O, mgev Img* CALLANTS00G. ZIJPE. KOEGRAS. HOOGWOUD. WIERINGEN. SCH00RL. Uit en voor de Pers. Gemengd Nieuws. Jacht vergaan. Schouwburgbrand. Ook hitte in Frankrijk en Duitschland. Dubbele roofmoord in Tirol. In het Parlement opgesloten. Aardschokken in Denemarken. Noodweer in Duitschland. Gepantserde auto door bandieten overvallen. Slapeloosheid rijksveldwachter wel een jonge veldwachter zal we zen en die verdient geen f40. De heer Oden vraagt of de gemeente de beschik king heeft over een rijksveldwachter en of het geen moeilijkheid oplevert als de -nieuwe rijksveldwachter te Westerland standplaats heeft. De Voorzitter zegt dat dit wel is te schikken. De heer Lub vraagt hoe het hoofd der politie te genover de rijksveldwachters staat. Heeft die eenige zeggingschap. De Voorzitter deelt mede in dat opzicht tot nu een zeer gunstige ondervinding te hebben opgedaan. De verhouding is de laatste jaren bijzonder goed en spr. durft een dergelijke regeling wel aan. In andere plaatsen komt de strubbeling dikwijls voort uit wrij ving tusschen gemeente- en rijkspolitie. Goedgevonden wordt om, als te Westerland een rijksveldwachter geplaatst zal worden, het huis te hu ren voor f 5.per week en te verhuren voor f 4. De rondvraag. De heer Jb. Lont vertelt hoe Jb. Lont te Stroe en een oud-dienstbode van den burgemeester, verzocht hebben om aansluiting aan het P.E.N., maar hoewel de afstand uiterst 200 meter, daarvoor f325 zouden moeten betalen. Komt er binnen een jaar nog een huis, dan wordt het f100 minder enz. Spr. blijkt over een dergelijke regeling slecht te spreken te zijn en vraagt of het gemeentebestuur geen zeggingschap heeft. De Voorzitter zegt dat de gemeente alleen heeft te verzoeken en dat al betaald moest worden door de gemeente om het licht hier te krijgen. Ze gaan van het principe uit, dat aansluiting kan geschieden, mits ie rendeert. De heer Jb. Lont: Juist, de risico willen ze niet dragen. De Voorzitter zegt dat gevraagd kan worden, waarom het bedrag zoo hoog is. De heer Kaan vraagt nog eens naar de school plannen voor Oosterland en Den Oever.. De Voorzitter deelt mede, dat geruimen tijd ge wacht is op antwoord van de Commissie van Toe zicht op het L. O. en B. en W. tenslotte in handen van den Inspecteur hebben gesteld een plan tot den bouw van een school met 3 lokalen te Den Oever, vanmorgen is van de Commissie van Toezicht een schrijven ingekomen en daar blijkt uit, dat men accoord gaat met het voorstel van B. en W. liet wachten is nu op hot advies van den Inspecteur. De heer J. Kooij betoogt de wenschelijkheid om een stukje weg te Lutjeland te beharden, want het kost anders te veel materiaal. De A oorzitter deelt mede, dat B en W. er reeds over hebben gesproken om meerdere hoeken te bestraten. De meeste bochten liggen verkeerd. De heer M. Kooij informeert in welk stadium de school te Westerland verkeert. De Voorzitter antwoordt, dat allereerst moet afko men de beslissing van Ged. Staten, over ruiling grond kerkhof. De heer M. Kooij zegt, dat de gemeente toch wel iets heeft te zeggen inzake de aansluiting aan de waterleiding, want het bedrijf stelde de medewer king van de gemeente toch op hoogen prijs Men schen in de Nieuweweg, die 80 meter van de eind- huis wonen, wenschen aansluiting en spr. zou wil len, dat het gemeentebestuur er zijn schouders onder zette. Het water was toch zoo gezond, allerlei ziekten ontstonden door het gebruik van put of regenwater. De Voorzitter zal pogingen bij het P.W.N. aan wenden. De heer Lub vestigt de aandacht op den slechten toestand van het huisje van Geertje