Voor modern en gned foto-werk ANNA PAULQWNA. KOEGRAS. LANGENDÏJK. CALLANTSOOG. Fi. W. 0. KIMT 5 Ia. Plaatselijk Nieuws. N.V. Spoor-(Trnm-)w3g Waringen Schagen. Fotografen SCHAGEN Predikbeurten. Binnenlandse!! Nieuws. Vrij strenge vorst in onze Oost. Eelectrssche bemaling vaa de Egmender- cieer. Een nieuwe R.K. Kerk te Heüoo. StrafzaakLiebennanu. Ongelukkan mat doodclijken af leep. Ongeluk aan boord van het s.s.Ridderkerk'. De Gouverneur van Curacao. Kiespijn en inbreker. Botsing tasschen auto en trek De Kamerverkiezingen. De Iconen der gemeenle-werldieden te Amsterdam. De Roiterdamsche brandstichter weer aan het v/erli? Burgemeesters in den verkiezingsstrijd. Herleving van den slavenhandel. Onschuldig veroordeeld. De bedriegers bedrogen. Nagekomen Berichten. wijk BREEZAND nette bezorger. „De Tijdgeest" te Winkel. Timmermansknecht Prins naar O. Niedorp; K. P. Schoorl naar Hoogwoud; A. Wardenaar naar Callantsoog; G. Polet naar Alk maar en S. Kaper naar Schagen. Onze vroegere plaatsgenoot de heer J. Visser, thans hoofd der school te Krommeniedijk, is met ingang van 1 September a.s. benoemd;, tot onderwijzer aan de U.L.O.-school te Rijswijk (S.H.) De heer P. de Graaf alhier heeft zijn boerderij, groot 51 HA., met huis verkocht voor 2 ton. De plaats is bestemd voor het bloembollenbedrijf. Voor vele jaren terug werd deze zelfde plaats, toen nog 75 H.A. groot, verkocht voor circa f 6000. Weleen enorm verschil. Ook de heer A. Kikkert heeft zijn boerderij verkocht vcor bollenland. ZUIDSCHARWOUDE. Gisteravond vergaderde ten lokale van den heer Kramer de Schoolfeestcommissie, waarvan alle leden tegenwoordig waren. In het bijzonder werden de nieuwe leden welkom geheeten en de hoop uitgespro ken, dat zij hun beste krachten zouden inspannen voor het welslagen van het schoolfeest en prettig tot dit doel zouden samenwerken. Meegedeeld werd, dat op de lijsten f295.50 werd ge- teekend. Door de kinderen was ongeveer f45 bijeen gebracht, zoodat met het saldo van verleden jaar over ongeveer f960 kon worden beschikt. Uit de rekening van den penningmeester bleek, dat f363.76 was ontvangen en f 343.61 uitgegeven. Besloten werd met de 5e, 6e en 7e klas, alsmede met de kinderen, die met April de school verlieten, naar Amsterdam te gaan. De laagste klassen zullen per autobus naar Schoorl, Eergen en Egmond aan Zee gaan. De kinderen zullen in de kolfbaan van den heer Kramer samenkomen, de grootere om 7 uur fi.t., de kleinere om 8 uur. Als bestuurslid in de vacature-Korver, werd geko zen de heer J. Kostelijk Cz., terwijl de heer J. du Burck, die als voorzitter moest aftreden, werd her kozen. Met den wensch, dat het feest weer een prettig ver loop mag hebben, werd de vergadering gesloten. Alhier doet zich een geval van roodvonk voor. OUDKAESPEL. Onder de meest gunstige weersomstandigheden vond gisteren ons jaarlijksch schoolreisje plaats. Beeds des morgens kwart voor zeven (n.t.) had zich de jeugd cn 't volledig personeel verzameld op het schoolplein. Bovendien gingen nog een tweetal ouders van kinderen als geleider mede. Met de groote bus van Kok en Tuinman ging het onder 't zingen van vroolijke schoolfeestversjes, naar Alkmaar cn ver volgens per trein naar Bussem, vanwaar gewan deld werd naar Naarden. En na hier het een en ander bezichtigd te hebben was het doel om zoo spoedig mogelijk