Raad Schoorl. BEKENDMAKING. Ingezonden Stukken. Predikbeurten. Binnenlandsch Nieuws. Comité inzake Veevoeder. Vergadering op Woensdag 12 Juni 1929, des mid dags 3 uur. "Voorzitter Baron Van Frydagh, burgemeester, secretaris de heer Smits. /Na opening der vergadering volgt lezing der no tulen en na een kleine aanvulling de goedkeuring. Ingekomen stokken. Ingekomen zijn van Ged. Staten goedkeuring op -verordening leges, af- en overschrijvingen en suppl. begrooting. Van het Prov. Waterleiding Bedrijf is bericht in gekomen, dat einde Mei de aanleg bij Kamperduin gereed zal zijn. Dit is wat later geworden. Wat de onrendable omloop en Westerweg betreft, deze zul len wellicht volgend jaar worden aangesloten, daar Prov. Staten wellicht voor onrendable gedeelten aan gemeenten gelden beschikbaar zullen stellen. Was eveneens ingekomen een brief van B. en W. van Alkmaar over de benoeming van 2 regenten voor de buitengemeenten, die het nieuwe ziekenhuis sub sidieerden. Voorzitter wil dezen brief niet behande len, omdat morgen 24 gemeentebesturen vergaderen over het nieuwe reglement voor het ziekenhuis. Dan komen er allerlei regelingen aan de orde, ook de vraag der Staatsburgeressen om een vrouwelijke re gentes te benoemen. Het is jammer, zegt voorzitter, dat Alkmaar dit niet alreeds heeft gedaan voor een inrichting, waar zooveel noodig is waarvan vrouwen in de eerste plaats verstand hebben. Voorzitter is door de wethouders naar die vergadering afgevaar digd. Het proces-verbaal van het Gem. Eelec.tr. Bedrijf wijst aan, dat in kas was en moest zijn f5088.79, in de gemeentekas f 554.261/2. Is ingekomen verslag cursus voortgezet onderwijs te Schoorl, dat aan 16 leerlingen is gegeven. Van de afdeeling Schoorl van den R.K. Dioc. Land en Tuinbouwbond is verzoek ingekomen om subsidie voor haar landbouwcursus. B. en W. stellen voor f25 te geven, evenals voor den anderen tuinbouwcursus. Allen voor. Adhaesie wordt betuigd aan het adres van het ge meentebestuur van Stad Ilardenberg tot behoud van de plattelands-rijksbelasting. Op de begrooting der gemeente was, wat het Elec- trisch Bedrijf betreft, van Ged. Staten een aanmer king gemaakt en wilden Ged. Staten het bedrag der jaarlijksche aflossing geldleening gelijk gebracht zien met het totaal der afschrijvingen, zijnde f 3750. Dit was geraamd op f3250 en moest en kon de post onvoorziene uitgaven met het meerdere worden ver meerderd. Allen voor. Mededeelingen. Voorzitter deelt mee, dat de nieuwe bestrating Aagtdorp gereed is. Aan den Heerenwég worden de laatste loodjes ge legd. De breedte der straat is even smaller genomen, op 3 Meter, dan konden de overschietende steenen voor het stoppen der gaten gebruikt worden. De waterplaats te Groet willen B. en W. plaatsen bij café Meurs op het z.g.n. Armbestuurterrein en te Schoorl aan het Brinklaantje. Wat de eerste waterplaats betreft, wil de heer Kaag evèn verder bij het hoekje van het Kerkepad, daar heeft het aansluiting aan het riool. Na eenig gepraat wordt dit, evenals de plaats te Schoorl, goed gevonden. Vastgesteld wordt de door B. en W. aangeboden instructie Gemeentebesteller voor het station Schoorl. Ook wordt opnieuw vastgesteld de verordening tot het vaststellen van rooilijnen voor bebouwing langs de verschillende wegen. Ged. Staten adviseerden dat alleen voor den Duinweg en den Heerenweg in het dorp Schoorl de afstand slechts 8Vfe Meter uit den as van den weg zou zijn en de wegbreedte 17 Meter. Aldus wordt met algemeene stemmen