OasGcrruptie te Schagen ttü Raad Harenkarspel. Advies van Mr. W. C. Bosman inzake kwijtschelding van de opgelegde straf aan den Gasfecteur. WIERINGERWAARD. KOEGRAS. WIERINGEN. SINT MAARTEN. W ij ontvingen een afschrift van het advies, dat in de Raadsvergadering van j.1. Donderdagavond is be handeld (zie Raadsverslag). Het luidt als volgt: Namens Uw College is door Uw Burgemeester in mij ne handen gesteld het geheele dossier inzake den Di recteur uwer lichtbedrijven W. Blaeser, met verzoek daaromtrent als practiseerend advocaat te dienen van advies. De voorgeschiedenis. Burgemeester en Wethouders hebben in December 1927 aan den Raad der Gemeente een voordracht ge daan, waarbij zij ten aanzien van den directeur der Lichtbedrijven zijn gekomen tot de volgende conclu sies: I. De houding van den directeur'tijdens het onder zoek was niet sympathiek. De wethouders, die zich waarschijnlijk méér dan de feiten en omstandigheden gedoogden door humane gevoelens lieten leiden, heb ben zeer zeker recht gehad een eerlijker houding van den directeur tegenover zich te vinden. II. De door de justitie in een tweetal gevallen bij leveranciers in beslag genomen boeken, leveren zoo danige gegevens, dat geen andere indruk mogelijk is dan dat de door v. d. Stel genoemde percentsgewijs berekende retourcommissies werkelijk in de praktijk worden uitgekeerd. III. De bekentenissen van den directeur gaan blijkbaar juist zoover, als hij meende dat bij hei ver dere onderzoek toch zou uitkomen. IV. Doordat de inbeslagname van boeken door de justitie beperkt bleef tot de gevallen Wilson en Gautsch is buiten het geval Berghuys' Kolenhandel, geen bewijs aanwezig, dat van nog meerdere firma's retourcommissics, opzetgeldcn, of douceurs zijn ont vangen. Het is echter zeer moeilijk aan te nemen, dat de corruptieve handelingen aan onze Gasfabriek zich precies tot de drie genoemde leveranciers zouden be palen. V. Dc bekentenissen van den directeur en de uit komsten van het justitioneele onderzoek geven recht als bewezen te beschouwen het toucheeren door den directeur van de volgende retourcommissies: van Wilson's Gasmeterfabriek f919.50 van Gautzsch Indust. Maatschappij f 317.60 van Berghuys' Kolenhandel f 1028.75 .Totaal f2266.85 VI. De gemeente is in den loop der jaren door het systeem der retourcommissies zonder twijfel voor be langrijke bedragen benadeeld. Het feit dezer benadee ling is niet weg te praten door te wijzen op de alge meenheid van het systeem; dit kan voor den indivi- dueelcn gasdirecteur hoogstens als verzachtende om- standigheid gelden. Noch door te wijzen op vaste ver koopprijzen. Er valt niet te twijfelen aan een zoo danige algemeenheid van het kwaad, dat de rclour- c.ommissies eenvoudig een geijkt onderdeel van kost prijs of verkoopprijs zijn geworden. Deze conclusies hebben Burgemeester en Wethou ders aanleiding gegeven het volgende voorstel aan den Raad te doen: a. den directeur thans niet te ontslaan; b. het in conclusie V gemelde bedrag ad f2266.85 op den directeur te verhalen, met dien verstande dat uiterlijk binnen 10 jaar na 1 Januari 1928 het totale bedrag in de kas van het gasbedrijf moet zijn gestort en dat bij eventueel eerder ontslag of eindiging van het dienstverband op andere wijze, het eventueel dan nog resteerend bedrag op de bestaande borgstelling zal worden verhaald; c. den directeur schriftelijk zeer ernstig te beris pen, met de mededeeling dat in geval later blijkt dat nog of wederom retourcommissies, douceurs of opzet- gelden worden getoucheerd, ongeacht tot welke be dragen, onmiddellijk eervol ontslag zal kunnen vol gen; d. een nieuwe instructie voor den directeur der Lichtbedrijven vast te stellen, waarin voor