Raad Harenkarspel. H.fi. Veehouders. Uit een Balkan-staat. Radioprogramma Dankbetuiging. sche Revolutie, De Geschiedenis der Menschheid, De vorming van een levens- en wereldbeschouwing, De Hamlet van Shakespeare, De Faust van Johan Wolf gang von Goethe, August Strindberg en zijn werken, Frederik van Eeden en in het bijzonder een van zijn werkene, getiteld: „De Blijde Wereld", uit. De Wijsbe geerte: Friedrich Nitsche, uit de Kerkgeschiedenis: Savonarola. Oorspronkelijk werden deze cursussen op Nieuwe Niedorp gegeven, maar de laatste paar jaren werden ze tevens op Oude Niedorp en te Winkel gehouden. Op onze vraag of de predikant daarvoor ook al eens cursussen had gegeven, antwoordde deze bevestigend. „Reeds lang geleden heb ik ontwikkelingscursussen georganiseerd, waar ieder op zijn of haar beurt iets ten beste gaf. Het gegeven werd dan door de toehoor ders becritiseerd. De groote moeilijkheid was echter, dat weinigen zélf iets ten beste wilden geven, maar toch hebben we wel eens aardige avonden gehad. Als een curiositeit vertel ik U nog, aldus dominé, dat ik me nog wel eens voor andere dingen interes seerde dan alleen voor kerkelijke zaken, ik heb n.1. het initiatief genomen in Nieuwe Niedorn om een zwemclub op te richten, dit vertel ik slechts om de menschen op de hoogte te brengen, dat ze niet moe ten denken, dat ik altijd in de boeken zat te neuzen. Ik heb met mijn zoon Eddy menig keertje de edele zwemkunst beoefend. „En", was onze vraag, „Wanneer denkt U van hier te vertrekken?" „Zoodra ons huis gereed is, gaan wij weg; het .geven van een bepaalden datum is natuurlijk niet met ze kerheid te zeggen, maar hoogstwaarschijnlijk wordt ons vertrek bepaald op eind Juli." We vroegen den scheidenden predikant verder nog of deze al eens voor de radio in Nederland gespro ken had, waarop wij ten antwoord kregen, dat dominé de le radiorede in Nederland heeft uitgespro ken, destijds in de Effectenbeurs te Amsterdam. Het uitspreken van die rede moest eerst nog worden aan gevraagd. De predikant heeft toen gesproken namens den Algemeenen Nederlandschen Geheel-Onthouders- Bond in de „Blauwe Week" in 1923. De rede getiteld: „De Stem uit de lucht", was vooral gericht tegen het drinken van Super-Stout, een biersoort, waar men in dien tijd veel reclame mee maakte. Dominé vertelde ons nog een anecdote naar aan leiding van het door hem gesprokene door den aether. Een paar dagen, nadat ik mijn rede had uit gesproken, aldus dominé, kreeg ik een brief uit een dorpje in de provincie Drente. De afzender bleek te zijn een kastelein-zaalhouder. Ik heripnerde mij, dat ik vroeger eens in hét zaaltje van dien persoon ge sproken had. Die kastelein nu schreef mij, dat hij zóó verbolgen was over de door hem afgeluisterde pro- paganda-rede. voor geheelonthouding, dat hij voor don dominé in den vervolge niet meer zijn zaal be schikbaar wilde stellen. Wij lachten eens hartelijk om een dergelijk klein geestig geschrijf van dien verontwaardigden Drent. In de gehouden radio-rede wórdt o.a. vermeld het volgende voorval uit vroeger tijd, dat de dominé zich kon herinneren: „Een jonge Noordhollandsche boer was uit nieuwsgierigheid eens komen luisteren op een