sport van zondag NIEUWE NIEDORP. WIERINGEN. Binnenlandsch Nieuws. Raüetjss te Amersfesrt. Athietiekdag te Wieringen. Autobus rijdt cp en groep menschen in. ARR.-RECHTBANK TE ALKMAAR. Plaatselijk Nieuws. Da kerrais weer achter den rug. BILLY BOO. Bij het op 18 en 19 Juni j.1. gehouden examen te Am sterdam, uitgaande van de vereeniging van Leeraren in het Boekhouden, gelukte het onzen plaatsgenoot, den heer Jn. Zwagerman, zich een acte van bekwaam heid te verwerven. De voorbereidende lessen werden gegeven door den heer H. W. Pisart te Alkmaar. De Groentehandelaar Herm. Beukema te Den Helder, heeft gekocht de houten woonkeet van R. Pais aan den Koningsweg alhier, en zal daar zijn groentenhandel voortzetten. Aan P. Visser, Kerkplein, alhier, is een wekelijk- sche geldelijke tegemoetkoming tot wederopzeggens verleend ingevolge de Zuiderzeesteunwet. Alhier nemen 549 kiezers uit andere gemeenten aan de stemming op a.s. Woensdag deel, voornamelijk personeel der Zuiderzeewerken. Juist toen j.1. Zondagmorgen het 3-jarig dochter tje van den heer Joh. v. Ham te Den Oever de straat over stak voor hunne woning, om haar moeder tege moet te loopen, kwam de motorrijder L. aanrijden en botste tegen het kind dat met een geweldigen slag op de straat werd geslagen. Hevig bloedende werd het opgenomen en onder dokters behandeling geste1'1. Het bleek een diepe hoofd- en beenwond te habbr 's- loopen, doch niet gevaarlijk. De motorrijder cl. an het ongeval geen schuld heeft, reed door en bekwam ook geen letsel. Dit 13 echter niet erg menschelijk te noemen. Misschien kwam het door den schrik. Het was de rij kspolitie de laatste dagen ten gehoore gekomen dat de ongehuwde electricien S. H. G. v. d. W., afkomstig uit Utrecht, thans wonende te Den Oever op verschillende manieren gelden inde op on rechtmatige manier. W., welke geroutineerd in dat werk bleek te zijn, heeft zoo voor zijn vroegeren baas verschillende kwitanties bij de klanten gepresenteerd en deze werden meestal voldaan. Hij droeg de gelden echter niet af. Zoo werden hem door verschillende ingezetenen be talingen toevertrouwd welke hij niet afdroeg. Verschil lende neringdoenden, hoofdzakelijk te Den Oever, heeft hij op die manier beet genomen. Bij het eerste verhooi ontkende W., doch toen hij in het bijzijn der politie van personen moest aanhooren dat hij kwitanties had aangèboden (welke werden ge toond) en door hem waren geteekend, bekende hij vol ledig. W. is Maandagmorgen gevankelijk naar Alkmaar vervoerd en in de strafgevangenis aldaar in voorloopig arrest gesteld. Zoo wij uit zeer betrouwbare- b-on vernemen is in totaal door W. ongeveer f 5000 verduisterd, van welk bedrag op bem niets werd gevonden. WERKWILLIGEN VAN DE ZAANSCHE IIOUT- STAKING GEMOLESTEERD. Evenals de vorige week zijn ook Zaterdag de werk willigen uit de Zuiderzeedorpen, bij het vertrek per autobus aan het station te Amersfoort naar hun woon plaatsen, gemolesteerd. Nu echter in veel erger mate. in weerwil van het zeer versterkte politietoezicht. Zaterdagmiddag kwam de trein uit Zaandam precies op tijd te Amersfoort aan, 14.39 uur. Plet stationsplein was door de politie geheel afgezet en zag zwart van nieuwsgierigen. De werkwilligen uit Bunschoten en Spakenburg kwamen uit het station en stapten, onder geleide van marechaussees, in de gereedstaande auto bussen, die hen naar hun woonplaats zouden vervoeren. Nauwelijks echter waren de bussen in beweging of daar begon het lieve leven! Steenen vlogen bij bosjes door de lucht en vernielden de