SchagerCourant S. COLTOF Bezoekt Adspirantendas OPRUIMING DAMES- MANTELS HOOGWOUD. HARENKARSPEL. ANNA PAULOWNA. WIERINGEN. WIERINGERWAARD. Z5JPE. SINT MAARTEN. BARSINGERHORN. LANGENDIJK, KOEGRAS. KanaaBweg - Den Helder Derde Blad. Uit onze omgeving. Slljrn- of Kinkhoest Akker» AbdLjsi roop. Sparta=terrein. Aanvang 10.30 uur. 14 WEDSTRIJDEN. Eerste Kamer. Ook in de Eerste Kamer aangenomen. Predikbeurten. Marktberichten. Plaatselijk Nieuws. BIJ Zaterdag 13 Juli 1929. 72ste Jaargang. No. 8492 Voor het op 25 Juli a.s. te Winkel te houden nader onderzoek zijn door den Commandant van het indee- lingsdistrict Haarlem door bemiddeling van den Bur gemeester opgeroepen de navolgende verlofgangers der lichtingen 1917 en 1920, n.1. J. Leeuwerik, J. M. van Peenen, W. Boltendal en J. Houtman. Onze plaatsgenoote Mej. An. Benit, tijdelijk leerares aan de vakschool voor vrouwen en kinderkleeding te Amsterdam, is benoemd als leerares aan de 2e open bare huishoudschool te Amsterdam. DIRKSHORN. Blijkens advertentie in dit nummer staat de burgerij van Dirkshorn en omgeving Dinsdag a.s. een mooie muziekavond te wachten. Alsdan zullen n.1.' de muziekvereeniglng „Onder Ons" en de zangvereeniging „Excelsior" gezamenlijk een uit voering geven in den muziektuln van den heer T. IJff. Gezien de prestaties van beide vereenigingen kan men op iets goeds rekenen. Als nu het weder maar wat wil meewerken! De Rijksontvanger te Anna Paulowna zal zitting hou den te zijnen kantore, Molenvaart H 16, voor het be handelen van aanvragen om kostelooze ruwielmerken op Donderdag 18 Juli, 25 Juli en 1 Augustus 1929, van 's middags 5 tot 7 uur; Zaterdag 20 Juli, 27 Juli, en 3 Augustus 1929, van 's namiddags 3 tot 5 uur. Openbare vergadering van den raad der gemeente Anna Paulowna op Dinsdag, 16 Juli 1929, des namid dags 3 uur ten raadhuize. Punten van behandeling: 1. Notulen. 2. Mededeelingen: a. het b^luit tot onderhandschen verhuur van het Postkantoor is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van S Juli j.1., No. 60; b. de suppl. begrooting, dienst 1923, te door Ged. Sta ten goedgekeurd bij besluit van 19 Juni j.1., No. 87; c. het besluit tot het doen van af- en overschrijvin gen op de begrooting, dienst 1928, is door Ged. Staten goedgekeurd bij besluit van 3 Juli 1929, No. -52; d. de dames F. van Konijnenburg en A. J. de Snaijer hebben hunne benoeming tot onderwijzeres aan de o. 1. school I en de heer G. Rijpma heeft zijne be noeming tot onderwijzer aan de o. 1. school UI aangenomen; e. .verslag van de N.V. Spoor-(tram)-weg Wieringen— Schagen over 1928; 3...verzoeken om ontheffing van schoolgeld van M. van den Berg, P. Bijpost en G. Keuris; 4. Vaststelling supplétoire begrooting 1929; 5. aanvragen om voorschot ingevolge de bepalingen van de Landarbeiderswet van Jacob Boon en Cor- nelia Mooij. 6. Aanbieding der gemeenterekening over 1928 met bij- behoorende rekeningen van het G.E.B. en het Bur gerlijk Armbestuur. 7. Rondvraag. Onze plaatsgenoot, de jongeheer J. Takes Fz., is op de handelsschool te Zutphen bevorderd van de 1ste naar de 2e klasse. De nieuwe voetbalclub „Vlevo" van den Oever speelde Donderdagavond op het Succes-terrein een vriendschap- pelijken wedstrijd tegen Succes n. V. bleek te beschik ken over goede krachten, wat bleek uit den eindstand V. wist n.1. te winnen met 42. Het spel was over het algemeen van goede kwaliteit. De Zomervacantie aan de O. L. scholen alhier zal aan vangen op 20 Juli en eindigen op 12 Aug. a.s. De les sen zullen dus op 13 Aug. weder aanvangen. De hooioogst is hier in volle gang. Er wordt echter buitengewoon weinig geteeld. Verschillende