Vulkanischs uitbarsting in Japan, Aardbeving op Nieuw-Zeeland. De Oceaan vlucht van de „Gele Vogel". Amorikaansch schip op de roisen geworpen. Twee zeilvliegers gedood. De moordzaak-Lans. Nagekomen Berichten. WINKEL. NIEUWE NÏED0RP. Binnenlandsch Nieuws. Zangersfeest te Alkmaar. Liebermann yoor de rechtbank. Ernstig ongeluk op ds Staatsmijn Maurits. Ernstig auto-ongeluk bij Arnhem. BILLY BOO. /..*R DE KOMAGATAKE IN WERKING. Reuter meldt uit Tokio, d.d. gister: De vulkaan Komagatake is hedenmorgen gaan wer ken en vernielde twee dorpen aan den voet van den berg geheel en een derde gedeeltelijk. De kolommen rook en vlammen bereikten een hoogte van naar schatting ruim 3 KLM. Stroomen lava vloeien langs den berg. Andere dorpen worden door de bewoners ontruimd. Alle verbin dingen zijn gestoord. Voorzoover bekend zijn er geen slachtoffers. HET ZUID-EILAND GETEISTERD. Vïer do oden. twee vermisten. Naar gemeld wordt, ls het noordelijk gedeelte van het Zuid-eiland (Nieuw-Zeeland) door een van de hevigste aardbevingen, die men daar heeft meegemaakt, geteis terd. Men vreest, dat verscheidene personen zijn gedood •bij het instorten van gebouwen. Ook de kathedraal van Chrietchurch heeft schade opgeloopen, De derde schok werd in het geheele land gevoeld. Verbinding is nog slechts draadloos mogelijk. Reuter seint nog uit Wellington: Uit Murchlson wordt gemeld dat er vier personen wer den gedood en twee vermist worden door een aardver schuiving tengevolge van een aardbeving, waardoor de rivier d&JHatakitaki versperd werd. De rivier de Bulier ls eveneens versperd tengevolge van een aardverschui ving. Men vreest voor overstroomingen. EEN OVERSTROOMING IN GRIEKEN. LAND. De stad Florida onder water. Het B.TA. meldt uit Athene: Een hevige orkaan in de buurt van Florida deed de rivieren buiten haar oevers treden. De stad Florina staat onder water. Drie personen verdronken, De schade be draagt verscheidene millioenen. EENDELIJK TE LE BOURGET NEERGESTREKEN. Zoo ls dus wederom een Oceaan-vlucht volbracht de eerste Van dit jaar en kan nu ook Frankrijk zich gelukkig achten,-in dit opzicht mee te staan vooraan in de rij der volkeren wier zonen zonder aarzelen hun leven wagen voor het banen van die luchtwegen, die zelfs door onmetelijke Oceanen gescheiden werelddee- len met elkaar verbinden. Door een groote menigte op het Parflsche vliegveld verwelkomd. Eindelijk, na drie dagen wachten op het vliegveld te Lq Bourget verwacht te zijn, zijn de Fransche Oceaan- Vliegers Zondagavond 9 uur geland. De laatse etappe ComillasLe Bourget is verre van voorspoedig verloopen Het toestel, dat Zondagmorgen tegen half 7 van Co millas was vertrokken, moest reeds tegen half negen •pnieuw een landing maken bij Mimlzan-Les-Bains, daar de pompen niet voldoende werkten. De vliegers moesten op eb wachten alvorens opnieuw te kunnen opstijgen, zoodat zij eerst in den namiddag Cazaux bereikten, vanwaar zij om 6 uur naar Le Boutf- get vertrokken, waar zij des avonds om 20.45 uur arri veerden. Op het terrein was o.a. de luehtvaartmlnister aanwezig ®m de vliegers welkom te heeten. Een groote menigte die zich rondom het veld verzameld had, juichte de ■Vliegers luide toe. Een relaas van den tocht. De vliegers verklaarden na hun aankomst dat zij geen gemakkelijken overtocht hadden gehad. Ongeveer een kwartier na hun vertrek hadden zij Schreiber ont dekt, die zich juist daar had verborgen, waar de draden voor de verschillende roeren zijn vastgemaakt, zoodat deze licht beschadigd hadden kunnen worden. Eerst waren de vliegers nijdig op hem geworden, doch spoe dig werden zij in herinnering aan de hartelijke ont vangst in Amerika milder gestemd en besloten hem als passagier te beschouwen. Het weer was algemeen ongunstig. Na den 45sten graad te hebben bereikt besloten zij na herhaaldelijk voor onweders