Voorkomen van rupsenschade. Raad Den Helder. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. Ingezonden Stukken. Binnenlandsch Nieuws. lcwamen of uitgeleverd aan de particuliere handelaars. Vier der- beklaagden hebben straffen van acht tot tien jaar,.12 van drie tot zeven jaar en de anderen, op vier na, die vrijgesproken zijn, van zes maanden tot twee jaar gekregen. Van de ambtenaren, die meer dan twee jaar gevangenisstraf gekregen hebben, is een gedeelte van de particuliere handelaars het heele bezit geconfls- ceerd. DE ROEMEENSCHE BANDIETENPLAAG. Fabrieksdirecteur en een portier vreeselijk mishandeld. Naar uit Tsjernowits aan de Uj Nemzedek geseind •"wordt, drongen Woensdagnacht zes bandieten in de steenbakkerij van den Roemeenschen gezant te Boeda pest Zij braken eerst in de woning van den bejaarden directeur, van wien zij met de bajonet op de borst de sleutels van de brandkast eischten. De directeur had juist den voorafgaanden dag twee millioen lei van de bank genomen ter betaling van de arbeiders, wat de bandieten blijkbaar wisten. Echter had de directeur reeds des middags het geld aan de bazen gezonden, zoo dat slechts 40.000 lei over was. De bandieten wilden dit echter niet gelooven, sloegen den directeur tegen den grond en bewerkten hem uren achtereen met de kolven hunner geweren. Later kregen zij ook den portier der fabriek te pakken, die te zamen met den directeur zwoer dat het geld reeds, uitbetaald was. Daarop schraapten do roovers alle geld, dat zij bij den directeur en den portier vonden bijeen, namen de beste paarden uit den 'stal en gingen er van door de beide ongelukkigen in !hun bloed badend achterlatend. OPNIEUW AARDSCHOKKEN IN DENEMARKEN. Tot In Noorwegen waargenomen. D© aardschokken in Denemarken, waarvan dezer da gen melding werd gemaakt, hebben zich herhaald; dit maal niet alleen op Mors, maar ook in den omtrek van het Limfjord, en zelfs in geheel Noord-Jutland. Op som mige plaatsen was de beweging zoo krachtig, dat de menschen er wakker van werden; niet alleen rinkelden de ruiten, maar men hoorde ook het houtwerk kraken. Men meent thans, dat het wel degelijk een lichte aard beving was, en niet slechts een onderaardsche verschui ving in de kalklagen,® daar de beweging zich tot zelfs in Bergen in Noorwegen voortzette, waar het aardbeving- station des nachts om 12.32 een aardbeving registreerde Ook op andere kustplaatsen ten Z. van Bergen werd de beweging gevoeld, en op 138 Kü. uit de kust is de tele graafkabel tusschen Noorwegen en Engeland verbroken Men vermoedt, dat deze aardschokken daarvan de oor zaak zijn. SPOORWEG-ONGELUK IN SPANJE. Twee dooden, twee ernstig gewonden. Op het Noorder Station te Madrid is een trein, ko mend van Avila, door een verkeerden wisselstand ontspoord. De derde wagon van den trein werd ver nield. Twee passagiers waren onmiddellijk dood, twee anderen zijn ernstig gewond. Gistermorgen om 5 uur was de spoorlijn weer vrij gemaakt. ERNSTIGE ONTPLOFFING IN EEN METAAL- FABRIEK. Vier personen gedood. V.D. verneemt uit Kopenhagen; Te Gislaved in de Zweedsche provincie Smaland heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. In 'n metaal- fabriek viel een cylinder nitroiet op den grond, waar -dtför dö'cylinder ontplofte. Het geheele gebouw vloog in de lucht en vier personen werden gedood, terwijl zeven gewond werden. EEN SPOORWEGRAMP IN COLUMBIë. - De Associated Press verneemt uit Bogota in de re publiek Columbië, dat dichtbij Javier, aan de Girar- dotlijn een trein is ontspoord, omdat hij op-een ge