SPORT VAN ZONDAG WINKEL. LANGENDIJK, PROVINCIAAL ZANGCONCOURS WIERINGEN. HEERHUGOWAARD. HARENKARSPEL. ANNA PAUL0WNA. der Zangvereeniging „Crescendo" te Noordscharwoude, Binnenlandsch Nieuws. Door het onweder. Ernstige brand te Vijfhuizen (Haarlem mermeer). Nog mser slachtoffers. anders uitzien, thans hebben ze de eischen der be zoekers onder de knie. Onder de groatste belangstelling en onder de gezel ligste stemming verliep 't strandfeest Vooral de stem ming kon niet anders dan goed zijn, waar 't fanfare corps zoo ijverig er op los bliea Ook in de avonduren waren de heeren in touw. Wel druk, doch wat een mooi bewijs hoe men eigenlijk moet samenwerken. Nadat er lustig op af was gedraafd in zakken, met hallen op blaadjes, met poppen op een wagen, op de spriet, enz. enz. en nadat de nzandvormelingen door een zeer nauwgezette jury waren bezien, d.w.z. hun werk, kon te 4 uur de voorzitter der feestcommissie, de heer Corn. Hoogvorst, er toe overgaan om de prijzen uit te reiken. Men begrijpe, dat op dat oogenblik de kiosk van den heer Groothoff, welke als publieke tribune dienstdeed, 't middelpunt van belangstelling was. De prijswinnaars kregen allen een voorwerp, een boek, een tasch, een mes, wat niet al, en de innerlijke waarde van deze ingrediënten drukte tevens de prestatie van den nieu wen eigenaar of de nieuwe eigenares uit. 1 Hieronder volgen de gelukkigen: Zandvormen. Jongens: le prijs Jan Mulder, met zee arend; 2e prijs jongeh. Brandt Buijs met narval; 3e prijs Friso de Jong, met rijger. Idem. Meisjes: le prijs Annie Kossen met Ranja- ^pop; 2e prijs Maartje van der Vlies, met Klaverblad; 3e prijs Trien Kaag, met Sneeuwklokje. Kinderspelen. Meisjes 68 jaar: le prijs Geertje de Vet, 2e prijs Martha Onnen, 3e prijs Geertje Breed, 4e prijs Annie Druijven, 5e prijs Trijntje Rens, 6e prijs Annie Yvangh. Idem. Meisjes 9-12 jaar: le prijs Sophie Eriks, 2e prijs Trijntje de Vet, 3e prijs Mlentje Modder, 4e prijs Jannie Koeten, 5e prijs Pietertje Modder, 6e prijs Lientje Hoogvorst. Kinderspelen. Jongens 68 jaar: le prijs P. Duin- meijer, 2e prijs P. Spaan, 3e prijs J. Breed, 4e prijs J. Praat, 5e prijs Joh. Kroon, 6e prijs K. Koeten. Idem. Jongens 912 jaar: le prijs Arie Rens, 2e prijs J. IJpe, 3e prijs J. Terpstra, 4e prijs W. Calsbeek, 5e prijs W. Vriesman, 6e prijs J. Vriendjes. Idem. Jongens 1214 jaar: le prijs Jan de Vet, 2e prijs Anton Greeuw, 3e prijs Arls van der Vlies, 4e prijs J. Hoogvorst. 5e prijs J. Keuris,. 6e prijs G. Kuiper. Idem. Meisjes 1214 jaar: le prijs Keeltje van Dijk, 2e prijs Geertje Rijs, 3e prijs B. Pietersen, 4e prijs Joh. Pietersen, 5e prijs M. Roosdorp, 6e prijs G. Vriend jes. Sprietloopen: le pri^s P. Huiberts, 2e prijs J. van Dijk, 3e prijs P. Keuris. Alle mededingers kregen nog een reep chocolade als troostprijs. En hiermede was het strandfeest weer geweest en konden de menschen die alles hadden voorbereid, ten volle tevreden zijn. Des avonds werd 't feest te Groet, op 't afgesloten terrein achter 't café van Huiberts voortgezet. Het was eenvoudig van opzet, doch desniettemin was de gezelligheid er evengoed. Enkele attracties, de dans vloer vooral, 't concerteerende fanfarecorps, aardig wat publiek, en bovenal 't weder, de mooie midzomeravond, dat alles bijeen, werkte mede, om ook dit gedeelte te doen slagen. Wanneer we zoo alles nog eens de revue laten pas- seeren, kan niet anders gezegd worden of het Groeter V.V.V.