NIEUWE NIED0RP. De vliegramp boven het Kanaal. Stakingsonlusten in Polen. Het spoorwegongeluk in België. Revolvergcvecht op de Amerikaansche kust Gevangenen op het dak. Binnenlandsch Nieuws. Olietank bij Vlissingen in brand. PROV. STATEN NOORD-HOLLAND. Na de gebeurtenissen op Curagao. De Ulvenhoutsche moordzaak. Plaatselijk Nieuws. Marktberichten. Nagekomen Berichten. VLIEGT MEN TE LAAG? Naar aanleiding van het ongeluk met het pe^sagiers- vliegtuig de City of Ottawa merkt Iemand, di# geregeld naar het vasteland vliegt, in de Daily- Telegraph op, dat de vliegers in den laatsten tijd de gewoonte hebben aan genomen om veel lager te vliegen dan vroeger. Hij ziet hierin een gevaar. Vliegt men op 5000 voet, dan kan men, indien een van de twee motoren hapert, van zulk een hoogte altijd nog een van de twee kusten bereiken. Op een hoogte van 1000 voet waarop vele vliegers tegen woordig het Kanaal oversteken is dit niet mogelijk en moet men indien men zich midden boven het Kanaal bevindt, bij de glijvlucht in zee terecht komen. De inzender vermoedt dat men den laatsten tijd lager vliegt, omdat met het bereiken van een hoogte van 5000 7000 voet eerst tijd verloren gaat en men ook op die hoogte meestal den invloed van tegenwind sterker on dervindt. Hij wenscht dat voortaan als onveranderlijke regel zal gelden dat de vliegers zoo hoog moeten vliegen, dat zij met één goed werkenden motor nog altijd of de Engel- sche of de Fransche kust zullen kunnen halen. Voorts acht hij het noodzakelijk dat men den passagiers voor af wenken geeft, hoe zij zich bij een noodlanding moeten gedragen, evenals men passagiers op stoomschepen voor gevallen van nood oefent en voorlicht. Bij de gerechterlijke lijkschouwing der slachtoffers. Bij de gerechtelijke lijkschouwing te Lydd van vier der zeven slachtoffers van het vlieg-ongeluk in het Kanaal is uitgewezen, dat de passagiers door verdrinking om het leven zijn gekomen en dat de piloot geenerlei schuld draagt aan het ongeluk. Een der geredden verklaarde in zijn getuigeverklaring, dat de passagiers reddinggordels hadden maar niet wis ten hoe deze op te blazen en te gebruiken. Ze hadden verder geen waarschuwing gekregen, van wat er ging gebeuren. In zijn getuigenis zeide Capt. Brailly, dat hij, toen de machine 15 mijl over de zee was, een klinkend (clang) geluid hoorde, gevolgd door een hevige trilling in een der motoren, waarbij verder de benzine er uit spoot. Hij besloot onmiddellijk terug te keeren. OJ> een vraag van den lijkschouwer, of men ook iets gedaan had om de passagiers te waarschuwen voor het gevaar, dat dreigde, antwoordde de piloot: „Neen, wij wisten, toen ik den mecanicien naar binnen stuurde, nog niet dat wij op het water zouden moeten neerko men". Op het oogenblik, dat het toestel het water raakte, werd de piloot in zee geworpen. De mécanicien is toen weer in de cabine gegaan om de passagiers te helpen. De nooduitgangen waren nutteloos, doordat zij onder water geraakt waren, doch met behulp van de matro zen van den treiler probeerde de mécanicien, die er in geslaagd was met een vrouwelijke en twee mannelijke passagiers boven op de cabine te klimmen, het canvas van het bovendek weg te scheuren. De lijkschouwer zeide, overtuigd te zijn, dat de piloot alles gedaan heeft wat hij kon doen in de hoop dat het toestel lang genoeg zou blijven drijven om de passagiers in staat te stellen uit de cabine te 'klimmen. Ongeluk kigerwijze zonk het grootste gedeelte van het toestel onder water, waardoor de zeven passagiers op zoo nood lottige wijze het leven verloren- Geen blaam kan den piloot treffen, concludeerde de lijkschouwer, doch het ware