zooveel noodig en mogelijk het sub b en c bedoelde wordt om schreven, en welke instructie door den directeur voor accoord moet worden geteekend; e. bij weigering van den directeur om het bedrag ad twee duizend twee honderd zes en zestig gulden vijf en tachtig cent (f2266.85) aan het bedrijf te resti- tueeren, hem oneervol te ontslaan en gemeld bedrag voor zooveel mogelijk op de bestaande borgstelling te verhalen. Dit voorstel is door den Raad aangenomen en aan dti raadsbesluit is uitvoering gegeven, onder meer door vaststelling van een nieuwe instructie voor den directeur, welke door dezen is onderteekend voor „ge zien en accoord bevonden." In deze instructie is in art. 20 opgenomen de vol gende civielrechtelijke regeling, die tusschen de ge meente en hem is overeengekomen: ,-Voor den tegenwoordigen titularis, den heer W. „A. P. F. L. Blaeser, gelden nog bijzonderlijk de na volgende bepalingen: „a. Hij betaalt wegens genoten retourcommissies „enz., aan het gasbedrijf terug een bedrag van Twee „duizend twee honderd zes en zestig gulden vijf en „tachtig rent (f2260.85) en wel ieder jaar 1/10 van ge doemd bedrag, met dien verstande, dat uiterlijk „binnen tien jaar na 1 Januari 1928 genoemd bedrag „in totaal in de kas van het gasbedrijf moet zijn go- .stort en dat, bij eventueel eerder ontslag of eindi ging van het dienstverband op andere wijze, het „eventueel dan nog resteerende bedrag op de be staande borgstelling zal worden verhaald; „b. enz." Wat Mr. Bosman ervan denkt. In eene instructie behoorde deze civielrechtelijke regeling tusschen de gemeente en den heer Blaeser niet thuis; zij liad iri afzonderlijke overeenkomst vastgelegd moeten worden. Nu zij eenmaal daarin staat is zij niettemin als een civielrechtelijke over eenkomst op te vatten. Waaruit dan deze gevolgtrek king is op te maken, dat met de betaling door Blae ser van de f2266.85 alle verdere aanspraken van de gemeente op het veel grooter bedrag, dat Blaeser ongetwijfeld in den loop der jarèn heeft geincas- eeerd, zijn vervallen. Bij de behandeling van deze zaak is te veel nadruk gelegd op het justitieel onderzoek en uit het oog verloren, dat dit niet onontbeerlijk was om de knoeierijen van den directeur te bewijzen. Het strafrechterlijk onderzoek en de strafrechter lijke vervolging staan op een geheel andere basis. Daar is het alléén de vraag, of een bepaald artikel van de Strafwet is overtreden Is dat niet het geval, of is het bewijs daarvan twijfelachtig, dan kan de Ambtenaar van het Openbaar Ministerie besluiten niet tot vervolging voor den Strafrechter over te gaan. De Strafwet straft alleen bepaalde handelingen, niet in het algemeen oneerlijkheid, valschheid, mis draging, onrechtmatige handelingen, benadeeling of wat verder in de samenleving afkeurenswaardig wordt geacht. Iemand kan een groots schurk zijn en toch niet strafbaar voor den Strafrechter. Het niet vallen onder het bereik van den Strafrechter be wijst allerminst, dat iemand is een eerlijk en onbe rispelijk mensch of ambtenaar. In 'dit bijzonder geval springt dit onderscheid scherp in het oog. De ontrouwe ambtenaar, die steekpenningen heeft aangenomen, is alleen dan strafbaar door den Rech ter, wanneer zijne handelingen vallen onder artikel 362 of artikel 363 van het Wetboek van Strafrecht. Art. 362 luidt: De ambtenaar die eene gift of belofte aanneemt, wetende dat zij hem gedaan wordt ten ein de hem te bewegen om, zonder daardoor in strijd met zijn plicht te handelen, in zijne bediening iets te doen of na te laten, wordt gestraft met gevangenis straf van ten hoogste drie maanden of geldboete van ten hoogste drie honderd gulden. Art. 363 luidt: Met gevangenisstraf van ten hoogste vier jaren wordt