naar Valkeveen te trekken, alwaar de warme en uitstekende pannekoeken van den heer Peters de jeugd reeds met ongeduld wachtte. Het strand van Oud-Naarden a. Zee en de speeltuin van den heer Peters gaven de jeugd een onvergetelijke en niet genoeg te waardeeren middag. Het was al leen jammer, dat 't klokje van gehoorzaamheid de jeugd weer naar Oudkarspel riep, alwaar de bus de feestgenooten, na een driewerf hoera voor het schoolplein weer neerzette en allen voldaan huis waarts keerden. De Kerkeraad der Ned. Herv. Gemeente heeft in zijn laatst gehouden vergadering besloten, de V.V.V. toestemming te geven tot het houden van een Floralia- tentoonstelling in het Kerkgebouw in September a.s. Voor den heer Jac. Baken Azn. zal een woonhuis met hokken voor een kippenfokkerij gebouwd wor den op het terrein van den heer T. Rampen. MARKTOVERZICHT. De handel in vette koeien was Donderdag jl. zeer matig; prijzen van 4550 ct. Met de kalf- en geldekoeien was het zoo'n gan getje met den handel. De prijzen van de stieren wa ren niet laag, maar de handel was stug. In de pin ken was het stil, dit zal nu ook wel beter worden, nu het niet zoo droog meer is. Paarden waren er veel aangevoerd en er was veel handel in. De nuchtere kalveren stonden er weer goed voor, handel vlug, met hooge prijzen. Oude,slachtschapen golden van 2S38 gld., een enkeling 43 gld. Handel best. De handel in vette schapen ging wel, er is nog f38.50 besteed per stuk per koppel, op naam van den heer K. Zander alhier. Er was weinig of geen vraag naar magere scha pen, daar is in de laatste weken weinig trek in. In lammeren voor den dood was wel handel, maar voor de weide niet. Bokken en geiten weinig aangevoerd, er moesten er veel meer op de markt komen, zeide een Iloornsch koopman, dan ging dat hier veel beter, ze kunnen ze daar hebben, dus: meer aanvoer. - De biggen en schrammen wilden er weer best uit; duur, vlug. De vette varkens werden ook weer best verkocht; vluggen handel, hooger prijzen. Zouters waren er niet aangevoerd. Op de kippenmarkt was het weer wat levendiger; prijzen goed; handel beter. De handel in boter was aan den stuggen kant. De 22e gewone algemeene vergadering van aandeel houders dor N.V. Spoor-(Tram-)vveg Wierineen—Scha gen, had Vrijdagmiddag plaats in Hotel „Vredelust" alhier, onder voorzitterschap van den heer H. K. Koster. Het jaarverslag werd uitgebracht en rekening en verantwoording gedaan door den Secretaris—Boek houder, den heer C. I-Iaringhuizen. In het jaarverslag werd een woord van waardeering p-ewijd aan de na gedachtenis van den overleden voorzitter, den heer P»utger Kaan. Betreffende het zakelijke werd medege deeld, dat het jaar 192S al bijzonder gunstig was voor de vennootschap. Van grooten invloed waS daarop de uitvoering der Zuiderzeewerken, vooral het belang rijke arbeiders- cn steenkolenvervoer. Zonder dit ver voer, zouden zeer waarschijnlijk de ontvangsten do uitgaven niet hehben kunnen dekken. De op de tram aansluitende autobusdienst Van EwijcksluisDen Oever, voorziet in eene behoefte en geeft voor Scha gen een goede verbinding op den Oever. De totaal-opbrengst van het vervoer was als volgt: Reizigersvervoer f22.120,99, goederenvervoer f48.413,42, diversen f7S9.46, makende een totaal van f 71.323,87. Hier komt nog bij de som van f6S4.95, ontvangen voor postvervoer. Deze