uitgeweken te zijn, de route van de stoomschepen te verlaten en koers op de Azoren te houden. Op een gegeven oogenblik kwamen zij in een onweer terecht, waarop een fantastische vlucht op een hoogte van 8 k 900 M. volgde. De- „Gele Vogel" had nog wel op de Fransche kust kunnen landen, doch de vlie gers gaven er de voorkeur aan nog bij daglicht te dalen. Bij de drukte van de ontvangst werd bij het uitstap pen nog een passagier vergeten, n.1. de jonge krokodil, dien men later op den avond rustig slapend op een der zitplaatsen vond. Schreiber, de blinde passagier van de „Gele Volger* heeft reeds talrijke aanbiedingen van Amerikaansche variété's,. filmmaatschappijen enz. ontvangen om tegen een vorstelijk honorarium op te treden. Verschillende couranten deden hem aanbiedingen voor het schrijven van een artikel met indrukken over zijn reis. Gelukgewenscht door den president.© Amerikaanschen President Hoover heeft aan president Doumergue zijn felicitaties gericht voor het slagen van den over tocht der Fransche vliegers. President Doumergue heeft aan president Hoover zijn dank betuigd. Hij zal deze felicitatie aan de Fransche vliegers overbrengen, die naa» het voorbeeld van Lindbergh een nieuwe verbin ding tusschen de twee landen hebben lot stand gebracht. HITTEGOLF LANGS DE OOSTKUST VAN AMERIKA. Keer dan 20 personen overleden. Nit New York wordt gemeld, dat aan de Atlanti sche kust een hittegolf de temperatuur tot 90 graden Fahrenheit heeft doen stijgen, hetgeen in 50 jaar niet het geval is geweest. Reeds zijn meer dan 20 personen aan de gevolgen der hitte overleden. EN DOOR MIDDEN GEBROKEN. Het Amerikaansche stoomschip Laurel heeft bij den mond van de Columbiarivier tijdens een hevigen storm schipbreuk geleden, 's Nachts gelukte het na vele ver- geefsche pogingen aan twee reddingsbooten het schip te naderen en de bemanning, bestaande uit 32 koppen, te redden. Nader wordt uit Astoria aan den mond van de Colum- bia gemeld, dat de Laurel door den hevigen storm op de fotsen werd geworpen en door midden brak. Het voor schip bleef op de rotsen hangen, terwijl het achterschip naar ondiep water dreef. De menschen op het land konden met hun verrekij kers zien dat 15 mannen zich op het wegdrijvende wrak bevonden. 1 Toen de reddingbooten bij het voorschip kwamen, sprongen de schipbreukelingen te water en wérden zy opgepikt. Ook een houtboot leed schipbreuk. De bemanning werd door een loodsboot naar Astoria gebruikt. DAARONDER FERDINAND SCHULZ, DE WERELD KAMPIOEN ZEEL VLIEGER. Te Stuhm in West-Pruisen is Zondag een ongeluk ge beurd, waarbij twee van Duitschland's beste zeilvliegers zijn verongelukt, te weten Ferdinand Schulz, houder van het wereldrecord voor zeilvliegtuigen en Bruno Kayser. Het ongeluk geschiedde echter niet met een zeilvliegtuig maar met het sportvliegtuig met motorkracht Marien- burg. Belde vliegers cirkelden daarmede op vijftig me ter hoogte om een pas onthuld oorlogsgedenkteeken heen. Plotseling verloor het toestel door nog onbekende oorzaak belde vleugels en stortte de romp ter aarde. De twee vliegers lagen dood tusschen de wrakhoop. Schulz, een onderwijzer, had zijn zeilvliegtuig geheel op eigen hand geconstruerd. Bij de wedstrijden op de Rhön verbood de technische commissie hem tot twee maal toe op te stijgen .omdat zijn toestel h.i. niet deug de. Met het afgekeurde toestel bleef hij echter in Juli 1924 bij Rositten 8 uur en 42 minuten ln de lucht en werd daarmee wereldkampioen. Na eenige verbeteringen te hebben aangebracht gelukte het hem op 3 Mei 1927 14 uur en 7 minuten in de lucht te blijven, waarbij hij 450 K.M. aflegde. VLIEGTUIG NEERGESTORT TE DESSAU. Bij een oefenvlucht met het toestel D 1645 raakte het vliegtuig bij het dalen op het terrem der Junker-' fabrieken te Dessau met het landingsgesteld verward in de