SPORT VAN ZONDAG CALLANTSOOG. WSERINGEN. BARSINGERHORN. ANNA PAULOWNA. KOEGRAS. LANGENDIJK, Plaatselijk Nieuws. Parachutiste in den Rijn gevallen. Doodelijk ongeluk bij een race-wedstrijd. 'J Marktberichten. Men verzoekt ons mee te deelen, dat niet de N.H. Levensverzekerings te Alkmaar aan het polderbestuur f 2000 zal uitkeeren, maar de Eerste Hollandsche Le vensverzekeringsbank te Amsterdam. Wegens het slechte weer is de openlucht-uitvoering, te geven door de Gymnastiek-vereeniging „Wieriagen" op j.1. Zondag niet doorgegaan. De op Zondag uitgeschreven groote openbare ver gadering, uitgaande van den Centralen Bond van Transportarbeiders, trok zeer weinig belangstelling, zoodat de spreker R. Laan onverrichter zake weer naar huis toekeerde. Da. Knipscheer uit Oldeblltzijl (Fr.) heeft het beroep naar de Doopsgezinde gemeente alhier niet aangeno men. Onze vroegere plaatsgenoot, de heer P. Middelkoop, voorheen werkzaam aan de Zuivelfabriek „Crema" te Haringhulzen, thans bedrijfsleider aan de N.V. Fabriek van Melkproducten „De Nieuwe Beemster" te De Rijp, is benoemd tot Directeur aan deze fabriek, wegens vertrek van den tegenwoordigen functlonnaris, den heer S. de Vries, naar Schagen. Het voornemen bestaat een autotochtje te organl- eeeren ten behoeve van de ouden van dagen, waartoe verschillende particulieren hun auto's ter beschikking hebben gesteld. De reis zal vermoedelijk gaan naar Bergen en Schood, BtJ de verloting te Schagerbrug is hij den debitant P. de Moor op No. 7182 de derde prijs, een paard, gevallen. Door de hier gevestigde afdeelingen van de SHAP. en den Modernen Landarbeidersbond was op Zondag middag een Openluchtmeeting uitgeschreven, welke op het terrein van den heer C. Slikker zou worden gehou den. Toen echter Zondagmorgen de regen voortdurend bleef stroomen en de middag reeds was aangevangen eer het weer iets opklaarde, zag het er naar uit, dat de voorgestelde meeting volledig in het water zou vallen. Eindelijk, omstreeks één uur, klaarde het wat op, maar het weer bleef koud en guur, terwijl het terrein klets- pat was. Door de beide besturen werd daarom besloten de meeting om te zetten in een openbare vergadering, welke daarop in de concertzaal van den heer Slikker plaats had. Neemt men de ongunstige weersgesteldheid lp aanmerking, dan mag deze vergadering nog zeer goed geslaagd heeten. De zaal was redelijk bezet, terwijl vanuit Kolhorn, Wieringerwaard, Zijpe en Callantsoog pog verschillende personen aanwezig bleken te zijn. De aangekondigde sprekers, de heeren A. de Vries "Van Zaandam en F. van der Walle, hoofdbestuurder van het N.V.V., hielden belden een geestdriftige toe spraak ter aanbeveling van de candidaten der S.D.A.P., terwijl de Arbeiderszangvereeniging „De Stem des Volks" eenlge harer strijdliederen deed hooren. Een collecte voor de stakende landarbeiders in Gro ningen bracht f 21.62 op. JULIANADORP. Begunstigd door fraai zomerweer werd j.1. Maandag het vastgestelde schoolreisje gemaakt met de leerlin gen van de hoogste klassen naar het Gooi per auto. In 18 luxe auto's en 2 autobussen werd de tocht des mor gens om half acht begonnen en keerde men te ruim 10 uur des avonds hier weer terug. Waren des morgens velen bij het vertrek aanwezig, niet minder was dat des avonds bij de terugkomst het geval. Onze vroegere plaatsgenoot, mej. W. Gakeer, thans te Sloterdijk, gem. Amsterdam, is benoemd tot leerares in de -teekenvakken aan de Nijverheidsschool voor Meisjes te Uithoorn. OUDKARSPEL. Analyse uitslagen van kojistmestondeoreoeli. Van