GmmdfyUd émÊMt BILLY BOO. dan het gevaarlijke tijdvak van Veulenmarkt tot 5 December werd bepaald op 5 uur, inplaats van op half 5. De heer Van Erp wijst op het contract met dè tim merfabriek „Westfriesland", waardoor VA. jaar een prijs is betaald die niet in goede verhouding was met den prijs van de kleine lichtgebruikers. Spr. is er niet tegen dat er een welwillende houding tegen over den heer Tuinman wordt aangenomen,maar het moet spr. toch van het hart, dat hier geen za-; kelijk standpunt is ingenomen, want dat de heer Tuinman dan eerder had moeten aankloppen, Als iemand éen contract sluit, aanvaardt hij de gevol gen ervan. Wat de meterhuur betreft, cleZe komt in hoofdzaak de kleine menschen ten goede. De heer Schoorl zegt, dat de spertijdenregeling ge baseerd is op het advies van den heer Memelink. Het is en blijft een moeilijke regeling en spr. voelt de bezwaren der klein-industrieelen. De betere uit komsten van het bedrijf geven de vrijmoedigheid meerdere faciliteiten te willen toestaan en waar de ervaring leert, dat de hoogste maximale belasting tusschen 7 en 8 uur wordt bereikt, is spr niet zoo erg bang om het voorstel-De Vries te accepteeren. Spr. herhaalt en dat wordt ook in Bloemendaal er kend het is een stap in het duister. B. en W. nemen het voorstel-De Vries over. De heer Schoorl merkt voorts op, dat de heer Van Erp gelijk heeft, dat de heer Tuinman meer op zijn quivive had moeten wezen, want dat uit de raads- verslagen bekend was dat andere stroomleverings- voorwaarden zouden worden vastgesteld. Tenslotte kunnen we aannemen, dat het den heer Tuinman is ontgaan, want het doet niets toe aan'de onbillijk heid, moreel gesproken tenminste, want hij zat aan het contract vast. B. en W. stelden zich evenwel op het standpunt van de billijkheid en ook de raad heeft 6traks die onbillijkheid erkend. Wat de meter- huur betreft, de raotiveering van B. en W. is tame lijk duidelijk. Als er gunstiger voorwaarden voor de lichtgebruikers worden gesteld, profiteeren alle lichtstroomverbruikers daarvan en niet alleen de kleine menschen. B. en W. willen het dan in den vorm van verlaging van stroomprijs. De heer Van Erp wijst er op, dat de heer Schoorl eensklaps het advies van den heer Memelink loslaat en in het schuitje van den heer De Vries stapt en op 'die wijze het inwinnen van advies weinig beteekent. De meterhuur noemt spr. een verkapte manier om de menschen teveel te laten betalen. De heer Schoorl antwoordt, dat de heer Memelink 'de spertijdenregeling in het algemeen ziet, spr. meer plaatselijk en dan uit de ervaring den moed ontleend het voorstel-De Vries te aanvaarden. Wat de meter huur betreft, spr. wijst nog op het groot aantal be drijven, waar de menschen die weinig stroom ge bruiken, in den vorm van vaste bijdragen, dat goed moeten maken. Spr. voelt dan meer voor deze zach- 1 tere bepaling. Het voorstel-Van Erp, om de meterhuur te verla gen wordt venvorpen. Voor stemden de heeren Gor ter* Van Erp, en Mevr. Beerling. De voorstellen van B. en W., geamendeerd door den heer De Vries, worden met algemeene stemmen aangenomen. Overname Stille Laan. B. en W. bieden andermaal den Raad ter vaststel ling aan een ontwerp-besluit tot overname van den openbaren weg „de Stille Laan", onder bijvoeging van dc overeenkomst met den heer Kerkmeer, zoo als in de voorlaatste raadsvergadering is verzocht. B. en W. merken hierbij op, dat hun niet duidelijk is welken invloed deze overeenkomst op de overname bovengenoemd zou kunnen hebben. Van den heer Overtoom was inzake de overeen komst