besloten. Benoeming onderwijzer. Voor benoeming van onderwijzer aan de Openb. Lag. school te Schoorl, bieden B. en W. de volgende voordracht aan: 1. K. Oudes, Alkmaar, 2. G. Rijpma, .Warmenhuizen, 3. P. Goudsblom, Alkmaar. Voorzitter wil eerst in comité gaan, maar de heer Schermer acht dat nog niet gcwenscht. Wel wil spreker het een en ander zeggen, waar al zal hij over een bepaald persoon moeten spreken, behoeft hij niet persoonlijk te worden. De heer Gutter is op comitézitting in deze gesteld, men zal over een bepaald persoon moeten spreken, dus kan het voor dezen onaangenaam zijn als dat in het publiek gebeurt. Voorzitter beaamt dit, de een zal spreken voor dien persoon, een ander dan onwillekeurig tegen. De heer Duin acht comité-bespreking direct niet noodig, er is nog niet eens een vraag gesteld in wel ken zin ook. Laat men eerst beginnen, gaat het te ver, dan is voorzitter er nog om in te grijpen. Na nog wat gepraat, krijgt de heer Schermer ge legenheid om te spreken. Deze zegt dat het de eerste maal is dat hij meehelpt om een onderwijzer te be noemen. Hij dacht dat zoo iets al heel eenvoudig was. Wij krijgen een voordracht, de sollicitanten be zoeken ons, wij krijgen een indruk van hen, en wij benoemen no. 1, 2 of 3. Daarom is de zaak zoo een voudig, omdat wij naast een voordracht nog krijgen een advies van het hoofd der school en van den inspecteur bij het Lager Onderwijs. Dat zijn de des kundige voorlichtingen en daar leg ik mij graag bij neer. Spreker had niet gedacht over deze benoe ming lang te zullen moeten praten, maar achteraf blijkt dat toch wel noodig te zijn. De zaak is door een bericht in de Alkm. Crt,. wereldkundig geworden en spr. wil zeggen, dat dit bericht niet van hem, de plaatselijke berichtgever afkomstig is, dat zou van hem als raadslid geweest zijn vooruit loopen.op de raadsbesliasing. Spr. zegt verder, dat. er nog al wat sollicitanten waren voor de betrekking van onderwijzer en daar onder was ook een plaatsgenoot. Uit. het advies van 'inspecteur en hoofd der school sprak, dat deze solli citant was een vooraanstaande onderwijskracht, pre cies iemand dien wij hier noodig achten en nu heeft •het me zeer bevreemd, dat deze niet stadt op de voordracht. Waarom niet? B. en W. of liever de meerderheid was bevreesd voor zijn gezondheidstoe stand. Waar dat reeds openbaar is geworden, mag spr. dat hier wel zeggen, bovendien weet de betrok kene het zelf ook. Daarom heeft hij B. en W. aan geboden hem geneeskundig te laten onderzoeken. B. en W. hebben dat aanbod niet geaccepteerd, jammer, omdat hem daardoor de kans is ontnomen om op de voordracht, te komen en hij niet dezelfde kans gehad hee,ft als de anderen die op de voordracht staan, om dat deze wel geneeskundig zijn onderzocht. Spr. heeft van wethouder Bij] gehoord, dat B. en W. zich bevreesd maken voor zijn gezondheid, om wat vroeger is gebeurd, maar dat mocht, volgens spr., geen reden zijn om hem nu van keuring uit te sluiten, onmogelijk als het hem werd gemaakt om een vaste positie in de maatschappij te krijgen. Ook is het niet ih het belang van het onderwijs dat deze sollicitant niet op de voordracht staat. Daarom ver zoekt spr. B. en W. om den heer Arpeau nog als no. vier op de voordracht te plaatsen, deze voordracht dus terug te nemen en een aldus gewijzigde voor dracht den raad aan te bieden. Het is een fout van B. en W. geweest en deze kunnen zij dan herstellen. De heer Duin is het volkomen met den heer Scher mer eens, dat het niet goed is