MHZ1EKTUIN te SCHAREN Zomersproeten ver dwijnen spoedig door een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. LANGENDIJKER GROENTENCENTRALE, DE OVERVAL OP CURACA0. Buitengewoon Concert MONDORGELCLUB District V Amsterdam. WIERINGERWAARD. ANNA PAUL0WNA. WSERINGEN. ZIJPE. 4.00 HILVERSUM (1071) Lezing over lichamelijke opvoeding. 4.20 HAMBURG (392) Concert. 4.30 HILVERSUM (1071) Rustpoos ter verzorging van den zender. 4.35 PARIJS (R. 1744) Dansmuziek. 4.50 KONINGSBERGEN (280) Concert 4.50 DAVENTRY (482) Dansmuziek. 5.00 HUIZEN (336) Gramofoonplaten, daarna journa listiek en vervolgens wonderlijke vertelsels door Herman de Man, daarna weer gramofoonplaten. 5.00 HILVERSUM (1071) Gramofoonplaten, daarha vooravondconcert Wather Triebei, humorist. 5.20 MOTALA (1351) Concert 5.20 BRUSSEL (512) Dansmuziek. 6.05 LANGENBERG (462) Vesperconcert 6.15 HILVERSUM (1071) Lezingreeks. Onderw. „Bouw en wezen der materie." 6.20 BOEDAPEST (545) Concert door zigeunerkapel. 6.20 HAMBURG (392) Populair concert 6.50 BRUSSEL (512) Gramofoonplaten. 6.50 MOTALA (1351) Oude dansmuziek, 6.55 PARIJS (R. 1744) Gramofoonplaten. 7.00 HILVERSUM (1071) Voortzetting concert tot 7.15 uur, daarna 1 kwartier voor verkiezingsredevoe ringen. Spr. W. v. d. Sluis (S.D.A.P.) (bulten ver antwoording van de A.V.R.O.) 7.05 DAVENTRY (482) Concert 7.30 HUIZEN (1852) Spr. H. Leemryse. 7.35 BOEDAPEST (545) Gramofoonplaten. 7.45 HILVERSUM (1071) Politieberichten. 7.50 DAVENTRY (1563) Concert 8.00 HUIZEN (1852) Concertavond. Louis van Tulder, tenor en de Amsterdamsche Orkestvereenlging, te 8.30 uur spreekt Mr. Frans Teulings namens de R.K. Staatspartij, te 9.30 uur berichten van Vaz Dias. 8.00 HILVERSUM (1071) VARA-toespraak door W. v. d. Sluis, daarna Arbeiders Jeugd Centrale, zang koor, te 10 uur persberichten van Vaz Dias, te 10.45 uur VARA-orkest 8.35 BRESLAU (321) Concert 8.35 PARIJS (R. 1744) Concert daarna dansmuziek. 8.35 BRUSSEL (512) Concert. 8.50 BERLIJN (475) Cabaret-programma. 8.50 KATTOWITZ (416) Concert 8.50 WARSCHAU (1385) Populair concert 8.50 TOULOUSE (383) Concert en dansmuziek. 9.20 DAVENTRY (482) Symphonie-concert 9.50 KALUNDBORG (1153) Dansmuziek. 10.20 MOTALA (1351) Dansmuziek. 10.35 BERN (406) Concert daarna dansmuziek. 10.35 BOEDAPEST (545) Concert 10.40 DAVENTRY (482) Orkestmuziek. 10.40 HAMBURG (392) Dansmuziek. 10.40 KONINGSBERGEN (280) Dansmuziek. 10.50 BERLIJN (475) Dansmuziek. 10.55 DAVENTRY (1563) Dansmuziek. 11.00 HUIZEN (1852) Muziekprogramma. 11.20 BOEDAPEST (545) Concert door zigeunerorkest 11.20 KATTOWITZ (416) Dansmuziek. 11.20 TURIJN (272) Dansmuziek. 11.20 WARSCHAU (1385) Dansmuziek. 11.35 MILAAN (504) Dansmuziek. Vergadering van het bestuur der Langendljker Groen- tenveillng, op Maandag 10 Juni j.I., Voordat door den voorzitter deze vergadering werd geopend, vond aan besteding plaats van het nieuw te stichten gebouw voor het sorteeren en ontvangen van tomaten, enz., enz. Ingekctnen waren 13 biljetten. Medegedeeld werd, dat de begrqoting f 30.000 was. Het hoogst was ingeschreven voor f 36300 en het laagst voor f 29730, welke was de heer W. Giltjes te Broek op Langendijk, aan wien het, werk is gfegund. Hierna opende de voorzitter, burgemeester Slot, de Vergadering met een welkom en werden de notulen gelezen, welke onveranderd werden vastgesteld. Tegenwoordig waren 23 personen, waaronder één lid van „Koophandel". Uit het rapport over het nazien van het kantoor betreffende de maand Mei, werd medegedeeld, dat alles in den besten welstand was bevonden en dat er geveild was voor een bedrag van f 33.930.35, waarvan voor Broek op Langendijk f 177.4, Koedijk f 6555.19, Zuid- scharwoude f 4438.24, idem R.K. f 8.09, St.