de N.V. Landbouwkantoor te Alkmaar, vertegen woordiger de heer H. Stenneberg alhier, kalksalpeter, stikstof ais intraat 14.7 pCt. en stikstof als ammoniak 0.80 pCt, chillsalpeter, gehalte aan stikstof als nitraat 15.15 pCt, ammoniak, gehalte aan stikstof als ammo niak 20.25 pCt Van de N.V. Haljtema te Alkmaar, vertegenwoordiger de heer L. de Wit, alhier, kalksalpeter, stikstof als ni traat 14.65 pCt. en stikstof als ammoniak 0.85 pCt., chillsalpeter, gehalte aan stikstof als nitraat 15.65 pCt, zwavelzure ammoniak, gehalte aan stikstof als ammo niak 20.80 pCt BROEK OP LANGENDIJK. Maandagmorgen j.1. werden er voor het eerst ln dit seizoen wederom boswortelen aangevoerd ter markt en wel pl.m. 10.000 bos, welke van de hand gingen voor den prijs van f 8.8011 per 100 bos. NOORDSCHARWOUDE. Een radio-concert. Ter gelegenheid van haar 40-jarig bestaan zal de zangvereeniging „Crescendo" op Donderdagavond 11 Juli een radioconcert geven over de Hilversumsche zen der. De harmonie „Excelsior" zal dan tevens eenige nummers ter opluistering geven. De avond zelve is niet voor publiek toegankelijk. NOORDSCHARWOUDE. De gymnastiekver. „Hercules" had Zaterdagavond met 8 leden een ontmoeting te- Hensbroek tegen „Turnlust" van Alkmaar. Met 11 punten meer won „Hercules". Voor den landenwedstrijd HollandBelgië op 29 Juni a.s. zullen twee leden van „Hercules" deel uitmaken van de uit 10 personen bestaande Hollandsche ploeg, n.1. de' heer K. Boot Jz., en G. Oens. De heer C. Langedijk had 1 punt e weinig op den gehouden selectiewedstrijd. Een schitterende prestatie voor „Hercules." LANGENDIJK. De Federatie Alkmaar van afdeeling van den. Bond voor Staatspensionneerlng vergaderde gister in het lo kaal van den heer Breed. De Voorzitter deelde mee, dat het niet mogelijk was geweest 4 Landdagen te organiseeren, vanwege den korten tijd van voorbereiding, zoodat er nu 2 zullen ge houden worden, n.1. te Bergen en Langendijk. Te Ber gen spreken de heeren Donders van de R.K. Volkspartij en P. van Mever, wethouder van Zaandam (.D.) Te Langendijk de heeren K. Djlling van de Dem. Partij en Donders (R.K.V.P.) De zangvereenigingen te St Pancras en Koedijk en de muziekvereeniging uit de laatste gemeente zullen de meeting opluisteren. Meegedeeld werd, dat ondanks herhaald verzoek aan 3- en W. van Noordseharwouöe om beschikbaarstelling van het gemeenteterrein bij de o. 1. school, nog steeds geen antwoord is ingekomen.. Aangezien dit terrein nog nimmer is geweigerd en het voor alle richtingen beschik baar is gesteld, wordt niet getwijfeld, of ook voor de propaganda voor het premievrjj staatspensioen zal het worden afgestaan. Verder werd in onderdeelen de propaganda voor de verkiezingen geregeld. Het werkgebied der Federatie werd daartoe in verschillende rayons verdeeld, waar in elk daarvan een auto zal rijden ter verspreiding van het propaganda-materiaal. Verschillende auto's waren reeds beschikbaar. Voor Langendijk en omstreken zullen de beide afdeelingen te Langendijk samenwerken, ook tot meerdere propaganda voor den Landdag. Bij de rondvraag werd geklaagd over de tegenwerking der christelijke pers. Vooral vond felle bestrijding een artikel In het Chr. Nieuwsblad voor Noordhollands Noor derkwartier, dat op naargeestige wijze het werk der afd. van den Bond voor Staatspensionneering Zuldschar- woudeBroek op Langendijk in zake den zoo uitnemend geslaagden autotocht voor Ouden van Dagen, afbrak en aanmaande een christelijk comité voor dit doel op te rcihten. In de Schager Courant was dit artikel