Banne Valkkoog. Uit onze Omgeving. NIEUWE NIEDORP. BARSÏNGERHQRN. LANGENDIJK, WINKEL. ZIJPE. WIERINGERWAARD. WIERINGEN. HERSTEL VAN BELGISCHE FORTEN. Die In den grooten wereldoorlog stukgeschoten werden. Naar uit Brussel gemeld wordt, zullen na sommige forten van de vesting Luik, ook verscheidene verdedi gingswerken rondom Namen worden hersteld. Aan de genietroepen is opdracht gegeven de forten van Emines en Suarlée, ten Noord-Westen van de stad Namen, weer in bruikbaren toestand te brengen. Het fort van Emines werd 23 Augustus 1914 door de Duitsche zware artillerie voor het grootste deel vernield. Het fort van Suarlée, hoewel op 24 Augustus met 1300 projectielen bestookt, hield stand tot den avond van den volgenden dag en werd toen door het 64e regiment Pruisische infanterie genomen. AL TE IJVERIG BIJ DE ZUIVERING VAN HET SOWJET-APPARAAT. Als een voorbeeld hoe men bij de zuivering van het sowjet-apparaat van vreemde elementen ook wel eens al te ijverig kan zijn, heeft Skrypvik, de Oekrainsche volks commissaris het volgende verteld. In een provinciestadje werd een onderwijzeres met een 28-jarigen staat van dienst als politiek verdacht ontslagen, omdat zij betrek kingen onderhield met een bloedverwant in het buiten land, die tot de sowjet-vijandige emigrantenkringen behoorde. De bloedverwant was dan ook niet de eerste de beste; het was haar zoon Kretinski, de sowjetge- zant te Berlijn! NIEUWE ARBEIDSVERDEELINGr IN RUSLAND. MEER DAN 52 „ZONDAGEN" IN EEN JAAR. Een ononderbroken arbeidsweek. De strijd tegen den godsdienst wordt dit jaar aan een nieuw front gevoerd: de Zondag als algemeene rustdag moet het ontgelden. Tegelijk speurt men daarin de mo gelijkheid, het arbeidsproces tot hooger productiviteit op te voeren. Men wil n.1. de arbeidsmarkt niet meer door een algemeenen rustdag onderbreken, maar den arbei ders ploegsgewijs een dag vrijaf geven, zoodat het werk ononderbroken door kan gaan. Van alle kanten leest men den laatsten tijd bereidverklaringen van fabrieks- personeel tot de invoering van dezen maatregel mee te werken. Te Petersburg zal hij nu zeer binnenkort ook ingevoerd worden; het eerst zijn aan de beurt de bouw- materialenindustrie, de turfverwerkingsfabrieken en het bouwbedrijf. De bedoeling is den arbeid zoo in te richten, dat elke zesde dag rustdag wordte, waardoor het aantal gewone rustdagen dus reeds van 52 In een jaar tot 60 of 61 wordt uitgebreid. Als politieke Christenen hun Christenhart laten spreken. 4 Onder het motto „We zijn een eigen type. En voeren eigen vlag", komt in het Christelijke Nieuwsblad voor Hollands Noorderkwartier, een artikeltje voor met het opschrift „De Hand aan den Ploeg" en als ondertitel „Contra verkapte linksche Propaganda", dat gericht is tegen den zoo uitnemend geslaagden autotocht, verleden week georganiseerd door de afd. van den Bond voor Staatspensionneering om de Ouden van Dagen eens een prettigen dag te bezorgen. In deze courant werd het verloop van dien autotocht kort meegedeeld. Waar we meermalen gelegenheid hadden, over de mentaliteit van sommige colleges en autoriteiten iets mee te deelen en daaruit tot de logi sche conclusie kwamen, dat hier aan Langendijk toch vreemde dingen-kunnen gebeufen'en nog vreem- der toestanden bestaan, is het nu ongetwijfeld dei- moeite waard onze lezers kennis te laten nemen van wat er leeft in de ziel van het Langendijker Chris tenvolk (het blaadje verschijnt te Noordscharwoude en de Redactie zetelt in Broek op Langendijk) bij het naderen van den grooten dag, den 3den Juli, en de houding, die de volgelingen van Dr. Kuyper, den man der kleine luyden, aannemen tegen het Staatspen sioen. Curiositeitshalve laten we het artikeltje hier iüf^n geheel volgen. Vaak moeten