-Pancras R.K. f 9953.44, idem R.K. f 1177.96, Heerhugowaard f 2576.07, idem R.K. f 2792.72, de Schermeer f 1948.25, Diversen... f 2702.35. Schrijven ingekomen van den heer Muntjeweff te Schermerhorn, dat hij om gezondheidsredenen bedankt als bestuurslid, tevens is bericht ingekomen van den heer Kloosterboer te St.-Pancras, dat hij zijn mandaat heeft neergelegd. Voorzitter wijdt enkele waardeerende woorden aan de aftredende leden, betreffende het vele, dat zij voor de vereeniging hebben gedaan, in het bijzonder den heer Kloosterboer, die van dé oprichting der vereeni ging af, bestuurslid is geweest. Van den Keurmeester was een uitvoerig rapport in gekomen, aangaande een paar keurgevallen, hetwelk voor kennisgeving werd aangenomen. c Van de tentoonstellingscommissie te Heerhugowaard welke in September van dit jaar ter gelegenheid van het 300-jarig bestaan van den Polder, een tentoonstel ling wenscht te houden, was een verzoek Ingekomen om een medaille beschikbaar te stellen. De gravin zweeg alsof ze een geestelijken strijd voer de. In werkelijkheid was haar zwijgen comediespel. Het wekte nieuwsgierigheid en sympathie op en ze vond het heel nuttig bij haar betooveringskunsten. „Ik zal den ring kleiner moeten laten maken," zei ze plotseling. „Onthoud nu goed, dat ik hem altijd zal dra gen als ik met joti samen ben, maar nooit bij een an dere gelegenheid. Geen andere oogen dan de jouwe en de mijne zullen er op rusten. Ik beschouw hem als een heiligdom." Hoe lief! hoe poëtisch! Welk een bewijs van haar liefde voor hem! Hij hunkerde er naar om zijn lippen op de hare te drukken. Maar die tijd was nog niet voor hem aangebroken. Hij had het gevoel, dat hij geen mi- limeter verder moest trachten te gaan dan zij hem wilde toestaan. Toen opeens hij wist zelf niet hoe het kwam was zijn zaligheid geëindigd, sloeg hij haar den mantel om en werd hem toegestaan heerlijke taak! om de gesp dicht te maken. Zij ging in de beste stemming naar Park Lane terug. Toen ze haar kamenier had weggezonden wierp zij zich op de satijnen bank voor het vuur, een bekoorlijk schil derij van verleidelijke schoonheid en kwijnende indolen tie. Ze draaide den ring aan haar vinger om en om en lachte in zichzelf. „Het is een talisman. Hiermee kan ik dien dwazen gek laten doen wat Ik wil. Ik heb nog nooit zoo'n moolen steen gezien. Ik zou wel eens willen weten wat hij waard is." Ze rekte haar mollig, lenig lichaam en koesterde het in den gloed van het vuur als een mooi wild dier. De roode vlammen wierpen een rozige tint over haar beeld in een spiegel in het midden van een scherm, juist op de hoogte van haar oogen, Wordt vervolgd. Voorgesteld werd een gouden medaille beschikbaar te stellen voor de afdeeling groenten en aardappelen. Werd aldus besloten. Hierna werd door den voorzitter uitvoerig mededee- ling gedaan, aangaande de fondsvorming voor eventu- eele schade van zieke aardappelen. Spr. zet, dat door de verschillende aardappelveilingen deze zaak in han den van de Prov. Comm. was gegeven, om die te rege len met den Bond van Exporteurs. Na enkele vergaderingen was men tot een goede re geling gekomen. Besloten was, dat op de nota van den koopman op het betaalkantoor