Fa. 1.S. DDT Zn. - Fotografen - Schagen Het Hoogheemraadschap Noordhollands Noorderkwartier. WIERINGEN. SINT MAARTEN. SCHOORL. ANNA PAULOWNA. ïANGENDIJK, ZIJPE. Binnenlandsch Nieuws. Berooving in den hein. )e wijziging van de Ziektewet in de Eerste Kamer aangenomen. Ekctrisch gedreven Veehoudersbedrijf en Pluimveehouderij. Spelers uit het 2e en 3e elftal van Succes, speel den j.1. Donderdagavond een wedsttrijd tegen M.A.Z. 2. S. wist met 6—1 te winnen. V.V.M.P. van Den Oever speelde tegen D.O.S.K.O. I van Oudesluis een nederlaagwedstrijd, waarin V. met 21 wist te winnen. GEMEENTE WIERINGEN. Ingeschreven gedurende de maand Mei. Geboren: Simon, zoon van P. Klein en G. Bakker. Anna Maria, dochter van L. J. Polak en C. van 't Ge loof. Teuntje Grietje, dochter van J. Tijsen en T. M. van der Veer. Jantina, dochter van J. Schandeiaar en J. Bakker. Simon Dirk, zoon van J. Veerdig en G. Mul der. Jan, zoon van J. Nuij en D. K. M. Strooper. Reina Jantien, dochter van R. Vos en E. van Goor. Francis- ca Helena, dochter van K. de Jong en A. P. von Dru ilen. Helpéri, zoon van H. Houwing en N. de Wit. Griet je, dochter van C. van Savoijen en G. Bakker. Jan Reijer, zoon van J. Breet en G. Bakker. Jacobus Ni- colaas, zoon van K. de Ridder en G. M. Engel. Lolkje, dochter van J. Oldersma en K. Schepers. Johanna Hen- drika Marie, dochter van J. Eesseling en G. Duda. Piet, zoon van J. Stadig en M. Half weeg. Overleden: H. Koster, oud 76 jaren, weduwnaar van N. Vermeulen. V. Koorn, oud 89 jaren, weduwnaar van M. Bakker. W. Westerbeke, oud 47 jaren, echtgen. van H. Oldersma. J. Rotgans, oud 26 jaren (overleden te Laren (N.-H.) Ondertrouwd: S. Bakker en M. Mulder. L. Gangel- hof en J. ten Bokkel. R. Post en A. ten Bokkel. R. Kat en T. Mulder. C. Bals en G. Rotgans. Getrouwd: H. A. Evenhuis en H. Iedema. J. Takes en T. Kooij. P. Kiaft en J. Taai. L. Gangelhof en J ten Bokkel. S. Bakker en M. Mulder. R. Post en A. ten Bokkel. Een dertigtal belanghebbenden Ingevolge de Zui- derzeesteunwet alhier hebben dezer dagen, in antwoord op aanvragen om voorkeur tot het kosteloos verkrijgen van vergunning tot uitoefening der visscherij op de af gesloten Zuiderzee, bericht gekregen, dat hun aanvra gen In het daarvoor aangelegde register zijn aange- teekend. Loop der bevolking over Mei. Ingekomen personen: W. Kalis en gezin uit Spanje. G. Rietvink, geb. van der Meer en kinderen van Den Helder. J. Klare van Groningen. A. Broersma en echtg. van Menaldumadeel. B. Huizinga van 's-Gravenhage. F. van Dongen en echtg. van Rotterdam. J. Geervliet van Den Helder. J. van der Ende en gezin van Rotter dam. F. H. Th. Jasperse van Leiden. W. Mensing en gezin van Vlagtwedde. E. van de Kreeke én gezin van Wolphaartsdijk. P. Kramer van Lemsterland. H. Sie mens 'geb. Beer en kinderen van Oude Pekela. G. M. Rustenburg en gezin van Amsterdam. Mw. A. Veldman van Alkmaar. C. Volder van Amersfoort. J. K. van den Heuvel en echtg. van Sliedrecht J. de Krijger van Giey sendam. J. cle Vries en gezin van Emmen. G. J. de Krij ger, geb. Dekker van Hardlnxveld. D. Raatjes en gezin van Bellingwolde. J. Veling en gezin van Emmen. H. Vos geb. Hogewind van Smllde. Mej. B. Nobbe van 's-Gravenhage. G. Komen en gezin van Andijk. G. Ste ging van Onstwedde. L. J. F. Faber van Rotterdam. H. Steehouwer van