totaal-opbrengst is belangrijk hooger dan in eonig vorig-boekjaar. De winst- en-verliesrekening geeft een winstsaldo aan van f36.592.03. Als gevolg van dit belangrijke winstsaldo wordt voorgesteld 4 dividend uit te l;ee- ren of f5.per aandeel. Hiervoor is bcnoodigd f6520. Vorder wordt voorgesteld, in verband met de sub- sidieering van den autobusdienst, wederom een be drag beschikbaar te houden en wel f 1105.17. Aan uitkeering op de rentelooze voorschotten als volgt: aan het Rijk f9352.64; aan de Provincie Noord- holland f4836.33; aan de overige houders van rente looze aandeelen f 4846.20. Verder in her. Reservefonds te storten f9931.69. De commissie belast met het nazien der rekening bestaande uit de heeren G. J. Lovinlc, Jb. Waiboar Hz. en Jb. Speets, bracht bij monde van den heer Lovink een alleszins gunstig rapport uit, zoodat de rekening werd goedgekeurd met dank aan den Boekhouder. Het voorstel tot dividend-uitkeering, tot uitkee ring van restitutie op de rentelooze voorschotten, en reserveering, als hiervoren omschreven, werd aar nomen. Tot bestuurslid werd herkozen de heer C. Wijde- nes Spaans. Als commissie tot nazien der rekening over het loopende jaar 1929 werden wederom benoemd de heeren Lovink, Waiboer en Speets, met als plaats vervangers de heeren P. J. Blaauboer, P. J. Vis- scher en K. Breebaart Dz. Medegedeeld werd dat zitdagen zullen worden ge houden voor uitbetaling van dividend en uitkee ring op de rentelooze aandeelen, en wel te Schagen op 18 Juli en te Wieringerwaard op 20 Juli. Dagelijks geopend, ook Zondags. Overal te ontbieden. ZONDAG 7 JULI 1929. NED. HERV. GEMEENTE te; Barsingerhorn, voorm. 10% uur, Ds. Van Loon. Dirkshcrn, geen Samenkomst. Heerhugowaard, voorm. 9% uur (o.t.) Ds. Jellema. Veenhuizen, zie Heerhugowaard. t Uit Bandoeng, 5 Juli: Ten gevolge van het heerschen van een voor deze gewesten buitengewoon lage temperatuur zijn vele, in het Pengalengansche gelegen ondernemingen door de vorst geteisterd. Er werden temperaturen geregistreerd van vijf en meer graden beneden het vriespunt. Op de kina-onderneming Lodaja is zeer belangrijke schade geleden. Het heeft daar zeer hard gevroren, harder dan in de laatste vijftien jaar is waargenomen op deze onderneming. Ook op de' on derneming Sedep heeft het gewas belangrijke schade geleden. Op de andere ondernemingen is het min der ernstig gesteld. De verwachting is, dat wanneer de Oostenwind niet draait, in den komenden nacht een nog heviger vorst zal intreden. Het bestuur van den polder de Egmondermeer had voorgesteld tot wijziging van de hcmalingsmethode van dezen polder, namelijk door gedeeltelijke electri- ficatie volgens het z.g. plan Erikson over te gaan. Te gen dat plan hadden de heer J. Zuurbier en anderen bezwaar bij Ged. Staten van Noord-Holland ingediend op grond van het feit, dat de capaciteit volgens dat plan onvoldoende is, een bewering, die door mr. dr. H. A. van Reenen namens het polderbestuur werd bestreden. Gedep. Staten hebben thans het plan van het polder bestuur goedgekeurd. Prof. Nolet, voorzitter van het bisschoppelijk comité van O. L. Vr. ter Nood, zal aan den R.