f 15 voor eiken wagon gedekt door een certificaat, bijgeschreven zou worden. De gelden daarvoor zouden gestort worden op een bank en be heerd door een commissie, bestaande uit 3 tuinders en 3 kooplieden en daaraan toegevoegd een onpartijdige voorzitter. Uit die kas zou enkel betaald worden schade, welke veroorzaakt was door'ziekte, doch een koopman zou niet meer schade vergoed wórden, dan hij in de kas gestort had. Met deze regeling zegt spr., kon men alleszins te vreden zijn, doch een paar dagen na het besluit kwam er bericht van de veilingen te Medemblik en Boven- karspel, dat zij niet aan deze zaak wilden medewer ken. Hierdoor is al het werk dat dit voorjaar gedaan is, teniet gedaan, en is de geheele overeenkomst vervallen. Doord en secretaris werd medegedeeld, dat de nieuwe tomaten—sorteermachine van de firma Brinkman heel goed voldoet en ook de opgegeven capaciteit uitvoert Verder kwam de vraag ter tafel, welke op de vorige vergadering was gesteld, of sneezenkool, welke onder hands verkocht zijn, voor 1 pet. inplaats van voor pet. verrekend konden worden. Voorzitter zegt dat het Dag. Bestuur heeft gemeend hier niet aan te moeten beginnen. De veilingskosten m pet zijn hier laag en voor onderhands verkochte sneezenkool heeft men voor de 1% pet toch de zeker heid dat de betaling goed zal verloopen. Dienaangaande werd voorgesteld het percentage gelijk te houden en aldus besloten. Verder werd door voorzitter medegedeeld, dat voor de eventueele bloembollenveiling een vaargeul in de over kapping met een vloer overdekt is, welke heel goed voldoet Verder werd medegedeeld dat vanaf heden de veiling iederen dag begint 's morgens 7 uur (o.t) Gevraagd werd of de veilingskosten van bloembollen (plantgoed) geheel voor rekening der verkoopers komt. Op leder bollenveiling b etaalt kooper en verkooper Ieder de helft Daar dit nog niet is vastgesteld, zal als zoodanig hier rekening mee gehouden worden. Verder werd een keurkwestie ter sprake gebracht, waarmee de verkooper geen genoegen had genomen en het product was blijven liggen. Gevraagd werd hoe dit opgelost zal worden. De veillngleider deelt uitvoerig het geval mede en geeft aan, hoe die zaak opgelost kan worden, wat de betrokken persoon medegedeeld zal worden. Verder werd opgemerkt dat een vergadering is ge houden met alle telers van vroege kasproducten en dat besloten was dat allen met hun producten te Broek zouden veilen. Dit is niet goed geloopen, daar enkelen zich niet aan het besluit hebben gehouden. De veiling- leiders zijn enkele gevallen bekend, welke werden ge noemd. De vergadering is nu van oordeel dat de betrokken leden deze verkeerde handelwijze onder het oog moet worden gebracht, waaraan gevolg zal worden gegeven. De heer Wagenaar (Koophandel) vraagt of er al een regeling getroffen is voor het veilen van vroege worte len. Daar dit nog niet het geval is, zal deze regeling ge troffen worden in overleg met kweekers en kooplieden. Tevens werd gevraagd wat de oorzaak zou zijn, dat in het verslag van de tuinbouw stond dat een verzoek tot Koophandel gericht zou worden om verbetering te bren gen in den tomatenhandel. De reden hiervan stond niet in het verslag. Medegedeeld werd dat er enkele kweekers waren die meenden dat de volle prijs niet gegeven werd. Gezegd werd dat het toch wel denkbeeldig is, daar men hier één prijs heeft, zoodat het allerhoogste van andere markten altijd niet bereikt wordt, maar dat zegt