Schager Courant TUTTIFRUTTI. Radioprogramma Raad Zijpe. DE LAGENDIJKER GROENTENVEIUNGEEN. Tweede Blad. Woensdag 10 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8490 Na den gunstigen winter met de bewaarkool, en het daaraan voorafgaande goed jaar 1927192S, is nu weer voor de Langendijker tuinbouwers de kentering geko men. Gelukkig dat men hier gedurende het beoefenen van den tuinbouw gewoon is geraakt aan die sohom- melingen, die ups and downs; men is er als het ware op voorbereid omdat men gedurende de ruim 40 jaar, dat de tuinbouwteelt hier bestaat, heeft ondervonden, dat voor- en tegenspoed elkander afwisselen. Voor velen gullen de gunstige uitkomsten der 2 laatste jaren nu van pas komen, daar de finantieele opbrengst van de Vroege aardappelteelt zeer en zeer bedroevend is. Som migen, de meer kapitaalkrachtigen, die meer toekomst zagen in de glascultuur, zijn gedeeltelijk tot deze teelt overgegaan en de uitkomsten zijln voor hen schitterend geweest. Op 't oogenblik domineeren de vroege aardappels op onze veilingen. Vooral aan die van de Langendijker Groentencentrale is de aanvoer groot. De prijzen zijn echter zeer laag. Vooreerst schijnen er nog altijd goede oude aardappels te zijn, en tweedens is de vraag naar de nieuwe nog zeer traag. De aanvoer van aardappels Uit het buitenland op de Duitsche markten is oorzaak, dat de vraag naar de Hollandsche zeer miniem is. Bo vendien, wordt in België veel goedkooper geproduceerd, zoodat dit land een zware concurrent voor de Holland- sóhe aardappels wordt. Is reeds meermalen de toltarievenkwestie een nacht merrie voor de Langendijker tuinbouwers geweest, op 't oogenblik dreigt deze van den kant van Duitschland de gemoedsrust onzer tuinders weer te verstoren. De aardappels zullen binnen een paar weken nog weer zwaarder worden belast, en wie de mentaliteit der Duitsche agrariërs kent, vraagt zich met vreeze en be ven af, welk Hollandsch land- of tuinbouwproduct dan weer aan de beurt zal komen. Het moge dan waar zijn, dat er, als onze Oostelijke naburen de Langendijker pro ducten noodig hebben, toch nog wel best$ prijzen kun nen worden gemaakt, ongetwijfeld moet de Duitsche tarievenpolitek per saldo nadeelig op onze tuinbouwre- zultaten inwerken. Aan de veiling van de Langendijker Groentencentrale werden rond 230 spoorwagons van 10000 Kg. vroege aardappels aangevoerd. Liep de prijs in den aanvang nog van f 4.606.80 per 100 Kg., voor de groote, vol gende dagen liep deze nog terug: Woensdag zelfs van f 3.105.30. Deze prijs werd op het eind der week iets beter, doch kon niet hooger stijgen dan f 3.206.20, op Zaterdag. Drielingen brachten Maandag f 1.803.80 op, zakten in den loop der week nog flink in, en ein digden met een noteering van f 1.403. Voor kleine kon nauwelijks f 1 bedongen worden. Te Noordscharwoude waren de prijzen nog lager, zoo dat helaas moet worden vastgesteld, mede als gevolg van een te gering beschot, dat de opbrengst beneden de productiekosten blijft. Ook uit andere tuinbouwcentra komen trouwens dezelfde ongunstige berichten. De aanvoer van bloemkool had* nog weinig te betee- kenen, zoowel aan de veiling van den Noordermarkt- bond als aan die van de L.G.C. De prijzen waren lager dan de vorige week. Nu werd aanvankelijk f 22 betaald welke prijs echter daalde tot f 1520 op het eind der week. De prijzen der wortelen vielen eveneens tegen. Be