christenen zichzelf beschuldigen. Ondanks al hun liefde voor kerk en school, hun ijver tot handhaving van de christelijke grond slagen voor het volksleven, moeten ze vaak con- stateeren: wij komen te kort. Dit hebben we niet gezien, dat is nagelaten. Vaak moeten we van politieke tegenstanders leeren. En we erkennen een tekort bij ons zelf, en tevens dat de tegenstanders op politiek gebied in een bepaald geval actiever waren dan wij. J.l. Donderdag waren we getuigen van het ver trek van de ouden van dagen, wien door de houders van auto's een kostelijken dag is bereid, 't Was een heele stoet, ruim negentig oudere mannen en vrouwen, die 'n auto-ritje maakten naar Haarlem en omgeving. Wie hen zag, in op gewekte, vroolijke stemming, weggedoken in zachte kussens, genoot mee. Waardeering hebben we voor de automobiel houders, die met de daad toonden, de bejaarden een mooien dag te willen bezorgen. Toch, by alle waardeering is er een element in deze zaak, dat ons beslist tegenstaat. Geen oogenblik aarzelen we dit uit te spreken, ook al weten we vooruit, dat dit schrijven ons kwalijk genomen zal wor den. Misschien krijgen we wel te hooren: Is dat nu christelijk? Want we zijn overtuigd, dat het ritje, hoe graag we het onzen ouden gunnen, in den grond niets anders bedoeld dan een reclame voor het Staats pensioen. Omdat we daarvan overtuigd zijn, wil len we niet zwijgen. Dit raakt niet de personen, die deze zaak op touw zetten; voor hen hebben we alle achting. Zij dragen ongetwijfeld den ouden van dagen een goed hart t.oe. Waarschijnlijk hebben enkele auto-houders geen oogenblik gedacht aan propaganda voor het Staatspensioen, toen ze gevraagd werden, hun auto beschikbaar te stellen, hebben ze spontaan en gul toegestemd. Zelfs besliste tegenstanders van het Staatspensioen deden mee en maakten zoo huns ondanks propaganda voor een ouderdomsverzorging, die zij niet wenschen. En ook zijn er stellig passagiers geweest, die geen oogenblik gedacht hebben aan 't feit, dat ze als propaganda-materiaal zijn gebruikt, tot ver krijging van het premie-vrije Staatspensioen. De heer J. Schouten zou zeggen Staatsarmen zorg. Moeten we dit leidelijk aanzien? werd er Don derdagmorgen gevraagd. Enkelen, die de toeleg al lang doorzagen, wenschten niet mee te doen. Stelden hun auto v niet beschikbaar. En zij die weigerende auto-houders, die voor het Staatspensioen geen propaganda willen voe ren, dragen den ouden van dagen stellig geen minder warm hart toe. Integendeel. Gaarne zullen zij, zonder deze po litieke bijbedoeling, óók den ouderdom eeren. We hebben reeds met enkelen gesproken, die 't van harte met ons eens waren .Ja, eigenlijk schrijven we dit stukje met medeweten en goed vinden van vooraanstaande personen in onze omgeving. Zij voelden, we mogen niet langer werkeloos toezien. Er moet ook onzerzijds gewerkt worden. Enkele ouderen uit onze kringen wilden niet mee onder een leiding, die Staatspensioen pro pageert. 't Is slechts een kwestie van aanpakken en organisatie. En nu moeten we ons voor één ding wachten. Als wij straks met onze menschen gaan toeren, is dat niet, wijl zekere Juli-gebeurtenis aan staande is. Om dien schijn te mijden, dient er een perma nent comité, zoo mogelijk voor den geheelen Langendijk, te worden opgericht. Natuurlijk werken hier Christelijk-Historischen en Anti-Revolutionairen samen. Op dit punt is er tusschen beide groepen volkomen overeenstem ming. Laten de besturender Kiesvereenigingen de zaak eens aanpakken, laten die zoo'n commissie vor men. Dat is spoedig voo rlekaar. We weten, dat tal van burgers zeer sympathiek staan tegenover dit plan. Het „Christelijk Nieuwsblad" stelt graag zijn kolommen voor de te benoemen commissie dis ponibel en zal het