op krach tige wijze weerlegd. Ook werd opgekomen tegen de mis leidende voorstelling, die het Vliegende Blaadja „Sociale Gerechtigheid"- van het Staatspensioen geeft ZUID SCHARW OUDE. Het 10-jarig dochtertje van den heer C. K. raakte met een der vingers zoo ernstig tusschen de deur bekneld, toén een broertje deze hevig dichtsloeg, dat men het kind naar het ziekenhuis moest brengen, om de wonde dicht te naaien en te verbinden. LANGENDIJK. B. en W. van Noordscharwoude hebben afwijzend be schikt op het verzoek van de Federatie Alkmaar van den Bond voor Staatspensionneerlng om het gemeente terrein bij de openbare school te mogen gebruiken voor een meeting ten gunste van staatspensioen. Het college is samengesteld uit een Vrljheldsbonder, een Vrijz. Dem. en een anti-revolutionair, van welken laatste men ech ter gewoon is, dat hij een ruim standpunt inneemt te genover andersdenkenden. SPOED! Den 31sten Mei was de aangifte gesloten van sollici tanten voor de vaceerendo betrekking van onderwijzer met hoofdacte aan onze o. L s. Een ambtenaar vertelde ons dat het hoofd der school tot heden 17 Juni nog niet de stukken had betreffende de sollicitanten. Er staat toch meenen we zoo iets ln de wet over de bemoeiingen van een hoofd der school voor benoeming van onderwij zers aan diens school. Of heeft dat hier ook al geen haast? (Niet van de secretarie). POLITIEKE VERGADERINGEN. Zaterdagavond hield de SD.A.P. afd. Schagen, eene groote openbare vergadering in Cérès. Er zouden twee sprekers optreden, doch de heer C. Thomassen was niet gekomen, zoodat de candidaat, de heer Ir. Ch. H. Cra- mer, te Haarlem, lid der 2e Kamer, alleen den avond vulde voor een gehoor van plusminus 30 menschen. We zelden het reeds eerder: de belangstelling voor de verkiezingen is nog vrij miniem. Zondagmiddag opnieuw politiek, nu was het een groote Katholieke Landdag, die de belangstelling vroeg. Eerst een optocht door de plaats met muziek van de kapel „St. Louis" uit Alkmaar voorop. Daarna de mee ting ln den muziektuln, waar de opkomst van katholieke kiezers niet groot was, een 400-tal naar schatting. Sprekers waren de heeren Mr. J. B. Bomans, Kamer lid, en J. A. de Lobel. De meeting werd opgeluisterd door muziek van het muziekkorps „St. Louis", en zang door het R.K. Kerkkoor alhier. Nog werd na de meetingsprekers het woord gevoerd door de candidaten Mej. Hutten, en de heeren Dr. Kor- tenhorst, en Kamphuis MUZLEKTUIN. Het was wel een aardige avond Zondag ln den Mu- ziektuin, met het concert dat de Mondorgelclub District V van Amsterdam gaf. Een vroolijk en opgewekt ge zicht, zoo'n groote schare van drukke knaapjes en kna pen, allen keurig ln 't wit, met groenen gordel, een witte uniformpet uitgedost, met vaandel en trommels, allen toegerust met hun instrument, het uiterlijk zoo onaan zienlijk mondorgeltje. Het was een uitstekend gedisciplineerd gezelschap, dat moet gezegd worden: orde en stiptheid waren de prettig aandoende kenmerken, en aan geleiders en direc teur komt alleen reeds daarvoor een compliment toe. En nu het concert. Geen kunst, geen schoone klank effecten, maar toch heel aardig en wel aangenaam ook om aan te hooren. Laten we het onomwonden zeggen, het viel een ieder mee. De Directeur, de heer Jos. Ver- willigen, toonde zich een uiterst actief en ambitieus lei der, die een pittig en opgewekt tempo wist te bereiken, en zeer behoorlijk samenspel, en die zijn schare geen moment losliet. En dat wil wat zeggen met zoo'n groot aantal levenslustige knapen van de acht tot de achttien