Dekker en zou de clementie van B. en W. en den raad willen in roepen. De Voorzitter zal den toestand door den opzichter doen opnemen. De heer Lub brengt ter sprake een geval waarbij een landhuurder de uit een sloot gegraven specie niet voldoende van den slootkant haalde, met als gevolg, dat de sloot nu door jongens en kalveren wordt dicht gegooid. Uit de besprekingen blijkt wel, dat hier eenige halsstarrigheid in 't. spel is en de heer Kaan wil de sloot voor rekening van den huurder weer uitdie pen. De Voorzitter wil dan liever den huurder aan schrijven de sloot uit te diepen, want dat het anders voor zijn rekening door de gemeente gebeurt. Naar aanleiding van een opmerking die de heer Lub straks ter loops maakte, over het uitblijven van het uitbreidingsplan, deelt de Voorzitter dan mee, dat een ontwerp was gemaakt, en men zich in verbin ding had gesteld met Zuiderzeewerken Een weg van Molgerdijk dwars naar het sluisterrein was op het ontwerp geprojecteerd, totdat later door Zuider zeewerken werd gezegd dat de weg er niet kwam en opgemerkt werd, waarom de gemeente het terrein niet kocht. Spr. merkt echter op, dat het veel te duur wordt en heeft later gehoord dat er een nieuwe weg langs de spoorbaan zou komen. Eerst dienen die plannen nu definitief vastgesteld te zijn voor en al eer het uitbreidingsplan kan worden vastgesteld en spr. hoopt het eerstdaags met den nieuwen directeur generaal van de Zuiderzeewerken te bespreken. Dat is in t kort de lijdensgeschiedenis van deze zaak, zegt de Voorzitter en sluit, na de heeren genoegelijke kermisdagen te hebben toegewenscht, de vergade ring. EEN POLITIEVLOOT. In de „Groene Amsterdammer" schrijft ir. K. F. Koning, oudchef van het Bureau Stoomwezen aan het voormalige ministerie van marine, over een politievloot, in verband met hetgeen gebeurde op Cura^ao. Twee citaten: Net groote nut, dat onze thans bestaande marine- Schepen bij voortduring opleveren, berust op hunne aanwezigheid als militaire politie te water, niet op hunne gevechtswaarde. Onder den indruk van het kort geleden te Curn- <;ao gebeurde, uitbreiding van de Nederlandsche marine met éón of twee kruisers te wenschen, 'ge tuigt van vertrouwen in een te versterken zeemacht; echter zou een uitbreiding van deze soort niet al leen in de hoogste mate ondoeltreffend zijn, maar tevens een beletsel om geld en personeel beschik baar te bekomen voor een politievloot. En juist deze is noodig tot het verzekeren van orde, veiligheid en •-(chtszekerheid op Nederlandsch gebied, tot voor komen van vreemde inmenging en tot bewaken van neutraliteit. Wordt de geheele kustlijn, voorzoover noodig, in maritieme stations verdeeld, in grooter getal naar mate de behoefte zal aangeven en het beschikbaar te stellen geld zal toelaten, dan zullen talrijke com mando's te vervullen zijn, welker belang niet af hangt van de grootte van het stationsschip, maar van het gewicht der verantwoordelijkheid; iedere stationscommandant kan zich tot bijkomstige taak rekenen in tijden van vrede en rust. schip en opva renden ten nutte te doen zijn voor plaatselijke en algemeene belangen. En verder: Nederland zij niet volstrekt weerloos, ook niet in Oost-Indië. Naast de landmacht kan de marine tot afweren van aanvallen te water bijdragen door ge bruik te maken van enkele mijnenleggers, duiktor- pedobooten en vliegtuigen. Hoe te komen aan een uitgewerkt en zorgvuldig begroot plan voor een doeltreffende politie-vloot, versterkt, (zij het noode) door afweermiddelen tegen een vijand? Hiertoe is onmisbaar de leiding door een Zee-of- ficier-Minister. Al