-K. bisschop van Haarlem het plan voor een nieuwe kerk (kapel- kerk te Heiloo) voorleggen. Het ontwerp is gereed en wordt aangeboden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de bedevaartplaats Onze Lieve Vrouwe ter Nood. DRIE JAAR. De rechtbank te Amsterdam veroordeelde Salomon Liebermann tot drie jaar gevangenisstraf; de eisch was 3J/2 jaar met aftrek van het voorarrest. De rechtbank overwoog o.m. in het voordeel van Liebermann, dat verschillende advocaten zijn hande lingen met hun gezag hebben gedekt. Door den bliksem. Te Vriezenveen is Donderdag tijdens een niet he vig onweer de 49-jarige veenarbeider Joh. Kiwits, die schuiling zocht achter een turfhoop, door den blik sem getroffen en gedood. De overledene was vader van elf kinderen. Door een auto gedood. De landbouwer Harmsen, wonende in de buurt van Oxe onder Colmsgate, werd, toen hij uit een zijweg kwam, gegrepen door een auto bestuurd door den heer van Hasselt uit Den Haag. De landbouwer werd ongeveer 100 meter medegesleurd met het gevolg, dat hij bijna op slag dood was. De onbewaakte overweg. Vrijdagochtend is de vrachtauto van den graanhan delaar C. Beems, van Meerkerk, bij den onbewaakten overweg bij post 61 te Arkel, onder een sneltrein ge raakt, door onbedachtzaamheid van den chauffeur. De auto werd onderstboven geslingerd en de chauf feur aan het hoofd verwond. De heer Beems, die even eens in den auto zat, bleef ongedeerd. Het houtwerk van den auto is voor een groot deel vernield. TIEN GEKWETSTEN. Reuter seint d.d. Vrijdag uit Karachi, dat van het s.s. „Ridderkerk", dat 2 Juli uit deze plaats op de thuisreis naar Rotterdam vertrokken is,'uit het mid den van de Arabische Zee draadloos bericht is bin nengekomen, dat aan boord een ongeluk is gebeurd. Op draadlooze aanwijzing van dokters te Karachi keert het schip naar de haven terug om een lid der bemanning, dat ernstig gekwetst is, aan wal te bren gen. Nog negen leden der bemanning zijn minder ernstig gewond. FLOIÏIS VOS VOELT ZICH AAN BE V.D. VERWANT. Donderdagavond is aan den heer Floris Vos door enkele getrouwen een serenade gebracht, waarna het nieuwbenoemde Kamerlid een uiteenzetting gegeven heeft van de beginselen, welke hij in de Kamer zal voorstaan. Naar wordt bericht, zal de heer Vos in de Kamer aansluiting zoeken bij de Vrijz.-Dem., aan weike par tij hij zich het nauwst verwant voelt. VERTROUWEN VAN DEN KOLONIALEN RAAD. Reutter seint d.d. gisteren uit Willemstad: De gouverneur van Curacao deelden den Kolonialen Raad mede, dat hij de Nederlandsche regeering op de hoogte had gebracht van zijn bereidheid om af te treden als men van oordeel mocht zijn dat hem in eenigerlei opzicht blaam kon treffen in verband met den aanslag op Willemstad. De Koloniale Raad nam een motie aan, waarin vertrouwen in den gouverneur wordt uitgesproken en zond een telegram aan den minister van koloniën, waarin een onderzoek gevraagd wordt naar de ver antwoordelijkheid en het gedrag der politie en auto riteiten op Curacao en waarin eveneens verzocht wordt om de noodige stappen te doen teneinde in do toekomst een volledige bescherming van de Neder landsche gebieden in West-Indië te verkrijgen. DE DIEF IN DE KEUKEN. Een dame, wonende op de Weterinschans te Am sterdam, had Woensdagavond laat kiespijn. Zij was boven en ging naar beneden om een watje te halen. Toen zij in de keuken kwam, stond zij opeens voor een onvcrwachten bezoeker, een man van maar dit is pas later gebleken 26 jaar, die door een raam naar binnen was geklauterd. De dame schrok en haar eerste beweging was uit het raam te kijken om te zien of er politie in de buurt was. Het toeval wilde, dat een surveilleerende agent juist op dat oogenblik het raam passeerde. De dame riep hem cn een oogenblik later was de inbreker ge pakt. Hij was in het bezit van vijftien sleutels, een knipmes, een vijltje en droeg zwarte handschoenen. De man was recidivist. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is tusschen Didam en Zevenaar een toerauto uit Emmerik in volle vaart door de gesloten spoorwegboomen gere den en in botsing gekomen met een juist passeeren- den goederentrein. De auto werd tientallen meters meegesleurd en totaal vernield. De inzittenden kwa men er met betrekkelijk lichte verwondingen af. De trein had door dit ongeval belangrike vertraging. Wat verloren ging aan de kleine partijtjes. Aan dertien kleine partijen gingen bij deze verkiezin gen in totaal verloren 124.986 stemmen, d.z. drie Ka merzetels, plus 23.577 overschot. Meer dan een millloen stemmen voor de Katholieken. Da door de op de hoofdbureaux van de 18 kieskrin gen verzamelde stemraencijfers komen vrijwel overeen met onze voorloopig gegeven cijfers. Slechts blijkt, dat de R.K. Staatspartij in den kies kring-Maastricht nog 1184 stemmen meer heeft verkre gen, zoodat haar totaal-aantal stemmen de millioen oversohreden heeft en 1.001.574 bedraagt. Nog een verbetering. De Vrijheidsbond heeft in den kieskring Nijmegen 4990 stmmen minder gekregen dan bij de publicatie der voorloopige cijfers was vermeld. Het totaal aantal stemmen op deze partij uitgebracht bedraagt 249.102. Op de verdeeling en de toewijzing der zetels (op de basis der officieele cijfers zal de kiesdeeler 33.794 zijn) hebben deze verschillen geen invloed gehad. EEN KLEINE VERHOOGING. De gemeenteraad van Amsterdam vereenigde zich met de voorstellen van B. en W. inzake salarissen en loonen. Dit voorstel was: 1 minder aftrek voor pensioen. 't Spreekt "anzelf, dat verschillende voorstellen wa ren gedaan, die meer wilden geven. Die voorstellen werden alle verworpen, n.1.: 1. Voorstel-Wijnkoop c.s., invoering premievrij pensi oen, verworpen met 34 tegen 4 stemmen. 2. Voorstel-Seegers c.s. om de pensioenpremie met 3% pet. te verminderen: verworpen met 34 tegen 4 stemmen 3. Voorstel-Wijnkoop c.s.: invoering 45-urige werk week en zesurigen arbeidsdag voor het rijdend tram personeel. Verworpen met 34 tegen 4 stemmen. 4. Voorstel-Seegers c.s. (vacantietoeslag van f 30 en f 15 voor jeugdige werklieden en grens tot f 3000); ver worpen met dezelfde stemmenverhouding. 5. De voorstellen-Wijnkoop c.s. herstel toestand ar beidsvoorwaarden van 1920, ondergaan eveneens met 35 tegen 4 stemmen, hetzelfde lot De conclusie op het prae-advies van B. en W. Inzake een onderzoek naar de invoering van den zeven-urigen arbeidsdag in de gemeentebedrijven wordt aangenomen z.h.s. De moties-Romme (onderzoek gezinsloon) en KI. de Vries (behandeling periodieke verhoogingen) nemen B. en W. over. De motie-Wijnkoop, - beoogende de loon- klassen te herzien in het Georganiseerd Overleg met het doel: loonsverhooging, nemen B. en W. niet over. Zij komt in stemming en wordt aangenomen met 22 tegen 18 stemmen. WEER TWEE BRANDEN? Felle brand aan het Haagsche Veer en het Slagveld. Het schijnt, dat de beruchte, geslepen en geraffi neerde brandstichter, naar wien de