beter geweest, Indien aan de passagiers precies was verteld, wat er gebeuren ging. Voorts verklaarde de lijkschouwer op grond van zijn rapporten der Impe- rial Airways overtuigd te zijn, dat het vliegtuig vol maakt luchtwaardig was toen het Croydon verliet. DE HITTE TE NEW-YORK. 92 graden F. in de schaduw. Tengevolge van de hitte overleden gisteren meer dan tien personen. Twaalf anderen vedronken gedu rende het week-end, toen millioenen verademing zochten in zee en de rivieren. De hittegolf duurt nu al tien dagen en er is nog geen vooruitzicht op verandering. Gisteren was het de warmte 18e Juni ooit in Ame rika. geregistreerd. Het was 92 graden F. in de scha duw. In eenige steden nabij New-York was het nog warmer; de thermometer was daar zelfs tot 39 gr. (102° F.) opgeloopen. Uit bijna alle steden in het noord-oosten van de Ver. Staten worden gevallen van zonnesteek gemeld. DE VULCAANUITBARSTING IN JAPAN. De verwoestingen. De laatste berichten uit Tokio bevestgen, dat de verwoestingen, door de uitbarsting van' den vulcaan Komaga veroorzaakt; zeer belangrijk zijn. Tot nu toe zijn 5 dorpen verwoest. De reddingsmanschappen hebben tot nu toe 30 lijken geborgen. Zes meteoro logen, die, ondanks het groote gevaar, in het lava- gebied een onderzoek wilden instellen, worden ver mist en zijn waarschijnlijk om het leven gekomen. DE GROOTSTE ROSE DIAMANT. Een waarde van 109.000. Reuter meldt uit Rio de Janeiro: De grootste rose diamant ter wereld, die eenige weken geleden in de rivier de Abaeté in den staat Minas Geraes gevonden werd en door den president van Brazilië het „Zuiderkruis" gedoopt werd, is door Amerikaansche juweliers hier ter stede gekocht. De diamant weegt 118 karaat;; de waarde wordt wanneer de steen geslepen is op 100.000 pond ster ling geraamd. HINDOES EN MOHAMMEDANEN. Ernstige botsing te Davangere. Uit Bombay wordt gemeld: Te Davangere in Mysore hebben eergisteren ern stige botsingen plaats gehad tusschen Hindoes en Mohammedanen. De politie schoot op de menigte; er werden drie personen gedood en 40 gewond. Er zijn troepen afgezonden om te helpen de orde te handhaven. ARBEIDERS WERPEN BARRICADEN OP. 1 Vol ff meldt uit Warschau: Te Pabjanios, bij Lodz, hadden tengevolge van het ontslag van Poolsche arbeiders in de fabriek van Krische ernstige onlusten plaats. Een gedeelte der arbeiders legde bij wijze van protest het werk neer en deed pogingen, het werkwillige deel der fabrieks arbeiders met geweld van het werk te verjagen. Toen de politie de rust wilde herstellen, verschansten de ar beiders zich achter baricaden en bekogelden de po litieagenten met steenen en Besschen. Eerst na eeni- gen tijd gelukte het de politie,, met de blanke sabel de rust te herstellen. Negen personen werden gear resteerd. 9 DOODEN, 28 GEWONDEN, WAARVAN 8 IN DOODSGEVAAR. Omtrent het ernstige spoorwegongeluk in België, waar bij 2 arbeiderstreinen op elkaar zijn geloopen (zie ook elders in dit nummer), wordt nog het volgende gemeld: Het aantal dooden bij het spoorwegongeluk te Viane- Moerbelce bedraagt 9, waarvan acht arbeiders uit de omstreken van Geeraardsbergen en 1 treinconducteur uit Gent; 28 mannen en vrouwen, liepen vrij ernstige verwondingen op. Acht hunner verkeeren in doodsge vaar. Onder de gewonden bevinden zich een tiental vrou wen, die zware kwetsuren aan beenen en buik opliepen. De meeste gewonden zijn in het ziekenhuis te Geeraards- bergen opgenomen. Minister-president Jasper, vergezeld van zijn kabinetschef heeft zich Woensdagmiddag naar Geeraardsbergen begeven, waar hij de gewonden heeft bezocht en de lijken der slachtoffers gegroet. Ook de Koning en de Koningin hebben