TUTTI-FRUTTI. Raad Warmenhuizen. maken. Hij is thans door een automobiel" doodgereden. De verbalisant, majoor der rijksveldw. Hofman, ver klaart dat de hond met een touw aan zijn halsband aan de kar was bevestigd en hevig de kar voorttrok, zoodat de bestuurder feitelijk niets te doen had. Verdachte verklaarde aan verbalisant, dat hij met zijn hond kon doen, wat hij wilde. Verdachte erkent voorts heden, dat hij niet in het bezit was van een nummerbewijs. De Officier ziet geen nieuwe gezichtspunten en vor dert bekrachtiging van het vonnis, waarbij appellant is veroordeeld tot f 5 boete of 3 dagen. Aangezien verdachte blijft aandringen op het ver hoor van den 15-jarigen melkventer de Boer uit de Van Breughelstr. 18 als getuige a decharge, wordt de zaak orst tot a.s. week, 10 uur voorin. 1 NOG EENS ONJUISTE AANGIFTE VERMOGENS BELASTING. Hierop Etaat terecht de 40-jarige koopman en exploi-» tant W. S. P. te Alkmaar, die voor het belastingjaar 1928'29 op een door hem geteekend aangifte-biljet heeft opgegeven in het bezit te zijn van een kapitaal van f 24.860, terwijl later den inspecteur der Directe belastingen bleek, dat verdachte aan effecten, bank deposito's en rekening-courant saldo bovendien nog be zat een vermogen van f 34.270.69, welk bedrag niet door hem is aangegeven op boven-aangedUid aangifte-biljet De heer P. wordt verdedigd door mr. Schenkeveld. Hij erkent de onjuiste aangifte en zegt deze aangifte niet te hebben aangedurfd op grond van huishoudelijke omstandigheden. Verdachte wenscht echter niet, dat daarover meer wordt gesproken. Na verhoor van den inspecteur, den heer Dibbits en eenige andere getuigen a charge, waaronder den heer Biersteker, de rijks-accountant als getulge-deskundige; komt de Officier aan het woord tot het houden van zijn requisitoir. Deze, wat de appreciatie van het feit be treft, zich refereerende aan hetgeen dienaangaande in de vorige zaak is opgemerkt releveerde dat de ad ministratie van verdachte Blordig was, vordert spreker t 3000 boete of 100 dagen. I Mr. Schenkeveld brengt de Officier lof voor dit met verzachtende omstandigheden rekening houdend requi sitoir en tracht met een enkel woord de daad van ver dachte te vergoelijken en begrijpelijk te maken. i Pleiter schildert verdachte als gelukkig oorlogsspe culant Toen heeft hij het belasting-ontduiken geleerd. Het ging van kwaad tot erger. Over de beteekenis van het feit zelf, bengt Pleiter in het midden, dat verdachte is een groote scharrelaar en geen boekhouder. Daarom gelooft pleiter niet, dat het een opzettelijke mystifi catie is geweest Verdachte kende zelf zijn vermogen AFSTANDSBEPAUNQ (Pages Gajes). Ilc ben verdwaald. Is Het dichtstbijzijnde dorp ver af? Zóó ver,dat als u uw portemonnaie en horloge niet vlug geeft, niemand uw hulpgeroep hooren kan. MANNEKEN-PIS VAN BRUSSEL. De oudste bur ger van Brussel is naar Belgische opvatting de kleine barokfiguur, die als bron een plaatsje ge kregen heeft in het oude stadsgedeelte van Brus sel en aétn de talrijke vreemdelingen als groote bezienswaardigheid wordt getoond. Meestal con- stateeren zij dan, en dat niet zonder eenige te leurstelling, dat het hier om een klein, nauwelijks 50 centimeter hoog, heel onschuldig kunstwerkje gaat. De vereering, die aan Manneken-pis wordt toegedragen, is niettemin zeer merkwaardig. In het Brusselsche stadhuis worden voor hem ge waden van alle soort en naties bewaard, en elk volk, dat met België in goede betrekkingen staat, heeft hem een jas en broekje cadeau gedaan. Nog voor korten tijd was het de Japansche gezant, die voor hem een kimono (in zakformaat) uit het land van de rijzende zon had meegebracht en ln het het vorige Jaar werd hij door een Fransch jager- bateljon tot eeresoldaat benoemd, en kreeg hij die sergeants-uniform met de speciale vermelding, dat hij zoo dapper de Duitsche bezetting het hoofd had geboden en zjjn plaats in de muur van het nauwe Brusselsche