Rotterdamsctoe po litie al weken ijverig speurt, nog steeds zijn vernielend werk voortzet. Vrijdag is het vuur in een half uur tijd opgelaaid in twee, vlak bij elkaar liggende panden n.1. aan het Haag sche Veer. Hoe moeilijk het is geweest dezen brand te blusschen blijkt o.a. hieruit, dat pas om half tien met de nablus- sching kon worden begonnen, die onder leiding van de heeren Pellenkoft en Way met drie stralen geschiedde tot half twaalf gisteravond. Toen heeft de brandwacht de zaak overgenomen. Als dit het werk was van den brandstichter en er is zeker reden dit aan te nemen, heeft hij voor het eerst succes van zijn luguber bedrijf, want de vorige branden konden alle spoedig gebluscht worden. Aan het Slagveld'heeft de brandstichter reeds vóór den brand aan het Haagsche veer zijn sohandelijk werlc verricht. Daar ontstond te even over vijf op ge heimzinnige wijze brand op de le verdieping in een kantoor van de Algemeene Internationale Producteij- maatscbappij, procuratiehouder M. A. C. Kooyman. Ge lijkvloers is de N.V. Nationaal Kasregister v.h. Corn H. v. Erk, gevestigd. Hier greep het vuur eveneens snel om zich heen, doch kon door krachtig ingTijpen van de brandweer, beperkt blijven tot het kantoor. Ónder leiding van hoofdman Mirrer hebben de gasten van de spuiten 17 en 29 elk met een straal op de water leiding het vuur gebluscht. Het kantoor brendde vrij wel uit. De kasregisterzaak kreeg veel waterschade. Vermoedelijk naar aanleiding van deze twee verdachte branden is later op den avond de brandweer vele malen gealarmeerd en uitgerukt, op loos alarm. Het is ech ter zeer verklaarbaar dat men angstig wordt in Rot terdam. IS ACTIEF DEELNEMEN JUIST EN OIRBAAR? De heer D. Ten Cate Brouwer, liberaal raadslid der gemeente Alphen aan den Rijn, heeft de volgende vra gen aan den burgemeester, het Tweede Kamerlid dr. H. J. Lovink gesteld: le. Heeft de burgemeester kennis genomen van het in De Rijnbode van 3 Juli voorkomend verslag van de vergadering der Chr.-Hist. Kiesver. te Alphen a. d. Rijn, volgens hetwelk burgemeester Lovink de aanwezigen heeft aangespoord om bij de komende verkiezing van le den van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, hun stem uit te brengen op de Chr. Hist lijst? 2e. Is het verslag van deze vergadering, welke nader aangeduid wordt als een wapenschouw der Chr.-Histo- rischen, juist? En zoo ja, is de burgemeester dan van oordeel, dat het tot bestending van de goede verhoudin gen onder de ingezetenen onzer gemeente bevorderlijk is, wanneer de burgemeester van zijn gezag gebruik maakt om de burgerij te bewegen haar stem* uit te brengen op de lijst van een bepaalde politieke richting? 3e. Is de burgemeester niet van meening, dat een der gelijk optreden noodwendig schaden moet het vertrou wen dat de geheele burgerij in hem, die volgens de al gemeen vatbare opvatting behoort te staan boven alle partijen, moet kunnen stellen? 