gistermiddag een bezoek gebracht aan Geeraardsbergen, waar zij de gewonden van het spoorwegongeluk hebben opgezocht. Nadere bijzonderheden over het ongeluk. De machinist van de locomotief, die het ongeluk ver oorzaakte, heeft verklaard, dat hij plotseling een beang stigend springen van zijn machine had opgemerkt. On middellijk dacht hij aan een ontsporing. Op hetzelfde oogenblik kwam een trein uit de tegenovergestelde rich ting aan, welks machinist niet zag, dat de andere loco motief ge.derailleerd was. Beide machinisten trachtten uit alle macht te remmen, doch tevergeefs. Met een ge weldigen smak sloeg de eene locomotief om, terwijl de andere er op Inreed. Onmiddellijk na de botsing begon men in de puin- hoopen naar de slachtoffers te zoeken. Als door een wonder zijn de machinisten en stokers van beide trei nen ongedeerd gebleven, doch een der machinisten was zoo geschrokken, dat hij als zinneloos het veld inrende en eerst uren later tot bezinning kwam. Uit de plaat sen in de omgeving kwamen spoedig geneesheeren en tal van vrijwilligers om assistentie te verleenen. De ge wonden werden, vaar met groote moeite, uit het ver wrongen ijzer te voorschijn gehaald en in het huisje van den wlsselwaohter verzorgd. Na twee uur waren de doo den geborgen en de gewonden geholpen. Toen het nieuws van de botsing bekend werd, kwa men van alle kanten menschen toegeloopen, die naar hun bloedverwanten zochten. Hartverscheurende too- neelen speelden zich hierbij af. Het parket heeft zich 's middags ter plaatse begeven ten einde een onderzoek in te stellen. DE AARDBEVING OP NIEUW-ZEELAND. Uit Wellington wordt gemeld: Blijkens hier ontvangen berichten duurt de hevige aardbeving in Murchison en Takaka voort. Te West- port worden nog lichte schokken gevoeld, doch met grooter tusschenpoozen. Een zeer zware storm en regen bemoeilijken het koken in de open lucht. Te Wellington werden heden verscheidene kleine aardschokken waargenomen. SPOORWEGTUNNEL IN ZUID-AMERIKA INGESTORT. Vtyltlen dooden, vijftien gewonden. Reuter meldt uit Bogota (Columbia): Er zijn vijftien menschen gedood en vijftien ge wond ten gevolge van het instorten van een in aafi- bouw zijnde spoorwegtunnel bij Igague. Onder de dooden zijn twee Italiaansche ingenieurs en twoe Poolsche werklieden. TUSSCHEN KUSTWACHT EN DRANKSMOKKE LAARS. Reuter meldt uit Windsor (Ontario): De vijandelijkheden tusschen alcoholsmokkelaars en de kustwacht der V. S. op de rivier de Detroit krijgen een sensationeel karakter door de krachtige pogingen der Amerikaansche autoriteiten om te beletten dat er in Canada op onwettige wijze drank wordt ingevoerd in de V. S. Gisteren heeft de Amerikaansche kustwacht revol verschoten gelost op verscheidene booten, die de rivier overstaken en waarvan vermoed werd dat zij voor smok kelarij werden gebezigd. Gister is er formeel slag geleverd met revolvers. De smokkelaars openden toen zij dicht bij de haven van Detroit gekomen waren zonder waarschuwing het vuur op een patrouille-motorboot, welker bemanning het vuur met haar revolvers beantwoordde. Aan geen van belde zijden werden verliezen geleden, doch de boeg van de boot was met kogels doorzeefd. De smokkelaars keerden naar den Canadeeschen over terug. DOOR HET PUBLIEG TOEGEJUICHT. In de gevangenis te Pentonville (Londen) werd Dins dagmiddag de boel op stelten gezet door twee nog jeug dige gevangenen, die op het dak van een der bijgebou wen waren geklommen en daar rustig bleven zitten. Zij bleken niet goed bij het hoofd te zijn, waren in het hos-"* pitaal onder behandeling en hadden in een onbewaakt oogenblik een goed heenkomen gezocht. Het gevangenispersoneel