propaganda-vergadering. Een paar dagen later zeide hij: „ik ga nooit meer naar zoo'n vergadering toe, want als je zoo'n spreker hoort, dan gaat toch de aardigheid van het drinken af!" Verder deelde Dominé ons nog mede, dat hij lan gen tijd medewerker is geweest aan het Vlaamsche Tijdschrift. „Ontwikkeling", waarin hij verschilén- de artikelen publiceerden van populair-wijsgeerigen- en van socialen aard. Ook heeft de predikant een groot deel van zijn werkzaamheid nog gegeven aan de Vereenigingen „De Dageraad" en „De Nieuwe Gedachte", waar hij door lezingen zijn pantheïstischen levensbeschou wing aan de hoorders heeft doen kennen en waar hij zich altijd heeft mogen verheugen in zéér groote belangstelling. Onder het genot van een geurig sigaartje, vertelde de dominé ons verder nog iets over zijn aanstaande nieuwe woning. Ik kom te wonen ip Hoog-Soeren, mijn woning komt te staan in de buurt van den bekenden Echo put aan een zijweg van den grooten straatweg Amers foortApeldoorn. Het huis, dat we daar laten bouwen, ■wordt een landhuis, opgetrokken van hout met een rieten dak. De kleuren van het hout worden, wat de vensters en kozijnen betreffen, brem-geel, terwijl het verdere gedeelte deels groen, deels donker bruin ge teerd wordt. Wij kregen een foto van het in aan bouw zijnde huis te zien en constateerden, dat het eenvoudig, smaakvol en artistiek zal worden en een ieder, die haar nadert, prettig zal aandoen. Wij hebben, aldus dominé. er een naam voor be dacht, n.1. „De Riethoeve". Mijn studeerkamer zal er m.i. aardig gaan uitzien, langs den wand worden kasten gemaakt voor mijn collectie boeltien, terwijl de schoorsteenen in de studeer- en woonkamer opgetrok ken worden van oude handvorm baksteenen. „En denkt U, wanneer U de nieuwe woning hebt betrokken, nog wel eens uit preeken te gaan?", was onze vraag. „O, ja zeker, maar eerst-ga ik heerlijk uitrusten en 'dan ga ik weer studeeren, want ik ben van plan nog eon massa werk te verrichten; ik neem mijn vrien den mee, en hierbij wees de predikant op zijn boe- kenafdeeling, zoodat ik me niet direct daar onledig zal houden. Ik heb het aan de kerkvoogden van Nieuwe Niedorp te danken, aldus de geachte predikant, dat ik eme ritus ben geworden; ik stel dit heel erg op prijs". Wij vroegen den scheidenden cursusleider nog het een en ander over het hem aangeboden croquetspel, waarover hij ons mededeelde, dat dit spel zeer veel door hem beoefend zal worden, aangezien hij het een zalig spel vindt. Vroeger, toen we wel eens in Hoog- Soeren waren, oefende ik me reeds in dit spel en thans zal ik bij de beoefening nog menig maal terug denken aan de onvergetelijke genotvolle uren, die ik als leider met de cursisten heb doorgebracht. De laatste vraag betrof de verbinding van de ker kelijke gemeenten van Oude en Nieuwe Niedorp. „Dat zal ik eens even nasnuffelen", aldus dominé en terwijl deze zich naar zijn archief beweegt, namen wij de gelegenheid te baat om vanuit de studeerka mer een blik te werpen op den keurig onderhouden tuin achter de dorpspastorie. Nadat een groote portefeuille te voorschijn was gehaald, bleek, dat op 1 Öctober 1926 de combinatie van de twee kerkelijke gemeenten tot stand was ge komen. En