Spirta I! - Anna BPARTAI - BLAUWE BBHAI). Raad Den Helder. De loting voor den dienstplicht. Bokswedstrijd Paolino-Schmeling. MORGEN Ieder kan na ongeveer nagaan, of hij vrij is dan wel dienen moet. Uit onze Omgeving. SINT MAARTEN. Door den Duitscher gewonnen. KOEGRAS. ZIJPE. WIERINGEN. LANGENDUK. Aanvang 2 uur. DAARNA MARKTOVERZICHT. De aanvoer van vette koeien was eon Donderdag j.1. grooter bij de vorige weken; de handel was zeer kalm. prijzen tot 52 ets. De handel in kalf- en geldekoeien had beter kunnen zijn, maar de droogte en het koude weer was wel de oorzaak da: het dien dag iets aan den stuggen kant was. Weinig te doen was cr in de pin ken. De handel in stieren was ook minder bij vorige weken. Naar paarden scheen nog wel wat vraag. De nuchtere kalveren werden weer vlug en duur ver kocht, flinke prijzen werden er besteed. Oude slachtschapen met wol werden tot 40 gld. ge kocht. De vette schapen zonder wol tot 30 gld. Han del stug. De handel In lammeren was zeer matig. Magere schapen stug. De biggen en schrammen wat de prijzen betrof, was minder bij vorige weken; handel stug. Zouters golden tot 43 ct. De vette varkens waren prijshoudend, met een stuggen handel. Op de kippenmarkt was weinig van beteekenïs, iets minder in prijs. Boter stug. HUIS VERKOCHT. Het door de heeren Blaauboer en Tuinman, op het Noord gebouwde woonhuis is gekocht door den heer F. Ozinga te Leens en zal bewoond worden door den heer J. Veerman, alhier, die na een ruim 25-jarige dienstvervulling, per half October zijn ontslag heeft gevraagd als kaasmaker aan de kaasfabriek „de Loet". VAREETé FAVEUR. Geen wonder was het, dat Vrijdagavond de zaal van het Noordhollandsch Koffiehuis vol was bij de eerste voorstelling van het Variété Faveur. Want, nietwaar, het vorig jaar had dit variété zoo'n goeden indruk ach tergelaten, dat dit nog wel niet vergeten kon zijn. En ook gisteravond was het een schitterend kennis- programma, dat werd geboden. Tal van nieuwigheden, vol afwisseling, vol pret en jool en gijn, of wel een feest voor het oog. De excentrieke dansers Harry en Flip brachten er met hun malle beenenvlugheid dadelijk de stemming in, Jiet Wiesingers Trio (straatmuzikanten) was heel grap pig; verbazingwekkend waren de acrobatische toeren van de familie Karl Kremo (een vader met 5 kinderen) Lou Bandy was met zijn cabaret- en levensliedjes an nex moppen weer echt smeuig en Het de zaal dapper medezingen, zoodat er van zijn aardige wijsjes wel weer wat zal blijven hangen. Sprookjesachtig, betooverend en feeëriek was: De Lictgodin in haar zinnetempel, één pracht van licht en kleur met echte waterfonteinen doorspronkeld van kleurenlicht, op 't tooneel. „De nacht merrie van e enboemelaar" was een onbetaalbaar grap pige scène, die de zaal deed brullen, en tot slot de dames Teuber met haar Marionettenspel, wat was dat kunstig en eenig leuk! De talrijke aanwezigen hebben een kostelijken avond gehad, het succes was dan ook groot. „Faveur stelt nooit teleur"! dit reclamewoord is Vrij dagavond ten volle bewaarheid. Vergadering van 28 Juni 1929. Bij de opening van deze midagvergaderiog deelde Burgemeester Driessen allereerst mede, dat de heer Van Dam bericht van verhindering had ingezoiiden; ook de heer Van Os was afwezig. Deze vergadering was in hoofdzaak belegd voor het afsluiten der rekening. De desbetreffende wijzigingsbegrooting werd na een enkele opmerking van de heeren De Boer en Eijlders z.h.s! aangenomen. Dé raadsleden verlangden blijkbaar ook spoedig uit de raadzaal te komen en alle verdere agendapunten gingen er dan ook zonder verzet door. Bij de rondvraag vroeg de heer Grunwald inlichtingen over de plaatsing van de kermis, welke z.i. niet in het belang was van de