trachtte de beide mannen, die blijkbaar heelemaal niet van zins waren te ont vluchten, met een zoet/ lijntje naar beneden te krijgen Zij bleven echter rustig zitten en staken redevoerin gen af tot de steeds dichter wordende menigte. Zij ver klaarden, dat ze van de Arbeidersregeering zouden eischen, dat deze een onderzoek zou instellen naar de toestanden in het hospitaal, daar de verpleging er zeer slecht zou zijn, en -de menschen van honger sterven! Het publiek toonde zich zeer hartelijk tegenover de gevangenen, die toegejuicht en aangemoedigd werden. BRAND DOOR ONVOORZICHTIGHEID. Twee gewonden. Wolff meldt uit Berlijn: In een lakfabriek in het Oosten van de stad trachtte een bediende schellak op een open vlam te verwar men. De brandbare vloeistof kookte daarbij over, met het gevolg, dat een steekvlam de kleeren van twee in de nabijheid staande personen in brand zette. Beiden liepen ernstige brandwonden op en moesten naar het ziekenhuis worden overgebracht. Door de steekvlam ontstond ook een gevaarlijke brand in het werklokaal, welke echter door de brand weer gebluscht kon worden. DRIE PERSONEN BIJ EENSPOORWEG- ONGELUK GEDOOD. V.D. verneemt uit Kattowitz: In de nabijheid van Radom reed een goederentrein op een dood spoor door verkeerden wisselstand. De locomotief en acht wagons ontspoorden. Drie be ambten, die zich in een der vernielde wagons be vonden, werden gedood, terwijl twee anderen zwaar gewond werden. ONGELUK OP ONBEWAAKTEN OVER WEG. Bij den onbewaakten overweg op het traject Apen- rade-Rothenkrug nabij het station. Hiis werd de auto van den Deenschen tabakshandelaar Schmalfeld uit Aarbus, door een trein gegrepen en ongeveer hon derd meter meegesleept. De beide inzittenden, de eigenaar en zijn vrouw derden op slag gedood. De spoorweg is van de plaats van den onbewaakten overweg zeer slecht te overzien. GROOTE HOEVEELHEID OLIE VERLOREN GEGAAN. Gistermiddag tegen half vier is een olietank, staande op de terreinen van de Scheepsbouwmaatschappij „De Schelde" te Vlissingen, door tot nog toe onbekende oor zaak in brand geraakt. De zeer dichte rookwolken ma ken het bijna onmogelijk de tank te naderen en bemoei lijkt ten zeerste het werk der brandweer, die tegen de vlammen weinig kan uitrichten. Nader wordt nog gemeld: De brand liet zich aanvankelijk ernstig aanzien. Hoo- ge vlammen laaiden op en dikke rookwolken verspreid den zich over de stad. De brand bleef evenwel beperkt tot de aangetaste tank, een aangrenzende loods werd beschadigd. De stoffelijke schade bepaalt zich tot verlies van een groote hoeveelheid olie en schade aan enkele loodsen. ONTAARDE MOEDER TE WOLDER (L.) Haar pasgeboren kind verbrand. Te Wolder in Linmburg heeft de veertigjarige onge huwde moeder A. M. D. haar pas geboren kind ver brand. De ontaarde vrouw is door de marchaussee in arrest gesteld en heeft reeds een volledige bekentenis afgelegd. Volgens haar verklaringen, wist zij niet, of het kind bij de geboorte reeds dood was of dat het kort daarna is overleden. In leder geval zoo ver klaart zij toen zij na tien minuten bemerkte dat het kind dood was, heeft zij het lijkje in de kachel verbrand. D., die gescheiden is, woont samen met haar eveneens ongehuwde zuster. Alles heeft zich gistermorgen afge speeld terwijl haar zuster ter kerke was. Het voorstel-Asscher om een gezondheidsdienst in onze Provincie in het leven te roepen, en de benoe ming van 'n prov. medisch ambtenaar, is na beant woording van Ged. Staten en de toezegging van Ged. Staten dat zij zich over de benoeming van een der gelijk ambtenaar nog eens willen beraden, ingetrok ken. De subsidieverleening aan Trein 828 is