gonnen met een noteering van f 7.90—9, liep deze al spoedig terug, in die mate, dat Zaterdag niet meer dan f 5.406.60 kon worden gemaakt. De aanvoer bedroeg 77000 bos. De prijs was van dien aard, dat hij voor een loonende uitkomst veel te laag is. Beter gaat het met de. tomaten, ook al moet. hierbij Van een prijsvermindering worden gesproken. De prijs kon echter tegen een stootje en de opbrengst is nog zeer bevredigend. Voor A.kwaliteit werd in het begin met f 48.90 betaald; deze prijs liep achteruit tot f 43.80, op het eind der week. Evenzoo ging het met de B-soort. EEN HERTOGELIJKE MACHINIST. Toen de Duitsche minister van bultenlandsche zaken, Stresemann, in San Sebastiaan den trein binnen stapte, om naar Madrid te reizen teneinde daar de vergadering van den Volkenbonösraad bij te wonen, meldde zich bij hem een In een overall van den meehanlker gekleede man. Deze beweer de de hertog van Zaragossa te zijn en de opdracht te hebben gekregen, in hoogst eigen persoon als machinist op de locomotief den afgevaardigde van Duitschland in den Velkenbond naar Madrid te rijden, om er zeker van te zijn, dat deze hooge buitenlandsohe autoriteit goed en wel zou over komen. Stresemann meende met een grapje te doen te hebben en schonk niet te veel aandacht aan den blauw-gekielden man. Toen de trein reeds onderweg was en de Duit sche minister door het raampje van zijn salon rijtuig het schoone Spaansche landschap genoot, werd hem een visitekaartje gebracht, waarop we derom de naam van den Hertog van Zaragossa gedrukt bleek te zijn, aangevuld door verschil lende titels, die deze heer gerechtigd was te voe ren. Nu ging men toch werkelijk eens op onder- zoek uit en tot verwondering van alle mede-rei zigers bleek inderdaad, dat daar voor op de loco motief werkelijk een hertog en grande van Spanje stond, die de hefboomen van de machtige ma chine bediende. Bij aankomst van den trein In Madrid kon Streseman den vorstelijken machinist van zijn trein de hand drukken. Deze handdruk bracht hem in tamelijk innige beroering met het vet en de smeer, die de kenteekenen van dezen zwaren arbeid der moderne techniek zijn. Deze geschiedenis van den „hoogen" meehanl ker is in Spanje echter niet alledaagsch. En zelfs in de gansche wereld niet!... Groote titels zijn niet altijd verbonden met het bezit van aardsche schatten. Ook de hertog van Voor Donderdag 11 Juli 1929. 7.40 HAMBURG (392) Concert. 10.— HILVERSUM (1071) Politieberichten. 10.35 LANGENBERG (462) Gramofooplaten. 11.— HUIZEN (336) N.C.R.V. Korte Ziekendienst. 11.20 DAVENTRY (1562) Gramofoonplaten (Eerste Symphonie van Beethoven). 12.— HILVERSUM (1071) Politieberichten. 12.15 HILVERSUM (1071) Lunchmuziek. 12.20 DAVENTRY (1562) Concert. 12.30 HUIZEN (336) N.C.R.V. Middagconcert. 12.40 LANGENBERG (462) Gramofoonplaten. 12.50 PARIJS (R.1744) Symphonieconcert 12.50 FRANKFURT (421) Gramofoonmuziek. 1.20 DAVENTRY (1563) Orgelconcert 1.25 LANGENBERG (462) Concert. I.50 HAMBURG (392) Concert. 2.— HILVERSUM (1071) Lezing S. Snuyff: „Zang en dan3 bij onze gevederde medeburgers". 2.30 HILVERSUM (1071) Filmmuziek uit het City theater te Den Haag. 3.20 DAVENTRY (1562) Vesper uit de Westminster Abdy. 3.50 KALUNDBORG (1153) Namiddagconcert. 4.— HILVERSUM (1071) Ziekenuurtje door Mevr. A. van Dijk. 4.05 PARIJS (R.1744) Concert. 4.20 DAVENTRY (1563) Concert. 5.— HILVERSUM (1071) Sportpraalje door H. Hol lander. 