initiatief van harte steunen. Wil men via een anderen weg, ook goed. Elke oirbare manier is goed, mits het doel wordt be reikt. De hand aan den Ploeg. „Wij zijn een eigen type En voeren eigen vlag." Ten aanzien van den inhoud van dit artikel zij in de eerste plaats opgemerkt, dat blijkbaar voor onze politieke Christenen het gebod: Gij zult geen valsche getuigenis jegens uw naaste spreken, niet is geschre ven. Immers van een Redactie van een krant,- die lei ding geeft aan een politieke richting, mag worden aangenomen, dat zij weet, dat de Bond voor Staats pensionneering geen propaganda voert voor de link sche politieke partijen, wat wel hieruit blijkt, dat hij bij de a.s. verkiezingen zal adviseeren, alleen zijn stem uit te brengen op voorstanders van premievrij Staatspensioen, en alzoo ook de candidaten van de Chr. Dem. Unie en de R.K. Volkspartij aanbeveelt. Zijn dat misschien ook linksche partijen? Bovendien kan of moet de redactie weten, dat tal van R.K. en Chr. Historischen bij den B. v. S. zijn aangesloten, en dat in het blad „Koningin en Vaderland" herhaal delijk geschreven wordt ten gunste van het premie- vrije Staatspensioen, zoodat de Chr.-Hist. Unie meer en meer last begiut te krijgen van dit Staatcpensioen. Waarschuwend steekt o.m. een schrijver aldus den vinger op: „Voormannen, maakt het ons Chr. Hist. ar beiders straks niet te moeilijk, wanneer we geroepen worden onze stem uit te brengen. U weet het, de ver-, zoeking is groot".. Er zal dus nu getracht worden, een permanent co mité op te richten, om met de oude menschen te gaan toeren. Dat moet dan natuurlijk zijn met de z.g.n. christelijke oude menschen, zoodat de niet-christelijke mogen thuis blijven. Ons dunkt is dit al zeer weinig christelijk en weinig in overeenstemming met de mo raal, die ligt opgeslotene in de handelingen van den Barmhartigen Samaritaan, dien de politieke christe nen nog eens ten voorbeeld mogen nemen. Dus ook op dit gebied zal de splijtzwam haar funes te werking gaan beginnen. Niet slechts meer in af zonderlijke scholen, zang- en muziekvereenigingen, tuinbouwvereenigingen enz. enz., doch ook bij de oude menschen moeten de bokken van de schapen worden gescheiden. Christelijken alleen uit toeren., en paganisten ook alleen. Er mocht eens besmetting ontstaan! Maar geen besmetting schijnt mogelijk te zijn, als christenen en katholieken samen de regee- ringslakens kunnen uitdeelen. Als bij de R.Iv. kerk te Noordscharwoude een tweetal Zondagen een kermis in optima forma wordt gehouden, die voor de chris tenen een stuitende Zondagsontheiliging wordt ge acht, dan zwijgt het Christelijk Nieuwsblad in hon derd talen:: het hechte coalitiecement mocht eens wat loser worden! Maar als het geldt de grijsheid, die reeds zooveel mist, een dag van hoog en edel genot te verschaffen, dan komt het Christelijke blad los, en vermaant de mannen-broeders, dat dit gezamenlijk genieten van wat mooi Holland voor allen ter bezichtiging openstelt, niet langer mag worden ge duld, doch dat de chistenen ook daar in hun isole ment hun kracht moeten zoeken én het kaf van het koren ook op dat terrein moet worden gescheiden. Het geldt hier ook slechts onze oude werkers, die tot de minst gesitueerden en niet tot de machtheb bers behooren! Als dan straks de Langendijker christelijke ouden van dagen uit toeren gaan, dan wete men, dat dit niet is als gevolg van een heilige drang des harten bij de leiders, doch dat dit alleen geschiedt, omdat anderen daarin zijn voorgegaan, en met de uitdruk kelijke bedoeling (het Chr. Nieuwsblad steekt het niet onder stoelen of banken) de politiek in deze zaak te mengen en niet den ouden menschen een genotvol len dag te verschaffen, omdat ze het zoo goed met dezen meenen. Als