vaarlijke plek van de baan met te groote snelheid reed. Er waren vier dooden en 25 gekwetsten. De overheid heeft een onderzoek gelast. EEN GERINGDE OOIEVAAR. Het Hongaa.rsche Ornithologische Instituut heeft bericht ontvangen, uit Zuid-frika, dat in Rhodesië, in de gemeente Sinoia, eeft ooievaar was gevangen, die een metalen ring of'band om een poot had. De vogel was op 7 Juni 1926 in da Hongaarsché ge meente Tarpa geringd. BERT TJNSCH FAMILIEDRAMA. Man vermoordt zijn vrouw en dochter en pleegt daarna zelfmoord. In een huis van de H. Geestsrtaat te Berlijn heeft gis ternacht de 42-jarige portier Gustaaf Grzybowski zijn vrouw doodgeschoten, zijn 14-jarige dochter gewurgd en daarna zich zelf door ophanging van het leven be roofd. Hij liet een brief achter, waarin hij zegt, dat hij zijn daad heeft begaan, omdat de toekomst hem te triest toescheen en ook de financieele toestand van zijn gezin hem -n iet voldoende verzekerd voorkwam. Het gezin verkeerde echter in behoorlijke omstandigheden. •Grzybowski ging in de buurt voor een kalm en nauwgezet man door en leefde met zijn gezin in goede harmonie. Men weet dus geen andere verklaring voor de daad te vinden, dan dat by Grzybowski, die voor den oorlog bij de marine heeft gediend en lang in de tropen heeft geleefd, zich plotseling een oude tropen- ziekte weer heeft geopenbaard. WIE MAKEN ER OORLOG? En wie er moeten vechten en de rekening betalen. De voormalige Amerikaansche- gezant te Lénden 'Houghton, heeft dezer dagen te Syraeuse, in den staat New York, een eeredoctoraat van de universiteit in ontvangst genomen. Houghton hield bij die gelegenheid een rede waarin hij- 'betoogde, dat wellicht het oogenblik aanstaande was, waarin de groote volken, die dewereld regeeren, het als noodig kunnen beschouwen, de bevoegdheid om den oorlog te verklaren, te ontnemen aan de re geeringen en die voortaan zelf uit te oefenen. - „Onze regeeringen" aldus spr. beschermen ons niet tegen den oorlog. Men gaat voort met wapeningen, ofschoon wij weten dat deze wedstrijd in bewapening den vréde niet waarborgt, doch integendeel toet den oorlog voert. Iedere oorlog is het uitvloeisel van een refekspolitieke manoeuvres én wij, gewone menschen, hebben er alleen dit mee te maken, dat wij het zijn die moeten vechten en die de rekening moeten betalen. BROEK OP LANGÈNDIJK, 11 Juni. Aangevoerd 8500 Kg. tomaten, A f 72.20,. B f 65.10 68.50, C f 69.40, CG f 38.40 per 100 Kg., 125 stuks aard beien f 2. AMSTERDAM, 11 Juni. (Bericht van den mak. Jac. Knoop). Zeou-vsche bon ten f 0.6Ö—3.o04 id. blauwen 0.60-^3.50, id. bravo's f 1 1.50, id. roodstar f 1.501.75, id. blauwe poters f o.ro 1, id. bonte poters f :50—1, LJpolder bravo's f 11.50, id. roodstar f 1.501.75, id. Bevelanders -f 11.25, Andij ker blauwen f 2, Hillegommer z^nd^ardappelen f 1.50—2, Drentsche eigenheimers f 1.504-2, P^esche r roodstar f 1.501.75, per H.L., winter malta 4-—5, zomer malta f 13.50—14.50 per 100 Kg. PURMEREND. 111 Juni. Op de heden gehouden weekmarktwaren aanvoer en prijzen als volgt: Kaas. 24 st. Fabriekskaas met r.m. f 42, 31 st. boe renkaas met merk f 44, 1 st comm. kaas f 46, 1 st Goudsche kaas f 45, in totaal 57 st., wegende 54000 Kg., handel vlug; 2500 Kg. boter f 1.60—2 per Kg. Vee. 756 runderen, w.o. 230 vette f 0.801.10, handel matig, 50 melk- en geldekoeien f 150—350, handel matig, 15 stieren, 47 paarden f 100200, handel matig, 56 vette kalveren f 1.201.30, handel stug, 369. nuchtere kalveren slacht f 1036, fok f 1282, handel matig, 291 vette var kens, zouters f 0.800.S5, slacht f 0.800.87, -handel ma tig, 65 magere varken3 f 3854, han4el vl,u£> 192 big gen f 2432, handel vlug, 291 schapep f 25—42, 977 lam meren f 1625, handel matig, 49 bokken, kipeieren f 5.50 6.50, eendeleren f 4.80, piepkuikens f 0.12%—4. COOP. VER. CENTR. EIERVEILING G. A. in Hotel „Paradijs.'