neringdoenden aan de andere zijde van de Postbrug, terwijl het bovendien dit raadslid niet kon bevredigen, dat thans de Kanaalweg en ook de Kerkgracht voor het verkeer waren afgesloten. De Burgemeester antwoordde, dat inderdaad thans blijkt, dat de kermistenten niet oordeelkundig zijn ge plaatst, hetgeen vooral tot uiting zal komen, wanneer Donderdag a.s. de stembussen van de omliggende kies districten in het Stadhuis alhier zullen moeten worden aangebracht; men zal thans gebruik moeten maken van de achter-ingang van het Raadhuis. Spr. zegde echter toe. dat het volgend jaar met de bezwaren van den heer Grunwald rekening zal worden gehouden. De heer Boogaard bepleitte plaatsing op den Zeedijk van een nood-huisje voor de visschers. Wethouder van Breda openbaarde, dat het de bedoe ling is het volgend jaar de batterij Vischmarkt te slech- ten, wanneer de Waterstaat de daarvoor benoodigde gelden zal hebben gekregen, en dat daar dan een per manent verblijf voor de visschers zal komen. Het Col lege wilde echter de opmerki?ig van den heer Boogaard om voorloopig een houten gebouwtje daarn eer te zetten wel in overweging nemen. De openbare zitting werd hierop gesloten. WIE ZIJN VOOR DE LICHTINGEN 1930 EN 1931 DE GELUKKIGEN? Gistermiddag twee uur heeft in de Rolzaal op het Binnenhóf te 's Gravenhage de loting voor den dienstplicht plaats gehad voor de lichting 1930 en voor de lichting 1931. Dit is de eerste loting geweest, die naar het nieu- ve stelsel werd gehouden. Zooals de lezers zich mis schien zullen herinneren, is voor eenigen tijd terug in dit blad daarover een uitvoerige beschouwing go- geven, waarbij werd aangetoond, hoe dit stelsel vef'kt. lipt komt in het kort hierop neer, dat de toekom- s'ige dienstplichtigen voortaan zelf geen nummer meer trekken, en ook wordt voor elke gemeente af zónderlijk geen loting meer gehouden, doch zal in 't vervolg, zooals dan nu voor den eersten keer ge schied is, een centrale loting plaats hebben, welke voor alle gemeenten ie zarnen geldt. Bovendien be staat de loting uit niets anders dan het trekken van 1 slechts één nummer voor een geheels lichting. Dit geschiedt op de volgende wijze. In de lotirigsbus worden zooveel genummerde bil jetten gedaan als er personen voor een zekere lich ting te Amsterdam zijn ingeschreven: dat zijn er on geveer 7000, Nadat deze biljetten ter dege doorecn- gemengd zijn, wordt één er van uit de bus genomen. Vervolgens wordt nagegaan, hoe de persoon heet., die ender dit nummer in het Amsterdamsche alphabe- tisch register van bedoelde lichting vermeld staat, cn op welken datum hij geboren is. De aldus gevon den naam en geboortedatum zullen dan niet alleen voor Amsterdam, maar tevens voor alle andere ge meenten den persoon aanwijzen, die lotingsnum mer écn krijgt, cn de verdere nummers 2, 3, 4 enz. worden dan aan de overige ingeschrevenen gegeven in de volgorde, waarin zij in het alphabetisch regis ter vermeld staan. Het spreekt vanzelf, dat men niet in elke gemeen te een ingeschrevene zal hebben met den hierbedoel- den naarn en die bovendien op den hierbedoelden datum is geboren. Dit geval zal zich vermoedelijk haast nooit voordoen. Daarom bepalen de voor schriften, dat nummer één dan ten deel valt aan den ingeschrevene, dio naar de regelen voor het al phabetisch register zou volgen op den persoon, die dezen naam en gebortedatum zou hebben. Geste1 (1, dat een nummer wordt getrokken, waar hij in liet Amsterdamsche register de naam Leen- dert Pen vermeld staat De geboortedatum, die al leen invloed heeft bij personen met denzelfden naam, -blijft hier eenvoudigheidshalve buiten beschouwing. Indien nu in èen gemeente onder de P 2 personen zijn ingeschreven: Arnold Peek en Frederik