met den heer Kerkmeer een vragenlijst inge komen, waarin o.m. de vraag was gesteld of rqet in gemelde ''overéénkomst'' genoemde mede-eigenaren waren bedoeld'de bewoners van De Stille Laan. Bi en W. meendyi dat dit niet het geval was en in ver band nu met dit antwoord, concludeerde de heer Overtoom, dat dan de overname van den openbaren- weg, de Stille Laan gevoegelijk kan plaats vinden. Spr. had geen gelegenheid gehad om nader de be antwoording van zijn vragen door B. en W. te be- studeeren, maar behield zich het recht voor 'op die kwestie terug te komen. Met. algemeene stemmen wordt tot overname van - den weg besloten. Toeslag pensioen stoker. terreinwerker—hulp- In de vergadering van den Raad van den 2on Maart 1928 werd besloten aan den gewezen terreinwerker- hulpstoker der Lichtbedrijven R. Kok, een toeslag op zijn pensioen, dat wegens de weinige in gemeente dienst als stoker doorgebrachte dienstjaren zeer ge ring was, te verleenen groot f 13.per week. Op aandrang van den heer J. Willemse besloot Kok, hierbij niet denkende aan de gevolgen voor hem zelf en voor de financiën der Lichtbedrijven, zijn diensttijd als terreinwerker-hulpstoker in te koopen, hetgeen de Lichtbedrijven op een storting wegens in koopsom van pl.m. f 4000.— komt te staan. Weliswaar kan van dit bedrag op> den betrok kene worden verhaald, doch B. en W. stellen voor Kok uithoofde van onvermogen van deze storting vrij te stellen. Inmiddels is gebleken, dat het pensioen van Kok tloor dezen inkoop is verhoogd met f 422.per jaar. In verband hiermede stellen B. en W. voor om de bijdrage, ingaande 1 Juli a.s., te verminderen met f 8.per week. De heer Gorter merkt op, dat hij de voorgestelde regeling het voor de gemeente op hetzelfde neerkomt. De Voorzitter zegt, dat als de betrokken persoon nog 10 jaren leeft, de gemeente het bedrag er uit haalt. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. Heffing keurloonen. In verband met de toetreding der gemeente tot den Vleeschkcuringsdienst „Kring Barsingerhorn", zal voor deze gemeente eene verordening op de heffing van keurloonen dienen te worden vastgesteld, gelijk luidend aan die voor de overige kringgemeenten. B. en W. bieden den Raad het ontwerp daarvoor ter vaststelling aan. Goedgevonden. De heer Van Nuland informeert of er een aparte administratie wordt gehouden van de heffing der keurloonen en de exploitatie van de verwerkings in richting. De heer Schoorl antwoordt, dat dit de bedoeling is. Salarisverhooglng. B. en W. stollen, gelet op het voorstel van de Com missie voor do Eierveiling, den Raad voor het sala ris van den Directeur, ingaande 1 Januari 1929 te brengen op f 1000.on dat van den assistent, mede .ingaande i Januari 1929, op f400. Het College is met de Commissie van oordeel, dat de belangrijke uitbreiding der werkzaamheden in verband met de toename van den omvang der veiling, een dergelijke verhooging alleszins wettigt. De heer De Vries wijst op de groote toewijding die. zoowel door den directeur als door den assistent aan den dag wordt gelegd en waardoor het-bedrijf zoon ongekende vlucht heeft gemaakt. Het salaris was niet naar verhouding van het werk. I)en heer Van Erp doet het genoegen dat dit voor stel op de agenda staat, want spr. had het vorig ïriaal reeds op zijn blocnota, maat heelt het laten rusten in verband met het late uur. Spr. verheugt Zindelijkheid I» haar grondslag! Dat bereikt men met Persill Persil wascht, bleekt en desinfecteert zieken-, kinder- en kraam- vrouwenwasch grondig. Gebruik evenwel alleen Persil zonder