Maassluis. L. Steging, geb. Goedkoop van Borger. F. Spakenborg, geb. Dokter van Borger. A. F. van de Griend vén Velsen. R. Veldman van Uit geest. G. Veldman geb. Verduin en kind van Akersloot P. Vos van Onstwedde. Mej. W. A. Sportel van Gasselte. Mej. H. Verheij van Den Helder. Vertrokken personen: H. Evenhuls geb. Iedema naar Haarlem. G. H. Lintermans naar Amsterdam. H. J. Schut naar Callantsoog. G. Minholts naar Groninger. K. Waalkens en gezin naar Barslngehorn J. Taai en 'gèzln en R. Tuin naar Oude Pekela. J. W. Óldemans en echtg. naar Wonseradeel. Mej. M. Uijterwaard naar Utrecht. H. Plaggenborg naar Oude Pekela. De dienstplichtigen Tj. Kruize en G. Korthuis zijn door den Commandant van het Indeelingsdistrict verplicht om het jaarlijksch onderzoek voor verlofgangers te ondergaan in O.ctober of November van dit jaar. VALKKOOG. Dinsdag J.1. vierden de kinderen weder hun jaar lijksch schoolfeest. By prachtig weer werd naar Bergen gereden, waar genoten werd van speeltuin en zandgat Per tram werd een uistapje gemaakt naar Bergen aan Zee; waar het nooit vervelende pootjebaden druk be oefend werd. Natuurlijk ontbraken de noodige versna peringen niet, zoodat het voor de kinderen een heer lijke dag was. En niet alleen voor de kinderen. De rij ders, zoomede talrijke ouders, genoten met de kinde ren mede. Ieder kwam dan ook hoogst voldaan thuis. Tot slot een woord van dank aan hen, die het feest mogelijk maakten. Vergunning autobus-diensten. Gedeputeerde Staten van Noord-Holland hebben be sloten aan J. de Jong en B. P. Glas, beiden alhier, de vergunning te verleenen tot het in werking hou den van autobusdiensten van Alkmaar naar Kamper duin en terug iri de zomermaanden en van Alkmaar naar Groet en terug in de wintermaanden, zoomede tot het uitbreiden van eerstgenoemden dienst tot Pet ten in te trekken en aan J. de Jong alhier vergun ning te verleenen tot het uitoefenen van een auto busdienst van Alkmaar naar Petten en terug. Gisterennamiddag omstreeks half vijf, kreeg een uit Soesterberg komend legër-vliegtuig boven den Oost polder een defect aan een klepveer. De bestuurder, die de eenige inzittende was, en op weg naar de Kooi was, werd gedwongen te dalen. Hij volbracht dit heel goed op een gerstakkor van den heer K. Vader aan de Kneeskade. Het vliegtuig, een „Verkenner', no. 537, liejf daarbij in het geheel geen schade op. Heden ochtend zal het toestel gedemonteerd worden. BRRESZAND. De Postduivenvereenising Altijd Verder, hield Zon dag 16 Juni een wedvlucht vanaf Chateauroux. Af stand 710 K.M. De duiven waren om 6.35 gelost. Aan komst te Anna Paulowna: 1. L. Hogewoning 3.14.U; 2. Jb. Cornelissen 3.26.31; 3. W. Blaauboer 3.44.38; 4. N. Spigt 4.30.17; 5. N. Spigt 4.43.19; 6. L. Hoge woning 4.51.51; 7. G. de Boe 4.56.48; 8. W. Blaauboer 5.15.12; 9. W. Blaauboer 5.31.52; 10. G. de Boe 5.55.24; 11. Jb. Cornelissen 5.57.37; 12. Jb. Cornelissen 6.04.52. Volgende week wordt gevlogen vanaf Pont St. Maxence,* afstand ongeveer 400 KAL -- OUD KARSPEL. Dé ambtenaar ter gemeentesecretarie, de heer P. f'pan jaar t, alhier, is in gelijke betrekking benoemd te HoogkarspeL ZUIDSCHARWQUDE. De Coöperatieve verbruiksvereen. „Nieuw Leven" heeft haar derden auto aangeschaft. Deze is bestemd voor Alkmaar, Kalverdijk, Eenigenburg, De Stroet, enz. tot waar die coöperatie