.' Aangevoerd 205.405 eendeieren f .&t-5^40, 109.304 kip- eieren 70—85 Kg. f 8.10, 6566 Kg. f 6.50—6.80, 63—64 Kg. f 6.106.40, 60-62 Kg. f 5.90—6.20, 58—59 Kg. f 5.80—6, 50—57 Kg. f 5.40—5.80. 53—55 Kg. f 5.20—5:60, EIERVEILING, PURMEREND, 11 Juni. (in het gebouw der Afslagvereeniging.) Aanvoer 24025 kipeieren kw. A f 5.5Ó—6.70, 19697 eend- eieren kw. A f 5, eendeieren broed f 6.507.30. Sedert eenlgen tijd ben ik de gelukkige bezitter van een tuin, waarin nogal wat vruchtboomen staan, die niet regelmatig gespoten zijn en waaraan overigens niet die zorg besteed is geworden die aan een goeden boomgaard besteed moet worden. Nu wist ik wel, dat er in Noord-Holland gesproken werd van een rupsenplaag, maar, dat was toch heusch niet zoo diep toU mij doorgedrongen: nu echter wel, want, op het oogenblik bestaat zijn tuinarbeid hoofdza kelijk uit het opzoeken en verdelgen van die rupsen. Nu is dat een speciaal soort rupsen ,die nogal eenige zeer bijzondere eigenschappen vertoonen, en waarvan de levenswijze en de manier waarop ze zich voorttelen niet zonder interesse is voor den natuurvriend. Niet echter voor den tuinbezitter en den fruitteler. Daarvoor is het een verschrikking. De rupsen dan, die op het oogenblik in dikke bossen vereenigd in de verschillende fruitboomen en sierboo- raen door geheel Noord-Holland aantreffen kan (dit is vooral in N.-H. het geval) heeten in het wetenschappe lijke taaltje Malacosoma neustra of eigenlijk heet de vlinder zoo, want, dat is het volwassen insect dat de naam draagt. Wij noemen haar in het dagelijksch le ven de ringelrups, omdat ze de eigenaardigheid heeft om haar eieren in een ring of liever een vier- of vijf voudige ring om de takken der boomen te leggen; zijn de eieren gelegd, dan worden ze met een kleefstof vast gelegd en die kleefstof zorgt er meteen voor, dat de eieren niet door allerlei andere dieren verorberd kun nen worden en ook vormt het een bescherming tegen de koude. Wie in den winter en in het vroege voorjaar zijn boo men zorgvuldig nakijkt zal wel van die ringen vinden en dan doet hij meteen het beste ze af te snijden en te verbranden. Een andere manier om die harde dingen werkelijk dood te krijgen bestaat er eigenlijk niet Op het oogenblik is een directe bestrijding het beste wat men nog doen kan en dat doet men dan ook wel, of liever, men tracht het te doen, want, voor velen is het nog een vraagstuk die rupsen, die in zulke grqote hoe veelheden in de boomën zitten en heel dikwijls op moei lijk te bereiken plaatsen te pakken te krijgen. Heeft men een kleinen koperen handspuit dan is het echter gemakkelijk genoeg ze te krijgen-, want dan spuit men den grond af, onder den boom staande en dan moet het al een groote boom zijn, wil men niet in de bovenste takken kunnen komen. Ik heb het met ver schillende dingen geprobeerd en wil men geen Parijsch groen gebruiken (als men veel klnderen^of kippen enz. heeft), dan kan ik aanraden een oplossing te maken van de bekende zeepsplritus, maar dan een weinig stérker dan met het voor bladluizen gebruikt eëft men geen kinderen in de buurt dan kan men het beste spulten met Parijsch groen of loodarsenaat (dat ook door Cali- fornische pap kan gemengd worden, het laatste ten minste), dan ziet