veehouders deelden ons mede dat de oogst meer dan de helft min der is dan gewoonlijk. Vooral de koogen leveren zeer weinig op. De oorzaak hiervan schrijft men toe aan de strengen winter. Naar we vernemen heeft de heer D. Haverkorn zijn huls aan de Groote Buurt, voor een gedeelte bewoond door zijn knecht en voor het overige bergplaats, thans uit de hand verkocht aan den heer Cor Bakker. Door laatstgenoemde zal het perceel nu worden ver bouwd als autogarage. SCHAGERBRUG. De jaarlijksche schoolreisjes van de leerlingen der O. L. school te Schagerbrug, behooren weer tot het verleden. De lagere klassen maakten op 28 Juni een tochtje' naar Bergen en Bergen aan Zee, de hoogere hebben Dinsdag 1.1. een bezoek gebracht aan het Gooi. Op de heenreis werd te Zaandam uitgestapt. Met één der booten, die het personenvervoer tusschen Zaan dam en Amsterdam onderhouden, werd de reis naar deze laatste stad voortgezet. Een interessant en leer zaam tochtje zoo over de Zaan en het IJ. Daarna ging het per trein op Hilversum af, van waaruit een tocht naar Baarn werd ondernomen. Onderweg werd ge pleisterd in clen speeltuin „Groot Kievitsdal". Na een flinke wandeling door de bosschen van deze mooie streek, bereikte men Baarn, waar weldra de trein arriveerde, die het gezelschap huiswaarts voerde. Bij aankomst in Schagen waren de auto's, die ook vorige jaren belangeloos ter beschikking waren gesteld, pre sent en weldra hadden de reizigers, vermoeid van een langen tocht in een prachtige omgeving, hun wonin gen bereikt. Dank aan allen die de schooljeugd een prettigen dag hielpen bereiden. Het schilderwerk van het onderhoud der gemeente eigendommen is thans gegund aan de heeren Gebr. Renooij te Zijpe. De gunning was bij de aanbesteding aangehouden. De datum van ingang van het aan mej. A. Reijers, onderwijzeres aan de openbare lagere school te 'tZand verleende eervol ontslag, is door B. en W. bepaald op 1 September a.s. GEMEENTE ZIJPE. Ingeschreven van 10 tot 12 Juli 1929. Geboren: Nelly Jacoba Margaretha, dochter van Dirk Gilles en Grietje C. C. Blom. Begunstigd door prachtig weer, hield de school jeugd der 5 laagste klassen van de openb. lagere school alhier, haar jaarlij ksch schoolfeest. Was het bij voorgaande reizen steeds een heel gewirwar bij de „Lut" van rijtuigen, dit was nu anders, daar deze reis voor 't eerst per bus van Kok en Tuinman zou ondernomen worden. Was de meening van velen dat dit een minder feestelijk karakter zou dragen en een z.g.n. droog uitgaan en thuiskomen zou opleveren, nu dat de eerste proef per bus is gehouden, zal dit be zwaar wel niet meer gelden, daar het voor hen, die uitgeleide deden, een vroolijk aanzien gaf toen al de kleinen, nu twee aan twee de Lut vroolijk zingende door marcheerden, zoodat het geheel nu goed kon worden overzien. Eenmaal gezeten, ging het 'onder vroolijk gezang en gewuif het dorp uit en de duinen tegemoet. Bergen, Egmond aan Zee, Heiloo en Alk maar waren de plaatsen waar gespeeld, gestoeid en volop genoten werd en bij thuiskomst was het een vroolijk gezang en blijde gezichten welke mén nu te hooren en aanschouwen kreeg. Het was dan ook, zoo de kinderen getuigden, een echt lollige" dag. Indien wij goed zijn ingelicht, is door den heer J. J. Werner, arts alhier, bij het Witte Kruis een voor stel aanhangig gemaakt tot het bouwen van een zweminrichting, speciaal voor volks- en schoolbaden. Wij kunnen niet anders, dan dit loffelijk streven van harte toejuichen. Bij Kon Besluit van 14 Juni 1929, No. 37, is het be sluit van den Raad dezer gemeente tot het bepa len van het vermenigvuldigingscijfer, belastingjaar 