mocht ditmaal de beurt toegekend worden aan een marine-officier, als Minister van Defensie op te treden, het ingewikkelde beheer, dat de zeemacht op zich zelve vordert, doet te meer in een tijd van te verwachten reorganisatie den wensch op komen naar de vaste leiding vaneen uitnemend des kundige, die aan een reorganisatie van materiaal en personeel zich geheel kan wijden; de marine kan als aanhangsel van liet leger niet tot haar recht ko men, niet tot „efficienicy" in 's Lands belang. Het is teleurstellend, dat voor een deel, stel een vierde, 's Lands militaire vloot een verdedigingsor gaan zal moeten blijven, doch de overgang tot drie vierde politievloot is een flinke greep in goede rich ting. Voortaan bij internationale vlootplechtigheden Nederland niet weder te doen vertegenwoordigen door een vechtschip, maar wel door een militair po- litieschip of politie-eskader zal duidelijk kenbaar maken de zich voltrekkende Marine-hervorming: Nederland bant den oorlog uit. VAN PRINS IBRAHDÏ, VAN EGYPTE. Het jacht van Prins Ibrahim van Egypte, -waarmee hij een rondreis lans de Europeesche kust deed, is Vrij dagmorgen tusschen Christiansund en Drontheim op een klip geloopen en in 8 minuten tijds gezonken. Toen het ongeluk plaats had, lagen de prins, de leden van zijn gevolg en de gasten nog in hun kooien. Om zich te redden moesten zij zich zonder op het uitzetten der sloepen te wachten, te water begeven. Te hulp schieten de booten gelukte het de schipbreukelingen te redden, een matroos uitgezonderd, die met het jacht in de diepte verdween. De bevolking hielp de schipbreukelingen aan kleeding en voedsel. In den namiddag is de prins met zijn gevolg naar Drontheim vertrokken. IN DEN KONINKLIJKEN SCHOUWBURG TE KOPENHAGEN. Op den zolder van de Koninklijken Schouwburg te Kopenhagen brak Vrijdagmiddag brand uit. Het vuur breidde zich snel uit en ontwikkelde een geweldige rook zoodat de geheele stad in opschuding kwam. Toen de brandweer ter plaatse verscheen brandde reeds een deel van het dak. De brandweer slaagde er echter in het vuur te beperken en den brand na ongeveer een uur te blusschen. De schade is niet zoo groot als men eerst vermoedde, zoodat het seizoen op den vastgestelden da tum zal kunnen worden geopend. Het vuur is vermoe delijk ontstaan door onvoorzichtigheid van een arbeider. Zaterdag moet het te Parijs ondraaglijk warm zijn geweest; heel veel menschen zag men met waaiers over straat loopen, ook mannen maakten van het voorwerp, waarbij men aan vrouwelijke elegance denkt, een druk gebruik. Op het stuk van kleeding werden wonderlijke dingen vertoond door menschen, die het in de gewone menschelijke -uitrusting niet meer konden uithouden. Zoo was er een radicale chauffeur, die in pyama's ge kleed 's ochtends het warme plaatsje achter het stuur van zijn taxi innam. De toevloed naar de zwembaden ln de Seine was zoo groot, dat de politie den stroom van zwemlustigen in een keurige queue moest kanali seeren. Des namiddags echter tegen een uur of vijf be gon de lucht te betrekken en weldra barstte er een he vig onweer met stortregens los, dat verfrissching en allerlei overstrooming bracht. Taxi's werden bestormd, de café's raakten overvol met menschen, die een schuil plaats zochten tegen het verschrikkelijke weer en dui zend dames, die haar dag waren begonnen in de liefe lijkste, ragdunne zomerjurkjes en door de wolkenbreu ken werden overvallen, zagen er uit als... verdronken poesjes. Ook in Duitschland was het schrikbarend warm. In het Rijnland ree3 de thermometer Zaterdag tot 34 gr. Celsius in de