ruiten der bussen. Dadelijk stopte een der wagens en een marechaussee steeg uit om ruim baan te maken. Zekere van P. kreeg een klap met de sabel en maakte zich hierdoor zoo driftig, dat hij met de bloote vuist een der ruiten insloeg. Een andere marechaussee zag dit en greep den man vast. Maar nu kwamen meerdere mannen aanloopen om v. P. te ontzetten. De marchaussee scheen echter stevige vingers te hebben, althans, het gelukte hen niet den man te bevrijden. Inmiddels werd door de politie en marechaussee's den sabel getrokken en gesommeerd door te loopen. Menigeen moest zijn wederspannigheid met een flinken sabelklap bekoopen. Met nog eenige heethoofden werd v. P. naar het politiebureau ver voerd, waar hij bekende, het feit gepleegd te hebben. Nu bleek weer, zooals zoovele malen, dat hij totaal niets met het geval had uit te staan. Uit nieuwsgierigheid was hij gaan kijken en had een klap gekregen. Zondag werden alhier groote Athletlek-wedstrijden gehouden op het terrein van den heer Jb. Bruul, uitge schreven door de Turnkring H.N.K. Deze wedstrijden werden opgeluisterd door muziek van de muziekvereeniging „Harmonie" en trok groote belangstelling. Ruim 550 kaarten werden verkocht, en dan gerekend dat vele leden enz. vrijen toegang heb ben, kan men nagaan dat het druk was. Over het algemeen werd best gewerkt Jammer, dat bet publiek vele malen doordrong tot het werktërrêln, wat natuurlijk voor de deelnemers en de leiders zeer lastig was. Het is gewenscht dat zulks niet meer voor komt. De uitslag der wedstrijden was als volgt: HEEREN. 100 M. hardloopen. Ie pr. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 12.2 sec.; 2e pr. M. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 12.3 sec. 3e pr. K. Kossen, Z.S.C., Burgerbrug, 13 sec.; 4e pr. T. Schlamilch P.P.. Den Helder, 19.9 sec. 400 M. hardloopen (Nieuwelingen.) Ie pr. G. Vries, Sparta, Winkel, 1 min. 0.2 sec.; 2e pr. A. Nottelman, Z.S.C., Burgerbrug, 1 min. 1.3 sec.; 3e pr. K. Koster, Olympia, Wieringerwaard, 1 min. 7.4 sec.; 4e pr. G. de Boer, Z.S.C., Burgerbrug, 1 min. 18 sec. 1500 M. hardloopen. Ie pr: (kampioen N.H.K.), Joh. Pennekamp, D.O.K.E.V. 4 min. 50 sec.; 2e pr. J. Pennekamp, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 4 min. 59.8 sec.; 3e pr. W. Keetman, Sparta, Winkel, 5 min. 5.2 sec. Verspringen met aanloop. Ie pr. K. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 5.82 M.; 2e pr. A. Nottelman, Z.S.C., Burgerbrug, 5.48 M.; 3e pr. K. Kossen, Z.S.C., Burgerbrug, 5.36 M. Hoogspringen met aanloop (Nieuwelingen). Ie pr. K. Kossen, Z.S.C., Burgerbrug, 1.57% M.; 2e pr. J. A. v. d. Heuvel, O.K.K., Den Helder, 1.50% M.; 3e pr. J. v. d. Wijk, O.K.K., Den Helder, 1.50 M.; 4e pr. M. Schenk, Olympia, Wieringerwaard, 1.45 M.; 5e pr. A. Erlks, Z.S.C., Burgerbrug, 1.42% M. Polsstok-hoogspringen. Ie pr. (kampioen H.N.K.) W. Kaptein, Lycurgus, Schagen 3.25 M.; 2e pr. P. Slijkerman, Lycurgus, Scha- gen 3.25 M, na loting toegekend. Discuswerpen. Ie pr. (kampioen H.N.K.) K. Schenk, Olympia, Wie ringerwaard 31.66 M.; 2e pr. P. Schilderman, D.O.K.E.V. Anna Paulowna, 27.34 M.; 3e pr. L. Rutgers, U.D.I., Kol- horn, 24.70 M. Gemengde estafette (Relay), 400, 300, 200, 100 M. Ie pr. Olympia, Wieringerwaard, 2. min. 26.4 sec.; 2e pr. Lycurgus, Schagen, 2 min. 36.3 sec.; 3e pr. Sparta, I, Winkel, 2e min. 37.8 sec. DAMES. 