-feest is zeer goed geslaagd. Aan de Rijks Hoogere Burgerschool te Hoorn werd van klasse B 4 naar B 5 bevorderd J. Appel, alhier. ZUIDSCHARWOUDE. Het einddiploma 3-jarige R.K. Handelsschool te Weert is behaald door G. Kramer Cz., alhier. NOORDSCHARWOUDE. De jongejuffr. J. Jansonius werd van de 2e naar de derde klasse der Rijkskweekschool voor onderwijzeres sen te Alkmaar bevorderd. ST. PANCRAS. Van de le naar de 2e klasse der Rijkskweekschool voor onderwijzers te Alkmaar werd o.m. bevorderd K. Vermeel, alhier. LANGENDIJK. De gemeenteraad van Noordsöharwoude had aan de andere Langendijker gemeentebesturen en ook aan Koe dijk een verzoek gericht, een reinigingsdienst in het le ven te roepen, opdat niet zooveel rommel meer in de slooten zou worden geworpen. De Raad van deze laat ste gemeente beschikte afwijzend op dit verzoek, o.m. op grond van de overweging dat hij geen aansporing van een ander gemeentebestuur behoeft, om een of anderen maatregel uit te voeren of een instelling in het leven te roepen. ZUIDSCHARWOUDE. Van de eerste naar de tweede klasse der Rijkskweek school te Alkmaar is o.m. bevorderd D. Stam alheir. NOORDSCHARWOUDE. Bij het op Zondag 21 Juli gehouden Nationaal Zang concours te Bussum behaalde de R.K. Zangvereeniging „St. Caecilia" in de le afd. een 2en prijs met 290 punten Vanwege de vereeniging „Tuinbouw-Belang" zal ach ter het terrein van de voormalige conservenfabriek „De Nederlanden" een bewaarplaats voor pootaardappelen gebouwd worden. De melkprijs is alhier met 1 cent per liter verhoogd en gebracht op 14 cent. op Zaterdag 20 en Zondag 21 Juli, ter herdenking 40-jarig bestaan. De belangstelling was niet groot, toen het con cours om ongeveer half zes Zaterdagnamiddag werd geopend door den voorzitter van „Crescendo', den heer Mallekote, die aan alle aanwezigen een harte lijk woord van welkom toeriep. Zes vereenigingen traden dezen eersten dag in het strijdperk en met succes, want er werd mooi gezon gen. De jury bestond uit de heeren :L. C. Keereweer, Jac. Bonset, en Willem Hespe. Laatstgenoemde trad als voorzitter der jury op en verklaarde dan ook dat het begin goed was, daar er reeds 5 eerste prijzen konden worden toegekend. De uitslag was als volgt: Dubbel Gem. kwartetten, 1ste afdeeling: „Zang- lustHaarlem, 3e prijs, met 238 p. Gemengde Koren, 3de afdeeling: „Niedorps Gem. Koor", Nieuwe Niedorp, le prijs, 307 p.; Chr. Zang vereeniging, Bennebroek, le prijs, 339 p. Vrouwenkoren, 2e afdeeling; „Zanglust", St. Maar tcnsvlotbrug, le prijs, 305 p.; Dubbel Mannenkwartetten, le afdeeling: „Euterpe", Haarlem, le prijs, 304 p. Gemengde Koren, le afdeeling: „St. Caecilia", Noord- scharwoude, le prijs, 357 p. Feestconcert van „CrescendoM. Was de belangstelling 's middags niet groot, ook 's avonds had de opkomst veel grooter kunnen zijn. De warmte zal hieraan wel niet vreemd geweest zijn, doch de thuisblijvers hebben geen gelijk gehad. Het was een prachtig concert, één en al bezieling ging er van uit, zoowel van het groote koor als van het kin derkoor. De heer L. C. Keereweer, die namens de jury eenige woorden van dank uitsprak voor de hartelijke ont vangst, verklaarde dat indien „Crescendo" dezen dag aan het concours had deelgenomen, ze zeker met een mooi prijsje naar huis was gegaan. De heer Mallekote riep allen een woord van wel kom toe, in het bijzonder den eere-voorzitter, Burge meester Jhr van Spengler, den juryleden met hunne dames en den heer J. H. Keizer, die bij deze gelegen heid de feestrede zou uitspreken. Van den Bond van Koordirigenten en van de Zang vereeniging „Polyhymnia" te Haarlem waren tele grafische gelukwenschen ingekomen, terwijl door den eere-voorzitter, Jhr. van Spongier, een keurige bloe menmand was geschonken. Uit de feestrede stippen we aan, dat 10 jaar gele den in dezelfde zaal het 30-jarig bestaan