hiermede was ons toegestane interview ten einde en deelde de predikant ons in het heengaan nog mede, dat hij bij het afsluiten van deze levens periode hier zoo'n mooi heengaan had. Hij ontving den laatsten tijd heel veel hartelijkheid van de men schen, wat hem bijzonder veel goed doet. Met een fermen handdruk namen wij afscheid van den dominéé en wij willen dit resumé niet besluiten alvorens wij den scheidenden predikant alle goeds toewenschen in zijn nieuwe woonplaats op de Ve- luwe, temidden van heide en bosch. Het zij hem na zijn harde werken nog tal van jaren gegeven een welverdiende rust te genieten temidden van zijn gezin in het genot van een goede gezond heid. Volledigheidshalve vermelden we nog even, dat de predikant morgenmiddag te half drie uur officieel afscheid gaat nemen van de kerkelijke gemeenten Oude en Nieuwe Niedorp in de Nedërlnndsch Her vormde Kerk te Nieuwe Niedorp. Over bet verloop van dezen kerkdienst komen wij in ons Dinsdagnummer nader terug. Hoogwoud. D. Br. Vergadering van den Raad op Donderdag 11 Juli 1929, des avonds 8 uur. Alle leden zijn aanwezig. Voorzitter de heer H. Nolet, burgemeester, secre taris de heer Jb. Dam. Hooitijd. Ja, ook voor de verslaggevers is het hooitijd, want in verband met de drukke werkzaamheden in de landbouwbedrijven, worden de raadsvergaderingen nogal eens in de avonduren gehouden. Ook nu weer werden wij met zoo'n avondvergadering verrast. Na opening volgt lezing der notulen, ze worden onveranderd vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Verslag van den toestand der gemeente over 1928. b. Bericht van Ged. Staten dat de uitkcering inge volge art. 1 der wet van 24 Mei 1897 (Stbl. 156) over 1929 is vastgesteld op f7037.04. c. Schrijven van Ged. Staten, geleidende de goed gekeurde suppl. begrootingen der gemeente en van het electr. bedrijf over 1928. d. Bericht van den M. v. O., K. en W„ dat het voor schot ingevolge art. 56 der L. O. Wet 1020 voor 1929 is vastgesteld op f7000. Het besluit waarbij vastgesteld is het vermenig- vuldigingscijfer, is goedgekeurd. Deze stukken worden voor kennisgeving aangeno men. Het bestraten van de wegen. Door het bestuur van de banne Harenkarspel wordt dit jaar een aanvang gemaakt met het bestraten van daarvoor in aanmerking komende weggedeelten, en wel de Koorndijk en 160 M. van den Kerkweg te Waarland. De kosten worden begroot op f 13000. Verzocht wordt een gemeentel, subsidie van f2500. B. en W. stellen voor het verzoek in te willigen, met dien verstande, dat in mindering wordt gebracht een som van f200.reeds gevoteerd voor aankoop van „de gevaarlijke hoek". De Voorzitter leidt het punt wederom in, als in de vergadering van 20 Juli 1.1. De heer Bakker kan zich met het voorstel vereeni gen, maar ziet graag dat de gemeente eenige zeggen schap krijgt. De heer De Groot wijst op de lasten die de Banne reeds heeft en op de billijkheid dat de burgerij aan de groote geldelijke offers bijdraagt, die het wegen- onderhoud vraagt De heer Francis zegt, dat dit een zeer belangrijke zaak is, want als dit voorstel wordt aangenomen,zit daaraan vast dat het wegenohderhoud ten deele van de Banne naar de gemeente wordt verschoven. Spr. kan