5.— HUIZEN (336) Concert. 5.20 BERLIJN (475) Concert. 5.20 MILAAN (504) Dansmuziek. 5.20 BRUSSEL (512) Concert. 5.55 LANGENBERG. (462) Vesperconcert. 6.— HILVERSUM (1071) Vooravondconcert 6.30 HUIZEN (1852) Muziekpraatje door G. van Ra- venzwaaij. 6.50 MOTALA (1351) Gramofoonplaten. 6.50 BRUSSEL (512) Gramofoonplaten. 6.55 PARIJS (R.1744) Gramofoonplaten. 7.— HUIZEN (1852) Orgelconcert. 7.15 HILVERSUM (1071) Lezing door A. Plesman, directeur K.L.M. 7.45 HILVERSUM (1071) Politieberichten. 8.— HILVERSUM (1071) Vereenigingsuurtje. 8.— HUIZEN (1852) Uitzendavond uit de Groote Kerk te Den Haag. Tot slot berichten Van Dias. Later concert 8.05 DAVENTRY (1562) Concert Radio militair orkest 8.20 LANGENBERG (462) Opera Fidelio, van Beet hoven. 8.35 BRUSSEL (512) Concert. 9.— HILVERSUM (1071) Oud-Hollandsche liederen. 9.15 HILVERSUM (1071) Radio-Tooneel: „Hij is mijn Admiraal". 9.40 HILVERSUM (1071) Voortzetting Oud-Holl. lie deren. 9.55 HILVERSUM (1071) Voortzetting Radio-tooneel „Mijn geluksster". 10.35 HILVERSUM (1071) Berichten Vaz Dias. 10.40 PRAAG (343) Dansmuziek. 10.45 DAVENTRY (1562) Dansmuziek. 10.45 HILVERSUM (1071) Voortzetting Oud-Holland sche liederen. 10.50 BERLIN (475) Dansmuziek. II.— HILVERSUM (1071) Gramafoonplaten. Vergadering van den Raad, op Dinsdag 9 Juli 1929, des morgens 10 uur. Voorzitter de heer J. de Moor, burgemeester, secreta ris de heer J. A. de Boer. Een wethoudferlooze vergadering. Afwezig zijn de heeren Raat, Hoedjes, Hooij en Jlm- mlnk. De Voorzitter opent de vergadering en deelt mede, dat de heer Jimmink bericht van verhindering zond, van den heer Hooij was geen bericht ingekomen, terwijl de wethouders schitteren door afwezigheid. De notulen van 1 Mei en 28 Mei worden goedgekeurd. Ingekomen stukken. Ged. Staten zonden bericht, dat de begrooting der gemeente, dienstjaar 1929, was goedgekeurd, evenals de suppletoire begrootingen voor dien dienst, waartoe lu Zaragossa was onbemiddeld. Op een zeer sóhoo- nen dag echter trouwde hij een dame uit het Noord-Spaansche industrie-gebied, die een des te grooter vermogen bezat. Daarbij was zij zich de waarde van haar geld volkomen bewust. Zoo sterk zelfs, dat zij tenslotte meende, op grond van den „bezits"-titel heelemaal alléén in het huis te kunnen regeeren, en haar man benevens zijn hertogsmantel tamelijk vanuit de hoogte behan delde. Ondanks de vele voordeelen, die het geld van de vrouw voor hem had, zei de hertog op ze keren dag toch bij zich zelf, dat alles zijn gren zen had, en dies keerde hij opnieuw tot het vrij- gezellenleven terug. Maar dit hield tegelijkertijd in, dat hij voortaan van alle luxe verschoond zou blijven, ja, zelfs iets zou moeten uitvoeren om aan de kost te komen. Met zijn kennis voor tech niek wist hij het klaar te spelen, dat hij als ma chinist op de locomotief geplaatst werd, waarna hij geruimen tijd regelmaitg dienst op de ma- chine verrichtte. Todat hij op zekeren dag werd bevorderd en nu als een soort chef optreedt bij de Nóordbaan. Zoo nu en dan bestijgt hij echter zelf nog wel eens de machine, om treinen, waarin de koning of andere bijzonder doorluchtige persoon lijkheden hebben plaats genomen, te rijden. Een hertog dus, waarvoor men respect kan hebben. o EEN INTERESSANTE WOESTIJN. De Kalahari- woestijn in Zuid-Afrika is een interessante woes tijn, die niet alleen uit zandheuvels