feestelijk gevierd is. Dit was een jaar na den wapenstilstand, wat dus wel een reden tot feestvieren was. Er is wel veel veranderd na de oprichting van „Crescen do" 40 jaren geleden. De bloei van deze streek is met groot schreden vooruitgegaan, gezien o.m. de tegen woordige organisatie van het marktwezen. Het was de heer Dorsman, oud-hoofd der school, die „Cres cendo" dirigeerde toen de vereeniging de eerste lau weren oogstte. Later is dit door den tegenwoordigen Directeur, Willem Hespe, voortgezet, getuige o.m. het succes dat de vereeniging behaalde op het Interna tionaal Zangconcours in 1923 te Amsterdam gehou den, met een lsten prijs in de le afd. Bij de vele jubilea tegenwoordig is een 40-jarige herdenking zeker op zijn plaats. „Crescendo" heeft thans nog leden die 20 a 35 jaar lici zijn, n.1. de heer en mevr. C. Swagcr-Hopman en de heer en mevr. K. de Vries-Borst. (Applaus.) Aan critiek heeft het niet ontbroken, doch zij ver oordeelt wel, maar geneest niet Dat de burgerij mee leeft bewijst wel de geschonken medailles e.d., w.o. er ook één is van H.M. de Koningin der Nederlanden. Met een hartelijken gelukwensch en een „Gij allen Heil" eindigde de heer Keizer zijn mooi in elkaar gezette feestrede (Luid applaus.) In de pauze werd de vereeniging nog toegespro ken door mevr. Hespe, die namens het Acapelle- koor „Crescendo" te Amsterdam een mooie pla quette in lijst aanbood. Namens de vereeniging „Zanglust" te Amsterdam werd eveneens een plaquette aangeboden. Deze twee vereenigingen staan, evenals „Crescendo", onder lei ding van Willem Hespe. Aan het einde van dit mooie concert dankte de heer Mallekote allen, in het bijzonder mej. Hespe, die eenige nummers op de piano begeleidde. Zondagmiddag 12 "Uur, nadat de onweerswolken verdreven waren door een lekker zonnetje, had de offtcieele opening plaats door den Burgemeester van Noordscharvvoude, Jhr. Van Spengler. Spr. bood de vereeniging zijn gelukwensch aan, verklaarde dat het gemeentebestuur met belangstel ling „Crescendo" zal gadeslaan, en hoopte, dat in de toekomst nogmaals aan een Internationaal concours kon worden deelgenomen. De eerewijn werd hierna rondgediend. De heer Mallekote dankt met eenige woorden voor het gesprokene en zegde toe in het bestuur te be spreken eventueeie deelname aan concoursen. Nadat door den heer L. C. Keereweer nog eenige woorden tot de jubileerende vereeniging gericht wa ren, werd deze officieele bijeenkomst met een „Lang zullen zij leven" gesloten. Evenals Zaterdag was het weer schitterend, wel wat warm, doch daar geraakt men ook aan gewoon. Precies 1 uur werd een aanvang gemaakt met den vervolgwedstrijd, waaraan door niet minder dan 18 vereenigingen werd deelgenomen. De belangstelling van het publiek en de deelnemende vereenigingen groeide steeds aan, zoodat het terrein en de over dekte tent goed bezet waren: Van deze achttien vereenigingen behaalden er elf een lsten prijs, zoodat de jury dan ook kon zeggen, dat het concours schitterend geslaagd was. Noord- Holland; zei de heer Willem Hespe, staat aan de spits tegenover de andere provinciën. De uitslagen zijn als volgt: Vrouwenkoren, le Afdeeling: Oosthuizen te Oost huizen, 2e prijs met 297% punten. Dubbel Mannenkwartetten 2e Afdeeling: Amst. Dubb. Mannenkwartet te Amsterdam, le prijs 321 punten; 2e prijs Caecilia te IJmuiden (Oost) 2e prijs 283 p.; Zanglust te Haarlem, 2e prijs 27134 p. Dubbel Mannenkwartetten le Afdeeling: Inter Nos te Den Helder, 2e prijs 286 punten; Inter Nos te Am sterdam, 2e prijs 263 punten. Dubbel Gemengde Kwartetten le Afd.: Santpoorts Dubb. Gem. Kwartet te Santpoort, le prijs 361 