niet of de middelprijs niet bereikt is. Ook de vracht speelt een rol, daar men geen wagon kan laden en er deze paar weken geen producten zijn voor bijladingen; over het algemeen wordt de prijs hier heel goed genoemd. Hierna sluiting. Na sluiting werden door den secretaris de notulen der algemeens jaarvergadering voorgelezen, welke met een kleine aanvulling werden goedgekeurd en geteekend. TE WILLEMSTAD DE STAAT VAN BELEG AFGEKONDIGD. Bijzonderheden over den nachtelijken aanval. Naar Reuter uit Willemstad meldt, is daar Dins dag de staat van beleg afgekondigd om, zooals het heet, herhaling van de gebeurtenisen van Zaterdag te voorkomen. Van welken kant die. herhaling mogelijk wordt ge acht, wordt in het telegram niet meegedeeld. Het blijkt niet, welke de redenen zijn geweest, die tot dezen maatregel hebben geleid. Is de Nederland- sche overheid er toe overgegaan, omdat zij reken de met de mogelijkheid van ordeverstoring van bin nen uit in verband met de in een mededeeling van de zijde der Bataafsche Petroleum Mij. gesignaleer de aanwezigheid op Curagao van groepen arbeiders, die met de revolutionnaire elementen in Venezuela sympathiseeren? Of acht men het niet uitgesloten dat alsnog een nieuwe overval of vlucht van een tuchtelooze bende revolutionnairen dreigt uit Ve nezuela, waar Urbina en zijn bentgenooten blijkens een bericht in ons vorige nummer, na zich met 2000 man te hebben versterkt, hun te Willemstad ver meesterde wapenen en munitie reeds bij Coro hebben gebruikt? Of heeft men beide mogelijkheden op het oog ge had? En is hierom ook tot de uitzending van de Hertog Hendrik besloten? De bandieten door de Venezolaansche regeeringstroepen verspreid. Reuter seint uit Curagao d.d. 12 dezer: De minister van oorlog deelde mede, dat de ban dieten, die Zondag na hun overval op Willemstad in de Venezolaansche provincie Falcon zijn geland, ge heel verslagen zijn en in de bergen zijn verspreid, ze worden door de regeeringstroepen achtervolgd. De nachtelijke overval. Aan de Engelsche bladen ontleent de N.R.Ct onder het noodige voorbehoud de volgende nadere bijzon derheden omtrent den nachtelijken overval op Wil lemstad: Urbina was uit zijn gevangenschap te Barranquilla in Columbië gevlucht. In Willemstad aangekomen (wanneer en hoe, vinden wij niet vermeld), verzamel de hij zijn aanhangers onder de Venezolaansche arbei ders bij de petroleum-raffinaderijen en overviel hij de bezetting van het fort Amsterdam bij verrassing. Het garnizoen bood dapperen tegenstand. Vijf man werden gedood en een aantal gewond, alvorens het vuren ophield. De gevangenneming van den gouver neur en den garnizoenscommandant als gijzelaars weerhield de politie en de bevolking later tusschen- Zondagavond 16 Juni 1929 naar den te geven door de Medewerking van Mej. SUZE LEONARDS, Zangeres en HERMAN GROEN Jr., Piano. Leden vrij. Niet-Leden f 0.50. beiden te komen bij de vermeestering van alle wa pens en alle munitie in het fort. De Amerikaansche consul Voetter zond een drin genden oproep naar het gebied van het Panama kanaal om een Amerikaansche kanonnéerboot te zen den, doch het was onmogelijk om de hulp bijtijds ter plaatse te doen zijn. De Venezolanen trokken vervolgens naar de ge vangenis, waar zij de gevangenen in vrijheid stelden en hen uitnoodigden mee te gaan naar Venuzuela. Velen gaven aan de uitnoodiging gehoor. De bende begaf zich daarop naar de kade, waar zij zich meester maakte van de