Poort, zou Pen tusschen deze twee in moeten staan. Zoo als men weet, wordt bij het alphabetiseeren eerst met den gealachts- of familienaam en daarna pas met de voornamen rekening gehouden. De eerste, dio op Pen zou volgen, is Poort. Dus krijgt Poort nummer één. Die op hem volgt krijgt nummer twee en zoo verder. De A wordt gerekond te volgen op de Z on zoo krijgt Peek, die vlak vóór Poort staat, het hoogste nummer. De getrokken nummers. Gistermiddag deelde bot persbureau Vaz Dias ons den uitslag van de gehouden centrale loting mee: Getrokken is nummer 4146, onder welk nummer in de Amsterdamsche registers voorkomt Wijnand Marie Horren, geboren 30 October 1909, en voor de lich ting 1931 nommer 2991: Johannes Petrus Keizer, geboren 22 Januari 1909, zoodat degenen, die vrij lo ten, zij zijn, wier namen naar alfabetische volgorde n den uitgeloten naam voorafgaan; zij hebben ten minste de meests kans om niet tot gewoon maar tot buitengewoon dienstplichtige bestemd te worden, d.w.z. dat zij alleen bij mobilisatie opgeroepen kun nen worden cm te dienen. Diegenen, wier namen vol gen in alfabetische volgorde op de bij de loting ge vonden namen, komen het eerst in aanmerking om als gewoon dienstplichtige te worden opgeroepen. Voorloopig nog afwachten. Ofschoon nu de uitslag bekend is, valt er voorloopig nog weinig van te zeggen, hoe ver het contingent zal loopen, daar niet alleen de inschrijving, doch ook de vrijstellingen en afkeuringen, die hierbij grooten in vloed hebben, eerst later plaats hebben. Maar toch zullen velen, wier namen alfabetisch volgen op den uitgeloten naam, voor de lichting 1930 dus Morren, er op kunnen rekenen, dat ze zullen moeten dienen, (zooals Mosk, Peetoom, Sanders, Zeeman, enz.), en zoo zullen anderen, wier namen aan den uitgeloten naam vooz'afgaan, (zooals Koning, Liefhebber, Man tel, Mooij, enz.), veel kans hebben om vrij te zijn. De verwachting bestaat, dat de eerste paar jaren het aantal personen, die vrijloten, niet groot zal zijn, voornamelijk doordat de vrijstellingen wegens broe- derdienst zijn uitgebreid. Op den duur zullen er ver moedelijk weer meer vrijloten, althans wanneer het getal ingeschrevenen, dat gedurende een aantal ja ren belangrijk is toegenomen, ook in de toekomst blijft stijgen. Dat er ditmaal voor twee lichtingen tegelijk ge loot is komt, omdat het een overgangstoestand is. De loting voor de lichting 1930 dat is in het al gemeen voor degenen, die onlangs gekeurd zijn zal spoedig gevolgd worden door de beslissing wie tot gewoon en wie tot buitengewoon dienstplichtige be stemd worden, en een paar maanden later wordt voor de gewone dienstplichtigen uitgemaakt, waarhij ze ■moeten dienen en wanneer ze moeten opkomen. De loting voor do lichting 1931 dient voor perso nen, die voor het meerendeel in 1911 geboren zijn cn in Januari 1930 voor den dienstplicht worden in geschreven. Voor deze lichting heeft de loting al zoo vroeg plaats, om de toekomstige dienstplichtigen er eenigs- zins van op de hoogte te brengen, of er voor hen be lang in gelegen kan zijn, zich op te geven vóór de vooroefeningen, die in October aanstaande beginnen. Woensdagavond vergaderde de tuinbouwvereeniging „Groenteteelt' in café „Halfweg" te Strost. Aangezien die een bijzondere vergadering gold, waarin ln bespre king zou worden gebracht, het plaatsen van een poter bewaarplaats, viel de opkomst sterk tegen, daar in totaal slechts 13 leden aanwezig waren. Bij afwezig heid van voorzitter en vice-voorzitter, was de leiding aan den secretaris, die de bijeenkomst opende en hier na de notulen las, welke zonder op- of aanmerking werden goedgekeurd. Door den heer Jb. Tin werd hierna een goed gedocumenteerd verslag uitgebracht van de laatstgehouden Centr. vergadering, waarvoor hij dank verwierf. 