gestraft de ambtenaar: le. die eene gift of belofte aanneemt, wetende dat zij hem gedaan wordt ten einde hem te bewegen om, in strijd met zijn plicht, in zijne bediening iets te deen of na te laten; 2e. die eene gift aanneemt, wetende dat zij hem gedaan wordt ten gevolge of naar aanleiding van hetgeen door hem, in strijd met zijn plicht, in zijne bediening is gedaan of nagelaten. Voor toepassing van het eerste artikel is noodig het bewijs: le. dat hem (den ambtenaar) een gift of be lofte wordt gedaan, om hem te bewegen iets te doen öf na te laten, 2e. dat de ambtenaar de strekking van deze be doeling kent; 3e. dat hij, wetende die bedoeling, toch de gift aanneemt. Het bewijs van die bedoeling van den gever en van de wetenschap van den begiftigde is natuurlijk zeer moeilijk te leveren. De eischen van het tweede artikel, 363 S.R., zijn nog veel zwaarder. Nu heeft het strafrechterlijk, zoowel als het civiel- rechterlijk onderzoek, volkomen aangetoond en be wezen het aannemen door den directeur van steek penningen. Dit heeft hij ook geenszins ontkend, al heeft hij den raad gekregen niets te erkennen. Maar bij het verhoor voor Burgemeester en Wethouders heeft hij zijn ontkenning niet kunnen volhouden, althans voor de bedragen, waaromtrent Burgemees ter en Wethouders reeds van elders bewijs hadden. In plaats van het onderzoek door te zetten hebben Burgemeester en Wethouders zich bij het erkend cij fer van f2266.85 neergelegd. En ook de Raad der gemeente Schagen heeft daarmede genoegen geno men. De Directeur is dus wel zeer verschoonend be handeld. Dit aannemen van steekpenningen op zichzelf is echter niet strafbaar. De Strafwet eischt daarenbo ven nog het bewijs, dat het geven van die pennin gen den directeur heeft bewogen bepaalde dingen te doen of te laten, dio hij anders niet zou hebben gedaan en tevens dat de gever hem daartoe wilde omkoopen. Dit laatste is niet gebleken en zal ook wel niet het geval geweest, zijn. liet geven van steek penningen was een constant gebruik of misbruik, waartoe de leveranciers, dikwijls door buitenland- sche concurrentie, genoopt werden. Wanneer zij het niet deden, dan raakten zij er uit en kreeg een an der waarschijnlijk de levering. Bowijsbaar naar den eisch van rechten is dit laat ste wel bijna nooit; hoewel ieder ervaren mensch, in de maatschappij levende, weet, dat het zoo is. Het ingestelde justitieel onderzoek heeft geleid tot de slotsom, dat door den Officier van Justitie aan den beklaagde Blaeser is medegedeeld, dat „hij, Of ficier van Justitie, ter zake van het feit, waarop het gerechtelijk vooronderzoek betrekking had, niet ver der zal vervolgen". Is dat een bewijs van goed gedrag, gelijk Blaeser, in groote vrijmoedigheid, aan Uw Raad schijnt te willen wijsmaken? Geenszins. Het is alleen een ver klaring, dat de Officier met de strafvervolging niet verdor gaat. Het is onwaar, wat in het verzoekschrift van Blae ser staat, dat aan hem zou zijn medegedeeld ,„dat geen termen voor verdere vervolging aanwezig ge acht worden." Ook alle verdere gevolgtrekkingen, die in het re kest gedaan worden omtrent de beteekenis van de niet verdere vervolging, zijn onwaar. Dat tijdens het justitieel onderzoek van benadee ling der gemeente „absoluut niets is gebleken" is eene bewering die door niets wordt gestaafd, maar die niet ter zake dienende is, daar voor de toepas sing van de Strafwet dio benadeeling niet weréfcver- eischt. Daarover liep dus niet het justitieel onderzoek. Dat het cijfer van f 2288.85 door den Strafrechter niet is vastgesteld, spreekt vanzelf, omdat er geene vervolging is ingesteld. Of er niets van gebleken is in de instructie zou alleen uit het strafrecht-dossier zijn op te