ooit duidelijk gebleken is, hoe het politieke christendom is verlaagd tot een laag-bij-de-grondsche materialistische scharrelpolitiek, dan is het ongetwij feld hier. „De Hand aan den Ploeg", zouden wij aan alie weldenkende menschen willen toeroepen, om dit soort politiek uit te roeien. Ze zijn een eigen type, Ze voeren eigen vlag!! Het college van Dagelijksch Bestuur en van Hoofdin gelanden vergaderde Dinsdag 11 Juni, des middags te half 3, ten huize van den heer M. Kuiper te Valkkoog. Voorzitter de heer T. Rens. Secretaris de heer F. S. v. d. Velde. Afwezig zijn de hoofdingelanden, de heeren D. Wit en K. Wit Dz. Na opening volgt lezing der notulen, die onder dank zegging aan den secretaris worden goedgekeurd. De Voorzitter deelt mede, dat de monteur voor het in orde brengen van het watergemaal het werk heeft op geleverd en weer is vertrokken. Bij het j>roefmalen liep alles magnifiek, maar een paar dagen later, bij sterken wind, bleek er wat ruimte te zijn ln de as van den on dersten vijzel. Er was dus een klein abuisje. Spr. was alleen bij het proefmalen tegenwoordig! geweest en als er nu wat wind is zou het Dag. Bestuur of wellicht het geheele Bestuur eens een kijkje kunnen, nemen. De heer Molenaar vraagt of het zaakis de directie der Stork-fabriek er mee In kennis te stellen en haar uit te noodigen bij het proefmalen aanwezig te zijn. De Voorzitter merkt op dat dit laatste de kosten na tuurlijk weer zooveel zal verhoogen en dat een ln de omgeving wonend vakman de zaak wel in orde kan ma ken. Spr. zal als er flink wind is, de leden van het be stuur waarschuwen dat er gemalen zal worden. Wat een prijsverschil! Voor de grintlevering zijn 4 inschrijfbiljetten ingeko men, n.1. van M. Kloet, Alkmaar f 6.35 per M3.; N.V. W. F. Stoel en Zoon Alkmaar f 5.10, K. de Wild, Alkmaar f 5.94, G. Bras, Schagen f 4.39 per M3. De levering is aan den heer Bras opgedragen. Van den Pensioenraad is een schrijven ingekomen waarin mededeeling verzocht wordt het aantal vaste uren en het loon van den heer Roos op 1 Juli 1922 en anders het aantal uren dat in aangegeven tijdvakken was gewerkt. Door den secretaris was een gespecificeer de opgaaf vanaf 1913 gezonden. Verwacht wordt dat deze opgaaf moet dienen voor de berekening van het toe te kennen pensioen. De heer A. Wit verwacht dat ze wel zullen trachten het bedrag te verminderen en andere leden oordeelen, dat de Pensioenraad zeker weinig werk heeft, nu'zoekt en op die ^vijze het personeel in dienst kan houden. Nog was o.m. ingekomen het finantieele verslag van de Centrale Veilingsvereeniging Warmenhuizen en om streken en een schrijven van Dijkgraaf en Heemraden van de Uitwatercnde Sluizen over de seinregeling in verband met de hooge boezemstanden. Mededeeling wordt gedaan, dat ter visie ligt het ge wijzigde ontwerp-reglement voor de waterschappen. D© rietschouw. Ten aanzien van de gehouden rietschouw deelt de heer Berkhout mede, dat één perceeltje, n.1. van Mul der vandaag in orde zal worden gemaakt Achter de kaasfabriek te Sint Maarten is het echter een ver vuilde toestand en dat, terwijl er al eens een schrijven van burgers van Sint Maarten was ingekomen, waarin om vaartverbetering was verzocht. Veel rommel wordt er in de sloot gegooid en spr. zou willen dat het bestuur der fabriek werd aangeschreven. De Secretaris zegt, dat dit ook verleden jaar al is gedaan. De heer Berkhout deelt verder mede, dat er sintels en ook varkensmest in de sloot wordt geworpen, terwijl de diepte der sloot juist aan den fabriekskant is en de sloot dus ondiep wordt gemaakt. De heer A. Wit stelt dan voor, de sloot te doen op knappen voor rekening van de fabriek. De heer Molenaar erkent dat dit het eenige middel is om verbetering in den toestand