1929—1930, op 2,5, goedgekeurd. Door mej. C. E. Wagemaker-Dubbelman, school- schoonmaakster te Ivolhorn, is ontslag als zoodanig aangevraagd tegen 1 September a.s. Op een aanvrage van een ingezetene dezer gemeen te om een ondersteuning ingevolge de Zuiderzee- steunwet is afwijzend beschikt, op grond van het feit, dat aan hem door de droogmaking der Zuider zee, geen voldoende middelen van bestaan komen te ontbreken. KOLHORN. Jubileum. Den 15 Juli hoopt de heer C. de Graaf te Kolhorn den dag te herdenken dat hij voor 50 jaar in dienst is gekomen bij wijlen den heer G. Blaauboer Jmz., te Waardpolder, daarna bij diens zoon P. Blaauboer, die thans de boerderij bewoont Vanaf de school banken heeft hij met de familie omgegaan en is de eerste 1234 jaar met genoemden G. Blaauboer bij diens vader, wijlen den heer Jochem Blaauboer, op diens boerderij werkzaam geweest. Dat er over bei de kanten altijd een goede verhouding is geweest blijkt wel uit het bovenstaande. OUDKARSPEL. Schoolfeest Gistermiddag werd per bekkenslag een spoedvergade ring bijeengeroepen van ouders van schoolgaande kin deren. Deze bleek noodzakelijk, daar het hoofd der school alhier, met het besluit op de vorige vergadering geno men, om met de kinderen der 4 laagste klassen naar Haarlem en Zandvoort te gaan, niet accoord ging. Deze achtte een reisje naar Schoorl, Bergen en Eg- mond beter. De vergadering, welke heden druk bezocht was, was echter van oordeel, dat het eens genomen besluit moest worden opgevolgd. Zij keurden de houding van het Hoofd der school in deze aangelegenheid aangenomen, ten sterkste af. Alsnog werd een commissie benoemd om te trachten het Hoofd der school en de Schoolfeest- commissie tot elkander te brengen. Hierna volgde sluiting door den waarnemenden voor zitter. BROEK OP LANGENDIK, De werkzaamheden voor de uitbreiding der gebouwen op het erf van wijlen den heer Wagenaar, en bestemd voor de Langendijker Groentencentrale, zijn begonnen. Voor den winter zal alles wel klaar zijn, wat voor velen, bij handel en tuinbouw betrokken, een groot gerief zal opleveren. ZUIDSCHARWOUDE. Daar in de laatst gehouden raadsvergadering nog geen mededeeling is gedaan van de conclusiën tot welke B. en W. zijn gekomen, omtrent den aanleg van wegen, vanuit deze gemeente naar den Waarddijk en naar den nieuw aan te leggen weg door het Geestiner-Ambacht, kan worden verwacht, dat deze in de eerstvolgende raadsvergadering zullen worden meegedeeld. Op den aanleg van deze wegen was n.1. in de voorlaatste raads vergadering aangedrongen, ten einde de mogelijkheid van expansie voor deze gemeente te scheppen. ZUIDSCHARWOUDE. Onze plaatsgenoote, mej. Fijn, Rijkstelefoniste te Broek op Langendijk, is als zoodaig overgeplaatst naar Alkmaar. LANGENDIJK. We vernemen, dat kooplieden en tuinbouwers de vroege aardappels Inkuilen in de hoop, dat de prijzen ervan nog wat oploopen. Velen beschouwen dit als zeer riskant LANGENDIJK. De meeste bouwers hebben hun rabarber ongeplukt op de akkers laten staan. Ze kan daar verrotten, teneinde nog eenige mestbestanddeelen aan den akker te ver schaffen. Het is nog nooit voorgekomen, dat zoo weinig vraag naar deze groente was. NOORDSCHARWOUDE. Donderdagavond gaf de Harmonie „Excelsior" een buitenconcert, dat niet zoo goed bezocht werd, als wel gewenscht was. Het weer werkte uitstekend mede, de muziek was prachtig, wat wil men nog meer. Zou de radio het publiek thuis houden? BROEK OP LANGENDIJK. Woensdagmiddag geraakte het 3-jarlg zoontje van den heer Van den Berg aan de Prins Hendrikkade alhier, spelenderwijs te water. Op het hulpgeroep der omstaan de kinderen, kwam de moeder toegesneld èn ziende het gevaar, waarin do kleine verkeerde, sprong ze te water om hem zoodoende te redden, Do heer Zaal, die juist voorbij kwam, ziende dat mooder en kind nu aan ge vaar van verdrinking blootgesteld waren, begaf zich spoedig te water en mocht het genoegen smaken, moeder en kind behouden op het dróge te brengen. OUDKARSPEL. Er bestaat alhier een onaangename verhouding tus schen de meerderheid van het personeel van de O.L.