jaren. De heer Verwilligen is er dan ook met zijn-club uitstekend In geslaagd, den geheelen avond de belang stelling van het publiek gaande te houden. Een hartelijk applaus was zoodoende na elk nummertje het welver diende loon. Mej. Suze Leonards zong onvermoeid vele liederen in cabaret of café-ohantant-trant ter afwisseling, en ook zij oogstte een dankbaar applaus. Een bevredigend bezoek viel het concert ten deel. Het slechte weer tot den namiddag was gelukkig ten goede gekeerd, en al was het dan geen mooien zomeravond, het verblijf ln den Tuin was dragelijk. Dit in aanmerking genomen, was de belangstelling goed te noemen en mag de Commissie constateeren, dat hare poging, om eens „iets anders", iets afwisselends te presenteeren, goed ge slaagd is en ook geapprecieerd. DANSEN MET KERMIS. Naar wij vernemen, heeft de heer C. Boontjes van den Burgemeester vergunning verkregen om in zijn garage gebouw op het Noord met Kermis bal te houden. Er zijn echter voorwaarden aan verbonden, waarvan de hoofdzaak is, dat de heer Boontjes het zelf moet exploi- teeren. Met andere woorden: hij mag zijn garage b.v. niet aan den heer Benema verhuren, om er dansgelegen heid te geven. Verder is gebleken dat verschillende heeren caféhou ders tegen deze vergunning verleend aan den heer Boontjes, hebben geageerd en hebben getracht den Bur gemeester op zijn besluit te doen terugkomen. Deze po ging is echter niet gelukt. HOOFDPRIJS. De lotendebitant A. van Twuijver Is weer meer dan gelukkig, n.1. is de hoofdprijs der Schagerbrugger ver loting bij hem gevallen op no. 497, een paard met tuig en prijs 8, een paardenreinigingsmachine. KANTONRECHTERS-PLAATS VERVANGER. Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd tot kantonrech- ters-plaatsvervangers alhier, mr. J. A. E. Buiskool al hier en mr. H. Judell te Bergen. maten A f 69.40, B f 59.10, C f 67.90, CC t 42.90, Schot- sche muizen f 12.6015.20, drielingen f 12.6014.80, kleine f 5.306.40 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 140 stuks bloemkool, 9600 bos worte len, 6300 Kg. tomaten. 3300 Kg. aardappelen. AMSTERDAM, 17 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 625 vette koeien, le kw. f 1.041.06, 2e kw. f 0.881.02, 3e kw. f 0.700.86, mindere soorten lager; 137 melkkoeien f 275375, 135 vette kalveren le kw. niet genoteerd, 2e kw. f 0.800.90, 3e kw. f 0.68 0.78. 96 nuchtere kalveren f 1.031.20, 197 lammeren f 2430, 650 varkens, Holl. le kw. f 0.98—-1, prima iets hooger ,2e kw. f 0.950.99, vette varkens f 0.950.97, 61 paarden f 120140. AMSTERDAM, 17 Juni. Tarwe oude f 1111.35, rogge f 10.75—1, wintergerst f 11.25—11.75, haver f 10.25—10.75, dulveboonen f 14—16, per 100 Kg. ALKMAAR, 17 Juni. Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 48 vette koeien f 210480, 9 vette kal veren f 60140, vette kalveren per ned. pond f 1.20 1.50, 49 nuchtere kalv. (slacht) f 822, 622 vette varkens per ned. pond f 0.800.86, zouters f 0.840.86. DE VLUCHT VAN LEAR BLACK NAAR HET VERRE OOSTEN. De Fokker thans geheel vernield. Men bericht uit Calcutta, dat het Fokker-vliegtuig „Maryland Free Stak" van Van Laer Black, dat Maandag jl bij het landen op het Dumdum vliegveld te Calcutta op zijn neus ging staan en daarbij werd beschadigd, thans vrijwel geheel is vernield. Het toestel, dat op het vliegveld verankerd stond, is Donderdag door den stormwind losgeslagen en twintig meter verder tegen een hek neergekomen. Alle verdere vliegplannen zijn nu voor dit jaar op gegeven. Van Lear Black zal echter een nieuw toestel laten