schaduw, te Berlijn was het 32 gr. Tal van menschen zijn tengevolge van de warmte ziek geworden en in vele plaatsen begint watergebrek te heerschen. In het plaatsje Brandenberg in Tirol is Vrijdag avond een dubbele roofmoord gepleegd, die groote opwinding heeft veroorzaakt. De gopensionneerde school-directeur Ludwig Hummel uit Hofstetten in Neder-Oostenrijk vertoefde daar met zijn vrouw in een pension. Vrijdagavond maakten zij een wande ling en rustten uit op een bank langs den weg. On geveer tegen 7 uur werden uit het bosch drie schoten op hen gelost. De vrouw was onmiddellijk dood, ter wijl de man zwaar gewond werd. Hij behield echter zijn bewustzijn en kon waarnemen, dat een jeugdig persoon met een geweer in de hand uit het bosch trad en de reeds overleden vrouw en hem zelf be gon te ontdoen van alle sieraden en voorwerpen van waarde, die zij bij zich droegen. De heer Hummel was te zwak om zich te kunnen verdedigen of om zelfs om hulp te roepen. De moordenaar maakte zich uit de voeten en toen het ongelukkige echtpaar door kennissen uit hun pension gevonden werd, kon hij zijn waarnemingen nog juist aan hen mededeelen. Korten tijd later overleed ook hij aan zijn verwon; dingen. De heer Hummel was 71 jaar oud; zijn vrouw 68 jaar. De dader is tot nog toe niet gear resteerd. Het onlangs gekozen jeugdige Lagerhuislid Frank Markham, wilde Donderdag twee zijner kiezers eens het Engelsche Parlementsgebouw laten zien. In het Lagerhuis was hij natuurlijk thuis, hij heeft er im mers al wel drie weken zitting in. Maar in het Hoogerhuis bleek hij een onbetrouwbare gids en raakte hij den weg kwijt. Welke trap hij ook opliep, welke deur hij ook opendeed, hij kon geen uitgang vinden. De avond viel en het begon er droevig uit te zien, totdat de drie bezoekers voetstappen hoorden. Twee politie-inspecteurs kwamen aangeloopen, in de mee ning dat er inbrekers waren in het House of Lords. Het nieuwe Parlementslid zat er een beetje mee in tegenover zijn kiezers, die hem erg onervaren von den in de politiek. iUt Kopenhagen, 20 Juli. Gisterenavond zijn op het in de Groote Belt gelegen eiland Sejro met korte tusschenpoozen 5 hevige aardschokken gevoeld, die van een op donder gelijkend onderaardsch gerommel vergezeld gingen. De bevolking geraakte in grooten angst, toen de huizen hegorincn te schudden. In den loop van den nacht zijn nog enkele schokken gevoeld, die echter niet zoo hevig waren als de eerste. Hagelslag in het Rijnland. Uit Siegen, 19 Juli. In Rijnland hebben hevige hagelbuien veel verwoest. In een plaatsje nabij Sie gen vielen gedurende een half uur steenen ter grootte van walnoten. Zoo goed als heel de oogst is vernield. Pleizierbooten verongelukt. Boven het meer van Constanz heeft Vrijdag een hevige onweersstorm gewoed. Tal van kleine booten werden door den storm overvallen en konden niet tijdig de haven bereiken. Een roeiboot met rijksweersoldaten sloeg tusschen Lindau en Schachten om. 2 Mannen wisten zich zwemmende te redden, terwijl de derde zich aan de De dienstregeling van den busdienst Schagen-Dén Helder heeft reeds thans een belangrijke verandering ondergaan, maar deze verandering is een verbetering. De vertrekuren uit Schagen 11.30 en 15.30 zijn thans gesteld op 13.00 en 14.20. In verband met bezoek aan onze badplaats is deze verandering zeker toe te jui chen, daar het vertrekken om 11.30 te vroeg en om 15.30 voor velen te laat was. De groote hitte van de vorige week heeft hier bijna een slachtoffer geëischt. De heer C. Bellis, tim merman, werkzaam bij den aannemer J. Toes, werd tijdens de werkzaamheden