80 M. hardloopen. Ie pr. (kampioene H.N.K.) Ant Smit, Olympia, Wie ringerwaard 10.5 sec.; 2e pr. L. Butter, Hercules Hébe, N. Niedorp, 11.4 sec.; 3e pr. N. Rezelman, Lycurgus, Schagen, 12 sec.; 4e pr. N. Keizer, D.O.K.E.V., Anna Paulowna 12.3 sec. Hoogspringen met aanloop (Nieuwelingen). Ie pr. M. Boontjes, Z.S.C., Eurgerbrug, 1.25 M.; 2e pr. K. Vader, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 1.22% M.; 3e pr. H. Smit, P.P., Den Helder, 1.20 M.; 4e pr. C. Jouwstra, O.K.K., Den Helder, 1.20 M.; 5e pr. C. Bakker, O.K.K., Den Helder, 1.20 M.; 6e pr. M. Ruitenburg, Wieringen, I.20 M. Verspringen. Ie pr. (kampioene N.H.K.) Ant Smit, Olympia, Wie ringerwaard, 4.39 M.; 2e pr. G. Bakker, O.K.K., Den Helder 4.28 M.; 3e pr. N. Rezelman, Lycurgus, Schagen, 4.24 M.; 4e pr. L. Butter, Hercules Hébe, N. Niedorp, 4 M. Kogelstooten. Ie pr. (kampioene N.H.K.) K. Vader, D.O.K.E.V., Anna Paulowna, 8.95 M.2e pr. L. Butter, Hercules Hébe, N. Niedorp 8.73 M.; 3e pr. B. Bakker, Olympia, Wieringerwaard, 8.52 M.. Estafette. 4 keer 100 M. Ie pr. Olympia, Wieringerwaard, 1 min. 0.6 sec.; 2e pr. O.K.K., Den Helder, 1 min. 1.2 sec. JONGENS. Estafette 4 keer 80 M. Ie pr. Lycurgus, Schagen, 47.4 sec.; 2e pr. U.D.I., Kol- horn, 50.5 sec. Verspringen. Ie pr. A. Willemse. Lycurgus, Schagen, 4.54 M.; 2e pr. J, Nqttelman, Z.S.C., Burgerbrug, 4.30 M.; 3e pr. J. de Boer, Lycurgus, Schagen, 4.24 M.; 4e pr. Jb. Kiste- maker, U.D.I., Kolhorn, 4.04 M.; 5e pr. C. v. Zoonen, Turnlust, O. Niedorp, 3. 96 M. MEISJES. Estafette, 4 keer 60 M. Ie pr. Hercules Hébe, N. Niedorp, 37.8 sec.; 2e pr. P.P., Helder, 39.2 sec.; 3e pr. Lygurgus, Schagen, 40 sec. Hoogspringen met aanloop. Ie pr. Tr. Bruul Jbd., Wieringen, 1.20 M.; 2e pr. Tr. Jes, Hercules Hébe, N. Niedorp, 1.17% M.; 3e pr. M. Erlks, Z.S.C., Burgerbrug, 1.15 M.; 4e pr. M. Schotvan ger Z.S.C., Burgerbrug, 1.12% M.; 5e pr. M. S. Eriks, Z.S.C., Burgerbrug, 1.12% M. Deze prijzen werden met een toepasselijk woord door den Voorzitter van H.N.K. den heer T. Kemp, van Den Helder, aan de winnaars(sters) uitgedeeld. Daarna werd bal na gegeven, in Concordia, waarvan natuurlijk als gewoonlijk druk gebruik werd gemaakt. Bijna was het verleden week afgeloopen, nu echter nog in geen 4 weken. Dit komt omdat in 't Zuiden Wilhelmina en De Valk 1—1 gelijk hebben gespeeld. Alhoewel W. op het laatst steeds in de meerderheid was, wist ze door zenuwachtigheid niet te doelpun ten. Dit gelijke spel heeft tot gevolg, dat de drie can- didaten, St.m. Emma, De Valk en Wilhelmina, gelijk staan met 8 punten. Een halve competitie, zooals in 't Oosten is hier nu noodig, mits St.m. Emma de 01 nederlaag tegen De Valk verandert krijgt in 1-1 waarover een protest hangende is. Alsdan zouden de mijnmenschen mét de eer gaan strijken. Komt het echter tot een halve competitie, en is de stand dan weer gelijk, dan beslist liet doelgemiddelde van de eerste promotie-competitie. Hierin heeft St.m. Emma (2010) betere doelcijfers dan Wilhelmina (U8) en De Valk (79). De eindstand is: St.m. Emma 6 4 0 2 20—10 8 Wilhelmina 6 3 2 1 14—8 8 De Valk 6 3 2 1 7—9 8 Vlissingen 6 0 0 6 9—23 0 Nu het Oosten. Hier werd gespoeld in Deventer: N.E.C.Ensched. Boys, uitslag, schrik niet, 6—2. Merkwaardig hier het wisselvallige spel van N.E.C., al dient gezegd te worden, dat de Boys met een ver jongde ploeg in 't veld kwamen. De Boys namen de eerste twee doelpunten voor hun rekening, terwijl N.E.C. pas even voor rust den stand op 2—2 wist te brengen. Na rust hadden de Boys niets meer in te brengen en de stand werd gaandeweg op 62 ge bracht. Nu a.s. Zondag P.E.C.Ensched. Boys en 't zou ons' niet verwonderen als 't op een nederlaag voor P.E.C. uitdraaide. Dan zou de stand wéér gelijk zijn en Ensched. Boys zou, dank zij haar doelcijfers (8—7), N.E.C. (7—7), x P.E.C. (8—9) stilletjes in de tweede klasse laten. Bij een gelijk spel is P.E.C. er echter al. De stand van de halve competitie is: P.E.C. 1 1 0 0 3—1 2 N.E.C. 2 1 0-1 7—5 2 Ensch. Boys 10 0 1 2—6 0 NIEUWE NIEDORP. Zondag 3 Juni j.1. trok een N.N.