- sohool aan den eenen kant én de Schoolfeestcommissie aan den anderen kant. Aanvankelijk was heloten, het jaarlijksch reisje voor de laagste vier klassen naar Haarlem eh Zandvoort te doen plaats hebben. Bij nader inzicht en na de ouders er over gehoord te hebben, heeft zich bij 't. hoofd-dér school, alsmede bij een paar leden van 't personeel, de meening gevestigd, dat 't reisje té vèr was en daardoor te vermoeiend. Boven dien, het hoofddoel, n.1. de zee, is toch vlakbij ook te vinden. Alzoo kwam een voorstel van het hoofd der school, 'om het'reisje te vervangen voor een naar Ber gen, Schoorl en Egrriond aan Zee. Blijkens de Langen dijker Courant, die het een en ander uitliet over deze voor dit doel bijeengeroepen bestuursvergadering, schoot men daar weinig op.. Zelfs een drietal léden der com missie namen staande de vergadering hun ontslag. Per bekkenslag werd den volgenden dag bekend ge maakt, dat er om 8%: ui\r èen openbare vergadering werd bijeengeroepen namens eenige commissieleden. Deze vergadering, welke druk bezocht werd (o.a. door eenige wethouders en raadsleden) leidde tot het zenden van een onpartijdige deputatie naar het hoofd der school, die niet tér veragdering verschenen was. Naar wij vernemen, strandden de besprekingen weer op 't feit, dat het Hoofd niet de verantwoordelijkheid en dus ook niet de leiding op zich wilde nemen voor een volgens zijn overtuiging te ver en te vermoeiend reisje en dat er ook ouders waren, die zijn meening in deze deelden. Wij zien met verlangen naar een goede afloop der dingen en dat "het*: kind het :zijne krijgt OUDKARSPEL De vacantie begint alhier den 27sten Juli, na afloop dér lessen*. Benauwd Ueici op de bonsl- vfcm Liw kleine bebandeli- gy het beet met (Adv. lh Blokschrift) 14 stapels boeren comm. kaas f 50, alles gemerkt. Totaal aanvoer 58 stapels, wegende 56080 Kg. v Handel stug. MEDEMBLIK, 12 Juli. Schotsche muizen f 1.351.40, kleine f 0.750.90, ronde f 2.65—2.75 per 50 Kg. WARMENHUIZEN, 12 Juli. Schotsche muizen f 2.504.40, drielingen f 1.503.20, grove f 23.20 per 10 OKg. Totaal aanvoer: 48100 Kg. aardappelen. NOORDSCHARWOUDE. 12 Juli. Schotsche muizen f 2.404.70, drielingen f 23.30, kleine f 1.20 per 100 Kg., bloemkool f 19.6024.80, per 100 stuks. Totaal aanvoer: 229600 Kg. aardappelen, 310 stuks bloemkool. BROEK OP LANGENDIJK, 12 Juli. Schotsche muizen f 2.305.10, bl. eigenheimers f 4.90 —5.50, drielingen f 1.60—3.30, tomaten A f 31.60, B f 24.90, C f 32.50, CC f 22 per 100 Kg., boswortelen f 3.107.40 per 100 bos. Totaal aanvoer: 426000 Kg. aardappelen, 4000 Kg. to maten, 15400 bos wortelen. ALKMAAR, 12 Juli 1929. Op de heden gehouden Graanmarkt waren aanvoer en prijzen als volgt: 193 H.L. tarwe f 11.7514, 151 H.L. gerst chev. f 9.5011.75, 201 H.L. haver f 10.25—11, 18 H.L. boonen, w.o. d#:venboonen f 16.7517, witte boo- nen f 70, 50 H.L. karwijzaad f 42.50, 1 H.L. blauwmaan- zaad f 34, 25 H.L. erwten w.o.: groene erwten (groote) f 22, grauwe erwten f 14, vale erwten f 12, alles per 100 K.G. Handel goed. In totaal waren aangevoerd 639 H.L, ALKMAAR, 12 Juli. Op de heden gehouden kaasmarkt waren in totaal 52 stapels, wegende 18^)00 