te krijgen. Besloten wordt, het bestuur der kaasfabriek te be richten, dat binnen een maand de toestand moet zijn verbeterd, want dat het anders voor rekening der fabriek wordt gedaan. De heer A. Wit deelt mede, dat hij bevonden heeft, dat enkele perceeltjes beter in orde gemaakt hadden kunnen worden, maar spr. acht het beter dit zelf den betrokkenen mede te deelen. De heer Gootjes zegt, dat een perceeltje van G. Paarlberg, n.1. aan de grens van Westerend niet in orde^is. Overigens waren er geen bemerkingen. D© rondvraag. De heer A. Wit zegt dat in dev orige vergadering is besloten, den heer Roos een aandenken van den poldér te offreeren, voor zijn getrouwe plichtsbetrach ting. Is hier nog gevolg aan gegeven? In de notulen wordt het niet vermeld. De Voorzitter zegt, dat dit besluit na" de openbare vergadering is genomen en een leunstoel is aangekocht geworden. Uit de mededeelingen van verschillende personen bleek wel, dat Roos dit aandenken zeer op prijs stelde. De heer D. Burger zegt, dat een wegsloot bij Jb. Roos geheel dicht is èn spr. zou willen, dat de polder zorgde voor het uitsteken van die sloot en verder voor het ruim blijven. De Voorzitter zegt dat het geen poldersloot Is en het dus beter is dat de belendende eigenaren worden aan geschreven de sloot voor April a.s. in orde te maken. Wordt goedgevonden. De heer Glas vernam uit de notulen dat de Voorzitter een bespreking had met Barten en het antwoord leek er naar alsof de grond uit de sloot geen waarde zou heb ben. De Voorzitter zegt dat het zóó was, dat gemeend werd den grond niet te moeten betalen, want dat de polder verplicht was de sloot in orde te houden. In den loop van dit jaar zal de keur worden behandeld en het is de bedoeling van het bestuur om dan in de keur de bepa ling op te nemen dat voor den uitkomenden waarde- vollen grond een deel zal moeten worden betaald. Voor het bouwland toch heeft deze grond wel degelijk waarde De heer A. Wit acht het noodig dat de sloot voor het erf van wijlen wed. Breed wordt opgeknapt. De heer Burger zegt, dat bij storm en wind daar alles den hoek indrijft. Van alles wordt er ingegooid. Spr. noemt bijv. een beddepeul. De Voorzitter zegt, dat de secretaris zal nazien of het een poldersloot is, en is dat het geval dan zal de sloot dezen winter in orde worden gebracht. De heer Molenaar vraagt of het niet gewenscht Is een bekeitring te doen maken wegens het verontreini gen van de sloot, de heer Burger woont er dicht bij. De Voorzitter wijst op de moeilijkheid te weten te komen wie de dader is. Hierna volgt sluiting. Algemeene vergadering van de Begrafenisvereeni- ging „Nieuwe Niedorp" op Maandag 10 Juni 1929, in het lokaal van den heer Kossen, alhier. Aanwezig 15 leden. De voorzitter, de heer A. Visser, opent de verga dering met welkom. Dan leest de secretaris, de hoer P. Strijker, de no tulen, welke onder dank worden goedgekeurd. Ook het jaarverslag van den secretaris wordt good gekeurd, waaruit we het volgende vermelden:: Aantal led cnop 1 Jan. 1929 831, op 1 Jan. 1928 be droeg het ledental 835, zoodat een achteruitgang was te constateercn van 4. Waar het vorig jaar het le dental met 103 was gestegen, was dit jaar een kleine achteruitgang wel te verwachten. Door medewerking van de vereeniging hebben het verloopen jaar 14 begrafenissen plaats gehad en wel 11 voor leden en 3 voor niet-leden. Steeds is met lof over het werken der vereoniging gesproken. De heer J. Keetman brengt namens de commissie belast met het nazien der rekening, verslag uit. De ontvangsten hebben bedragen: contributie f 1028.75, extra ontvangsten leden f237.50, ontvang sten niet-leden f 352, rente belegd kasgeld f 92.9S en diversen f G8.50. Totaal f 1779.73. De uitgaven.bedroegen: Begrafenissen leden f899, begrafenissen niet-leden f265.50, drukwerk en adm. f 9.90, salarissen en belooningen f 175, afschrijving 1928 f 138, en diversen f 59.36. Totaal f 1546.76. Zoodat een winst was te boeken van f232.97. De totaal ontvangsten van leden was f 1427.73 en de uitgaven f 1199.42. Deze afdeeling maakte dus een winst van f 228.31. De +otaal ontvangsten van niet- leden bedroeg f352,. terwijl de kosten hebben bedra gen f 347.34, zoodat deze afdeeling een winst aanwees van f4.66. liet kassaldo bedroeg op 't einde van het boekjaar f 1603.62, terwijl de aanwezige goederen een waarde vertegenwoordigden van f148 91, zoodat de balans een. zuiver bezit aanwees van f 1752.53. De heer Keetman zegt alles in volkomen orde be- vondfti te hebben en stelt namens de commissie voor den penningmeester te dechargeeren met een woord van dank. voor het accuraat beheer. De heer llaringhuizen zegt, dat het bezit op 't oogenblik f 1752.53 bedraagt, hetgeen het resultaat is van de afgeloopen 9 jaar en vraagt of dit bedrag dat beschouwd kan worden als reserve, nog hooger opgevoerd zal worden. Na ampele bespreking wordt besloten dit door het Bestuur te laten uitmaken. liet wordt niet noodza kelijk geacht, de reserve tot nog hooger bedrag op te voeren. De heer Keetman brengt nog ter sprake de f 15 contributie welke betaald wordt als lid van den Bond, en vraagt wat of daar eigenlijk voor wordt gedaan. Een en ander wórdt toegelicht door den heer C. Rutsen, Door het lidmaatschap van den Bond wor den de algemeene onkosten wel wat lager. Een voor naam punt is echter, de overname van leden, vj de eene vereeniging door de ander, hetgeen do den Bond verplichtend wordt gesteld. Ook wordi de dragers en de uitkleedsters door bemiddeling va den Bond verzekerd tegen ongevallen. Hierover woi den nog enkele besprekingen gevoerd. Gemeen wordt, indien de vereeniging een verzekeringplic) tig bedrijf is, op 't oogenblik te veel betaald won Besloten wordt dat hit Bestuur deze verzekering kwestie, nader onder dc oogen zal zien. Hierna wordt de rekening onder dank aan de cot missie voor het nazien en het uitgebrachte versla en aan den penningmeester voor zijn beheer, goei gekeurd Tot plaatsvervangend lid van de commissie tot h nazien der volgende rekening wordt aaugeweze de her C. v. d. Haagen. De heer J. v. d. Steen wordt herkozen als b stuurslid, Het Bestuursvoorstel om de leeftijdgrens der di gers te stellen op 60 jaar, wordt met algemeene stei men aangenomen. De voorzitter deelt mede, dat verschillende info maties zijn ingewonnen, naar de werking van begraaftoestel, welke op een enkele uitzondering u uitstekend zijn te noemen. Ook is de werking vj een bedoeld toestel gezien, welke in elk opzicht ze goed voldeed: Na bespreking wordt besloten, ei Sanders begraaftoestel aan te schaffen .De prijs f 175. De heer C. Rutsen doet nog enkele mededeelinge als afgevaardigde van de Bondsvergadering. Een punt van bespreking is geweest de neutral teit van den bond, waarop geen besluit is genome; Een schrijven is ingekomen van den heer Blokke om salarisverhooging als bode en voorlooper. D vergadering vindt goed, dat een en ander nadi door het Bestuur wordt geregeld. Op een vraag van den heer v. d. Haagen, won door den secretaris medegedeeld dat hij niet a vaste, maar als reservedrager is aangewezen. Mai dat hij met het stellen van de hiervoor genoemi leeftijdgrens, waarschijnlijk wel als vaste drager zi worden aangesteld. Een meeningsverschil tusschen den heer De Jon en den secretaris wordt na bespreking opgehelder De secretaris vraagt nu door het stellen van e? leeftijdgrens, de heer Stokman aanstonds niet mei in aanmerking komt voor drager, of Stokman, aa wien het bewaren der kleeding tot heden