telefoondraden aan den weg, die langs het vliegveld loopt. Het toestel sloeg eenige halen over den kop en werd geheel verniled. De bestuurder liep eenige lichte kwetsuren op terwijl de passagier, een 15-jarige jongen, met ernstige verwondingen in een ziekenhuis moest worden opgenomen. HET PROCES-RICHTER. DE doodstraf geëischfc. Wolff meldt uit Bonn: Gistermiddag stelde het O. M. dr. Grossmann na een kort requisitoir den elsch, dr. Richter, aangeklaagd wegens moord op mevrouw Mertens, die hij zou hebben vergiftigd en wegens meineed in het echtscheldingspro- ces van mevrouw Mertens, wegens het eerste delict tot de doodstraf, wegens het tweede tot twee jaar gevange nisstraf te veroordeelen. EEN BEVANGENE DOODGESLAGEN. Door een anderen gevangene. In de gevangenis te Insterberg is gisterochtend vroeg de in voorarrest zittende gevangene Peuleck door den eveneens in voorarrest zittenden gevangene Raibutzki met een krukje doodgeslagen. Men veronderstelt dat Raibutzki, die bekende, in een vlaag van zinsverbijste ring heeft gehandeld. Hij werd begin van dit jaar ter observatie In een krankzinnigengesticht geplaatst, waar uit hij als normaal ontslagen werd. Verklaard werd dat hij simuleerde. Pauleck en een andere in voorarrest zit tend gevangene waren met Raibutzki op medisch ad vies in een ziekenzaal geplaatst om op Raibutzki te passen. EEN SENS ATI O NEELE WENDING. De zaak teruggewezen naar den rechtor-commissaris. De moordzaak-Lans voor de rechtbank te Rotterdam zal naar het schijnt een sensationeels wending gaan nemen. Er kwamen namelijk verscheidene nieuwe verklarin gen van getuigen, die tot dusverre niet in de zaak waren gehoord. De president stelde aan den verdachte de vraag of hij er bij blijft, om halfzeven te zijn weggegaan, en als verdachte daarop bevestigend antwoordt, vraagt de pre sident hem te willen zeggen, wat hij precies van halfzes tot halfzeven heeft gedaan. Verdachte zegt dan tot kwart over zes aan de post bezig te zijn geweest. Daarna is hij op de W.C. zijn handen gaan wasschen. Hij deed zijn vest en zijn jas daarbij niet uit. Vervol gens is verdachte afscheid gaan nemen van den heer Lans, met zijn overjas aan. De tasch van verdachte lag op een stoel. -Het achterkantoor was donker; op het privékantoor brandde licht. Dit kantoor ziet uit op de Admiraliteitskade. Als er op het kantoor werd gewerkt,, waren de gordijntjes dicht. Wie het laatst wegging, deed de gordijntjes open. Een belangrijk proces-verbaal. De president deelde mede, dat hij deze vragen heeft gesteld, omdat er een proces-verbaal is ingekomen met belangrijke mededeelingen, waarop spr. reeds In de och- tendziting heeft gedoeld. De rechtbank gaat thans in raadkamer, teneinde den verdachte en de verdediging In de gelegenheid te stellen, kennis te nemen van het proces-verbaal van den agent van politie C. Bron. Na ongeveer tien minuten schorsing werd den ge tuige Bron gevraagd, of hij bij zijn proces-verbaal bleef, waarna de president den griffier verzocht, dit proces-, verbaal voor te lezen. Uit het verbaal bleek o.m., dat de agent achter de fabriek van De Haas op den avond vöór den moord een man heeft zien loopen. Op den avond van den moord heeft de agent licht zien branden op het kantoor van de N.V. en hij heeft een man voor het raam zien staan in overhemdsmouwen. Deze man maakte een bukkende beweging. Hij deed voorts een kast open. De agent meende, dat de man zijn kantoor werk geëindigd had. Twee a drie minuten na halfzeven heeft de agent een lichtstraal door de deuropening zien komen. De lichten op het kantoor waren uit. De ver balisant meende, dat men naar hul3 was gegaan. Later is de verbalisant bij het onderzoek aanwezig ge weest op den avond na den moord. In het pakhuis heeft hij een mes van ongeveer 50 c.m. gevonden met een vochtig heft Verbalisant meende, dat