toevoeging van zeep of zeeppoeder. Persil bestaat voor een zeer groot deel uit de beste zeep. Eenig Importeur E. Ostermann Co's Handel Mii er zic^-ook over dat er thans op deze wijze over den directeur wordt gesproken, dat is wel eens anders geweest. Zonder hoofdelijke stemminig wordt ook dit voor stel van B. en W. aangenomen. Suppletoire hegrooting. Aan de orde is suppletoire begrooting totaal f 15839.12. Aldus vastgesteld. De rondvraag. De heer Van Erp vraagt, of het 't college van B. en W. wel is opgevallen, dat op 17 April in de pers een passage voorkomt, waarin woidt gezegd dat B. en W. het wel wisten dat de Inspecteur van het L. O. Schagen en Schagen's burgemeester niet sym pathiek gezind is (trouwens de houding van Bur gemeester Cornelissen had daartoe alle aanleiding gegeven). Spr. meent dat dit niet in het voordeel van de ge meente is, als zooiet^ maar ter sprake wordt ge bracht en dat maar niet klakkeloos over dergelijke berichten kan worden heengegaan. Spr. zal van het college gaarne nu of in de volgende vergadering hooren, hoe het is. De Voorzitter zegt, dat ook hem genoemde passa ge zeer had getroffen. Niet dat spr. zich overigens van 't geschrijf in de Schager Courant zoo bijzonder veel aantrekt, maar waar de waarschijnlijke schrij ver indertijd wethouder is geweest, kan de indruk gevestigd worden dat deze er meer van kan weten. En waar dat bericht in de eerste plaats zeer insi nueerend tegenover mijn persoon was, ook ten opzichte van den Inspecteur, want als een Inspecteur van het L. O. een dergelijke houding zou aannemen en zich daardoor zou laten beïnvloeden en de ge meente op groote uitgaven zou jagen, dat is nog al wat, daarom is door mij; aldus vervolgt de Voorzit ter, een onderzoek ingesteld. Het doet spr. genoegon dat de heer Van Erp deze vraag stelt. Spr. heeft zich tot den Hoofdinspecteur te Haarlem gewend, met het verzoek een onderzoek tè willen instellen. Als gevolg daarvan heeft spr. met den Hoofdinspec teur en mijnheer Dun een conferentie gehad, in welke conferentie meer zaken zijn behandeld en welke conferentie zeer vruchtdragend is geweest. Door den heer Dun is toen gezegd, dat er geen woord van waar was, dat t onwaar was dat hij Schagen- slecht gezind zou zijn, ook niet mijn persoon. Het is gewoon duimzuigerij van de pers geweest en de Inspecteur betreurt dat het er in gestaan had. Den heer Van Erp doet het genoegen, dit ant woord te- hooren»:- alshet" amier8«--'mioehV zijn ge weest, zou het hem hebben bevreemd. De advieskosten. De heer Van Erp informeert naar de kosten van het advies door deii Voorzitter ingesteld omtrent de door den gasdirecteur te storten gelden. De Voorzitter antwoordt van f 75. Dit bedrag valt den heer Van Èrp 'mee, maar hij oordeelt, dat de raad in dezen had moeten worden gekend, want de kosten h'adden ook 175 gulden kun nen zijn, een advokatenrekening is vooraf niet te taxeeren. De Voorzitter zegt, dat als de heer Van Erp in deze kwestie iemand boos aankijkt, hij het spr. moet doen, want spr. is het geweest, die advies wilde in winnen, waar de wethouders zich mee hebben ver- eenigd. Het was een zeer ernstige zaak en wilde spr. zich verzekeren van hijstand van iemand die het beter weet, want wij waren niet juridisch genoeg ont wikkeld. Met gerustheid neemt spr. de verantwoor delijkheid van het doen dezer uitgaaf op zich en al zou de raad het niet goedkeuren, Ged. Staten zou den dat wel. Ook de betrokken persoon heeft het recht juridisch advies in te roepen, waarom B en W. niet. De heer Van Erp wijst er nog eens op niet