men de rpusen wat later dood in de boomen zitten. Ook zijn er wel nicotlne-pï-aeparaten, die hiervoor goed bruikbaar zijn. Sommige menschen maken een fakkel van 'een doek gedrenkt in petroleum en branden ze weg In ieder geval, zorg, dat ze wegkomen, want anders wordt de schade ieder jaar grooter en zorg er ook voor, dat de hagen evengoed nagezien worden, want daarin zitten ze evengoed. In sommige dorpen van Noord-Hol land is het zoo slim, dat een gemeenteverordening, die de menschen voorschreef, dat ze hun hagen schoon moesten houden, m.i. nuttig werk zou doen. Zulke ge meenteverordeningen zijn er in ons land reeds op het gebied van tuinbouw en vooral in het buitenland schij nen ze nuttig werd te doen. Beter ware het, als men vrijwillig voor dergelijke dingen zorgde, maar dat is helaas niet zoo. Van zulk een haag b.v. kan Uw buur man volgend jaar veel last ondervinden. Dat ik niet overdrijf weet ik nu veel te goed en dat zal ook ieder fruitkweeker en ieder bezitter van fruitboomen moeten beamen als hij oplet. Afgezien van deze schade is het een onsmakelijk ge zicht een tros van die leelijke behaarde rupsen in den boom en uit dat oogpunt zijn er ook reeds liefhebbers, die hun vruchtboomen dan in vredesnaam maar oprui men. Laat men het gaan, zooals het nu gaat, dan wordt het op het laatst zoo erg, dat er ook eigenlijk geen aardig heid aan is vruchtboomen in den tuin. te hebben als het tenminste geen broodwinning is. St Pancras. VAN HERWIJNEN. Vergadering van 11 Juni 1929. 4. Ter afwerking van de op 30 .'Mei j.1. afgebroken - agen da was de Raad gisteravond weer bijeengekomen, met uitzondering van den met vacantie afwezigen heer Van Os. v - Na eenige discussie werd allereerst zonder stemming aangenomen het voorstel van B. en W. om-aan de-firma Spruit te verkoopen een strook grond aan de Bierstraat hoek Molengracht Enkele hamerstukken passeerden vervolgens de revue, waarna de verdere avond in beslag werd genomen door de behandeling van het adres van H. Heeman, den on dernemer van den autobusdienst Den HelderHuisdui nen. Deze adressant had in 1928 een verlies geleden van ongeveer f 3000 en verzocht aan den.raad hem dezen verliespost te vergoeden. B. en W. haddgn op dit adres afwijzend prae-advies uitgebracht hetgeen lang niet naar den zin was van den heer. .Smits, die de historie van deze autobusdiensten vooraf 'jn den hreede naging, en er tenslotte den nadruk op legde, -dat,alkon Hee- ..man juridisch geen aanspraak opvergoeding maken, er toch in elk geval billijkheidsgrond^p warep, omdat Hee man, zelfs toen hij in den steek werd gelate.n.door zijn medecontractant Moorman, den 'dienst zeer naar genoe gen van het Gemeentebestuur heeft onderhouden, en Heeman zelf reeds lang te voren voorzien had, dat het eet» scheepje van bijleg zou worden, maar met de exploi tatie is doorgegaan, omdat hem van de zijde van den toenmaligen burgemeester en ook van de wethouders toezeggingen waren gedaan, dat men het met de fi- nantlen later wel zou vinden. Spr. vond, dat men Hee man maar nigt zoo kon afschepen, doch dat rechtvaar digheid moest geschieden. Ook de heer Boogaard achtte het verzoek van Heeman niet ongegrond, waarop het derde lid van de inmid dels overleden - commissie tot regeling van de auto busdiensten, de heer De Boer ,ook als zijn meening naar voren bracht, dat het gemeentebestuur hierin Hee man moest tegemoet komen. Dit lid wilde echter de re sultaten van het loopende seizoen afwachten, om die te vergelijken met de cijfers over 1928, zooals In de spe cificatie van