haar werkgebied heeft uitge- brëid. IAN C END IJK. De heer C. Wagenaar heeft bedankt als voorzitter van den Noordhollandschen Bond van Aardappelen- Exporteurs. Voor modern uitgevoerde Portretten, artistieke Vergroo» tingen of aardige Kinderfoto's, wende men zich tot A Onze meest moderne dag- en Kunstlicht-inrichting voldoet aan de hoogste eischen. Dagelijks geopend. ooK Zondags. Overal aan huis te ontbieden. ziudschakwoitje. De schoolfeestcommissie vergaderde Donderdagavond ten lokale van den heer Kramer. De Voorzitter herinnerde eraan, dat deze commissie reeds 23 jaar bestaat en dat de schoolfeesten altijd uit nemend zijn geslaagd. Uit het aantal opgekomenen maakt hij op, dat er nog steeds sympathie is voor de schoolfeesten. Er zijn wel eens meer personen geweest ter vergadering, doch toen was er iets bijzonders aan het handje. Medegedeeld werd, dat de heer Renaud geen deel meer wenschte uit te maken van de commissie. Waar noch de voorzitter, noch de andere bestuursleden, noch de commissieleden iets van de reden bekend is, kan men dus daarnaar alleen gissen. In verband hiermee werd het reglement gewijzigd en werden de woorden „het onderwijzend personeel" aangevuld met „voor zoo ver het daarvan gebruik wensebt te maken." Men deed dit, omdat de secretaris anders, aan de hand van het reglement altijd een uitnoodiging moest sturen aan iemand, die bedankt had. Als commissieleden werden gekozen de heeren P. Gutter, Jb. Schouten, J. Kostelijk Cz., P. van Exter en C. de Ruiter Jnz. en Jb. Heneweer. Allen namen hun benoeming aan. De Voorzitter hoopte, dat zij de belangen van het schoolfeest zullen voorstaan en dat zij hun beste krach ten zullen besteden voor het welslagen daarvan. Besloten werd, binnen 14 dagen weer te vergaderen, en in dien tusschentijd de lijsten ter inteekening bij den burgers aan te bieden. SCHAGERBRUG. Naar ons werd medegedeeld, is onze vroegere plaats genoot-, de heer P. Bossen te Amsterdam benoemd tot officieel Inspecteur in algemeenen dienst, chef van de 2e afdeel:ng Telegrafie aan het Hoofdbestuur der P.T.T. te 's-Gravenhage. ST. MAARTENSBRUG. Naar wij vernemen is het bouwen van een hooischuur voor rekening van den heer G. Oosterman opgedragen aan den heer D. de Leeuw Wz., aannemer alhier. EEN ANTWERPENAAR VOOR f 7500 AAN DIAMANTEN BESTOLEN. Omtrent den diefstal in den trein even voor Haar lem, waarover elders in dit nummer reeds een kort bericht' yrorden nog de volgende nadere bijzonderhe den gemeld: De gebroeders B., diamanthandelaren te Antwerpen, hadden onder elkaar uitgemaakt, dat de Jongste, S. B., zijn broer vervangen zou op de Amsterdamsche dia mantbeurs. S. was er nog niet eerder geweest. Hij ia van Poolsche origine, dus was in moeilijkheden met zijn visum gekomen, waarom hij om vier uur Donder dagmiddag in Antwerpen de autobus nam naar Ber- gen-op-Zoom. Daar pakte hij den trein, 'die vla Leiden en Haarlem na middernacht in Amsterdam arriveert. S. B. had in den trein vrijwel voortdurend gezelschap tot Leiden toe; daar stapte men uit en bleef B. alleen achter. Het was laat en warm en B. viel in slaap. Plot seling werd hij met schrik wakker, de trein stond stil en in de veronderstelling, dat hij in Amsterdam was, stapte B. haastig uit Met een gewoontebeweging voelde hij naar zijn borstzak en schrikte. Zijn