K.G. kaas aangevoerd, waar van de prijzen als volgt waren: Fabriekskaas: Kleins f 46, Commissie f-46.50, Boerenkaas: Kleine f 51, Com missie f 50. Alles met rijksmerk. Handel goed. HET WETSONTWERP TOT HERZIENING VAN DE FINANCIEELS BETREKKING TUSSCHEN HET RIJK EN DE GEMEENTEN. Met 37 tegen 4 stemmen. De Eerste Kamer heeft gistermiddag het wetsontwerp tot wijziging van de financieele betrekking tusschen het Rijk en de gemeenten aangenomen met 37 tegen 4 stemmen. Tegen stemden vier van de negen sociaal democraten, namelijk Wibaut, Rugge, Ossendorp en Mendels. Minister De Geer wordt na de aanneming van zijn ontwerp van alle zijden gelukgewenscht. Hierop deelde de voorzitter mee, dat hij den tijd ge komen acht, als voorzitter af te treden; hij dankte allo leden voor den hem gegeven steun. Spreker hoopte nog vele malen de leden te kunnen begroeten. Als oudste lid in jaren sprak hierop do heer Rink. Hij zeide, dat als de heer Van Voprst lot Voorst als lid der Kamer terugkeert, hij steeds zal kunnen rekenen op aller genegenheid. Nadat minister Kan zich bij de woorden van hulde tot den heer Van Voorst tot Voorst gericht, namens de regeering had aangesloten, werd de vergadering geslo ten. JULIANADORP. Als een aanvulling voor 't feestprogramma voor de feestelijkheden is nog ingelascht de voetbalwedstrijd J.V.C. I—M.U.Z.-elftal, op Maandagavond half acht. Dit elftal bestaaride uit kantoorpersoneel van de M.U.Z., speelt nederiaagwedstrijden op het terrein van de club, welke zij daarvoor uitnoodigt en zal nu a.8. Maandagavond J.V.C. bezoeken. Daar dit elftal eenige zeer goede spelers telt, belooft dit een mooie wedstrijd te zullen worden. JULIANADORP. Vrijdag j.1. maakten de oudste leerlingen van de Chr. school aan de Kortevliet een reisje naar de hoofdstad des lands, hetwelk begunstigd werd door een fraaien zomerdag. 'a Morgens om half zeven werden kinderen en ge leiders' met twee groote autobussen afgehaald en naar het station te Den Helder vervoerd, vanwaar de reis per trein een aanvang nam. In Amsterdam aangekomen werd met lijn 9 naar Artis gereden. Daar hebben de kinderen zich buitgengewoon geamuseerd, zooveel als maar mogelijk was hebben ze gezien, v.n.1. trok hun aandacht de bassins ipet de zeeleeuwen en de mijlpaar- den. Het aquarium vonden ze eveneens prachtig, en op getogen over ales wat men daar gezien had, met daar bij de drukte en de groote gebouwen van de Stad, werd de terugreis aanvaard. In een lunchroom werden de kinderen op allerlei versnaperingen onthaald. Met den trein van 8 uur arriveerden allen zonder on gelukken weer in Den Helder, de autobussen stonden weer gereed-en in betrekkelijk korten tijd waren allen thuis en opgetogen verhalen werden over alles en nog wat gedaan. De volgende week gaan de jongste kinderen naar Huisduinen. Wij vernemen, dat weer een paar boerderijen ver kocht zijn voor de bloembollencultuur, n.1. die van de heeren Stoop en van P; Nuijens aan de Kortevliet DINSDAG 16 JULI 1929. DOOPSGEZINDE GEMEENTE te: Barsingerhorn, nam. 8H uur, Mevr. Wegener Sleeswijk, voordracht en Ds. R. van der Veen. Onderwerp: „Van hét Westelijkfront geen nieuws". NOORDSCHARWOUDE, 11 Juli. Schotsche muizen - t 2.404.50, drielingen f 1.903.30, kleine f 1.20 per 100 Kg., bloemkool f 19 per 100 stuks. Totaal aanvoer: 207400 Kg. aardappelen, 140 stuks bloemkool. W ARM ENHUTZEN, 11 Juli. Schotsche ïnuizen f 3.104.80, drielingen f 2.503.80, grove f 2.702.80, per 100 Kg., bloemkool le soort 26.10 per 100 stuks, tomaten f 2530 per 100 Kg. Totaal aanvoer: 658Q0 Kg. aardappelen, 68 stuks bloemkool, 10 Kg. tomaten. EIER VEILING, SCHAGEN. 