zich wel met dit voorstel vereenigen, maar acht het gewenscht 'n nadere finantieele regeling tusschen Banne en Gemeente te treffen en dan voor de behan deling der begrooting. De heer De Vries is voor het voorstel, maar achtte het beter dat andere gedeelten, die het meer noodig hebben, onder handen werden genomen. Toch die nen we voorzichtig te wezen, want ook de polder Schagerwaard heeft wegen in onderhoud. De Voorzitter merkt op dat hier gesproken wordt van wegenonderhoud, maar de subsidie wordt be- OUDE LEGENDEN. HET KUNSTMATIGE EILAND DE TURKEN EN HET HEILIGE SCHIL DERIJ. EEN OUD FEEST. HER INNERINGEN VAN JONGERE DATUMS. C.'^rx onzen, reizenden correspondent.) Perast, 6 Juli. Oude legenden, tot ons gekomen uit lang vervlogen eeuwen, weven over het zuiden van Dalmatlë een waas van romantiek. En deze legenden zijn niet slechts ver halen die van mond tot mond gaan: ze zijn nog 6teeds de aanleiding tot feesten, tot bijzondere plechtigheden, die in deze omgeving van bergen en water, van wijn gaarden en woestijn, een bijzondere bekoring uitoefenen Midden in het fjord, omspoeld door blauw water, ligt nabij Perast, het stadje der verlaten paleizen, een eilandje, waarop zich een groote, machtige ln Byzantijn- schen stijl opgetrokken kerk verheft. Niets is daar dan deze kerk en de kleine woning 'van den bewaker, die eiken avond al3 de schemering de tinten van het fan tastische landschap verteedert, de klok van de eenzame kerk laat roepen over het wijde fjord, zoodat haar stem ook vaag nog hoorbaar is in het verdroomde Pe rast. In deze kerk bevindt zich een oud schilderij, voor stellend de Heilige Maagd, een schilderij, dat versierd is met goud en zilver ter waarde van duizenden gul dens. Wie dit schilderij maakte is onbekend. Het was geen menschelijke hand, die dit schilderij schiep," zeg gen de geloovigen. Eenmaal, heel lang geleden, kort na 1400, voeren twee visschers uit Perast, broeders, door het fjord, toen ze plotseling in de nabijheid van twee uit het water zich verheffende rotspunten, iets zagen schitteren. Ze kwamen nader en bemerkten, uit het wa ter rijzend een geschilderd portret van Maria. Verwon derd, verbaasd waren ze, maar na een oogenblik overleg besloten ze het mede te nemen naar huis en er nie mand iets van te zeggen. Nauwelijks hadden ze het schilderij in hun woning of een der twee broeders werd zoo ernstig ziek, dat het scheen of hij.zou sterven. De andere bracht dit in verband met het in het water ge vonden schilderij en ging dadelijk naar den geestelijke van de St. Nlcolaas-kerk, dien hij alles vertelde. De geestelijke besliste dat het portret in de kerk zou wor den gebracht en wel onmiddellijk. In processie trokken vele geloovigen met den geestelijke aan het hoofd, naar het huis der twee visschers, vanwaar het schilderij in plechtigen optocht naar de keek werd gebracht Toen het portret uit het huis werd gedragen, was de zieke visscher plotseling genezen en ook hij kon den stoet volgen. Het schilderij werd in de kerk opgehangen, maar den volgenden morgen was het verdwenen, niemand wist hoe. De twee visschers, die het hadden gevonden, be sloten naar de piek te roeien, waar ze het portret het eerst hadden aanschouv/d