en rotsen be staat, maar bovendien allerlei eigenaardigheden herbergt. Er loopen struisvogels rond, wier magen de mooiste diamanten bevatten en tevens leven er menschen, die al even bijzonder zijn. Een Engelsohe expeditie is dit wonderland on langs met een paar motortractors doorgetrokken. Ze legden tweeduizend kilometers af over een door de zon geschroeide, kale vlakte. Hier en daar deed ze echter interessante ont dekkingen. Zoo kwam ze in een dorp, waar de zwarte inboorlingen er blanke slaven op na hiel den. Het bleek, dat deze slaven de afstammelin- de vergaderingen van 4 December 1928, 29 Januari 1929 en 27 Februari 1929 door den raad was besloten. De Minister van Onderwijs verleende ontheffing, om voor de benoeming van een hoofd der school te Burger- brug en voor een onderwijzer aan de O.L.-schooI te Schagerbrug een keus te doen uit de lijst van wacht gelders. Ingekomen is een proces-verbaal van kasopname op 27 Juni bij den gemeente-ontvanger. In kas was en moest zijn f 1179.96%, terwijl het saldo op de postrekening bedroeg f 244.11 en bij de Coöperatieve Zuivelbank was belegd f 19064.32. De jaarverslagen van de provincie Noordholland, Ge zondheidscommissie te Schagen, de Vereeniging van Nederlandsche Gemeenten en van de Districts-Arbeids- bcurs te Den Helder zullen circuleeren. Door den heer C. Hooij was ontheffing van zijn aan slag in de hondenbelasting gevraagd. Wordt goedgevonden. Ingekomen zijn processen-verbaal enz. van de gehou den gemeenteraadsverkiezingen en brieven van den voorzitter van het Centraal Stembureau, inzake de aan neming en niet-aanneming van benoemingen tot raads lid. Van den Alg. Bond van politiepersoneel in Nederland was een verzoek om subsidie ingekomen. B. en W. staan nog steeds op het standpunt, dat dit een rijkszorg is èn stellen voor, afwijzend op het ver zoek te beschikken. Overeenkometig dit voorstel wordt door den raad besloten. Op haar verzoek wordt aan Mej. Reijers, onderwijzeres te 't Zand, eervol ontslag verleend wegens hare benoe ming te Hengelo. Benoemingen. Wegens bedanken door den heer J. Abbring, wordt overgegaan tot de benoeming van een lid der commissie tot wering ven schoolverzuim te Oudesluis. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. G. Geerligs te Oudesluis, 2. D. Jimmink Jbz. te Oudesluis. Benoemd wordt de heer Geerligs met 6 stemmen, 1 stem op den heer Jimmink. De aanbeveling voor een lid dier commissie te St.- Maartensbrug, vacature M. Kriek luidde: 1. C. van den Beidt te St.-Maartensbrug, 2. M. T. Roep te St.-Maar- tensbrug. Benoemd wordt met 6 stemmen de heer C. v. d. Beidt, 1 stem op den heer Roep. Volgt benoeming van een hoofd der O.L.-school te Burgerbrug. De voordracht luidt: 1. L. A. I. Smelik, onderwijzer te Julianadorp, 2. P. Parleviiet, onderwijzer te Assen delft, 3. R. Schreuder, onderwijzer te Schermerhorn. Nadat de openbare vergadering een poosje was ge schorst en weder heropend, werd de heer Smelik met algemeene stemmen benoemd. Ten behoeve van een kleinen aanbouw, was door den heer Jb. Koster Dz. te Schagerbrug een verzoek inge komen om ontheffing van de art. 19 en 23 der bouw verordening. De vloer van zijn woonhuis ligt 10 c.M. boven de kruin van den weg inplaats van 20 c.M., en de hoogte van het woonvertrek is 2.40 M. in plaats van 2.70 M. De raad kan ontheffing verleenen, en waar de gemeente-opzichter gunstig