het vochtig was ten gevolge van het feit, dat het mes bij de sponzen was gebruikt Voorts vermeldt het proces-verbaal, dat db verbalisant bij den procuratiehouder op den avond na den moord, toen de procuratiehouder bezig was geld na te telllen, roode vlekken op diens handen heeft op gemerkt, welke afko:astig zouden kunnen zijn van schuren of wrijven. Doordat de stoppen van het elec- trisch licht doorbrandden en omdat verbalisant daarna met ander werk werd belast, heeft hij hierop verder geen acht kunnen slaan. Wel heeft hij nog met een col lega gesproken over hetgeen hij had gezien. De collega had aan de handen van den procuratiehouder niets bij zonders gemerkt Wel was het hem opgevallen, dat de procuratiehouder een vlek ln den hals had, vermoedelijk afkomstig van een krabbel. Het was den verbalisant ook opgevallen, dat de procuratiehouder tijdens het onder zoek, terwijl de inspecteur Hermans hët onderzoek leidde, bij ia niet :'n het kantoor was, maar voortdu rend op de plaats bleef, hetgeen den agent bevreemdde. De man, dien de agent in het kantoor had bezig gezien, had, naar zijn meening, veel overeenkomst met ver dachte. Over deze verklaringen ondervraagd, bleef verdachte er bij, dat hij op kantoor nooit zijn colbert uittook. Hij kan niet zijn opgemerkt door getuige Bron. Naar den reckter-commlssaris terug. De rechtbank begeeft zich daarna in raadkamer, en nadat de rechtbank is teruggekeerd, deelt de president mede, dat, gelet op het onderzoek en de beraadslagingen, de rechtbank de instructie niet voltooid acht en dat de rechtbank de zaak terugwijst naar den rechter-comrais- saris om nog drie punten nader te doen onderzoeken: ten eerste het preces-verbaal en de politioneele aangele genheden, waarom dit procesverbaal pas hedenmorgen ls ingediend; ten tweede een onderzoek naar het bloed en de bloedsporen, waarbij behalve de reeds gehoorde ge- tulgen ook dr. Hesselink, uit Arnhem, zal worden ge hoord; ten derde gelastte de rechtbank een psychiatrisch onderzoek van den verdachten naar aanleiding van diens mentaliteit en naar de vraag, of hij voldoende lichaams sterkte zal hebben gehad om zulk een zaak te bedrijven. De heer P. Smit te Lutjewinkel, die aan de U.L.O.- school te Winkel de M.U.L.O.-diploma's A. en B. be- aaalde, is thans benoemd bij de firma Philips te Zindhoven. Het afscheid in Intiemen kring van Ds. Schermerhora. De op Zondag jl. gehouden godsdienstoefening in de Herv. Kerk alhier heeft Ds. Scherrarhorn benut om thans reeds afscheid te nemen in intiemen kring zooals hij het noemde, van zijn vrienden en beken den, zijn trouwe kerkgangers, van den organist en den koster. Het was voor de opgekomenen een ver- rassinig en wanneer het bekend was geweest zouden er zeker veei meer, vooral uit Nieuwe Niedorp, on der zijn gehoor zijn .geweest. Het waren er thans een honderdtal, die het voor recht hebben gehad, dezen avond mede te maken. Hoe heeft hij gesproken tot allen, die aanwezig waren en die beteekenis aan zijn leven hadden gege- geven, maar ook over hen die waren heengegaan. Hij richtte zich verder in het bijzonder tot den kerke- raad, van wien hij steeds zooveel steun had onder vonden, en hoe goed deden aan de waardeerende woorden aan het adres van kerkvoogden en notabe ien. Hij dankt den organist, die zoovele malen door zijn spel luister bijzette aan de bijeenkomsten, als ook den koster voor zijn trouwe plichtsvervulling, In het tweede gedeelte sprak hij nog eenmaal zoo als hij zoo vaak had gedaan. Houdt toch hoog wat het hoogste is, uw zielsleven. Oratorisch, zoowel als naar inhoud zouden wij zeg gen, overtrof hij in deze laatste preek voor zijn trouw schare zich zelve, en wanneer hij eindelijk diep bewogen, met een, beste vrienden voor het laatst heb ik tot u gesproken, voor 't laatst zijn wij hier in dit kerkgebouw samen