en daar sagen ze het weder rijzend uit het water. Ze namen het in hun boot en brachten het terug naar de kerk, doch den volgenden morgen wa3 het weder op raadselachtige wijze terugge keerd naar de twee kleine rotsen in het fjord. Weder werd het gebracht naar de kerk, maar de geestelijke mecndè, dat men op de plek, waar het schilderij was gevonden een kerk moest bouwen om het daar een plaats te geven. Echter moest men daarvoor op die plek een eiland maken en nog denzelfden dag begon men daarmede en van dat oogenblik bleef het schilderij in afwachting van de voltooing van den arbeid in de St. Nicolaas-kerk te Perast. Met barken werden steenen aangevoerd, die in het diepe fjord werden gestort en na veel maanden was het eiland gereed. Daarna werd de kerk gebouwd en nadat deze voltooid was, het schilderij erin gebracht. Dienst wordt in deze kerk niet gehouden, behalve op 15 Au gustus als van heinde en verre de geloovigen ter bede vaart komen. Op dien dag worden steeds ter herden- Het bewijs dat SCHIPPER's BLOEDMIDDEL ook in ernstige ziektegevallen een afdoend geneesmiddel is. De ondergeteekende verklaart gaarne, dat zijn koe, welke een hevige long-aandoening had, door het gebruik van Schipper's Bloed- middel totaal is genezen. C. HELMIG, Oudelandsdijkje, gem. Monnikendam. Verkrijgbaar bij: N. Slot, Warmenhuizen, Weel. P. Bronder, St. Maarten ;R. Bijpost, Sijbekarspel; J. Kui per, Noorddijk; J. Pater te Goorn; A. Groen, Heer- nugowaard (Zuid); C. de Boer, Twisk; J. Hazebelt, Burgerbrug; C. Zeeman, St. Maartensbrug; A. de Boer, Hoekje; J. Kant, Dirkahorn; Wed. Baas, Groen veld; M. Kuiper, Valkkoog; Jb. Stekelbos en P. Krijgsman, Ileerhugowaard (Zuid); A. Laan, Ben- ningbroek, J. Kooiman, Oterieek; J. do Jong, Rus tenburg; W. Diepsmeer, Krabbendam; J. Keuris, St. Maartensvlotbrug; Wed. J. Verzijden, Koedijk; P. Dekker, Schagerbrug; P. Marrees, Wieringerwaard; W. Muntjeweri, Oudesluis. doeld voor wegenverbetering. Overigens is niet iedere aanvrage na te gaan of al of niet subsidie zal wor den verleend. De heer De Groot zegt, dat het Bannebestuur de bestrating van de genoemde weggedeelten het nood zakelijkst achtte. De heer Dekker, die slecht te verstaan was, achtte het ook gewenscht dat het algemeen belang aan het wegenonderhoud betaalt, ja al was het nog in meer dere mate. Met algemeene stemmen wordt het voorstel van B. en W. aangenomen. Aanbieding der rekeningen. De aangeboden rekeningen wijzen de volgende cij fers aan: Gemeenterekening, gewone dienst: ontvangsten f70112.605, uitgaven f62352.145, batig saldo f77G0.46. Kapitaaldienst: Ontvangsten en uitgaven f 40947.63. Rekening Burgerlijk Armbestuur: ontvangsten f7679,03, uitgaven f 7088,135, batig saldo f590.875. Rekening Electr. bedrijf, gewone dienst: ontvang sten en uitgaven f 5656.05, met een winst van f 437.77. Kapitaaldienst: ontvangsten en uitgaven f3033.09. De raadsleden, met uitzondering van de wethouders, zullen de rekeningen nazien. Voor electriciteit. Voorgesteld wordt om aan te gaan een geldleening van f1400 voor betaling der bijdrage aan het P.E.N. in de kosten van het electrisch net te Slootgaard enz., tegen een rente van ten hoogste 5 af te lossen in king aan