't Was de secretaris, die hier nu verslag uitbracht van de opgedane bevindingen bij het bezoek aan de NA EEN VERBITTERDEN STRIJD OVER 15 RONDEN. Donderdagavond heeft in het Yankee-stadion van New York de bokswedstrijd tusschen den Spanjaard Paolino Uzcudun en den Duitscher Max Schmeling plaats gehad, welke door den laatste is gewonnen. De strijd ving om 10 uur des avonds (d.i. half vjer 's nachts Amsterdamsche tijd) aan. Eerst betreedt Paolino den ring, daarna Schmeling, die naar Paolino's hoek gaat en hem de hand drukt. Er ont staat een klein geschil over het feit, dat Paolino zijn gezicht heeft ingevet, wat de zuiverheid der slagen benadeelt. Verschillende bekende personen worden voorgesteld, o.a. burgemeester Walker van New York. Alle ringplaatsen zijn bezet. Schmeling wordt nog onstuimiger begroet dan Paolino. De strijd vangt aan. Bijna 60.000 toeschouwers zijn in het stadion aan wezig, wanneer de beide zwaargewichten den ring be treden om het wereld-kampioenschap te bevechten. Reeds in de eerste rond,e was de Duitscher in den aanval, zoodat Paolino dekking moest zoeken. Schme ling is in deze ronde beslist in de meerderheid. De tweede ronde blijft onbeslist, aangezien de Spanjaard bij het lijf aan lijf boksen in de meerderheid blijft. In de derde ronde is Schmeling weer de sterkste en met harde slagen drijft hij den Spanjaard door den ring. In de vijfde en zesde ronde herstelt Paolino zich weer, terwijl de zevende ronde weer door den Duit scher als gewonnen kan worden beschouwd. In de achtste ronde weet de Spanjaard weer eenigo harde slagen uit te deelen, waarvan een zelfs Schmeling uit zijn evenwicht dreigt te brengen. Maar na deze ronde is het dan ook gedaan met den Spanjaard. Met poterbewaarplaats te Oudkarspel ->. du den heer 'Schoorl te Woudmeer. Door hem werd medegedeeld, dat de kosten van de eerste met grond en woning voor den oppasser in totaal pl.m. f 15.000 kostte; deze was zoo ingericht, dat de aardappelbakken allen in rekken geplaatst werden en door een afsluit beschot in een koude of warmere afdeeling geplaatst konden worden. De resultaten dezer bewaarplaatsen is nog niet te noe men, maar wel dat het gewas, door enkele bouwers geconstateerd bij poters thuis bewaard en in de poter bewaarplaats, bij oogenschijnlijk gelijk staande spruit, die der laatste een oneindig veel beter gewas geven. De bewaarplaats biedt plaats voor 6000 bakken, waar van 1000 in de paden. De heer Schoorl's bewaarplaats ls minder luxe, daar hier de z.g. pootjesbakken worden gebezigd en is een goedkooper systeem. Wat de beste is, is nog niet vast te stellen. Na deze toelichting werd besloten dit punt in de na jaarsvergadering verder af te handelen, daar de animo thans te gering bleek en men hoopte dan na afloop der aardappelcampagne, met feiten, ten gunste der be waarplaats, naar voren te kunnen komen. Hierna sloot de voorzitter de vergadering. De wederopbouw van het verbrande perceel van den heer M. Louw, is opgedragen aan den heer De Geus, alhier. Kon men voor korten tijd terug in de „N. Langend. Courant" lezen, in een bericht door iemand ingezonden, naar wij rneenen door den schrijver van „Stemmings beeld" in Groenteland", welke per auto den omtrek alhier, als oude bekende, was doorgetüft, dat het in deze streek bijna bij het oude bleef, wat huizenbouw betreft en hierin ook de Stroet werd genoemd als ln de laatste jaren onveranderd, meenen wij te moeten vermelden, dat toen wij hier voor 18 jaren terug kwa men, de Stroet 33 huizen telde en thans dit getal met 23 is vermeerderd, ongerekend de vele groote kool- schuren. Paolino. harde hooks en swings wordt het overwicht van Schmeling