dat de heer Arpeau niet op de voordracht is geplaatst. Zijn huisarts geeft over zijn gezondheid een goed attest en ook nog een andere arts verklaart hem gezond. Als B. en W. hem hadden laten keuren, hadden zij over hem kunnen oordeelen, nu kunnen zij dat niet. De heer Schermer zegt, dat toen de heer Arpeau uit een antwoord hem op het raadhuis gegeven, hoorde dat het niet gewenscht was dat zijn huis arts hem keurde, heeft hij zich gewend tot Dr. van Hesteren te Warmenhuizen. Spr. leest diens advies voor en blijkt dat zijn gezondheid goed is en geen gevaar oplevert voor de schoolkinderen. Wat het advies van het Hoofd der school betreft, luidt dit, wat den heer Arpeau's onderwijs betreft, uitstekend, maarook deze is minder grust over zijn ge zondheid. Spr. meent, dat het Hoofd der school zich daarmee niet had te bemoeien, dit is het gebied der medici, alleen deze kunnen daarover oordeelen. De heer Bijl zegt, dat het advies van den In specteur gunstig was, dat van het H. der Sch. niet, dat staat dus tegenover elkaar. Wij hebben ons be zorgd gemaakt met het oog op het verle'den van zijn gezondheid. Voorzitter zegt, een' geschiedkundig overzicht te zullen geven van de feiten zooals zij zich hebben ontwikkeld. In het bewuste bericht der Alkm. Crt., waarvan de inhoud niet is in het belang van het onderwijs, staan vele onoprechtheden. Spr. heeft niet de gewoonte daarop in te gaan, het is anoniem ge schreven bewust bericht en spr. meent, dat deze zaak met open vizier moet worden behandeld. Het doet spr. genoegen te vernemen, dat het niet is van den heer Schermer, wat zeer zeker de goede verstanhouding niet zou hebben bevorderd. Spr. zal nu eerst met den raad in comité gaan. Na heropening stelt de heer Schermer voor om den heer Arpeau aan een geneeskundig onderzoek, van dokter Ivorteweg te Alkmaar te onderwerpen. En als deze verklaart dat hij gezond is en in de eerste 2 jaar zijn kwaal van vroeger zich niet zal openbaren, .dan den heer Arpeau aan de voordracht toevoegen. Voorzitter zegt, dat Dr. Korteweg dit moeilijk zal kunnen verklaren, dat de heer Arpeau binnen 2 jaar gezond zal blijven. Spr. verduidelijkt nog het voor- stel-Schermer, waaruit blijkt dat de heer Arpeau zich aan een onderzoek met Röntgenfoto's zal heb ben te onderwerpen. Het voorstel-Schermer wordt aangenomen met de heeren Kaag en Bijl tegen. Rondvraag. De heer Stam klaagt over de keien voor „de Roode Leeuw", de heer Gutter is slecht te spreken over de gaten in den Duinweg. De gaten zijn zeer gevaarlijk voor de auto's en fietsrijders, de laatsten vallen er door. Herstel is onafwijsbaar. Na wat debateeren zullen de overschietende steenen van Aagtdorp en nog wat aanwezig bazaltslag daarvoor worden ge bruikt. Voorzitter brengt in herinnering het bezoek van vrschillende Statenleden aan de strandhoofden bij Petten en zullen zij dus van den gevaarlijken toe stand van den Duinweg zich op de hoogte kunnen stellen. De heer Schermer bepleit nog een keerpunt voor auto's bij Kamperduin. B. en W. zullen de mogelijkheid nagaan en krijgen een crediet van f200 voor eventueelen aankoop grond en verdere kosten. De heer Schermer klaagt over de kwaliteit der steenen van den weg op de grens BergenSchoorl. Deze steen is nu reeds aan het kankeren. Voorzitter erkent dat de steen niet al te best .is, maar één der redenen van het nu reeds kankeren is zeker wel, dat bij het leggen van den weg deze niet is afgesloten en het verkeer de oorzaak is van verschillende slechte plekken.