Maracaibo. Volgens een bericht in de Telegraaf heeft kapi tein H. E. Morrys van de Maracaibo het volgende medegedeeld over zijn wederwaardigheden: Zijn schip kwam Zaterdagavond 10 uur uit Ma racaibo (Venezuela) te Willemstad aan. In den nacht kwamen eenige personen aan boord en ver zochten hem opstandelingen naar Coro te vervoe ren, hetgeen door Morrys werd geweigerd. Binnen enkele minuten bevonden zich echter reeds 400 ge wapende mannen op het schip, die den gouverneur van Curagao in hun midden hadden. Deze ried den kapitein geen tegenstand te bieden. Morrys werd door twee bandieten met de revol ver in de hand met den dood bedreigd, indien hij weigerde aan hun bevelen te voldoen, terwijl an dere revolutionnairen de stokers bewaakten, als mede den loods, zoodat zij het geheele schip in hun ihacht hadden. Korten tijd later werd de garnizoenscommandant aan boord gebracht. De rebellen eischten, dat de stoomfluit van het schip tien stooten zou geven, waardoor hun aanhangers aan wal het sein ont vingen, dat het schip in hun macht was. Vlug achtereen kwamen toen vrachtauto's aan, beladen met munitie en levens middelen, die uit de kazerne van het fort Amsterdam waren wegge haald. De munitie werd aan dek van het schip ge laden en nadat alles gereed was, bevalen de ban dieten „Vooruit naar Caracas. Niemand kan ons tegenhouden". Het schip moest onmiddellijk ver trekken en de rebellen namen de plaats in van eenige leden der bemanning, die ontbraken. Eet vertrek van de „Hertog Hendrik" Het vertrek van Hr. Ms. pantserschip Hertog Hen drik naar Curagao is nader bepaald op heden (Don- drdag) voormiddags ten half elf uur, in plaats van gisternamiddag. Ook deze oorlogsbodem zal, evenals Hr. Ms. Kor- tenaer, de reis via Ponta Delgada en Sint Thomas Wat was dat Dinsdag maar weer een fijne dag voor de schoolkinderen, toen er 's morgens 27 auto's op het schoolplein gereed stonden om hen naar Bergen enz. te brengen. Natuurlijk was de geheele buurt op de been om getuige te zijn van de vroolijke gezichten der jeugd. De eerste halte werd gehouden bij Kamperduin om voor de zooveelste maal de overblijfselen van het aldaar gestrande schip te bezichtigen. Wanneer het niet vlug ger gaat is het over tien jaar nog niet weg. Vandaar via Hargen, Groet, Schoorl naar Bergen. Vliegensvlug de speeltuin is. Een glas heerlijke ranja was erg welkom, alsmede een broodje enz. Nadat druk gebruik was gemaakt van de diverse speelgelegenheden werd een kleine wandeling gemaakt met als eindpunt 't bekende zandgat, wat niet alleen voor de kleintjes, doch ook voor de grooteren steeds een heerlijk vermaak is. Ongeveer half drie moesten we afrijden om in Ber gen aan Zee gelegenheid te geven tot pootje baden, waar met dit heerlijke weer druk gebruik van gemaakt Is. Ook hier even den inwendigen mensch versterkt en toen ging 't via Egmond a. d. Hoef naar Alkmaar, waar bij Café Brittanje werd halt gehouden. Het zag er daar nu keurig uit en de consumptie was uitstekend. Hier werd een bezoek gebracht aan Hertenkamp en de lieve vogeltjes. Met een driewerf hiep, hiep, hoera', kwam de jeugd den chauffeurs waarschuwen dat de tijd daar was om de auto's „op stoom" te zetten. Tegen half zeven vertrokken we van Alkmaar om via Heerhugo waard, Nieuwe Niedorp, Winkel, Barsingerhorn, ten on geveer 8 uur in ons dorp te arriveeren. opgewacht door de ouders en vrienden. Zoo'n mooie rij van 27 auto's geeft altijd veel bekijks en wanneer