goedge keurd. De voordracht tot het maken van de negen strand- hoofden te Kamperduin is tenslotte goedgekeurd met 55 tegen 6 stemmen. De voordracht van Ged. Staten om den heer Van Oldenburgh, mede-directeur van de P.E.N., verhooging van toelage te geven, werd mede goedgekeurd. Het wegenplan gaf aanleiding tot besprekingen, o.a. door den heer Van der Vall over het verzoek van Schoorl, om den weg SchoorldamSchoorl en Duin wegZuiderlaan in beheer en onderhoud der Provin cie te nemen. Vanwege Ged. Staten is geantwoord dat wat het verzoek over deze wegen betreft, die we gen niet dienen voor het verkeer en de Provincie heeft zich alleen te bemoeien met wegen die voor dat verkeer van belang zijn. VERGIFTIGING. Te Axel is een groot aantal personen onwel gewor den tengevolge van het eten van hoofdkaas. Zij wa ren spoedig weer opgeknapt. Een deel van de waar is in beslag genomen om te worden onderzocht. DE INBRAAK IN EEN JUWELIERSZAAK TE 'S GRAVENHAGE. f 1000 belooning voor de aanwijzing der daders. In verband met den diefstal van goud en juweelen ten nadeele van een juweliersfirma aan de Spui straat te 's Gravenhage, heeft het Centraal expertine bureau, Weteringschans 233, te Amsterdam, duizend gulden beschikbaar gesteld voor dengene die inlich tingen kan verstrekken welke leiden tot de opspo ring van de gestolen voorwerpen. INTERPELLATIE VAN OUD-MINISTER COLIJN IN DE EERSTE KAMER. Felle critiek op het beleid van gouverneur en commandant. Gisteren heeft oud-minister Colijn in de Eerste Ka mer een interpellatie gehouden met betrekking tot de gebeurtenissen op Cura<;ao. In deze rede ging de heer Colijn nog eens alle fei ten na, zooals we aie uit de courantenberichten ken nen en waarbij wel viel op te merken, dat volgens spreker door de leiding te Willemstad niet datgene was gedaan om te verhinderen, d^t een aantal rebel len op Nederlandsch grondgebied zich meester heeft kunnen maken van wapenen en dat een Neder landsch schip onder Amerikaansche vlag geen be scherming heeft kunnen vinden. Plet komt spr. voor, dat de afsluiting van de stad niet zoodanig is geweest, dat er geen gat was om geweren en revolvers te laten komen. Wie de kaart van de stad ziet, lacht om een dergelijke mededee- ling. Ook de telefoon werkte immers. Ook na dat de roof had plaats gehad, waren er nog wapens. De mi nister heeft nu immers meegedeeld, dat er geen gebrek aan is. Tusschen 10 uur 's avonds en het oogenblik dat het schip vertrok, was er gebrek aan leiding. Er was niet één man, die er alles op wilde zetten, om de schande, die ons was aangedaan, on gedaan te maken. Spr. betreurt, dat ook de gouver neur geen meer eerbied afdwingende houding heeft aangenomen dan nu het geval is geweest. Spr. verheugt zich er over, dat nu maatregelen van verschillenden aard zijn genomen en zullen worden genomen. Tenslotte stelde spr. een vijftal vragen aan de re geering, welke hij nader toelicht, na eerst te hebben gepleit voor omzetting van het garnizoen in militaire politie, waardoor een levend lichaam ontstaat, ge steund door militaire politie ter zee. Door minister Koningsbergen is daarop geantwoord, dat de regeering veelzijdige zorgen aan Cura^ao heeft besteed. De militaire politie is echter niet sterk ge noeg gebleken. In de toekomst zal men op gebeur tenissen als deze bedacht moeten zijn. De bedoeling is, een flottille-vaartuig te stattionneeren. In zijn repliek wenscht de heer Colijn een scherp onderzoek naar de houding der autoriteiten en mi litairen op Cura^ao. Spr. hoopt, dat de regeering zoo noodig strenge maatregelen zal nemen. Indien uit het onderzoek blijkt, dat er gegronde re den is dat over de