portefeuille was verdwenen. Deze had in den binnenzak van zijn vest gezeten en dit vest was aan den onderkant openge sneden. Onverwijld heeft B. de politie In kennis gesteld met den roof. De portefeuille hield o.a. in eenige papie ren, zijn pas en in papieren verpakt een partij ruwe diamanten ter waarde van ongeveer f 7500. Deze por tefeuille moet hem tusschen Leiden en Haarlem zijn ontstolen. B. kan geen signalement opgeven van de personen, waarmee hij gereisd heeft voor Leiden. Het opengesneden vest van S. B. is in beslag genomen, ter wijl de politie te Haarlem zich oogenblikkelijk in ver binding heeft gesteld met de politie in Antwerpen, Am sterdam, 's-Gravenhage en Rotterdam. B. was niet tegen diefstal verzekerd. De dief moet een eenvoudige taak gehad hebben. De trein uit Bergen-op-Zoom was een stoomtrein van het internationale type. B. reisde derde klas. Men vindt in deze wagens twee ingangen tot den trein, n.1. aan de uiteinden; men loopt dan door een gang en aan een zijde bevinden zich de coupé's, afgeslo ten door een glazen schuifdeur, die men met een vee renden handel openschuift. De zakkenroller zag dus, dat de passagier, die alleen in de coupé zat, in slaap gevallen was, moet de deur geopend hebben en achter zich dicht gedaan. Wellicht heeft hij de gordijntjes even dichtgeschoven om gemakkelijker te kunnen werken; hij sneed het vest open, nam de portefeuille en ging zooals hij gekomen was. De dief kon zich door den ge- heelen trein bewegen en het werd dubbel eenvoudig, toen B. in Haarlem uitstapte en de trein aoorreed naar Amsterdam. Telefonisch heeft men zich met Amster dam in verbinding gesteld en verzocht de coupé te willen nazien. Het onderzoek leverde geen resultaat op. De politie te Haarlem heeft de zaak in onderzoek. INVOERING DER VERZEKERING OP 1 MAART 1930? In de Donderdag gehouden zitting van de Eerste Kamer Is het wetsontwerp tot wijziging van de Ziekte wet met 23 tegen 4 stemmen aangenomen. Na de aanneming werd minister Slotemaker de Bruine door tal van Kamerleden gelukgewenscht. Het ls de bbdoeling van den minister, te bevorderen, dat op 1 Augustus a.s. de Ziektewet zal worden inge voerd (het in leven roepen der organen) en op 1 Maart >30 de ziekteverzekering in werking kan treden. Goedgekeurd werden voorts: Het wetsontwerp tot wijziging der Ouderdomswet en tot wijziging der wet op de Rijksverzekeringsbank. Na eenige discussie werd z. h. st aangenomen het wetsontwerp tot wijziging van art. 3 der Leerplichtwet waardoor een einde wordt gemaakt aan de ongelijk-* heid welke volgens sommige rechterlijke uitspraken bestaat wat betreft het eindigen van de leerverplichting cp scholen met zes en met zeven leerjaren. Eveneens werd goedgekeurd het wetsontwerp tot wijziging van de Lager-Onderwijswet, waardoor een einde gemaakt wordt aan de ongelijke behandeling van school- en gemeentebesturen in zake de herbenoeming van wachtgeldera. De Commissie voor Landbouwcoöperatie uit den Bond van op coöperatieven grondslag werkende Zuivelfabrie ken, zal op verzoek van en in samenwerking met het Provinciaal Electriciteltsbedrijf in Noord-Holland, trach ten om een Veehoudersbedrijf en een kippenhouderij, gelegen in een gemeente in Noord-Holland, waar de stroomvoorziening reechtstreeks vanwege het P.E.N. plaats vindt, of in die gemeenten, welke