geweest, maakte een diepe ontroering zich meester van den predikant en van gansch zijn gehoor. Een der aanwezige notabelen staat op en vraagt een oogenblik aandacht. Hij dankt in de eerste plaats voor de waardeerende woorden tot de kerk voogden en notabelen gesproken, wijst er op dat, waar dominéé gezegd heeft, dat hij voelt veel ver schuldigd te zijn aan vele goede vrienden, dit ge voel recht wederkeerig is. Hij meent goed te doen, namens de trouwe kerkbe zoekers, hartelijke woorden van dank te richten, tot den scheidenden predikant Veel hebt gij gezaaid, veel (het is misschien goed), is hiervan verloren gegaan, maar veel ook is behouden gebleven in vruchtbare aarde, uw ideeën zullen voortleven. Nieuwe Niedorp zal Domine Schermerhora nooit vergeten. Met de beste wenschen voor hem en zijn gezin eindigt spreker. Het was een eenigszins ongewoon' verschijnsel, dat den predikant werd toegesproken, maar hier in deze sfeer, in dezen kring was dit spontaan uitgesproken afscheid en dankwoord zeer op zijn plaats. Wij willen hier aan toevoegen, ter voorkoming van misverstand, dat dit dus slechts is veest het afscheid in Intiemen kring en dat de eigenlijke afscheidsrede zal uitgesproken worden op Zondag 14 Juli as. des namiddags half drie. POLITIE SCHAGEN. Verloren, een abonement. Gevonden: een rijwielplaatje. 500 ZANGERS UIT HEEL WESTFRIESLAND NAAR DE VICTORIA-STAD. Het 20ste zangersfeest van den bond van gemengde zangvereenigingen ln Noord-Holland Zondag gehouden in den muziektuin te Alkmaar, is niet begunstigd door mooi zomerweer. In een groot aantal autobussen waren de zangers en zangeressen uit heel Westfriesland naar de oude Vlctorla-stad getrokken, in totaal ongeveer 500 personen. De Voorzitter van het hoofdbestuur, de heer J. de Jong, van Hoogkarspel, opende het zangersfeest met een toespraak, waarin hij zijn groote vreugde erover uit sprak, dat dit jaar voor het eerst ook kinderkoren zou den meewerken. Daarna hebben de onderscheidene koren, ondlr leiding van den heer R. Sasburg, secretaris van den bond, een samenzang ten gehoore gebracht. Twee liederen werden gezongen, n.1. Lofzang van H. van Alphen, getoonzet daor Frieso Moolenaar, en een lied van Julius Röntgen, loopt herders dezen nacht Elk der aangesloten koren zong vervolgens een mint mer; de Jury bestond uit de heeren Jan Sluis, directeui van de naar hem genoemde muziekschool te Amsterdam en Beraard Diamant tonkunstenaear te Rotterdam. Deze heeren zullen over het gepresteerde verslag uit. brengen. De kinderkoren vonden veel bijval. Des avonds is het feest voortgezet. Zeven koren hebben hierbij verschil, lende liederen gezongen. Ofschoon het een goede propaganda-dag was voor den Bond van Gemengde Zangvereenigingen in Noordhol. land, had het bezoek zoowel aan het middag- als het avondfeest grooter kunnen zijn. HET GEBEURDE OP CURACAO. Generaal Urbinga vlucht naar de bergen. Reuter meldt uit Maracaibo (Venezuela): Gemeld wordt, dat generaal Urbina, de comman dant van de Venezolaansche rebellen, die kortgele den den overval op Willemstad hebben ondernomen, met slechts dertig aanhangers naar de bergen is vlucht. DRIE JAAR EN ZES MAANDEN GEëlSCHT. Onbewogen door verdachte aangehoord. Gister is het de laatste dag geweest van het ge ruchtmakende strafproces tegen Salomon Lieber mann inzake het debacle van de Veendammer Hy potheekbank. Na een uitgebreid requisitoir kwam het O. M., dat waargenomen werd door mr. D. Reilingh, tenslotte tot de bepaling van de strafmaat. Hier wijst spr. er op, dat de wetgever, die op deze feiten een maximum van zes jaren heeft gesteld, wel nimmer heeft kun nen denken dat een dergelijk misdrijf, als thans is gepleegd, ooit zou kunnen plaats vinden. Zeker zou verd. dan ook een straf van zes jaar verdienen; ech ter moet spr. het aandeel van verd. vergelijken