punten. Met een eereprijs voor het op één na hoogst aan tal behaalde punten (zilveren lauwertak A.V.R.O. Gemengde Koren 4e Afdeeling: Zang en Vriend- schapte Deemster: le prijs 317 punten. Gemengde Koren 3e Afdeeling: Kunst en Genoegen te Velsen, le prijs 33834 punten; Ned. Herv. Kerk koor te Schagen, le prijs 335 p.; Polyhymnia te IJmuiden (Oost) le prijs 309 p.; Zanglust te Koedijk, le prijs 316 p.; Zanglust te 't Zand 2e prijs 270 p. Mannenkoren 2e Afdeeling: Alcmaria te Alkmaar le prijs 322 punten; Con Brio te Amsterdam le prijs 321 p.; Zanglust te IJmuiden 2e prijs 262% p. Mannenkoren le Afdeeling: R.K. Mannenzangver- eeniging Beverwijk te Beverwijk, le prijs 310 punten. Mannenkoren Hoogste Eere-Afdeeling: Wormerveer's Mannenkoor te Wormerveer, le prijs 388 punten;met een eereprijs voor het hoogste aantal behaalde pun ten voor het geheele concours (gouden medaille ge meentebestuur van Noordscharwoude) en bijzonderen dank en gelukwensch van de Jury. Het concours zelve was hiermede geëindigd, en kon er verder kermis gevierd worden, waaaan velen gevolg gaven. Toch was het niet overdruk, en wij vragen ons af of „Crescendo" er financieel wel gekomen is. Dat het bezoek van de ingezetenen en anderen niet grooter was moet ongetwijfeld worden toegeschreven aan de kermissen in den omtrek en mogelijk ook door het warme weeh Wij willen het beste hopen. Het vuurwerk was een groot succes. Het was een schitterend aanzien hoe de vuurpijlen e.d. de lucht doorkliefden. Eenige kleine ongelukjes bleven bij hei afsteken van het vuurwerk niet uit, wat jammer was, daar het overigens zoo goed geslaagd is. Eenige belangstellenden bekwamen brandwonden en schade aan hun kleeren, wat waarschijnlijk*niet gebeurd zou zijn als men wat verder afgestaan had. Voor het vuurwerk had men de Oosterstraat afge sloten om meer publiek naar het terrein te lokken en ook om het plat treden van de tuintjes der bewoners tegen te gaan Als veiligheidsmaatregel was de brandkraan in ge noemde straat geheel gereed gebracht om ben even- tueelcn brand onmiddellijk te worden gebruikt. Een goedo maatregel. Het was reeds laat loon wij de latste tonen van het orgel van Bram de Wilde van Alkmaar, dat in de groote danstent geplaatst was, nog hoorden en ons ter ruste begaven. En hiemede was het einde gekomen van het feest van „Crescendo". De zangvereeniging van de Maatschappij tot bevorde ring der Toonkunst afd. Wieringen, directeur de heer Toon de Hoogh te Den Helder gaf Zaterdagavond haar eerste uitvoering in de zaal van den heer H. Koster te Oosterland. Medewerking werd verleend door Mej. Annie Rogge veen, sopraan, van Den Helder, den heer Dick Weiman, bariton van Amsterdam, en A. Koch, pianobegeleiding, ook van Den- Helder, De Voorzitter, de heer J. Greveling, opende den avond met een hartelijk welkom. Het programma bevatte een groot aantal nummers, welke allen keurig werden uitgevoerd. Tevens werden aan het slot nog enkele voordrachten ten beste gege ven, welke ook goed in den smaak van het publiek vie len. Aan het einde dankte de Voorzitter den aanwezigen voor hun aandachtig gehoor en tevens werd dank ge bracht aan det medewerkenden en mede dezen mooien avond zoo goed deden slagen. Dat het onweer Zondagmiddag hier boven onze ge meente zwaar was, blijkt wel hieruit, dat op vele plaat sen de bliksem in den grond is geslagen. Bij den heer N. Kool te Oudegest, stond een groote betonnen drink bak in het land, welke ook geheel werd versplinterd. Tijdens het hevige onweer tusschen 12 en 1 uur, sloeg de bliksem' op het electrisch net bij de woning van den heer C. Koorn te Oude Gesfc Enkele