-combinatieu, be staande uit eerste- en tweede-elftalspelers, naar An- dijk, om daar voor de nederlaagwedstrijden van de aldaar gevestigde voetbalvereeniging, den strijd aan te binden tegen Hercules I. Was oorspronkelijk voor dezen dag voor de N.N.- toerclub een wedstrijd tegen Schoorl I gearrangeerd voor dezen wedsttijd wist N.N. uitstel te krijgen en de trip naar Andijk. Het is N.N. in dezen wedstrijd niet mogen gelukken, een overwinning te behalen, integendeel een 51-zege der pootige Andijk-ploeg, waarin de spil Galis een speler die in vroeger jaren reeds triomfen vierde in de A.S.V., wel de beste speler leek, was hier het resultaat. Andijk was sterker in alle opzichten, de N. Niedon- per toerclub bracht een elftal in het veld, waarin slechts een viertal eerste elftalspelers waren opgeno men en behoudens eenige tweede elftalspelers ook eenige oud-voetballers als Spreeuw, Peereboom en Zwagerman, hun heroptreden vierden. Intusschen speelde de toercombinatie een aardige match en komen zij gaarne nog eens in het veld tegen de Andijker voetbalvereeniging, welke zich bij haar wedstrijden steeds door een schaar van sportvrien den en speciaal vriendinnen gesteund ziet en een bij zonder sympathieke tegenparty is. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL TE ROTTERDAM. Een doode en een ernstig gewonde. Zondagmiddag omstreeks half vijf, toen de vliegfees- ten op Waalhaven te Rotterdam teneinde liepen en een groote stroom bezoekers huiswaarts trok, is er aan de Waalhaven Oostzijde een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een autobus van de R.E.T. dwars op een file fietsers en een breede schare voetgangers is gereden. Het voetpad langs dien weg bestaat uit een koolasch- pad, dat aan de Westzijde van den weg ligt; daarnaast loopt het rijwielpad, dat van den rijweg ls gescheiden door een rij boomen. Tengevolge van de overstelpende drukte zijn vele voetgangers op het rijwielpad gaan loopen, waarvan het gevolg was, dat vele fietsers naar den rijweg werden geperst, welke circa 5 meter breede weg geheel was gevuld met auto's en tal van hana- wagens, van welke de vervoerders tijdens de vlieg- feesten in de nabijheid van het vliegveld nering in een of ar.der artikel hadden gedaan. Hoewel het reeds naar het einde van de feesten liep, was er toch nog een vrij groote stroom van auto's, die naar het vliegveld reden. In deze file reed ook een bus van de R.E.T., bestuurd door den 32-jarigen G. S. Twee wielrijders, die moesten uithalen voor voetgangers op het fietspad, zijn tusschen de boomen door gereden, om op den rijweg te gaan rijden. Zij zijn daardoor geheel aan den lin kerkant van dezen weg terecht gekomen, juist vlak voor den autobus. Om een aanrijding te voorkomen, heeft de autobusbestuurder zijn stuur naar rechts omgegooid, waar door hij tuschen de boomen door, dwars over het fietspad, op de voetstraat terecht kwam. In weinige seconden was het yreeselijk ongeluk ge beurd. De 16-jarige F. J. de Haan werd door de bus overreden en met een verbrijzelde schedel opgenomen. De jongen was terstond dood. De 38-jarige H. Hofman die met zijn zoontje op het fietspad reed werd even eens gegreepn