met dat van de anderen Wie de hoofddader is geweest, Liebermann of Wolfman Sr., is moeilijk uit te maken. In elk geval staat vast dat het plan, om de prijs der aandeelen geheel in activa te voldoen, van Lieber mann is uitgegaan. Bovendien heeft.Woltman de ver dere totale afbraak van de Bank niet kunnen voor zien, die komt op rekening van dezen verdachte en hierdoor is zijn aandeel zwaarder. Spr. zal echter re kening houden met hetgeen door den psychiater dr. Overbeek en door den Finschen rechtsgeleerde dr. Friedmann omtrent den persoon van Liebermann naar voren is gebracht en ook wil spr. in aanmer king nemen het feit, dat Liebermann een zwaar jaar achter den rug heeft, waarin hij op alle mogelijke manieren is afgeperst en geplunderd. Maar vooral wil spr. laten gelden het feit dat Lieberman van het begin tot het einde der transacties is bijgestaan door menschen van allerlei ambten en beroepen, die helaas niet strafrechtelijk zijn te bereiken. Als die menschen andere adviezen hadden gegeven, zou de ramp niet zulk een omvang hebben aangenomen. Onder groote spanning in de zaal eischte de offi cier de veroordeeling van Liebermann tot drie jaar en zes maanden gevangenisstraf, met aftrek van de preventieve hechtenis. Schijnbaar onbewogen hoorde Liebermann dezen eisch aan. De president schorste hierna de zitting tot Woens dag a.s. Mr. Biltay Veth, de verdediger, zal dan zijn pleidooi, houden. DRIE MIJNWERKERS ONDER STEENEN BEDOLVEN. Een hunner gedood. Zaterdagavond is op Staatsmijn Maurits een ernstig ongeluk gebeurd. De 31-jarige ongehuwde houwer T. G. in Eysden (België) woonachtig en mijnwerker van N., uit Stein en V. uit Munstergeleen, werd op post 402, laag B., van de 455 meter verdieping door afval lend gesteente bedolven. Na anderhalf uur werken werd G. een Joego-Slaviër dood te voorschijn gehaald. De beide anderen bleken niet-ernstige verwondingen te hebben opgeloopen en konden na in de verband- kamer te zijn .verzorgd, naar huis terugkeeren. In dezelfde mijn was omstreeks .10 uur Zaterdag avond de houwer I. L. uit Geleen, op de 391 meter verdieping, bezig met het plaatsen van een stijl. Hij raakte met zijn linkervoet bekneld tusschen een arm van een schutgootmotor en een stijl. De vijf teenen van 'smans linkervoet werden gekneusd. De man is naar het ziekenhuis overgebracht. ENKELE LICHT- EN TWEE ZWAAR GEWONDEN. Zondagmiddag omstreeks 1 uur heeft nabij Arnhem een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Uit de richting Ede reed op den Amsterdamschen weg een auto waarin gezeten was de familie K. uit Hilversum. Toen deze auto het kruispunt Amsterdam- sohe wegSchelmscheweg was genaderd, kwam van laatstgenoemden weg een auto, bestuurd door een tandarts uit Apeldoorn. De beide autobestuurders schenen eikaars signalen te laat te hebben gehoord, zoodat een botsing onvermijdelijk was. De auto uit Apeldoorn reed dien uit Hilversum in de flank, mét het gevolg, dat laatste wagen omver werd geworpen en zeer ernstig beschadigd. De inzittenden werden allen min of meer ernstig verwond. Allen werden per auto-brancard overgebracht naar 't Stedelijk Ziekenhuis waar bleek, dat mevr. K. een Doch d'arme Jerry bleef droomen, Hij was afhankelijk van zijn staart, Hij werd heen en weer geslingerd, Soms langzaam, dan weer met 'n flinke vaart, 't Was, of zijn staart hem stuurde, Y/aarheen het zijn staart beviel. Tot hij eindelijk, moe geworden, i een hoogen schoorsteen viel. Hij viel door een hoogen schoorsteen, Van wel meer dan honderd voet. En Jerry leek een schoorsteenveger Door het dikke, vette roet. En toen hij eind'lijk was beneden Vloog hij naar de hoogte weer. Want zijn opgekrulde lange staart Werkte als een flinke veer. Stel je eens voor, dat er een vuur onder den schoorsteen had gebrand.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2