sporen, wat door de Justitie geheim wordt gehouden. Dit is echter niet van de minste waarde, daar het bedrag civielrechtelijk volkomen vast staat. Dat de afloop van het justitieel onderzoek zou hebben bewezen, dat de in het rapport aangenomen stellingen niet juist zijn, is eene misleidende en on ware bewering. Die afloop heeft alleen niet geleid tot een terechtstelling; dat is alles. Dat, wanneer benadeeling der gemeente had plaats gehad, Blaeser strafbaar zou zijn, is onwaar. Alleen dan zou hij strafbaar zijn, wanneer hij een der boven vermelde artikelen der Strafwet, art. 362 of 3G3, had overtreden. Het geheele verzoekschrift is niets dan eene po ging tot mystificatie, teneinde den Raad wijs te maken, dat, nu hij, directeur is ontkomen aan de openbare terechtzitting voor strafzaken, hij ook de meest onschuldige mensch is die men zich denken kan, en dat al zijne dwalingen omtrent de aanne ming van steekpenningen maar een booze droom zijn geweest. Do directeur schijnt te meenen dot de Raad zoo onnoozel zal zijn op die drogredenen in te gaan. Ik sluit hier nog bij in het model van eene kennis geving, zooals dat door den Officier van Justitie wordt gebezigd voor de kennisgeving van niet ver der vervolgen, waarop adressant zich beroept. Mijn advies in deze luidt derhalve, dat uw College den Raad voorstelle afwijzend op het verzoek van den directeur Rlaeser te beschikken. N.B. De opschriften zijn van de Redactie. Voor de derdo maal binnen 5 weken riep burgemees ter Nolet den raad der gemeente Harenkarspel bijeen, ditmaal dan op Vrijdag 26 Juli 1920, des avonds half acht. Toen de Voorzitter de vergadering opende, waren de heeren De Groot en Doodeman afwezig. De secretaris, de heer Jb. Dam, las de notulen, die onder dankzegging worden vastgesteld. Mededeelingcn en ingekomen stukken. De Voorzitter deelt mede, dat van de heeren De Groot en Doodeman bericht is ingekomen, dat ze verhinderd zijn do vergadering bij te wonen. Verzoeken om bijdrage voor de Malariabestrijding en voor den ontsmettingsdienst zullen bij de begrooting worden behandeld. Het verslag van den Keuringsdienst van Waren zal circuleeren. Schagerwaard en de waterleiding. Ingekomen is een verzoek van enkele bewoners van de Schagerwaard, waarin medewerking wordt gevraagd om aansluiting aan de waterleiding te verkrijgen. Het betreft ongeveer 30 personen. B. en W. hebben het adres nog niet behandeld, doeh de Voorzitter stelt voor, om het verzoek naar het Prov. Waterleidingbedrijf door te zenden met de aanbeveling aan het verzoek te voldoen. De heer De Vries zal het zeer op prijs stellen, als medewerking wordt verleend en wijst erop, dat de men- schen langzamerhand allen naar aansluiting aan de waterleiding verlangen. De Voorzitter zegt, dal nog maar enkele personen bezwaar tegen aansluiting hebben. De heer Bakker vraagt of wanneer de leiding naar Schagerwaard wordt doorgetrokken, dan ook de be paling tot verplichte aansluiting in de politieverorde ning moet worden opgenomen. De Voorzitter zegt, dat die bepaling in de politie verordening algemeen is. De heer Bakker zegt dat dus de bewoners van Scha gerwaard verplicht zullen zijn aan te sluiten. Overeenkomstig het voorstel van den Voorzitter wordt besloten. De rekeningen over 1928. Aan de orde is dan het eenige agenda-punt, n.1. de voorloopige vaststelling van de gemeenterekening, re kening Burgerlijk Armbestuur en rekening electrici- teltsbedrijf over 1928. De heer Francis deelt als rapporteur mede, dat de rekening der gemeente is nagegaan en in de beste orde is bevonden. Enkele opmerkingen werden gemaakt maar na toelichting door den secretaris ging men algemeen accoord met de rekening, zoodat volledig kan worden geadviseerd