11 Juli. Aangevoerd 99463 klpeiéren, 5557 Kg. f 6.10, 5860 Kg. f 6.20—6.50, Cl—63 Kg. f 6.40—6.00, 64—67 Kg. f 6.60 6.90, ongewogen wit f 5.906.70, bruin f 6.006.90, 6320 eendeleren f 5.605.70, 42 kalkoeneleron f 8.208.50, EIERVEILING, AMSTERDAM, 11 Juli, Kipeleren f 7.ÜÜ, middelprlja f 0.206.40, laagste prijs f 5.25, eéndeieren f 5.155.90, Totaal aanvoer 200000 stuks. Handel vlug, HOORN, 11 Juli. 21 stapels- kleine fabriekskaas 40, 10 stapels kleine boerenkaas f 51, 7 stapels fabrleks oamm, kaas 2 da, VREDESAVOND. Blijkens advertentie in deze courant, zal Dinsdag avond a.s., half negen, in de Doopsgezinde Kerk te Barsingerhorn, een „Vredesavond" worden gehouden. Over het zoo bekende boek: „Van het Westelijk front geen nieuws", zal Ds. v. d. Veen eene beschou wing gev.en, terwijl Mevr. Wegener Sleeswijk, ge boren van Balen Blanken, aanpassende en gewijde poëzie zal voordragen. Waar de verschrikkingen en ellende, zoomede het onmenschelijke van den oorlog, ons nog eens zoo duidelijk iworden geschilderd en bij het lezen van het boek ons de vraag op de lippen komt, of het mon- schen waren, die zoo tegen den vrede zondigden, daar behooren we ons niet te sluiten en zeggen, „och het zal wel zoo erg niet zijn". Alle vredesvrienden, en ook tegenstanders, kun nen met de daad toonen, dat men den vrede wil en niets anders. Elke uiting in die richting draagt bij tot ontwikke ling van het vredesbegrip en bindt de menschheid samen in groote harmonie- Wie daaraan wil medewerken, wordt uitgenoodigd op de voornoemde bijeenkomst. Wij kunnen elk stre ven in „de goede ricjjting'. aanbevelen en zeker de avonden zooals men 'deze in Barsingerhorn organi seert. Voor een mooien avond staan spreekster en spreker bovendien borg en zij verdienen voor hun streven een talrijk gehoor. f\ SPARTA. Vrijdagavond speelden de Sparta-veteranen een wedstrijd tegen de Alcmaria-veteranen. Alcmaria was sterker en dank zij het goede spel van de Alk- maarsche rechterwenk, wist Alcmaria reeds spoedig een 80 voorsprong te verkrijgen. Hierna weet Holz een goede tegenpunt te maken. Na rust benut Doeschot nog een tweetal pracht-voorzetten van Ds. Boor, waardoor de eindstand 51 wordt. Eenige Schager dames hadden voor dezen wedstrijd een me daille uitgeloofd, die na afloop met een toepasselijk woord door den heer Overdijk aan Alcmaria's aan voerder, burgemeester Kikkert, werd uitgereikt. Voor Zondag staan voor Sparta zeer aardige wed strijden op het programma. Er wordt n.1. een adspi- ranten dag gehouden. Wanneer er even goed en aan genaam gespeeld wordt, als op den Alkmaarsehen adspirantendag, kunnen de bezoekers eenige aange name uren op het Sparta-veld doorbrengen. Het programma is als volgt: A 10.8011.00 Schagen a N.VV.a. B 11.0011.40 Alcmaria bHelder b. C 11.45—12.15 Texel a—Helder a. D 12.15—12.45 Alcmaria a—N.V.V. a. E 12.451.25 Helder cSchagen b F 1.302.00 Schagen aTexel a. G 2.002.30 Helder aAlcmaria a. H 2.303.10 Verliezer hVerliezer e. I 3:15— 3.45 N.V.V. a—Texel a. J 3.454.15 Schagen aHelder a. K 4.15— 4.45 Alcmaria aTexel a. T, 4.45—5.25 Winnaar b—Winnaar e. M 5.30— 6.00 N.V.V. a—Helder a. N 6.00— 6.30 Alcmaria aSchagen a. JIARKTOVERZICHT, De aanvoer van vette koelen was Donderdag j.1. groot. De handel was bij de vorige weken vergeleken beter, de Amsterdammers waren goed vertegenwoordigd, se kon den ee weer hebben. Prlj*en tot 52 ots. Veel stieren waren er ook aangevoerd, die handel waa trekkend, Prijaen van 9543 ets, Pe hooibouw en de droogte had wel Invloed wat den handel betref, op de kalf- en geldekoelen, Pinken weinig aangeveerd, handel stil.

Schager Courant | 1929 | | pagina 9