en bekwam een schedelbreuk. In zorg- wekkenden toestand werd hij naar het ziekenhuis aan- den Coolsingel overgebracht. Zijn zoontje bekwam geen letsel. De 17-jarige P. van 't Hout, een meisje, kreeg een gekneusde voet en werd naar het ziekenhuis gebracht De 15-jarige P. J de Jong uit de Verbraakstraat die eveneens fietste bekwam een scheurwond en werd even eens naar het ziekenhuis gebracht. Deze twee laatsten konden later weer naar huis worden gebracht. Het gebeuren veroorzaakte een paniek, eenige om standers vielen flauw, doch konden spoedig weer wor den bijgebracht De chauffeur de 32-jarige S., werd bij na aangevallen door het publiek, zoodat de politie er aan te pas moest komen. De chauffeur zal niet vervolgd worden. Nader wordt gemeld: De chauffeur van de gemeentebus, die Zondag tijdens de vliegfeesten op den Waalhavendijk, toen hij uitweek voor een links van den weg rijdenden fietser, op een groep wandelaars inreed, waardoor één persoon gedood en drie gewond werden, zal niet vervolgd worden. Uit het nauwkeurig ingestelde onderzoek is komen vast te staan, dat hem geen schuld treft. Het ongeval is uitsluitend te wijten aan den veel te smallen weg, die in normale tijden al niet aan de eischen van snelverkeer voldoet, maar op een drukte als die van Zondag allerminst berekend is. Ten slotte werd het ongeval nog in de hand gewerkt door de talrijke wandelaars, die zich haastig langs den rijweg voortspoedden in plaats van in ordelijke rijen het wandelpad te houden. MEERVOUDIGE STRAFKAMER. Buitengewone zitting Vrlijdag 28 Juni. Uitspraken: Jacob M., Alkmaar, v. S., 8 maanden gev. F. A. de M., Helder, heid, misdri, art. 239 dagen hechtenis. Krijn Corn. v. D., ding trekhondenwet, W. S. P., Alkmaar, 100 dagen. gedetineerd, misdr., art. 247 W. met aftrek 6 weken voorarrest, openbare schennis der eerbaar- wetb. v. strafr., f 150 boete of 60 Helder, hooger beroep, overtre- f5 boete of 2 dagen, onjuiste aangifte, f2000 boete of TE VROEG UIT DE TRAM GESTAPT. Passagier door den bijwagen overreden. Zondagavond geraakte mej. R. te Doetinchem, door dat ze te vroeg uit den nog in beweging zijnden motor wagen van de Geldersche tram stapte, onder den bij wagen. Haar been moest onmiddellijk tot onder de knie worden geamputeerd. Haar toestand is redelijk. SUCCES VOOR LYCURGUS. Op de Zondag te Wieringen gehouden atletiekwed strijden behaalde Lycurgus de volgende prijzen: Polsstokhoogspringen: le pr. W. Kaptein, 2e pr. P. Slijkerman, beiden met een sprong van 3.25 M. 80 M. hardloopen, dames: 3e pr. Nel Rezelman. Estafette jongens 4 keer 80 M., len prijs; Verspringen dames, 3en pr. Nel Rezelman; Estafette, meisjes 3en prijs. Verspringen jongens, le pr. A. Willemse, 3e pr. J. de Boer. Relay-Race, (400, 200 en 100 M.) 2e pr. 1 zilveren lauwertak. ÜZ PRACT.JK. (Esquella). Maar als ie een boek geschreven hebt, .Duizend manieren waarop men aan de kost tan komen", waarom bedel ie dan? Dat is een van de duizend manieren. DE FRYSKE KRITEN NAAR BERGEN. De Bond van Fryske Kriten, buiten Fryslan, zal op Zondag 7 Juli een groote openbare vergadering te Bergen houden. Op de werklijst lezen wij o.m.: Gemeen schappelijke zang, toespraak van den heer R. W Canne te Amsterdam, voordrachten van den heer W.' Duim, te Amsterdam, zang van het Fryske koar „Frysia" uit Hearlem. Daar het kaatsen in Noordholland in de meeste plaatsen onbekend is, zal op deze Gearkomste een kaatsdemonstratie worden gehouden. De werklijst zegt daarvan: Keatsen fen in pear béste petüren ünder lieding fen 