^ De heer Schermer wijst er op, dat de Groeter klok die de menschen daar zelf hebben gekocht, nu eensklaps den nieuwen tijd aanwijst, inplaats van hun eigen ouden tijd, waarop zij allen leven. Voorzitter zegt, dat ook dit in B. en W. is bespro ken, maar het wettelijk voorschrift eischt, dat alle openbare uurwerken den nieuwen tijd aanwijzen. Voorzitter zoowel als de wethouders moeten zich aan de wet onderwerpen. De heer Duin zou die redeneering kunnen accep teeren, als niet gedurende 3 4 4 jaar de oude tijd was aangewezen en nu eensklaps verandering is ge bracht. Spr. noemt dat plagerij en dacht dat het ge noeg was dat de gemeenteklok, die te Schoorl, den nieuwen tijd aanwees. De heer Kaag oordeelt eveneens, dat de bevolking in dezen zin wel geholpen moet worden, een oordeel dat de heer Duin nog eens uitvoerig onderstreept. Voorzitter zegt de zaak nog eens in B. en W. te zullen bespreken en willen de wethouders het ver anderen, twee is meer dan één dus, dan zal het ge beuren. De heer Gutter is zelf geen voorstander van den nieuwen tijd, maar wet is wet en daaraan zal men zich moeten houden. Spr. meent, dat men er ook niet veel last van kan hebben. Met dit oordeel is de heer Duin het verre van eens. De menschen te Groet leven op den ouden tijd, waarom zal nu hun eigen klok dien tijd niet mogen aanwijzen. De kalh. kerkklok wijst eveneens den ouden tijd. De heer Bijl meent dat de oplossinig te zoeken is met het overdragen van het uurwerk aan de ker kelijke gemeente. De heer Van Lienen zegt eveneens zijn best te hebben gedaan om den ouden tijd te houden op de klok en dacht eerst dat de koster het op eigen houtje had gedaan. B. en W. zullen onderzoeken. Hierna sluiting. Schoorl, 12 Juni 1929. Aan den Edelachtbaren heer Jb. de Vries, V.D.-raads- lid der gemeente Schagen. Geachte Heer! U hebt het oirbaar geacht mij in de raadszitting van 6 Juni j.1. te beschuldigen een „onrechtmatige" daad te hebben gepleegd. U is een gemoedelijk mensch. Ook spaart U bijzonder gra-ag kool en geit. Ik gun U dat ge noegen, of beter gezegd, die karaktereigenschappen van harte. U ontziet zich echter niet, mij iets in den schoe nen te schuiven, wat op z'n allerzachtst uitgedrukt eene „onjuistheid" is. En daarom zal ik U even, stevig met Uw edelachtbare voorgevel op de feiten drukken. In het rapport van B. en W., de gaacorrbptie betref fende, d.d. 22 Dec. 1927 werd onomwonden gezegd: dat de gemeente in den loop der jaren voor belangrijke be dragen is benadeeld. En om deze kwestie gaat het! En of U nu a] om, en langs de kwestie, waarom het gaat, heen praat, door te zeggen: wij moeten den geheelen ambtenaar, of wij moeten ten volle ons vertrouwen kun nen schenken, baat U niets. Nog eens mijnheer de Vries, het gaat uitsluitend: „of de gemeente Schagen is bena deeld." Noch vóór noch tegenstemmen konden aantoonen. dat het rapport niet met zorg en clementie door B. en W. is saaragesteld. En voor mij was er geen reden er tegen te stemmen. Na een jaar komt de uitslag van liet justitieel onder zoek. En daarin zegt de Rechter Commissaris, ipet het vooronderzoek belast, „dat er geen termen voor verdere vervolging aanwezig zijn." 13 dat voor U niet voldoende? Méér nog! In de oude instructie staat geen woord, geen letter zelfs, wat ook maar in de verte op een verbod zou gelijken. Nog ster ker: in de raadszitting van 29 Dec. 1917 wordt onom wonden erkent, dat „emolumenten" naast vrije woning, vuur en licht werden genoten, en die „emolumenten" werden blijkbaar