aangeslotenen geraakten door de vernieling van paal en net, zonder stroom. Van den veehouder Jb. Bakker Jz. te Den Oever werd een koe door den bliksem getroffen en gedood. Het beest is onmiddellijk vervoerd naar de noodslachtplaats te Hippolytushoef. Verzekering dekt de finantieele scha de. Maandagmorgen werd door den Ex-kroonprins Wilhelm van Duitschland, in gezelschap van een dame, een be zoek gebracht aan onze gemeente. Allereerst werd zijn oude vriend J. Luijt bezocht en daarna vertrokken zij naar Den Oever. Mej. W. A. M. Krom alhier, is geslaagd voor akte Nuttige Handwerken. DIRKSHORN. Zondag tegen den middag ontlastte zich boven onze Gemeente een vrij zware donderbui, waarbij hagel- steenen vielen ter grootte van duiveneieren, vermengd met stukken ijs. Het vee rende angstig door de weide, terwijl een paard door steigeren en achteruitslaan pro testeerde tegen de bekogeling. Te Tuitjenhorn, aan de grens der gemeente, werd door den bliksem getroffen een door den heer Ligthart bewoond dubbel boerenhuis, hetwelk in korten tijd ge heel afbrandde. Ook ln het Waarland sloeg de bliksem in de woning van den heer W. Dekker Az. Ofschoon wel wat mate- riale schade werd veroorzaakt, ontstond hier toch geen brand. I. Sinka alhier is aan de Rijkskweekschool te Alk maar bevorderd van de le naar de 2e klasse. Aan de Vakschool voor Meisjes te Den Helder is be vorderd van het le naar het 2e leerjaar voor de oplei ding tot costuumnaalster: L. Derksen te Van Ewijck- sluis. Zaterdagavond j.1. had in de zaal van den heer Slikker eene vergadering plaats om te komen tot de oprichting van een begrafenisvereeniging. Hoewel voor deze vergadering aan alle ingezete nen een convocatiebiljet was gezonden, waren slechts een 15-tal personen aanwezig, doch aangezien deze 15 van verschillende zijden blijken van instemming hadden ontvangenmet het goede doel, besloot men toch de zaak door te zetten en werden de besprekin gen geopend en een concept-reglement voorgelezen. Nadat dit was gebeurd, verklaarden de heeren Abr. de Smit en C. Muntjewerf zich bereid de ingezetenen te vragen lid der vereeniging te worden. Als dit ge beurd is, zal opnieuw worden vergaderd tot vaststel ling van reglement, kiezen van een bestuur, enz. De bijeenkomst werd op de gebruikelijke wijze ge opend en gesloten door den heer Koorn. Bevorderd van de 3e naar de 4e klasse der Rijks H.B.S. te Helder J. Raap en H. Jonker. K. Kaan, leerling der M.U.L.O.-school te Den Helder, werd bevorderd van de le le naar de 2e klasse. Mej. J. Tauber werd aan dezelfde school van de 3e naar de 4e klasse bevorderd. BREEZAND. Door den aannemer A. A. Schouten tc Anna Pau- lovvna, zullen voor den heer L. Vader twee huizen worden gebouwd aan den Balgweg en voor den heer W. StellemA een huis aan de Zandvaart. EEN MAN GEDOOD, DRIE GEWOND. Zondagavond heeft boven Vaals en omgeving een zwaar noodweer gewoed. De bliksem sloeg ook in een der cassa's van de Tentoonstelling in. De cassier Simons uit Vaals, die zich daarin bevond, werd op slag gedood. Nog drie andere personen werden getroffen, doch be kwamen slechts licht letsel. Binnen eenige minuten stond de heele tentoonstelling onder water. De riool- leering kon den enormen waterval niet verzwelgen. Zondag woedde te Waubach (L.) een hevig onweer. Bij een landbouwer sloeg de bliksem in en het geheele dak brendde af. Een schaap, verschillende kippen en ganzen werden gedood. Ook bij een anderen landbouwer vernielde de bliksem het geheeele dak. Te Brunssum woedde evenzeer een noodweer, op verschillende plaat sen heeft de bliksem de radiotoestellen onklaar ge maakt. Te Schaesberg sloeg de