In de naaste toekomst daarbij aangesloten zullen zijn, zooveel moge lijk electrlsch in te richten. Wat het Veehoudersbedrijf betreft ligt het in de b#. doeling het bedrijf zooveel mogelijk electrlsch te drij. ven, n.i. verlichten, melken, waterpompen, gierpompen, hooiopjagen, koekenbreken, bietensnijden, koeienknip, pen, roskammen, stofzuigen, ventileeeren, veevoer ko ken, waterverwarming, enz., terwijl voor de huishou ding alles zooveel mogelijk electrisch zal worden ge- dreven, ook voor werkzaamheden op het land zal nader overwogen worden wat gedaan kan worden, b.v. onder- bemaling enz. Wat de kippenhouderij betreft, zal zooveel mogelijfc profijt worden getrokken van de electriciteit voor broedmachines, kunstmoeders, verlichting, verwarming, eierschouwing enz. Het installeeren der machines en artikelen geschiedt door en .voor rekening van het P.E.N. en deze blijven het eigendom van het P.E.N. De proefnemers verbinden zich om het bedrijf met zorg en overeenkomstig de aanwijzingen van het P.E.N. en de Commissie uit te voeren en toegang te verleénen aan allen die belang stellen in de proefnemingen en deze in te lichten over de proeven, overeenkomstig de overeengekomen aanwijzingen. Voor dezen arbeid wor den zij op nader overeen te komen voorwaarden ver goed. Veehouders en klppenhoudors, die bereid zijn voor deze proefnemingen In aanmerking te komen, worden verzocht zich hiervoor aan te melden, met op gave van woonplaats, grootte van het bedrijf en In lichtingen, die ter beoordeeling van het bedrijf van belang zijn, bij den Secretaris van den Bond, den heer G. Nobel te Lutjewinkel. In de eerstvolgende algemeene vergadering van dit waterschap, welke vergadering op Donderdag 4 Juli a.s. in het Gemeenlandshuis te Alkmaar zal worden gehouden, komen weer enkele belangrijke onderwerpen aan de orde. Het Westlriesche Kanalenplan. Zoo zal o.a. de algemeene vergadering uitspraak hebben te doen over een voorstel van Dijkgraaf en Hoogheemraden om: lo. aan de Commissie voor de Kanalisatie van Westfriesland gedurende 40 jaren een bijdrage toe te zeggen in de kosten van de tot standkoming: a. van het kanaalvak StolpenKolhorn van f600 per jaar en b. van het kanaalvak Enkhuizen—Andijk van f400 per jaar. 2o. Dijkgraaf en Hoogheemraden te machtigen met de uitkeering dezer bedragen aan te vangen zoodra met de werkzaamheden van het betrokken kanaal vak is begonnen. In het voorstel wijzen Dijkgraaf en Hoogheemraden er op, dat een jaarlijksche bijdrage van f2100 was gevraagd, doch dat het college oordeelde, hoe sympa thiek het ook stond tegenover het kanaalplan, dat met het verleenen eener bijdrage niet verder kon worden gegaan dan het voordeel, in geld afgewogen, dat de kanalen, voor de uitoefening van de taak van het Hoogheemraadschap zullen opleveren. Waar de Kanalencommissie er prijs op stelde een eventueele bijdrage toegezegd te zien voor elk ka naal afzonderlijk, omdat een deel der ontworpen ka nalen in onafzienbaren tijd wel niet tot stand zal ko men, is nagegaan, welke rechtstreeksche voordeel en, wegens goedkooperen aanvoer van materialen, voor het Hoogheemraadschap zullen worden verkregen. Vermoedelijk zal de totstandkoming van de kanalen Alkmaar—Kolhorn, StolpenKolhorn, HoornMedem- blik en EnkhuizenAndijk niet meer lang op zich laten wachten. In