4e. Wanneer de burgemeester van meening mocht zijn, dat zijn optreden in bovengenoemde vergadering volko men in overeenstemming is met de rechten en plichten van een, burgemeester, zal dan de burgemeester bij de e.k. verkiezing van leden voor den raad der gemeente Alphen a. d. Rijn zulks doorvoeren door op dezelfde wij ze zijne medewerking te verleenen om te bevorderen, dat in den raad dezer gemeente zooveel mogelijk Chr. Hiat afgevaardigden zullen zitting nemen? ZOOWEL IN AFABIë ALS SOEDAN EN ABESSINIë. Volgens een correspondent in de „Excelsior" uit Jeruzalem heeft de Volkenbondsdeskundige dr. Mei- zan dezer dagen zijn rapport over de slavernij en den negerhandel naar den Volkenbond verzonden. Vol gens dit rapport zou in Arabië, in Soedan en in Abes- synië de slavernij weer opleven. Men verkoopt jaar lijks meer dan 2000 negerslaven. In Hedjaz bestaat een belasting van 300 franc op den verkoop van el- ken slaaf. In de haven van Djeddah bevindt de sla venmarkt zich in de onmiddellijke nabijheid van de consulaten der Europeesche mogendheden. Koning Ibn Saoed zou zelf eenige honderden slaven bezit ten, die op zijn landerijen" werken. In het gebied van Yemen zou de slavernij reeds zoodanig verbreid zijn, dat het aantal slaven er reeds grooter zou zijn dan het aantal vrije mannen. Elke Mohammedaan zou minstens één slaaf bezitten. EEN VONNIS INGETROKKEN. Leipzig, 5 Juli: Bij de nieuwe behandeling van de zaak van een zekeren Baum, die in 1926 tot 8 jaar tuchthuis en 5 jaar eerverlies was veroordeeld, en. op grond van dit vonnis nu drie jaren in het tucht huis heeft doorgebracht, heeft de rechtbank het von nis bij gebrek aan bewijs ingetrokken. De familie van Baum was voortdurend in actie geweest om een re visie van het vonnis te bewerken. Intusschen heeft de rechtbank ook niet de over tuiging van de onschuld van den veroordeelde ge kregen, zoodat hem geen schadevergoeding wordt toegekend voor den tijd, in het tuchthuis doorge bracht. Een dubbel spel van opsnijden, dat door den laat- sten speler werd gewonnen, heeft zich afgespeeld in een trein, rijdende tusschen Parijs en een plaatsje, dat druk door hengelaars bezocht wordt. Vier hengelaars lagen rustig in een coupé te slapen, toen een conducteur binnenkwam, die hen wakker maakte voor het controleeren der kaartjes. Woedend, dat zij in hun rust waren gestoord, dreigden zij den conducteur uit den trein te gooien, als hij den coupé niet onmiddellijk verliet. De conducteur liet zich niet van de wijs brengen en eisch te vertoon van de biljetten. Toen pakten drie der mannen hem beet, terwijl de xierde de deur opende, blijkbaar met de bedoeling den beambte er uit te gooien. Deze greep snel naar zijn zak en haalde er iets blin kends uit, dat zijn aanvallers voor een revolver hielden. Zij schrokken terug en sloten de deur. De conducteur trok aan de noodrem en aan het volgende station wer den de vier heeren aan de politie uitgeleverd. De z.g. revolver was... niet anders geweest dan een blinkende tabaksdoos. WINKEL, 5 Juli Kruisbessen f 46. aardbeziën f 3244, tomaten f 20, slaboonen f 3233, peulen f 1415, per 100 pond, bloem kool f 613, kropsla f 23, komkommers f 910, worte len f 35 per 100 stuks. GEMEENTE SCHAGEN. Getrouwd: Jacob Waterdrinker en Jannetje Scher mer. Jacob Johan Groot en Jacoba Kaaij. POLITIE. Verloren; een tasch. Inlichtingen ter Gemeente-Secretarie. Voor de met spoedige indiensttreding gevraagd: Een Alleen zij in het bezit van een rijvaardigheidsbewijs en met versnellingswagens kunnende omgaan, ge lieven te solliciteeren. Borgstelling a f 300.vereischt. Sollicitaties te richten aan het kantoor der Coöp. Broodbakkerij en Verbruiksvereeniging Gevraagd: Een bij G. PLEVIER, Schagerbrug.

Schager Courant | 1929 | | pagina 15