het dan zulk heer lijk weer is als Dinsdag het geval was, is het dubbel mooi. Een woord van dank aan 't onderwijzend personeel en aaft de commissie is zeker wel verdiend, doch vooral niet minder aan de eigenaars van de auto's die hun tijd en wagen beschikbaar hébben gestéld. De blijde gezichten der kinderen kunnen de chauf feurs wel beschouwen als een hartelijke dankbetuiging Laten we besluiten met den wensch dat het een volgend jaar weer even goed zal vlotten om auto's te krijgen want werkelijk het is voor de kinderen een genotvollen dag geweest. Woensdagavond half negen had aan den Zuider- Molenvaartsweg de plechtige eerste steenlegging plaats voor de nieuwe Gereformeerde Kerk, die al daar zal verrijzen. Na het zingen van Ps. 68 door de aanwezigen, hield Ds. Tollenaar van den Helder een rede, waarin hij de hooge beteekenis van deze stichting uiteenzette. De aanwezigen zongen vervolgens Ps. 138, waar op de heer Bergman, na in korte trekken de ge schiedenis der laatste 15 jaren van het tegenwoor dige kerkgebouwtje te hebben geschetst, waaruit bleek dat dit, ondanks verbeteringen af en toe, maken. De verwachting bestaat, dat het schip om streeks 5 Juli voor Curagao zal aankomen. De Hertog Hendrik neemt geen troepen van de koloniale reserve mede. Wel moet het, naar wij vernemen, in de bedoeling liggen een detachement der koloniale reserve een dezer dagen met de snel varende vrachtboot Amsterdam van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maatschappij naar Cu ragao te zenden, teneinde daar voorloopig te worden gestationneerd. Deze boot zou slechts enkele dagen na aankomst van de Hertog Hendrik, te Curagao kunnen worden verwacht. Een verklaring van het Ministerie van Ko loniën. Het ministerie van Koloniën deelt het volgende mede: De toestand op Curagao, waar na den plaats gehad hebbende overval de staat van beleg is afgekondigd, is, zooals uit de sedert ingekomen telegrammen van den gouverneur blijkt, rustig gebleven. Een meer volledige uiteenzetting van de plaats ge vonden hebbende gebeurtenissen zal in een nader com muniqué worden verstrekt, zoodra de daartoe nog noo dige aanvullende gegevens van den landvoogd zullen zijn ontvangen. De gewonde sergeant Is gisteren over leden. Eerstdaags arriveert de Curagao een door den gou verneur van Suriname derwaarts gedirigeerd militair de tachement ter sterkte van twee officieren en veertig man. Urbina, de leider der Venezolaansche aan vallers te Willemstad. „Le Journal" verhaalt nog een en ander van het ben- dehoofd Urbina, die den aanval op Willemstad leidde, en zegt dat deze „generaal" een legendarische repxi- tatie van stoutmoedigheid bezit. Na eenige bijzonderheden omtrent zijn vele avon turen te hebben medegedeeld, concludeert het Parijsche blad dat deze aanvoerde er door middel van dage- lijksche communicatie met Willemstad in slaagde, om zijn naar Curagao uitgeweken landgenootten tot zijn medeplichtigen te maken. 