Btraatje had gehandhaafd. Onlangs werd hij zelfs in de Belgische verkie zingscampagne, die nu achter den rug is, betrok ken. De socialisten hadden biljetten op de muren geplakt, waarop de kleine man stond afgebeeld. Op zijn steenen kop droeg hij een militaire muts en op zijn armen en beenen waren opschriften aangebracht, die op den militairen dienst heen wezen. Vóór hein stond een zeker nacht-instru ment geplant, dat hij ijverig bezig was te vullen, en op dezen nachtspiegel stond te lezen: „Zes- maandelijksche diensttijd". Voor de niet-Brusse- laars, die minder met de bezienswaardigheden van de hoofdstad op de hoogte waren, zelde de teekening niet veel, zoo zij hun al niet in zekere mate verachtelijk toescheen. Edoch, de Belgische socialisten waren overtuigd, dat ze voor hun partij geen beter reclame-middel konden vinden dan Manneken-pis, en daarom plakten zij dit biljet op de hoeken van alle straten De verkiezingsuitslag van den 26sten Mei 1.1. heeft echter maar al te duidelijk aangetoond, dat de stembus zich niet zoo gemakkelijk met socia listische stemmen laat vullen, als het gebeeld houwde potje, dat Manneken-pis benut, met het Brusselsche leidingwater. o WAT MOET EEN GETROUWDE VROUW DOEN? Reverend Addison Devis, een Engelsch geeste lijke, heeft onlangs een toespraak tot de vrou wen van Durham gericht. Zijn wijze raadge niet. Hieruit mag blijken, dat opzet twijfelachtig is. Na ontdekking heeft hij de gevraagde cautie onmiddellijk gestort. Hij is een financieele zwakkeling, hij teekent, hij betaalt, hij doet, hij gelooft. Door de ontdekking, de spanning en de openbare terechtstelling is volgens pleiters meening een voldoend exempel gesteld. Pleiter verzoekt ten slotte clementie in den vorm van een lichtere straf. Na eenige bespreking tusschen rechtbank, inspecteur en verdediger over de navordering, wordt overwogen de zaak te schorsen. Het blijkt dat de boekhouder van ver dachte het volmaakt eens is met den rijksaccountant. Het onderzoek wordt alsnu geschorst tot de zitting van a.s. Dinsdag. Vergadering van den Raad op Woensdag 19 Juni 1929, des middag3 half 4. Afwezig is de heer Van der Meijde. Voorzitter, de heer H. Nolet, burgemeester, Secretaris de heer H. G. Rijs. Na opening volgt onveranderde vaststelling der notu len, onder dankzegging aan den secretaris. Ingekomen stukken. Een schrijven van het College van kerkvoogden en notabelen der Hervormde gemeente alhier, waarin wordt medegedeeld, dat zij het aanbod accepteeren om voor het bedrag van f 625 de verbouwing van het per ceel bewoond door J. Slot te doen met afstand van Óen vrijkomenden grond ter breedte van 2 M. langs de straat. Een schrijven van H. Slikker, waarin wordt mede gedeeld, dat hij het aanbod van de gemeente tot ver bouwing garage en aankoop grond accepteert Een schrijven van Mej. H. Nannes, die bericht zendt dat zij hare benoeming als verloskundige aanneemt, en 1 Sept 1929 in functie zal treden. Een verzoek van den pachter van de sluis te Schoorl- dam, waarin verzocht wordt in verband met den stren gen vorst van '28-'29 hem een gedeelte der pachtsom kwijt te schelden. Voorgesteld wordt op het verzoek af wijzend te beschikken, daar bij de inschrijving voor de pacht rekening moet worden gehouden met de vorst periode en deze dit jaar ongeveer 4 a 5 weken langer heeft geduurd. Zonder bespreking wordt aldus besloten. De verslagen van de Gezondheidscommissie te Scha- gen en van de vereeniging van Nederlandsche Gemeen ten zullen circuleeren. Mededeellngen. Tot vaste stokers aan het gasbedrijf zijn met ingang van 1 Juli 1929 aan het gasbedrijf benoemd A P. Pronk en C. Tijm. Tot fitter aan het gasbedrijf op een proef jaar is benoemd J. Tol. De heer Tol zond bericht deze benoeming aan te ne men. De straatverlichting. Overeenkomstig het advies van de Gascommissie wordt voorgesteld 20 lantaarns te voorzien van automa ten en deze lantaarns op de verschillende plaatsen in de gemeente