Heeman aangegeven. De heer Monhemius meende dat er geen recht voor Heeman was, mgar wel dat er billijkheidsgronden wa ren, waarop H. voor een tegemoetkoming in aanmerking zou kunnen komen. Spr. wilde daarom een onpartijdig onderzoek, en zou er voor zijn het dan vastgestelde ver lies voor de helft te vergoeden. Wethouder De Zwart ontwikkelde breedvoerig het standpunt van het oude en van het tegenwoordige col lege van B. en W., en hield zich vast aan de rechtsvraag Rechtens heeft H. geen verhaal tegen de gemeente, mo gelijk wel tegen zijn mede-contractant Moorman, maar de gemeente staat hier buiten. Volgens spr. zijn er geen toezeggingen gedaan, hetgeen uit de stukken kan blij ken. Het college blyft derhalve afwijzend tegenover het adres. De heer Biersteker weer er op, dat één heeft gedaan, wat twee hadden moeten doen, terwijl Heeman boven dien zorgde, dat bij slecht weer de diensten behoorlijk hebben gerouleerd. Spr. was ook voor een billijke ver goeding. Bij de replieken kwamen de verschillende meeningen nog eens flink naar voren, en de dupliek van wethou der de Zwart gaf zelfs nog aanleiding tot enkele heftige tooneeltjes. Tyslotte kwam de heer Eijlders met een voorstel om een raadscommissie van 3 leden te benoemen, welk voor stel ,als het moest verstrekkend, het eerst in stemming kwam en werd aangenomen met 156 stemmen. Tegen stemden de heeren Van Dam, Trap, Schoeffelenberger en de drie wethouders. Na een tweetal stemmingen werd de commissie ge formeerd door de heeren Monhemius, De Boer en Woud. Tot onderwijzer aan de U.L.O.-school werd benoemd met alg. stemmen de heer Abbema, en tot onderwijzeres aan school XI, mej. Visser met 16 stemmen. De rondvraag leverde weinig nieuws op, waarna slui ting volgde. TWEEDE KAMERVERKIEZING. De publieke belangstelling voor de 3 Juli a.s. Tweede Kamerverkiezing blijkt nog zeer gering te zijn, en uit zich in een slecht vergaderingbezoek. Door de afd. Schagen van den Vrijheidsbond was de verkiezingsactie enkele weken terug ingezet door een spreekbeurt van den heer Groenewout, terwijl ze dan gisteravond werd voortgezet door een tweede, zooals ge annonceerd werd, groote openbare vergadering. Behalve het Bestuur was een 10-tal personen aanwe zig. Mej. Westerman, Lid van de Tweede Kamer, be handelde enkele punten van het verkiezingsmanifest ha- rei partij, de Liberale Staatspartij, de Vrijheidsbond, die streed voor vrijheid van geest, vrijheid van handel en vrijheid van arbeid. Hoewel geen enkele vrouw aan wezig was, wees de spreekster ook op de noodzakelijk heid der wijziging van de huwelijkswetgeving. De heer Van Kempen, no. 2 van de candidatenlijst dier partij, behandelde In het bijzonder hoe het gouver nement van Nederl. Indië met de liberale gedachte als basis, in dat eilandenrijk rust en orde had gebracht, om vervolgens met zeer gunstige resultaten de verdere ont wikkeling ter hand te nemen. Het gesprokene gaf geen aanleiding tot debat of het stellen van vragen. BENOEMD. Mej. Visser alhier werd benoemd tot onderwijze res aan school XI te Den Helder. Mijnheer de Redacteur, Als inwoner der gemeente Schagen en belangstellend burger, lees ik altijd bij voorkeur het eerst het plaat selijk nieuws. Nu volg ik sinds eenlgen tijd ik heb daar belang bij in het bijzonder den gang van zaken aan de Openb. Lag. School, wat betreft het benoemen en solliciteeren van het onderwijzend personeel. Uw laatste bericht vooral trok mijn aandacht. Het „schijnt" schrijft u of er nu toch 3 sollicitanten zijn. „Schijnt". Krijgt u dan die opgaven niet