de rekening voorloopig vast te stellen. Evenzoo met de rekening van het Burgerlijk Armbe stuur. Met de rekening van het G.E.B. is dat niet het geval, omdat die rekening door een accountant wordt onderzocht. De Voorzitter dankt de Commissie voor de moeite die zjj zich heeft getroost en concludeert dat de reke ningen dus met aigemeene stemmen voorloopig worden vastgesteld. De agenda is hiermede afgehandeld zegt spr., want ei*' is nog één punt, dat niet voor de openbare ver gadering is. Desniettemin brengt spr. het ter sprake en deelen wij mede., dat het betrof de verpachting van landerijen, die weldra zal moeten plaats vinden. Voor een dergelijke verpachting worden de landerijen bet ééne jaar door B. en W. geschouwd, het andere jaar door een commissie uit den raad, om na te kijken, hoeveel ze moeten opbrengen. Voorgesteld wordt, om ditmaal de landerijen gezamenlijk te schouwen. Wordt goedgevonden. Bij de rondvraag verlangt niemand der lecUn het woord en nadat de secretaris heeft opgemerkt, dat de vergadering dus „dicht", is, valt de hamer. Donderdagavond vergaderde de Sportclub onder lei ding van den heer H. Limpers. Er was weinig belang stelling; slechts 7 personen waren aanwezig. De notulen werden onveranderd onder dank vastge steld. De rekening van den penningmeester nagezien door de heeren J. Kistemaker en W. Peereboom werd in vol maakte orde bevonden. Ontvangsten f 898.78, uitgaven f 635.62, alzoo een batig saldo ad f 263.16. De rekening wordt goedgekeurd onder dank aan den penningmeester voor zijn richtig beheer. Het geheele bestuur, dat periodiek moet aftreden, wordt herkozen. De heer P. Blaauboer Cz, wil echter bedanken, in wiens plaats nu de heer J. Kistemaker wordt gekozen. Hierna wordt besloten de harddraverij dit jaar tc houden op 25 Augustus a.s. om prijzen van f 150, f 106, f 50, en f 25. Baanlengte 325 M. Rijden naar keuze. De heer D. Stammes te Anna Paulowna zal wederom worden gevraagd als starter te fungeeren. Aangezien deze evenwel liever geen handicapper wil zijn stelt het bestuur voor daarvoor den heer P. Olij te verzoeken. Als keurmeesters worden aangewezen de heeren K. Zijp, Jb. Waiboer, J. Hoogland, P. Blaauboer Cz., alhier, C. Blaauboer, Anna Paulowna en D. Rempt, Nieuwe Niedorp. Met de beste wenscben voor het welslagen der dra verij en onder dank aan den heer Blaauboer voor het geen hij gedurende 10 jaar in zijn functie als bestuurs-% lid heefc gedaan sluit Voorzitter de vergadering. De Nieuwesluis, tot dusver een verlaten hoekje, krijgt tegenwoordig veel bezoek van menschen die nieuwsgie rig zijn naar de werkzaamheden aan de Zuiderzee. Het begint hier evenwel aan 't einde te geraken. Het kanaal is zoo goed als dicht Er liggen in 't kanaal nog een paar baggermachines, alsmede eenige woonschepen. Aan den Dijk ligt nog een groote partij rijshout enz., wat nog verwerkt moet worden. Wanneer men van Nieuwesluis een wandeling maakt langs den Noorddijk kan men ook de werkzaamheden bezichtigen van de nieuw te maken sluis aan den Oost- dijk voor de waterloozing uit onzen polder. Voor een paar weken geleden schreven we dat de heer D. Haverkorn zijn huis aan de Groote Buurt had verkooht aan den heer Cor Eakker, die dat huis zou laten veranderen in een autogarage. Deze koop is door omstandglheden afgesprongen, zeer ten spijt van den heer Bakker. Thans heeft de heer Haverkorn evenwel zijn geheele schlpperszaak met huis verkocht aan zijn knecht den heer A. Wink, die vanaf 1 Januari a.s. dezo zaak dan voor eigen rekening zal voortzetten. In het electrische gemaal is men thans bezig de oude reservebemaling, alsmede de drie stoomketels, welke machines door den machinist Kok steeds met zooveel zorg zoo keurig