den vroegeren zwaren arbeid, steenen in het water gestort. Er is echter nog een andere geschiede nis verbonden aan het wonderschilderij. In de 17e eeuw kwamen de Turken en drongen het fjord van Kotor binnen, tot tegenover Perast, waarvan alle mannelijke bewoners te wapen snelden. De stad werd bedreigd, maar meer nog de kerk op het eilandje en daarom werd het legendarische schilderij er onder de oogen der Turken uitgehaald en overgebracht naar de stad Perast. De Turken poogden telkens over het fjord te komen, doch werden steeds teruggeslagen. Ten slotte gingen de bewoners van Perast tot den aanval over. In honderden kleine, met touwen aan elkander verbonden bootjes, elk met slechts enkele manschap pen, voeren ze in de richting der Turken, die ze heftig onder vuur namen. De aanvoerder der Turken sneu velde en daarop namen de indringers overijld de vlucht Te Perast had men den strijd in spanning gevolgd en toen de vijand verslagen was, werden alle klokken ge luid. De kerk op het eilandje was buiten gevaar en be sloten werd zonder een oogenblik te wachten het won- der-schilderij weder terug te brengen naar zijn oude plaats. Met veel plechtigheid geschiedde dit, terwij! de honderden met gewapenden bemande bootjes een vei ligheidscordon vormden. Jubelend klonken de klokken van Perast tot het schilderij op het eilandje aan land werd gebracht. Op dat oogenblik begonnen de klokken op het eilandje, als ter begroeting te luiden. Elk jaar, in Mei, wordt nog het Maria-portret ge haald van het eilandje en overgebracht naar Perast, om dan einde Juni weder te worden vervoerd naar de kerk op het eilandje. Dit terugbrengen is een bijzonder feest. Eerst varen in dozijnen roeibooten (dit jaar wa ren er ruim honderd) de mannen uit. De bootjes zijn met touwen aan elkander verbonden, zoodat ze in een lange rij achter elkander varen. Met krachtige slagen roeien de mannen naar de overzijde van het fjord, waar dan een wilde schieterij begint. Donderbussen, vuursteengeweren en andere voorladers braken rook en vlammen uit De bergen weerkaatsen de knallen van alle zijden. Na eenigen tijd wordt aangenomen, dat de vijand is verslagen en onder het gelui der klokken wordt het oude schilderij in plechtigen optocht met vaandels en gewijde kaarsen uit de kerk naar een aan den over liggend bootje gebracht Mannen en vrouwen knielen neder op de straat, moeders heffen hun kinde ren op om het schilderij te laten kussen en tegelijk don deren van alle zijden eereschoten. Een eigenaardig typisch feest is het, dat reeds bijna drie honderd jaar in de maand Juni wordt gevierd. Maar om en over het fjord zweven nog andere, jon gere herinneringen. Hier was het dat het kleine Mon- tenegrijnsche leger in 1914 poogde de machtige Oosten- rijksche vloot te vernietigen. Vanaf de Lovtsjen, een berg van ruim 1700 meter, namen de Montenegrijnen het fjord onder vuur. Tienduizenden Oostenrijkers en Hongaren lieten hier het leven bij pogingen de Monte negrijnen te verjagen. Dezen waren eerst veel later om strategische redenen gedwongen hun zoo moedig verde digde stellingen te ontruimen. Hier begon ook de definitieve ondergang van Oosten rijk. Reeds in 1917 hadden eenige honderden Kroati