te laten branden tot een half uur voor zons opgang en de overige lantaarns om 10 uur te blusschen Deze 20 lantaarns zullen het geheele jaar branden, uit gezonderd de 3 a 4-zomermaanden ter beoordeeling van B. en W. Verder zal worden overeengekomen met het gasbedrijf, dat de gemeente voor het verbruik boven 10.000 M3. voor de straatverlichting 5 ct. per M3. betaalt. De verdeeling van de 20 lantaarns zou zijn: 15 te War menhuizen, 3 te Schoorldam en 2 te Krabbendam. Wan vingen kwamen in het kort op het volgende neer: Als gij uitziet naar een man, zoek het niet in rijkdommen. Kies een man om zijn manieren. De meeste huwelijken stranden, doordat de vrouw geen kans ziet om een behoorlijken maaltijd klaar te ma£fen. Eenige tientallen guldens uitgegeven aan een cursus op de huishoudschool zijn meer waard dan wanneer zij besteed worden aan strikjes en lintjes. Het geheim om van uw man verzekerd te blijven, ligt voor een vrouw daarin, dat zij op tijd weet te zwijgen. Als gij wilt dat uw man de overtuiging zal hebben, dat hij een volmaakte vrouw heeft, geef hem dan den indruk, dat gij zelf een vol maakten echtgenoot hebt. Als gij snurkt, tracht dan hiervan af te ko men; een man wil graag een vrouw hebben, die slaapt als een blok, maar niet als een zaagmolen. Rep niet-over de fouten van uw man, maar wel over uw genegenheid jegens hem en als hij een van die vervelende jachtverhalen doet, die gij al ten minste honderd keeren gehoord hebt, luister dan naar hem en doe, of gij het voor de eerste maal van uw leven hoort. DE AARTSVADER EN DE DISTRICTS-ARTS VAN HEBRON. De heilige stad Hehron in Jeruzalem gaat gebukt, zooals het gansche Heilige Land, onder het juk der ongeloovigen, die in hun overmoed de kinderen van den profeet elke maand met een nieuwe gril kwellen. Nu weer zijn zij op het idéé gekomen, om de voorschrif ten van het departement voor volksgezondheid door te voeren, waarom zich tot nu toe nie mand bekommerd had. Dagelijks spuwt nu de schrijfmachine van den districts-arts een vloed van strafbepalingen over de burgers van He hron uit. Een huismoeder heeft den inhoud van haar vuilnisemmer gewoon op straat uit gestort, zooals haar voorvaderen dat allemaal en altijd hebben gedaan, voor zoolang de stad tenminste bestaat. Of een slager heeft zijn biefstukjes, karbonade's, rolhammetjes enz. op een bank uitgespreid, welke bank mede een gezellig woonoord is voor een wormenkolonie alsof die wormen niet evengoed elders het vleesch zouden opzoeken, indien God het zoo wil! Maar de boosheid stelt zich niet tevre den met de meest verouderde voorwendsels, wanneer zij iemand kwellen wil Tenslotte is toch Hebron niet een stad zoo als alle andere steden, maar de rustplaats van den profeet lbrahim, van den godsvriend, die daar met een aanzienlijk deel van zijn familie neer de 20 lantaarns het geheele jaar tot een half uur voor zonsopgang branden, bedragen de extra kosten in totaal f 300 per jaar. Nu B. en W. de zomermaanden de lantaarns niet willen laten branden wordt de kostenbe rekening anders. Een bepaald voorstel doen B. en W. ln dezen niet, maar zij zouden de regeling aan B.'en W. willen zien. De heer De Groot bepleit het niet doorbranden in de zomermaanden. De heer Slot vindt het in de zomermaanden ook niet zoo noodig, maar overigens iss pr. zeer sterk voor de in het voorstel gedachte regeling. Vooral op sommige plaatsen is het branden van lantaarns noodig. De heer Molenaar is vóór het voorstel, maar spr. heeft alleen nog maar het bezwaar dat de overige lantaarns om 10 uur in plaats van om 11 uur worden gebluscht. Spr. onderschrijft echter de opmerking van den Voor zitter dat om 10 uur het groote verkeer achter den rug is. Da Voorzitter constateert dat de raad algemeen ac- coord gaat met de voorgestelde regeling. In de volgende maand zal eens beproefd worden welke lantaarns voor zién moeten worden van een automaat. Een derde fitter. Overeenkomstig het