als compensatie op z'n (de gasdirec- teur) salaris beschouwd. Immers men kelderde het voorstel van B. en W., en de gasdirecteur kreeg geen f 200 salarlsverhooging. Dit alles kwam na een onder zoek wat ik instelde ter mijner kennis, na behandeling van het bewuste rapport. In Januari komt een verzoek om herstel van den onrechtmatig opgelegde straf. Ik diende een voorstel In dit verzoek in behandeling te ne men, althans ter tafel te brengen^ Dit meende ik, was niet alleen mijn recht, maar ook mijn plicht Het ver zoek om herstel en ook mijn voorstel kwam niet ter ta fel. Waarom niet mijnheer De Vries? Het verdere is bekend. Het enfant terrible moet de raadzaal uit en... barbertje moet hangen". Als nu in de volgende vergadering de arbeiders? af gevaardigde, die een rustige wandelaar 's avonds op den publieken weg op de meest schandelijke wijze molesteert, en daarvoor niet eens verontschuldiging aanbied, met z'n aangekondigd voorstel komt, hm! n.1. Intrek king van het raadsbesluit van 12 April, moet de heer De Vries maar eens vertellen, wie zich aan een on rechtmatige daad schuldig maakt Zij de voorstemmers die daarmede een onrecht bestendige, of ik die een onrecht een onrecht natuurlijk ter goeder trouw be gaan heb willen de wereld uit helpen. J. Wlllemse, Oud-raadslld. Anna Paulowna, Juni 1929. Mijnheer de Redacteur, Mag ik een klein plaatsje in uw blad, waarvoor dank. Wat ik niet weet, of begrijp, zou ik graag willen ver nemen. Toen, voor een paar jaar terug de waterleiding in Anna Paulowna als feit zou gebeuren, zijn een 2-tal vergaderingen in „Veerburg" gehouden. De eerste in hoofdzaak door een paar heeren van het Prov. bedrijf als^ propaganda voor dat bedrijf. De tweede meer voor de toenmalige tegenstanders, waar lk toen ook nog bij behoorde. Op die tweede vergadering is door de heeren van het'P.W.-bedrijf gesproken: over 't nut en 't genot van waterleiding, met evrschillende motieven is aange toond als zijnde voor gezondheid en hygiënisch stand punt onontbeerlijk voor mensch en dier Het schijnt mij echter meer de bedoeling toe, van het P.W.-bedrijf, dat het gaat om de centen, dan zoowel voor de gezondheid der menschen. Die propaganda van toen, lijkt mij dan ook minder waar, (de zachtste uitdrukking die ik hiervoor kies). Als het gaat met de bedoeling volksgezondheid, kan ik mij niet begrijpen dat een gedeelte van Breezand na vele aanvragen om water, nog steeds moet wachten op aansluiting .terwijl menschen, waar de bulzen wel zijn gelegd, gedwongen worden. Ik kan dit nog wel goed vinden, maar dan: allen van die genotmiddelen laten proflteeren. Of zijn sommige wegen dan juist niet ren dabel, dan de andere pondsgewijze maar bijdragen. Gaat het echter alleen om de gezondheid voor mensch en dier, dan zou het zeer toe te juichen zijn, die men schen ln Meer- en Stoomweg b.v. direct te helpen. Zou in onze gemeenteraad daar niet een woordje over te spreken zijn. Wij moeten ook eens toonen, voor alge meen belang te zijn. Twaalfde raadslid. STAPVOETS RIJDEN. Burgemeester en Wethouders der gemeente Schagen; Gelet op artikel 68 van de Algemeene Politieverorde ning voor die gemeente; Brengen ter algemeene ken nis, dat het Maandag 24, Donderdag 27 en Zondag 30 Juni a.s. ln het belang der openbare veiligheid is ver boden in de kom der gemeente, van de punten af, waar de daartoe betrekkelijke waarschuwingsborden zijn ge plaatst, anders dan stapvoets te rijden met rij- en voer tuigen met paarden bespannen. Overtreding wordt gestraft met een boete van ten hoogste f 25 of hechtenis van ten hoogste 6 dagen. Schagen, 11 Juni 1929. Burgemeester en Wethouders van Schagen, J. Cornelissen. De Secretaris, Roggeveen. KERKNIEUWS. Den vorigen Zondag zijn ln de NJLK. gedoopt Ja- cob Emil, Jannie Irma en Helmut Schoorl, Greta Har- tcg Pd., en Dirk Tump Gzn. De eerstvolgende gelegenheid voor den Doop zal op 14 Juli gegeven worden. ZATERDAG 15 JUNI 1929. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, nam. 8 uur, de heer Stam, uit Amerika. ZONDAG 16 JUNI. NED. HERV. GEMEENTE te: Schagen, voorm. 10 uur, Ds. Van Dijk. Anna Paulowna, nam. 7 uur, Ds. Vorstman. Den Helder, voorm. 10% uur. Ds. Vorstman. Nieuwe Niedorp, nam. 7% uur, Ds. Schermerhorn. Winkel, geen dienst. Haringhuizen, voorm. 10% uur, Ds. Van Loon. Zuidscharwoude, voorm. 10% uur, Ds. Zillinger Mole naar. Warmenhuizen, geen dienst. Hoogwoud, nam. 8 uur, Ds. Homan. Burgerbrug, geen dienst. St..-Maartensbrug, geen dienst. Oudesluis, geen dienst Schagerbrug, geen dienst Petten, voorm. 10% uur, Ds. Witkop. Callantsoog, voorm. 10% uur, Ds. Tinholt. Julianadorp, geen dienst Huisduinen, voorm. 10 uur, Ds. Damsté. Onderwerp: „Licht uit den Hemel". Hippolytushoef, voorm. 10% uur, Ds. Van Beek. Den Oever, voorm. 2% uur, Ds. Van Beek. Dirkshoi-n, geen Samenkomst Oudkarspel, voorm. 9% uur (o.t) Ds. de Leeuw. Heerhugowaard. zie Veenhulzen. Veenhuizen, voorm. 9% uur (o.t) Ds. Staal. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, voorm. 10 uur, Ds. R. van der Vêen. Nieuwe Niedorp, voorm. 10% uur, Ds. Haars. EVANGELISATIE te: Breeza.nd, voorm. 10 uur, de heer Boon. Hippolytushoef, voorm. 10 uur, de heer Bosma. GEREF. GEMEENTE te: Anna Paulowna, voorm. 10 uur, Preeklezen. Nam. 2% uur, Preeklezen. Kolhorn, voorm. 10 uur, Ds. Streefkerk, v. Wormer. Nam. 3 uur, Ds. Streefkerk. THE STAR OF HOPE MISSION. Julianadorp, voorm. 10 uur, de heer Stam, uit Amerika. Nam. 8 uur, de heer J. Sevensma, van Amsterdam. MAANDAG 17 JUNI. THE STAR OF HOPE MISSION. 't Zand, nam. 8 uur, bij den heer Schrieken. EEN NEDERLANDER BURGEMEESTER EN AMERIKA. Men meldt uit Hillegom aan de Volkskrant: Onze plaatsgenoot de heer James Keur, lid der firma Keur en Zonen alhier, vertrok enkele jaren geleden naar Amerika, ln het belang der firma. In het dorpje Flowerville had hij veel succes en hij is er thans bur gemeester. Flowervllle is een klein plaatsje en de villa en kantoren van de firma vormen er het belangrijkste deel. Het merkwaardige is, dat de heer Keur in den bloeitijd duizenden menschen naar zijn dorp weet te trekken, waar hij dan tienduizenden bollen van hyacin then en tulpen op artistieke wijze heeft uitgepïant. STEMMEN EN EEN ANDERE GEMEENTE. Zooals bekend is, bestaat er voor de kiezers, die bij gelegenheid van de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer op Woensdag 3 Juli niet aanwezig zijn ln de gemeente, op welker kiezerslijst zij voorkomen, gelegenheid in een andere gemeente aan de stemming deel te nemen. Vereischt is daarvoor dat belanghebbenden zich per soonlijk en uiterlijk 19 Juni aan het raadhuis vervoegt tot vervulling van de noodige formaliteiten^ VRIJWILLIGE CONTROLE OP GEMENGDE VOEDERS. Het comité i.z. veevoeder, opgericht ongeveer een jaar geleden, is thans gereed gekomen met de op stelling van een ontwerp dat vrijwillige controle op de samenstelling der gemengde voeders wil mogelijk maken. Dit ontwerp, na vele besprekingen op het departe ment opgesteld door een sub-commissie onder lei