bliksem op het electri- sche net, terwijl in vele huizen defect aan de lichtlei- ding werd veroorzaakt. Tijdens een kort onweer werd Zondagmiddag in de buurtschap Dueno, gemeente Lonneker, de 73-jarige landbouwer L. Egberink, die zich buitenshuls had be geven om te zien, of de bui reeds weer was afgedre ven, door den bliksem getroffen en onmiddellijk gedood. EEN 19-JARIG MEISJE IN BE VLAMMEN OMGEKOMEN. Zondagavond te ongeveer elf uur is vermoedelijk tengevolge van kortsluiting plotseling brand uitgebro ken in de boerderij van den landbouwer S. Verdegaal aan den IJweg te Vijfhuizen (Haarlemmermeer). Het vuur greep buitengewoon snel om zich heen en toen de landbouwer, die met zijn vrouw in een aparte kamer slaapt, wakker werd, stond een groot gedeelte van de boerderij reeds in brand. In nachtgewaad snelde de man naar het gedeelte van het huis, waar zijn zeven kleine kinderen sliepen. Met zeer groote moeite en door het inslaan der ruiten slaagde de man erin zijn kinderen te redden. Hij had daarbij zelf het ongeluk zijn polsslagader door te snijden. Spoedig was de boerderij tot den grond toe afgebrand. En eerst toen kwam men tot de ontzettende ondekking, dat het "dienstmeisje, de 19-jarlge Clasina Lefeber,- die in een afzonderlijk kamertje sliep, vermist werd en waarschijnlijk in de vlammen was omgekomen. Tegen den morgen werd tusschen de puinhoopen het vreeselijk verminkte en geheel verkoolde lijk van het ongelukkig meisje gevonden. Een kleine hoeveelheid geld, die de landbouwer in huis had, is verbrand. De oogst was nog niet binnen gehaald, zoodat dus deze niet verloren is gegaan. De materieele schade wordt door verzekering gedekt. Zaterdagmiddag is een jongeman uit Duitschland Regens genaamd die sinds eenige weken als teekenaar bij de Constructiewerkplaatsen van de firma De Vries Robbé te Gorinchem werkzaam is, gaan roeien. Arm de overzijde der rivier gekomen, bij Woudri- chem, is hij te water geraakt en verdronken. Zondagvond is in de Zuiderzee, aan den Schellink- houterdijk te Hoorn, de 16-jarige Hes bij het baden verdronken. De 21-jarige Engelsche matroos J. Muthank is bij het aan boord gaan van bet Engelsche s.s. „Valet of 1 Zondag j.1. werd de laatste wedstrijd gespeeld. In 't Zuiden is dan eindelijk ook de beslissing gevallen. Te gen verwachting wist Wilhelmina met 21 van St.m. Emma te winnen en handhaafde zich daardoor. St.m. Emma maakte op 't laatst nog gelijk, het doelpunt werd evenwel wegens buitenspel niet toegekend. Emma heeft dadelijk na afloop geprotesteerd, doch we vermoeden, dat ze het protest, dat bij 't winnen ervan 't eerste- klasseschap oplevert, zal verliezen. Doch misschien? Men kan 't nooit weten. De eindstand is: Wilhelmina 2 110 32 3 Staatsmijn Emma 2 10 1 32 2 De Valk 2 0 11 1—2 1 JULIANADORP. J.V.C.-nieuws. Zondag trok J.V.C. I naar Oudesluis om deel te ne men aan de seriewedstrijden, uitgeschreven door de vereeniging „D.O.S.KO." aldaar. In de eerste ronde wist J.V.C. I van een sterke Schagen-combinatie met 3—2 te winnen. In de finale sloeg J.V.C. I Breezand I met 21, zoodat J.V.C. I beslag legde op den eersten prijs, zijnde een mooien zilveren lauwerkrans. WIEBIN GEN. Succes-nieuws. Zondag stond er voor Succes een drukke dag op het programma. Om 2 uur Succes 2 tegen de plaatselijke club A.B.C. I voor de zomercompetitie. Succes 2 wist dezen wedstrijd met 21 van A.B.C. te winnen. Om 4 uur Succes IM.A.Z. I om een medaille van den heer Kalis, van de M.A.Z. Om ongeveer kwart over vier blaast scheidsrechter Metselaar de elftallen in het veld. Succes heeft enkele nieuwe krachten ln de voor hoede. Succes is direct iets In de meerderheid. Enkele cor ners op het M.A.Z.