adviseerde, keurt de raad goed, dat de gevraagde ontheffing wordt verleend. Twee nood trappen. Van het Burgerlijk Armbstuur is een schrijven inge komen, houdende verzoek om toestemming te willen verleenen tot het maken van 2 noodtrappen aan het Tehuis voor Ouden van Dageh en Hulpbehoevenden. Door middel van den bouw van een serre denkt men de noodtrappen te doen maken. De kosten worden geraamd op f 1000, te dekken uit een buitengewone ontvangst ad f 1928, die het B.A. te beurt viel. Hoewel de aanbouw wel geen verfraaiing van het gebouw zal meebrengen, wordt opgemerkt, dat de aan bouw geschiedt aan de achterzijde van het gebouw. De heer Hoogland kan zich met het idee vereenigen en meent' dat de tihppen er vair het begin "a£'hadden moeten wezen. De heer Doorn vraagt of het de bedoeling is de ver schillende vakmenschen voor het uit te voeren werk uit te noodigén tot inschrijving. Spr. heeft wel eens ge merkt, dat dergelijke werken in eigen kring worden uitgevoerd, opzichter en zoon en hoewel spr. het diens zoon niet misgunt, acht spr. het toch beter een ieder in de gelegenheid te stellen. De Voorzitter zal dien wenk overbrengen. De Secretaris merkt op, dat werken boven f 500 door het Burg. Armbestuur aanbesteed moeten worden. Algemeen wordt goedgekeurd, dat de 2 noodtrappen worden gemaakt De toegangsweg naar de nieuwe school te Schagerbrug. B. en W. stellen voor tot aankoop van een gedeelte pl.m. 3000 M2.) van het perceel, kadastraal bekend ge- gen waren van een groep trekkende Boeren, die, in de Kalahariwoestijn van dorst versmachtend, bij de inboorlingen een toevlucht hadden gezocht Men hoorde, hoe een generatie terug de overle venden van de Boerenkaravaan uitgeteerd het dorp Molopolole kwamen binnengestrompeld. De zon had elke geestkracht uit hen verdreven. Ze bleven In het dorp en hun kinderen leven thans als de inboorlingen, bij wie- ze in dienst staan. Desondanks hebben ze zich niet met de zwartjes vermengd. De expeditie bood aan, hen weder naar de beschaafde wereld terug te brengen, doch de 'blanke slaven weigerden... Het is natuurlijk mo gelijk, dat ze het een en ander over die beschaaf de wereld gehoord hebben. In een ander dorp werden alleen vrouwen aan getroffen. Op de vraag ,waar de mannen waren, kreeg men ten antwoord, dat niemand het wist, De vrouwen toonden zich niet geneigd met man nen over mannen te spreken. Men kwam er na derhand achter, dat er in het dorp absoluut geen mannen woonden. Deze Afrikaansche amazonen bewezen overigens, zich zonder mannen best door het leven te kunnen slaan. Voor wie iets nadere weten wil over dit eigenaardige dorp: het ligt in de buurt van de Victoria-watervallea. De leukste ontmoeting was tenslotte die met een groep jagers, die dagenlang achter het spoor van de automobielen aangetrokken waren, daar ze in de stelligste overtuiging verkeerden, dat ze met de sporen van twee reusachtige slan gen te doen hadden o DE PRINS, DEE EEN OORVIJG KREEG. In den ouderdom van 83 jaren stierf voor eenige weken terug de Engelsohe dokter Henderson in zijn jongensjaren een echte vechtersbaas. Hij was de eenige Engelsche onderdaan, die den reeds lang overleden koning Eduard, vader van den huidi- g'en Engelschen koning George, een draai om zijn 'ooren gegeven heeft. Ja, een oorvijg, ea een die raak was, en zonder ook maar op de gering ste wijze daarvoor getraft te worden.' Dit gebeur de bij' de volgende gelegenheid: Toen de bovengenoemde koning Eduard VU nog prins van Wales was, reed hij op zekeren dag meente Zijpe, sectie D no. 1429, voor f 1 per M2. ten behoeve van het maken van een toegangsweg naar de nieuw te bouwen O.L.