche bon ten f 0.603.35, id. blauwen f 0.603.25, id. bravo's f 1 1.50, id. roodstar f 1.501.75, id. blauwe poters f 0.60 1.50, id. bonte poters f 0.601.50, IJpolder bravo's f 1.15 —1.50, id. roodstar f 1.501.75, id. Bevelanders f 11.25, Hillegommer zand- f 22.50, Drentsche eigenheimers f 1.502, Friesche roodstar f 1.601.75, per H.L., zomer malta f 1415 per 100 Kg. ZONDAG 9 JUNI. CZREF. GEMEENTE te: Anna P:\r.Icwna, voorm. 10 uur, Preelclezen. Nam. 2% uur, Ds. T. Donner, van Br. op Langendijk.

Schager Courant | 1929 | | pagina 17