aan het in aanbouw zijnde huis van den heer S. Kooger, zoodanig door de warmte bevangen, dat hij bewusteloos neerviel. Zoo spoedig mogelijk werd hij binnengedragen bij onzen Gemeente ontvanger, den heer H. Zeeman, waar hij, dank zij de uitstekende zorgen van het echtpaar Zeeman en van den heer G. Baken, veldwachter, weer bij bewustzijn kwam. Zijn werkzaamheden kon hij echter niet weder hetvatten. Het vlugge ingrijpen en de juiste behande ling hebben mogelijk erger voorkomen. Een woord van dank is hier zeker op zijn plaats. Het goede voorbeeld van Oosterland heeft navol ging gevonden. Vrijdagmiddag was weer een school feest op 't strand van Callantsoog, thans uit Wervers- hoof. Wie volgt? (Deze beriohten zijn Zaterdag te laat ontvangen). Voor de betrekking van onderwijzeres aan de O. L. school te 't Zand (vacature Mej. Reijers), hebben zich 17 sollicitanten aangemeld. ST. MAARTENSVLOTBRUG. Naar wij tot ons genoegen vernemen, heeft het da meskoor „Zanglust" onder directie van den heer P. Grin op den Provincialen Zangwedstrijd te Noordscharwoude, in de 2e afd. vrouwenkoren een Isten prijs behaald met 305 punten, benevens een lsten directeursprijs. Wanneer wij in aanmerking nemen dat bij den aan vang van den wedstrijd door een der juryleden werd bekend gemaakt, dat de beoordeeling uiterst streng zou zijn, dan meenen wij dat het succes daardoor des te grooter Is en dat de zangeressen met hun leider met groote voldoening op deze prestatie kunnen terugzien. Wij wenschen den ijverigen directeur en leden van harte geluk met deze behaalde overwinning. Moge dit mooie succes voor velen, die de zang met ernst willen beoefenen een aansporing zijn als lid van „Zanglust" toe te treden. OUDESLUIS. Zondagmorgen woedde hier een zware onweers bui, gepaard gaande met hevigen regenval. Op „Den Akker" sloeg achter het huis van Ten Boekei, de bliksem op een kleerenlijn, waarvan de palen werden gespleten, terwijl van een betonnen regenbak een hoek werd afgeslagen. Persoonlijke ongelukken had den gelukkig niet plaats. JULIANADORP. Vrijdag maakten de kinderen van de laagste klassen van de school aan de Kortevliet een uitstapje per auto bus naar Huisduinen. Begunstigd door prachtig weer werd volop genoten op het strand en later in den speeltuin van „Dennenheuvel", waar ook wat voor den inwendigen mensch gezorgd werd. Opgetogen, over ook dit zoo goed geslaagde gedeelte van het feest, werden allen 's avonds weer op hun bestemming gebracht. Door het breken van een streng kreeg de werkman H. d. J. een klap van den evenaar, waardoor hij een ribkneuzing opliep en zich onder geneeskundige behan deling moest stellen. Overigens liep dit ongeval goed af. Bevorderd van de 3de naar de 4de klasse van de R.H.B.S. te Hoorn, K. Donker Pz; eveneens bevorderd van de 1ste naar de 2de klasse van de Huishoud- en Industrieschool te Alkmaar, Gr. Donker Pd., beiden al hier. Aan onze plaatsgenoote, mej. Gr. Kossen aan de Pade alhier, werd dezer dagen het diploma uitgereikt van de Huishoud- en Industrieschool te Alkmaar. Donderdag heeft ten raadhuize alhier een conferen tie plaats gehad, betreffende den nieuwen schoolbouw in de Kerkelaan. Twee leden van Ged. Staten, de hoofd inspecteur en de inspecteur van het L. O. met B. en W. Ook waren uitgenoodlgd en aanwezig de heeren De Boer en Rezelman, als afgevaardigden van de Ouder commissies te Aartswoud en Langereis. AARTSWOUD. Zaterdag kregen de ouders, die hunne kinderen ten gevolge van de nieuwe wijkverdeeling door den Raad, thuis hielden, bericht, dat hun kinderen, hangende de procedure, weder op