nu niet elke ronde grooter. Van de tiende tot de vijftiende ronde incasséert de Spanjaard harde slagen op horst en maag van den Duitscher, die weliswaar geen kans ziet om Paolino te vloeren, zoo dat dc strijd dan ook niet door knock-óut beslist wordt. De ondergang van Paolino. In de 14de ronde tracht!e Paolino nogmaals met wilde swings een jtjoevallige'' knock out te forcee- Schmeling. ren, maar Schmeling gaf hem geen schijn van kans; hij ontweek zijn tegenstander thans zeer gemakke lijk en plaatste zijn slagen links en rechts, hoeken en directen naar believen op iedere plaats van Pao lino's gezicht of lichaam. De Bask nam zijn dekking n.1. in het geheel niet moer in acht en zóó zwaar had hij het te verantwoorden, dat slechts de gong, welke het einde dezer ronde aankondigde, hem van een zekere knock out redde. In de vijftiende en laatste ronde had Schmeling, gezien zijn groot overwicht en zijn kolossaal punten- voordeel, kunnen volstaan met zich den Bask van het lijf te houden en zoo rustig het einde af te wachten. Maar hij toonde zich een bokser van ras en schoot onmiddellijk weer op Paolino toe, waarbij hij hem onthaalde op een geweldige serie ongenadige stoolen. Paolino kón niet meer, hij hing als een zoutzak tegen de touwen en wachtte zoo het einde af. De Duitscher liet een trommelvuur van linksche en rechtsche hooks en swings op zijn tegenstander neerkomen waarbij hij 'n krachtige uppercut op de kaak van den Baskier plaatst, die niet down gaat, hoewel beide oogen hem zijn dichtgeslagen en hij met bloed overstroomd is. Zooals na dezen strijd niet anders verwacht kon worden, werd Schmeling overwinnaar op punten. De overwinning van den Duitscher, welke in alle opzichten verdiend was, werd door het talrijke pu bliek met een geweldige ovatie begroet. Na afloop van de match kon de politie slechts met groote moeite de enthousiaste toeschouwers terug dringen, die steeds en steeds weer opdrongen om Schmeling de hand te drukken. De Duitscher toonde zich na afloop van het gevecht nog vrij frisch. Perspectieven. Voor Paolino beteekont deze nederlaag een „halt" op zijn weg naar het wereldkampioenschap. Zijn leef tijd is zóó, dat hij dit doel nu wel nooit meer be reiken zal. Ilij kan zich troosten met de overweging dat hij iets voor zijn moeite krijgt (een paar ton gouds) en dat de voorspoedige reis op dien weg hem tot een rijk man heeft gemaakt, die straks als wel gezeten boer in zijn Baskisch land zal terugkeeren Misschien is er ook nog een revanche te wachten tus schen Schmeling en Paolino. Maar voorloopig zal eerstgenoemde wel zijn weg voortzetten cn met op zijn schreden terugkeeren. Want Schmeling is nu een heel eind gevorderd naar het einddoel. Het plan schijnt te bestaan dat hij en Tom Sharkey elkaar in September zullen ont moeten om den wereldtitel. Intusschen zou Sharkey niet de eenige zijn die daarvoor in aanmerking komt. JULIANADORP. De Voetbalvereeniging J.V.C. alhier zal op Zondag 14 en Maandag 15 Juli a.s. eenige feestelijkheden or- ganiseeren op haar speelterrein, o.a. voetbalwedstrij den, wedstrijd op fietsen en motorrijwielen enz. enz. Ook zal er nog een gemaskerd bal worden gehouden. Voor het welslagen van een en ander is in hoofdzaak mooi weer noodlg, doch de medewerking van diverse personen is verzekerd. De heer H. L. van der Welle te Den Oever op Wieringen kom thans als no. 3 voor op de voordracht voor waterbouwkundig ambtenaar bij den Polder Poort vliet c.a. (Zeeland). Ook de andere candidaten van den Vrijheidsbond, de heeren C. Tiel, K. Kant, K. Zeeman Cz., H. Over, W. Nieman en P. Vries Jnz., hebben de schriftelijke mededeeling ingezonden, dat zij niet in aanmerking wenschen te komen voor een benoeming tot lid van