activiteit en de houding van de autoriteiten, klacht kan worden ingebracht, dan hoopt hij, dat de regeering niet zal aarzelen, de con clusies te trekken, die in dit geval onvermijdelijk be lmoren te worden getrokken. Een onderzoek toegezegd. In zijn dupliek zegt minister Koningsbergen het goed te achten, ons definitief oordeel op te schorten totdat volledige inlichtingen ons zullen hebben be reikt. Binnen enkele dagen hoopt spr. nadere schrif telijke gegevens te zullen ontvangen. De Regeering beschouwt met deze interpellatie de zaak niet als af gedaan. De houding der militaire autoriteiten zal scherp worden onderzocht. Als nadere inlichtingen zijn ingewonnen, zal de Kamer zoo volledig mogelijk worden ingelicht. DE BEIDE VERDACHTEN BLIJVEN HARDNEKKIG ONTKENNEN. Tegen één van hen 15 Jaar gcëlscht. Gisteren hebben voor de Bredasche Arr. Rechtbank twee mannen terecht gestaan, verdacht van de gru welijke moord te Ulvenhout, gepleegd in den nacht van 24 op 25 November van het vorige jaar. Zooals men zich zal herinneren, werd in dien nacht de 69- jarige alleenwonende landbouwer P. v. d. Burgt te Ulvenhout, onder de gemeente Ginneken, overvallen door twee personen, die den bejaarden man eerst mishandelden en daarna het huis in brand staken, waardoor v. d. B. zeer ernstige brandwonden opliep. Het slachtoffer had nog de kracht om uit het bran dende huis te vluchten en naar nabijwonende buren te strompelen, die hem opnamen en verzorgden. Naar het ziekenhuis vervoerd, bezweek hij echter spoedig aan zijn zware verwondingen. Slechts een portemonnaie met eenig geld was de buit bij dezen laffen en wreeden overval. Voor dezen doodslag, subs. poging tot doodslag, brandstichting, voorafgegaan en gevolgd door diefstal, stonden dan gisteren terecht de 34-jarige C. de Vugt, werkman te Ginniken, reeds veroordeeld tot een ge vangenisstraf van 2i/2 jaar voor diefstal te Ginniken en de 27-jarige F. J. Mertens, thans gedetineerd. Tegen De Vngt vijftien jaar geëischt. Op alle verklaringen antwoordde verdachte De Vugt: „Ik heb niets te verklaren, mijnheer de pre sident." Als getuige werd nog gehoord een wachtmeester die uitvoerig mededeelde wat 't slachtoffer van den moord hem bij verschillende confrontaties gezegd had. Aan zijn collega deed verslagene in het zieken huis het verhaal van den overval en de brandstich ting, en hij was daarbij zeer normaal. Nog eenige bewoners van Ulvenhout werden ge hoord, die o.m. getuigenis aflegden over verdachte's gedrag. In de avondzitting werd de tweede verdachte, Mer tens, gehoord. Hij verklaarde zich niet te herinneren wat hij vroeger gezegd had en zeide, niets met de zaak te maken te hebben, dus ook niets te zullen verklaren. Een der rechters trachtte hierop Mertens tot andere gedachten te brengen. Mertens bleef ech ter bij zijn reeds geuitte bewering, dat de rechters maar moesten uitzoeken of zijn vroegere verklarin gen juist waren. Op een pertinente vraag van den president ver klaarde Mertens nogmaals alles vergeten te zijn en niets te zullen antwoorden. De verdediger deelde daarop mede, dat Mertens door zijn houding bedoelde zich volgens artikel 219 te verschoonen. Deze houding kon de president niet bewonderen en toen Mertens bleef volharden, ging de rechtbank in raadkamer. Na ongeveer anderhalf uur werd verdachte weer voorgeleid. Hij bleef bij zijn verklaring. Daarna werd nogmaals gehoord de verdachte De Vugt; die ook bleef ontkennen, en toen mr. Tielman nog eens probeerde den man tot andere gedachten te brengen, heette De Vugt al zijn vroegere verkla ringen leugens. Daarop nam de officier van justitie requsitoir te gen De Vugt en eischte vijftien jaar gevangenisstraf. VERDWAALD. Sinds gister is het zesjarig zoontje van de familie v. R. op het Noord alhier zoek. Het ventje werd gister avond tegen 9 uur voor het laatst gezien. Politie Schagen. Gevonden: een mantel; een ring met sleuteltje; een sleutel. SCHAGEN. 