advies van de Gascommissie wordt voorgesteld een derde fitter aan het gasbedrijf te benoemen, daar is gebleken dat en door het lange buizennet en de meerdere aansluitingen in de laatste jaren voor twee fitters te veel werk is om alle voor komende werkzaamheden te kunnen verrichten, waar door aan de straatverlichting, metercontrole en het ver- z «rgen der toestellen bij de aangeslotenen te weinig tijd kon worden besteed. Vooral van de pietercontrole wordt eenige winstboe king verwacht; deze controle heeft gedurende de 16 ja ren dat de meters gebruikt worden nog niet plaats ge had. Op de vraag van den heer Molenaar of er voor een derden fitter werk zal zijn, antwoordt de Voorzitter dat de directeur deze vraag bevestigend zal beantwoorden. De heer Molenaar vindt het feitelijk logisch, in ver band met de uitbreiding van het net De heer Swan merkt op, dat door het achterstallige werk enz. de derde fiter zijn geld zal opbrengen. De heer Molenaar zegt dat als een nieuwe kracht in een bedrijf beslist noodig is, deze dient te worden aan gesteld. De heer Slot wijst op de noodzakelijkheid van de jaarlijksche metercontrole, op het leggen van de nieuwe dienstleidingen enz. Met algemeene stemmen wordt het voorstel aange nomen. In de gemeente wonen. Voorgesteld wordt art. 1 van de instruotie voor het onderwijzend personeel aan de O.L.-scholen te Warmen huizen te wijzigen ln dien zin, dat deze zal lulden als volgt: „onverminderd de bepalingen van art 37, 38 en 39 der L.O.-wet wordt op straffe van ontslag bepaald, dat het onderwijzend personeel in de gemeente moet wonen. Burgemeester en Wethouders hebben de be voegdheid hiervan ontheffing te verleenen. De oorzaak van het voorstel. Waar naar de oorzaak van het voorstel wordt ge vraagd, zegt de Voorzitter dat er van den heer Dijken, hoofd der school te Schoorldam, een verzoek is inge komen, waarvan spr. in comité-vergadering mededee- llng wil doen. De heer Swan evenwel wil mededeeling van het ver zoek in openbare vergadering. De Voorzitter leest dan het Ingekomen verzoek van den heer Dijken voor. Deze vraagt vergunning, om met ingang van 1 Augustus buiten de gemeente, nJ. in de gemeente Schoorl te mogen wonen. Wel wordt dat in de geldende instructie niet verboden. (De Voorziter merkt op, dat dit een onjuistheid van mijnheer Dijken Is, want dat het juist is voorgeschreven, dat hij in de gemeente moet wonen en er geen dispensatie-bepaling in de instructie voorkomt) maar het verzoek wordt in de holen van Machpehla begraven ligt en door geloovigen zoowel als (tegen een entrée- prijs van idem zooveel) door ongeloovigen in dezelfde mate geëerd wordt. lbrahim is in het Avondland meer bekend dan aartsvader Abra ham. Hem te eeren heet de stad in de taal van den Koran El-Chalil, zooals de bijnaam van den stamvader op z'n Arabisch luidt. Naar het thans schijnt, bekommert zich deze groote voorvader ook in de bovenaardsche regionen nog heel erg om alles, wat er zooal in zijn stad gebeurt. Dezer dagen namelijk bezocht de burgemeester den districts-arts en verklaarde hem plechtig: „Voor een paar weken terug verscheen mij El-Chalil Allah zij met hem in den droom en beklaagde zich bij mij bitter over de beambten van het Volksge- zondheidsdepartement, die zijn kinderen ver drukken en hen met hun kleingeestige bepa lingen over de zindelijkheid en hun zware geldstraffen het leven verbitteren. Zijn hart is bij zijn arm volk, die in zijn schaduw rusten en die tegen niets gezondigd hebben, om zóó gestraft te worden. De profeet was hevig ver ontwaardigd. en kondigde aan, dat hij vreeso- lijke wraak op de pijnigers van zijn volk zou nemen." „Wanneer verscheen U El-Chalil?" vroeg de districts-arts. „Precies voor een week terug," antwoordde de burgemester. „Dat is een moeilijk geval," meende de physicus hoofdschuddend. „Mij is namelijk in den afgeloo- pen nacht de profeet in mijn droom versohenen en heeft mij gevraagd: „Hoe is het