den Raad. Thans is de heer J. J. G. Blom te Petten, wiens naam voorkomt op de lijst van de S.D.A.P., benoemd verklaard tot lid van den Raad. SCHAGERBRUG. Donderdag geraakte de heer H. de Gr. van Schager- brug met zijn auto In den vrij diepen wegsloot nabij de Bocht. Zoowel de Gr. als zijn medepassagier ge raakten mede te water en verkeerden enkele oogen- blikken in een gevaarlijke positie. Met eenige inspan ning wisten ze zich gelukkig toch te redden. Met be hulp van eenige omstanders en de vrachtauto van den heer N. wist men den wagen weer op het droge te brengen. Behalve een n at pak en een gehavende auto, liep het ongeval verder goed af. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 26 tot en met 28 Juni 1929. Geboren: Willem Jacob, zoon van Simon Boontjes en Dieuwertje Kuiper; Cornelis Jan Adriaan, zoon van Adriaan Cornelis de Ruiter en Maria Wit. Ondertrouwd: Geene. Getrouwd: Geene. Overleden: Geene. Tn spoedeisehende vergadering komt de raad Zater dagmiddag, dus heden, om 4 uur bijeen, ter behande ling van: 1. Voordracht tot regularisatie van uitgaven op de begrooting, dienst 1928. 2. Voordracht tot aanvulling der verordening tot aanwijzing van de stemlokalen voor de stemdistricten. 3. Wijzigingen in de samenstelling van eenige stem- 'oureaux voor de Tweede-Kamerverkiezing. De uitslag van de gehouden aanbesteding van den bouw van 35 woningen aan de Hofstraat te Den Oever voor rekening van den heer C. Tijsen te Helder, is als volgt: A. Kuijma en Zn., Leeuwarden f 73.400.J. Doorn, Alkmaar f 73.725.—; L. C. Oudt, Alkmaar f 75.500.—; A. Dienaar, Helder f 78.345.—; C. Bot, Heldor f 79.900.—; H. Riemers, Den Helder f 80.900Gebr. Smit, Den Helder f 81.000.—; Starrenburg, Den Helder f 81.500.—; G. Groot, Helder, f 82.375.H. Hagen, Den Helder f 83.500.— J. Wittebrood, Beemster f 83.840.— P. Klee- reberem, Midden-Beemster f 84.200.G. Hoornsman Julianadorp f 84.975.C. Noord, Bergen f 85.500.D. Hogervorst, Alkmaar f 85.158.—; M. Duinmayer, Alk maar f 85.250.J. M. Christiaan, te Amsterdam f 85.425.C. M. van der Plas, Den Helder, f 87.000.— W. Hermans Jz., Wieringen f 88.000.— W. Ran, Helder, f 88.000.Gebr. Boersen, Wieringen, f 88.000.D. Doves Jbz., Wieringen f 88.500.P. Tuin 't Zand f 90.000.D. Bakker, Wieringen f 90.000.A. v. d. Wal, Den Helder f 90.100.J. Piekema Alkmaar f 103.000.—; J. C. Klein, Wieringen f 95.000.—; R. Kop- pes en Zn.. Alkmaar f 93.400.Gebr. v. Pelt, Den Hel der f 92.500.—. Gegund aan den laagsten inschrijver. Op 5 Juli zullen de oudste schoolkinderen te Wester- land hun schoolfeest hebben. De reis gaat dit jaar naar Haarlem en omstreken. De kleintjes van die school gaan op den dag, welke de vacantie voorafgaat, met autobussen naar Huisduinen. J. Baijs Johz., te Haukes, ls benoemd bij het loodswe zen te Vlissingen. Met standplaats Van Ewijcksluis is de heer J. Post, alhier benoemd tot Cantonnier bij de Zuiderzeewerken. Het rooien van aardappelen is thans in vollen gang. Het. beschot is vrij goed en kwaliteit valt te roemen. Volgende week worden zeer groote aanvoeren op de veilingen verwacht. ZUIDSCHARWOUDE. Blijkens een advertentie in dit nummer houdt de Federatie Alkmaar van den Bond voor Staatspension- neering een meeting ten gunste van het Staatspensi oen in den Muziektuin in de Koog. De afdeelingen van Langendijk hebben hun beste beentje voorgezet, om alles in de puntjes te regelen. Eij mooi weer is het alleen reeds een genot in den Muziektuin te vertoeven. Muziek en zang luisteren de Meeeting op, terwijl twee begaafde kprekers, de heer Donders van de R,K. Volks partij en Dillens van de Democratische Partij, door hun woord kracht zullen bijzetten aan den cisch van het

Schager Courant | 1929 | | pagina 10