20 Juni. 4 stuks paarden f 140250, 4 stieren f 150—300, 31 gelde koeien (magere) f 175340, 68 idem (vette) f 250 —425, 20 kalfkoeien f 225—365, 15 pinken f 100—150, 103 nuchtere kalveren f 1428, 20 schagen (mag.) f 2325, 102 Schapen, vette f 3136, 238 lammeren f 14—25, 12 varkens magere f 3244. 79 idem vette per K.G. 84—86 et, 156 biggen f 25—34, 4 konijnen f 0.50—2, 56 kippen f 1—2, 105 K.G. boter f 1.80—2. EIERVEIL3NG, SCHAGEN. 20 Juni Aangevoerd zijn 170 partijen 15818 stuks kipeieren, 45 partijen 9494 stuks eendeleren, 14 stuks kalkoeneieren, De prijs liep van kipeieren f 5.706.10, bruine eieren f 66.20, eendeieren f 5.105.20, kalkoeneieren f 8.30. De veiling duurt voort. BROEK OP LANGENDIJK, 19 Juni. Schotsche muizen f 9.9011.50, drielingen f 9.7011.10, kriel f 7.70—8, tomaten A f 70.40, B f 64, C f 68.80, CC f 41.70, per 100 Kg., wortelen f 8.309.80 per 100 bos. Totaal aanvoer: 24500 Kg. Sohotsche muizen, 5200 Kg. tomaten, 4500 bos wortelen. HOORN, 19 Juni. Aangevoerd 40 varkens, vette f 0.840.87, zouters f 0.64 —0.67. Handel goed. AMSTERDAM, 19 Juni. Ter veemarkt waren heden aangevoerd 339 vette kal veren, le kw. f 0.880.95, (enkele boven not) 2e kw. f 0.760.86, 3e kw. f 0.640.74, per Kg. levend gewicht, 83 nuchtere kalveren f 1320, 400 varkens, Holl. Overz. en Geld. le kw. vleeschvarkens f 11.02, Holl. 2e kw. f 0.981, vette varkens f 0.931, per Kg. slachtgewicht. Gisteravond vergaderde alhier de afdeeling der facultatieve lijkverassching, onder leiding van Mej. N. Menagé Challa. Het was voorzitster een genoegen een grootere opkomst als gewoonlijk te constateeren, en heette alle aanwezigen aldus gaarne welkom. Notulenlezing, rekening en verantwoording paseerden zonder op- of aanmerking de revue, waarna in de plaats yan de aftredende bestuursleden, Mej. Menagé Challa en Ds. Schermerhorn, als opvolgers werden aan gewezen de heeren P. Plulster en C. Brouwer te Nieuwe NIedorp, die beide de benoeming aanvaardden. Na nog enkele punten van hulshoudelijken aard te hebben besproken, stond de vergadering geruimen tijd stil bij de gewichtige gebeurtenis, die in verband ds afdeeling Nieuwe Niedorp, den vorigen dag te Wes- terveld had plaats gehad, te weten: de cremate van een der oudste inwoners der gemeente, en stellig wel het oudste lid der afdeeling. Dat een overledene van bijna 80 jaren, vele jongeren ten voorbeeld, als eerste uit Nieuwe Niedorp opging naar het crematorluum om, zooals hij gewoon was te zeggen, het thans bestaande veel kortere en meer gelouterde proces van stofwisseling in de verhitte lucht te verkiezen boven het langzame verteringsproces in de aarde; mede overtuigd als hij zeide te zijn, dat noch de nagedachtenis zijner persoon lijkheid, noch een mogelijk leven na dit leven, hierdoor zouden kunnen worden getroffen; deze bij den over ledene vaststaande overtuiging dwong wel eerbied af, en was de vergadering een prikkel, het maken van nog meer propaganda in nog wijder kring wel te overwegen. Als gevolg dezer besprekingen werd dan ook besloten, binnen niet al te langen tijd op een nader bekend te maken dag, uur en plaats een voor ieder toegankelijke vergadering met spreker uit te schrijven tot meerdere bijzetting van deze gedachte. De bijeenkomst bood verder geen punten van bespre king meer, en werd onder dank voor de opkomst door Voorzitter gesloten,

Schager Courant | 1929 | | pagina 7