van het gemeentebestuur, of maar dat zou ik haast niet dur ven veronderstellen informeert u bij het gemeente bestuur niet naar voor uw blad belangrijke gegevens? In de plaats waar ik het laatst eenigen tijd woonde, verstrekte de secretarie altijd uit zichzelf aan de pers allerlei gegevens, opdat de burgerij kon weten en be spreken, wat er voor haar belangrijks aan de hand was. De burgerij, die èn de burgemeester, èn de se cretarie, èn den raad allemaal betaalt, zoo meende men daar mocht, neen moest op de hoogte gesteld worden van velerlei gemeentezaken, opdat men met de raadsleden daarover kon spreken of met het hoofd der gemeente of zelf inlichtingen kon inwinnen, om van raad te kunnen dienen. Ik veronderstelde, dat dit hier ook zoo zou zijn, maar hoe langer ik hier woon, hoe minder ik daarvan zie. Om daarin verbetering te krijgen, verzoek ik U dit stukje te plaatsen. Ons door ons betaald gemeente bestuur, is misschien in deze wat ouderwetsch of on wetend. Met dank voor de plaatsing, JAN C. Inlichtingen worden er in de gemeente Schagen aan de Pers niet verstrekt, er is zelfs een verbod van B. en W., aan al wat gemeente-ambtenaar Is, om elke gevraagde inlichting te weigeren. Wanneer men in Schagen een gemuilbande Pers had, wellicht dat dan de behandeling wat vriendelijker zou zijn thans wordt alles 'angstvallig geheim gehouden tot eigen glorie enheil der burgerij. DE RED. J. H. SPEENHOFF. De heer J. H. Speenhoff en echtgenoote hebben van cle directie der HollandAmerika Lijn een uitnoo diging èntvangen een reis mee te maken met de Sta tendam, die op 19 Juli uit Rotterdam naar Amerika vertrekt. Qp de boot zal de heer Speenhoff eenige malen voor de gasten optreden. In New-Yorlc zal voor het Tïièchin,ski-theater te Amsterdam een ge luidsfilm worden opgenomen. Voorts zullen de heer en. mevrouw Speenhoff voor de Hollandsche club te New York optreden. Vermoedelijk zal de terugreis ook met de Statendam gemaakt worden. EET DRAMA TE KERKRADE. Door haar stiefvader uit het raam geworpen. Uit het langdurig onderzoek door den commissaris van politie te Kerkrade heeft het vermoeden postge vat,, dat de dertigjarige stiefdochter van J. W. te Kerkrade, J. B. geheeten, Zaterdagmiddag niet ui( het raam is gevallen, of gesprongen, doch door W, uit het raam is geworpen. W. maakte veel misbruik van drank en, moet zijn stiefdochter, herhaaldelijk hebben mishandeld. Ook Zaterdagmiddag moet hij het meisje geslagen hebben. Hoewel W. tot nu toe alle schuld hardnekkig ontkent, zal hij ter beschik king van de justitie worden gesteld. ONGELUK MET BENZINE. Er wat al te lichtzinnig mee omgesprongen. Toen gistermiddag het echtpaar Nijenhuis, wonen de op de eerste étage van perceel no. 30 in de Boe- roestraat te Amsterdam, bezig was met het óver schenken van benzine, in de nabijheid van een bran dend theelichtje heeft deze door 't ontploffen van de ontstane benzinedamp vlam gevat. De vlammen sloegen over op de kleeren van den man en zijn echt- genoote. In hun angst sprongen zij over de veranda in den tuin, waar toegeschoten buren hen hielpen. Inmid dels was reeds cle brandweer ter plaatse aangeko men, die den heer Nyenhuis verbond. Hij had ern stige brandwonden aan de armen en handen. Een geneesheer heft de vrouw geholpen. Zij had ernstige brandwonden aan beenen en onderlijf gekregen. De vrouw is door den geneeskundigen dienst naar het Onze Lieve Vrouwengasthuis vervoerd, de man naar het Binnengasthuis. Later is ook de man op zijn ver zoek naar het O.L.V.