sche matrozen der Oostenrijksche marine hun keizer lijke cocarde weggeworpen en vervangen door de rood- wit-en-blauwe Kroatische. Deze muiterij was spoedig onderdrukt en eenige mannen werden ter dood ge bracht. Ruim een jaar later brak echter een nieuwe muiterij uit, waaraan ook honderden Kroatische en Sloveensche officieren deel namen. De keizerlijke vlag gen werden neergehaald en vervangen door het Kroati sche rood-wit-en-blauw en later door het Joego-Slavi sche blauw-wit-rood. Bij deze muiterij vloeide geen bloed De niet-Slavlsche officieren werden eenvoudig aan land gezet en daarmede was over het lot van de vloot en ook over dat van Dalmatië beslist. J. K. BREDERODE. jaarlijksche termijnen van f 100, aanvangende in 1930, De heer De Vries vraagt, gezien het belangrijk ba tig saldo 1928, of het niet mogelijk is, het bedrag uit de gewone middelen te betalen. De Voorzitter zegt, dat rente en aflossing op de aan geslotenen van Slootgaard enz. vei'haald worden. Het batig saldo komt ten goede aan de belastingbetalers. Als het bedrag uit de gewone middelen wordt betaald is het mogelijk dat een kasgcldleening moet worden aangegaan. De heer De Groot vindt het ook beter dat de ge meente wat ruim kasmiddelen beeft en dat dus deze leening wordt aangegaan. De machtiging tot het aangaan van de geldleening wordt met algemeene stemmen verleend. Vastgesteld wordt nog een supplètoire begrooting tot een bedrag van f3092.95. Hierna volgt sluiting. Voor Zondag; 14 Juli. 8.25 HUIZEN»(336) NCRV. Morgenwijding. 9.00 HILVERSUM (1071) VARA mededeelingen over postduiven, gramofoonplaten, esperanto, ochtend concert. 10.00 HUIZEN (1852) KRO. Uitzending van de Hoog mis uit de St. Henricuskerk te Amersfoort. 10.30 HILVERSUM (1071) VPRO. Kerkuitzending van de Vereeniging van Vrijz. Godsdienstigen te Soest Spr. Ds. G. Westmyse. 11.50 HAMBURG (392) Concert 11.50 LANGEN3ERG (462) Concert. 12.00 HILVERSUM (1071) Lezing door J. J. Bruna over Suriname en zijn bewoners. 12.20 BERLIJN (475) Concert. 12.30 HUIZEN (336) Lunchconcert 12.30 HILVERSUM (1071) Lunchconcert. 1.05 PARIJS (R. 1744) Concert 1.20 BERLIJN (475) Middagconcert 1.25 HAMBURG (392) Concert. 1.25 LANGENBERG (462) Middagconcert. I.30 HUIZEN (336) Spr, Jos Van der Velden, daarna literair halfuurtje. 2.00 HILVERSUM (1071) AVRO-tooneelhalfuurtje. 2.30 HILVERSUM (1071) Pianosonaten van Beetho ven. 2.30 HUIZEN (336) Middagconcert door Hengelo's Dubbelmannenkwartet. 3.00 HILVERSUM (1071) Middagconcert, intermezzo door W. Vogt, die iets zegt over de A.V.R.O. 3.20 HAMBURG (392) Concert 3.50 DAVENTRY (482) Concert. 3.50 DAVENTRY (1563) Concert. 4.05 PARIJS (R. 1744) Gramofoonplaten. 4.20 HAMBURG (392) Noorsche muziek. 4.20 MOTALA (1351) Militair concert. 4.20 KALUNDBORG (1153) Concert. 4.20 BERLIJN (475) Kamermuziek. 4.30 HUIZEN (336) Ziekenhalfuurtje. 5.00 HILVERSUM (1071) VARA Kleuterhalfuurtje. 5.05 HAMBURG (392) Concert uit Dierenpark. 5.20 BRUSSEL (512) Dansmuziek. 5.20 HUIZEN (336) NCRV. Kerkdienst uit de Geref. Kerk (Parklaankerk) te Groningen. Voorganger Ds. G. H. A. v. d. Vegte. 5.20 KATTOWITZ (416) Concert. 5.20 WARSCHAU (1397) Concert. 5.45 BOEDAPEST (545) Concert 6.00 HILVERSUM (1071) VARA Vooravondconcert. 