bouwen, waarmede hij het volgende jaar zijn verdere vluchten zal voortzetten. DOOR DEN STROOM MEEGESLEURD EN VERDRONKEN. Berlijnschc bladen berichten uit Zurich, dat de pa rachutiste Tussmar uit Munchen Zondag in Chur om het leven kwam. Zij nam deel aan een door een on- derofficierenvereeniging georganiseerden vliegdag. De eerste sprong uit een vliegtuig gelukte. Door den sterken wind afgedreven, landde zij 1000 RL van het vliegveld af. Bij een tweeden sprong, die om half zes plaats had, werd de parachutiste wederom door den wind afge dreven, en kwam midden in den Rijn neer. Zij werd door den stroom meegesleurd en verdronk, voor men haar te hulp kon komen. OOK DE SNELHEIDSKONING RAY KEECH OMGEKOMEN. Reuter meldt uit Altona (Pennsylvanië): Ray Keech, de bekende Amerikaansche snelheidskoning, is hier tijdens de race-wedstrijden gedood toen zijn wagen een snelheid had van 200 mijl per uur. Bijzonderheden vermelden, dat een der renwagens tegen de balustrade opreed en geheel vernield werd. De volgende drie wagens reden op de stuk geslagen auto's in, waarbij een der wagens in brand vloog. Ray Keech werd gedood, de andere verongelukten liepen ernstige verwondingen op, o.a. Cliff Woodbury, ook eep bekend racer, die waarschijnlijk levensgevaarlijk getroffen is. ALKMAAR, 15 JunL Op de heden gehouden veemarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 31 paarden f 225450, hitten f 80150. 37 melkkoeien f 180—360, 74 nuchtere kalv. (fok) f 20 27, 58 schapen (vette) f 3440, 149 lammeren f 18 23, slacht f 24—28, 116 biggen (10 weken) f 24—30, 9 bok ken en gelten f 810, kleine bokjes f 24, Handel matig ALKMAAR, 15 Juni. N.V. Eierveiling voor Hollands Noorderkwartier. Aanvoer 185000 kipeieren, 5658 Kg. f 5.706.20, 58— 60 Kg. f 6—6.30, 60—62 Kg. f 6.20—6.50, 62—64 Kg. f 6.30 —6.60, bruine 60—66 Kg. f 6.30-7.20, 50000 endeleren, f 5.10—5.20. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Juni. Bloemkool le soort f 31.8036.20. 2e soort f 19.80 21.10, per 100 stuks, wortelen f 8.90—11 per 100 bas, to- Het voetbalseizoen is bijna beëindigd. Het kampioenschap van Nederland is a.s. Zondag reeds beslist. Nu speelde Velo thuis tegen Sparta en mocht het niet tot een overwinning brengen. De Rotterdammers keerden mei 3—1 overwinning huis waarts. Van belang was dezen wedstrijd voor de be zetting van de tweede plaats. Go Ahead zal a.s. Zon dag in Rotterdam slechts behoeven gelijk te spelen om er definitief beslag op te leggen. Tevens kan P.S.V. met een klinkende overwinning op eigen ter rein tegen Velocitas haar zeer fraaie seizoen beslui ten waardoor ze op gedecideerde wijze no. 1 kwam te staan. Als bijzonderheid melden we dat behalve de gouden N.V.B.-medaille de kampioen tevens voor één jaar beslag legt op het Ardath-schild, een wissel- prijs, door een cigaretten-fabrikant beschikbaar ge steld. De stand is hier; P.S.V. 7 5 2 22—10 10 Go Ahead 7 4 3 17—10 8 Feijenoord 8 4 4 1411 8 Sparta 7 3 1 3 9-0 7 Valocitas 7 1 1 5 4-23 3 Afdeeling L In afd. Ha. is het pleit ten gunste van de Amster- damsche oud-eerste klassers D.W.S. beslecht, zooals we verwacht hadden. Uit de cijfers (1—0) kan men opmaken dat de kamp, ondanks den stroomenden regen, heet geweest is- Vol verwachting zien we de verrichtingen van D.W.S. n de 2e klasse tegemoet. Eindstand: D.W.S. 4 3 0 1 12—3 6 Rapiditas 4 2 0 2 5—5 4 Helder 4 1 0 3 4r-13 2 Afdeeling IL Prom. le klasse. Excelsior is behouden voor de le klasse, zij het na zeer spannenden strijd tegen Xerxes, dat tot 3 maal toe de leiding nam. Rotterdam