-doel leveren niets op. Succes die ln een andere opstelling speelt, wat de voorhoede betreft, dan gewoonlijk, heeft als rechtsbuiten den gevaarlijken schutter, Jan Lont, en de M.A.Z. zorgt er voor hem in de gaten te houden, wat hen echter niet altijd gelukt, daar verscheidene goede voorzetten van dien kant ko men. Succes weet voorloopig het overwicht niet in punten uit te drukken. Succes onderneemt telkens heel goede aanvallen op het M.A.Z.-doel, gesteund door den spil, die een schitterende partij voetbal speelt. Bij één van die aanvallen trapt de M.A.Z.-keeper slecht weg, de S.-rechtsbinnen vangt de bal op, een hoog schot op het doel, en de bal verdwijnt over den nog niet in het doel terugzijnden keeper in het net. Het is 10 voor Succe3. Succes hierdoor aangemoedigd pakt direct weer flink aan, maar de harde schoten, welke op het doel worden gezonden werden door den M.A.Z.-keeper schitterend ge houden. Een schermutseling voor het Succes-doel wordt gevaarlijk, doch de S. rechtsback redt schitterend. Suc ces onderneemt een aanval, doch het is weer de M.A.Z.- keeper welke den bal voor de voeten van Kroon weg pikt. S. hierdoor niet ontmoedigd, dringt direct weer flink op; Kool krijgt den bal mooi toegespeeld, zet voor en het is Kroon, .welke no. 2 in het net deponeert. 20 voor Succes. De MA.Z. hierdoor niet ontmoedigd, pakt flink aan, maar de zon, welke hen bijna recht in het gezicht schijnt, werkt niet mee voor den goeden gang van zaken en ze weten voor rust ook niet te scoren. De rust gaat in met 20 voor Succes. Na de rust krijgt Succes het in de zon spelen, wat echter voorloopig geen nadeeligen invloed op het spel uitoefent. De M.A.Z. denkt er nu toch zeker anders over, daar twee aanvallen op het Succes-doel, niet anders door de Succes-achterhoede kunnen weggewerkt worden dan ten koste van een corner, die echter niets oplevert. Een laag schot op het S.-doel. wil de keeper knielend opvangen, doch plotseling springt de bal omhoog en met groote moeite weet hij een doelpunt te voorkomen. De S.-rechtsbinnen geeft een mooi keihard schot, maar de bal komt tegen de onderkant van de bovenlat, velen denken dat de bal zit, doch volgens den scheidsrechter is het niet het geval, zoodat de M.A.Z.- dan ook hier door het og van den naald kruipt. De M.A.Z. komt even opzetten; een corner op het S.-doel levert niets op. De geheel vrijstaande Jan Lont, krijgt den bal goed aange geven, schiet keihard tegen den bovenlat, en het is de toeloopende Kroon, welke no. 3 in het net kopt. Direct pakt S. flink aan, en na eenige minuten spe len is het de S.-r.ieuwe midvoor, welke no. 4 in het net deponeert. S. komt er voortdurend beter in, en als iedereen denkt, dat no. 5 gaat, schept de rechtsbinnen hoog over, terwijl de keeper op den grond ligt. Weer grijpt S. den bal, doch Kroon schiet hard naast. M.A.Z., welke een wijziging in het elftal heeft aan gebracht, schiet enkele ballen hard op het doel, doch de S.-keeper is niet te verschalken. En als onze snelle rechtsbuiten, den bal krijgt, rent hij naar voren, een hard schot en het is 50 voor Succes. De M.A.Z. werkt nog hard voor een tegenpunt, doch de S.-achterhoede is steeds op haar plaats. Het gelukt den rechtsbinnen, welke telkenmale hard schiet, dan ook niet een tegen punt ta maken. In den stand komt geen verandering, zoodat S. met een flinke overwinning beslag wist te leggen op de ver guld-zilveren medaille. Veel publiek woonde de wed strijden bij, zoodat de Succes-penningmcester ook nog een goeden dag had. Het was een ware Succes-dag.

Schager Courant | 1929 | | pagina 7