6.05 DAVENTRY (1563) Kerkcantate. 6.35 HAMBURG (392) Dansmuziek. 6.50 BRUSSEL (512) Gramofoonmuziek. 6.50 PARIJS (R. 1744) Gramofoonmuziek. 7.25 PRAAG (343) Concert 7.30 HUIZEN (1852) KRO. Spr. Pater Jos. van Wely O. P. Onderwerp: Maria de Moeder, tijdsein, praatje, vervolgens concert Te 9.30 uur persbe richten Vaz Dias. 10.45 epiloog door klein koor. 7.30 HILVERSUM (1071) Gramofoonplaten, tijdsein pers- en sportnieuws van Vaz Dias. 8.05 MOTALA (1351) Concert. 8.15 HILVERSUM (1071) Kurhaus Scheveningcn. So listenconcert door het Residentieorkest. Als inter mezzo declamatie door Cor Hermus, gramophoon- platen. 8.20 KALUNDBORG (1153) Operamuziek. 8.20 KONINGSBERGEN (280) Concert. 8.20 BERLIJN (475) Populair concert 8.20 BOEDAPEST (545) Concert 8.35 BRUSSEL (512) Concert. 8.50 TOULOU3E (383) Concert 8.50 PARIJS (R. 1744) Concert. 8.50 WARSCHAU (1397) Concert 9.20 DAVENTRY (482) Symphonleconcert. 9.20 BRUSSEL (512) Concert. 9.25 DAVENTRY (1563) Concert 10.00 MOTALA (1351) Dansmuziek. 10.05 KALUNDBORG (1153) Populair avondconcert 10.20 BARCELONA (351) Dansmuziek. 10.35 BERN (406) Concert. 10.40 PRAAG (343) Militair concert. 11.05 KATTOWITZ (416) Dansmuziek. 11.05 WARSCHAU (1397) Dansmuziek. 11.05 HAMBURG (392) Dansmuziek. 11.05 KALUNDBORG (1153) Dansmuziek. Voor Maandag 15 Juli 1929. 7.20 LANGENBERG (462) Gramafoonmuziek. 7.50 LANGENBERG (462) Concert 10.HILVERSUM (1S75) Morgenwijding. 10.35 LANGENBERG (462) Gramafoonmuziek. II.— HUIZEN (298) N.C.R.V. Korte ziekendlenst 11.20 HAMBURG (392) Gramofoonplaten. 11.20 DAVENTRY (1562) Gramofoonplaten. 12.HILVERSUM (1875) Politieberichten. 12.15 HILVERSUM (1S75) Lunchmuziek. 12.20 DAVENTRY (1562) Balladenconcert. 12.20 KALUNDBORG (1153) Muziekprogramma. 12.30 LANGENBERG (298) N.C.R.V. Orgelconcert 12.50 PARIJS (R.1744) Concert 12.50 BRANKFURT (421) Gramofoonmuziek. 12.50 DAVENTRY (1562) Orgelconcert 1.20 DAVENTRY (1562) Leonardo Kemp en zijn mu ziek. 1.25 LANGENBERG (462) Middagconcert 1.25 PARIJS (R.1744) Voorzetting concert 1.50 HAMBURG (392 Concert 2.HILVERSUM (1875) Gramofoonmuziek. 2.30 HILVERSUM (1875) Filmmuziek uit het Rem brand tthetatcr te Amsterdam. 4.— HUIZEN (208) N.C.R.V. Ziekenuurtje. 4.05 PARIJS (R.1744) Concert 4.20 DAVENTRY (1562) Dansmuziek. Daarna uit zending uit Hotel Cecil. 5.HILVERSUM (1875) Kinderuurtje door mevr. SchaakeVerkozen. 5.HUIZEN (298, na 6 uur: 1071) Gramofoonplaten. 5.20 BRUSSEL (512) Concert. 5.55 LANGENEERG (462) Veseperconcert. 6.— HILVERSUM (1875) Dinermuziek. 6.30 HUIZEN (1071) N.C.R.V. Literaire lezing. 6.50 MOTALA (1348) Gramofoonmuziek. 6.50 BRUSSEL (512) Gramofoonmuziek. 6.55 ^PARIJS (Pw.1744) Gramofoonmuziek. 7.HUIZEN (1071) Spr. H. J. van England: „Het gebruik van electriciteit in onze woningen". 7.15 HILVERSUM (1875) Spr. P. V. Scharroo, majoor der genie: „Bouwkunde en brandgevaar". 7.20 WEENEN (520) Eine Nacht in Venedig, opera, muziek van Joh. Strauss. 7.30 HUIZEN (1071) Gramofoonplaten. 7.45 HILVERSUM (1875) Politieberichten. 8.KUIZEN (1071) Uitzendavond N.C.R.V. 8.HILVERSUM (1875) Vereenigingsuurtje. 8.C5 DAVENTRY (1552) Conc. Radio Militair Orkest 8.20 LANGENBERG (462) Avondconcert

Schager Courant | 1929 | | pagina 6