ding van dr. De Bruyn, directeur van het proefsta tion te Wageningen, zal dezer dagen aan den mi nister worden aangeboden. Bedoelde vrijwillige controle is zóó opgezet, dat zij zich zelf kan bedruipen; zij wil den verbruikers waarborgen, dat in de mengvoeders, die onder con trole staan, slechts bestanddeelen voorkomen, die aan den codex voldoen. De commissie hoopt, dat haar ontwerp door den minister zal worden overgenomen en tot Kon. Be sluit zal worden verheven. Hbld. BLOEDVERGIFTIGING. Men zij voorzichtig. Tijdens het zaaien met kunstmeststoffen heeft de landbouwer Jenkens te Eijsden bloedvergiftiging aan een der handen gekregen. Na hevig lijden is J. thans overleden. ONGELUKKEN. De 13-jarige G. te Drutten is Maandagavond zoo on gelukkig met zijn fiets gevallen, dat de rem hem door hét rechteroog is gedrongen. De jongen ls zonder tot bewustzijn te zijn gekomen aan hersenschudding Over leden. Bij het spelen met lucifers zijn de kleertjes van het 4-jarg dochtertje van den heer v. d. P. te Be verwijk in brand geraakt. Voorbijgangers hebben vrij' spoedig de vlammen gedoofd, doch het kind had reeds ernstige brandwonden gekregen. Het is over leden. Eergisteravond is op den Kanaaldijk tusschen Lexmond en Meerkerk de 26-jarige C. Meyer, uit Leerdam, door het springen van den achterband van zijn motorfiets in het Zederikkanaal gereden en verdronken. De landbouwer W. te Toldijk, gem. Steenderen, die onlangs van den zolder in zijn- woning is ge vallen, is aan de gevolgen van de daarbij opgeloo- pen verwondingen overleden. DOOR ELECTRISCHEN STROOM GEDOOD. Dinsdagmiddag had een vijftienjarige arbeider, werkzaam bij de N.V. Uthoornsche Baconfabrieken, het ongeluk, met een electrischen draad in aanra king te komen. De stroom ging den jongen door het lichaam, met het gevolg dat de dood onmiddellijk intrad. EEN BRUTAAL HEER. Diefstal met braak op klaarlichten dag. Maandagmiddag tusschen 2 en 4 uur, toen de land bouwer B. naar zijn werk was en zijn vrouw bood schappen deed, heeft een ongenoode gast aan de achterzijde van diens woning aan Rosande onder Oosterbeek toegang verschaft. Een linnenkast in de woning van B. werd open gebroken en daaruit een trommeltje inhoudende f 1000 aan bankpapier en zilvergeld ontvreemd. Het ledige trommeltje werd kort na de ontdekking van den diefstal in de nabijheid der woning gevonden. VLIEGTUIG-ONGELUK. Drie zwaar gewonden. Te Seagirt (New-Yersey) is een vliegtuig met drie inzittenden gevallen en op het landhuis van den gouverneur van New-Yersey terechtgekomen. Het toestel ging door het dak en kwam in de slaapka mer van den gouverneur, waar zich gelukkig nie mand bevond. De bestuurder van hei vliegtuig en zijn beide passagiers zijn ernstig gewond. De be stuurder had eenige dagen geleden zijn examen ge daan en was in het geheel pas 60 uur in de lucht geweest. VLIEGTUIG TEGEN EEN KERKTOREN GESLAGEN. Twee dooden. In den omtrek van Ghedi bij Brescna is een vlieg tuig van 30 meter hoogte gevallen. Het toestel hotste tegen den kerktoren en werd vernield. De bestuurder en een officier-waarnemer zijn gedood. GOEDERTREIN ONTSPOORD. Vijf personen gedood. V.D. verneemt uit Londen: Tengevolge van den sterken regenval van de laC ste weken was een deel van de spoorlijn van Assam naar Bengalen ondermijnd, waardoor gisteren op dit traject een goederentrein ontspoorde. Twee Euro- peesche spoorwegingenieurs en drie man van het treinpersoneel kwamen om het leven.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7