te we ten wat zoo'n advies kan kosten. Spr. feliciteert de gemeente dat het niet meer heeft gekost. Misschien moet er voor een ander zaakje wel weer advies wor den ingewonnen, maar spr. raadt aan d an eerst maar eens naar de kosten te informeeren. De Voorzitter zegt, dat er onder het vorige college ook wel eens een advokaat is geraadpleegd. Als iemand de gemeente een rechtsgeding wil aandoen, dan zijn B. en W. verplicht den raad machtiging te vragen, het rechtsgeding te voeren. In de laatste comitévergadering is gesproken over het inwinnen van advies bij een adviesbureau en is niet over de kosten gerept. De heer Van Erp i-nforrhéert naar de overeenkomst met P.W.B. voor aansluiting met het te bebouwen gedeelte van het Heerenbosch. Op verzoek van den Voorzitter deelt de heer Schoor] mede, dat de werkzaamheden op tijd zullen worden uitgevoerd en dat de voorgestelde regeling B. eri W. zeer aannemelijk voorkwam De heer Van Erp dacht, dat het op den weg van B. en W. lag, om van die overeenkomst mededeeling aan den Raad te doen. De Voorzitter merkt op dat aan B. en .W, de uit voering is van den aanleg der straat.. De heer Van Erp zegt dat" de Raad dan een beter inzicht krijgt. Zoowel de heer Schoorl als de Voorzitter oordeelen dat er geen bezwaar is om aan den wensch van den lieer Van Erp tegemoet te komen. De heer Van Erp wijst op den slechten toestand van den Grootewallerwog. De Voorzitter was - 'dit ook 'opgevallen, hij zal het onder de aandacht van het polderbestuur brengen. De heer Van Erp informeert naar de onderhan delingen met het P.E.N. over overname G.E.B. De Voorzitter zegt dat geruimen tijd geleden de heeren Memeling en Zondervan verzocht hadden het net te mogen opnemen, met het oog op een moge lijk aanbod tot overname van het net. B. en W. heb ben goedgevonden dat liet net Avcrd opgenomen, maar zonder dat do boeken,, yan- het G.E.B. werden overgelegd. Na dien tijd heeft spr. er niet veel meer van vernomen. Dc heer Scheorl zegt, dat iemand namens het P.E.N. bij hem was geweest, maar men heeft zich niet nader tot B. en W. gewend. Spr. meent te weten dat' er binnenkort een schrijven zal inkomen. De lieer De Vries: Over het óverleggen, van de boeken?. De lieer Schoorl: Dat kan ik niet zeggen. l>c lieer Van Nuland vraagt of de Raad niet eerst een beginselbesluit moet nemen of liet bedrijf ai of niet zal worden overgedaan. Hét is een gezond, keurig, solied bedrijf en spr. zou het niet uit han den willen geven, maar baas in eigen huis willen blij ven. In het jaarverslag van het P.E.N. staan altijd zeer gedetailleerde gegevens. De Voorzitter oordeelt dat de heer Van Nuland wat te hard van stapel loopt. Er is geen bezwaar tegen dat het net wordt opgenomen. Laten ze met een voor stel komen. Ook spr. heeft liever een eigen net, maar als het aanbod is ingekomen, kan de Raad beslui ten. De heer Van Erp zegt, dat er toch zeker al in de richting van overname is gesproken. ,De Voorzitter ontkent dat. Spr. herhaalt dat over inzage van de boeken door B. en W. niet is gespro ken. De heer Gorter: Mijnheer Schoorl was te Pict- Luttig. De heer Van Erp wil dat B. en W. er bij de Wo- ningbouwvereeniging op aandringen dat in de Thor- beckestraat grint wordt opgebracht. De heer Leguit deelt mede, nooit een bewonderaar te zijn geweest van de Woningbouwvereeniging en vraagt zich af of de gemeente nu maar niet beter voor opbrengen van grint kan zorgen, tiet tekort op de exploitatierekening komt toch voor rekening der gemeente. De heer Van Nuland wijst op het onderhoudsfonds van ruim f9000, een