is opg dragen, deze functie zal moeten blijven waarneme; Naar zijn meening zal dit wel eenige moeilijkhede opleveren. Na bespreking wordt besloten, dat het Bestui hierover zal onderhandelen met Stokman zelf. I ieder geval blijft Stokman voor dit jaar nog drage Verder niets meer aan de orde zijnde, wordt vergadering onder dank voor de aangename bespr kingen door voorzitter gesloten. Aan de N.V. Hollandsche Beton Maatschappij Is te behoeve van den bouw van een sohutsluis te Kolhot vergunning verleend om werk tet doen verrichten do< pl.m. 80 mannen van 18 jaar of ouder gedurende 10 ui per dag en 55 uur per week. Den dienstplichtig, Jan de Vries, der lichting 1926 opgeroepen om op 8 Augustus 1929 te Amersfoort vo< herhalingsoefeningen onder de wapenen te komen. ZUIDSCHARWOUDE. Bij het spelen kwam een speelkameraadje zoo hev op den rechterarm van het 1-jarig dochtertje van di heer R. de Boer te vallen, dat het opperarmbéen bral Het kind moest onmiddellijk naar het Ziekenhuis worde gébracht. LANGENDIJK. De koolplanttijd is weer aangebroken en daarmee d groote drukte voor de tuinbouwers. Klein en groot trek er nu op uit, de winterkool aan den grond toe te ve trouwen. D. R.K. schoolkinderen aan Langendijk hel ben 14 dagen vacantie, om van hun werkkracht gebrul te kunnen maken. De meeste andere scholen geven tl genwoordig voor dit doel geen vacantie meer. Het verzoek Iets te doen, om de afd. staatspensioi in de gelegenheid te stellen een dag uit te kunnen gaa met de ouden van dagen (rentetrekkers) is door de i gezetenen zeer welwillend ontvangen. Door ruime b drage werd daarvoor de gelegenheid geopend. Voor werden 23 auto's beschikbaar gesteld. Aan den tocht zullen deelnemen pl.m. 60 rentetrekker met de geleiders mede zal de stoet uit pl.m. 84 persone bestaan. Het doel van dezen tocht is Amsterdam mi een bezoek aan Artis en over Haarlem terug. Het vertrek van Winkel is bepaald op Woensdag 1 Juni, voormiddags 8 uur zomertijd. Velen verheugen zich reeds in het vooruitzicht nar Amsterdam te gaan .waarvan ze wel al veel gehoor hebben, doch het meerendeel weinig heeft gezien. ST. MAARTENSBRUG. In een gehouden vergadering van de Schoolfeestcor missie ten lokale van den heer Veuger te St. Maarten vlotbrug, werd besloten met de kinderen van de laags klassen op Dinsdag 18 Juni een reisje te maken pi auto naar Bergen en Bergen aan Zee. De hoogste k]a sen, waarvan de datum is vastgesteld op Dinsdag Juni, zullen kunnen profiteeren van een tochtje nai IJmuiden en Zandvoort. Een lijst voor dit doel zal bij i ingezetenen circuleeren. Wij hopen en vertrouwen dat burgerij hierop flink zal teekenen. Hoe meer gelden i binnenkomen, hoe beter is de commissie in staat de kil deren een genotvollen dag te bezorgen. Ter gemeentesecretarie alhier worden inlichtingen ve zocht omtrent twee muntbiljetten van f 10, welke Dln dag zijn verloren tijdens den autotocht van hier nai Bergen met de schoolkinderen. Met den bouw van het betonnen waterreservoir te Dl Oever, ten dienste van het P.W.B. is men in zoo ver gereed gekomen, dat de bekistingen heden wordi afgenomen. De leiding naar het reservoir wordt ook heden geleg zoodat de ingebruikneming nabij is. Het steenlossen te De Oude Zeug, ten dienste van i Zuiderzeewerken is aldaar klaargekomen. Het materis van den heer O. J. Bosker, welke dat bedrijf uitoefen wordt overgebracht naar Den Oever. De groote woonkeet hij het werk van v. d. Valk Den Oever zijn thans electrisch verlicht. Dit is voor i bewoners een groote verbetering, ook met het ook op buitenverlichting. De drijvende smederij van de M.U.Z. thans liggeO' te De Oude Zeug, wordt binnen korten tijd weer ove gebracht naar Den Oever.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6