houdt dus zijn 4 eerste klassers. Eindstand: Excelsior 4 3 0 1 118 Fortuna 4 2 0 2 10—10 4 Xerxes4 1 0 3 8—11 2 Afdeeling IIL Door de phenomenale eindspurt van de Enschedé- sche Boys is het nog niet zeker wie in de le klasse komt. Door haar twee laatste wedstrijden te winnen staan de drie candidaten thans gelijk en is een nieu we competitie noodig. Ietwat onbegrijpelijk is het fa len van N E.C. jl. Zondag, toen ze zoo'n mooie kans had om op eigen terrein te winnen, of slechts gelijk te spelen. Nu zal ze nog weer een jaar moeten wach ten, alvorens ze de kans krijgt, tenminste als aan genomen wordt dat ze in de vervolg-promotie-com- petitie, die we nu krijgen, de mindere blijft. De eind stand is: Ensched. Boys 4 2 2 9—8 4 N.E.C. 4 2 2 7—7 4 P.E.C. 4 2 2 78 4 Afd. IV. Het begint er naar uit te zien, dat de eerste klassers zich zullen handhaven. Ze klopte zelfs de Vlissingers met 50, en waarmee ze het meest gebaat is. Staats mijn Emma verloor In Valkenswaard met 01. De Zuid- Limburgers laten het er leelijk bij zitten, na hun fraaie overwinningen. Wilhelmina krijgt De Valk nog thuis. Door een overwinning van laatstgenoemde zou deze zelf nog een kansje hebben. Speelt Wilhelmina echter slechts gelijk dan heeft ze 8 punten en dan zou een gelijkspel in Zuid-Limburg vildoende zijn. Voor dit laatste zijn we echter bang. Nu, de lezer kan zelf nog andere mogelijk heden bedenken wanneer we zeggen dat nog gespeeld moeten worden: De ValkVlissingen, WilhelminaDe Valk, en ten slotte Staatsmijn EmmaWilhelmina. De stand is hier: Wilhelmina 4 3 1 124 7 Staatsmijn Emma 5 3—2 179 6 De Valk 4 2 11 4—7 5 Vlissingen 5 5 821 De uitslagen waren: Kampioenschap van Nederland: VelocitasSparta 13 Prom. en degradatie: Afd. I Ile klasse a RapiditasD.W.S. 0 —1 Afd. II le klasse XerxesExcelsior 34 Afd. m le klasse EnscherBP.E.C. 20 Afd. IV le klasse WilhelminaVlissingen De ValkSim. Emma Vriendschappelijk: ZwaluwenRoode Duivels H.R.C.—Bloemendaal Ridder, op wier plaatsen v. d. Berg en Kramer uitkwa men. Velocitas was volledig. De thuisclub opende het offensief, doordat de Sparta- verdedlging veel last had van de gladheid van het ter rein. Cohen had met de tammer schoten evenwel geen moeite. Gevaarlijker was een doorbraak van Zui- dema, wiens schot rakelings overging. Daarna is het spel meer verdeeld. Sparta laat goed kopwerk zien. We- ber forceert den eersten hoekschop, waaruit v. d. Berg den bal fraai inkopt, doch De Jonge op de goede plaats vindt. Bij Velocitas is Meulema de gevaarlijke man. Hij zet verschillende keeren uitstekend voor, doch het bin- nentrio der Groningers weet van de geboden kansen niet te profiteeren. Weber is de indirecte maker van Sparta's eerste doelpunt, als Formenoy uit een voorzet van hem den bal inkopt (0—1). Na de hervatting zijn de Groningers weer het eerst ln den aanval, doch Cohen redt enkele keeren uitste kend. Nadat De Jonge weer eens ver is ultgeloopen en buiten het strafschopgebied door v. d. Welle wordt ge vloerd, weet de qanvoerder De Wolf het spel te ver plaatsen. Uit een voorzet van Rozeboom schiet de zeer ver dienstelijk spelende Meulema hard in, doch Cohen weet den bal nog juist om den hoek te werken. Een tweede hoekschop is het resultaat, waaruit Zuid erna den bal juist langs Cohen in het net kopt (11). De thuisclub blijft dan een oogenblik sterker, In deze periode hadden de Groningers de leiding moeten nemen, daar zich en kele zeer goede kansen voordeden. Een uitval levert Sparta een hoekschop op, waaruit de spil v. d. Heyden resoluut zijn club weer de leiding geeft, 12. Velocitas Is dan niet onfortuinlijk als de hoele Sparta- voorhoede een voorzet van Weber mist. Als Viergever daarop bij een aanval vla den paarl no. 3 scoort, is het pleit beslecht. 