bedrag waaruit een behoorlijke beharding wel is te betalen. De heer Schoorl wil aannemen dat de heer Leguit zijn mededeeling, geen bewonderaar van de Woning- Bouwvereeniging te zijn, niet zoo ernstig heeft ge meend en wijst op het goede werk van die vereeni- ging. In de bestuursvergadering is gezegd, dat het opbrengen van grint in de algemeene vergadering thuis behoort en die vergadering zal eerlang worden gehouden. MIJNHARDT's Hoofdpijn,Tabletten 60 ct. Laxeer-Tabletten 60 ct. Zenuw-Tabletten 75 ct. Staal-Tabletten 90 ct. Maag-Tabletten 75 ct. Bij Apoth. en Drogisten. De heer Van Erp wijst-op het verschil van de be groeting v.an. den opzichter voor aanleg straat Ilee- renbosch, n.1. f8200 en de aannemingssom f6400, waardoor spr. den indrnk heeft gekregen voorzich tig te moeten zijn met de begrootingen van den op zichter. Spr. staat dan ook op het standpunt dat wer ken zooveel mogelijk moeten worden aanbesteed. Reeds ettelijke weken liggen er tegels en steenen en spr. informeert naar de betalingsvoorwaarden, af gescheiden nog van de ramp voor de bewoners, dat de opslag daar heeft plaats gehad. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Leguit in over leg met opzichter en stratenmaker de steenen heeft gekocht, de opzichter de tegels. De heer Van Nuland informeert naar het teren van den Stationsweg. De Voorzitter deelt mede, dat de heer Kooij schrif telijk heeft gevraagd tot teren van den weg over te willen gaan en de opzichter éen begrooting te doen opmaken. Den opzichter is deze opdracht verleend, de kosten zijn tamelijk hoog en wat B. en W. willen doen, zal in de volgende vergadering blijken. Het be treft het teren van Stationsweg, Stationsplein en Spoorlaan. De heer De Vries brengt ter sprake de moeilijk heden die worden ondervonden om een voldoend aan tal sollicitanten voor onderwijzer met hoofdacte te krijgen en vraagt oof het verhoogen van salaris wel licht verbétering zal brengen. De Voorzitter deelt mede, dat van dezen Minister niet is te verwachten dat de gemeente in de tweede klas wordt geplaatst. Vanmorgen is er nog een sol licitant bijgekomen en zijn er nu -2 en van den eerste zijn de. inlichtingen goed, hij geeft voortreffe lijk onderwijs. De heer De Vries wijst er op dat we bij vacature steeds voor hetzelfde feit zullen komen te staan. De Voorzitter raadt aan te wachten tot het zoo ver is of tot we een anderen ministet* hebben. De heer De Vries informeert naar de vordering van het werk aan het eierveilinggebouw. Uit de besprekingen blijkt, dat er alleen nog wai voegwerk rest, maar de aannemer er niet aan te krijgen is. De heer Van Erp legt er vooral den nadruk op dat dit werk onderhands is opgedragen, terwijl de heer Overtoom zegt dat er toch een boetebepaling in het aannemingscontract dient voor te komen. Er zal nog eens ernstig worden aangedrongen, ter wijl de Voorzitter den heer De Vries belooft ook nog eens te zullen schrijven over de restauratie van het Slottorentje. De heer De Vries informeert ook of B. en W. nog pogingen doen om het leerplan van de U.L.O. school te wijzigen, clat de bursus 1 Mei begint. De Voorzitter zégt, dat B. en W. zich tot den Mi nister hebben gewend, maar spr. verwacht weinig re sultaat nu de Inspecteur afwijzend adviseert. De heer Overtoom vraagt of de tegels voor de straat in het Heerenbosch wel voldoen aan de eischen. Spr. heeft gebroken tegels gezien die van een hoogst slechte kwaliteit zijn. Medegedeeld wordt, dat 100 tegels niet aan de eischen voldeden en dus niet zullen worden betaald. De andere tegels waren