toch mogelijk dat mijn zonen zich niet schamen, deze heilige stad, die ik tot mijn laatste rustplaats uitgekozen heb, in zoo'n reusachtige mesthoop te veranderen. Schamen zij zich dan heelemaal niet meer, om het vuil zoo maar op straat neer te gooien?" Hij zelde mij uitdrukkelijk, dat hij over hen zeer ver toornd was, omdat zij blijkbaar niet wisten, wat zindelijkheid beteekende, en beval mij, de zondaars zoolang zware straffen op te leggen, totdat ze van deze slechte gewoonte gènezen zouden zijn. Wat moet ik daar nu mee beginnen? Zal ik het eerste bevel van den profeet opvolgen, dat hij U gegeven heeft? Of zal lk aan zijn laatste bevel gehoorzamen, dat hij mij meegedeeld heeft? Ik denk, dat ik maar zal doen, wat hij mij opgedra gen heeft, en de bewoners zoolang straffen, tot dat de stad Hebron een voorbeeld van zindelijk heid zal zijn geworden of totdat de profeet mij een tweede bevel geeft. De burgers van de heilige stad Hebron hebben daarop besloten, dagelijks tot den aartsvader te bidden, dat hij hun districts-arts een nieuw bevel moge geven. o gedaan om zekerheid te hebben en voor de goede har monie. De woning voldoet niet aan de eischen, is 65 jaar oud, heeft allerlei gebreken, terwijl de inrichting ervan voor zijn gezin ongeschikt is. Wel verklaart adressant zich genegen, als de raad besloot tot het bouwen van een nieuwe woning ad f 4000 a f 5000, om dan 7 pCt. van deze kosten als huur te betalen. In de memorie van toelichting wordt dan nog mede gedeeld, dat hij zoo dicht mogelijk bij de school zal gaan wonen, bijv. bij het stationnetje te Schoorl, zoodat hij dan nog maar pl.m. 15 minuten van de school afwoont Ook in de toelichting wordt gewezen op den vervallen toestand der woning, het gebrek aan slaapgelegenheid, terwijl er voldoend contact blijft bestaan met het kleine kringetje van ouders als hij te Schoorl gaat wo nen. Adressant wijst er dan tenslotte nog op, dat hij met zijn verzoek geen bijbedoelingen heeft, maar slechts ten doel heeft een goede woongelegenheid te hebben. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met belangstelling het schrijven hebben gelezen en a.s. Vrijdag een kijkje in de woning zullen nemen. Ten opzichte van deze kwestie hebben zij dus geen bepaalde plannen, maar waar B. en W. ook niet iemand willen dwingen, een woning te betrekken, die niet geschikt is, stellen zij voor, de wijziging in de verordening aan te brengen. Als er een overschot van goede woningen is, zullen B. en W. er niet aan denken, dispensatie te verleenen, maar spr. ondervindt het aan den lijve, dat dit helaas niet het geval is. De heer Slot zegt, dat het dus niet direct over het hoofd der school te Schoorldam gaat Zooals het voor stel van B. en W. luidt, heeft spr. er niets op tegen. Wel is spr. ervoor. het hoofd der school zooveel mogelijk bij de school te houden, maar het is goed, dat de mogelijkheid bestaat, dispensatie te verleenen. Als een perceel onbewoond staat, is het spoedig het mik punt voor de jeugd. Hoe de woning is, daar kan spr. niet over oordeelen, de leeftijd, 65 jaar, vindt spr. niet zoo hoog. En dat, zooals in de toelichting staat, het dak met kunstmiddelen aan het huis bevestigd moest worden dat moet wel, er zijn geen andere middelen. De Voorzitter zegt, dat misschien in de volgende ver gadering B. en W. dan een voorstel betreffende de woning zullen doen. De heer Molenaar is het met den heer Slot eens; ook spr. vindt het gewenscht, dat het hoofd der school in de nabijheid van de school woont, terwijl spr. erop wijst, dat de eischen die aan een woning worden ge steld, tegenwoordig heel wat hooger zijn. De heer Swan zegt, dat de woning niet onbewoond zou blijven, maar direct aan een particulier zou worden verhuurd. Voor het toezicht op de kinderen enz., acht ook spr. het gewenscht, dat het hoofd der school bij de school woont en B. en W. zullen dan ook met het geven van dispensatie heel voorzichtig wezen. Met