hunne voormalige scholen worden toegelaten. Aan de vakschool voor meisjes te Den Helder is van de 2e naar het 3e leerjaar bevorderd de jongejuffrouw G. Smit alhier; terwijl aan Mej. T. Bosker het getuig schrift van den 3-jarigen voorbereidenden cursus werd uitgereikt. Vrijdagavond half acht had de opening plaats van bet Recreatiegebouw van de Geref. Kerk te Den Oever. De Voorzitter. Mr. v. Beek Calcoen opende het sa menzijn met het doen zingen van ps. 75 1 en gii\g voor ln gebed en hield daarna een korte toespraak, waarin hij de autoriteiten, o.a. B. en W. verwelkomde. Hierna ging Ds. Tollenaar voor in gebed en wijdde het gebouw in, omgeslagen boot vasthield tot hem hulp werd ge bracht. De havenpolitie van Lindau -redde voorts nog een vrouw met haar kinderen, die eveneens in een kleine boot op het meer waren en in gevaar verkeerden. Te New-Orelans (Amerika) overvielen bewapende en gemaskerde bandieten een gepantserde auto, waarmede geld werd vervoerd. Na een hevig vuur gevecht dwongen zij den chauffeur en zijn begeleider uit te stappen, waarna zij er met don auto, die een bedrag van 45.000 bevatte, van door gingen. Dan kwam Ds. Tazelaar van Rotterdam aan het woord, die een rede hield over het motto „Uw Konink rijk kome." Dan werd het woord gevoerd door Burgemeester Kolf, die zijn vreugde uitsprak over de tot standkoming van het gebouw en zijn beste wenschen uitsprak; door Ds. Tollenaar als consulent en den heer De Winter, die zijn arbeid aanvaardde. De Voorzitter dankte alle sprekers voor hun goeda woorden. Nadat gezongen is psalm 72 11, ging Ds. Heidema van Vlaardingen voor in dankgebed. Na afloop werden versnaperingen rondgedeeld en was er gelegenheid het gebouw te bezichtigen. De zaal was geheel gevuld met belangstellenden. (Te laat ontvangen voor het Zaterdagnummer.) Tot zeer groot ongerief der aangeslotenen gaf j.1. Zaterdagmiddag en /-avond de waterleiding hier geen water, temeer daar vooraf geen kennis daarvan wgs gegeven. En dat het juist op Zaterdag moest zijn, maakte het geval zooveel te erger. Zaterdagavond kwamen in de benedenzaal van de Nerd. Herv. Kerk te Hippolytushoef bijeen het bestuur van de vereeniging „Omhoog" met verschillende be langstellenden, om tot oprichting van een gemengde zangvereeniging te komen. In totaal hadden thans al reeds 27 personen zich opgegeven, om als lid toe te treden. Hierbij waren 18 dames en 9 heeren. In totaal waren thans aanwezig 15 personen. De heer J. A. Siesling heette de aanwezigen hartelijk welkom èn deelde mede, dat de voorzitter, de heer O. J. Bosker, met enkele minuten wel aanwezig zou zijn. Het duurde dan oók niet lang of de voorzitter kwam al opdagen. Besloten werd thans eerst een voorloopig bestuur te kiezen, zoo mogelijk bestaade uit 2 dames en 2 heeren en een gedelegeerd bestuurslid van de vereeniging „Omhoog". Dit laatste om eenigszins met de vereeni ging „Omhoog" in contact te blijven. Zoo werden ge kozen mej. Tr. Poel Nd., mevr. J. A. Siesling en de heeren J. C. de Haan en C. Hoogvorst. Als gedelegeerd bestuurslid van „Omhoog" werd bij acclamatie benoemd de heer B. Kat. Allen namen hunne benoeming aan. Dan volgt een breedvoerige bespreking over de ver dere huishoudelijke regeling. Wanneer alle aanwezigen hun meening hebben te kennen gegeven, wordt aan het voorloopig bestuur opgedragen, om op de eerst volgende bijeenkomst met plannen te komen, zooals benoeming directeur, 'vaststellen van een reglement, be paling inleggeld en contributie enz. enz. De vereeniging „Omhoog" beschikt over een goede piano, welke in bruikleen, wordt