werd onderhouden, af te breken. Het ls wel de moeite waard om dat afbrekerswerk eens te zien. Twee personen, in dienst van Gebr. de Eoer van Oostzaan, verrichten dat werkje in betrekkelijk korten tijd. Met acetyleengas en koolzuur worden de dikste stukken yzer doorgebrand .waardoor de ketels aan stukken en brokken neervallen. De pomp van de reservebemaling zal nu bij voorko mende gelegenheid in werking worden gesteld door een electromotor. De 20 meter hooge schoorsteen zal even eens door deze twee personen worden afgebroken. Nog steeds is het af en toe misère, wat betreft den waterdruk. Het ls dezer dagen nog voorgevallen, dat sommigen heelemaal geen water konden krijgen, ter wijl anderen een half uur moesten wachten voor en al eer hun emmer vol was. De oorzaak schijnt te zijn, dat voor de Zuiderzeewerken aan den Oever zooveel wa ter noodig ls. We hopen, dat het reservoir dat aan den Oever gemaakt is, spoedig in dienst wordt gesteld. Naar we vernemen zal dit dan 's nachts worden ge vuld, zoodat we daar dan overdag geen last meer van hebben. JULLVNADOBP. Donderdagavond hield de afd. Den Helder van de Vcrceniging tot Bevordering der Bijenteelt in Neder land, een ledenvergadering in een der lokalen van de Chr. school aan de Kortevliet. Volgens de presentie lijst waren aanwezig 13 leden. De voorzitter, de heer T. Speur, heette de aanwezigen welkom, in het bij zonder de nieuwe leden, vertrouwt dat de besprekin gen zullen zijn in het belang van de leden en van de vcrecniging en verklaart de bijeenkomst voor ge opend. De notulen worden gelezen door den secretaris, den heer Jac. Kiljan, en onveranderd vastgesteld. Het punt mededeelingen en ingekomen stukken was spoedig afgewerkt. De voorzitter zegt den heer De Beurs dank voor het beschikbaar stellen van ter rein en bijenstal tot het houden van practische lessen voor de cursisten van den afgeloopen winter, Verder wordt besproken en besloten een excursie te houden naar diverse bijenstallen van leden op Zondag 28 Juli a.s. Plaats van samenkomst des voormiddags 10 uur, bij den heer G. Baken te Callantsoog, waarna bezocht zullen worden enkele bijenstallen te Juliana- dorp en Kocgras. Het verslag van den afgevaardigde naar de aige meene vergadering moest uitgesteld worden tot een volgende bijeenkomst, wegens ziekte van dien func- tionnaris. Voor de suikerbestelling zullen in het vervo'g dub bele briefkaarten worden rondgezonden. Op dè helft voor antwoord bestemd, kan dan de bestelling ge plaatst worden en meteen het geld per postwissel ge zonden worden aan den afd.-secretaris. Tot leden van de Suikercommissie worden benoemd de heeren Kiljan, Abbenes en Van Dijk. De honingverkoop werd eveneens besproken en be sloten dat ieder naar eigen inzicht in deze zal han delen, daar het heel moeilijk is om prijsregelend op te treden. De groote Imlcersdag, welke dit jaar gehouden zal worden te Utrecht, op nader te bepalen datum, kan door ieder lid bezocht worden op eigen kosten. Het organiseeren van een reisclub verdient dus aanbeve ling. Aanmelding daarvoor bij den secretaris. Bij de rondvraag wordt geïnformeerd naar het hou den van een cursus in een volgend winterseizoen. Af gewacht moet echter worden of het Rijk hiervoor weer de noodige gelden beschikbaar stelt, daar anders de kosten voor een kleine afd. niet te dragen zijn. Nadat nog eenige vragen omtrent het imkersbelriif zijn beantwoord, zegt vervolgens de voorzitter dank voor opkomst en besprekingen, dat verder veel leden aan de te houden excursie zullen deelnemen en sluit de vergadering. Den OeverOude Zeug aaneen. Met alle macht is den laatsten tijd gewerkt aan de afsluiting der Wieringermeer afsluitdijk, en j.1. Vrijdag avond is het