-gasthuis overgebracht. Het brandje zelf had niets te beteekenen. AUTO OVER DEN KOF. Eergisteravond om 7 uur is een vrachtauto van het merk Ford, welke van Amsterdam op weg was naar Zaandam, op den Hemweg tegenover den Coenhaven te Amsterdam tengevolge van de gladheid der bazalt- steenen geslipt, en over den kop geslagen. De auto, welke met stukgoederen was geladen, kwam in de langs den weg loopende sloot terecht en het mag een wonder heeten, dat de chauffeur met den schrik vrij kwam. DOOR DEN TREIN OVERREDEN. Te Eindhoven is de spoorwegarbeider H. onder een rangeerenden goedentrein geraakt. Hem werd een been afgereden. Zijn toestand Is ernstig. MOORDAANSLAG OP EEN VROUW. De dader voortvluchtig. Gisternacht heeft een man, de 24-jarige letterzetter B. V. C. op de Brouwersgracht te Amsterdam, een moordaanslag gepleegd op een vrouw uit Nijmegen, waarmee hij sinds eenigen tijd in een hotelletje in het centrum der stad woonde. Omstreeks half een be vonden zij zich op de Brouwersgracht, nabij de tram remise, waar zij ruzie kregen, vermoedelijk naar aan leiding van het feit, dat de vrouw den man wilde ver laten. De man heeft toen met een scherp voorwerp de vrouw een tweetal steken in'borst en onderlijf toegebracht. Toen de vrouw om hulp riep is de da der weggeloopen en sindsdien is hij voortvluchtig. De commissaris van politie in de 4de sectie verzoekt thans opsporing en aanhouding van den dader, die zich ook wel B. Antonissen noemt. De dader, die ook uit Nijmegen afkomstig is, heeft zich verwijderd in de richting van de Haarlemmerstraat en" is daarna uit het oog verloren. Dt gewonde vrouw is in het Binnengasthuis opgenomen. EEN VERRASSENDE VONDST IN HET AMSTERDAMSCHE STATION. Een brievenbus die niet meer geleegd werd. Aan de linkerzijde van de vestibule van het Cen traal Station te Amsterdam bevindt zich een deur, welke rood geschilderd is. In deze deur is een gleuf, waar achter een brievenbus hangt. Een dezer dagen begaf zich een bediende van een handelskantoor met een brief, welke bestemd was voor den chef van het douanekantoor naar genoemde deur en deponeerde den brief in de gleuf. Toen het antwoord op dit schrijven na een dag of veertien maar steeds uitbleef, stelde de patroon een onderzoek in. Het bleek toen, dat de betreffende bus het laatste anderhalf jaar niet meer werd gelicht. Voor dien tijd werd zij geregeld nagekeken door den chef van het treinpersoneel, die echter is overleden. Zijn opvolger nu schijnt van het bestaan van deze bus niets af te weten. Bij opening werden een 2 a 30 brieven, kaarten en ansichtkaarten, alle behoorlijk gefrankeerd gevon den, meest afkomstig van buitenlanders, die de gleuf hebben aangezien voor een brievenbus der posterijen. De poststukken zijn ter beschikking van de poste rijen gesteld. DE MOORD TE GIESSEN-NEEUWKERK. De veroordeelden naar Amsterdam overgebracht. Teunissen en Klunder, die thans door het arrest van den Hoogen Raad verdachten zijn geworden In de moordzaak te Giessen-Nieuwkerk, zijn gistermiddag uit de bijzondere strafgevangenis te Leeuwarden naar het Huis van Bewaring te Amsterdam overgebracht, In verband met het weldra ingaan der zomervakan ties van de rechterlijke macht, zal de zaak, naar ver wacht wordt, eerst in de tweede helft van September voor het Hof alhier behandeld worden. BAAS BOVEN BAAS (Pages Gaies) '3. Je kunt je niet voorstellen hoe moeilijk het is 3m met een pen op papier te schrijven. O, dat is niets bijzonders drie weken geleden öeb ik met een spijker op de meubels geschreven. Dat was lastig!

Schager Courant | 1929 | | pagina 2