afgestaan. Tevens zegt de vereeniging „Omhoog" goed voor de eerste kosten, welke noodzakelijk moeten worden gemaakt. De naam der vereniging zal zijn „Zang en Vriendschap" Alzoo zullen we nog enkele dagen geduld moeten hebben, dat het bestuur de plannen kan uitwerken, en we zullen hopen, dat nog vele (en vooral heeren) zich opgeven als lid. Een goede zangvereeniging heeft hier zeer zeker bestaansrecht. En we twijfelen er niet aan, dat met een medewerking als tot heden, alles best voor elkaar zal komen. Dus, dames en heeren, goede krachten, geef u nog heden als lid op. Zomerfeesten van de V.V.V GroetKamper- duin. Een droeve morgen maakt een blijde dag, zegt 't spreekwoord, en inderdaad was dit j.1. Zondag het ge val. Was 't dan al geen slechte zaak voor onze land bouwgewassen, dat in de morgenuren naast een hevig onweder een flinke regenbui zich boven ons dorp ont lastte, voor de ijverige bestuurs- en commissieleden van de Groeter Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer zag 't er toch niet bijster gunstig uit, daar in den namiddag het strandfeest zou beginnen, en ieder kan indenken, dat een buitenfeest, vooral een feest aan de zee als eerste voorwaarde van een goed slagen, mooi weer verëischt. Gelukkig liep alles ten goede, zoodat toen de jongelui zich achter 't Schoorlsche fanfarecorps scharende, in optocht vanuit Groet naar zee trokken, alles er op wees, dat althans 't weder geen spelbreker zou worden. En 't is goed gebleven tot aan den laten avond. Te ongeveer 2 uur werden op de afgebakende ter reinen op 't strand de kinderspelen en de wedstrijd in zandvormen aangevangen. Wat was er een belangstel ling en toen we eens een blik over 't geheel sloegen, en we naast de kampende jeugd en de ijverige bestuur- deren de vele badende ouderen zagen, toen werden we voor de zooveelste keer overtuigd, hoe een aardige en gezellige badplaats Kamperduin toch is. 't Is nog een van die enkele plekjes aan onze Noordzeekust, waar men zich overal op 't vrije strand waant, en waar nog niet die bindende bepalingen bestaan als elders; we! houdt ónze badman zijn lijntje gespannen en blijft hij meester van zijn terrein, doch ieder voelt dat dit gaat om 't welzijn der badenden zelf. Er wordt gewaakt voor gevaar en overlast Doch overigens is men er onge geneerd en vrij. Jammer, zeer jammer is 't, dat Kam perduin een goeden toevoerweg mist. Met drukke dagen als gisteren, en die herhalen zich vaak, is 't verkeer in een noodtoestand, al is 't parkeerterrein van den heer Kroon al een stap in de goede richting. Men zegge niet, dat een goede toegangsweg een zoo groote drukte zou geven, dat 't intieme der badplaats verloren zou gaan. Andere factoren dan deze kunnen oorzaken zijn van verval van den goeden naam van Kamperduin, de goede verkeerswegen kunnen niet anders zijn dan tot heil van de geheele gemeente. De comfort aan het strand wordt beter. De pachter, de heer Groothoff, is een man die vooruit durft loopen en werkelijk is hij met zijn buffet en kiosk, met zijn verkleedkamertjes en met zijn talrijke strandstoelen, de man die 't daar aardig vooruit brengt. Ook boven, bij 't café, ziet 't er thans goed uit, en kan men op een goed gestoffeerd terras genieten van strandgedoe en van de zee. Natuurlijk zullen deze ondernemers met 't vooruitgaand bezoek gelijken tred moeten houden en zal 't er met een jaar of wat misschien weer geheel tengevolge van de zomerwarmte, overwint men spoedig door het gebruik van een paar Mijnhardt's Zenuwtabletten. Glazen Buisje 75 et. Bij Apoth. en Drogisten.

Schager Courant | 1929 | | pagina 6