1 Een niet malsch Duitsch oordeel. De „Frankfurter Zeitung" schrijft dat niemand het geen thans op Curagao is gebéurd voor mogelijk zou hebben gehouden. Juist in dezen tijd van radio en Ueberfallkommando-telefonischen oproep, en in de on middellijke nabijheid eener stad van 20.000 inwoners. Het klinkt als een sprookje meent het blad. Of als de onwaarschijnlijke intrige eener slechte operette! De overval is echter geen Schnapsidee (hoewel het eiland het materiaal levert voor een Schpaps met zijn naam) doch verbazingwekkende werkelijkheid. Vervolgens vraagt het blad: indien de aanvallers van over zee kwamen, waar bleven dan de schepen .die hen overbrachten? Om dan te besluiten: „Healas een knap in elkaar gezette raid en Indien geen menschenlevens te betreuren waren geweest, zou men bijna bewondering kunnen koesteren voor de dap perheid, waarmede de aanval werd ondernomen." En ten slotte te vragen: „Hoe kan men in een dergelijk geval sympathie ge voelen voor de militaire „beschermers"?" De regeering van Venezuela. De zaakgelastigde a_i. van Venezuela deelt mede, van den gezant, die zich met verlof te Caracas bevindt, op dracht te hebben ontvangen, aan den minister van bultenlandsche zaken mede te deelen, dat geheel zijn land opkomt tegen de handelingen der op Curagao opgetreden bandieten. De heer Clemente heeft zich gistermiddag van die opdracht bij jhr. Beelaerts van Blokland gekweten. sinds lang niet meer aan de behoeften kon voldoen, tot het leggen van den eersten steen overging. Toen speelde de muziekvereeniging „Soli Deo Glo ria" een drietal nummers, waarop door den heer Posch van Purmerend het woord werd gevoerd. Opnieuw deed de muziek zich hooren en nadat de plechtigheid was besloten met gebed, werden ver- schillende foto's genomen, om als herinnering te kunnen dienen. Dinsdagavond vergaderde de Vereeniging ter bevorde ring van getrouw schoolbezoek in de zaal van den heer Jb. Bruul te Hippolytushoef. De -Voorzitter opende met hartelijk welkom en ver zocht den secretaris de notulen te lezen, welke na ge lezen te zijn werden goedgekeurd. Volgt controleering der lijsten. In totaal is ingeza meld f 365.15. Verder wordt het eerste schoolfeest besproken. Op 25 Juin a.s. zal met 96 van de oudste kinderen een reisje worden gemaakt naar Schoorl, Bergen en Bergen aan Zee. Om kwart voor negen wordt het vertrek bepaald vanaf het schoolplein. Voor deze reis hebben verschil lende ingezetenen gratis hun auto beschikbaar gesteld, en mochten meerderen dit voorbeeld willen volgen, dan zal dat het bestuur zeer aangenaam zijn. Ook een auto bus van O. de Haan en M. Geel zal voor deze gelegen heid rijden. Deze heeren hadden volgens opgaaf de bil- lijkste tarieven- Overigens wordt hetzelfde feestprogramma gevolgd als bij de vorige reis naar Bergen enz. Behoudens het onderwijzend personeel zullen als geleiders medegaan, de heeren H. Smit, N. Kaan en Joh. Klare. De pen ningmeester gaat mee voor zijn werkzaamheden als ge woonlijk. Na nog enkele huishoudelijke besprekingen, dankt Voorzitter de 13 aanwezigen voor de aangename bespre kingen, en tevens den dames en heeren, welke de gel den inzamelden. En niet minder dank aan de gevers welke het tenslotte mogelijk maken een schoolfeest te houden. SCHAGERBRUG. In „het Wapen van Zijpe" vergaderde Vrijdag 1.1. de Commissie voor het schoolfeest te Schagerbrug. ■Rekening en verantwoording van den penningmees ter werden in orde bevonden. Na een uitvoerige bespreking werd besloten met do oudere leerlingen naar hef, Gooi te gaan, waarbij op de heenreis een boottochtje ZaandamAmster dam zal worden ingelascht. Bij ongunstig weer is Amsterdam het einddoel. Dit reisje heeft plaats op Dinsdag 9 Juii. De jongere leerlingen gaan op 28 Juni naar Bergen en Bergen aan Zee. Eenige dames en heeren werden bereid gevonden inteekenlijsten voor dit goede doel bij de ingezetenen te presen te eren.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2