overeenstemming met het advies van den In genieur, meenen Dijkgraaf en Hoogheemraden de voordeelen te kunnen ramen: voor het kanaalvai Alkmaar—Kolhorn op nihil, voor het kanaalvak Stol penKolhorn op f600, voor het kanaalvak'Hoorn— Medemblik op nihil, voor het kanaal vak Enkhui zen—Andijk nihil. In verband met het oordeel van het Bestuur der Vereeniging tot Ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, dat van de polders geen afzonderlijke bijdrage mag worden geheven, omdat deze heffing een dubbele belasting van de landbou wers en landeigenaren zou zijn, merken Dijkgraaf en Hoogheemraden nog op, dat hun voorstel is geba seerd op het voordeel dat de kanalisatie aan het Hoogheemraadschap zal brengen en er dus van een dubbele heffing geen sprake is. Het onderhoud en de instandhouding der wegen. Ten aanzien van het voorstel tot aanvulling in af- en overschrijving begrooting 1928 vermelden we dat voorgesteld wordt post 41, onderhoud en instandhou ding van wegen, te verhoogen met f29900. Tijdens de werkzaamheden ter verbetering van den weg op den Oostzancrdijk bleek, dat de ondergrond geen voldoenden weerstand bood om daarop een asphalt-beton-deklaag aan te brengen. Dientengevolge vond stagnatie in de uitvoering van het werk plaats en bleek het noodig een andere werkwijze toe te pas sen. Hierdoor werd de raming aanzienlijk overschre den. Zooals bekend, werd een deel van het batig slot van den dienst 1927 voor dit doel overgeschreven op 1928. Tengevolge van de veiTeteringen aan den Rijksweg tusschen Koedijkervlotbrug en Schoorldam, werd het verkeer geleid over den weg door Koedijk. Deze weg vorderde daardoor belangrijk meer aan arbeidsloon en onderhoudsmateriaal. Verder werd de post over schreden, doordat op den weg tusschen Venhuizen en Oosterleek een aantal wisselplaatsen werden aange bracht, de weg op den Kadoelendijk gedeeltelijk werd verbreed en de weg tusschen Aartswoud en Medem blik grondiger onderhanden werd genomen dan aan vankelijk in de bedoeling lag. De ophelüng van Schager en Niedorper Koggen. Nu het Ambacht van Westfriesland, genaamd de Schager en Niedorper Koggen, is opgeheven en de werken, bij het Ambacht in beheer en onderhoud, aan het Hoogheemraadschap zijn overgegaan, is een suppletoire begrooting ontworpen. Dijkgraaf en Hoogheemraden deelen mede, dat de dijk de landen, tot het voormalig ambacht behooren- de, beveiligt tegen overstrooming van de zijde der Vier Noorderkoggen en als waterkeering in goeden toestand verkeert, terwijl ook de daarop liggende weg in vrij goeden staat van onderhoud verkeert. Alle bezittingen van het ambacht waaronder be grepen het batig saldo van de eindrekening zijn ten bate van het Hoogheemraadschap gekomen, waartegenover staat dat alle schulden te zijnen laste zijn gebracht en dat met name de op het voormalige ambacht rustende last, om jaarlijks voor de voldoe ning aan Geestmerambacht van de helft der kosten van het onderhoud van de groote Mallegatsluis te zorgen, op het Hoogheemraadschap is komen te rusten. Bovendien nog de verplichting om voor 5 twaalfde gedeelten bij te dragen in de kosten eener eventueel nog te stichten sluis in een der bruggen over Raaxmaatboezem. De wachtgeldregeling die ontworpen diende te wor den was slechts noodig voor de leden van het Dag. Bestuur, waarvan