-school te Schagerbrug. De Voorzitter licht toe, dat het hier een perceel be treft van de familie Hulst en dat het terrein noodig Is voor het maken van den weg naar de nieuwe school B. en W. hadden aan de familie Hulst een aanbod gedaan van 80 cent per M2. Het terrein behoort aan een minderjarig kind in Indië en daarom werden 3 taxa teurs benoemd, die de waarde getaxeerd hebben op f 1. De justitieraad in Indië bericht nu dat de gemeente het terrein kan krijgen voor f 1 per M2. Door den architect is 't terrein opgemeten en deze kwam tot 'n grootte van pl.m. 2600 M2. Nader nmet nu nog opmeting gebeureu door den landmeter. De heer Van der Sluijs oordeelt, dat de gemeente het aanbod dient te aanvaarden, onder dankzegging aan de familie Hulst, voor de wijze waarop zij deze zaak bevordert. Spr. wijst er op, dat als men zaken moet doen met menschen die in Indië wonen, het langen tijd kan duren en spr. stelt deze medewerking dan ook op hoogen prijs. In het centrum der gemeente vindt spr. een prijs van f 1.niet hoog. De heer Dignum sluit zich bij de woorden van den heer Van der Sluijs aan. Het voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De geloofsbrieven in orde bevonden. Aan de orde wordt gesteld het onderzoek der ge loofsbrieven en de beslissing omtrent de toelating der leden van den Raad der vereenigde gemeente Zijpe. De heeren Dignum, Nannis en Hoogland worden met dit onderzoek belast en bij monde van den heer Hoog land wordt tot toelating geadviseerd, daar alles in orde werd bevonden. Met algemeene stemmen wordt tot toelating besloten. Tot een bedrag van f 6998.80% wordt een suppletoire begrooting dienst 1929, vastgesteld. Geen subsidie voor den autobusdienst SchagenC&lianlsoogDen Helder. Ingekomen is een adres van den heer J. van Scheijen te Callantsoog, houdende verzoek een subsidie van f 500 per jaar te verleenen ten behoeve van den door hem geëxploiteerden autobusdienst SchagenCallantsoog Den Helder en terug. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschikken en de Voorzitter meent, dat deze dienst niet van zoo'n groot belang voor deze gemeente is, om een jaarlijksche sub sidie van f 500 te geven. Als een autobusondernemer voor een te openen dienst zulke groote subsidies vraagt, is daarmee het bewijs geleverd, dat de dienst geen recht van bestaan heeft. Het lijkt spr. toe, dat er aan dezen dienst niet zoo'n groote behoefte bestaat als in het adres wordt weergegeven. De heer Van der Sluijs zegt, dat in het adres erop wordt gewezen, dat de dienst van Callantsoog op Scha gen, van den heer Deutekom is opgenomen in deze nieuwen dienst. Spr. merkt echter op, dat ook Deute kom van de gemeente geen subsidie ontving. Was dat wel het geval, dan zou ook over subsidie aan dezen dienst gesproken kunnen worden. In het adres wordt ook meegedeeld, dat sommige gedeelten der gemeente verstoken zijn van eenige communicatie. Spr. meent dit te mogen betwijfelen, want 't Zand, Keinsmerbrug en Schagerbrug hebben een geregelden dienst. Vroeger is er nogal gesproken over een subsidie voor verbinding met 't Zand, maar nu is er geen enkele plaats meer ge