volgens den opzichter goed. De heer Overtoom vraagt of monsters zijn opgezon den naar het proefstation en verwondert zich over dat getal van 100. De partij dient in het schip te worden bekeken De Voorzitter zegt er goede nota van te zullen ne men, dat er een proefstation voor dergelijk onder zoek bestaat, spr. wist dat niet. De heer Overtoom zegt, dat ook de steenen hem niet voorkomen als ideale steenen voor een straat, ze zijn tamelijk krom. De heer Leguit deelt mede, dat de stratenmaker aan deze stèenen de voorkeur gaf, een mededeeling die den heer Van Erp de opmerking ontlokt, dat de opzichter dan voortaan wel thuis kan blijven. De heer Overtoom geeft B. eü W. in overweging om den gasdirecteur te wijzen op een verbinding van de hoofdbuizen met zware compositiebuis. Dat is elastisch en daardoor wordt waarschijnlijk de gaslekkage bij zwared vorst voorkomen. De Voorzitter zegt onderzoek toe. De heer Gorter bespreekt nogmaals de last die de bewoners van de Dorpen ondervindt van het los sen van steenkolen. De Voorzitter zegt, dat van het vervoer per schip zooveel narigheid wordt ondervonden, dat B. en W. tegen 1 Juli het contract hebben opgezegd en hel vervoer dan weer per spoor zal plaats hebben. Wel is het duurder, maar het is beter. De heer Gorter wijst er op, dat dit het bedrijf per jaar f 1400 zal schelen. De Voorzitter wijst er op, dat in den winter toch ook reeds enkele malen per spoor vervoerd moet worden. De heer Van Erp vraagt, of geen andere losplaats gevonden kan worden. Opgemerkt wordt door de wethouders dat het geen f1400 scheelt, de spoorvrachten zijn goedkooper ge worden, de schippers duurder. Waar de Voorzitter opmerkte, dat het vervoer per spoor zou kunnen plaats hebben, tot het kanaal er is, wordt door den heer Gorter geantwoord, .dat dit j nog wel 4 a 5 jaar kan duren. De Voorzitter deelt mede, dat er heusch wel aan de totstandkoming van wegen en kanalen wordt ge werkt. Op verzoek van Mevrouw Beerling zal met het Hoofd der school gesproken worden over overname door de gemeente van boeken van leerlingen die na eindexamen de U.L.O.-school verlaten. De heer Van Erp geeft in overweging voortaan do agenda's der raadsvergaderingen niet zoo lang te maken. De Voorzitter wil daar met genoegen rekening mso houden, nihar door omstandigheden is dat thans gebeurd. De heer Lookman wijst op het gevaar dat bij hetl station bestaat doordat de auto's soms dwars over| den weg of vlak voor den uitgang gaan staan. Spr. geeft als verbetering aan het aanwijzen van een plaats aan de auto s. Mevrouw Beerling vraagt, of de autobusonderne mer naar Kolhorn ook verplicht is te rijden als er 1 of 2 reizigers zijn. Toen er eens 1 reiziger was reed hij niet. De Voorzitter zegt, dat dit niet mag. Zelfs met nul reizigers moet gereden worden. Het is ongeoorloofd dat niet gereden wordt. Spr. zegt onderzoek toe. Te half twaalf volgt sluiting. P.edneb droomde: hij vloog door 't luchtruim, Alsof men hem opgeblazen had. Hij vloog over bergen en dalen Over de torens van een stad. Het was hem, alsof hij niet kon draai- Hij had 't zoo vaak geprobeerd, Hij- bleef steeds naar boven kijken, jn rug. bleef naar .den grond gekeerd. Al spoedig zagen stadsbewoners, Iets vreemds door 't luchtruim gaan. Overal bleven menschen kijken, In de straten bleef men staan. Eensklaps hoorde Redneb schieten, Het was zeker, dat men op hem schoot, „Och," liep Redneb angstig, „Nou schiet men ze zeker dood." Een vervelend iets voor die Redneb, althans in zijn droom.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6