'e hear F. Wiersma. Te Schagen zou voor een paar jaar in de Winkel week, dit spel een der no.'s van het programma vor men, doch wegens totale onbekendheid met het spel daar toen niets van gekomen. Ook voor dit jaar is de kermis dus weer achter den rug, de Schager kermis, die we wel eens beter mee gemaakt hebben, al valt het geenszins te ontkennen, dat er dit paar wel enkele factoren aanwezig waren, die aan het welslagen van een echte, ouderwetsche Schager kei-mis, niet bepaald hebben meegewerkt, zoo één, dat er bijvoorbeeld op de Gedempte Gracht geen doorkomen aan was, dat het een Amsterdamsche Kalverstraat geleek op Koninginnedag. De dagen, dat Markt, Gedempte Gracht en Laan niet groot genoeg bleken om de verschillende kermistenten een plaats te geven, toen de menschen op dagen, bèhalve Maan dags en Donderdags, de klok van vieren nauwelijks konden afwachten, waarop het doek van de tent met een zwierige zwaai werd open getrokken en het „Neem plaats, neem plaats, dames en heeren!" feitelijk een overbodige aanmoediging was, omdat het publiek elkaar aan de loketten verdrongen. Ja, dat was nog eens leven en drukte, dat echte kermis-lawaai, dat hooren en zien je verging. Maar het deerde je niet. Integendeel, het door merg-en-been-dringende geloei van de sirene der stoomcarousel, gepaard aan het donderend geraas van de achtbaan, de rodelbaan, cake-walk of draaiend rad, het klonk den rechtgeaar- den kermisvierder als de meest aanlokkende mu ziek in de ooren En dit jaar? We mogen niet zeggen: niets van dat allqs, maar evenmin zouden we mogen beweren, dat het ook maar de helft van de drukte was, die we vroeger in de kermisweek in Schagen gewoon waren. De oorzaak? Tiet leven wordt anders, de menschen worden anders is het misschien ook alle weken kermis? Laten we niettemin hopen, dat deze oude traditioneelc week van de Schager kermis niet geheel en al verloren gaat. Zooals we reeds in het begin zeiden, waren er dit maal factoren, die een drukke kermis niet in de hand werkten. Immers was het eeen late kermis, die nogal afbreuk schijnt te hebben gedaan aan de aanwezig heid van attracties, welke laatste .toch maar onont beerlijk zijn voor een druk bezoek. Over het bezoek aan schouwburg en bioscopen is reeds in de recensie's gewaagd. Hierover viel niet te klagen, integendeel. Dansgelegenheden kunnen er blijkbaar nooit genoeg zijn, want tot zelfs de aller grootste lokaliteiten waren overvol. Zaterdagavond en den laatsten Zondag kunnen ge rekend worden tot de twee drukste dagen van de geheele week. Vooral Zondag heerschte er op sommi ge oogenblikken een echte kermisstemming, en laten we nu maar hopen, dat ons 1930 zeven van die da gen in Juni zal brengen. Als ik 's avonds wat erg: laat hier blijf zitten, voel ik me 's anderen daag:s zoo raar. Heb ji[ dat ook? Nee, maar ik ben niet getrouwd. (Nagels Lustiee Welt). En bij den pelikaan gekomen, Vroeg beleefd de jonge held: „Wilt U, mijnheer, mij zeggen: Hoe het met Uw gezondheid is gesteld." „Mij gaat het goed," zeide de vogel, „Dan zij," sprak Billy, „het mij vergund, De vraag tot U te richten, Of U ons naar de aarde dragen kunt." „Dat zal wel gaan," zeide de vogel rustig. „Stap maar dadelijk in mijn bek. Doe het gerust, je kunt het probeeren. Al vindt ge 't, misschien, nog zoo gek." En toen ze hadden plaats genomen, Zei hij, dat hij 't een zwaar vrachtje vond. En tot zijn verrassing moest hij merken, Hij niet kon komen van den grond. Dat is jammer, wat zullen we nu doen.

Schager Courant | 1929 | | pagina 8