algemeene stemmen wordt besloten de voorge stelde wijziging in de instructie aan te brengen. Vergrooting van de R.K. Meisjesschool. Het bestuur van de parochie van de H. Ursela en Gezellinnen verzoekt gelden beschikbaar te willen stel len voor de vergrooting van de R.K. Meisjesschool tot een bedrag van f 8936. Voorgesteld wordt hiervoor gelden beschikbaar te stellen. B. en W. wilfen overleg plegen om na te gaan of het niet beter is, 2 lokalen aan te bouwen inplaats van 1 lokaal. Als over een paar jaar weer een nieuw lokaal noodig zou zijn, is aanbouw van 2 lokalen wenschelijker De heer Slot wijst op den tijd dat zoo'n tweede lokaal renteloos staat. De Voorzitter beaamt dat dit onder de oogen moet worden gezien. Het is dus maar de vraag, hoe lang het zal duren, eer een tweede lokaal noodig zal zijn. De heer Molenaar wil dan het voorstel maar aan houden tot de volgende vergadering, opdat B. en W. eerst overleg plegen met het schoolbestuur. De Voorzitter zegt dat de raad de gelden toestaat, maar de besteding der gelden is aan B. en W. De heer De Groot verwacht dat er voor 2 loka len 13 14 duizend gulden noodig zal zijn. Aanbouw van 2 lokalen is dus heel wat voordeeliger. Spr. vindt het genoemde bedrag voor 1 lokaal zeer hoog. Wel is het een raming en kan het kostenbedrag nog meevallen. HET SCHOONHEIDSRECEPT VAN EEN FILMSTER. Greta Garbo, de Zweedsehe filmspeelstér, schrijft: Op gevaar af voor traag te worden gehouden, beweer lk, dat rust en ontspanning bevorderlijker zijn voor de schoonheid dan inspannende oefe ningen. Sport zooals gymnastiek, versterkt de spieren, maar een gespierde arm is nooit hekoor- lijk. De Inspanning der oefeningen teekent zich steeds af op het gezicht, rust echter brengt alles weer ln orde. Als men naar gewichtsvermindering streeft, werken sportoefeningen juist verkeerd, want zij wekken een sterken eetlust op. Veel slaap 's nachts is beslist noodig, maar rust overdag Is even gewenscht en wordt helaas vaak veronachtzaamd. Ook meisjes die in een beroep werkzaam zyn en 's middags slechts een half uur pauze hebben, moeten er een kwartiertje afnemen voor volstrekte rust. Eenmaal in den loop van den dag, het liefst na het eten, ga ik te bed liggen en dwing me tot volkomen ontspanning. Ik sluit de oogen, zoek een zoo gemakkelijk mogelijk plaatsje uit en denk nergens aan. Het is beter niet te slapen. Men voelt zich meestal niet lekker als men ontwaakt. In het algemeen trouwens is volstrekte rust beter dan onrustige slaap. Ik zweer ook op de heilzame kracht van het water. Niets ter wereld is beter dan water, zoo wel bij in- als uitwendig gebruik. Een koud stort bad maakt de huid lenig, lauw water maakt ze zacht, ijs verhindert slap worden van de gezichts spieren, het drinken van twaalf glazen water be vrijdt de teint van elke onzuiverheid. Zoowel 's ochtends als 's avonds wasch ik mijn gezicht met water. De huid verlangt naar dit to nicum, maar het water moet eerst zacht worden gemaakt, daar hard water niet goed is. Daarop gebruik ik een heel zachte coldcream, die ik 's ochtends met een zachte doek afwrijf, steeds van de kin ai. Dan is het gezicht klaar voor een beetje poeder en c.q. wat rouge. Hoe losser en zachter de poeder is, deé te beter voor deh uld. Ik geef de voorkeur aan 'n zeem- leeren lapje boven een poederkwast. Het doel van het gebruik van poeder en rouge is heelemaal niet er „opgesmukt" uit te zien en daarom moeten beide precies "passen bij de kleur van de huid. Rouge mag alleen dan worden aangebracht, waar de wangen reeds een roode tint hebben. Het is een groote fout ook op de slapen rouge te doen, ■want dit geeft een onnatuurlijk aanzien waaruit opsmukking blijkt. De huid kan slechts mooi blijven als ook het lichaam in goeden doen is. Daarom stel ik zooveel prijs op veel rust, veel water, goede voeding, voornamelijk versch fruit en versche groenten en... vroeg te bed.

Schager Courant | 1929 | | pagina 2