5—0 1—0 4—1 6—6 BELANGRIJKSTE N.V-B.-WEDSTRUD ontleend aan „De Courant" VelocitasSparta 13 Sparta won den toss en koos den regen In den rug. De rood-witten padden Invallers voor Wendt. en. Da SPARTA. Sparta IISueces H, 10. Door het slechte weer begon deze wedstrijd iets over tijd, onder leiding van den heer Oudejans, daar de aan gewezen scheidsrechter niet aanwezig was. Tegen wind la Succes sterker, maar toch weet Sparta bij een uitval door K. Wit de leiding te nemen. Na rust was Sparta iets sterker, zonder er echter in te slagen den voor sprong te vergrooten. Ter gelegenheid van de kermis zijn door Sparta se riewedstrijden georganiseerd voor haar le elftal, waar aan eenlge sterke elftallen zullen deelnemen. De sup- portersvereenlging „Geel Zwart" heeft hiervoor eenige mooie prijzen beschikbaar gesteld. WIERINGEN. Zaterdagavond speelde Succes I een wedstrijd tegen M.A.Z. en wist met 72 te winnen. NIEUWE NIEDORP. Na een langdurige rustperiode zagen we eindelijk weer eens een N. Niedorp-elftal op het groene veld in actie. Victesae I van Bovenkarspel bond den strijd aan tegen een N. N. I en H-combinatie. Als zoo vélp malen der laatsten tijd was het ook nu weer de club met den eens ln het Noorden zoo gevreesden naam N.V.V. die het onderspit dolf. En werkelijk deze 42 nederlaag was volkomen verdiend. De representanten van het N. Niedorper voetbal gaven eenige uitzonderingen daarge laten, weinig goeds te zien, en het vurige enthousiaste spel der Bovenkarspeler club die nota bene niet eens een behoorlijk oefenveld heeft, laat staan over een mooi ingericht sportpark, zooals de N.V.V. beschikt, stak hier bij verrassend goed af. Een slechte eigenschap slechts bezaten deze Streekers, een euvel trouwens, waaraan allen pas opgerichte voet balverenigingen mank gaan, het slecht kunnen verlie zen met ais logisch het kankeren op elkaar. Dit merkten we op toen kort voor rust N.N. een 20 achterstand verkleinde tot 21. En werkelijk veel te vreezen had de Vltesseploeg niet, te slap als het N.N.-spel was om een zege der thuisclub te verwachten. Dit bleek al spoedig na half time toen weldra de.gas ten een 31 voorsprong hadden, welke weliswaar door N.N. gereduceerd werd tot 32, maar voor het einde opgevoerd werd tot 42, met welken stand Vitesse een verdiende overwinning behaalde. Laten we dit zeggen terecht: Wij kunnen dan ook niet anders doen dan de club van Gerrit Bakker, die zeker een der steunpilaren van de voetbalvereeniging in Drechterland is, veel suc ces en het spoedig bezit van een goed voetbalveld toe- wenschen. Donderdagavond wacht den N. Niedorper voetballief hebbers, wat er den laatsten tijd weinigen schijnen te zijn, weer eene wedstrijd. Klinkhamer, een der beste Alcmariaspelers komt ons een bezoek brengen met zijn fameuze toerclub, de Blauwe Donau. We hopen en verwachten dat dien avond N. Niedorp zal toonen, nog wel Iets voor z'n voetbalclub te gevoelen en de activiteit van het N.N. bestuur dat het publiek in de gelegenheid stelt wedstrijden tegen dergelijke goed- spelende combinaties bij te wonen, zal weten te appre- cieeren. En in verband met de avondwedstrijden van vorigen zomer, welken uit oogpunt van spel en sportiviteit steeds een succes opleverden, kunnen we een ieder een bezoek aanraden.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7