bovendien slechts 2 den 71-jarigen leeftijd nog niet hadden bereikt. Immers de secreta ris-penningmeester' was al gepensionneerd en nam tot de opheffing de functies tijdelijk waar, terwijl de werkman in dienst van het Hoogheemraadschap overging. Een gelijkmatige druk op het budget. Dijkgraaf en Hoogheemraden stellen dan voorts aan de algemeene vergadering voor het navolgende besluit te nemen: a. een reservefonds te vormen, aanvankelijk ter be strijding der kosten van de verkiezingen en van het aanschaffen van belangrijke roerende goede ren; b. de ontvangsten en uitgaven van dit fonds te doen loopen over den buitengewonen dienst der be grooting; c. in dit fonds te storten een bedrag van f30.075, nader gespecificeerd op een bij gevoegden staat en dit bedrag te voldoen uit het batig saldo van den gewonen dienst 1928; d. telken jare, te beginnen in 1930, bij de grooting te bepalen voor welke doeleinden gereserveerd zal worden en welke bedragen uit de gewone mid delen voor het fonds beschikbaar zullen worden gesteld. In hun voorstel zeggen Dijkgraaf en Heemraden dat in een jaar, waarin de verkiezingen voor het Hoogheemraadschap worden gehouden, de begrooting, wegens de hieruit voortvloeiende kosten belast wordt met een bedrag van rond f24.000 of ongeveer 0.2 van de belastbare opbrengst voor het waterschap. Om nu in een verkiezingsjaar niet telkens het heffings percentage van den omslag te moeten verhoogen, is bij het Dag. Bestuur het denkbeeld gerezen een be paald bedrag voor de verkiezingen te reserveeren, waardoor een meer gelijkmatige druk op het budget van het Hoogheemraadschap zal worden verkregen. Het ruime batig saldo, dat de dienst 1928 zal afwer pen, heeft er toe geleid thans dit denkbeeld aanhan gig te maken. Het batig slot van den gewonen dienst 1928 zal f 125.779.97 bedragen, welk bedrag moet wor den verminderd met f44.000, over welk bedrag is be schikt ten bate van den dienst 1929, zoodat nog over- blijft een bedrag van f81.979.97. Tot dusver werd steeds gerekend een bedrag van pl.m. f50.000 als ba tig slot naar den volgenden dienst te kunnen over brengen en als dit bedrag ook nu weer als basis wordt genomen, blijft er nog rond f 31700 %ver. Het zou dus mogelijk zijn om hiervan een gedeelte te reserveeren voor de verkiezingen. Nevens de ver kiezingen echter wördt de begrooting van tijd tot tijd bezwaard met min of meer belangrijke bedragen tot vernieuwing van roerende eigendommen, die wel iswaar een eenigszins buitengewoon karakter hebben, doch in verhouding tot "het totaal der uitgaven van het budget betrekkelijk klein zijn, zoodat bestrijding daarvan tot dusver uit den gewonen dienst heeft plaats gehad. De kosten van aanschaffing hiervan zijn niet zoo groot als die, welke gepaard gaan met het houden van verkiezingen, maar door samenloop van omstandig heden zou het toch noodzakelijk kunnen blijken, dat in eenig jaar ook hiervoor een belangrijk bedrag zou moeten worden uitgetrokken. Een en ander heeft het Dag. Bestuur gebracht tot samenstelling van bovengenoemden staat. Hierop zijn de voornaamste roerende goederen gesteld, die het Hoogheemraadschap bezit, terwijl een kolom aangeeft welk. bedrag tot vernieuwing van dit materiaal en tot eene gelijkmatige verdceling van de kosten, verbon-

Schager Courant | 1929 | | pagina 18