werk zoover gevorderd dat de verbinding der beide dijkvakken Wieringen'Oude Zeug tot stand ls gekomen. Hoewel natuurlijk nog onbegaanbaar. Succes-nieuws, Woensdagavond speelde Sueces een oefenwedstrijd tegen een combinatie uit de clubs M.A.Z. en A.B.C. Succes wist na een goed gespeelden wedstrijd met 62 te winnen. Den 2en Augustus a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer Mart. de Haan te Hippolytushoef voor het eerst de kaas der kaasfabriek „De Eendracht" te OoS' terland op de kaasmarkt te Alkmaar verhandelde. Al die 25 jaar heeft hij dit week aan week geddan, en we zullen hopen dat hij het nog lang zal kunnen doen. Ten overstaan van Notaris Obreen werd Donderdag in café Duijnker te Westerland verkocht ten eerste een woonhuis te Westerland ten verzoeke van wed. A. Bakker. Kooper werd de heer B. H. Kraan voor f 1778. Ten tweede: Executie Veilingen: een woonhuis van Jac Lont Jr., te Westerland, kooper de heer B. H. Kraan, voor f 1450.- Donderdagavond viel D. B. tydens de kermis uit den •Zweefmolen en brak daarbij twee ribben. De gewone jaarlijksche premiekeuringen voor merriën. van het type tuigpaard zullen worden gehouden op 14 Aug. te Hippolytushoef. Tevens heeft dan de premia- keuring voor hengsten plaats. Woensdagavond gaven onze Symphonie en Zangver- eeniging een opcnluchtconcert in den hiervoor bij uit stek geschikten mooien tuin van den heer D. A. Elom alhier. Als luisteraars waren van uit de gemeenten en ook uit buitengemeenten velen opgekomen, die, naar wij gelooven, een genotvollen avond hebben gehad, want het was kostelijk weer, bladstil, wat den zang en de muziek niet weinig ten goede kwam. Voorts was de muziek en zang de volle aandacht waard, daar beide op uitmuntende wijze werden ver tolkt en als dank steeds een krachtig applaus ver wierven. Van hieruit dank aan de beide verecnigingen voor het gebodene. Leest en hoort men de laatste jaren vaak van autoreisjes den ouden van dagen aangeboden, ook hier is men bij de laatst gehouden bestuursvergade ring van den Bond voor Staatspensionneering tot het besluit gekomen de ouden van dagen een dusdanig reisje aan te bieden. Voor dit doel worden door jonge dames aan de ingezetenen lijsten gepresenteerd om do noodige contanten bij elkaar te krijgen. Naar wij vernemen wordt door de burgerij goed geteekend, zoo dat dit als bewijs mag gelden dat het plan op de volle instemming der burgerij mag bogen. VALKKOOG. Wat hebben de schoolkinderen der hoogste klaseen Dinsdag j.1. een prettigen dag gehad! Per autobus van de firma Kok, Tuinman en Wilken, hebben zij n.1. een bezoek gebracht aan Amsterdam en Schiphol. Artis en Aquarium, we weten niet, wat het meest in den smaak viel. Dikwijls kon men n.1. vernemen dc uit roep: Nóóó! Vooral Hcimans Diorama maakte indruk. Na Artis werd een bezoek gebracht aan Schiphol, het station der K.L.M. Ook hier werd een aangenaam, afwisselend tijdje doorgebracht. Na eerst wat buiten- landsche zoowel als Iïollandsche vliegtuigen te heb ben zien aankomen en vertrekken, werd alles onder geleide bezichtigd. Hierbij kreeg men nog eens een goeden indruk van de groote zorg, die de K.L.M. aan "haar bedrijf wijdt, alles in het belang der veiligheid. Na de rondgang werden een leuke attentie der K.L.M. de kinderen voor een vliegtuig gekiekt, welke foto de school toegezonden wordt. Na den inwendigen mensch wat versterkt te heb ben, werd de huisreis over Haarlem en Bloeraendaal aanvaard. Juist voor donker kwam men weer thuis. Ieder, klein en groot, want de nog overgebleven plaat sen in de bus waren door ouders enz. in beslag geno men, hebben volop genoten, zoowel van de rit, als van hetgeen bezichtigd is.

Schager Courant | 1929 | | pagina 11