ïsoleerd. Spr. kan dus meegaan met het advies om geen subsidie te verleenen. De heer Dignum sluit zich bij dit betoog aan. Deze dienst heeft geen zin voor onze gemeente, het nut en het noodige van den dienst is spr. niet gebleken. Met algemeene stemmen wordt afwijzend op het ver zoek beschikt. In verband met de toename van leerlingen, 35, wordt voor de aanschaffing van een zestal schoolbanken en een schoolbord de benoodigde gelden toegestaan aan het R.K. schoolbestuur te 't Zand. Een nadere vaststelling heeft plaats van het in de vorige vergadering genomen besluit inzake overdracht van het G.E.B. aan de provincie. Het concept besluit, dat wordt gelezen, bevat de punten die reeds vorig maal naar voren zijn gebracht, maar wat de annuiteits- leening betreft, was toen wel gesproken over den tijd van 20 jaar, doch een bepaald besluit was niet genomen De heer Van der Sluijs meent dat het goed gezien is dat de annuiteitsleening voor niet langer dan 20 jaar wordt aangegaan. De Voorzitter zegt. dat het alleen nog twijfelachtig is of Ged. Staten het aangaan van een annuiteitslee ning zullen goedkeuren. Zij hebben dat ook niet gedaan voor de verwerkingsinrichting. De Voorzitter merkt op dat het in dit geval wel zal worden goedgevonden, het betreft nu geen geldleening. De heer Hoogland dacht dat vorig maal n iet besloten langs het strand van Broadstaires. Het was in den tijd van de groote vacantie. In het zand la gen de schoolkinderen uit heel de omgeving te zamen met hun ouders of onderwijzers, plasten in het zeewater, lagen zich te koesteren in da zonnestralen of bouwden groote vestingen In het zand. Groote hoopen zand met wallen en grach ten er om heen en de vlag in top. Daar kwam op een gegeven moment de prins van Wale3 aangedraafd op zijn vurig ros, en on verwachts, zonder dat de pins het natuurlijk ge wild had, lag er zoo'n vesting in elkaar getrapt. En het was maar niet zoo'n gewone vesting, o, neen! Het was die van den kleinen Henderson, die om zijn bouwerij bekend stond. Wegens zijn onverschrokkenheid overigens ook. En deze klei ne Henderson deed toen, woedend over wat was gebeurd, iets ongemeen pijnlijks: hij eischte ver gelding. De jonge prins was uit het zadel geste gen en bezag de schade. Hij greep ook in zijn tasch, om den jongen een „eerste klas" schade vergoeding te geven. Maar dat verheffende oogen blik wachtte de jonge Henderson niet eerst af. Hij „haalde uit", en bijna op hetzelfde moment was de klap gevallen. Het incident was dat kan men gerust gelooven buitengewoon pijn lijk. Allen, behalve Henderson, wisten, dat hier een echte prins, ja zelfs niet minder dan de troonopvolger in hoogst eigen persoon een fik- sche draai om zijn ooren gekregen had. En allen, behalve Henderson, stonden als aan den grond genageld en wachtten met kloppend hart af, wat nu gebeuren zou. Er waren er onder de omstan ders, die bereids aanvingen te staan trillen op hun beenen. Maar de prins en dat was goed gezien van hem had geen geluid gegeven. Hij sprong op zijn paard en draafde van de plek weg. En deze William Henderson is ondanks 88 jaar oud geworden. o EEN TALRIJKE NAKROOST. Wanneer men nu van een mooien ouderdom spreekt, dan is dit een mooie ouderdom: In goede gezondheid twee-en- negentig jaar oud worden en een talrijk nakroost bezitten. Het is het deel van René Schwaller, een

Schager Courant | 1929 | | pagina 5